Nyelvek és írások

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28483 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Akkor most már azt is tudod, hogy a laiqua meg azt jelenti, hogy zöld. Quenyául.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28482 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Akkor végre ezegyszer eltaláltam. (A lasse szót még én is felismertem.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28481 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
persze, hogy van, quenyául pl. az a neve, hogy Laiqualasse, ami pontosan ugyanezt jelenti

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28480 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Érdekes, amit Vic írt; egyszer valaki (talán Galadriel?) úgy szólítja: Zöldlomb Legolas. Lehet hogy ennek van valami köze a név eredei sinda jelentéséhez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28479 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ta merihez csatlakozva:<br> Szerintem eddig senkinek se volt mersze megkérdezni, ki az a 'Githoniel Elbereth', hisz oly gyakori a GYU-ban, hogy mindenki azt hitte, valami közönséges dologról van szó :) ))<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28478 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Kedves Olórin! Kérlek, segíts... ezt most találtam az egyik Legolasos topicon... igaz az, ami ide le van írva szerinted??? Mármint tényleg jelent valamit az, hogy Legolas?? Kérlek, ha találsz valamit erről, rakd be nekünk a Legolasos topicba, szomjazom az infóra....<br> <br> LEGOLAS His Name<br> <br> Legolas is a dialectal name of the Woodland Elves. The Woodland Elves are of the Sindar stock and the pure Sindarin form of his name is Laegolas. <br> 'Legolas' is composed of leg 'green', a dialectal form of Sindarin laeg; and Sindarin golas/-olas 'collection of leaves, foliage.' I guess because of the 'g' at the end of leg and the one at the beginning of golas, in Legolas' name, the form -olas is applied. The meaning is thus: 'green-leaves' (or 'green collection of leaves', or 'green foliage'). In golas/-olas, the Sindarin component las 'leaf', can be distinguished, itself a derivative of the High Elven lasse. The High Elven form of golas is olassië. As Tolkien said himself, it is indeed a very suitable name for a Woodland Elf. <br> <br> Source material: J.R.R. Tolkien - The Letters of J.R.R. Tolkien.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28477 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Eglarcarien: a magánhangzókat legtöbbször úgynevezett tehtákkal jelölik többnyire, amelyek a mássalhangzók fölé tett ékezetekben jelennek meg. Kicsivel lejjebb Olórin írt erről egy jó összefoglalást. Quenyában a magánhangzó előtti tengwára kerül ez az ékezet(tehta), sindában pedig a rákövetkezőre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28476 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
köszi Svindler!nem hiszem,hogy ismernénk egymást.csak a barátaim hivnak Kyra-nak.nem ez az igazi nevem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28475 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Én nem igazán boldogulok. A quenyában és a sindában nem jelölnek magánhangzókat? (a könyvben legalábbis nincs szó róla)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28474 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
én egyszer kipróbálnám ecsettel, bár nem vagyok egy kalligráfus

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28472 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórin:köszi a magyarázatot, Elbereth nevét ismertem, de a Githoniel-ről sejtelmem sem volt, hogy az egy másik személy-e vagy akármi, így rendben.<br> ami nagyon tetszik pont ennek kapcsán, hogy akkor a szavaknak még hatalma volt, vagy inkább súlya? ma sokszor nagyon könnyen jönnek a szavak és a tartalom hiányzik belőlük, Ott pedig EREJE van a szavaknak. Szilszakáll mondja a hobbitoknak, hogy nem szabad könnyedén elárulni a nevünket, mert akkor mintha csupaszon állnánk a másik előtt, és a nevet ismerve ismer engem teljesen és akár hatalama is van fölöttem(?)Ez olyan mint az ókori Egyiptomiaknál, ott is volt egy pont ilyen sztori, hogy az egyik isten nem volt hajlandó az igazi nevét elárulni hasonló okokból.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28473 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
És írogatni is sokkal jobb őket! Főleg a tompa hegyű grafitceruza jön be nálam erre a célra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28471 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Csatlakozom az előttem szólókhoz, bár nekem a quenya elsősorban a hangzása miatt tetszett meg, a kifejező erejéről keveset tudok, bár szerintem az is van neki.<br> A tengwák valóban logikusabbak, mint a latin betűk

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28470 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Off:<br> igaza van a barátodnak :) <br> sőt: <br> a karácsonyt kis k-val írjuk, bármilyen furcsa is.<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28469 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olorin: Igerem megteszem a kedvedert, mar csak azert is, hogy oromet szerezzek vele :) <br> Egyebkent tenyleg az ilyen aprosagokon adjak meg azt a plusz jelentest :) <br> Egy baratom tanitott meg arra is, hogy a Karacsony nem Kellemes, hanem Boldog, vagy Aldott. Valahogy ugy magyarazta el a kulonbseget, hogy: Tudod a kellemes, az a labviz. :) )))))<br> Bocs az offtopic miatt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28468 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
csak nehogy flamewar legyen itt, hogy melyik nyelv a kifinomultabb<br> szvsz mindegyik unikum a maga valójában, még a befejezetlen quenya és sinda is

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28467 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Svindler,<br> <br> szívemből szólsz, a tengwákat én is szeretem rajzolgatni...<br> <br> De tedd meg nekem, hogy ha örömről beszélsz, akkor a SZEREZ igét használod.<br> <br> OKOZNI bánatot, SZEREZNI örömet.<br> <br> Legyen már a mi nyelvünk is kifinomult... :) <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28466 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Thingol:<br> Hogy a quenya kifinomultabb lenne mint az angol?<br> Na ezt azert ketlem. A vilag beszelt nyelvei kozul az angol a legkifinomultabb. Messze tobb szoval bir mint barmely mas nyelv. Es oriasi a kifejezo ereje. Lehet alkotni mu nyelveket, de azt az evszazadok alatt felgyulemlett tapasztalatot, es tudast ami egy elo nyelv mogott lakozik, nem lehet potolni.<br> Amiben szerintem szebb a tunde nyelv (bar ez is nezopont kerdese) az az irasmodja. A tengwak nagyon szep rendszert alkotnak, es a megjelenesuk is tetszetos. En a napokban raszoktam, hgoy pihenes kepp kezzel, tengwakat rajzolgatok, illetve szavakat irogatok le. Nekem nagy oromet okoz.<br> <br> <b>Kyra</b> (ismertem egy Kyrat, szegedi, es a #danubius csatornan ircelt regebben :) )<br> Nezz korul a <a href=http://www.tolkien.hu/misc/quenya/> www.tolkien.hu/misc/quenya cimen. Van itt egy keves magyar anyag. De az max bevezeto jellegu. Es van ott par link, ami erdemes angol oldalakra mutat. Sajnos amig nem lesz idonk forditani magyarra tovabbi anyagokat, addig az angolokat kell tanulmanyozni.<br> Legalabb megtanulod az angolt is :) Az sosem art!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28465 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Thingol, szerintem ne beszéljünk ünde nyelvekr?l, mert a Quenya és a Sinda eléggé különbözik azért, bár közös t?r?l fakadnak, a Quenya nem a Sinda ?se<br> küls? eredetüket tekintve pedig a Quenyának a finn volt az inspirálója, a Sindának meg a walesi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28464 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Thingol!<br> <br> Pontosítok!<br> <br> Magának a főnévnek nincs neme, mint pl. a németben, ha arra gondoltál.<br> <br> Namárie!<br> <br> Varda

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28463 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Tanulom a nyelvet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28462 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya ilya!<br> <br> Thingol!<br> <br> Melyik tünde nyelvre vonatkoztattad a kérdéseidet?<br> <br> A sindához nem tudok hozzászólni.<br> <br> A quenyában:<br> <br> Nemek előfordulnak. Pl. barát (nildo), barátnő (nilde), de ez a ragozásokban többnyire nem zavar. Esetleg a létige egyes szám 3. személyében fordul elő megkülönböztetés (náro hn., náre nn.) Ez előfordulhat még a személyes névmás egyes szám 3. személyű hangsúlyos alakjainál is. De ezek egyike sem található meg Tolkien szövegeiben, ezek visszafejtett alakok. A birtokos névmásnál pl. azonos a két nem jelölése.<br> <br> Segédigék. Időbeli segédigék nincsenek. Módbeli segédige(ék) vannak, legalábbis a can, ha az angolnál maradunk. <br> <br> Mondattan: Ha a szórendre gondolsz, az elég szabadnak tűnik. Így elsőre, olyan nagyon még én se mélyedtem bele.<br> <br> Namárie!<br> <br> Varda

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28461 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
e-mailben kérdezzem meg vagy itt??

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28460 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Kérdezd meg Svindlert! Az angol oldalakat is ő adta meg...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28459 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
tudtok valami magyar sinda oldalt??én nem tudok angolul!na jo egy kicsit.de az nem elég amit én tudok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28458 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Kösz. Baromi nehéz lehet, hogy mindenki téged ostromol...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28457 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
(most kicsit elmegyek... dógomvan.)<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28455 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Udvarias köszöntése a Szépek Népének, quenyául.<br> <br> ''A vanimar a vanimalion nostari!'':<br> <br> a! = ó!<br> vanimar = szépek<br> vanimalion = (az előbbi birtokos alakja) ''a szépekéi''<br> nostari = szülők<br> <br> Kb.<br> ''Ó Szépek, ó Szépeknek Szülei.''<br> <br> Ha jól értelmezem...<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28456 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
(oké oké... nem bírok százfelé szakadni...)<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28454 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Az előbb kérdeztem vmit...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.495 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére