Nyelvek és írások

Több
21 éve 3 hete #117961 Írta: Debilius
Debilius válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
nem tud valaki mutatni egy oldalt ami a törp rúnákkal foglalkozik

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete - 21 éve 3 napja #117942 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
törölve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #117933 Írta: HuHa
HuHa válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Akkor épp ideje, hogy legyen. Akit érdekel és segítene, írjon e-mail :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #117932 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

HuHa írta: Nos én konkrétan nem erre gondoltam. :D

Tehát akkor:

olyan oldalra gondoltam, ahol megtalálható a Középfölde (pl.)nyelviről valaha írt tanulmány, nyelvtani összefoglaló, stb. magyar nyelven, és aminek feltett szándéka, hogy egy komplett nyelvtankönyvet és szótárt készítsen :lol:


Ez magyarul még nincsen meg, ajánlom az oldal tetjén található linkeket.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #117929 Írta: HuHa
HuHa válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nos én konkrétan nem erre gondoltam. :D

Tehát akkor:

olyan oldalra gondoltam, ahol megtalálható a Középfölde (pl.)nyelviről valaha írt tanulmány, nyelvtani összefoglaló, stb. magyar nyelven, és aminek feltett szándéka, hogy egy komplett nyelvtankönyvet és szótárt készítsen :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #117926 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

HuHa írta: Üdvözlet mindenkinek!

Mivel most lett Internetem, ezért csak most tudok bekapcsolódni a topicba. Tehát:

Van olyan oldal, ami arra hivatott, hogy összefogja Középfölde nyelveinek és minden egyéb dolgának magyar "kutatóit"? Bár még nem beszélek egyetlen középföldei nyelven sem, azért szeretnék megtanulni:) tehát ha létezik, kérlek titeket küldjetek e-mailt, merre is található.

Ha még nem létezik, hát ideje indítani egyet, amiben én könnyen segíthetek:)


Pont azon az oldalon vagy. :wink:

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #117924 Írta: HuHa
HuHa válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Üdvözlet mindenkinek!

Mivel most lett Internetem, ezért csak most tudok bekapcsolódni a topicba. Tehát:

Van olyan oldal, ami arra hivatott, hogy összefogja Középfölde nyelveinek és minden egyéb dolgának magyar "kutatóit"? Bár még nem beszélek egyetlen középföldei nyelven sem, azért szeretnék megtanulni:) tehát ha létezik, kérlek titeket küldjetek e-mailt, merre is található.

Ha még nem létezik, hát ideje indítani egyet, amiben én könnyen segíthetek:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete - 21 éve 3 napja #117890 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
törölve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #117889 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
mi olyan bonyolult azon a szegény oldalon? van ott egy szép főmenü, benne szépen felsorolva minden, ami fontos: fórum, chat, letöltés, szekciók... egy kattintással szinte minden elérhető


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete - 21 éve 3 napja #117887 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
törölve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #117886 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

jinx: ...fordítja-e valaki a Hiswelóke-szótárat, mert igazából az az, ami használható -> az kéne magyarul


Igen, nemsokára kész is lesz. De ötvöztem más szótárakkal is, mert egy-két szó hiányzik belőle...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete - 21 éve 3 napja #117885 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
törölve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #117877 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Olosta írta: Amani!
Nagyon jó ötletnek tartom, hogy - ha időd engedi - hangfájlokat készíts a kiejtésről, mert azt én sem nagyon értem. Sajnos elég nehéz úgy tanulni egy nyelvet, hogy nem hallom hogyan kell mondani a szavakat. :lol:

Van egy olyan érzésem, hogy egy héten belül elkészülök a sindarin.de anyagának a fordításával. Szóval számíthattok rá, hogy hamarosan a sindát is könnyebben tanulhatjátok (persze, ha megfelelően érthető lesz számotokra a cucc). :D



nagyon jó; ha hozzájárulsz, szívesen közzétenném az eldaryonon is


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #117873 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amani!
Nagyon jó ötletnek tartom, hogy - ha időd engedi - hangfájlokat készíts a kiejtésről, mert azt én sem nagyon értem. Sajnos elég nehéz úgy tanulni egy nyelvet, hogy nem hallom hogyan kell mondani a szavakat. :lol:

Van egy olyan érzésem, hogy egy héten belül elkészülök a sindarin.de anyagának a fordításával. Szóval számíthattok rá, hogy hamarosan a sindát is könnyebben tanulhatjátok (persze, ha megfelelően érthető lesz számotokra a cucc). :D

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #117872 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
próbáld meg a ly, ty, ny hangkapcsolatokat nem olyan "direkten" ejteni, mint a magyarban, hanem inkább az l, t, n hangok kapjanak palatális színezetet; így a ly és ny közelebb kerülnek a spanyol ejtéshez (pl. a villa, nino szavakban); nehéz ezt írásban elmagyarázni, lehet, hogy majd csinálok hangfájlokat, hogy én hogy képzelem el, és felpakolom az eldaryonra


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete - 21 éve 3 napja #117869 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
törölve:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #117819 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
bölcs ember, tudós (IS-; Etym)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #117813 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
OKé. Csak ha valaki harap, én visszaharapok. Oiomeoi carë sinë. :P
Remélem, ez helyes. De tényleg mit jelent az istyar?

-- Mau Rauser

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #117805 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hantale len!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #117800 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ragoran írta: Melda Ami!

Ragoran írta: Melda ilquenen!

Van szó a Húsvétra quenyául?


nincs


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete - 21 éve 3 napja #117796 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
törölve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #117791 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Melda Ami!

Ragoran írta: Melda ilquenen!

Van szó a Húsvétra quenyául?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #117777 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
próbáljatok már meg hiszti nélkül beszélgetni, ha lehet


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #117760 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Melda ilquenen!
Ne offoljatok lécc!
Dace:Utólagos szerkesztés:A hozzászólásod jobb felső sarkában a szerkeszt gomb.
Az istyar mit jelent?
:oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete - 21 éve 3 napja #117756 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
törölve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #117747 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Jól van, na, honnan tudjam, hogy mit érzel kioktatónak.Csak tudod, egyeseknek ez nem evidens és esetleg másokat is érdekel. Csak nem képzeled, hogy fel fogom sorolni az összes nyelvet, ami így használja? ;)
A finnben asszem svéd hatásra került de ez nem 100%. Egyébként a Meyadhew is így használja és akkor én nyertem! Na jó, ott a j-t mag az ü-t is y jelöli, csak kezdőknek szánt szövegekben két ponot tesztűek az y-re. PL.

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete - 21 éve 3 napja #117743 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
törölve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #117742 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Istyar? Van ilyen szó? Az nem istar véletlenül? És szerintem igenis szép, ha palatalizál. Azért, mert a te ízlésednek nem felel meg... És tényleg így van. A sindában pedig nem msh, hanem mgh vagyis magánhangzó. Mint az as betű eredeti használata volt. Mert a görögben, ahonnan származik, az y az ü hangja volt. Csak a latinban nem volt ü hang és ezért i-nek ejtették, aztán valamelyik nyelv j-nek kezdte használni. És ü-nek kell ejteni. Vagyis pl. Ennyn Durin = ennün durin. Az óangolban is így volt, meg a mai németben stb... Bár e egy kicsit off volt, bocsi.
Ha meg nem tetszik a ty, akkor tanulj sindát! Abban egy darab sincs :twisted: . Bocsi, ne vedd sértésnek. Pl. szeintem a tyellë szép szó.

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete - 21 éve 3 napja #117734 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
törölve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete - 21 éve 3 napja #117733 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
törölve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.387 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére