Nyelvek és írások

Több
21 éve 2 napja #122050 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ninniach írta:
amani, tanultam az orromra-koppintásokból és igyekszem

Sajnos semmi épkézláb nem jut eszembe ebben a rekkenőben, de azért eldicsekszem azzal, hogy milyen szép királylevél-másolatot csináltam kalligrafikus toll és tus segítségével (OFF-olás ezennel befejezve)


ha netán lehetőséged volna beszkennelni, boldogan közzétenném az ilyesmit az Aryoni Eldaronon


Azt hiszem, valamikor hétfő délután el tudnám küldeni Neked, egy pár kérdéssel egyetemben :)

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 napja #121997 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
akkor qenya


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 napja #121975 Írta: jinx
jinx válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta: BOSOM palúrë (surface, bosom of earth), súma (hollow cavity) -PAL, MC:223


bővebben?
palúrë nekem quenyának tűnik, Palúrien viszont inkább sinda, de semmiképp se quenya :? A gnomish úgy került a képbe, hogy a szót a Lost Tales II végében találtam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 napja #121959 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
BOSOM palúrë (surface, bosom of earth), súma (hollow cavity) -PAL, MC:223


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 napja #121897 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ninniach írta: amani, tanultam az orromra-koppintásokból és igyekszem :D

Sajnos semmi épkézláb nem jut eszembe ebben a rekkenőben, de azért eldicsekszem azzal, hogy milyen szép királylevél-másolatot csináltam kalligrafikus toll és tus segítségével :hello: (OFF-olás ezennel befejezve)


ha netán lehetőséged volna beszkennelni, boldogan közzétenném az ilyesmit az Aryoni Eldaronon


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 napja #121848 Írta: jinx
jinx válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Palúrien
Azt tudom, hogy ez Yavanna egyik neve, kérdés csak az, hogy milyen nyelven (gnomish vagy sindarin)?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 napja #121675 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
amani, tanultam az orromra-koppintásokból és igyekszem :D

Sajnos semmi épkézláb nem jut eszembe ebben a rekkenőben, de azért eldicsekszem azzal, hogy milyen szép királylevél-másolatot csináltam kalligrafikus toll és tus segítségével :hello: (OFF-olás ezennel befejezve)

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 napja #121479 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ninniach írta: A rohirok egyszerubb cirth-et, azaz runakat hasznaltak, l. LOTR fuggelek: "The Cirth in their older and simpler form spread eastward in the Second Age, and became known to many peoples, to Men and Dwarves, and even to Orcs, all of whom altered them to suit their purposes and according to their skill or lack of it. One such simple form was still used by the Men of Dale, and a similar one by the Rohirrim."


k0szi... mindig jobb, ha az ember megnézi a forrást:-)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 napja #121476 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A rohirok egyszerubb cirth-et, azaz runakat hasznaltak, l. LOTR fuggelek: "The Cirth in their older and simpler form spread eastward in the Second Age, and became known to many peoples, to Men and Dwarves, and even to Orcs, all of whom altered them to suit their purposes and according to their skill or lack of it. One such simple form was still used by the Men of Dale, and a similar one by the Rohirrim."

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 napja #121469 Írta: Heruanilyanat
Heruanilyanat válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Persze én is valahogy így gondoltam, de Éorlfiak nem olyanok, ők harcosok, csikósok a mezőn élnek, és ahogy Helmet sikerült megismerni, nem hiszem h. túl sokat adtak volna bármiféle "külföldi" idegen írásra, elég magának való nép. Valami azért biztos volt, valószínű egyébként a u.a.-t használták mint gondorban. De a vörösnyíl példájából nem sokat törődhettek vele, inkább a tettek beszéltek és a jelek. szvsz.

Autar i lumbor, ar Naira
kénan anúta Númenna,
et Rómello Tilion orta,
ar undómess' elen síla.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 napja #121461 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
nincs az a bürokrácia, amely írás nélkül meglenne... és bürokrácia még Edorasban is volt
az valószínü, hogy a rohir köznép nem volt írástudó, de a király környezetében bizonnyal jócskán akadtak


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 napja #121457 Írta: Heruanilyanat
Heruanilyanat válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Mintha a Király vissszatérben lenne valami, de lehet rosszul emlékszem, annyi szent Rohir énekek vannak benne, de nyelv írás, nemtudom. Lehet túl hamar elszakadtak a 3 háztól lehet hogy ékírásos jeleket használnak. Lehet csak szájhagyomány van... Nem feltétlenül kell írás a rohir mentalitás és "közigazgatás" elmegy anélkül is, Lovasvég nem Gondor!

Autar i lumbor, ar Naira
kénan anúta Númenna,
et Rómello Tilion orta,
ar undómess' elen síla.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 napja #121454 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Jó kérdés: így első blikkre azt mondanám, adaptált tengwa írással írtak.
Tolkien tudtommal sehol nem említi, hogy az emberek kifejlesztettek volna valami saját írásrendszert.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 napja #121451 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hogy egy kis ontopic is legyen: a rohírok használtak valamilyen írást? Ha igen, akkor milyet?

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 napja #121373 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Most nem azért, meg minden, de muszáj volt ezt? :hein:

Dace, ne haragudj, de te is folyamatosan offolod a topicot, ahelyett, hogy privátban, e-mailben vagy pl. füstjelekkel rendeznéd le ezt a dolgot. :roll:

Tudom, nem én vagyok a topicgazda, de szvsz amanibhavamnak is van jobb dolga (legalábbis lenne), mint hogy az offtopic bejegyzéseket törölgesse. :evil:

Az elmúlt egy oldalon nem volt ontopic hozzászólás. Egy-egy off, vagy fél-off nem tragédia, mert vagy kitörli a topicgazda, vagy nem. De ekkora dömping már túlzás. :evil: :evil:

Ivó: nézz már körbe egy kicsit, aztán kérdezz. Külön topicja van neki a Közösség szekcióban. :idea:

Uff:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 napja #121339 Írta: Ivó
Ivó válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
milyen új tolkien.hu?

írja má le nekem valaki

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 napja #121214 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Dace írta:

Dace írta: Azt, hogy az új tolkien.hu-n (ami tudomásom szerint holnap indul) milyen lesz a nyelvi szekció, inkább a tolkien.hu fórumain kérdezzem meg?
Mármint, hogy ugyan az lesz-e mint a tolkien.hu/misc/quenya/quenya? Mert szerintem előnyére válna a dolognak, ha egy kicsit átalakítanák... :roll:

Na? Valaki? :confused2:


írj egy privát üzenetet svindlernek és kérdezd meg, mik a terveik


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 napja #121202 Írta: jinx
jinx válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Dace írta: Azt, hogy az új tolkien.hu-n (ami tudomásom szerint holnap indul) milyen lesz a nyelvi szekció, inkább a tolkien.hu fórumain kérdezzem meg?


igen

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 napja #121182 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Köszi! Tényleg... "all places". Kár, hogy a Q nyelvtan annyira hasonlít az angolhoz. Mármint mondatszerkesztésre meg hasonlókra nézve :( Nem vmi bonyolult. A sinda... az már nagyobb kihívás! 8) És ráadásul VSO, mint az egyiptomi.... A kedvencem.

-- Mau Rauser

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 napja #121177 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
nincs olyan, hogy tünde nyelv


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 napja #121176 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ilye nomi


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 napja #121165 Írta: Ivó
Ivó válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok!

Akkor én most bővebben kifejteném a gondolataim, illetve azt, hogy milyen is ez a nyelv, meg ez a kiemelkedően gyönyörű írás...

Először a tünde nyelvvel kezdeném: Szerintem nagyon csodálatos dolog, hogy Tolkien kitalálta ezt az elkápráztatóan szépséges nyelvet. Néha fel szokott bennem ötleni ez a kérdés: Vajon Tolkien mennyi időt szánt a tünde nyelv kitalálására? Gondolom, hogy nagyon sokat. Ilyen részletesen kidolgozott nyelvet, nem lehet megcsinálni egy könnyen. És még a tünde nyelv mellett jut ideje arra is, hogy más nyelveket kitaláljon. Ez szerintem csidálatos dolog.

Igazi öröm olvasni a könyvet, legfőképpen azt a részt, amiben van tünde írás. A tünde írás nem csak arra jó, hogy nézegessük, ha nem arra is, hogy tanulmányozzuk. Én pl. sokat szoktam gondolkodni, hogy milyen szépen használja a betűket Tolkien. Oda tesz kötőjelet, ahova kell, oda írja meg a pontokat, vesszőket, ahova úgy érzi, hogy kell. Ehez érzés kell. És tolkiennnek nagyon is sok érzése van a nyelvek "kitalálásához", és az íráshoz is. Nem lehet úgy írni egy könyvet, hogy nincs valakinek fantáziája. Nos, Tolkiennek fantáziából is jut bőven. :-)

A mordori nyelv: Ez inkább félelmetes. A szép nyelv az szerintem olyan, mint a tünde nyelv. Igazi tisztaságot áraszt, csakis azért, mert tünde szájból lehet hallani. Az első részben, amikor Gandalf Bilbónak mondd valamit, az szerintem mordori nyelv. Én legalábbis úgy láttam, mert félelmet árasztott el Bilbóban. De gondolom abban is, aki látta filmen. De azért a fekete nyelv (mordori) is szép.

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 napja - 21 éve 6 napja #121154 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Dace: A Quenya Course-t fordítják onnan, a segédanyagok, táblázatok sztem saját készítés, nem? Meg gondolom a sindarin, stb. cikkeket is.

Ja és lefordítottam az aláírásomat Qra:
"Nanyë i-Meoi, ya vanta erya ar ilyë nomi minë inyen."

Amani, ha találsz benne valami hibát, akkor lécci szólj... Köszi előre is:

Még valamit: készítettem egy magyar Tengwar írásmódot. Nemsokára elkészítem TengScribe-re/YATT-ra is (én az utóbbit használom mert sokkal megbízhatóbb és gyorsabb).

A hiaandmau.host.sk/longwer/index.php?q=tolkien lapról letölthető. az oldal alján.

-- Mau Rauser

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 napja #121142 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Dace: HF sztem Helge K. F

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #121039 Írta: jinx
jinx válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Peredhil írta: Ő a topik gazda.


én tán nem tudom? :wink:
jó. ennyi. offolást befejeztem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #121029 Írta: @One
@One válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ő a topik gazda.

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #121026 Írta: jinx
jinx válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta: olyan mindegy, ontopik hozzászólás úgyis alig születik már itt


hmmm, beszélj talán a topikgazdival
egy-két "ne offoljatok" biztos lendítene az ügyön :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #121020 Írta: Shana
Shana válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A kimondottan egy szavas fordításokra is figyelmet fordíthatnál. :)

Dace, amani meg jinx nem gonosz. Az én vagyok. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #121012 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
olyan mindegy, ontopik hozzászólás úgyis alig születik már itt


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #121010 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta: szerintem ha átcopyzza a szöveget egy sima txt fájlba, tuti, hogy eltűnik a táblázat

Hmmm... De attól még nem lesz két hasábos...
Megvan a megoldás: majdnem, amit mondtam. :roll:
Tehát: Szerkesztés menü, Mindet kijelöli, Kivágás. Irányított beillesztés (ez is a Szerkesztés menüben van...) mint Nem formázott szöveg. Ekkor eltűnik a táblázat, és a magyar és angol szavakat tabulátor választja el. Így nem kell szórakozni a hasábokkal, csak simán megint Mindet kijelöli, és beraksz egy tabulátort fent a Vonalzón valahova, és kész is. :wink:

[size=9:1rkgfivt]Amani, ha Dace elolvasta, törölheted, csak most nincs energiám privizni... [/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.428 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére