Frodó

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 5 hónapja #225037 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Frodó

Ellana írta:

Nimrodel (Melklerien) írta:

Ellana írta: Toma: milyen helyre gondolsz?

Toma házának sajátos varázsára?
Végül is, esetleg eben is lehet valami...


Szvsz ott sem a hely volt varázslatos, hanem maga Toma bírt olyan képességekkel, amiknek köszönhetően nem hatott rá a Gyűrű.


Kire? Frodóra, vagy Tomára? :hein:
Mert izé, először nem arról volt szó, hogy mi okozta/idézhette elő Frodó különleges álmait? (Ugye több is volt neki? Gandalfról, meg Valinorról... )
De lehet, h csak nem értem az összefüggést, bocsi. :) :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224990 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Frodó

Nimrodel (Melklerien) írta:

Ellana írta: Toma: milyen helyre gondolsz?

Toma házának sajátos varázsára?
Végül is, esetleg eben is lehet valami...


Szvsz ott sem a hely volt varázslatos, hanem maga Toma bírt olyan képességekkel, amiknek köszönhetően nem hatott rá a Gyűrű.

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja - 19 éve 5 hónapja #224665 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Frodó

Ellana írta: Toma: milyen helyre gondolsz?

Toma házának sajátos varázsára?
Végül is, esetleg ebben is lehet valami...

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224293 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Frodó

trinkler/niotissza írta: Szerintem a gyűrű hatása; mint ahogy nagyon sok minden mást is meglát, illetve megérez, amíg a gyűrű birtokában vam; olyan dolgokat, amiket azelőtt nem (Ha jól emlékszem :oops: )


Szvsz az, hogy olyat is meglát, amit mások nem, az arra vonatkozik, hogy ő is láthat a lidércvilágban, mint a nazgulok... nem hiszem, hogy ilyen jóstehetséggel ruházná fel a Gyűrű...szerintem inkább Nimrodelnek van igaza.

Toma: milyen helyre gondolsz?

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224267 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Frodó
Nemlehet hogy a helynek köszönhetően?

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224264 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Frodó

Ille / Illewen írta: Akkor egy kérdés. Tudjátok, miért van az, hogy Frodó álmaiban meglát olyan eseményeket, amik még nem következtek be, vagy olyan helyszíneket, ahol még nem járt? (Pl.Bombadil Toma házában.) Tudtommal a hobbitoknak nincs semmiféle látnoki képességük. Vagy ez a gyűrű hatása miatt történik?

Én nem hinném, hogy a Gyűrűnek olyan sok köze lett volna ehhez. Szerintem ilyen bárkivel történhet, még a hobbitokkal is, csak nem gyakori.

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224229 Írta: Trinkler
Trinkler válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintem a gyűrű hatása; mint ahogy nagyon sok minden mást is meglát, illetve megérez, amíg a gyűrű birtokában vam; olyan dolgokat, amiket azelőtt nem (Ha jól emlékszem :oops: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224194 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Frodó
Mostanában mindenki hanyagolja ezt a topicot! Már egy hónapja nem írt ide senki.
Akkor egy kérdés. Tudjátok, miért van az, hogy Frodó álmaiban meglát olyan eseményeket, amik még nem következtek be, vagy olyan helyszíneket, ahol még nem járt? (Pl.Bombadil Toma házában.) Tudtommal a hobbitoknak nincs semmiféle látnoki képességük. Vagy ez a gyűrű hatása miatt történik?
:frodo4:

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #218869 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Frodó

Nimrodel (Melklerien) írta:

Alyr Arkhon írta:

Ille / Illewen írta: Ma van szeptember 22-e, Frodó és Bilbó születésnapja!
Boldog szülinapot nekik! :D

Pontosítanék.
Frodó és Bilbó Halimot 22-én születtek ami idén szept 13-án volt.

Oh, ez kellemetlen... :blackeye: Én minden évben 22-én emlékezem meg róla... Föleg, mert nem igazán értem, hogyan kell átszámolni... :oops:


Én sem viszont az MTT által kiadott kalendáriumban benne van. ;)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #218765 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Frodó

Alyr Arkhon írta:

Ille / Illewen írta: Ma van szeptember 22-e, Frodó és Bilbó születésnapja!
Boldog szülinapot nekik! :D

Pontosítanék.
Frodó és Bilbó Halimot 22-én születtek ami idén szept 13-án volt.

Oh, ez kellemetlen... :blackeye: Én minden évben 22-én emlékezem meg róla... Föleg, mert nem igazán értem, hogyan kell átszámolni... :oops:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #218755 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Frodó

Ille / Illewen írta: Ma van szeptember 22-e, Frodó és Bilbó születésnapja!
Boldog szülinapot nekik! :D


Pontosítanék.
Frodó és Bilbó Halimot 22-én születtek ami idén szept 13-án volt.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #218754 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Frodó
Ma van szeptember 22-e, Frodó és Bilbó születésnapja!
Boldog szülinapot nekik! :D

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #216593 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Frodó

*Anonymus* írta: Aiya!

Nos, Frodóról ( és másokról is) jó sok információt és háttérképet találtok itt: www.buga.gportal.hu


Továbbra is igen felületes és inkább a filmre alapoz mint a könyvre.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #216563 Írta: Raistlin lánya
Raistlin lánya válaszolt a következő témában: Frodó
Aiya!

Nos, Frodóról ( és másokról is) jó sok információt és háttérképet találtok itt: www.buga.gportal.hu

Hit, remény, szeretet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #216091 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Frodó

Onering írta: Egyetértek. Frodó nemcsak fizikai megpróbáltatásokat, hanem a legnehezebbet, az akaraterejét kellet, hogy végig használja, különben elveszett volna, és amire más hobbit nem lett volna képes. De Samu nélkül sem sikerült volna az útja. Ő is hatalmas elismerést kell, hogy kapjon, mert számára még nehezebb volt a Gyűrű ereje, ő teljes egészében vérbeli hobbit, aki inkább otthon ül, és a földjén kertészkedik, mégis hihetetlen nagy bátorságra és hűségre vallanak tettei. Legyőzte egyszerűségét a bátorságával, és Frodó iránti szeretetével!
Így volt ez tökéletes, hogy Frodó mellet ott volt Samu, de a legnagyobb elismerés mégiscsak Frodóé, mert egy Samufajta hobbitot hamar elpusztította volna a Gyűrű álnok ereje.


Lehetne arról beszélni, hogy kinek ki a szimpatikusabb, Samu vagy Frodo, de Samu talán méginkább eredeti jellemének ellenére cselekedett, ahogy mondod, ő "vérbeli hobbit". És ez a csodálatos az egészben, hogy valaki ilyen gyökeresen meg tudjon változni valaki másért. Ez tényleg hatalmas szeretetre és akarásra vall, és mint már írtad is, ez biztosan rengeteget segített Frodónak lelkileg. (Meg néha fizikailag is, pl. Banyapók.)

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #215808 Írta: Onering
Onering válaszolt a következő témában: Frodó
Egyetértek. Frodó nemcsak fizikai megpróbáltatásokat, hanem a legnehezebbet, az akaraterejét kellet, hogy végig használja, különben elveszett volna, és amire más hobbit nem lett volna képes. De Samu nélkül sem sikerült volna az útja. Ő is hatalmas elismerést kell, hogy kapjon, mert számára még nehezebb volt a Gyűrű ereje, ő teljes egészében vérbeli hobbit, aki inkább otthon ül, és a földjén kertészkedik, mégis hihetetlen nagy bátorságra és hűségre vallanak tettei. Legyőzte egyszerűségét a bátorságával, és Frodó iránti szeretetével!
Így volt ez tökéletes, hogy Frodó mellet ott volt Samu, de a legnagyobb elismerés mégiscsak Frodóé, mert egy Samufajta hobbitot hamar elpusztította volna a Gyűrű álnok ereje.

"miért nő a fü, hogyha majd leszárad?
miért szárad le, hogyha újra nő?"
(Babits)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #214028 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Frodó

A Szürke Zarándok írta: A könyv (GyU) előszöri olvasása óta mindig más szereplő hatása alatt vagyok. Lenyűgöznek szellemi, erkölcsi tulajdonságaik, természetük. Az első ilyan Gandalf volt. Egyrészt mivel maia, másrészt, mert ebből következően halhatatlan, végül pedig szerénysége és tudása, ereje miatt. A második volt néhány hónappal később Aragorn. Ő már sokkal emberibb, halandó, bár hosszú ideig él és saját akaratából választja meg halála óráját. De ő is olyan tudással, természettel, erővel rendelkezik, ami lenyűgözött. S most, Frodó a "példakép". Azért, mert a történet végére ő is "nagyra nől", de ehhez rengeteg küzdelem és hatalmas jellemfejlődés kell. Mert neki nem voltak a természetében azok a dolgok, amelyek Aragornnak, vagy Gandalfnak. Habár őket sem szabad leértékelni. És emiatt szerintem Frodó a legtiszteletreméltőbb szereplő a GyU-ban.


Igen, igen. Mert ha úgy vesszük, Frodó "önmagát győzte le", már az elején, azzal, hogy erőt vett magán, és elvállalta a feladatot, és hogy soha nem jutott eszébe visszafordulni, és hogy minden félelme és kétsége llenére el tudta hagyni a Szövetség többi tagját, amikor arra került a sor. Azt hiszem, ez a legnehezebb. A saját félelmeinket legyőzni.

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #212886 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Frodó
A könyv (GyU) előszöri olvasása óta mindig más szereplő hatása alatt vagyok. Lenyűgöznek szellemi, erkölcsi tulajdonságaik, természetük. Az első ilyan Gandalf volt. Egyrészt mivel maia, másrészt, mert ebből következően halhatatlan, végül pedig szerénysége és tudása, ereje miatt. A második volt néhány hónappal később Aragorn. Ő már sokkal emberibb, halandó, bár hosszú ideig él és saját akaratából választja meg halála óráját. De ő is olyan tudással, természettel, erővel rendelkezik, ami lenyűgözött. S most, Frodó a "példakép". Azért, mert a történet végére ő is "nagyra nől", de ehhez rengeteg küzdelem és hatalmas jellemfejlődés kell. Mert neki nem voltak a természetében azok a dolgok, amelyek Aragornnak, vagy Gandalfnak. Habár őket sem szabad leértékelni. És emiatt szerintem Frodó a legtiszteletreméltőbb szereplő a GyU-ban.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #212729 Írta: Onering
Onering válaszolt a következő témában: Frodó

Ellana írta: Utana pedig egyre komolyabb lett, egyre inkabb felfogta, milyen hatalmas es komoly is ez a feladat.


Igen. És mikor már Mordorban jártak Samuval, az is egyre világosabbá vált előttük, hogy valószínűleg nem fognak már soha visszatérni, és a "halálukba gyalogolnak". És éppen ez a bátorság, hősiesség, ez az önzetlenség teszi őket naggyá.

"miért nő a fü, hogyha majd leszárad?
miért szárad le, hogyha újra nő?"
(Babits)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #209953 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Frodó

Szméagol írta: Sziasztok!

Ezekre is van külön topic: Megye-Hobbitok :P

Visszatérve Frodóra. Szerintem Frodó egy fejlődő személyiség volt a regény elején, aki figyelt és tanult. Mikor elindult az útra még nem volt felkészülve és ezzel az úttal, még ha el is bukott vele befejeződött a tanulása. Ezért mondta a végén Szarumán: "Felnőttél félszerzet. Bölcs vagy."


Szvsz teljesen igazad van. Es ha megnezed, az elejen meg inkabb hobbit volt, a vegen meg mar inkabb tunde. Ugy ertem, hogy az utazas kezdeten meg neha-neha elojott benne az a kis hobbitos kenyelemszretet, hogy "jobb volna el sem indulni", meg a felelem, hogy "miert pont en", de aztan egyre inkabb megertette, hogy ezt a feladatot mas nem vegezheti el. Es ez Volgyzugolyban lett nyilvanvalo, amikor elvallalta a Mordorba tarto utat. Utana pedig egyre komolyabb lett, egyre inkabb felfogta, milyen hatalmas es komoly is ez a feladat.

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #209424 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Frodó

woland írta: láttam Frodót a rockmaratonon, nagyon lefogyott de Ő volt


?? heh? 8O :?:

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #209127 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: Frodó

woland írta: láttam Frodót a rockmaratonon, nagyon lefogyott de Ő volt

:?:

Szméagol írta: Mikor elindult az útra még nem volt felkészülve és ezzel az úttal, még ha el is bukott vele befejeződött a tanulása.

Szvsz pont azáltal is tanult nagyon sokat, hogy a végén elbukott.

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #208041 Írta: Woland
Woland válaszolt a következő témában: Frodó
láttam Frodót a rockmaratonon, nagyon lefogyott de Ő volt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #207896 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Ezekre is van külön topic: Megye-Hobbitok :P

Visszatérve Frodóra. Szerintem Frodó egy fejlődő személyiség volt a regény elején, aki figyelt és tanult. Mikor elindult az útra még nem volt felkészülve és ezzel az úttal, még ha el is bukott vele befejeződött a tanulása. Ezért mondta a végén Szarumán: "Felnőttél félszerzet. Bölcs vagy."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #207633 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Frodó
És bár Bilbó egy kissé különc hobbit volt, nagyjából az ő leírása illik általában a hobbitokra.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #207267 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Frodó
Hát, nekem egyértelmű volt, hogy Bilbó leírása... törp-köpenyestül... :wink:
A Tolkien-leveleket meg innen lehet leszedni:
tolkien.ru/texts/eng , jelszó a kicsomagoláshoz: tolkien :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #207262 Írta: Alatar
Alatar válaszolt a következő témában: Frodó
Off: Valaki megmondaná, hol lehet Tolkien leveleket olvasni?
Előre is kösz.

SZIG

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #207261 Írta: Alatar
Alatar válaszolt a következő témában: Frodó
Mikor fordítottam én is Bilbóra gondoltam, no meg ugye a tündeköpenyre, aminek ugyebár volt csukylája és szintén zöldes színű volt, bár hogy milyen színű volt az nehéz megmondani, olyan alkalmazkodó vagy mi a fene ;)

SZIG

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #207256 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Frodó

Angwen írta:

Alyr Arkhon írta: A törp köpenynél inkább azt mondanám hogy "olyan mint egy törp-köpeny" itt gondolom Bilbóra gondol. (lehet hogy a szó nem ezt jelenti, csak próbálom értelmezni)


Sil jól fordította. (Ezt leendő angolszakosi tekintélyemmel mondom! :P :D ;) ) Ugyanis ha jól értem, ez nem általában a hobbitok, hanem kifejezetten Bilbó leírása. Ő pedig, ugyebár, egyik törp(e)társa csuklyáját viselte.


Meg köpenyét.
Hát igen, az a részeltből nem derül ki hogy itt pont Bilbóról van szó.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #207251 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Frodó

Alyr Arkhon írta: A törp köpenynél inkább azt mondanám hogy "olyan mint egy törp-köpeny" itt gondolom Bilbóra gondol. (lehet hogy a szó nem ezt jelenti, csak próbálom értelmezni)


Sil jól fordította. (Ezt leendő angolszakosi tekintélyemmel mondom! :P :D ;) ) Ugyanis ha jól értem, ez nem általában a hobbitok, hanem kifejezetten Bilbó leírása. Ő pedig, ugyebár, egyik törp(e)társa csuklyáját viselte.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.560 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére