Nyelvek és írások

Több
17 éve 1 napja #324250 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Azt hiszem, ez nem bátorság kérdése....

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 napja #324234 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Elolvasgatjuk a fentebb látható honlapokat ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 napja #324228 Írta: Eru Harcosa
Eru Harcosa válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Köszi!
Méd egy kérdés!

A nyelvet hogy tanuljuk meg??
Azt hogy kezdjük????
Üdv:Eru Harcosa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 napja #323986 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Eru Harcosa írta: Bocsi hogy kérdezek de még zöldfülű vagyok!
Látom hogy van guenya írás,de nekem valahogy ez nem jön be!A sindarin miben más?
A barátnőm is meg szeretne tanulni így írni! :) Hogy kezdjük?

1. az nem baj, a fórum ezért van.
2. meglehetősen sokban.
3. Sok sikert hozzá!
4. Alant van két link, ott a Beleriandi és a Gondori írásmódot találod meg, _Neo tollából. Megjegyzem, nem árt hozzá a nyelv ismerete sem... hogy kezdjétek? Szerintem először a nyelvekkel. Ugyanis bizony tisztában kell lenni elég sok dologgal ahhoz, hogy biztonságosan tudjátok használni az átírást.
alcartunde.freeblog.hu/files/tiw ... or_103.pdf
users.static.freeblog.hu/a/l/c/a ... nd_102.pdf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 napja #323959 Írta: Eru Harcosa
Eru Harcosa válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Bocsi hogy kérdezek de még zöldfülű vagyok!
Látom hogy van guenya írás,de nekem valahogy ez nem jön be!A sindarin miben más?
A barátnőm is meg szeretne tanulni így írni! :) Hogy kezdjük?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323401 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Egy kicsit "lazítván" a nagy szótár meló közepette, itt egy Tengwar táblázat, Quenya mód (Ankalimon és _Neo munkái alapján készítettem - az újdonság annyi, hogy minden tengwához, jelhez írtam példát is. Egyelőre demoverzió, észrevételeket örömmel fogadok.)

alcartunde.freeblog.hu/files/Ten ... _Alcar.pdf

Jó szórakozást hozzá!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323372 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Szolg. közl.: a linkekbe felkerült az Aglardh és Cereb oldala is - látogassátok bátran (köszönöm, Ulmo!)

Más: Amani, ezt érdemes ismét olvasgatni, meg is teszem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323355 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Attila József: Roitanye mo

Quanta írion feanya naina
Lá utúvien méla enda
Feanya naina.


Roitanye mo ar lá istan, man se
Auri vílar, auta i Tuile
Ar lá istan, man se.


As quérala óre etelelyan voro
Roitanya mo ter ilúve ú metto
Etelelyan voro


Nienyar lantar, ar san pícar
Íri nye voro háyanna mapar
Ar san pícar


Hautuvan san úna, erinqua
Hendunya pahte, la cenin láqua
Úna, erinqua.


Feanya auvile Mettalórenna
La milyuvan i Erya Erinqua tana
Mettalórenna.


KERESEK VALAKIT

Tele vágyakkal zokog a lelkem
Szerető szívre sohase leltem,
Zokog a lelkem.

Keresek Valakit s nem tudom, ki az?
A percek robognak, tűnik a Tavasz
S nem tudom, ki az.

Csüggedő szívvel loholok egyre,
Keresek valakit a Végtelenbe,
Loholok egyre.

Könnyim csorognak - majd kiapadnak:
Vágyak magukkal messzebb ragadnak -
Majd kiapadnak!

Búsan magamnak akkor megállok,
Szemem csukódik, semmitse látok -
Akkor megállok.

Lelkem elröppen a Végtelenbe,
Tovább nem vágyom arra az egyre,
A Végtelenbe.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323335 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Cerebrum írta: Isilrohir: sztem (ha már mindenképp ennél a névnél akarsz maradni) írj egy lábjegyzetet az Othondin-hez, amiben magyarázod, honnan is ered a név. Mondjuk legyen szó benne egy emberről, aki éppen hallgatja, amint két tünde beszélget, és egyszer csak megkérdi őket, hogy miről is beszélnek. Mire az egyik tünde: "O thôn dîn." Az ember (nem beszélvén a sindarint) értetlenül néz: "Miről???" "O thôn dîn." - mondja megint a tünde, és rámutat egy fenyőre (aminek az ágai az erős szél ellénére meg sem moccannak). Az ember erre megörül, és meg is jegyzi gyorsan, hogy a fenyőt "Othondin"-nek hívják a tündék, és így a várost, uralkodót, stb. (nem tudom kinek/minek szántad ezt a nevet), akinek/aminek eleddig Fenyő volt a neve, ettől a naptól kezdve Othondin-nek nevezték az emberek. :P


Köszi :P de nem lesz neve ennek a szereplőnek... :wink:
Mert tanultam belőle..., szal az Othondín név ki van törölve.
(Ja, és téma lezárva! :wink: privátba küldj, ha hozzá szeretnél szólni...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323325 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Isilrohir: sztem (ha már mindenképp ennél a névnél akarsz maradni) írj egy lábjegyzetet az Othondin-hez, amiben magyarázod, honnan is ered a név. Mondjuk legyen szó benne egy emberről, aki éppen hallgatja, amint két tünde beszélget, és egyszer csak megkérdi őket, hogy miről is beszélnek. Mire az egyik tünde: "O thôn dîn." Az ember (nem beszélvén a sindarint) értetlenül néz: "Miről???" "O thôn dîn." - mondja megint a tünde, és rámutat egy fenyőre (aminek az ágai az erős szél ellénére meg sem moccannak). Az ember erre megörül, és meg is jegyzi gyorsan, hogy a fenyőt "Othondin"-nek hívják a tündék, és így a várost, uralkodót, stb. (nem tudom kinek/minek szántad ezt a nevet), akinek/aminek eleddig Fenyő volt a neve, ettől a naptól kezdve Othondin-nek nevezték az emberek. :P

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323307 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Alcarcalimo írta: Nagyon sok szinonímát használtam fel a magyar megfelelőkben - így a szótár is méretes lesz, cca 130 oldal.

ez nem baj! sőt... ;-) én személy szerint nagyon örülök neki!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323300 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Thereon írta: :D :D :D
Végre.


Jogos:)
Igaz, jó régen elkezdtem, és sok időt ki is hagytam... az adatbevitellel készen vagyok, most jön az ellenőrzés és a bizsergetően izgalmas egyeztetés, hibavadászat, stb...
Az alap természetesen HKF szószedete (újra át kell nézni, tekintve az azóta megjelent VT48-at), kiegészítve Ales Bican, Boris Saphiro szószedeteivel (rekonstruált szavak - ezeket külön jelölöm - ami azt illeti, némelyik rekonstrukcióról később kiderült, hogy telibetrafálták:), lsd.: yur-), valamint a Salo-féle Quenya Botany (amely szavak a Qenya Lexiconból származnak, de számos szó közülük nem ellenkezik semmiféle szabállyal - nem is értem miért nem vette fel HKF a szótárába, főleg azokat, amelyekre nincs más szavunk, pl.: campilosse; emellett persze egyéb forrásból származó szavak egyeztetése (a nem publikált szavakat külön fogom írni, így a saját rekonstrukcióimat, szóösszetételeimet) és kiveszem azokat, amik nagyon bizonytalanok, elrugaszkodottak, vagy nincs rájuk semmilyen forrás. Nagyon sok szinonímát használtam fel a magyar megfelelőkben - így a szótár is méretes lesz, cca 130 oldal.
Bármilyen tanácsot, segítséget szívesen veszek, főleg az ellenőrzés során (ha szabad megjegyeznem, bődületesen nagy meló volt/van, és több szem, többet lát; én tutti felfedezek benne vagy x hibát, ami azt jelenti, marad benne x a négyzeten), szóval ha a demo-verziót átnéznétek...
Egyelőre ennyit, türelem:)

Ja, és még valami: NEM írok bele tengwákat és egyelőre NEM készítem el a magyar-quenya verziót...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323292 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Alcarcalimo írta: Rendben, téma lezárva.
Más. Na, ma fejezem be a Quenya-Magyar szótárat... szóval kb. egy hét és a tietek:)


:D :D :D
Végre.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323262 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Rendben, téma lezárva.
Más. Na, ma fejezem be a Quenya-Magyar szótárat... szóval kb. egy hét és a tietek:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323256 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Alcarcalimo írta: Isilrohir.
Nem kell megsértődni. Ez az egyik.
A másik: azt hiszem, sikerült megtalálnod azt a két embert, akikkel tán nem kéne vitába szállnod a nyelveket illetően:) És nem azért, mert hülye lennél - ilyet senki sem állított - hanem mert enyhén szólva is otthon vannak a témában... Nem véletlen Amani az egyik topicgazda, és Ninniach se kezdő nyeretlen kétéves a Sindarint tekintve.
A kérdésedre kaptál választ, szvsz normális választ, magyarázattal. Elhiheted, hogy amit írtál, az **Othondin, nem jó - kitalált fan-fictionban igen, itt NEM.
Okés?


Igen, bocsánat, tudom, hogy jobban értetek hozzá, de tényleg hülyeség volt, és a téma lerzárva! Tényleg bocsánat :oops: :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323248 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Isilrohir.
Nem kell megsértődni. Ez az egyik.
A másik: azt hiszem, sikerült megtalálnod azt a két embert, akikkel tán nem kéne vitába szállnod a nyelveket illetően:) És nem azért, mert hülye lennél - ilyet senki sem állított - hanem mert enyhén szólva is otthon vannak a témában... Nem véletlen Amani az egyik topicgazda, és Ninniach se kezdő nyeretlen kétéves a Sindarint tekintve.
A kérdésedre kaptál választ, szvsz normális választ, magyarázattal. Elhiheted, hogy amit írtál, az **Othondin, nem jó - kitalált fan-fictionban igen, itt NEM.
Okés?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323239 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ha elhagyod a rengeteg emoticont, amire elég sokan allergiások itt, akkor részemről a téma seven feet under.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323236 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ninniach írta: Figyelj. Feltettél két kérdést. Az elsőre visszakérdeztem, mert nem voltam tisztában azzal, hogy valójában mit is kérdezel. A másikra kaptál választ. Ezzel szemben jöttél egy utasítással és egy kioktatással. Érezzem én rosszul magam amiatt, hogy két könyvet is lekaptam a polcról, hogy a lehető leghelyesebb választ adjam? Hát...
Az önminősítéseddel szemben meg csak széttárni tudom a kezeimet. Ha te így gondolod...

Egyébként meg nyugodtan lehet Othondin, sőt akár Grumpf is, ahogy csak akarod. Csak akkor meg miért egy Tolkien-fórumon vársz megerősítést a saját kitalációid helyességére?


én nem kioktattalak, csak kértelek. és most tényleg, egy szót se többet róla! ne haragudj, ha megbántottalak, ill. senki se haragudjon ha megbántottam! Ezzel a témávalk kapcsolatban, ha valaki akar valamit, a legyen szíves privátba küldeni... köszönöm :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323234 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Figyelj. Feltettél két kérdést. Az elsőre visszakérdeztem, mert nem voltam tisztában azzal, hogy valójában mit is kérdezel. A másikra kaptál választ. Ezzel szemben jöttél egy utasítással és egy kioktatással. Érezzem én rosszul magam amiatt, hogy két könyvet is lekaptam a polcról, hogy a lehető leghelyesebb választ adjam? Hát...
Az önminősítéseddel szemben meg csak széttárni tudom a kezeimet. Ha te így gondolod...

Egyébként meg nyugodtan lehet Othondin, sőt akár Grumpf is, ahogy csak akarod. Csak akkor meg miért egy Tolkien-fórumon vársz megerősítést a saját kitalációid helyességére?

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323233 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta: Ha valaki tolkieni fanfictiont ír, és benne a létező tolkieni nyelveket használja fel, az ebbe a topikba tartozik.

Ha valaki fanfictiont ír, és benne sosem létezett nyelveket kreál, az nem ennek a topiknak a témája. Szíve joga ilyet írni, csak nem sok köze lesz ahhoz, amit Tolkien kigondolt.

"De miért ne lehetne Othondín?"

Amiért Karl May sem nevezte volna Néma Fenyő apacs főnököt Enéma Fenyőnek.


nem kreáltam új nyelvet Tolkien világához! És ezt a témát most már, lécci, zárjuk le! (kül. Alatariel :arrow: Galadriel... kicsit más, de ugyanazt jelenti, és nem kell kioktatni, mert tudom, hogy hülye vagyok.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323232 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ha valaki tolkieni fanfictiont ír, és benne a létező tolkieni nyelveket használja fel, az ebbe a topikba tartozik.

Ha valaki fanfictiont ír, és benne sosem létezett nyelveket kreál, az nem ennek a topiknak a témája. Szíve joga ilyet írni, csak nem sok köze lesz ahhoz, amit Tolkien kigondolt.

"De miért ne lehetne Othondín?"

Amiért Karl May sem nevezte volna Néma Fenyő apacs főnököt Enéma Fenyőnek.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323230 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ninniach írta:

Isilrohir írta: 1. Olvasd: kreatív szekció, novellák...
2. Thondín: néma fenyő, de előtte "O", tehát Othondín, néma fenyő. (Szilmarilok szótár :arrow: ott van a thon, és a dín is...)


1. Olvastam. Asszem nincs értelme tovább ragozni a témát.
2. Oké, majd amikor elolvastad a HoME köteteket, a VT-ket, az RC-t, böngészed az elflinget stb. akkor megvitathatjuk, hogy miert _thaun_ és miért _tîn_.

Én kérek elnézést.


rendben, ne ragozzuk az egészet, tovább! Ha elkészül, majd meglátjuk.
A lényeg tehát az, hogy egy béna nyomorék vagyok, és hülyeség amit kirtaláltam... :? (ezt magamra)

De mért ne lehetne Othondín?? :?: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323229 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Isilrohir írta: 1. Olvasd: kreatív szekció, novellák...
2. Thondín: néma fenyő, de előtte "O", tehát Othondín, néma fenyő. (Szilmarilok szótár :arrow: ott van a thon, és a dín is...)


1. Olvastam. Asszem nincs értelme tovább ragozni a témát.
2. Oké, majd amikor elolvastad a HoME köteteket, a VT-ket, az RC-t, böngészed az elflinget stb. akkor megvitathatjuk, hogy miert _thaun_ és miért _tîn_.

Én kérek elnézést.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323196 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Randír írta:

Isilrohir írta:
1. Olvasd: kreatív szekció, novellák...
2. Thondín: néma fenyő, de előtte "O", tehát Othondín, néma fenyő. (Szilmarilok szótár :arrow: ott van a thon, és a dín is...)


Szil szótárral óvatosan,keverve van benn a sindarin és a quenya.


Tudom, köszönöm a figyelmeztetést! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323195 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Isilrohir írta:
1. Olvasd: kreatív szekció, novellák...
2. Thondín: néma fenyő, de előtte "O", tehát Othondín, néma fenyő. (Szilmarilok szótár :arrow: ott van a thon, és a dín is...)


Szil szótárral óvatosan,keverve van benn a sindarin és a quenya.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323193 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ninniach írta: 1. A "númedhel" mi akar lenni? (sejtésem szerint nyugati elf, de akkor *Dúnedhel, tsz. *Dúnedhil lenne a _Dúnadan_ mintájára)

2. Sindarinul a fenyőfa _thaun_ (_thōn_ az Ilkorin megfeleljője), a csendes, néma pedig _tîn_, így az altalad keresett szó vsz. * thondín lenne.


1. Olvasd: kreatív szekció, novellák...
2. Thondín: néma fenyő, de előtte "O", tehát Othondín, néma fenyő. (Szilmarilok szótár :arrow: ott van a thon, és a dín is...)

Kül. köszönöm a segítséget!

Ja, és ha olvastad a novelláknál, melyik a jobb? Númedhel, vagy númeledh? (hangzásilag)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323188 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
1. A "númedhel" mi akar lenni? (sejtésem szerint nyugati elf, de akkor *Dúnedhel, tsz. *Dúnedhil lenne a _Dúnadan_ mintájára)

2. Sindarinul a fenyőfa _thaun_ (_thōn_ az Ilkorin megfeleljője), a csendes, néma pedig _tîn_, így az altalad keresett szó vsz. * thondín lenne.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323179 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ninniach írta:

Isilrohir írta: Nos, Felagund... ide válaszolj... :twisted: ha tudsz! :wink: :wink: :wink:

Különben az jó, hogy egyes számban númedhel, többes számban: númeledhek? :oops:
Az Othondín: (o)thon-fenyőfa, dín-néma... ez így jó, Fealgund? :wink:


Mar miert ne tudna?

Egyebkent nem jo, de majd Felekudu valaszol :)


Jajj... hát ez csak amolyan vicc volt... :roll: :o
DE most melyik rossz? a númeledh, vagy az Othondin?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323178 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Isilrohir írta: Nos, Felagund... ide válaszolj... :twisted: ha tudsz! :wink: :wink: :wink:

Különben az jó, hogy egyes számban númedhel, többes számban: númeledhek? :oops:
Az Othondín: (o)thon-fenyőfa, dín-néma... ez így jó, Fealgund? :wink:


Mar miert ne tudna?

Egyebkent nem jo, de majd Felekudu valaszol :)

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #323165 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nos, Felagund... ide válaszolj... :twisted: ha tudsz! :wink: :wink: :wink:

Különben az jó, hogy egyes számban númedhel, többes számban: númeledhek? :oops:
Az Othondín: (o)thon-fenyőfa, dín-néma... ez így jó, Fealgund? :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.505 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére