Lothlórien - Tündék

Több
21 éve 5 hónapja #105103 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hűűűű....
Remélem van második látásom, és kijutok írországba...
Mert szeretnék látni egyet :wink:
Lehet, hogy hülyén handgzik, de álmomban egyszer eljöttek hozzám, és befogadtak a világukba...
Persze ez csak álom volt, de akkor is nagyon jó érzés volt.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #105078 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Akik itt maradtak, azok fokozatosan elvesztették majd' minden kapcsolatukat a fizikai világgal, és elhalványodtak, elenyésztek. A pusztaságban kóborló, anyagi test nélküli lelkekké váltak. Írországban és más hasonló helyeken, ahol nagyon erős volt a jelenlétük, néha még lehet látni őket, különleges alkalmakkor (Samhain), megváltozott tudatállapotban, meditációban, vagy ha valakinek van második látása akkor bármikor.

Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #105023 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A könyv csak azt említi, hogy Celeborn utána elment Elrond fiaihoz. Sehol sincs leírva (tudtommal), hogy vha is elment volna. Arwen Lórienben senkit sem talált, ezért végül is szomorúan halt meg.

A kérrdésem így még fenn áll. :?

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #105011 Írta: Celeborn
Celeborn válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Miután Arwen egyedül maradt (Aragorn halála után), kóborolt Középföldén egy darabig, majd elment Lothlorienbe, abba bízva, hogy ott találkozik még valakivel népéből. Eddigre már Celeborn:)) vagyishogy én is elhajóztam, szerelmem, Galadriel után, mert felettébb unalmas volt nélküle az életem. Szóval Arwen talált még ott néhány tündét, úgyhogy nem érezte magát teljesen egyedül.
Viszont az tén, hogy nem a GyU- ban említett hajó volt az utolsó, amely elhagyta Középfölde partjait, hiszen több helyen is említva van, hogy jómagam és még néhány tünde is elhajóztunk nyugatra. Hogy ezek milyen hajók voltak valójában, arról vajmi kevés fogalmam van, de hogy elhajóztak, az szinte biztos.
Ha pedig ezekből kiindulva valóban nem "az" volt az utolsó hajó, akkor akár Arwen is elmehetettvolna, de szerintem ő szerintem már belenyugodott sorsába, hiszen tudta, mit vállalt. Ezt viszont már semmi nem támasztja alá, én is csak a rend kedvéért írtam le.
Bye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #104858 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Arwen nem azért nem ment Nyugatra mert nincs több hajó, hanem azért mert a halandó életet választotta.


Persze. :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #104856 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Amikor Aragorn meghal, mondja neki, hogy mégf választhat, mire Arwen azt mondja, hogy ember akar lenni, és hogy már úgysincs hajó, ami elvinné...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #104854 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Kért kölcsön az emberektől vagy átúszott... :D :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #104853 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Arwen nem azért nem ment Nyugatra mert nincs több hajó, hanem azért mert a halandó életet választotta

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #104849 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Az összes?
Mert ha Celeborn tovább maradt, mint ahogy Arwen meghalt, ez nem vszínű: Mert most már nincs hajó, ami elvinne nyugatra...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #104848 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Kivéve ugye Arwent, aki meghalt Lórienben...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #104841 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Olórea írta: Lenne 1 kérdésem:
Mi lett azokkal a tündékkel, pl. Celeborn, akik nem hajóztak nyugatra?


Idővel ő is elhajózott. Csak nem tudjuk pontosan mikor. A többi tünde is szépen átszállíngózott lassan.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #104838 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Lenne 1 kérdésem:
Mi lett azokkal a tündékkel, pl. Celeborn, akik nem hajóztak nyugatra?

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #103693 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Esticsillag írta: Üdv.

Lehet, hogy vak vagyok, vagy mi, de én nem láttam a tündék között sem Galadrielt, sem Arwen nevét?! 8O
Ez hogy lehet, pedig tudtommal ők is tündék voltak. Vagy rosszul tudom??!
:arwen2: :celebrian1:


Neeeemm, jól tudod, persze hogy jól tudod, :arrow: de a mymisteriouself honlapja kimondottan tünderajongó lányoknak készül, és a pasikat lehet nézegetni :roll: :lol: (meg saját elfet foglalni, stb...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #103662 Írta: Esticsillag
Esticsillag válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Üdv.

Lehet, hogy vak vagyok, vagy mi, de én nem láttam a tündék között sem Galadrielt, sem Arwen nevét?! 8O
Ez hogy lehet, pedig tudtommal ők is tündék voltak. Vagy rosszul tudom??!
:arwen2: :celebrian1:

"Ó ég szele, állítsd meg ott a kék egen
oly gyönyörü, hadd látom mert ellebeg."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #103164 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Persze örülök,hogy PJ alapos,de biztos,hogy volt ennek értelme :roll:
Max a forgatáson,könnyebb volt név szerint beosztani a sok tündét,hogy ki hova álljon...de több értelmét nem látom.Bennem van a hiba? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #103144 Írta: Nornorë
Nornorë válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
köszi a segitséget nekem sincs jobb ötletem pl:
groups.msn.com/MrMysteriousElf/theelfharem.msnw :arrow: itt lejebb görgetve el lehet olvasni a filmben szereplő tündék neveit ,amiknek min a 3/4-e nincs a könyvben és azt sem tudom hol szerepel a fimben .Azért meg kell hagyni PJ elég alapos munkát végzett ( bár ezt eddig is tudtam) ,hogy még a pillanatra feltünő vagy tömegben vonulo tündéknek is neveket adatott.

" The path of excess leads to tower of wisdom. " / Blake /

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #102939 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Layla Nénimë írta: Nornorë:Ő arra hasonlít aki a Gy.U.1ben a völgyzugolyi tanyécsban Legolas mellett ült!


A kép alapján ez a legvalószínűbb.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #102936 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nornorë:Ő arra hasonlít aki a Gy.U.1ben a völgyzugolyi tanyécsban Legolas mellett ült!

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #102925 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nornorë írta: nem biztos ,hogy ide illő de nincs jobb ötletem ,hogy hol kérdezhetném meg
groups.msn.com/MrMysteriousElf/t ... hotoID=993 :arrow: ez ki ? egyátalán hol szerepel a filmben?


A könyvben nincs ilyem, a filmeben VZ-ben, Lórienben, esetleg a Helm-szurdokban lehet. :confused2:

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #102924 Írta: Nornorë
Nornorë válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
nem biztos ,hogy ide illő de nincs jobb ötletem ,hogy hol kérdezhetném meg
groups.msn.com/MrMysteriousElf/t ... hotoID=993 :arrow: ez ki ? egyátalán hol szerepel a filmben?

" The path of excess leads to tower of wisdom. " / Blake /

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #102886 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Kedves tunde!
:lol: hmmm...ez is jó 5tlet de nem lenne szívem megölni :roll: ...
/amúgy állítólag a(legalább is ezzel nyúznak az ismerőseim)nekem vízes helyre kéne mennem mert ha nem vagyok vízközelben minden bajom van :roll: szvsz nem nagyon jönne a közelembe 1 balrog sem de ha jönne azt se úszná meg zárazon :itscool:

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #102512 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nornorë írta: www.elfenomeno.com/peliculas/multimedia/verimag.php?id=550 :arrow: Gil-Galad www.elfenomeno.com/peliculas/mul ... php?id=857 :arrow: és a páncélja


Megelőztél...

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #102500 Írta: Nornorë
Nornorë válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
www.elfenomeno.com/peliculas/mul ... php?id=550 :arrow: Gil-Galad www.elfenomeno.com/peliculas/mul ... php?id=857 :arrow: és a páncélja

" The path of excess leads to tower of wisdom. " / Blake /

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #102494 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

nwalme írta: Hali!!
Vki körül tudná írni nekem hogy néz ki Gil-galad?? 8O :battleelrond1:
(most egyébként nem t'om mért Elrondot raktam be!!?!)


A filmben Mark Ferguson játszotta.
Képet (egyelőre) nem találtam róla.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #102452 Írta: Nwalme
Nwalme válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hali!!
Vki körül tudná írni nekem hogy néz ki Gil-galad?? 8O :battleelrond1:
(most egyébként nem t'om mért Elrondot raktam be!!?!)

...one day i met a precious soul
whose words had touched my heart
his poetry resounded so
it tore my soul apart...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #102434 Írta: tunderegi
tunderegi válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Layla! Kissé bizarr az ötleted( balrog ölelgetés). Szerintem inkább valami vízhez kell csalogatni, aztán egyszerűen "eloltani". Ölelgesse a vízsugár! :evil:

Life is a mystery.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #102057 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Egyébként az a balrog ami a filmben volt vészesen hasonlít a Final Fantasi egyik szörnnyéhez..ettől független én odamentem volna agyon ölelgetni..igaz kicsit megégtem volna de kívánhatnék ennél szebb halált?Na igen..a Gyűrűlidércek is megölhetnének 1 picit :D

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #102046 Írta: Celeborn
Celeborn válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintem a filmben eszméletlenül Diablo-s volt, talán túlságosan is. Amúgy azt hiszem, nincs nekik határozottan körülhatárolt fizikai testük, olyasmi, mintha tűzből és áranyékokból állna a testük.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #102044 Írta: tunderegi
tunderegi válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintetek hogy néz ki egy balrog? Azon kívül,amit a filmben láthatunk. Mert az nagyon jól sikerölt figura volt. Bár, amikor a gyerekem közölte, hogy milyen helyes cicaszeme van és milyen buta feje van, akkor kicsit nevetségessé vált. De közelebről nem nézném meg. :twisted:

Life is a mystery.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #102042 Írta: tunderegi
tunderegi válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Üdv! Hogy hívják az ötödik tünde csillagot? Négy már összejött: Merian, Erendil, Fingolfin, Gil-Galad.( Ebben nem vagyok biztos.) :roll:

Life is a mystery.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.801 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére