Frodó

Több
21 éve 11 hónapja #53246 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: Frodó
ez így van!!!
ha nem is szauronnak hívják!!!
ez az ősi történet a jó és a rossz harcáról (tudom, hogy nagy közhely)
ez az irodalom, a filmművészet táplálója!!!
sőt az emberiség és a világegyetem táplálója, akkor is , ha rosszul hangzik, de ez így van!!!
olyan nincs, hogy minden jó!!!
ha egy időre el is pusztítjuk a rosszat , és megnyerjük a háborút , béke lesz...a rossz akkor is benne van az emberi természetben !!!
és egyre gyűlik a világban...a homály nemcsak középföldén növekszik !
csak körül kell nézni!!! :? :( :( :(
ez szörnyen hangzik, de igaz!!
ennek ellenére észre kell vennünk a jót, és ki kell hoznunk a legjobbat a dolgokból!!!
mint ahogy Gandalf mondta: Ezzel mindenki így van ,aki hasonló időket él, mi csak affelől dönthetünk mit tegyünk az idővel, ami megadatott!!!

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53237 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Nagyon szépen írtatok!

Ez nagyon megragadott! Nekünk van egy telkünk Dunabogdányban és ott olyan rétek, dombok és kicsi patakok a fák árnyékában, bennt az erdőben. De Szauron nem pusztult el ennek még ma is mutatkoznak jelei. El kell adnunk a telkünket, mert túl nagy és nagypapám nem tudja ellátni.
A Sötét Úr nem halt meg és nem is fog soha.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53233 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: Frodó
én Budapesten lakok, de a zöldövezetben , egy lakótelepen és énis éppen ma gondoltam arra,hogy olyan a lakótelep, mint a megye!!
itt közel van egy kis kert amit nagyon szépen gondoz a gazdája, és még sóska is terem benne!!!
ma a barátnőmmel loptunk onnan sóskát!!!
ahogy mi mondtuk "megdézsmáltuk zsizsik úr termését" :D
talán Frodo jól érezné magát itt!!!
remélem !!
de El ideköltözhetne!!! :D

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53218 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
Én nagyon tisztelem Frodót. Egyáltalán nem hétköznapi,
csak ő is egy hobbit aki, szeret a Megyében élni.
Jellemző, hogy a "legkisebb"nek kell végrahajtani a feladatot,
egy olyan valakinek akinek meg van hozzá az akarata.
Hogy itt jól érezné magát?
Ahol én élek, az oylan mint a Megye.
Pont ezen gondolkoztam el a minap. Sütött a nap, gyerekek
szaladgáltak a réten. Ha itt élne, talán jól érezné magát, bár a seb...
Hogy Valinorban örök életet kapott-e?
Szerintem igen, hiszen mégis neki (no meg pár útitársnak)
köszönhetik, hogy imádott Középföldjük megmaradt.
Igen, szerintem örök boldogságteljes élete van.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53103 Írta: Nyulhopsz!
Nyulhopsz! válaszolt a következő témában: Frodó
Igen, és a Megye a Filmben is gyönyörű volt! Ha éppen nem Frodót bámulom ( :oops: ), akkor a tájat, mert olyan szééééép!!
És amikor kimegyek a moziból, akkor ott a jó kis szürke nagyváros.
Tárnokot is egyedül azért szeretem, mert nagyon jól tud kinézni ha süt a nap és minden virágzik, vagy télen, amikor minden tiszta hó!
Amúgy Tárnokot naon utálom, kivéve ezt az egy tényt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53074 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Frodó
ya, vmit kihagytam, aztán télnyleg lefekszem! h a Megye gyönyörű volt, tele "zölddel", ezt úgyértem, h tele virágokkal, fákkal, növényekkel....
a film is úgy kezdődik, h egy fa tövéen ül és olvas, Frodó szerette a fákat, réteket, ezekbe volt szerelmes az előző idézetben, csak elfelejettem, vagy vmi nagyon hasonló, na most már tényleg megyek,
n8n :) :D

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53071 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Frodó
Igen, vmi ilyesmi volt, erre én is emléxem...
Frodó? Itt? hát nem lenne boldog, az bizt...autók, zaj, szmog, ő imádta a Megyét!! hát h szerethetné ezt a világot? egyszer vmi ilyesmi volt a könyvben: "Frodó szerelmes volt a Megyébe, és ő volt a Megye nyájas ura" vagy vmi hasonló! nem igazán szeretné, és én i 1et értek Ganddal!
jó éjt mindenkinek, megyek, lefekszem, és elálmodom magam innen (legalábbis remélem!) Középföldére! :D
pusz:
n8n

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52905 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
Az is megrázó, hogy Tolkien az előszóban írja
hogy ha úgy írta volna meg a könyvet, ahogy
a világ hatott volna rá, akkor Szauront rabszolgaként
tartják Barad-dúrban, és Szarumán elkészíti a saját Nagy Gyűrűjét,
vagy valami ilyasmi. Nem emlékszem pontosan, bocsássatok meg ha pontatlan voltam.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52762 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Frodó
A Gyűrű megsemmisítése utáni idők valóban hasonlóak lennének számára, mint ahogy leírtátok. :? :(
De még az elutazása előtti idők, békések voltak, hasonlóan élt, mint a többi hobbit. Biztos bulizgatott egy kicsit, evett mikor éhes volt (és akkor is mikor nem), dumálgatott a haverokkal stb, és néha álmodozott, olyan helyekről, ahova szeretett volna eljutni.
Hát nem ezt csináljuk mi most is? Legalábbis vannak ilyen emberek. (pl. a már említett barátom és én is). :P

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52755 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintem be tudna illeszkedni Frodó a mai világba, de éppen csak annyira, mint a saját korába. Ott is különc volt, itt is az lenne, bár talán nem beszélné ki senki úgy, mint Hobbitfalván.
Sokan vannak most is, akik inkább elmenekülnének a gondok elől, de nem mindegyikük lesz öngyilkos, inkább csak elővesznek egy könyvet, megnéznek egy filmet a moziban aztán beírogatnak a fórumba... :wink:
Szóval minden kornak megvannak az előnyei, hátrányai, és nagyon kevés kivételtől eltekintve viszonylag jól beilleszkednek az abban élő emberek. Nem kell teljesen azonosulniuk, hiszen lelkük titkos zugait úgysem érintheti a mindennapok változása.

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52721 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Frodó
Én inkább Gandalffal értek egyet.
Meg hogyan illeszkedhetne be? Amikor ő élt, az teljesen más világ. Meg ő a természetben élte le az egész életét, szerintem a mostani világ, a csupa-beton, koszos városok megrémitenék, és elszomoritanák, és az is, hogy az emberek jelleme is megváltozott, és hogy hiába pusztitotta el a Gyűrűt, és igy hiába semmisült meg Szauron is, az emberek már magukban hordozzák a gonoszságot, az árménykodást, a hazugságot.

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52617 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Frodó
Szerinte Frodó keserűen tapasztalná meg a világban zajló eseményeket.
''Ezért áldoztam föl magamat? Ezekért? Na neee!''
És felakasztaná magát...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52601 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Frodó
Itt ugyanúgy felvetődik egy kérdés: "melyik" Frodó - aki visszatért a küldetésből (szerintem ő u.úgy nem tudna itt boldogulni, mint a Megyében) v. az aki még nem is tud a Gyűrűről ill. annak erejéről, de mégis látszik, hogy kicsit más, mint az átlag.
Nos ez "utóbbi" (de hülyén hangzik :P ) - ha azt vesszük, hogy kb. 27-28 éves "emberi mértékkel" (ilyen esetben érdemes átszámítani) - jól is érezheti magát. Nekem van pont egy ilyen ismerősöm - ilyen Frodós. Magának való, nehezen visel el mást, kicsit különc, de mégis a legtöbb ember szereti, és baromi jó fej! Tehát vannak ilyen emberek!
Ja és ő látta a filmet (nem egyszer olvasta a könyvet), és neki nagyon tetszett - én kis Frodóm... :wink: :lol:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52596 Írta: Isilme
Isilme válaszolt a következő témában: Frodó
Most mennem kell, mert a taníttóbá kizavar a suliból...
De addig is lenne egy kérdésem: Szerintetek Frodó hogyan boldogulna a mai világban, itt Magyarországon?
És ha látná a filmet, mit szólna hozzá?

Namárie tenn' enomentielva!
Isilme

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52585 Írta: Isilme
Isilme válaszolt a következő témában: Frodó
Persze, nagyon sok "ha"-t lehetne most mondani, és találgatni, kinek köszönhető még a Gy elpusztítása.
Amúgy szerintem is rengeteg minden függöt Samutól. Az egyik kedvenc részem, -amikor a legjobban borzongtam és hasonlók- az az, mikor Samu a hátán viszi Frodót, és belecsókol a tenyerébe...
Az rettentő szép és megható és... :cry: *elsírja magát*

ui.: Annyi szép meg jó dolgat olvastam a Találkozások topicban az általam is oly sokrabecsült Holddal meg az ő fényével kapcsolatban, hogy átkeresztelkedtem isitről Isilmére, azaz Holdfényre :wink:

Namárie tenn' enomentielva!
Isilme

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52584 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Frodó
Én egy picit nem értek egyet... :roll: Mert ha nincs Samu sose jut el a Végzet-hegyéig. Szerintem feladta volna. Hányszor volt az hogy Samu öntött belé lelket és ő beszélte rá, hogy igenis folytassák. Bár nem tudom, hogy ez mennyire tudható be a Gyűrű hatásának és mennyire az út megpróbáltatásainak, ill a feladat kilátástalanságának.

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52582 Írta: Isilme
Isilme válaszolt a következő témában: Frodó
Hétköznapiság... :? Én nem egészen erre gondoltam, mikor ezt írtam, hanem arra, hogy nem feltétlen kell az illetőnek amúgy kiemelkedő képességgel rendelkeznie, hogy kiemelkedő tetteket vigyen véghez. Bár Frodó valóban nem nevezhető átlagos hobbitnak, vagy bármiben átlagosnak, hisz se nem hobbit, se nem tünde... De nem is az a tipikus hős karakter, akin első ránézésre látszik, hogy mire hivatott.
És bár rettentő sok potitív tulajdonsággal bír, mindebből még nem következik, hogy simán le tudja győzni a Gyűrűt. Hisz gondoljunk csak bele, ha nincs ott Gollam, még akármi is megtörténhetett volna.
Nekem pont azért Frodó a kedvencem, mert mindezek ellenére kitartott a végsőkig, mégha esélytelennek is látta a feledatot.

Namárie tenn' enomentielva!
Isilme

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52559 Írta: Nyulhopsz!
Nyulhopsz! válaszolt a következő témában: Frodó
Tehát kell egy hobbit.
Mert hát egy hobbitnak olyan tulajdonságai vannak, hogy alkalmas. Persze ha van benne némi kalandvágy, felelősségtudat, jó adag bátorság, kitartás... sötöbö sötöbö
És a hobbitok úgy alapjávavéve is olyanok, hogy az ember ki nem nézi belőlük mire képesek, és a Gyűrűvel se akarnak semmit, csak beledobni a Katlanba, ha az a feladatuk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52558 Írta: Nyulhopsz!
Nyulhopsz! válaszolt a következő témában: Frodó
És az sem biztos, hogy egy ember képes lett volna elpusztítani a Gyűrűt. Hiszen az emberek szíve könnyen elcsábul, ugyebár.
Ha meg egy tünde lett volna a Gyűrű-hordozó, akkor meg mi a poén a könyvben?
És egy hétköznapi valaki...
Egy hétköznapi ember megtartaná a Gyűrűt magának.
Egy hétköznapi tünde nem avatkozna bele, inkább elhajózna Valinorba.
Egy hétköznapi hobbit meg bezárkózna a hobbitlyukába, vagy odaadná a Gyűrűt egy olyan valakinek, aki talán el tudja vinni a Katlanig.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52551 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Frodó
Nem biztos, hogy más személy nem lett volna alkalmas a Gyűrű elpusztítására. Míg meg nem történt, senki nem tudta biztosan hogy képes lesz rá Frodó, csak remélte. Hiszen az is csak útközben derült ki, hogy Samu mennyire alkalmas pót-Gyűrűhordozónak! :wink: Ezt elsőre senki nem tudta, senki nem is kérte fel, hogy menjen Frodóval, sőt. Frodót sem kérték fel, önként vállalta az utat Völgyzugolyban.
Nem lehet tudni, mi rejtőzik az emberek szívében.
És ritka az a képesség, hogy valaki az emberek szívének legmélyébe lásson... :)

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52531 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Frodó
Egyetlen aprócska gond van ezzel a hétköznapi kisember-koncepcióval: mégsem lett volna alkalmas akármelyik hétköznapi kisember, vagy a legjelentéktelenebb hobbit a Gyűrű elpusztítására, hanem konkrét személyek feladata volt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52480 Írta: Isilme
Isilme válaszolt a következő témában: Frodó
Most olvastam ki A sonkádi Egyed gazdát, és felmerült bennem egy kérdés...
Bár Egyed gazda jórészt e Szerencsének köszönhette a kincseket és a győzelmet, de abban mégis hasolnít Frodóra, hogy előtte egy inkább hétköznapi figura volt, mintsem hős. Persze Frodó sokkalta nemesebb és összetettebb lélek volt, de szerintetek megálja a helyét ez a párhuzam :?:

Namárie tenn' enomentielva!
Isilme

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52013 Írta: Hobbitleány
Hobbitleány válaszolt a következő témában: Frodó
Az egyik helyen a fényképeknél rosszul van írva a neved .Isti-t írtak. hö-hö :lol: bocs.

-Én elviszem a Gyűrűt-mondta-, bár az utat nem ismerem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52009 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Frodó
Igen, ha Valinorban nem is, de arajongók szívében biztos örökké élni fog... szipp... :roll:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52007 Írta: Isilme
Isilme válaszolt a következő témában: Frodó
Melda Hobbitleány!
Bizony, bizony, bár ez az örökéletűség a szó hagyományos értelmében még nem tisztázott... Ámbár bizonyos rajongók szivében a halhatatlanság garantált! :lol:

Namárie tenn' enomentielva!
Isilme

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52003 Írta: Hobbitleány
Hobbitleány válaszolt a következő témában: Frodó
Én teljesen illenék Frodóhoz!!! Na jó, lehet ,hogy ez csak szerintem van így... :cry:
Visszatérve a témára:szerintem méltó befejezése a könyvnek, hogy Frodó elmegy. Hiszen abban a világban nagy hírességek vannak. Sokan döntöttek úgy hogy elhajóznak.(erre a könyvbeli függelék is utal.) És őszinténszólva hol is lehetne Frodó, mint a legnagyobbak közt!
Bár azzal egyetértek, hogy Tolkien kissé mellőzi a nőneműeket a filmből, de így legalább nincs kire féltékenynek lennem.. :) :) :)
Meg azért ha ez a könyv is ugyanolyan felhőtlen boldogsággal zárult volna, mint a könyvek nagy része, nem lenne olyan különleges. De ez az én véleményem. Lehet vele vitatkozni. Egy biztos: Frodó örökké élni fog!! :wink:

-Én elviszem a Gyűrűt-mondta-, bár az utat nem ismerem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #51885 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Frodó
Jajj, ezt elszúrtam, bocs! :)
Szóval nem emancipációmentes - mert emancipáció aztán van a Könyvben -, hanem nőhiányos írásmódja miatt.
(Bár így sem hangzik jobban. :D )

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #51884 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Frodó
A hobbit-nők is ugyanolyan sokfélék lehetnek, mint a hobbit-férfiak. Miért ne találhatott volna magának egy tünde-lelkű lányt Frodó? Nem hiszem, hogy ne lett volna ilyen! Inkább csak Tolkien mester emancipációmentes írásmódja miatt lett végül az elutazás a megoldás.
Ha talál egy feleséget és vele boldogan él, nem kell elválnia tőle, mert nem is kívánkozna Valinorba! Samu sem ment el jó ideig a családja miatt!

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #51879 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Frodó
Külsőleg viszont még mindig ugy nézett ki, mintha akkor lépett volna be a XXX-be! Csak olyan magányos, és zárkózott volt, hogy szerintem különcnek, és Bilbóhoz hasonlóan "bolondnak" tartották kicsit.

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #51846 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Frodó
Valaki azt is elfelejtette, hogy Frodó 33 éves volt, mikor Bilbó eltűnt. Utánna kb. 20 év telt el, mire útra kelt a gyűrűvel. Talán kicsit kiöregedett. :oops:
De szerintem valószínűbb, hogy Tolkien nem talált hozzá illő női karaktert. :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.527 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére