Lothlórien - Tündék

Több
17 éve 10 hónapja #303476 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Cunnir írta: De én azt mondom nem nézem ki egy Tündéből , hogy milyen erős.


Hát ahogy vesszük. A noldák például a legmagasabbak a tündék közt.
És ha már itt tartunk, néhány tündéből v. féltündéből simán ki lehet nézni, milyen erős.
Példának okáért Gil-Galad is egy szép példány volt, Maedhrosról meg ne is beszéljünk. Az meg, hogy hiányzik a jobb keze csuklótól..Hát Istenem!
Senki nem lehet tökéletes[size=9:1zlw7j69].(Még Mr. well-shaped one sem.)[/size]

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303475 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ez igaz.
De Te kinézed egy kb két méter magas Tündékből úgy fogalmazzak, ami kicsit vékonyabb mint az átlag ember.
Mert hát nem voltak valami súlyosak a Tündék.
De jó harcosok voltak, jó céllövök.
De én azt mondom nem nézem ki egy Tündéből , hogy milyen erős.
Bár nem feltétlenül ez dominál hogy mekkora az izom, hanem a megkötése.
A Lothrienek erdő tündék voltak nem?



Én nem olvastam Gyűt most fogom csak mikor megjön, most abból dolgozok amit tudok. :)

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303473 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Cunnir írta: De ahhoz mekkora erő kell.


A tündék testi erőben és ügyességben felűlmulták még a numenoriaiakat is, azok pedig erősebbek voltak a harmadkor embernépeinél...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303472 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Idejük volt bőven:D
Rendelkezésükre állt a halhatalanság .
De kiváló céllövök voltak :D

Én úgy olvastam 500 métert, a mostani íjjak is visznek 400 méterre.
De ahhoz mekkora erő kell.

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303471 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Az természetes folyamat, ha egy nép "elfogy" akkor áttér a védekezésre, ami egyfajta harcászati előnyt jelent, de hosszútávon nem kifizetődő, mert az ellenfél megsemmisítése így lehetetlen, és előbb vagy utóbb a védekező fél teljes felmorzsoládásával jár.

Tudtommal a Lothlorieni ijjak nem vittek 500 mre, csak úgy 3-400 mre, kivéve Legolas ijjak, amely elvitt odáig... :oops:

Pontosságról annyit, hogy az csak gyakorlás kérdése, és a tünéknek volt rá idejük bőven... :)

Ez a második ezer... :dance: :dance: :dance:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303465 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintem a Lothlórien a legrámtermettebek mind közül.
Mert ők vesznek részt lényegében II. részben is mikor védik az erődöt.
Viszont érdekes, hogy ahogy fogyatkozott a számuk át áltak védekező harcmodorra és ott is az íjászatra . :)
Én komolyan mondom nem nézem ki egy Tündékből hogy ellövi 500 m a vesszőt és célba talál.
Mert azok az íjak csöppet nagyok voltak.

Valamit nem értek.
Az elesett Tündék akiket föltámasztottak miért utálták az úgy mond "élő" testvérüket? Mert ez nem értem :D

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302875 Írta: Belchír o Lorien
Belchír o Lorien válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Telva írta: Nem hiába írtam oda, hogy "ha jól emlékszem". :D

Bocs, ha mogorvának vagy kioktatónak tűnt. Nem annak szántam. Néha nem teszek bele Szmáj Lee-t :D , ami időnként hiba, elismerem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302855 Írta: gul
gul válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nem hiába írtam oda, hogy "ha jól emlékszem". :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302851 Írta: Eveynd Dyreil
Eveynd Dyreil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Üdv ismét. csak annyit szeretnék megkérdezni hogy tart e velem honfitárs a Középfölde Fesztiválra? :legolas5:
:D

Sötét orkokkal teli otthon,
sötét bükkfák és vér lépten nyomon.
Tündék sötét őshazája,
Bakacsin erdő királysága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302827 Írta: Belchír o Lorien
Belchír o Lorien válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Telva írta: Az első Elessart, ha jól emlékszem Enerdhil (Gondolin egyik kovácsa, úgy mondják Feanor után a legjobb) és nem Celebrimbor készítette, amit Idrilnek adott, aki Earendilnek adta, aki elvitte nyugatra. A második Elessarrra Tolkien két teóriát készített: 1. Olórin (Gandalf) visszahozta Galadrielnek nyugatról, aki később odaadta Aragornnak,

2. Galadriel megkérte Celebrimbort, hogy csináljon egy másikat, aki meg is tette. Galadriel ezzel tartotta fent Lothlórient, de miután megkapta a három gyűrű egyikét (nem tom melyiket :roll: ) nem volt szüksége rá, úgyhogy rásózta Aragornra. (Asszem ez a változat maradt, de úgy rémlik mind a kettővel kiadtak könyvet.


Sajnos tegnap már nem volt esélyem javítani azt amit írtam, mert tudom, hogy kicsit összkuszáltam a dolgokat, de már korán reggel leszívták az agyamat a munkahelyen. Mindegy!

Valóban ott a pont és az a helyes, csak nem igazán tudtam összeszedni a gondolataimat!
De a második változatnál nem egyből Aragornhoz került, hanem előbb Celebrianhoz, Arwenhez és úgy Aragornhoz.
Galadriel gyűrűje pedig a Nenya.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302824 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Telva: ott a pont

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302796 Írta: gul
gul válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Az első Elessart, ha jól emlékszem Enerdhil (Gondolin egyik kovácsa, úgy mondják Feanor után a legjobb) és nem Celebrimbor készítette, amit Idrilnek adott, aki Earendilnek adta, aki elvitte nyugatra. A második Elessarrra Tolkien két teóriát készített: 1. Olórin (Gandalf) visszahozta Galadrielnek nyugatról, aki később odaadta Aragornnak,

2. Galadriel megkérte Celebrimbort, hogy csináljon egy másikat, aki meg is tette. Galadriel ezzel tartotta fent Lothlórient, de miután megkapta a három gyűrű egyikét (nem tom melyiket :roll: ) nem volt szüksége rá, úgyhogy rásózta Aragornra. (Asszem ez a változat maradt, de úgy rémlik mind a kettővel kiadtak könyvet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302784 Írta: Belchír o Lorien
Belchír o Lorien válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Gandalf írta:

Belchír o Lorien írta: Nemtom ki olvasta a Gyűrű keresése c. művet, de abban azt írják Arwen nyakékéről, hogy az Elessar egy ZÖLD kő egy kitárt szárnyű sassal. A filmben mintha nem ilyen lett volna! Vagy tévedek?

Arwen nyakékke nem az Elessar. Arwen nyakékét Eveningstarnak hívják, az Elessart a filmből kihagyták (a könyvben ugye Galadriel adja Aragornnak).


Pedig a könyv azt írja, hogy Celebrimbor (aszem) 2 Elessar-t készített: az első Elendilnél maradt, míg a második Idriltől (aszem) eljutott Arwenig a korok folyamán, majd Aragornhoz került.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302783 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Belchír o Lorien írta: Nemtom ki olvasta a Gyűrű keresése c. művet, de abban azt írják Arwen nyakékéről, hogy az Elessar egy ZÖLD kő egy kitárt szárnyű sassal. A filmben mintha nem ilyen lett volna! Vagy tévedek?

Arwen nyakékke nem az Elessar. Arwen nyakékét Eveningstarnak hívják, az Elessart a filmből kihagyták (a könyvben ugye Galadriel adja Aragornnak).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302782 Írta: Belchír o Lorien
Belchír o Lorien válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nemtom ki olvasta a Gyűrű keresése c. művet, de abban azt írják Arwen nyakékéről, hogy az Elessar egy ZÖLD kő egy kitárt szárnyű sassal. A filmben mintha nem ilyen lett volna! Vagy tévedek?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302067 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Sil írta:

Gandalf írta: A legöregebbek azok a tündék, akik a Cuiviénen mellett felébredtek anno. Valinorban vannak még ilyenek, én Középföldén csak Círdanról, a Hajóácsról tudok (ő az egyetlen tünde, akinek szakálla van, szép ezüst), de ha tévedek, majd kijavítanak.

Kis kiegészítés: Tolkiennak van egy elég késői írása, a Cuivienyarna, ami a tündék ébredéséről szól. Ez megtalálható a HoME XI. kötetében (The War of the Jewels), azon belül is a Quendi and Eldar résznél. Akik voltak Kőhegyen, azok akár emlékezhetnek is Imin, Tata és Enel történetére, amit Amani mesélt, de lefordította nekünk és a fórumra is berakta anno, olvassátok el:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="tolkien.hu/forum/viewtopic.php?p=68692#68692">viewtopic.php?p=68692#68692

Ez egy nagyon jó írás, csak kár, hogy így eltűnt a süllyesztőben.
Van rá lehetőség, hogy ezt feltöltsem a Tolkien.HU írásai közé? Mert úgy több emberhez jutna el.

(Jó, tudom, jogi akadályai esetleg lehetnének, de szerintem kiküszöbölhető a dolog, nem? :oops: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302014 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ahogy én se. Ha vannak még lefordított részek a HoME-ből azt nem lehetne összegyűjteni? Sajnos az angol nyelvtudásom nem vmi kielégítő,és sztem mások is megköszönnék. Köszönöm,előre is ést ezt is.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk &#8211; vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302012 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
köszi a fordítást. nagyon szép. és eddig ezt a történetet én még nem is láttam/olvastam.

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302005 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Gandalf írta: A legöregebbek azok a tündék, akik a Cuiviénen mellett felébredtek anno. Valinorban vannak még ilyenek, én Középföldén csak Círdanról, a Hajóácsról tudok (ő az egyetlen tünde, akinek szakálla van, szép ezüst), de ha tévedek, majd kijavítanak.

Kis kiegészítés: Tolkiennak van egy elég késői írása, a Cuivienyarna, ami a tündék ébredéséről szól. Ez megtalálható a HoME XI. kötetében (The War of the Jewels), azon belül is a Quendi and Eldar résznél. Akik voltak Kőhegyen, azok akár emlékezhetnek is Imin, Tata és Enel történetére, amit Amani mesélt, de lefordította nekünk és a fórumra is berakta anno, olvassátok el:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="tolkien.hu/forum/viewtopic.php?p=68692#68692">viewtopic.php?p=68692#68692

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302003 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A legöregebbek azok a tündék, akik a Cuiviénen mellett felébredtek anno. Valinorban vannak még ilyenek, én Középföldén csak Círdanról, a Hajóácsról tudok (ő az egyetlen tünde, akinek szakálla van, szép ezüst), de ha tévedek, majd kijavítanak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302000 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Öööö... szerintem nem lehet tudni. Felébredtek, voltak elmentek Valinorba vagy sem, visszajöttek vagy sem... Sok öreg tünde van. És ugye akik Valinorban maradtak azokról nem sokat tudunk satöbbi.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #301998 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
bocs.

egyébként témához visszatérve, ki volt a legöregebb tünde? vagy ezt így pontosan nem lehet tudni?

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 napja #301260 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Galadriel14 írta: üdv néktek. van itt rajtam kívül honfitárs a Bakacsinerdőből? sokan vannak az orkok... :roll: :legolas5:
Lesz a közeljövőben valamilyen Tolkien féle rendezvény itt Magyarországon? mindig későn járok utána.



szió!

itt egy Lórienből érkezett vándortünde, aki szívesen beszélget veled :)


Szia, névbarát!

Ajánlom figyelmedbe a Találkozások topikot, ill. mindenféle MTT- topikot.

Itt ez off. :P

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 napja #301158 Írta: Eveynd Dyreil
Eveynd Dyreil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Oh. Galadriel úrnőm. Míj megtiszteltetés. És elnézésedet kérem hogy nem másztam fel az oldalra. De meggyűlt a bajom az orkokkal. Már fél Bakacsin-erdő az övéjük. :D :D
Üdv a többi hegyesfülűnek... :legolas4:

Sötét orkokkal teli otthon,
sötét bükkfák és vér lépten nyomon.
Tündék sötét őshazája,
Bakacsin erdő királysága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #297902 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
üdv néktek. van itt rajtam kívül honfitárs a Bakacsinerdőből? sokan vannak az orkok... :roll: :legolas5:
Lesz a közeljövőben valamilyen Tolkien féle rendezvény itt Magyarországon? mindig későn járok utána.



szió!

itt egy Lórienből érkezett vándortünde, aki szívesen beszélget veled :)

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #297567 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Most vannak táborban...

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #297566 Írta: Eveynd Dyreil
Eveynd Dyreil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
üdv néktek. van itt rajtam kívül honfitárs a Bakacsinerdőből? sokan vannak az orkok... :roll: :legolas5:
Lesz a közeljövőben valamilyen Tolkien féle rendezvény itt Magyarországon? mindig későn járok utána. :closed:

Sötét orkokkal teli otthon,
sötét bükkfák és vér lépten nyomon.
Tündék sötét őshazája,
Bakacsin erdő királysága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #295066 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Érdekes, én teljesen másképp, bár nem kevésbé megrendítőnek értelmeztem a jelenetet. Számomra úgy tűnt, Arwen számára Aragorn halála egyben a sajátja is--ekkor szembesül a mulandóság számára elviselhetetlen tényével. Számára ez az "élet" lezárulása, és a saját halálának az előszele. És én Arwen szavaiból úgy vettem ki, hogy ha lenne még rá lehetősége, nem biztos, hogy nem visszakozna, és lenne bátorsága a távozást választani Valinor fényei helyett...

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #295039 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Phaedra/Namarie írta: Ebben az egész Arwen- dologban a sok megrázó mozzanat közt van egy, mai különösen figyelemre méltó: Arwen bevallja Aragorn halálakor, hogy eddig nem értette az emberek bukásának (Númenor/Gondor) okát, és most már látja. Tehát nem a saját halálunk a legfájdalmasabb dolog a világon, hanem elveszíteni a másikat.


Ez valóban így van... Szerintem is ez a legszörnyűbb, nem az, ha mi magunk halunk meg.
De előfordulhat az is, hogy Arwen mégsem látta teljesen tisztán a dolgokat, mert ő azért tündének nőtt föl. Mert nem mindenkinek az fáj a legjobban, hogy a másikat veszti el, főként annak nem, akinek nincs "másik", hanem csak maguk vannak, kincsekkel és hatalommal pótolva az emberi TÁRS hiányát. Szerintem Númenor királyainak sem a társaik halála volt a fájó...csak a sajátjuké.
(Úgyhogy sztem Arwen nem biztos, hogy megfejtette az emberek bukásának okát, csak talált egy másik lehetőséget a bukásra :lol: :P )

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #294779 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Phaedra/Namarie írta: Viszont ez ott hibádzik, hogy a númenoriak/gondoriak saját életüket akarták meghosszabítani, hogy minél tovább élvezhessék azt. ha megmaradt volna abölcsességük, tudniuk kelllet vona azt, hogy a haláluk után találkozhatnak elvesztett hozzátartozójukkal/barátjukkal.

Bár, szerintem Arwen is szívesen élvezte volna még az életet Aragorn oldalán, mai nagyon is természetes


Kezdetben a Numenori királyok még erejük teljében adták át a koronát utódjuknak, csak egy idő után kezdtek félni a haláltól, pedig én jobban félek a megtört, beteges öregségtől, és főleg attól, hogy egyszercsak nem lessz rám szüksége senkinek.

Aragorn ezt a régi szokást hozta vissza, amikor dicsősége teljében maga választotta a halála időpontját.
Arwen is maga döntött halála időpontjáról, amikor vissza ment Lorienbe, és Cerin Amrothon meghalt. (éppen ott, ahol először találkozott, és beleszeretett Aragornba)

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.663 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére