Nyelvek és írások

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27858 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
amanibhavam: egy kicsit hosszu a topik ahhoz , hogy ki tudjam bogaraszni a dolgokat. en elhiszem hogy neked tokeletesen eleg az angol ,de azthiszem van tobb halando is , akinek jol jon a magyar dokumentacio

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27857 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
oke , kosz. meg egy kerdes, mirol van tobb info? quenya , vagy sinda nyelvrol? es melyiket erdemsebb megtanulni ,esetleg melyik nehezebb? es melyik beszelhetobb? kosz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27856 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Anca: Quenya cucc lesz, most fordítom, de rengeteg a szöveg, es eleg zsufolt az eletem, ugyhogy lassan haladok. Szolj, ha erdekel: well-of-souls@freemail.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #29314 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nézd meg a tartalojegyzéket (MIELŐTT ÚJ TOPICOT NYITNÁL c. topic)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #29319 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nézd meg a tartalojegyzéket (MIELŐTT ÚJ TOPICOT NYITNÁL c. topic)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #29313 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hol lehet megtanulni a khazâdok nyelvét? Esetleg azt is elárulhatnátok, hogy hol találok egy érdekesebb topicot a fórumon belül. Arra is kíváncsi lennék, hogy a sinda és a nolda nyelvet merre tudhatom meg. Ayna segítthetne ebben egy keveset...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27855 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórin: nem akartalak száműzni, félreértettél! Csak az eddigi témák alapján úgy gondoltam, hogy néhányan marhára meg fogják unni a dolgot... Bocs, ha megbántottalak, nem volt szándékos!<br> <br> A másik: 'csak tanulni' kell? Szerintem nem. Persze, a nyelvtant bárki egy hétvége alatt meg tudja tanulni, nem egy nagy was ist das (legalábbis a quenya), az igazán nagy dolog, az a szókincs megszerzése, plusz a NYELVÚJÍTÁS! Mert erre gyúrok elsősorban: a mai követleménekhez igazítani a nyelvet, értsd: új szavakat alkotni, miközben figyelembe vesszük a szabályokat, a hangzást, stb.<br> <br> Még egyszer bocs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27854 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
mert?<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27853 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
hahó van itt vki??

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27852 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ja, anca, olvasd végig a topikot, linket is találsz a magyar quenya oldalra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27851 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
varda: a film nagy részében Sindarin nyelven beszélnek, Galadriel is sindául beszél a bevezet?ben. Quenyául csak Saruman varázsszavai vannak, amiket Orthanc tetején kiabál, meg Gandalf próbálkozásai Moria kapujánál.<br> A quenya nyelv közös tanulására és a magyar szövegek tengwarokkal történ? átírására létrehoztunk egy listát. Ha egy létez? mailcímr?l levelet küldesz a quenya-magyar-subscribe@primlista.hu címre, beléphetsz, még naaaagyon az elején tartunk, egyel?re a magyar hangok tengwa megfelele?it próbáljuk egyeztetni.<br> <br> Anca: úgy tudom, Svindler, aki ezt az oldalt karbantartja, dolgozik a quenya szótár és nyelvleckék magyar fordítássán, nem tudom, hogy áll vele, mert nekem tökéletesen megfelel az eredeti angol is.<br> <br> Üdv,<br> <br> amanibhavam

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27850 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
helo. most kapcsolodtam be... van valamilyen MAGYAR doksi,quenya ,vagy sinda iras/nyelvrol? fontos lenne , hogy magyar mert az idegennyelvubol nem nagyon tudok epulni... vagy esetleg dolgozik valaki rajta? es ha van hol lehet elerni ? vagy hol lehet majd elerni ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27849 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok!<br> <br> Remélem nem vagyok rossz topicon!<br> <br> Tudja valaki közületek, hogy melyik tünde nyelven beszél Galadriel a film elején? És melyik nyelven beszél Arwen és Aragorn? A könyv szerint Galadrielnek quenya nyelven, Völgyzugolyban pedig a sinda nyelven kellene beszélni. Kezdő tünde nyelvész lévén - addig jutottam, hogy sikerült quenya tanfolyamot találni az interneten, és az első leckét legalábbis elolvastam - nem tudom megállapítani, hogy megjelenik-e mindkét nyelv a filmben. <br> <br> Én is szívesen tanulnám a tünde nyelveket! Ezzel kapcsolatban csak itt az interneten találkoztok?<br> <br> Namárie!<br> <br> Varda<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27848 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
nem a listában van a hiba, valamiért a mailboy szervere lassult be, mert ma reggelre megkaptam mindent mindenhonnan<br> csak gy?zzem mazsolázni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27847 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
off:<br> söprögető, csodacsatár vagy betonvédelem a szereped? :) <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27846 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Svindler,<br> <br> írtam mailt a listára, ma délutánig meeting hegyek vannak, de utána tudok jönni és hozzászólni, listán és/vagy itt.<br> <br> Ráérsz addig még?<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27845 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olorin, 10:3-ra alaztuk oket, iden meg csak nyertunk :) ))<br> Kuldtem levelet a levlistara, nezd meg! Regalatam mind a Te, mind Amy levelere.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27844 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ahha azt megkaptam rendben.<br> Győztetek a meccsen? :) <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27843 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
amanibhavam<br> Nem tudtok minden mailcimrol irni a listara, amirol tudod hogy elmegy arrol irj, mert a tobbi is elmegy de ott all nalam hogy moderalasra varva, es amig nem jutok nethez, es nem engedelyezem, addig nem is fog a listan megjelenni. Ezert ha van cim amirol elmegy (pl amirol a listara feliratkoztal) akkor csak arrol irjatok.<br> Egyebkent meccsem volt es csak most ertem haza (kozben volt egy kis kitero, akkor mar kuldtem egy reagalast Olorin levelere)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27841 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
hm, én sem kapok semmit, pedig én is írtam egy dörgedelmes levelet Svindler elképzeléseire...<br> <br> Hm.<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27842 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
egy másik mailcímről meg elment... nem értem én ezt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27840 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
most valamiért nem mennek ki a leveleim a listára

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27839 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Köszike...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27838 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Na akkor én is szólok...<br> <br> DINCHAM:<br> <br> Szeretnék egy félreértést eloszlatni:<br> Én NEM kizárólag a magyar-tengwa átírással foglalkozom!<br> Én IGEN, szintén szeretnék quenyául és sindául tanulni.<br> <br> A topiknak az a címe, hogy nyelvek ÉS írások, nem pedig VAGY...<br> <br> Az írásokról azért beszéltünk, mert aki foglalkozik a tündenyelvekkel, előbb-utóbb azért kanyarítani szeretne egy-egy szép levelet stb. magyarul is, és ennek NEM VOLTAK MEG az egységesített alapjai.<br> Most úgy tűnik, lassan meglesznek, és akkortól<br> NEM KELL EZZEL FOGLALKOZNUNK.<br> <br> A quenyához és a sindához MÁR LÉTEZIK minden szükséges referencia, azt csak tanulni kell.<br> <br> Ezért SEMMI TETEJE, hogy szétválasszuk a topikot, mert a csak a magyar átírással foglalkozó topik kihalna hamarosan, nem lenne miről beszélnünk.<br> <br> Engem pedig száműzni akarnál innét, pedig úgy szeretem a nyelveket is ÉS az írást is... ejnye, ez nem esett jól...<br> <br> Na. Ennyi most.<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27837 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
?<br> de az altnullaszáznyolcvanötre be kell jönnie a vessz?nek<br> <br> küldtem választ a listás leveledre<br> <br> na pá

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27836 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nekem az ó billre a nwalme jön be :o (

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27835 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
abraxas: alt+0185, de én használom pl. a középs? pontot (ó billenty? a magyar billenty?zeten)<br> <br> megnéztem még egy szótárat, ott ÉLET-nek CUILE van megadva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27834 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A parmaitban vessző gyanánt mi használatos? Mert a megadott ALT185 nem műxik :o (

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27833 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
következ? a B?n az Élet lesz?:_)<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27832 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
háború: ohta<br> küzdeni: mahta-<br> élet: cuivie<br> béke, nyugalom: sére

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.476 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére