Frodó

Több
21 éve 11 hónapja #50977 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Frodó
Erre a Szarumán-jóslatra nem is emlékeztem.
Tényleg az a legvalószínűbb, hogy Frodó nem kapott örök életet, hiszen ahogy Svin is mondta, Illúvatar a teremtés óta csak Númenor elpusztításánal avatkozott be, azonkívül semmit nem változtatott Gyermekei sorsán. A valák meg még hatalmas tündék és emberek érdekében is csak nagyon ritkán fordultak kéréssel hozzá.
Ennek ellenére biztos, hogy Frodó nagyon szép kort ért meg, és teljes békében, talán bizonyos mértékben még lelki sebeiből is gyógyultan távozhatott el.
Megérzésekhez: Frodó érzékeit nagyban kifinomítja és megélesíti a Gyűrű. Sokkal fogékonyabb olyan dolgokra is, amiket a halandók nehezebben vesznek észre. (Ezt vki mintha mondta is volna neki, vagy nem...?)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #50953 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Frodó
Frodó Valinorba hajózott. Áldott Birodalom, ahol a valák élnek.
:oops:

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #50946 Írta: Anduril
Anduril válaszolt a következő témában: Frodó
Frodo nekem nagyon bejön, szegényke a Végzet hegyén már alig tudott menni, de ha tudnám, hogy a hajo hova vitte, utánamennék :D szoval Frodo a legjobb, persze Aragorn bicskája után

¤=={=====>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #50923 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Frodó
Jó, de a jósoláshoz: nem csak, hogy mgebízott Gollamban, de a Végzet-hegyén azt mondta, hogy, ha mégegyszer hozzáér, akkor önmagát taszítja a tűzbe. Lehet, hogy ezt előre látta (bár az ujjlarapást nem hiszem...) és csak a Gyűrű miatt lett teljesen más, mint addig volt?

A Szilmarilok óta én sem hiszem már, hogy Frodó örökéletet kapott, pedig először azt hottem (ezt le is irtam a másik topicban), hogy aki a Boldog Birodalomban él, az rögtön halhatatlan lesz. De így már nem hiszem, bár lehet!

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #50847 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Frodó
En nem vagyok teljesen bizonyos abban, hogy Frodo orok eletet nyert volna. Sot ababn sem, hogy Iluvatar beleavatkozik-e Kozepfolde nepeinek sorsaba.

Ami Frodo orok elete ellen szol, azok Szaruman utolsoi szavai kozul a kovetkezoek:
"Am ne vard, hogy jo egeszseget es hosszu eletet kivanjak neked. Nem lesz reszed egyikben sem. De ez mar nem az en dolgom. En csak megjosolom."

A Valak sem biztos, hogy beavatkoztak volna, hiszen annyi sok, nemes es hatalmas tunde es ember halt meg, kiknek a sorsaba nem avatkoztak be. Sot Amanban is sokan meghaltak mikor a szakadasra sor kerult.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #50838 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Frodó
én úgy gondolom, az élet és halál Ilúvatar kompetenciája; ha a Valák úgy gondolták, Frodó érdemeiért megérdemli a halhatatlanságot, hát hozzáfordultak, s ő eldöntötte, lehetséges-e ez; ha Beren és Lúthien visszatérhettek még egy időre, Frodó is megkaphatta az örök életet


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #50836 Írta: Galadrijel
Galadrijel válaszolt a következő témában: Frodó
Gollamban azétz bizott meg, mert Gandalfban bizot elsősorban, és Gandalf se akarta kinyirni, hiszen nem volt velejéig rossz

A tünde név ent-szivet takar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #50795 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Frodó
Ez valóban így van, mármint Samu gyerekeinek a neve.
És Gollamhoz sem kellett előre látnia a jövőt. Egy kis intuíció és bizalom kérdése volt. Megérezte, hogy Gollam ill. Szméagol nem velejéig rossz. Maradt benne egy kis jó és Frodó ezt az énjét (és a Gyűrű iránti vágyát és elkötelezettségét) fordította a javukra. Aztán az már más kérdés, hogy az út során szorosabbra fűződött vele a viszonya. Olyannyira, hogyha nem tért vissza Szméagol Gollam énje, talán meg is javult volna.
Ám az is bizonyítja hogy nem láthatta előre a jövőt Gollammal kapcsolatban, hogy besétált Gollam csapdájába, a Banyapókhoz. Ha ezt tudja előre, nem hiszem, hogy megteszi ezt a lépést...legalábbis nagyon megfontolta volna előtte.

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #50761 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintem nem jósolta meg Samu gyerekeit. Legalábbis nem úgy, hogy látta előre, kik, mik lesznek, csak azt, hogy sok gyereke lesz. Szerintem a neveket csak felsorolta, nem sorrendet tett, Samu pedig követi, amit mondott, ha éppen olyan nemű gyereke születik. Azért ezt a listát nem volt olyan nehéz megjegyezni, mint gondolnánk, hisz legnagyobb részüket ismerte is Samu, nem voltak idegen nevek, a többi pedig: ha verseket egy-két elmondás után mindenki megtanul, miért pont ez esne nehezére?

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #50740 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Frodó
Ezennel hivatalosan megnyitom a topicot... *kitűzi a zászlót* 8)
Khm... nos, ha jól emlékszem ott hagytuk abba, hogy Frodónak volt-e valamiféle belelátása a jövőbe, vagy olyan jó megérzései, ami lehetővé tette neki, pl. Samu gyerekeinek megjósolását (ha az jóslat volt), Gollam "hasznosságának" előrelátását, stb.
Illetve, körkérdés: Valinorban lehetséges-e örök életet kapni, vagy aki halandó az ott is meghal? Szilmarilok elovasása után már én sem vagyok vmi biztos ebben... de ha igen, akkor Frodó kiváltságos lehetett-e ebben, mint Középfölde tulajdonképpeni megmentője?

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #50538 Írta: svindler
Frodó téma létrehozva svindler által
Többek kérték, hogy legyen egy Frodós téma, hogy ne az Elijah Wood-os topicban kelljen megbeszélni az oda nem illő, Elijah-hoz nem kapcsolódó témákat. Ezért joztam létre ezt a topicot.
Viszont nem teszem át a Film kategóriába. Mivel ha valaki a filmbeli Frodóval kapcsolatban akar hozzászolni akkor az úgyis EW téma.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.457 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére