Frodó

Több
22 éve 4 hónapja #59635 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Frodó
Az bizt! :lol:
Szerintem lehetett csíntevő...
de persze, hogy nem volt normális hobbit! az igaz hobbit személyében Csavardi Samut láthatjuk (mint már írta Cic) a különcében pedig Bilbót és Frodót. Igen, Frodóban van valami tündés, de ezt mindig is tudtuk. valami megfoghatatlan, valami más, valami kíváncsi a nagy Világ iránt. A filmben is mit mond Gandalfnak? "tell me everything about the Outside World!" vagy valami nagyon hasonlót...erre mondja (ill kérdezi vsizza) Gand, hogy: "Everything?" Frodót minig is érdekelte, hogy mi van a Világgal. a többi hobbit el volt foglalva a Megyével, meg persze a saját pocakjával :wink:
Igen, ő szívesen hallgatta a meséket (igazságokat? :wink: is-is) de a többi hobbit is, nem? erre már nem nagyon emlékszem a könyvből, scak a filmből arra, hogy Bilbó szülinapján mesélget ott a sok kis hobbitnak, akik nagyon nagyon nagy szemekkel néztek rá, és hallgattak figyelmesen. (hangefekteket adva néhány rémisztő résznél :D )


más: valaki azt mondta nekem, hogy Frodó Valinor után visszatér Középföldére, és nagy mesemondóként hal meg...(ott minden Októberben és Márciusban lebetegedne legalább egy hétre, és sose lenne igazán boldog.)ez igaz?
nem, ugye?
ha nem, mi történik vele Valinorban? ott nincs helye a búnak...

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59567 Írta: Hobbitleány
Hobbitleány válaszolt a következő témában: Frodó
Kíncső!
Nem hinném, hogy Frodó a mű elején is olyan visszafogott lett volna, és nem követett volna el kisebb, nagyob csínyeket...Egyébként is nézd meg a filmben akkor a fejét, amikor táncol az elején!!! Azt a kaján vigyort az arcán!!!

-Én elviszem a Gyűrűt-mondta-, bár az utat nem ismerem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59527 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Kincső!
Szerintem Frodó azért nem akarja a vérontást (még az ork keverékekét, banditákét sem), mert úgy gondolhatja elég vérontás volt már a nagy világban. A Homály elmúlt és múljon vele az erőszakos halál is. Frodó különben sem egy vérengző típus :wink: békét akar.
Ez meg az én szvsz-em az orkok és minden fajtájuk egykor tünde volt és szívűk mélyén ők is utálják a Sötét Urat, mert ő az oka ennek a nyomorúságos életüknek.

Á! Ez aztán a kusza! :oops: :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59441 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintem Frodó egyáltalán nem volt átlagos hobbit!pl Bilbó meséit is szívesen hallgatta,a többséggel ellentétben...

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59369 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Frodó
Itt vagyok, van egy adósságom... (bár azóta nemigen járhatott itt senki...)

Frodó valahogy sokkal komolyabb, nemnagyon tudom elképzelni róla, hogy fő csínytevő lett volna. A hobbitok amúgy sem nagy kalandor hírben állnak. Ne is álltalánosítsunk: Pippin csak 1 Tuk, Trufa pedig csak 1 Borbak... Gondoljunk csak az Öreg Tukra. :wink:
Bár lehet, hogy Frodó csak amiatt, hogy idősebb... ( :?: )
A végén pedig már mindannyian érettebbek, de Frodó a legkomolyabb: nem akar vérontást...

Nektek mi a véleményetek erről? Cicafül?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59294 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Frodó
Igaz, én is így gondolom... Frodó nem "tipikus hobbit". Majd holnap leírom részletesen, késő van...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59281 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Frodó

Szméagol írta: Sziasztok!
Merre van Cicafül? Már rég nem láttam. :cry: :cry:


Ohh...Szméagol! Ez olyan kedves volt, köszönöm! Teljesen meg vagyok hatva...de komolyan!! *szip-szip* :oops: :oops:
Itt vagyok! :D

Nos Frodó gyerekkorát én nem annyira tudom elképzelni, olyan igazi csintalan kölyökként. :P Frodóban mindig volt számomra valami megfoghatatlan, tündés. Ez talán Bilbó hatása volt - a történeteivel, melyek a távoli vidékekről és ismeretlen népekről szóltak.
Samu számomra sokkal "kézzelfoghatóbb" hobbit, a maga naívitásával, esetlenségével és arany szívével.
Valahogy Frodó más volt... :roll: Nehezn tudom megfogalmazni (pedig ez nem nagyon szokott nekem akadályt okozni :P ), de számomra nem Frodó volt a központi figura....

ez most nem megy :? :x ...legközelebb majd még megpróbálkozok vele, addig összeszedem a gondolataimat...ha még érdekel valakit...

Szméagol: még egyszer KÖSZÖNÖM! Tényleg nagyon jól esett! Egy meleg baráti, ölelést küldök Neked!

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59269 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Frodó

n8n írta: Aragorn is valami 80 éves volt, mikor indul a történet, vagymennyi...


Igen, úgy 80-90... Ehhez képest Viggo M. sem túl öreg... Mondjuk, mint Bríben meg is jegyzi Vándor:
" Idősebb vagyok, mint amennyinek látszom."

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59245 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Frodó
nemtom merre van...tényleg...hol lehet, bizt osztkir! :D
Aragorn is valami 80 éves volt, mikor indul a történet, vagymennyi...

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59190 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!
Merre van Cicafül? Már rég nem láttam. :cry: :cry:
Dez!

Nagyon igazad van! Közelebb hozzá a Borbak, de Tuk is van benne, mert Bilbó a rokona és Bilbóban Tuk (vagy Took :) ) vér van. Így hát nagyon igazad van!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59129 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: Frodó
JA, BOCS!!
HA VKI NEM TUDNÁ:

LIJ, EL= ELIJAH WOOD :D

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59128 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: Frodó
ÚRISTEN!!!

ez tök brutális!! mármint,hogy Frodesz ennyire öreg!!
viszont Sean, Dom, Billy mind öregebb Lij-nél!!
a stábból ő volt a legfiatalabb!!!
sőt,ha kiszámoljátok, amikor az első rész készült , még csak 18-19 éves vót!!!!

Óhhh, a kiskorú Lij!! :D :D

Egyébként ahhoz képest, hogy Tolkien baromira nem így írta le Fordót(mármint ahogy El kinéz), tödre illik LIj-re a szerep!!
az egyész filmben , olyan tiszta, gyermeki (főleg a nagy kék szemei teszik)
VÉLEMÉNYEM SZERINT JÓ VÁLASZTÁS VOLT!!!
MONDJUK MINDENKI JÓ VÁLASZTÁS VOLT!!!
BÁR ÉN A FILMET ELŐBB LÁTTAM, EZÉRT NEM TUDOK ELVONATKOZTATNI, EZT NÉZZÉTEK EL NEKEM!!! :D

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59061 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Frodó
Azért egy árva gyerek szerintem nem olyan nagy rosszcsont...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59050 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Frodó
Szméagol egyezzünk meg: Frodóban Zsákos, Tuk ÉS Borbak vér csörgedez. :)

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58990 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Frodó

amanibhavam írta: Frodó vagy tiz-húsz évvel id?sebb volt náluk, úgyhogy nemigen rángathatták a kicsi Frodót... :-)

attól még kicsi(magasság) :D
n8n megy össze és össze és össze és [size=9:17khhhx5]össze[/size] és [size=9:17khhhx5]össze[/size]

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58722 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Frodó a legidősebb a négy hobbit közül, még Samu is fiatalabb nála 15 évvel. Frodó a harmadkor 2968. évében született.
Dez!
Frodóban inkább a Borbak vér csörgedezik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58709 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Frodó
A Könyv azt írja, Bilbó 99 éves korában fogadta örökösévé az akkor - ezek szerint - 21 éves :) [size=9:21iafwwn]pont mint én![/size] :) Frodót, és hívta meg őt Zsáklakba, a közös szülinapra hivatkozva... Ő egészen addig Bakföldén élt... ahol egyébként 12 éves korában elárvult amiatt a fránya csónak miatt... Trufa két évvel a baleset után született meg, Pippin pedig húsz évvel... tehát barátságukra valószínűleg csak a Zsáklakba-költözés után kerülhetett sor - ők már nem ismerhették "Bakfölde legnagyobb csirkefogóját" :D Hacsak Trufa nem, még egészen kicsi korában...

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58652 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Frodó

amanibhavam írta: Frodó vagy tiz-húsz évvel id?sebb volt náluk, úgyhogy nemigen rángathatták a kicsi Frodót... :-)


Ajjaj! Most, hogy így írod, nekem is beugrott ez az aprócska tény. Nagy kár, pedig már olyan jól elképzeltem! :(
De ettől még Frodó csintalankodhatott és szervezkedhetett a kortársaival is! :wink:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58647 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Frodó
Frodó vagy tiz-húsz évvel id?sebb volt náluk, úgyhogy nemigen rángathatták a kicsi Frodót... :-)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58642 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Frodó
Mivel Zsákos, biztos kis csínytevő volt! a filmben is van az a jelenet, amikor lopnak, és utána jön a Fekete Lovas...
PJ bizt nem az ujjából szopta. (na, most elképzeltem, ahogy PJ szopja az ujját..... :lol: )
tuti, hogy ő is loptt össze, meg vissza! kik is voltak a legjobb barátai? Borbak Trufa ( boldog) és Tuk Peregrin. és ha ők nem csínytevők, akkor egy hobbit sem. :D biztos belerángatták a dolgokba a kicsi Frodót. 8)

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58502 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Frodó
Hm ez jó! Vizuális típus vagyok, úgyhogy el tudom képzelni, ahogy a kis Zsákos, mint a csínytevések szellemi atyja tevékenykedik! Előbb valami megbeszélés a többiekkel egy eldugott tisztáson....majd az akció...végül pedig uzsgyi, nyakukba szedik a lábukat és pucolnak a mérges gazdák elől! :D

Na igen...én is ritka rossz gyerek voltam. A nagyim mindig azt hajtogatta, hogy 5 fiúval is felérek rosszaságban! :D Viszont ami még rosszabb, hogy hajlamos voltam hisztizni. :? Nos, ha szembe jönne velem az akkori önmagam, lehet, hogy a falra másznék tőle! :roll:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58490 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Frodó
De nem csak Frodó volt ilyen csintalan ám! Sok hobbitgyerek - akárcsak a falusi kölykök, mint én régen :) - lopkod zöldségeket, gyümölcsöket a kertekből. Samu le szokta szidni őket, ha sikerül őket fülön csípnie. (Faramirral való találkozásukat és beszédüket lapozzátok fel!) Mintha nem lenne elég az a rengeteg étkezés... :D

Frodó meg eléggé elkanászodhatott kiskorában miután meghaltak a szülei, mert akire mindenki vigyáz ugyebár, arra tulajdonképpen senki nem vigyáz. El tudom képzelni, ahogy másodunokatesóival bandába szerveződnek és csínyeket követnek el, hogy elüssék az időt. Már akkor kiütközhetett nyughatatlan természete, de a harcias Tuk vért ellensúlyozza higgadtabb Zsákos-vére, így kitűnő szervező lehetett a bandában.

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58484 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Frodó
Köszi, Gandalf.
Egy kicsit csintalan volt Frodó, bizony. Kiskorában sokat lopott zöldséget Zsizsik gazdától, meg, ugye, szerintem egyikünk sem volt kiskorában egy földreszállt angyal!!!!! :lol: Legalábbis én nem!! :)
Fru :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58475 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58453 Írta: Kyra
Kyra válaszolt a következő témában: Frodó
találtam egy idézetet,amiről nekem egyből Frodó jutott az eszembe!

,,Hát indulj! Kint a nagyvilágban
van sok nemes szív, ne félj!
Percig se csüggedj, aki bátran előre tör,
Az célba ér.''

na mit szóltok?

Namárie!
Nurcúwen

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58451 Írta: Kyra
Kyra válaszolt a következő témában: Frodó
hát a csintalanságról:szerintem ez úgy van,mint sok embernél.gyerekkorban minden csínt elkövet az ember(amit csak tud),aztán ahogy halad vele a kor 'megnyugszik'.kialakul az igazi természete,jelleme.szerintem ezzel magyarázható Zsizsik gazda kijelentése.visszatérve Frodóhoz később inkább egy nyugodt,békés hobbit válhatott belőle,hiszen nagyon megviselte (sokszor volt beteg hazatérése után is)és megkomolyította a feladata.

Namárie!
Nurcúwen

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58378 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintem illett a csintalan kis hobbithoz :roll: . A gondok, a hírek még a felnőtt hobbittok fülébe sem jutott el igazán hát még a tacskó hobbitokhoz :P .
Ez még most is a kedvenc mondatom :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58366 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Frodó
Uff.
Szméagol,ez az emlékeztető most úgy orrbavágott,hogy elterültem itten szeretett gépünk előtt... :oops:
Merthogy én-biztos a film is befolyásolt :oops: -hát,neméppen csirkefogónak képzeltem.Inkább olyan csendes álmodozónak :roll:
Dehát,fiatal korában,ugye...
ő is ember...hobbit! :roll:
Ez jó téma!
Tessék szépen megvitatni! :D

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58357 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Nagyon jó. Egyetértek Hobbitleány köszönöm.
Én Bilbót valahogy "idegesítőnek" találtam Frodó mellett, amíg el nem olvastam A babót :wink: .
De tulajdonképpen mit gondoltok arról a dologról, hogy Zsizsik gazda valami ilyesfélét mondott: "Persze, hogy emlékszem még, mikor az ifjú Zsákos Frodó volt Bakfölde legnagyobb csirkefogója!" :wink:
Ezt vitassuk meg!

OFF
Gandalf!
Mondd el a pontos "Völgyzugoly" címet!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58267 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Frodó
Hobbitleány:
bizony, bizony! :D és még milyen... :oops: és a legkülönösebb is, persze csak Bilbo Baggins után. vagy... :idea: előtt?

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.599 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére