Lothlórien - Tündék

Több
17 éve 3 hónapja #309389 Írta: Minath_Ithil
Minath_Ithil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
ez a rész akkor lett volna ,amikor arwen meglátogatja galadirlet? bocsi ha ezt nem ebbe a topicba kel lírn :oops:

where once was light now darkness forms, where once was love love is no more..................

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #309388 Írta: Minath_Ithil
Minath_Ithil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék



elég pici de ugy ezt is kivágták a filmből? ( a bővítettből is)


köszi

where once was light now darkness forms, where once was love love is no more..................

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #308535 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Felagund írta: Megjegyezném, hogy szerény tudásom szerint a Cuiviénen _jócskán_ keletebbre volt a Núrnennél, vagy a Rhúnnál... Ezenkívül az sem túl érthető, hogy iért pont az változott meg, mikor a harmadkori Középfölde területe gyakorlatilag érintetlen maradt...


Szerintem érthető: az egyik legtisztább vidék, ha belegondolunk, a másik pedig az, hogy nem feltétlenül tenne jót, ha a tündék állandóan odajárnának emlékezni, búslakodni, stb.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #308371 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Gelmir írta: Egyébiránt Tolkien is utal rá (pontosan idézni most nem tudok, valahol a Szilmarilokban, a tündék ébredésénél) hogy Cuiviénen megközelíthetetlenné vált. Ennek mikéntjére itt, és lehet hogy máshol sem tér ki. Ellenben ezzel Hildorien megközelíthető maradt.

A Szilmarilok írta: In the changes of the world the shapes of lands and of seas have been broken and remade; rivers have not kept their courses, neither have mountains remained steadfast; and to Cuiviénen there is no returning.


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #308366 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Bocs, de én is elírtam. Cuiviénen Helcar beltengerének a partján volt, ami - most hivatkozok Karen Wynn Fonstadra- Mordor, Khand, illetve Rhovanion déli területét foglalta magába.
Egyébiránt Tolkien is utal rá (pontosan idézni most nem tudok, valahol a Szilmarilokban, a tündék ébredésénél) hogy Cuiviénen megközelíthetetlenné vált. Ennek mikéntjére itt, és lehet hogy máshol sem tér ki. Ellenben ezzel Hildorien megközelíthető maradt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #308027 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Megjegyezném, hogy szerény tudásom szerint a Cuiviénen _jócskán_ keletebbre volt a Núrnennél, vagy a Rhúnnál... Ezenkívül az sem túl érthető, hogy iért pont az változott meg, mikor a harmadkori Középfölde területe gyakorlatilag érintetlen maradt...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307867 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Meg rémlik valami, hogy erről írt Tolkien is. Márminthogy arról, hogy nem mind mentek Nyugatra, és kóborolva éltek az emberek világában.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307865 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A Középfölde Atlasza szerint a világ megváltozásakor (Első kor vége- Morgoth bukása) után a Cuiviénen- tó eltűnt, és csupán olyan "csökevények" maradtak belőle, mint a Núrnen- tó, illetve Rhun beltengere.
Egyébként nyugodtan mehettek tündék keletre Thranduil országán túl is, hisz oda is Lothlorienből ÉszakKELETRE indulva értek el (pedig akkor még az volt a legkeletibb országhatár). Tudtommal pedig még a sinda Legolasban is csupán a tenger közelsége keltette fel a vágyat Nyugat iránt.
Az eltorzítás pedig egyébként sem törvényszerű.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307806 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nóli i linantea írta: Nem hiszem hogy az elvándorolt/eltévedt satöbbi tündékből orkok váltak volna, az evvvvolúció nem ismétli önmagát és nem mennek a dolgok ilyen "gyorsan"...

Morgoth, mint génmanipulátor közreműködésével azért...
lsd.: Silm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307803 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nem hiszem hogy az elvándorolt/eltévedt satöbbi tündékből orkok váltak volna, az evvvvolúció nem ismétli önmagát és nem mennek a dolgok ilyen "gyorsan"...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307760 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Olorin.papa írta:

Szméagol írta: Ha nem tévedek, voltak tündék, akik keletre költöztek, és ott is maradtak. (Harad, Rhún) Tud valaki bővebb infót adni róluk? Szerepjátékhoz kéne. Ha igen, akkor nagyon köszönöm!


Tudtommal a tündék végik nyugatra vándoroltak, és úgy tudom, hogy az ébredésük helye, Cuiviénen tó messze keleten volt, és a tündék vándorlásukban mindig nyugat felé jutottak.
Az lehetséges, hogy közben veszett el tünde, aki még mindig ott kószál, de hogy visszamentek volna Középföldénél keletebbre, arról nem tudok...


Szerintem nem maradhattak arrafele, hacsak menet közben ork nem lett belőlük, de az már nem tünde. Sokszor elhangzott már, de beírom: Tolkien tündéit még véletlenül sem szabad összekeverni a szerepjátékok tündéivel!

ha Harad felé maradhatott tünde, és tündeként gonosszá vált, de a tünde teste maradt, akkor ez nem tolkieni értelemben vett sötéttünde.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307746 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Szméagol írta: Ha nem tévedek, voltak tündék, akik keletre költöztek, és ott is maradtak. (Harad, Rhún) Tud valaki bővebb infót adni róluk? Szerepjátékhoz kéne. Ha igen, akkor nagyon köszönöm!


Tudtommal a tündék végik nyugatra vándoroltak, és úgy tudom, hogy az ébredésük helye, Cuiviénen tó messze keleten volt, és a tündék vándorlásukban mindig nyugat felé jutottak.
Az lehetséges, hogy közben veszett el tünde, aki még mindig ott kószál, de hogy visszamentek volna Középföldénél keletebbre, arról nem tudok...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307742 Írta: Eveynd Dyreil
Eveynd Dyreil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
köszi szépen.. :)

Sötét orkokkal teli otthon,
sötét bükkfák és vér lépten nyomon.
Tündék sötét őshazája,
Bakacsin erdő királysága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307739 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Celebrom írta: Szerintem a tündék nem tudják úgy formálni a sorsukat mint az emberek, illetve az emberek úgymond találnak repedéseket a végzet falain.Szerintem azért is használja fel előszeretettel az embereket a gonosz a tervei eléréséhez.


Szerintem a tündék is találnak efféle repedéseket, különösen, ha az emberek és a tündék sorsa összekötődik.

Iluvatar akaratát, szándékait senki s etudja, legfeljebb csak abban lehetünk biztosak, hogy eredetileg jónak szánta a világot, és szándéka szerint eg yidő múlva ismét tökéletes lesz. Tehát a végzet fogalma inkább emberi/tünde fogalom.

Eveynd Dyreil:
inkább a Könyv kerestetik vagy a beszélgetős topikokban érdeklődj.

Az előbbi a Vegyesben, utóbbi a Közösségben van.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307719 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintem sem. Utalas sem volt ilyesmire.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja - 17 éve 4 hónapja #307718 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Szméagol írta: Ha nem tévedek, voltak tündék, akik keletre költöztek, és ott is maradtak. (Harad, Rhún) Tud valaki bővebb infót adni róluk? Szerepjátékhoz kéne. Ha igen, akkor nagyon köszönöm!


Hol olvastál te ilyet?

Voltak tündék, akik Keleten maradtak, de csak Nyugathoz képest keleten, azaz Középföldén. Thranduil népénél keletebbre szerintem nem élt számottevő tünde népesség.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307704 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ha nem tévedek, voltak tündék, akik keletre költöztek, és ott is maradtak. (Harad, Rhún) Tud valaki bővebb infót adni róluk? Szerepjátékhoz kéne. Ha igen, akkor nagyon köszönöm!

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307673 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Persze hogy még a valák sem tudják- elkerülendő a teológiai vitákat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307648 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintem a tündék nem tudják úgy formálni a sorsukat mint az emberek, illetve az emberek úgymond találnak repedéseket a végzet falain.Szerintem azért is használja fel előszeretettel az embereket a gonosz a tervei eléréséhez.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307472 Írta: Eveynd Dyreil
Eveynd Dyreil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
sziasztok. egy kis segítségre lenne szükségem. valaki nem tudná elküldeni a gyűrűk ura szerepjátékhoz tartozó karakterlapot, hibás az alapkönyvem.. :(
előre is köszönöm.

Sötét orkokkal teli otthon,
sötét bükkfák és vér lépten nyomon.
Tündék sötét őshazája,
Bakacsin erdő királysága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #304605 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Missy írta: A Szilmarilokban azt írja Tolkien az ajándék kapcsán, hogy az emberek maguk alakítsák a sorsukat a véletlenek közepette túl az ainuk muzsikáján. Akkor a tündék nem alakíthatják a sorsukat? Vagy ez csak arra vonatkozott, hogy mi lesz haláluk után ? Hogy a tündék sorsa Ardához kötve maradni, az embereké meg nem?


A tündék ardán születtek, ott is éltek, majd haláluk után is ardán maradtak, Mandos Csarnokaiban, illetve a Végső Csata után az ujjászületet ardán élnek tovább.
Az emberek viszont nem tudni, hogy honnét indultak, és a haláluk után még a valák sem tudják, hogy hova távoznak ardáról.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #304585 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A tündék is formálhatják a világot, és formálják is.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #304504 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A Szilmarilokban azt írja Tolkien az ajándék kapcsán, hogy az emberek maguk alakítsák a sorsukat a véletlenek közepette túl az ainuk muzsikáján. Akkor a tündék nem alakíthatják a sorsukat? Vagy ez csak arra vonatkozott, hogy mi lesz haláluk után ? Hogy a tündék sorsa Ardához kötve maradni, az embereké meg nem?

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #304411 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Niphredil Eleanor írta:

*Nessa* írta: Sajnos, idő és könyvek hiányában még csak A GyU-t olvastam, meg a Szilmarilok 1 részét. De sajnos drága családom már ezt sem tolerálja, szabályosan eltiltanak tőle... :cry:


Öhm, bocsánat, talán én vagyok lüke, de a Szilmariloknak hány része van? :roll: Én csak egy könyvről/részről tudok. Vagy több kötetes formában is kijött?



Úgy értettem, hogy annak az 1 kötetnek egy részét. Sajnos még nem értem a végére, mivel folyton ellenőriznek, hogy mit olvasok. Nálunk is pont ugyanezek a szövegek mennek az olvasottságról...

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #304408 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ecthelion írta: Ha jól tudom valami olyasmi volt itt a háttérben, hogy a tüncök lakhelyének Valinor volt szánva, és az embereké lett volna Középfölde. Ennek értelmében a valák az első kor végén (Morgoth bukása után) felszólították a tündéket, hogy menjenek haza Valinorba, különben az elhalványodás vár rájuk: testetlen szellemekké válnak. Ha jól tudom/emlékszem ezt jelenti az, hogy lejár az idejük Középföldén.


Én úgy tudom, hogy eredetileg a tündék is Középföldén éltek volna (hiszen már eleve ott is ébredtek fel), csak Melkor elszabadulása, garázdálkodása és gonosz uralmának terjedése során (aminek ugye sok tünde is foglyául esett), a Valák félteni kezték Ilúvatar Elsőszülött Gyermekeit, és Valinorba hívták őket, további "incidenseket" elkerülendő.

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #304407 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

*Nessa* írta: Sajnos, idő és könyvek hiányában még csak A GyU-t olvastam, meg a Szilmarilok 1 részét. De sajnos drága családom már ezt sem tolerálja, szabályosan eltiltanak tőle... :cry:


Öhm, bocsánat, talán én vagyok lüke, de a Szilmariloknak hány része van? :roll: Én csak egy könyvről/részről tudok. Vagy több kötetes formában is kijött?

Jah, Nessa, az eltiltás az sajnos nálunk is megvan... Különösen egy-egy rosszabb osztályzat után. :roll:
Rám van kenve, hogy amiatt a "sok értelmetlen gyűrűk ura-marhaság miatt" nem tanulok és persze az is, hogy "nem vagyok eléggé művel és olvasott", mert "mindig csak ugyanazokat az értelmetlen fantasy-könyveket vagyok hajlandó olvasni", ésatöbbi szokásos szülői szidalom... Anyám már menekül a közelemből, ha csak kiejtem a számon, hogy "Tolkien". :wink:

Jah, és tudom, hogy ezzel majd a Könyv kerestetik topicot kell zargatnom, de az Elveszett Meséket honnan-merről lehetne beszerezni? :confused2:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #304329 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nem elfelejtik őket, hanem ténylegesen szó szerint elhalványulnak( én legalábbis így tudom...) és egy idő után testetlen szellemek lesznek

de javítsatok ki ha rosszul tudom...

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #304328 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Felagund írta: *Nessa*: a dolog azért nem ilyen egyszerű. Eredetileg Középfölde is a tündéknek készült volna (illetve szabad akaratuk szerint mentek, vagy maradtak), csak Melkor annyira megrontotta azt, hogy a Valák az EK után nem kockáztatták, hogy a tündék továbbra is ott éljenek, és elhívták őket Valinorba. Aztán volt aki azonnal ment, volt aki nem. De a HK után már végképp nagyon kevés tünde maradt Középföldén. Aki meg ottmaradt, arra az elhalványodás nevű jelenség várt...



Elhalványodás alatt mit értesz?
Hogy elfelejtenek rájuk emlékezni az emberek? vagy mi :?: :roll:

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #304271 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Felagund neked is köszönöm! Nem gondoltam, hogy egyszerű a dolog, ezért kérdeztem. Sajnos, idő és könyvek hiányában még csak A GyU-t olvastam, meg a Szilmarilok 1 részét. De sajnos drága családom már ezt sem tolerálja, szabályosan eltiltanak tőle... :cry:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #304222 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
*Nessa*: a dolog azért nem ilyen egyszerű. Eredetileg Középfölde is a tündéknek készült volna (illetve szabad akaratuk szerint mentek, vagy maradtak), csak Melkor annyira megrontotta azt, hogy a Valák az EK után nem kockáztatták, hogy a tündék továbbra is ott éljenek, és elhívták őket Valinorba. Aztán volt aki azonnal ment, volt aki nem. De a HK után már végképp nagyon kevés tünde maradt Középföldén. Aki meg ottmaradt, arra az elhalványodás nevű jelenség várt...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.691 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére