Nyelvek és írások

Több
17 éve 4 hónapja #323120 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Cereb: ha tovabbra sem sikerul belogolni aglardhra, szolj, kitalalunk valamit (mellesleg a munkahelyemrol en sem tudok, win es szigoru ITsek suxx).

Ha pedig sikerult, akkor ott meg tudjuk beszelni, hogy mit, hogyan stb, akar a chatboxban is :)

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #323099 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Cereb: a wikit referenciaoldalnak szánjuk, a lehető legkevesebb "update-tel" és rekonstrukcióval. A szavak abba a nyelvbe vannak besorolva, amelyikbe a külső és belső nyelvfejlődés alapján (azaz Tolkien szerint) tartoznak. Hogy aztán az egyes nyelvek egymással milyen kronológiai és megfelelési viszonyban állnak, az más kérdés, az nem a wiki témája (bár tervezek elkészíteni egy nyelv-mátrixot, ami a tájékozatlanabb látogatótz eligazíthatja).


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #323097 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
OFF: Oké, látom a wikin is részletesen le van írva minden. Érdekes, hogy oda rögtön beléptet, Aglardh-ra viszont azóta sem tudok bejelentkezni, bár most felraktam egy Avast nevű böngészőt, hátha majd azzal... :roll:

ON: Ja igen, mindjárt egy kérdés. Az etym-ben szereplő noldorin szavak azok csak a noldorin kategóriában lesznek feltüntetve? Mert Salo könyve után most még homályosabb ez a noldorin-sindarin dolog, hogy minek tekintjük is akkor most a noldorint, meg mennyire éles az átmenet, mennyiben áll "jogunkban" sindarinként kezelni egy noldorin szót, stb., stb., remélem nagyjából érthető, hogy mit akarok kinyögni, bocsi, ma úgy látszik nem tudok rendesen fogalmazni... :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #322911 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Cerebrum írta: Már megy a sindarin részleg is? Akkor persze. De a mikéntjéről elkéne némi instrukció. :)


Meg tavaly osszel kezdtem el, aztan munkabol kifolyolag abbamaradt sajnos, de feltett szandekom folytatni valamikor, valahogy... Az Aglardhon van a wikinek topikja, azt erdemes atolvasni tovirol hegyire, aztan meg ott a Sandbox a wikin, lehet benne szerkesztest gyakorolni. Egyebkent az Aglardhon a megfelelo topikban megbeszelhetjuk a dolgot, pl. mi a munkamodszer, hol tartok eppen a Sindarinban stb.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #322909 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Cereb: persze, boldogan segítünk, meg azért magán a wikin is van segítség, meg le lehet lesni a többi szócikkről a formátumot; Aglardhon is van külön topik a megbeszéléseknek. Ja, és mindegyik részleg "megy"...

A CoH könyvről: túl sok nyelvészeti újdonságot ne várjatok (quenyát meg aztán hajdepláne nem), ChT külön hangsúlyozza, hogy ennek a könyvnek a célja, hogy megismertesse a történetet azokkal, akik csak a GyU-ban hallották eddig emlegetni ezeket a neveket. Gyakorlatilag szerkesztői jegyzetek nélküli narratíva, a végén van appendix meg névindex, de még azt nem néztük át tüzetesen. A legtöbb, amire számítok, max. egy-egy új név felbukkanása. De majd meglátjuk.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #322908 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ninniach írta: Cereb, hát persze, hogy nem tartom meg magamnak. BTW nincs kedved kicsit közreműködni a wikiben, elkéne a segítség a Sindarin részlegnél, átlag napi 9 óra munka után esténként nincs sok erőm megint géphez ülni... viszont jó lenne haladni az anyaggal...


Már megy a sindarin részleg is? Akkor persze. De a mikéntjéről elkéne némi instrukció. :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #322878 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Cerebrum írta:

Ninniach írta: Né mit hozott a postás!


Wow!

Ha valami új sinda cuccot találtok benne, ne tartsátok ám meg magatoknak... :P :wink:


"Arphent Rían Tuorna..."

:mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #322858 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Mert HKF a NeoQuenya userekre koncentrál és update-el ahol csak lehet.

Majd a wikiben benne lesz, ha eljutok odáig...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #322855 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Köszi Amani! Igen, vand-*, vanta, stb., valóban. Ettől függetlenül csodálkozom kicsit, hogy HKF-nél nincs meg a szótárban. Igaz, a ngotto (notto) sincs, cf.: Moringotto, Morgoth...

Hugi, Amani: a "Quenyásokra" is gondoljatok, pls:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #322854 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Sil írta:

Ninniach írta: Né mit hozott a postás!

Off: milyen postás ez, hogy már meg is hozta, amikor ma jelent meg? 8O Még a futár se csinál ilyet olyan messziről... (Az enyém még kb egy hét lesz légipostával... :( )


Ez olyan postás, hogy biciklivel jar es piros a levélhordó táskája :) Na meg az előrendelés is sokat segített a dolgon.

Cereb, hát persze, hogy nem tartom meg magamnak. BTW nincs kedved kicsit közreműködni a wikiben, elkéne a segítség a Sindarin részlegnél, átlag napi 9 óra munka után esténként nincs sok erőm megint géphez ülni... viszont jó lenne haladni az anyaggal...

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #322853 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Alcarcalimo írta: És most én kérdezek, Amani!!!
Uswevandë noun "way of escape" (LT2:336) "Szökés útja, Menekülés útja"

Hmm... "way", mint út, esetleg mód? az Uswe, az világos, szökést jelent... de a vande szót nem találtam meg sehol sem.
Amani, ha valami közelebbit megnéznél nekem ez ügyben, etimológia, valami körülírás... előre is köszönöm!


Ez Early Qenya, azt tudod... illetve Tolkien még Eldarissának nevezi.

Az LT2 hivatkozott helye (a Bad Uthwen szócikk) eligazít az LT1 264. oldalára, ahol azt találod, hogy "the second element (ti. a Qualvanda összetétel 2. tagja) is from root VAHA-: whence past tense 'went', vand- 'way, path', vandl 'staff'..."

De nem kell messzire menni, hogy az Etymologies BAT- gyökében megtaláld a későbbi variánst.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #322844 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
És most én kérdezek, Amani!!!
Uswevandë noun "way of escape" (LT2:336) "Szökés útja, Menekülés útja"

Hmm... "way", mint út, esetleg mód? az Uswe, az világos, szökést jelent... de a vande szót nem találtam meg sehol sem.
Amani, ha valami közelebbit megnéznél nekem ez ügyben, etimológia, valami körülírás... előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #322829 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Azokból a leckékből tanulok,csak kiírtam őket füzetbe,hogy tudjam hordani(pl énekórára :D ), és ne csak itthon tudjak tanulni.
Csak a magyar nyelvtudásom nem elég néha hozzájuk...2éve nem is volt órám.

Köszönöm a türelmet.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #322827 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Acho írta: a Lenin-dolgot meg én se értem, de lehet, hogy csak a fáradtság teszi! :)

Gy.k.:

Lenin írta: Tanulni, tanulni, tanulni!


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja - 17 éve 4 hónapja #322826 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ninniach írta: Né mit hozott a postás!


Wow!

Ha valami új sinda cuccot találtok benne, ne tartsátok ám meg magatoknak... :P :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #322821 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Alcarcalimo írta: Randír: ajánlom neked a honlapomon a nyelvleckéket: letöltheted és elmélyedhetsz a témában; magyarul van, soksok gyakorlattal.

és jók! :lol:
a Lenin-dolgot meg én se értem, de lehet, hogy csak a fáradtság teszi! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #322820 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
"Leninig (még) nem terjed a műveltségem...nem értem.. "
No, ez nem olyan nagy baj szvsz...

_-s_: tárgyrag (e.sz. - ezt/azt), pl.: Utúvienyes! (Aragorn), vagyis megtaláltam (azt) u-tuv-ie-nye-s. Tuv: talál. Perfektum: utúvie, nye: én és az -s jelent, hogy "azt".
_-t_ ugyanez, csak tsz-ban, pl.: tirnelyet? Láttad őket (azokat)? tir: lát, ne: múlt idő, lye: te, -t: azokat.

Randír: ajánlom neked a honlapomon a nyelvleckéket: letöltheted és elmélyedhetsz a témában; magyarul van, soksok gyakorlattal.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322790 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ninniach írta:

Randír írta: Aki tud angolul...
És én mit csinájjak?? Nekem nem fussa a tudásom rá..(hüpp)


Hiszen már Lenin atyánk is megmondta anno, hogy mi a teendő... :)


Leninig (még) nem terjed a műveltségem...nem értem..

De hogy ne csak Offoljak:
(ma volt időm rá)

Kb egyhetes kérdésemre visszatérve:mi az a személyes névmás tárgyesete?
Mert ha jól tudom(amire nálam kevés az esély :) ) akkor az az engem,téged...
Erre viszont találtam minden személyben külön ragot(kiv persze /2 nél mert ott uaz) Tehát akkor az a két rag( -s és -t asszem) azok pontosan mikor használandók?
Kérlek magyarázzátok el egy magamfajta tudatlannak.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322789 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
OFF
áááááá, Hugiii... Biztos nem irigyellek, mi? :) ))
Sil: hát... helye válogatja, van ahova gyorsabban megy:)
ON

No emberek: a szótárral (vagy inkább szószedettel) hamarost elkészülök, végeztem az "U" betűvel. Hamarosan jön a gyomlálás, szépítgetés, alakítgatás, hibavadászat, aztán... nosza.
Egy "demo" verzióra 1-2 héten belül számíthattok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322786 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ninniach írta: Né mit hozott a postás!

Off: milyen postás ez, hogy már meg is hozta, amikor ma jelent meg? 8O Még a futár se csinál ilyet olyan messziről... (Az enyém még kb egy hét lesz légipostával... :( )

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322783 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Randír írta: Aki tud angolul...
És én mit csinájjak?? Nekem nem fussa a tudásom rá..(hüpp)


Hiszen már Lenin atyánk is megmondta anno, hogy mi a teendő... :)

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322771 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ninniach írta: Né mit hozott a postás!



Aki tud angolul...
És én mit csinájjak?? Nekem nem fussa a tudásom rá..(hüpp)

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322770 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Né mit hozott a postás!


All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322735 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Isilrohir írta: Nagyon köszönöm! Engem a népek közül a Forodwaithiak, és (ha van nekik) királysága érdekel. A nyelvük érdekes lehet.

Hm, honnan lehet tündéül megtanulni? a szilmarilokban van szótár, de nincs nyelvtan, igék, mondatok...


"Tündéül" sehonnan. Döntsd el, melyik tünde nyelvet akarod megtanulni: quenya vagy sindarin (a többihez nagyon kevés anyag áll rendelkezésünkre).

A fenti linkeket böngészd át (a téma tetején). Ajánlom az eldaryon-t, eldaryon.tolkien.hu/ , Amani oldalát: middangeard.org.uk/aglardh/ és persze HKF oldalát: www.uib.no/People/hnohf/

Quenya: a saját oldalamon van jó pár cucc. www.gportal.hu/portal/alcar/

Sindarin: Cerebrum oldala. parf-en-ereglass.uw.hu/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322728 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nagyon köszönöm! Engem a népek közül a Forodwaithiak, és (ha van nekik) királysága érdekel. A nyelvük érdekes lehet.

Hm, honnan lehet tündéül megtanulni? a szilmarilokban van szótár, de nincs nyelvtan, igék, mondatok...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322723 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322722 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ja! Akkor legyetek szívesek írni... :? :look: bocs.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322721 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ninniach, te most szórakozol? 8O Mér nem lehet normálisan válaszolni? És akkor most a Gyűrű Keresésében vannak benne? :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322671 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ninniach írta:
Jujj, hogy mit lattunk ma :D


Hehe... biztos nem Donaldson fan:)))
Na OFF vége!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322667 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Alcarcalimo írta: De gonosz vagy, Hugi:))) Na jó, egy plíííííz nem ártott volna a végére:)
Gyűrű keresése.


Hehe. Valoban gonosz voltam, de hat magas labda, tudod :)

Jujj, hogy mit lattunk ma :D

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.407 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére