Frodó

Több
9 éve 6 hónapja #412270 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: Frodó
Boldog születésnapot a két világhírű Zsákosnak, Bilbónak és Frodónak!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #408170 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Frodó

Tolkien a 154. számú levélben írta: But in this story it is supposed that there may be certain rare exceptions or accomodations (legitimately supposed? there always seem to be exceptions); and so certain 'mortals', who have played some great part in Elvish affairs, may pass with the Elves to Elvenhome. Thus Frodo (by the express gift of Arwen) and Bilbo, and eventually Sam (as adumbrated by Frodo); and as a unique exception Gimli the Dwarf, as friend of Legolas and 'servant' of Galadriel.
I have said nothing about it in this book, but the mythical idea underlying is that for mortals, since their 'kind' cannot be changed for ever, this is strictly only a temporary reward: a healing and redress of suffering. They cannot abide for ever, and though they cannot return to mortal earth, they can and will 'die' - of free will, and leave the world. (In this setting the return of Arthur would be quite impossible, a vain imagining.)


Angolul nem tudóknak a lényegesebb rész fordításféléje: a halandók számára, mivel "jellegük" nem változtatható meg örökre, ez szigorúan csak egy időleges jutalom: gyógyulás a szenvedésből; nem maradhatnak örökre és bár nem térhetnek vissza a halandók földjére, meg tudnak, meg kell halniuk, szabad akaratukból, és elhagyni a világot.

Ugyanez a téma még angolul, további kapcsolódó idézetek válogatása:
tolkiengateway.net/wiki/Aman#Immortality
www.barrowdowns.com/faq_mortalsinv.php

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #408115 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Frodó

Eradan írta: Egy kérdés. Frodo Valinorba azaz halhatatlanföldre ment. Vajon ott meghalt, vagy örökké élhetet?
Tényleg a hobbitokkal mi lesz haláluk után? Ők is Mandoshoz kerülnek?


Tol Eresseára ment, ami ugyan nem Valinor, de szintén Halhatatalnföld. Valószínűleg begyógyultak a sebei, és élete hátralevő részében nyugalmat találhatott, de biztosan nem lett halhatatlan. Egyes elméletek szerint elég gyorsan elérhette a halál, de ezt nem tudhatjuk.

A hobbitok lelke emberlélek, részletesebben lásd itt:
tolkien.hu/index.php?option=com_thcm&cat...56&Itemid=230&page=3

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #408111 Írta: Eradan
Eradan válaszolt a következő témában: Frodó
Egy kérdés. Frodo Valinorba azaz halhatatlanföldre ment. Vajon ott meghalt, vagy örökké élhetet?
Tényleg a hobbitokkal mi lesz haláluk után? Ők is Mandoshoz kerülnek?

"Sok különös véletlen esik a világon, és gyakran a gyöngék keze nyújt segítséget, ha a Bölcsek haboznak."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353454 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Frodó

Arwenstar írta: Beszélgessünk Frodóról...
Szerintetek milyen változásokon esett át a regény folyamán.Kiváncsi vagyok a ti észrevételeitekre.

Szerintem ez egy jó alapos kifejtés során is hiányos maradna. Annyira sok és jelentős változás történt a jellemében... Felnőtt, megkomolyodott, rádöbbent, mi folyik körülötte, hogy milyenek az emberek/tündék/törpök/orkok/etc, hogy kire mikor miért számíthat és ezek mind alakították őt. Megtanult élni, szeretni, sírni, megtanulta mi a küzdelem igazából, igaz, hogy ezek most elég sablonos mondatok, de nem bírom másképp megfogalmazni, csak ilyen klisésen.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353451 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Frodó

Arwenstar írta: Szerintetek milyen változásokon esett át a regény folyamán..


Lefogyott!!!! :lol:

Na jó, komoly leszek:
Háát minden bizonnyal felnőtt lett- úgy értem hirtelen csöppent a dologba, komoly döntést kellett hoznia amikor elvállalta a gyűrűt meg azután is sokszor...az elején még olyan volt mint aki rosszat álmodik és arra vár, hogy felébredjen, de a történet folyamán már komolyan és felelősségteljesen kellett gondolkodnia. És sikerült neki.
Szóval megkomolyodott mindenképp :roll:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #352872 Írta: Arwenstar
Arwenstar válaszolt a következő témában: Frodó
Beszélgessünk Frodóról...
Szerintetek milyen változásokon esett át a regény folyamán.Kiváncsi vagyok a ti észrevételeitekre.

Az élet keresztjei olyanok,mint a kotta keresztjei:felemelnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #347569 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Frodó
Köszönöm szépen! :D

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #347448 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Frodó
Szolgálati közlemény

A topic gazdája mostantól Ille. Sok sikert kívánunk a munkájához.

Szolgálati közlemény vége

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #319410 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Frodó
off: ismerem az illetőt, és megérdemelte, higgyétek el. Ez a két találkozás között több idő telt el, és /mivel haverjaimat már többször terrorizálta + engem is/ most nem hagytam magam. tudom hogy ez gyerekes, de úgy érzem, egy kicsit bosszút álltam haverom felrepedt szemöldökéért...
na nem offolok tovább elvégre ez nem Frodohoz tartozik...

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #319196 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Frodó
Off: aki az úton leszólít, annak nem muszáj felelni. Neveletlenség, de mi köze hozzá.... rugdosni meg minek.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #319187 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Frodó

Kiszhobbit írta: ...de azóta mégegyszer találkoztam vele, lefrodózott (időközben utánajárhatott ki vokk) énmeg bokánrúgtam *büszke*

Gondolod, hogy ez büszkeségre ad okot?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #319169 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Frodó

Feanor Faelivrin írta: Kiszhobbit: Tehát finoman lehülyézted? Én elégettem volna a szememmel :P


Blinx nekem nem gyün tűz a szememből (sajna)...de azóta mégegyszer találkoztam vele, lefrodózott (időközben utánajárhatott ki vokk) énmeg bokánrúgtam *büszke*

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hete #318880 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Frodó
Kiszhobbit: Tehát finoman lehülyézted? Én elégettem volna a szememmel :P

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hete #318582 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Frodó

Phaedra/Namarie írta: Igazad van.. velem is ez van, csak az a gáz, hogy van, kai azt akarja, gyorsabban regenerálódjak. Mindennek idő kell. A csodálatos az, hogy Frodó fájdalmát és sebét is az isteni világ orvosolja, vagy legalábbis enyhíti ténylegesen. És ez így van szerintem az emberekkel is.


Igen, csak annyi különbséggel, hogy mindenki máshol találja meg azt a hatalmat, világot, ami segít neki. Én itt találtam meg.
Múltkor vki leszólított az úton, hogy miért bámulok az égre. Épp akkor kelt fel a nap, minden vörösen izzott, míg a másik oldalon halványan látszott a hold. Gyönyörű volt, de mikor megmondtam, mit nézek az illető aszonta: mi azon a szép? Őszintén szólva sajnáltam őt. Csak ennyit mondtam neki:
Az éjszaka sötét, az idő türelmes.

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318287 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Frodó

Kiszhobbit írta:

Phaedra/Namarie írta:
Nem lehet az, hogy ezt az érzi, akinek komoly sebe van? Hoyg miért is nem lehet folyatni egy életet? Ebből a szemszögből magyaráztad nekik? Sajnos/szerencsére vannak olyan dolgok, amiken ha átesel, többé nem uyganaz az ember vagy, és ezt nagyon nehéz a környezettedel elfogadtatnod.


Igen ebből a szemszögből magyaráztam. Már én is átestem hasonló változáson-lásd proffom- és még mindig akadnak akik szt csak játszom a fejem. Pedig már ha akarnék se lehetnék ugyanolyan de nem akarok. gondolkodtam rajta: most a világ lett-e más vagy csak én?
Aztán rájöttem én változtam, viszont ettől a világ még nem változott velem ezért olyan nehéz visszailleszkedni... :roll:


Igazad van.. velem is ez van, csak az a gáz, hogy van, kai azt akarja, gyorsabban regenerálódjak. Mindennek idő kell. A csodálatos az, hogy Frodó fájdalmát és sebét is az isteni világ orvosolja, vagy legalábbis enyhíti ténylegesen. És ez így van szerintem az emberekkel is.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318255 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Frodó

Phaedra/Namarie írta:
Nem lehet az, hogy ezt az érzi, akinek komoly sebe van? Hoyg miért is nem lehet folyatni egy életet? Ebből a szemszögből magyaráztad nekik? Sajnos/szerencsére vannak olyan dolgok, amiken ha átesel, többé nem uyganaz az ember vagy, és ezt nagyon nehéz a környezettedel elfogadtatnod.


Igen ebből a szemszögből magyaráztam. Már én is átestem hasonló változáson-lásd proffom- és még mindig akadnak akik szt csak játszom a fejem. Pedig már ha akarnék se lehetnék ugyanolyan de nem akarok. gondolkodtam rajta: most a világ lett-e más vagy csak én?
Aztán rájöttem én változtam, viszont ettől a világ még nem változott velem ezért olyan nehéz visszailleszkedni... :roll:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #317416 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Frodó

Kiszhobbit írta:

Nessa írta: Hát, ez kissé tényleg ellentmondásos... :wink:
arra a megállapításra jutottam, hogy embere válogatja, ki mit ért meg, és mit nem. Valakinek elég a film is, másnak a könyv is kevés, hogy ilyesmit megértsen.


Igen. Pl. apunak hiába magyaráztam, nem bírta felfogni, hogy most akkor miért is megy el. Meg azt se értette, hogy egyáltalán miért indul el...azért sztem annyira nem érthetetlen...akinek van egy kis ,,ráérzése" az ilyen dolgokra, -hogy feltétlen szolgálat, önzetlenség stb- az meg tudja érteni. Egy példa:
anyu most látta először a trilogiát amikor a tvben adták és Frodó monológjánál ő is elkezdett sírni...(egybként az én naplómba is bennevan és mindig könnybe lábad a szemem, ha elolvasom :( ) pedig a végén azt mondta, ő se értette :roll:
(off
és olyan kedves kis hangot is raktak neki egyemmeg...nem tudjátok véletlenül,h ki a mhangja?
on)


Nem lehet az, hogy ezt az érzi, akinek komoly sebe van? Hoyg miért is nem lehet folyatni egy életet? Ebből a szemszögből magyaráztad nekik? Sajnos/szerencsére vannak olyan dolgok, amiken ha átesel, többé nem uyganaz az ember vagy, és ezt nagyon nehéz a környezettedel elfogadtatnod.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #315553 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Frodó

Kiszhobbit írta: nem tudjátok véletlenül,h ki a mhangja?

Csőre Gábor

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #315544 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Frodó

Nessa írta: Hát, ez kissé tényleg ellentmondásos... :wink:
arra a megállapításra jutottam, hogy embere válogatja, ki mit ért meg, és mit nem. Valakinek elég a film is, másnak a könyv is kevés, hogy ilyesmit megértsen.


Igen. Pl. apunak hiába magyaráztam, nem bírta felfogni, hogy most akkor miért is megy el. Meg azt se értette, hogy egyáltalán miért indul el...azért sztem annyira nem érthetetlen...akinek van egy kis ,,ráérzése" az ilyen dolgokra, -hogy feltétlen szolgálat, önzetlenség stb- az meg tudja érteni. Egy példa:
anyu most látta először a trilogiát amikor a tvben adták és Frodó monológjánál ő is elkezdett sírni...(egybként az én naplómba is bennevan és mindig könnybe lábad a szemem, ha elolvasom :( ) pedig a végén azt mondta, ő se értette :roll:
(off
és olyan kedves kis hangot is raktak neki egyemmeg...nem tudjátok véletlenül,h ki a mhangja?
on)

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #309745 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Frodó
Hát, ez kissé tényleg ellentmondásos... :wink:
arra a megállapításra jutottam, hogy embere válogatja, ki mit ért meg, és mit nem. Valakinek elég a film is, másnak a könyv is kevés, hogy ilyesmit megértsen.

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #309660 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Frodó

*Nessa* írta: és ráadásul milyen szép szöveg...legalábbis nekem tetszik...


én se fejből idéztem :) (kéznél volt az idézetekkel tele tűzdelt naplóm ;) )

és ... lehet még annak is érthetetlen hogy ellentmondásba keveredjek önmagammal, aki olvasta a könyvet...(csak belegondoltam a saját barátnőm kérdéseibe.. aki olvasta..)

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #309616 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: Frodó
Galadriel14\n

de azért nem annyira érthetetlen. ha valaki odafigyel, Frodónak van egy pici monológja amivel végülis felvezeti az utazást, és abban teljesen érthetően elmond mindent:

"Hogy kell felvenni a régi élet fonalát? hogy folytatod, ha a szíved mélyén kezded megérteni, hogy nincs már visszatérés? Van, amit az idő sem képes helyrehozni. Olyan mély sebek, melyek el nem múlnak."

Szepnek szep, de nem indokol meg vele semmit. Csak akkor tudod mihez kotni, ha mar tudod hogy el fog menni, meg hogy kikkel, hova, stb. Azok szamara, akik nem olvastak a konyvet, meg siman lehet erthetetlen.


...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #309613 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Frodó

Galadriel14 írta: de azért nem annyira érthetetlen. ha valaki odafigyel, Frodónak van egy pici monológja amivel végülis felvezeti az utazást, és abban teljesen érthetően elmond mindent:

"Hogy kell felvenni a régi élet fonalát? hogy folytatod, ha a szíved mélyén kezded megérteni, hogy nincs már visszatérés? Van, amit az idő sem képes helyrehozni. Olyan mély sebek, melyek el nem múlnak."

és itt tér át Bilbóra, ha minden igaz...


és ráadásul milyen szép szöveg...legalábbis nekem tetszik...

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #309423 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Frodó
de azért nem annyira érthetetlen. ha valaki odafigyel, Frodónak van egy pici monológja amivel végülis felvezeti az utazást, és abban teljesen érthetően elmond mindent:

"Hogy kell felvenni a régi élet fonalát? hogy folytatod, ha a szíved mélyén kezded megérteni, hogy nincs már visszatérés? Van, amit az idő sem képes helyrehozni. Olyan mély sebek, melyek el nem múlnak."

és itt tér át Bilbóra, ha minden igaz...

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #309414 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: Frodó
Nekem is van egy ismerosom, aki nem ertette hova mennek Frodoek a film vegen. Szerintem ez erteheto, ez az egesz tunde-honvagy, Valinor es Frodo kesobbi fajdalma eleg rendesen mellozve volt a filmben. Talan a bovitettekben itt-ott megvillant valami, de ott se tettek egyertelmuve. Szerintem en sem ertettem volna, ha nem olvastam volna a konyvet.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #309413 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Frodó
Ha minden igaz meghalt. Eru ajándéka alól nincs felmentés. :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #309412 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Frodó
Hát én olvastam a GyU-t, de a Szilt még nem... Cortez nevében nem tudok nyilatkozni, de gondolom ő is :wink:

Jójó, biztos neked van igazad, de azért annyira nem homályos a dolog szvsz. Az szerintem kiderül,hogy hova megy, mivel a tündékkel hajózik el... és arról meg asszem a filmben is van szó, hogy ők hová tartanak. Hogy mi lesz vele ott, az már más... Tényleg, erről van infó a könyvben? nekem most így nem rémlik, nem is tudok utánanézni... de műveletlennek érzem magam :oops:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #309410 Írta: Hattori Hanzo
Hattori Hanzo válaszolt a következő témában: Frodó
Felteszem, ti olvastátok a könyvet, meg A szilmarilokot is a film előtt, igaz? :tongue:
Egyébként nem biztos, hogy értettétek volna. Azt sem tudom megítélni, hogy én értettem-e volna. Talán annyi jön le a filmből, hogy nem talál már nyugalmat Középföldén, nem tudja folytatni addigi életét, ezért elhagyja azt a világot. De hogy hova megy, és ott mi lesz vele, az már homályosabb

<a href=http://www.informatikaerettsegi.hu>informatika érettségi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #309406 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintem is érthető, és nagyon megható. Sose bírtam még ki sírás nélkül :cry:
sztem ez lett az egyik legjobb jelenet...
Nem tudom mit lehet ezen nemérteni...
Emlékeim szerint Frodó pontosan elmagyarázza, miért is megy el. vagy tévedek? :oops:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.540 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére