Lothlórien - Tündék

Több
17 éve 3 hónapja #313805 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Felagund írta:

Voronwe írta: Még tovább pontosítanám: inkább a hosszú valinori tartózkodás lehetett az oka.
De hogy visszatérve Valinorba, "gondolatátvitel" lehetett volna Galadriel és (a még Középföldén lévő) Celeborn között, azt nem hiszem. Esetleg Celeborn "kapott" néhány szép álmot Galadrieltől, de fordítva sztem nem működött a ""távközlés"".


Igen, ez így korrekt...


Miért is?

Tolkien írta: Pengolodh says that all minds (sáma, pl. sámar) are equal in status, though they differ in capacity and strength. A mind by its nature perceives another mind directly. But it cannot perceive more than the existence of another mind (as something other than itself, though of the same order) except by the will of both parties (Note 1). The degree of will, however, need not be the same in both parties. If we call one mind G (for guest or comer) and the other H (for host or receiver), then G must have full intention to inspect H or to inform it. But knowledge may be gained or imparted by G, even when H is not seeking or intending to impart or to learn: the act of G will be effective, if H is simply "open" (láta; látie "openness"). This distinction, he says, is of the greatest importance.
"Openness" is the natural or simple state (indo) of a mind that is not otherwise engaged (Note 2). In "Arda Unmarred" (that is, in ideal conditions free from evil) openness would be the normal state. Nonetheless any mind may be closed (pahta). This requires an act of conscious will: Unwill (avanir). It may be made against G, against G and some others, or be a total retreat into "privacy" (aquapahtie).
Though in "Arda Unmarred" openness is the normal state, every mind has, from its first making as an individual, the right to close; and it has absolute power to make this effective by will. Nothing can penetrate the barrier of Unwill (Note 3).
All these things, says Pengolodh, are true of all minds, from the Ainur in the presence of Eru, or the great Valar such as Manwe and Melkor, to the Maiar in Eä, and down to the least of the Mirröanwi. But different states bring in limitations, which are not fully controlled by the will.
The Valar entered into Eä and Time of free will, and they are now in Time, so long as it endures. They can perceive nothing outside Time, save by memory of their existence before it began: they can recall the Song and the Vision. They are, of course, open to Eru, but they cannot of their own will "see" any part of His mind. They can open themselves to Eru in entreaty, and He may then reveal His thought to them (Note 4).
The Incarnates have by the nature of sáma the same faculties; but their perception is dimmed by the hröa, for their fëa is united to their hröa and its normal procedure is through the hröa, which is in itself part of Eä, without thought. The dimming is indeed double; for thought has to pass one mantle of hröa and penetrate another. For this reason in Incarnates transmission of thought requires strengthening to be effective. Strengthening can be by affinity, by urgency, or by authority.
Affinity may be due to kinship; for this may increase the likeness of hröa to hröa, and so of the concerns and modes of thought of the indwelling fëar, kinship is also normally accompanied by love and sympathy. Affinity may come simply from love and friendship, which is likeness or affinity of fëa to fëa.
Urgency is imparted by great need of the "sender" (as in joy, grief or fear); and if these things are in any degree shared by the "receiver" the thought is the clearer received. Authority may also lend force to the thought of one who has a duty towards another, or of any ruler who has a right to issue commands or to seek the truth for the good of others.
These causes may strengthen the thought to pass the veils and reach a recipient mind. But that mind must remain open, and at the least passive. If, being aware that it is addressed, it then closes, no urgency or affinity will enable the sender's thought to enter


valamint

Tolkien írta: ... distance in itself offers no impediment whatever to ósanwe


az más kérdés, hogy

Tolkien írta: Lastly, tengwesta has also become an impediment. It is in Incarnates clearer and more precise than their direct reception of thought. By it also they can communicate easily with others, when no strength is added to their thought: as, for example, when strangers first meet. And, as we have seen, the use of "language" soon becomes habitual, so that the practice of ósanwe (interchange of thought) is neglected and becomes more difficult. Thus we see that the Incarnate tend more and more to use or to endeavour to use ósanwe only in great need and urgency, and especially when lambe is unavailing. As when the voice cannot be heard, which comes most often because of distance.



love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313787 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Voronwe írta: Még tovább pontosítanám: inkább a hosszú valinori tartózkodás lehetett az oka.
De hogy visszatérve Valinorba, "gondolatátvitel" lehetett volna Galadriel és (a még Középföldén lévő) Celeborn között, azt nem hiszem. Esetleg Celeborn "kapott" néhány szép álmot Galadrieltől, de fordítva sztem nem működött a ""távközlés"".


Igen, ez így korrekt...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313786 Írta: Voronwe
Voronwe válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Felagund írta:

Szméagol írta:

Randír írta:

Szméagol írta: Másrészt, maradtak még tündék Lothlórienben, azokat is valakinek irányítania.....Egyébként a GYűrűk Urában határozottan létezik a távkapcs...erre sok példa van. PL., ha Galadriel mások fejébe lát, és képes gondolatátvitelre, ezt a tengeren túlról is megteheti...sztem


Sztem csak a gyűrűk miatt képes a gondolatátvitelre,Elrondnál,Gandalfnál és Frodónál is volt gyűrű,mással pedig ha jól tudom nem beszélt így.A mások fejébelátáshoz pedig szemkontaktus kellett,ami nem épp távkapcs.


Van benne valami....majd később utánanézek...úgy is megcáfolom:D


Gyűrű helyett sokkal inkább a nolda származás volt a "gondolatolvasás" oka...


Még tovább pontosítanám: inkább a hosszú valinori tartózkodás lehetett az oka.
De hogy visszatérve Valinorba, "gondolatátvitel" lehetett volna Galadriel és (a még Középföldén lévő) Celeborn között, azt nem hiszem. Esetleg Celeborn "kapott" néhány szép álmot Galadrieltől, de fordítva sztem nem működött a ""távközlés"".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313770 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Szméagol írta:

Randír írta:

Szméagol írta: Másrészt, maradtak még tündék Lothlórienben, azokat is valakinek irányítania.....Egyébként a GYűrűk Urában határozottan létezik a távkapcs...erre sok példa van. PL., ha Galadriel mások fejébe lát, és képes gondolatátvitelre, ezt a tengeren túlról is megteheti...sztem


Sztem csak a gyűrűk miatt képes a gondolatátvitelre,Elrondnál,Gandalfnál és Frodónál is volt gyűrű,mással pedig ha jól tudom nem beszélt így.A mások fejébelátáshoz pedig szemkontaktus kellett,ami nem épp távkapcs.


Van benne valami....majd később utánanézek...úgy is megcáfolom:D


Gyűrű helyett sokkal inkább a nolda származás volt a "gondolatolvasás" oka...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313712 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Randír írta:

Szméagol írta: Másrészt, maradtak még tündék Lothlórienben, azokat is valakinek irányítania.....Egyébként a GYűrűk Urában határozottan létezik a távkapcs...erre sok példa van. PL., ha Galadriel mások fejébe lát, és képes gondolatátvitelre, ezt a tengeren túlról is megteheti...sztem


Sztem csak a gyűrűk miatt képes a gondolatátvitelre,Elrondnál,Gandalfnál és Frodónál is volt gyűrű,mással pedig ha jól tudom nem beszélt így.A mások fejébelátáshoz pedig szemkontaktus kellett,ami nem épp távkapcs.


Van benne valami....majd később utánanézek...úgy is megcáfolom:D

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313698 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Szméagol írta: Másrészt, maradtak még tündék Lothlórienben, azokat is valakinek irányítania.....Egyébként a GYűrűk Urában határozottan létezik a távkapcs...erre sok példa van. PL., ha Galadriel mások fejébe lát, és képes gondolatátvitelre, ezt a tengeren túlról is megteheti...sztem


Sztem csak a gyűrűk miatt képes a gondolatátvitelre,Elrondnál,Gandalfnál és Frodónál is volt gyűrű,mással pedig ha jól tudom nem beszélt így.A mások fejébelátáshoz pedig szemkontaktus kellett,ami nem épp távkapcs.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313665 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Missy írta: :evil: :nono: A szerelem a tündék részéről kissé bonyolultabb. :arrow: Pl. Arwen és Aragorn

És igen, hisznek a távkapcsolatokban! :evil:


Másrészt, maradtak még tündék Lothlórienben, azokat is valakinek irányítania.....Egyébként a GYűrűk Urában határozottan létezik a távkapcs...erre sok példa van. PL., ha Galadriel mások fejébe lát, és képes gondolatátvitelre, ezt a tengeren túlról is megteheti...sztem

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313661 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Acho írta: A hroa a test?


Igen, hroa testet jelent quenyául, és valóban elhalványul az idők folyamán (fizikailag).


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313653 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A hroa a test?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313649 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Elrond féltünde, ráadásul gyűrűhordozó.

Egyébként én úgy tudom, hogy a tündék hroája halványul el teljesen a feájuk még itt kóborol az erdőkben.
Ez a motívum egyébként nagyon korai Tolkiennél, igaz, az Elveszett mesékben a tündék még először összemennek (fizikailag. egyre kisebbek lesznek) és aztán valahogy kifakulnak, hogy már csak kevesen láthatják őket.
Csak azok akiknek van rá szeme.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313647 Írta: Voronwe
Voronwe válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Háát. Én még mindig nem vagyok meggyőzve.
Az is lehet, hogy félreértettük egymást.
Szerintem tisztázzuk, ti mit értetek elhalványodáson.
Én fizikailag értettem, azért is voltam úgy meglepődve. Nem lehet, hogy csak arról van szó, hogy a Nagy Gyűrűk hatástalanná válásával, valamint a tündék létszámának jelentős csökkenésével a tündék dicsősége halványul el?
A testi elhalványulást " 'fading', as Men have called it" nagyjából úgy értelemezem, mint mikor az első kor után a noldák maradéka és a sindák keveredtek az erdőtündékkel és szürketündékkel és már nem voltak olyan nagyszerűek sem testben, sem lélekben :arrow: a negyedkorban ez a folyamat folytatódhatott - de, visszatérve az eredeti kérdésre, ez magát Celebornt nem fenyegethette! Legfeljebb -ha jól értem az angol szöveget- csak azt nem akarta megvárni, hogy az utódok esetében: "the body becomes at last, as it were, a mere memory held by the fea; "
Tehát továbbra sem hiszem, hogy egy nagynak született tünde az idők során elhalványodna -pl. Elrondonon sem volt látható ilyesmi (?).

De várom az ellenérveket. :)

Az Északi Jóslatban és Feanor anyjának halála esetében szerintem egyáltalán nem erről van szó.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313609 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Sil írta: As ages passed the dominance of their fear ever increased, 'consuming' their bodies (as has been noted). The end of this process is their 'fading', as Men have called it; for the body becomes at last, as it were, a mere memory held by the fea;
[...]
It was in Aman that they learned of Manwe that each fea was imperishable within the life of Arda, and that its fate was to inhabit Arda to its end. Those fear, therefore, that in the marring of Arda suffered unnaturally a divorce from their hrondor [> hroar] remained still in Arda and in Time. But in this state they were open to the direct instruction and command of the Valar. As soon as they were disbodied they were summoned to leave the places of their life and death and go to the 'Halls of Waiting': Mandos, in the realm of the Valar.
[...]
But it would seem that in these after-days more and more of the Elves, be they of the Eldalie in origin or be they of other kinds, who linger in Middle-earth now refuse the summons of Mandos, and wander houseless in the world, unwilling to leave it and unable to inhabit it, haunting trees or springs or hidden places that once they knew. Not all of these are kindly or unstained by the Shadow. Indeed the refusal of the summons is in itself a sign of taint.


Sil, igazán figyelmeztethettél volna, hogy a fear itt nem félelmet jelent, hanem a fea (lélek) többesszáma. Legalább 10 percembe került, mire megértettem, hogy miért nem értem az idézetet... :oops:

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313573 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Mandos írta:

Voronwe írta: Úgy tudtam, "csak" belefáradnak a világ terheibe (több ezer év után nem is csoda...) és ezt az érzést csökkenti a Gyűrűk hatalma.
Kérlek, ha tudsz, írj ide egy erre vonatkozó idézetet, okulásomra.


Még jóval a Gyűrűk elkészülte előtt Feanor anyja is ebbe a fáradtságba halt bele. Talán elsőként ilyen módon. Ez a Szilmarilok elejeén van leírva.


Azért az nem teljesen ugyanaz.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313572 Írta: Mandos
Mandos válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Voronwe írta: Úgy tudtam, "csak" belefáradnak a világ terheibe (több ezer év után nem is csoda...) és ezt az érzést csökkenti a Gyűrűk hatalma.
Kérlek, ha tudsz, írj ide egy erre vonatkozó idézetet, okulásomra.


Még jóval a Gyűrűk elkészülte előtt Feanor anyja is ebbe a fáradtságba halt bele. Talán elsőként ilyen módon. Ez a Szilmarilok elejeén van leírva.

Vegetáriánus: ősi indián szó, jelentése: béna vadász

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313533 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Voronwe írta:

Gandalf írta: Minden tündét fenyeget elhalványodás, ennek semmi köze a Gyűrűikhez (illetve annyi, hogy a Tünde Gyűrűk ezt a folyamatot megállították ideiglenesen).


Hát erről még sosem hallottam :( .
Úgy tudtam, "csak" belefáradnak a világ terheibe (több ezer év után nem is csoda...) és ezt az érzést csökkenti a Gyűrűk hatalma.
Kérlek, ha tudsz, írj ide egy erre vonatkozó idézetet, okulásomra.

Az Északi Jóslat írta: [...] A vérért vérrel fogtok fizetni, s Amanon kívül a Halál árnyékában éltek majd. Mert bár Eru úgy rendelte, hogy meg ne haljatok Eán, s betegség meg ne támadjon, titeket is el lehet pusztítani, és el is fognak pusztítani: fegyverrel és kínzással és bánattal, s hazátlan szellemetek akkor Mandoshoz megy. Sokáig lakoztok majd ott, és vágyakoztok testetek után, s nemigen számíthattok irgalomra akkor sem, ha mindazok könyörögnek értetek, akiket lemészároltatok. Akik pedig megélnek Középföldén, és nem mennek Mandoshoz, belefáradnak a világ hatalmas terhébe, elasznak, s a bűnbánat árnyai lesznek a később érkező, fiatalabb faj előtt. A valák szóltak.


Meg mindjárt keresek még pár idézetet, de az elhalványulásról nagyrészt a HoME-ban van szó, ha jól emlékszem a Laws and Customs among the Eldar-ban (X. kötet, Morgoth's Ring). Meg is van, elég hosszú fejtegetés a fea és a hroa viszonyáról, szóval csak pár részlet belőle ízelítőnek:

HoME írta: As ages passed the dominance of their fear ever increased, 'consuming' their bodies (as has been noted). The end of this process is their 'fading', as Men have called it; for the body becomes at last, as it were, a mere memory held by the fea;
[...]
It was in Aman that they learned of Manwe that each fea was imperishable within the life of Arda, and that its fate was to inhabit Arda to its end. Those fear, therefore, that in the marring of Arda suffered unnaturally a divorce from their hrondor [> hroar] remained still in Arda and in Time. But in this state they were open to the direct instruction and command of the Valar. As soon as they were disbodied they were summoned to leave the places of their life and death and go to the 'Halls of Waiting': Mandos, in the realm of the Valar.
[...]
But it would seem that in these after-days more and more of the Elves, be they of the Eldalie in origin or be they of other kinds, who linger in Middle-earth now refuse the summons of Mandos, and wander houseless in the world, unwilling to leave it and unable to inhabit it, haunting trees or springs or hidden places that once they knew. Not all of these are kindly or unstained by the Shadow. Indeed the refusal of the summons is in itself a sign of taint.


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313528 Írta: Voronwe
Voronwe válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Gandalf írta: Minden tündét fenyeget elhalványodás, ennek semmi köze a Gyűrűikhez (illetve annyi, hogy a Tünde Gyűrűk ezt a folyamatot megállították ideiglenesen).


Hát erről még sosem hallottam :( .
Úgy tudtam, "csak" belefáradnak a világ terheibe (több ezer év után nem is csoda...) és ezt az érzést csökkenti a Gyűrűk hatalma.
Kérlek, ha tudsz, írj ide egy erre vonatkozó idézetet, okulásomra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313526 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
:evil: :nono: A szerelem a tündék részéről kissé bonyolultabb. :arrow: Pl. Arwen és Aragorn

És igen, hisznek a távkapcsolatokban! :evil:

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313525 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Minden tündét fenyeget elhalványodás, ennek semmi köze a Gyűrűikhez (illetve annyi, hogy a Tünde Gyűrűk ezt a folyamatot megállították ideiglenesen).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313522 Írta: Voronwe
Voronwe válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Miféle elhalványodás?
Celeborn nem volt egyik Nagy Gyűrűnek a hordozója sem.
Legfeljebb csak beleunt Középföldébe.
Én már azt sem értettem, hogy miért nem ment el egyből Galadriellel?
Vagy a tünkék hisznek a távkapcsolatokban? :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313521 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A GyU mást nem ír,és én máshol se emlékszem rá...de sztem egy idő után elment ő is nyugatra, mert az elhalványodás őt is fenyegette.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313412 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
És utánna?Még ott van?Vagy mit lehet erről tudni?

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #311797 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Szméagol írta: Ugye Celeborn is Galadriellel egy időben távozott Középföldéről? És ez pontosan mikor volt?


Celeborn nem Galadriellel ment,ő ottmaradt Lórienben és ott uralkodott egy ideig.Aztán belefáradt néhány évvel később, és Imladrisba költözött.

A támadások Galadriel távozása előtt történtek,hiszen ő rontotta le annak falait.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #311792 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
1. Most hirtelen elbizonytalanodtam, de utánanézni már lusta vagyok :P :
Ugye Celeborn is Galadriellel egy időben távozott Középföldéről? És ez pontosan mikor volt?
2. Ja, és azt is nagyon megköszönném, ha valaki meg tudná mondani, hogy a gyűrűháború utáni három Dol gulduri támadás mikor volt.
3., és egyben uccsó: Valaki tudna küldeni nekem Lothlóriennel kapcsolatos írásokat? (Tolkien, C. Tolkien, vagy MTT-s, mindegy)
Előre is nagyon-nagyon köszönöm.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #311752 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Fëanor írta: ezt én is tudom Thereon de azért kösssz. az melyik nyelv amit Aragorn Arwennal beszél? sindarin?


A filmben igen.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #311743 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
menj már át a másik topicba!
Bocsi nem akarok nyers lenni, csak de télleg :wink:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #311737 Írta: feanor
feanor válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
ezt én is tudom Thereon de azért kösssz. az melyik nyelv amit Aragorn Arwennal beszél? sindarin?

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #311723 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
és szerintem azt is írd oda hogy quenyául,, avagy sindarinul fordítsák le, mert a tünde csoportba több minden belefér.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #311716 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Fëanor írta: nemtom hova kellene írnom de akkor pls adjatok egy linket ahol a tünde nyelvekről van szó EBBEn a fúrumban! thx
vki lefordítaná nekem ezt a verset tündére ha tudja? :

Annyira nem bonyolult, csak körül kéne nézni............ :?
KATT

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #311715 Írta: feanor
feanor válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
nemtom hova kellene írnom de akkor pls adjatok egy linket ahol a tünde nyelvekről van szó EBBEn a fúrumban! thx
vki lefordítaná nekem ezt a verset tündére ha tudja? :

Van, mi arany, bár nem fénylik,
van, ki vándor, s hazaér;
régi erő nem enyészik,
fagyot kibír mély gyökér.
Lángját a tűz visszakapja,
árnyékból a fény kiszáll;
összeforr a törött szablya,
s koronás lesz a király.

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #309820 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Te, én ezt sajnos nem tudom, de egy filmes topikban több sikerrel próbálkozhatsz. Ajánlom vagy a "Harmadik rész", vagy a Galadriel, vagy az Arwen, vagy akár az Elrond topikokat. Az elsőbe és az utolsóba sokan járnak, ott tuti megmondják.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.666 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére