Nyelvek és írások

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28033 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Majd holnap még elmondom milyen vagy!:-))<br> Szia Aludj jól!<br> Mindenkinek viszlát!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28032 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hmmm... a chat. hu kb 5 perce pillanat, tölti a programot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28031 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aragorn, látom, te bölcs vagy! :o )<br> Hja, tudod, az évek terhe nyomja a vállamat, ezért vagyok ilyen komoly... :o DDD (Egyébként meg most mért is vagyok komoly? Ma csupa olyat tudok meg rólam, amit még én sem tudok...)<br> Én a Powerpuffokat nem szeretem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28029 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lalaith:Én nemnéztelek 15-nek:-)<br> Ahhoz túl komolynak tűntél..-))<br> Persze mosolyogtál,de mégis!:-)<br> A 15-évesektöl elnézést,ők mind aranyosak voltak,olyanok mint egy 15 éves:-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28030 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
OFF ez máma, de nagyon:<br> <br> Ed, Edd & Eddy rulez, nagyon jó keresztmetszet a mai amcsi szófordulatokból (főleg Eddy...)<br> <br> Nálam indulnak még: Courage, Powerpuff Girls, Dexter...<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28028 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hát, tudod, ha mondjuk 15 év múlva néznek 4 évval fiatalabbnak, annak lehet, hogy örülni fogok... De hogy most? Tök érdekes. Ezt még senki sem mondta, hogy 15 évesnek néznék ki... Jesszusom! Ez ijesztő.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28027 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nem szeretem azt a nagyképű piros izét, ami mindig mindig kicseszik szegény Baboonnal. Maradok az Ed, Edd & Eddy -nél... Azok legalább szerencsétlenek mind a hárman... :o )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28026 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lalith,<br> <br> akkor te vagy te! :) <br> <br> És nem vagy 15 éves, hanem 19?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28025 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lalaith:<br> <br> OFF:<br> <br> U don't need pants for the victory dance,<br> BECAUSE Baboon is better than Weasel,<br> I.R. Baboon is a big star of cartoon -- I AM WEASEL!<br> <br> I.R. Baboon reigns king in his mind,<br> he's just as good as the weasely kind,<br> but 'round every corner he's likely to find<br> I AM WEASEL! I AM WEASEL!<br> I AM WEASEL!!!!!<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28024 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Bingóóóóó!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28023 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lalaith,<br> <br> Egy pillanat. Azért ezt tisztázzuk. Te ott voltál a Corvinban a közös mozizáson, és velem szemben ültél, Vic jobb oldalán?<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28022 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Azt a rajfilmet utálom. Nemtom,m iért, de utálom. Talán azért, mert mindig a szerencsétlen majom szívja meg...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28021 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lalaith csak egy van, ÉN! :o D (Viccen kívül: a levlistán van egy leányzó, akinek az e-mail címe lalaith@nemtommi.hu . Na, az nem én vagyok. Asszem ő mint Varda írja alá a leveleket. Egyébként onnan roppant könnyű megjegyezni, hogy én személy szerint nem szoktam írni a listára, csak ide, ő viszont asszem nincs itt a fórumon, csak a listán.)<br> Amúgy pedig kösz szépen, és ígérem, hogy rögtön szólni fogok, ha szemben találom magam egy ''because''-zal, bár szerintem erre annyi esély van, hogy semmi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28020 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
...és nagyon brit.<br> Pl. a Cartoon Networkön van egy kretén sorozat, az I Am Weasel. Ebben a címszereplő menyét is mindig azt mondja: <br> (blabla, pl. megmentem a világot), FOR I am Weasel!<br> <br> :) <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28018 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lalaith,<br> <br> 1. azt hittem, már eltűntél végleg<br> 2. hány Lalaith van? te melyik vagy? (kezdem keverni)<br> 3. angol szóhasználat:<br> <br> Hogy te miket meg nem figyelsz... :) Tolkien egyrészt hozhatta a stiláris elemeket saját környezetéből és korából (még a 19. században született!), másrészt meg talán a régiességét, vagy koros-kortalanságát akarta érzékeltetni a dolgoknak...<br> <br> Nézd meg a Silmarilliont is eredetiben, na az aztán a hardcore! :) <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28019 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
a for szerintem ünnepélyesebb, irodalmibb, mint a because

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28017 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Kedves-kedves nyelvészek!<br> Lenne egy kérdésem, ami nem a quenyához kapcsolódik, hanem az angolhoz, de szerintem ez nektek nem lesz probléma. Szóval: tegye föl a mancsát az, aki észrevette, hogy A Gyűrűk Ura eredeti szövegében sosem fordul elő a ''because'', hanem Tolkien mindig a ''for''-t használja helyette. Nos, kérdem én: ez azért van, hogy archaizálja a szöveget - már amennyiben ez így régies -, vagy az ötvenes években nem használták a köznyelvben a ''because''-t, vagy más oka volt rá? És ez ugyanígy érvényes a ''peril''-re, ami csak nagy ritkán ''danger'', vagy az ''ere''-re, ami csak néha ''before'', etc. etc. Szóval ez volt a stílusa, vagy ennek nyelvtörténeti okai vannak?<br> Megjegyzem, hogy még csak a Tanácsnál tartok, de tényleg egy megveszekedett ''because''-zal sem találkoztam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28016 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28015 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Milyen webcímeket tudtok, ahol quenya vagy sinda nyelvtan található? Mert nagyon érdekel<br> a tündék nyelve (a quenya és a sinda is).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28014 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
visszatérve az omentielvo - omentielmo kérdéshez<br> <br> a Quenyában kétféle többesszám els? személy? birtokos személyrag van: inkluzív és exkluzív<br> inkluzív az -lva, exkluzív az -lma<br> tehát lúmenn' omentielmo annyit tesz: alálkozásunk óráján, de ebbe te nem tartozol bele, így JRTT ezt kés?bb kijavította lúmenn' omentielvo-ra, amibe beleértend? az is, akihez a beszél? a szavait intézi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28013 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hello mindenkinek!<br> Sokat gondolkoztam a dolgon, és szerintem érdemes megtanulni egy tolkieni nyelvet. Most jutottam el arra a pontra, hogy ténylegesen el is kezdjem. Sokat olvasgattam amúgy a topicot, és szerintem nagyon jó. Úgyhogy belekezdek nemsoká a tanulásba, és ha valami segítséget kérek, légyszi ha tudtok adni, adjatok!<br> Köszi mindenkinek:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28012 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amy,<br> <br> te aztán tudsz kérdezni...<br> Majd utánanézek, most rohannom kell...<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28011 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
bocs, dedative

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28010 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórin, mint magyartanár (is): mi a magyar megfelel?je a deadtive, respective és patientive eseteknek?<br> <br> hantale!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28009 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
yaxincë yaxincë lossë-varnë<br> umë harya lár, umë harya aldamo-talma:-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28008 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
pontosan<br> <br> nai: bárcsak<br> <br> tul- jön tulúva: jönni fog<br> <br> coire - koratavasz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28007 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
<br> Amy,<br> <br> majdnem értem, de mégsem...<br> <br> May the spring be cometh? :) <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28006 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nai tulúva coirë!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28005 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
off:<br> <br> valóban van hasonlóság a finn és a magyar között, de ez inkább nyelvtani szabályokra vonatkozik, nem a szókészletre...<br> <br> Ha távolról hallod a finnt, az a benyomásod lesz, hogy magyarul beszélnek, a hangzása (messziről) nagyon hasonlít.<br> <br> A hasonlóságot le lehet mérni pl. az ilyen szövegből:<br> <br> Kala usikala veten alla. (Hal úszkál víz alatt.)<br> <br> Ellenpéldák: :) <br> <br> Rakastan sinua = szeretlek (téged)<br> <br> Sata vuotta lastentarhatyötä. = 100 éve(s) az óvónőképzés. (ez megmaradt bennem nagyon...)<br> <br> Millainen kello on? = Hány óra?<br> <br> na jó, elég az offból :) <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28004 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
fontos levél ment a listára, nézzétek!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.493 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére