Nyelvek és írások

Több
21 éve 6 napja - 17 éve 2 hete #118656 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
törölve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 napja #118602 Írta: HuHa
HuHa válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Felagund írta:

HuHa írta: :!: Elkezdtem fordítani a www.elvish.org/gwaith/ oldalon lévő anyagokat. Ha valaki ugyanezt teszi, írjon! :!:


Én

Felagund


Legalább nem vagyok egyedül:) Akkor majd egyeztetünk, ha megfelel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 napja #118585 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Én ezt komolyan nem értem. Kedves Morgwen, te sosem olvasod el a válaszokat, melyeket a kérdéseidre kapsz? Ugyanezt a kérdést nem először teszed már fel, ebben a topikban is, és részletes választ is kaptál rá.
Hihetetlen.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 napja #118582 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Morgwen írta: Lenne egy kérdésem:a feanori betük azon megfelelői amelyeket nem említ a Gy.U. hol találhatom?Pl:a p,t,stb-nek megvannak meg még jónáhánynak ,de soknak nincs.segítség! :cry:


Majdnem mindet megemlíti, de egyébként tessék:
www.tolkien.hu/misc/quenya/hunteng.html

A hivatalos magyar álláspont ezügyben :)
Ezúton is kösz, aki(k) csinálta(k)

Minden jót
Felagund

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 napja #118579 Írta: Nienor N.
Nienor N. válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lenne egy kérdésem:a feanori betük azon megfelelői amelyeket nem említ a Gy.U. hol találhatom?Pl:a p,t,stb-nek megvannak meg még jónáhánynak ,de soknak nincs.segítség! :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #118525 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Felagund írta: *NB: ezt a kitételt Göncz papa furamód kihagyta a fordításból, csak akkor tudtam meg, amikor az eredetit olvastam.


Helyreigazítás

Ezúton kérek elnézést minden érintettől, mert bár ott valóban nem volt lefordítva, később a Magánhangzók résznél kielégítően megtaláltam, egyszóval nem olvastam el elég figyelmesen :oops: :oops:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #118523 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

HuHa írta: :!: Elkezdtem fordítani a www.elvish.org/gwaith/ oldalon lévő anyagokat. Ha valaki ugyanezt teszi, írjon! :!:


Én

Felagund

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #118405 Írta: HuHa
HuHa válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
:!: Elkezdtem fordítani a www.elvish.org/gwaith/ oldalon lévő anyagokat. Ha valaki ugyanezt teszi, írjon! :!:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #118350 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Felagund írta: Lenne egy kérdésem! Meglehet már feltették, de engedelmetekkel nem nézném át a többszáz oldalt csak ezért. Másért igen. Majd. :D
Szóval a kérdés: igaz az, hogy sindában y=ü (magyar)? Tolkien professzor úgy írja, hogy az y hasonlít a "huge" szó bizonyos nyelvterületeken használt kiejtésére*, és az ausztrálok pl. többnyire úgy ejtik hogy "hjűdzs" (lsd.: Steve Irwin, Animal Planet). És az Aniron dalban Enya az "ely siriar"-t is elég gyanúsan úgy ejti (mármint ü-nek).
*NB: ezt a kitételt Göncz papa furamód kihagyta a fordításból, csak akkor tudtam meg, amikor az eredetit olvastam.

Ezt egy-két nappal ezelőtt írtam le: IGEN. Olvass vissza kb. 1,5 oldalt és egy kicsit ott bővebben kifejtettem.

-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #118347 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
csillaglany & Felagund:

project Sinda_Wordlist
SUB Send_to_amanibhavam
IF SUB Send_to_amanibhavam = 0 THEN
SUB Send_to_eldaryon
$eldaryon = eldaryon.webmagazin.hu
END project Sinda_wordlist

:D

Egyszóval: küldjétek el amaninak v. lőjétek fel az Eldaryonra

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #118345 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

csillaglany írta: Szevasztok!
Elkészültem egy magyar-sinda, sinda-magyar szószedettel, biztosan teli van hibával, meg hiányos is, úgyhogy vállalkozó kedvű emberek, tündék...stb. kellenének, akik jól megkritizálják, kiekészítik, kijavítják... estleg magasztalják. :D DD

Üdv: csillaglany

Meg lehetne esetleg neten jelentetni? Már mióta keresek egy ilyet!

Üdv
Felagund

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #118325 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Szevasztok!
Elkészültem egy magyar-sinda, sinda-magyar szószedettel, biztosan teli van hibával, meg hiányos is, úgyhogy vállalkozó kedvű emberek, tündék...stb. kellenének, akik jól megkritizálják, kiekészítik, kijavítják... estleg magasztalják. :D DD

Üdv: csillaglany

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete - 20 éve 11 hónapja #118213 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
törölve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #118196 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
az én hangom baromi randa, inkább nem gyötrök vele senkit...

Felagund: igen


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #118179 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Dace írta: Nem tetszik a bácsika hangja. :oops: Amani. Nem csinálnál mégis egy ilyen dolgot az oldaladra, ha van időd? :roll:


Honnan tudod, hogy amani hangja tetszene? 8O

De komolyan: félelmetes, milyen problémáitok vannak... 8)

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #118164 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Helló!
Lenne egy kérdésem! Meglehet már feltették, de engedelmetekkel nem nézném át a többszáz oldalt csak ezért. Másért igen. Majd. :D
Szóval a kérdés: igaz az, hogy sindában y=ü (magyar)? Tolkien professzor úgy írja, hogy az y hasonlít a "huge" szó bizonyos nyelvterületeken használt kiejtésére*, és az ausztrálok pl. többnyire úgy ejtik hogy "hjűdzs" (lsd.: Steve Irwin, Animal Planet). És az Aniron dalban Enya az "ely siriar"-t is elég gyanúsan úgy ejti (mármint ü-nek).
*NB: ezt a kitételt Göncz papa furamód kihagyta a fordításból, csak akkor tudtam meg, amikor az eredetit olvastam.

Huhh. Ez most kicsit hosszú lett egy kérdésnek, de nézzétek el, mert már majd' két hete nem írtam. :(

Namarie
Felagund

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete - 20 éve 11 hónapja #118163 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
törölve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #118099 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Elryn írta: Halihó!

Tudna vki segíteni? Nagyon fontos lenne.
Szóval:hogy mondják sindául és quenyául hogy szél szabad gyermeke?
Mert azt tudom, hogy a szél gyermeke=síliel, a szabad meg fair. De a fair-t hová kell tenni?


a szél quenyául súre (súri-)
gyermek: hín
szabad: mirima

szél szabad gyermeke: súrio mirima hín vagy mirima hín súrio

szél sindául s?l (lásd Amon S?l - Széltető)
gyermek = h?n
szabad = lain

szél szabad gyermeke:

h?n lain e-h?l


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #118083 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Halihó!

Tudna vki segíteni? Nagyon fontos lenne.
Szóval:hogy mondják sindául és quenyául hogy szél szabad gyermeke?
Mert azt tudom, hogy a szél gyermeke=síliel, a szabad meg fair. De a fair-t hová kell tenni?

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #118052 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Dínchamion írta:

amanibhavam írta: jó, akkor nem csinálok


De tükrözhetnéd... :wink: És pl. átkonvertálhatnád mp3-ba, mert wav-ban nagyobb... Így az Eldaryonról akár online is meg lehetne hallgatni... :wink:

Üdv:


bőven elég, ha odateszek egy linket; jobb szeretném az eredeti tartalmak és értékes fordítások arányát növelni


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete - 20 éve 11 hónapja #118051 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
törölve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #118048 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta: jó, akkor nem csinálok


De tükrözhetnéd... :wink: És pl. átkonvertálhatnád mp3-ba, mert wav-ban nagyobb... Így az Eldaryonról akár online is meg lehetne hallgatni... :wink:

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete - 20 éve 11 hónapja #118047 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
törölve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #118045 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Dínchamion írta:

amanibhavam írta: nehéz ezt írásban elmagyarázni, lehet, hogy majd csinálok hangfájlokat, hogy én hogy képzelem el, és felpakolom az eldaryonra


Hasonló van már: Quenya hangok kiejtése

Bocs, hogy csak így beledumálok, de ugye kibicnek semmi se drága... :roll:

Üdv:


jó, akkor nem csinálok


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #118042 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta: nehéz ezt írásban elmagyarázni, lehet, hogy majd csinálok hangfájlokat, hogy én hogy képzelem el, és felpakolom az eldaryonra


Hasonló van már: Quenya hangok kiejtése

Bocs, hogy csak így beledumálok, de ugye kibicnek semmi se drága... :roll:

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #118022 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Debilius írta: kösz amanibhavam

egyébként a törpök nem használnak írásjeleket tudod . , ! ? stb


ezt mondod, vagy kérdezed??

nem tudom, angerthassal nemigen foglalkoztam eddig


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #117984 Írta: HuHa
HuHa válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta:

HuHa írta: Nos én konkrétan nem erre gondoltam. :D

Tehát akkor:

olyan oldalra gondoltam, ahol megtalálható a Középfölde (pl.)nyelviről valaha írt tanulmány, nyelvtani összefoglaló, stb. magyar nyelven, és aminek feltett szándéka, hogy egy komplett nyelvtankönyvet és szótárt készítsen :lol:



látogass el ide: eldaryon.webmagazin.hu

ha ez sem felel meg a célnak, rajta, vágj bele


Hanem erre!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #117977 Írta: Debilius
Debilius válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
kösz amanibhavam

egyébként a törpök nem használnak írásjeleket tudod . , ! ? stb

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #117973 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Debilius írta: nem tud valaki mutatni egy oldalt ami a törp rúnákkal foglalkozik


google mindent megtalál

ring-lord.tripod.com/cirth/angerthaserebor.htm

www.hamran.net/haavard/me/index. ... rthas.html


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #117966 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

HuHa írta: Nos én konkrétan nem erre gondoltam. :D

Tehát akkor:

olyan oldalra gondoltam, ahol megtalálható a Középfölde (pl.)nyelviről valaha írt tanulmány, nyelvtani összefoglaló, stb. magyar nyelven, és aminek feltett szándéka, hogy egy komplett nyelvtankönyvet és szótárt készítsen :lol:



látogass el ide: eldaryon.webmagazin.hu

ha ez sem felel meg a célnak, rajta, vágj bele


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.519 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére