Nyelvek és írások

Több
21 éve 4 hónapja #121008 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Dace: nem vagyunk gonoszak. De aki ide jár, ugyanúgy a szabadidejéből áldoz, mint bárki más. És ha már itt fórumozunk, lehetne izgalmasabb dolgokról is beszélgetni (például q nyelvekről és írásokról :twisted: ), mint hogy 435652431-szor beírjuk azt az 5 linket, amire svin bazi nagy betűkkel felhívja a lap tetején a figyelmet.

Uff.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121005 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
szerintem ha átcopyzza a szöveget egy sima txt fájlba, tuti, hogy eltűnik a táblázat


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120998 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Dace írta: "Úgy, gondolom, hogy kitörlöm a táblázatot, és a szöveg megmarad. És megpróbálom 2 hasábosra megcsinálni, ha érted.

Esetleg Másolás, Irányított beillesztés, Formázatlan szöveg? :wink: De két hasábosra így sem tudod könnyen megcsinálni, mert ahhoz úgy kellene, hogy először csak a magyar, utána csak az angol szavak legyenek (nem pedig egy ilyen, egy olyan)... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja - 21 éve 4 hónapja #120988 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
törölve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120982 Írta: jinx
jinx válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Shana írta:

jinx írta:

Kelekhril írta: Tudna nekem vki segíteni abban hogy hogy lehetne tünde nyelvet tanulni? Van vmi szótár a neten vagy vmi hasonló?


jippijééé! visszatértek a szép idők!!!!! :D



Feldobta a napod, mi? :D

Jegyzeteléssel hogy állsz? :)


remekül; eddig 2134657987765 "szeretnék TÜNDÉÜL tanulni, hol találok szótárat" és 3455643267 "ne offoljatok" a mérleg :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120978 Írta: Shana
Shana válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

jinx írta:

Kelekhril írta: Tudna nekem vki segíteni abban hogy hogy lehetne tünde nyelvet tanulni? Van vmi szótár a neten vagy vmi hasonló?


jippijééé! visszatértek a szép idők!!!!! :D



Feldobta a napod, mi? :D

Jegyzeteléssel hogy állsz? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120962 Írta: jinx
jinx válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Dace írta: Najó, valami ideillőbbet: Te(amani vagy jinx vagy Dín vagy akárki aki jól tud quenyául vagy sindául.


[size=9:3tuibfh7]Kikérem magamnak! :D én még csak most kezdtem a sindát, a jótól igencsak messze vagyok. Ahhoz több idő, több lelkesedés kéne.[/size]

Dace írta: Ti mind össze gyűjtöttétek magatoknak angolul a cuccokat, és onnan tanultátok?! Én még mindig hadilábon állok. Nagyon elszomorodnék, ha csak egy fellángolás lenne az egész. :( Az is probléma, legalábbis nekem, hogy én igazából nem tudok, így autodidaktív módon (már ezelőtt is ismertem ezt a szót jinx... :D ) tanulni. Legalábbis még nem nagyon próbáltam. Tudom, hogy itt is meg az aryonin is kérdezhetnék, meg segítenétek, de én igazából beszélni szeretnék. :(


Ne légy már ilyen kis buta! Angolt, németet, stb. úgy tanul az ember, hogy megveszi az összes nyelvkönyvet és kész, már tud is mindent? Kezdetnek az ardalambion szvsz tökéletesen elég, majd ha végigcsináltad HKF nyelvleckéjét, akkor keress plusz dolgokat. Ha az a gond, hogy ez angolul van, használd amanibhavam összefoglalóját
Persze egyedül tanulni nem egyszerű, de ez a fórum, meg az AE is pont azt a célt szolgálja, hogy egyszerűbbé tegye a dolgunkat. A beszélgetéssel az a baj, hogy nem mindenki pesti, és nem mindenki ér rá az ilyesmire

Dace írta: Csak ezek nem éppen konyhanyelvek. Szerintetek, azért lehet beszélni a sindát, vagy a quenyát?!


hát, ha már tudod használni a nyelvtant, egyedül a szavak hiánya jelenthet akadályt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120952 Írta: jinx
jinx válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Kelekhril írta: Tudna nekem vki segíteni abban hogy hogy lehetne tünde nyelvet tanulni? Van vmi szótár a neten vagy vmi hasonló?


jippijééé! visszatértek a szép idők!!!!! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120912 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Kelekhril írta: Tudna nekem vki segíteni abban hogy hogy lehetne tünde nyelvet tanulni? Van vmi szótár a neten vagy vmi hasonló?


Na, erre most mit mondjak? Ennyire nehéz a topic tetején található hat-hét sort elolvasni?????? :?: :?: :?:

Amani, remélem még nem vagy ideges... :?

Na, kicsit lenyugodva: kedves Kelekhril, a eldaryon.webmagazin.hu/ címen mindent megtalálsz.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120911 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
grrr

elolvastad a lap tetején álló írást?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120893 Írta: Kelekhril
Kelekhril válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Tudna nekem vki segíteni abban hogy hogy lehetne tünde nyelvet tanulni? Van vmi szótár a neten vagy vmi hasonló?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120843 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Dace: segítenék, de pillanatnyilag nem tudom, mit is akarsz tulajdonképpen...

1. milyen szótárból akarod a táblázatot kitörlni?

2. a táblázatot magát, vagy csak a vonalakat, a szöveget nem?

3. milyen Wordöd van?

Ha szövegestül, mindenestül akarod kitörölni a táblázatot, akkor vidd rá az egeret, amíg meg nem jelenik egy pici négyzet a bal felső sarokban. Arra a négyzetre rákkattintva kijelölheted a táblázatot, és a Del billentyűvel törölheted.

Vagy: jelöld ki a táblázatot, vagy egy részét, tökmindegy, és a Táblázat menüben a Törlés almenü Táblázat parancsával...

Ha csak a vonalakat, akkor a Szegély és mintázat parancsot ajánlom.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120842 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
esetleg te is gondolkodhatsz... :twisted:


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja - 21 éve 4 hónapja #120840 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
törölve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120807 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Dace írta:

amanibhavam írta: Igen, az a kurzus elég jó... :-)

...
A problémámra nem tudsz mondani valamit? :roll: :? :( :cry:


az itthoni gépemen nincs Microsoft Word, ha lehet, messziről elkerülöm; holnap a melóhelyen meg tudom nézni neked


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja - 21 éve 4 hónapja #120796 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
törölve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120778 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Dace írta: Igen Dín, ismerem, a Wordot... :?
Örülök, hogy ilyen bő válaszokat attatok.
Köszönöm amani, hogy kitöröltél. :D
Az ardalambion oldalon található quenya kurzus elég jó?!
Mármint az az egyetlen kurzus? Angolul.
OFF
Egyébként vajon azt hogy lehet megcsinálni wordben, hogy a táblázatot kitörölni a szótárból, már mindenhogy próbáltam. A radírozás viszont nem, is radíroz ki mindent, és nem úgy értelmezi, hogy én most itt ki akarom az egészet törölni. Nem lehet valahogy megoldani, hogy az egész szövegre kiterjesszem, a szövegre? Nem tudom értitek-e....? :roll:
ON
Bocsánat amani ezért a hatalmas OFF-ért. Ha kaptam választ személyesen fogom kitörölni.
ON ON ON


Igen, az a kurzus elég jó... :-)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja - 21 éve 4 hónapja #120768 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
törölve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120751 Írta: baldur
baldur válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok!

Köszönjük Nektek a segítségeteket, nagyon kedvesek voltatok, hogy segítettetek az idézetek helyes leírásában! És köszönjük a jókívánságot is!

Természetesen megmondjuk a helyet, ahol csinálták: a West Endben a Foma Vicana Kft. ékszerboltban rendeltük meg, a gyűrűket és a vésést is egy szegedi céggel csináltatják. Még nincs kész a vésés, de állítólag géppel, CNC esztergákkal csinálják, amivel nagyon pontosan és szépen lehet megmunkálni a gyűrűt. Állítólag ez így szebb lesz (és ahogy utánanéztünk, olcsóbb is), mintha kézzel csinálnák.
Az ékszerbolt egyébként a legfelső emeleten, a Millenium tértől a Medimarkt felé indulva, azon a folyamatosan kanyarodó félköríves folyosóról nyílik. Ha esetleg nem találnátok, akkor az információs pultnál, vagy a kirakott információs táblák segítenek. Egyébként a gyűrű így a középső árkategóriába került (kb. 18-120 ezer Ft között vannak a jegygyűrűk), saccra 48 ezer volt darabja. Egy kicsit drágállotam, de hát beleszámítjuk, hogy ez teljesen egyedi, akkor azért kb. árában van, úgyhogy végül is belenyugodtam. Viszont ha valaki akar ilyet, akkor addig ne hagyja őket nyugton, amíg minden költséget fel nem sorolnak, mert nálam egyet kihagytak, és emiatt elég mérges voltam, hogy egy kicsit többet kell majd fizetni, mint amire eredetileg számítottam. Egyébként egy magas eladó fickót leszámítva (ő valahogy olyan negatív érzést keltett bennem) nagyon kedves és segítőkész volt a kiszolgálás. Például azt hittem, hogy majd hülyének nézik emiatt a kérés miatt az embert. De szerencsére nem, bár amikor más helyeken is előadtuk, ott sem néztek hülyének, úgyhogy szerintem szinte bárhol elő lehet hozakodni ilyen jellegű kéréssel.


Szóval köszönjük mégegyszer a segítséget!!! Ja, és ha érdekel titeket a végeredmény, akkor majd felteszek egy képet az elkészült gyűrűről!

Üdv mindenkinek!!!

Baldur

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja - 21 éve 4 hónapja #120734 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
törölve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120694 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sok boldogságot Baldur és Réka!:DDD

Épp most fordítgatom az elvish.org-ról a film sinda mondatait. Nem vagyok valami hű de jó angolból, de a hű de jók neki sem állnak... nincs meg a késztetés. :) ) Pedig sokan megriadnak az angol nyelvű oldalaktól, és inkább meg sem nézik... Sokszor én is így vagyok ezzel.
Ha elkészült, szólok.
Üdv!

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120680 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta:

rekuc írta: Szia Dín Apó és Amani!!(Azt hiszem kettőtöknek kell köszönetet mondanom)

Én Baldur menyasszonya vagyok, csak megszerettem volna KÖSZÖNNI azt amit értünk tettetek!! :) Nagyon tetszettek nekünk az idézetek ahogy átírtátok!!Egyszerűen fantasztikusak lettek,mostmár tényleg olyan lesz a gyűrűnk amilyet szerettünk volna, különleges, egyedi ,NAGYON GYÖNYÖRŰ, hála nektek, mert segítettek!!:))))
Nagyon nagyon Köszönjük szépen, nagyon rendesek vagytok, komolyan!!:)
Én nagyon örülök, hogy vannak ilyen emberek akik teljesen idegen embereknek aranyosan segítenek!!
Ennyit szerettem volna írni nektek , mégegyszer nagyon köszönjüK!! :)
Sziasztok Réka


Részemről nagyon szívesen, és egy ötlet: ha nem titok és nem etikátlan, esetleg elárulhatnátok az ékszerész(bolt) nevét, ahol ilyet vállalnak, hátha más is szeretne hasonlót.


Csatlakozom. Nagyon szívesen és sok boldogságot! :)


Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120675 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

rekuc írta: Szia Dín Apó és Amani!!(Azt hiszem kettőtöknek kell köszönetet mondanom)

Én Baldur menyasszonya vagyok, csak megszerettem volna KÖSZÖNNI azt amit értünk tettetek!! :) Nagyon tetszettek nekünk az idézetek ahogy átírtátok!!Egyszerűen fantasztikusak lettek,mostmár tényleg olyan lesz a gyűrűnk amilyet szerettünk volna, különleges, egyedi ,NAGYON GYÖNYÖRŰ, hála nektek, mert segítettek!!:))))
Nagyon nagyon Köszönjük szépen, nagyon rendesek vagytok, komolyan!!:)
Én nagyon örülök, hogy vannak ilyen emberek akik teljesen idegen embereknek aranyosan segítenek!!
Ennyit szerettem volna írni nektek , mégegyszer nagyon köszönjüK!!:)
Sziasztok Réka


Részemről nagyon szívesen, és egy ötlet: ha nem titok és nem etikátlan, esetleg elárulhatnátok az ékszerész(bolt) nevét, ahol ilyet vállalnak, hátha más is szeretne hasonlót.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120672 Írta: rekuc
rekuc válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Szia Dín Apó és Amani!!(Azt hiszem kettőtöknek kell köszönetet mondanom)

Én Baldur menyasszonya vagyok, csak megszerettem volna KÖSZÖNNI azt amit értünk tettetek!! :) Nagyon tetszettek nekünk az idézetek ahogy átírtátok!!Egyszerűen fantasztikusak lettek,mostmár tényleg olyan lesz a gyűrűnk amilyet szerettünk volna, különleges, egyedi ,NAGYON GYÖNYÖRŰ, hála nektek, mert segítettek!!:))))
Nagyon nagyon Köszönjük szépen, nagyon rendesek vagytok, komolyan!!:)
Én nagyon örülök, hogy vannak ilyen emberek akik teljesen idegen embereknek aranyosan segítenek!!
Ennyit szerettem volna írni nektek , mégegyszer nagyon köszönjüK!!:)
Sziasztok Réka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120665 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

csillaglany írta: Szia Amani!
Kicsit félve kérdezem, hogy megkaptad-e a sinda szószedetet, amit annó küldtem.
Ha igen, ne csigázz! Írd meg a véleményedet!

Találós kérdés: mit jelent? (sinda)
I galad ortha i-dhúath... (Már ha jól fordítottam:))

Üdvözlet: csillaglany


megkaptam, csak az otthoni gépem nem volt hajlandó megnyitni (náélam nem windows fut); kis türelem, meg fogom nézni


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120657 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Szia Amani!
Kicsit félve kérdezem, hogy megkaptad-e a sinda szószedetet, amit annó küldtem.
Ha igen, ne csigázz! Írd meg a véleményedet!

Találós kérdés: mit jelent? (sinda)
I galad ortha i-dhúath... (Már ha jól fordítottam:))

Üdvözlet: csillaglany

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120627 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Helge leckéi bevallottan úgy lettek megírva, hogy azok is a siker reményében vághassanak neki, akiknek semmiféle nyelvtani ismeretük sincs - sokszor teljesen alapvető fogalmakat is hosszan magyaráz, pl. hogy mi a főnév, meg ilyenek. S ez nem is teljesen jogosulatlan, hiszen újra meg újra felbukkannak olyan kérdések az Elflingen, hogy magyarázzuk már el, mi a melléknévi igenév, mi a különbség a két -ing-es alak között az angolban meg ilyesmik.

Azzal egyetértek, hogy egy magyar nyelvi logikával gondolkodó embernek nem túlságosan nehéz átlátni a quenya jellegzetességeit; azt kell észrevenni, hogy Tolkien zseniálisan vegyítette az agglutináló jellegzetességeket a latinos nyelvekre jellemző főnévragozással és a germán nyelvcsaládban meglévő elöljáró-rendszerrel: ettől olyan különleges ízű a nyelv, mindenki talál benne ismerős dolgokat.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120618 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Dínchamion írta: 2. Tolkien maga is angol volt, és elég nehéz sok dolgot megérteni magyar nyelvi logikával).

Ezzel azért részben vitatkoznék, szerintem a quenya nyelvi logikája jóval közelebb áll a magyarhoz, mint az angolhoz... :wink: (Már az első benyomásom is ez volt a quenyáról, és még mindig így érzem - talán a finn vagy a latin hatások miatt.)
Az angol nyelvű quenya nyelvleckék magyarázata helyenként igencsak túlbonyolítottnak tűnik számomra (amikor a magyar ember számára triviális dolgokat hosszan magyarázgatnak...), ez leginkább a kiejtésnél van így, de maga a nyelvtan is olyan, hogy szerintem egy magyar ember (aki tanult valamennyit angolul vagy pl. németül) könnyebben megérti, mint egy angol, aki csak az angol nyelv logikáját ismeri... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja - 21 éve 4 hónapja #120617 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Na, fél-off, vagy teljesen off, legfeljebb amani kitörli...

Dace írta: Te(amani vagy jinx vagy Dín vagy akárki aki jól tud quenyául vagy sindául. Ti mind össze gyűjtöttétek magatoknak angolul a cuccokat, és onnan tanultátok?!


Röhögni fogsz: én semennyire sem tudok quenyául, sindául meg pláne. (Kérdezd csak meg amanit a szörnyű Ainulindale-fordításomról... :) ) Csak az íráshoz konyítok valamennyire, de az meg nem egy nagy was ist das két táblázatból kiírni valamit. :roll: Elsősorban időhiány az oka, mert én is a TOEFL-re meg a SAT-ra készülök, aztán hát az angollal is elég gond van. De lassan igyekszem olvasgatni az anyagokat (egyébként a saját, személyes véleményem az, hogy aki tud angolul, az inkább angol forrásokból tanuljon tündéül, legyen az quenya vagy sinda, mert: 1. több forrás áll rendelkezésre; 2. Tolkien maga is angol volt, és elég nehéz sok dolgot megérteni magyar nyelvi logikával).

Dace írta: Tudom, hogy itt is meg az aryonin is kérdezhetnék, meg segítenétek, de én igazából beszélni szeretnék. :( Csak ezek nem éppen konyhanyelvek. Szerintetek, azért lehet beszélni a sindát, vagy a quenyát?!


Lehet beszélni, hogyne, de azért írásban mégiscsak szebb (főleg eregioni betűkkel :D ). Kérdezz, aki tud, válaszol, így lehet tanulni. :wink:

Dace írta: Másik kérdés: quenyául is van ilyen keresős angol-quen, quen-angol? Mert ez elég jó.


Tudom ajánlani a Word nevű programot, hátha ismered. :D Egyszerűen betöltöd a szótárat, és a Szerkesztés menü Keresés parancsával megkeresed, ami érdekel. Én is így csinálom.

Dace írta: És mivel itt a felsőfokú nyelvizsgások között nem is nagyon járhat a szám


Néha én is elgondolkodom, hogy kinek milyen nyelvvizsgája van... Nekem speciel nincs semmilyen (mert az angol szakra nem jelentett plusz pontot... :) ).

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120601 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
szolg. közl.

Dace, töröltelek, regisztrálj újra


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.448 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére