Frodó

Több
19 éve 1 hónapja - 18 éve 11 hónapja #244734 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintem biztos, hogy rendbe jött a keze. Gandalf is azt gondolja a végén, meg ha áttetsző maradt volna, azt bizonyára Frodó is észrevette volna. Ezen kívül, lidérccé sem változott.

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244677 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Frodó
Há, ezen a keze kezdett áttetszővé válni dolgon már én is sokat gondolkoztam.
De erről soha többet nem beszél semmi. Utána a keze "visszatömörült", vagy végig ilyen maradt csak nem említik, mert ha egyszer már mondták, akkor ez már egyértelmű? Vagy egy idő után tovább üvegesedett?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244603 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Frodó

A Szürke Zarándok írta: Nézd, szerintem mégis sokkal hitelesebb, mint a halála után kiadott művek, mert A Gyűrűk Urát legalább maga Tolkien rendezte össze, és a dolgok akkori állása szerint teljesen egységes volt. Az más kérdés, hogy később több mindent megváltoztatott, de a HoME-nél nem lehet tudni, melyik verziót szánta Tolkien véglegesnek, vagy egyáltalán, melyikkel volt megelégedve.


Mint ahogy Cristopher Tolkien is megjegyzi nincs értelme végleges verziót készíteni ;) Továbbá elég nehézkes, inkább lehetetlen lenne...

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244550 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Frodó
:P T. Szürke Zarándok!
Én is, mint a legtöbb GyU rajongó, szentírásként forgatom a könyveket, ami nem meglepő, hiszen nem tudok angolul... 8) Így, ha vitás kérdésünk van, Árpi féle verzióhoz tudunk folyamodni. :P
:D Talán azért is lett kultikus ez a Könyv, mert nincsen végleges formálya, sok sötét pont van még benne, és ezért is olyan remek, mert nagyonsokat bíz a fantáziára, ami a mai könyvekben, pláne a filmekben nincsen meg! :roll:

Gilgolwen!
Frodó annyi szenvedésen ment keresztül, és annyira kifordult magából, hogy máshol megnyugvást, mint Valinor nem lelhetett. :cry:
Samu is viselte a gyűrűt, és Ő rajta is hagyott nyomot, még ha nem is olyan súlyosat mint Frodón. Neki ezért kellett elutaznia, nem Frodó végett, mert szvsz mire Ő oda megérkezett valószínüleg Frodó már nem élt.

Ille!
Igen, kezdett lidércé, és áttetszővé, láthatatlanná válni. :(

Estel!
A "ragyogást" kiválthatta a gyűrű is, hiszen Gollam esküjénél is képzetet rajzolt Samu elé: "Samu egy pillanatra mintha azt látta volna, hogy gazdája megnő és Gollam összezsugorodik: magas szigorú árnyat vélt látni, hatalmas urat, aki fényességét a felhőbe rejti, s a lábánál egy vinnyogó kis ebet..." (A két torony 297)

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244499 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Frodó
Igen, ez a legvalószínűbb... az viszont tényleg érdekes, amikor Samu látja őt 'mintha ragyog'-ni, Cirith Ungolnál... vajon közös a kiváltó ok? :roll:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244497 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Frodó
Mikor Frodó Elrond házában lábadozik, és Gandalffal beszélget, a mágus vmi furcsát vesz rajta észre:

"...szinte azt mondhatni, kezdett áttetszővé válni Frodó takarón heverő bal keze.
-Még mindig számítani kell rá - mondta magában Gandalf. - Még félig se jutott túl rajta, s hogy hogy végződik, azt maga Elrond se látja előre. Azt hiszem, rendbe jön. De lehet, hogy olyan lesz, mint egy tiszta fénnyel teli üvegpohár."

Mit ért ezalatt? Talán azt, hogy már kezdett lidérccé változni, de még sikerült időben megmenteni?

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #242614 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Frodó

Gilgolwen Nimrandir írta: Mae Govannen!

Egy kérdés: szerintetek helyes lépés volt, hogy Frodo is elutazott a Három Tünde Gyűrű Őrzőjével?

Én Frodo helyében nem lettem volna képes elviselni a terhet, és azok után amit át élt, nem tudom mennyire tudott volna "visszatérni a hétköznapokba " :) .......és a többi hobbit? Nem lett volna jobb ha ők is átkelnek Halhatatlanföldre?

Szóval szerintem helyes dontés volt, De ez csak az én álláspontom.
Nagyon kíváncsi lennék a tiétekre :)

:gandalf2:


Mit csinált volna itt és ki segített volna neki? gyógyírt csak valinorban lelhetett.

Többi hobbit: szerintem nem lett volna jó. Őnekik az igazi hazájuk a Megye. Samu más kérdés, mert ő végső soron Frodó társa volt mindvégig, együtt élték meg és át a dolgokat.

(Bővebben is kifejteném, de mennem kell).

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #241163 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Frodó
Hát kedves Szürke a mitológia természete már csak ilyen.

Ha leírod, akkor már csak szöveg, amelyről ugyan elmodható, hogy az adott kultúrkör és időszak szemszögéből leírja a mitológiát de hogy nem maga a mítosz az biztos. Ezért lehetséges, hogy többféle szövegváltozat létezhet és egyik sem hitelesebb a másiknál.

Minden bizonnyal egyértelműbb lenne a helyzet ha Tolkien befejezi a mitológia alakítgatását és megsemmisíti az összes nem felhasznált szövegváltozatot. De ez a dolgok és Tolkien természeténél fogva amúgy sem volt lehetséges.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #241130 Írta: Gwathmir
Gwathmir válaszolt a következő témában: Frodó
Nem ide vág, ez tény és való,
Csupán egy véleményt kértem még anno.
Humor topicban felém sem bagóznak,
Kérdem én.. Miért nem válaszolnak???
Kérlek titeket mondjatok véleményt,
Előre is köszönöm a türelmet és a fényt..

Sorry, nem találtam rímet a "véleményre"... :lol: Ja... Frodó titkosnak nem nevezhető naplójáról van szó... Csak aztat kifelejtettem.. :oops:

Mikor a felkelő nap megérinti a hideg éjszakával mártott földet -mondta Frodó.-Fényben úszó tündöklő gyémánt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #230364 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Frodó

A Szürke Zarándok írta: Nézd, szerintem mégis sokkal hitelesebb, mint a halála után kiadott művek, mert A Gyűrűk Urát legalább maga Tolkien rendezte össze, és a dolgok akkori állása szerint teljesen egységes volt. Az más kérdés, hogy később több mindent megváltoztatott, de a HoME-nél nem lehet tudni, melyik verziót szánta Tolkien véglegesnek, vagy egyáltalán, melyikkel volt megelégedve.


Akkor a Szilmarilok-mondakör esetében mit tekintesz hitelesnek?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #230362 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Frodó

A Szürke Zarándok írta: Nézd, szerintem mégis sokkal hitelesebb, mint a halála után kiadott művek, mert A Gyűrűk Urát legalább maga Tolkien rendezte össze, és a dolgok akkori állása szerint teljesen egységes volt. Az más kérdés, hogy később több mindent megváltoztatott, de a HoME-nél nem lehet tudni, melyik verziót szánta Tolkien véglegesnek, vagy egyáltalán, melyikkel volt megelégedve.


Ez természetesen igaz, de azért remlélem elismered, hogy a később keletkezett változat nagyobb eséllyel tekinthető "hivatalosnak", mint egy régebbi ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #230216 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Frodó
Nézd, szerintem mégis sokkal hitelesebb, mint a halála után kiadott művek, mert A Gyűrűk Urát legalább maga Tolkien rendezte össze, és a dolgok akkori állása szerint teljesen egységes volt. Az más kérdés, hogy később több mindent megváltoztatott, de a HoME-nél nem lehet tudni, melyik verziót szánta Tolkien véglegesnek, vagy egyáltalán, melyikkel volt megelégedve.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #230116 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Frodó
Szürke Zarándok: légy erős Tolkien a GYU kiadása után is dolgozott a mitológiáján és sok dolgot megváltoztatott. Ezért van néha pl több különböző név különböző kiadásokban.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #230078 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Frodó
Tolkien nagyon sokszor úgy ír, mintha ő is csak valami legendából, szájhagyományból tudna dolgokat, s nem lenne benne biztos. Szerintem ennek ellenére, amit A Gyűrűk Ura c., valóban elég ismeretlen könyvben leír, az nyugodtan vehető akár szentírásnak is, tulajdonképpen sokkal jobban, mint a posztumusz A szilmarilok, vagy a The History of Middle-earth-kötetek.

A Gyűrűk Ura függelékében pedig le van írva, hogy Gimli és Samu is elhajózott, habár tényleg úgy, mintha csak monda, legenda lenne.

A Gyűrűk Ura; III. p. 450. írta: ITT KÖVETKEZIK A PIROS KÖNYV EGYIK LEGUTOLSÓ BEJEGYZÉSE

Mondják, hogy Legolas magával vitte Glóin fia Gimlit, mert olyan nagy barátság volt közöttük, mint tünde és törp közt még soha. Ha ez igaz, akkor nagyon különös: különös, hogy Gimli bármiféle barátség kedvéért hajlandó volt elhagyni Középföldét; hogy az eldák befogadták; hogy a Nyugat Urai megengedték. De azt mondják, Gimli azért is ment, mert szerette volna újra látni Galadriel szépségét; elképzelhető tehát, hogy Galadriel, akinek nagy tekintélye volt az eldák között, megszerezte Gimlinek ezt a kiváltságot. Többet erről a tárgyról nem mondhatunk.

A Gyűrűk Ura; III. p. 477. írta: FONTOSABB ESEMÉNYEK A BARAD-DUR ELESTÉTŐL A HARMADKOR VÉGÉIG

1482 Évközép napján meghal Róza asszony, Csavardi Samu felesége. Szeptember 22-én Csavardi Samu elhagyja Zsáklakot. Megérkezik a Torony-dombokra; utoljára találkozik elanorral és átadja neki a Piros Könyvet [...] Az Elanortól származó családi hagyomány szerint Samu ezután továbbment a Szürkerévbe, és ott tengerre szállt, mint az utolsó Gyűrű-hordozó.

1484 Tavasszal üzenet érkezett Rohanból Bakföldére: Éomer király szeretne még egyszer találkozni Holdwine úrral. [...] [Trufiádok] megbeszélte a dolgot barátjával, a thánnal, majd nemsokára minden javukat és hivataukat átadták gyermekeiknek, átkeltek a Sarn-gázlón, és többé senki se látta őket a Megyében. [...] Ezután Trufiádok és Peregrin thán Gondorba ment; hátralévő rövid éveiket ott töltötték, és amikor meghaltak, a Rath Dínenen temették el őket a gondori nagyok között.

1541 Ebben az évben, március elsején végül elhunyt Elesszár király. Mondják, hogy Trufiádok és Peregrin ágyát a nagy király ágya mellett helyezték el. Aztán Legolas szürke hajót épített Ithiliában, és végighajózott az Anduinon, majd ki a Tengerre; úgy mondják, vele ment Gimli is, a törp. E hajó távozásával ért véget Középföldén a Gyűrű-szövetség

.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #230040 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Frodó

Alyr Arkhon írta: Sőt. Azt is sejteti, bár nem írja le konkrétan, hogy valószínűleg Samu is elhajózott miután megcsinálta azt amire hivatottnak érezte magát, és ezzel az utolsó Gyűrűhordozó is elhagyta Középföldét...

Szerintem abból, amit Tolkien A gyűrűk ura Függelékében ír, biztosnak vehető, hogy Samu is elhajózott.
Sőt, Frodó is azt sugallja, amikor arról beszél, hogy a Révbe megy, hogy majd Samu is "elutazhat", de ennek még nem jött az ideje. (Azaz, majd el fog jönni, hiszen ő is volt Gyűrűhordozó, bár csak egy kis ideig.)

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #229911 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Frodó
Meg A Gyűrűk Ura c könyvben (nem tudom ismeritek-e? :D :D ) a Függelékben.
Sőt. Azt is sejteti, bár nem írja le konkrétan, hogy valószínűleg Samu is elhajózott miután megcsinálta azt amire hivatottnak érezte magát, és ezzel az utolsó Gyűrűhordozó is elhagyta Középföldét...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #229855 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Frodó
Az nem kérdés, hogy Gimli elhajózott-e, hiszen Tolkien maga írja ezt a 154-es számú levelében.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #229781 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Frodó

Gil-Celeb írta: Mae govannen!

Én úgy hallottam(még régebben,talán pont valamelyik Tolkien fórumban :wink: ),hogy Gimli valóban elment Legolassal Valinorba,de ott aztán néhány 100 év múlva meghalt...

Én arra emlékszem, egyszer az volt a kérdés, vajon halhatatlan lett-e egy halandó, attól, hogy belépet Halhatatlanföldre? És persze nemleges lett a válasz. De nem emlékszem, hogy bárki tényként kezelte volna, hogy Gimli tényleg elhajózott... Egyébként én nem zárkózom el tőle... Sőt, szerintem elment ő is, bár én személy szerint nem szívesen látnék egy törpöt ilyen kiváltságos helyzetben. :twisted:
De ez nem off itt egy kicsit? :oops:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #229714 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: Frodó
Mae govannen!

Én úgy hallottam(még régebben,talán pont valamelyik Tolkien fórumban :wink: ),hogy Gimli valóban elment Legolassal Valinorba,de ott aztán néhány 100 év múlva meghalt...
Ha hülyeséget írtam,bocsi! :oops: De ez elég elképzelhető,nem?

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #229712 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Frodó
Aiya!

Szürke zarándok:
Ezt nem tudtam (hogy Arwen intézte el) megint tanultam valamit. Hannon le :)

Mindenkiek: És mi a helyzet Gimlivel? ugye ő nem ment el. Egyes források szerint Legolassal együtt átkeltek. Nagyon remélm, hogy ez nem így van. Valaki meg tud erősíteni, vagy cáfolni? :)

:gandalf2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #229673 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Frodó
Az, hogy Frodó átkelhetett Halhatatlanföldre, nem az ő döntése volt, hanem Arwen jóakarata: ő "intézte el" neki, hogy mehessen,mert megérezte rajta, hogy nem képes elviselni már Középföldét azokkal a sebekkel, amit kapott. A többi hobbit pedig továbbra is nagyon jól érezte magát a Megyében, s semmi kedvük nem lett volna tengerre szállni (szerintem a legtöbbjük be se merne menni egy hajóba), ráadásul nem is mehettek volna: ez a tündék kiváltsága, s a maiáké, olyan kivételek, mint a Gyűrűhordozók, csak ritkán akadnak.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #229613 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Frodó

Nimrandir írta: ...és a többi hobbit? Nem lett volna jobb ha ők is átkelnek Halhatatlanföldre?

Azért szerintem ez nem így működik...
Frodó más, ő tényleg kiérdemelte. Én úgy érzem, ő már nem találta a helyét Középföldén. Na de azért akárki csak úgy nem "ugorhat át" Valinorba...
Samunak már ott volt a család, Trufa és Pippin meg ízig-vérig hobbitok maradtak.
Jó volt ez így...

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #229609 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Frodó
Mae Govannen!

Egy kérdés: szerintetek helyes lépés volt, hogy Frodo is elutazott a Három Tünde Gyűrű Őrzőjével?

Én Frodo helyében nem lettem volna képes elviselni a terhet, és azok után amit át élt, nem tudom mennyire tudott volna "visszatérni a hétköznapokba " :) .......és a többi hobbit? Nem lett volna jobb ha ők is átkelnek Halhatatlanföldre?

Szóval szerintem helyes dontés volt, De ez csak az én álláspontom.
Nagyon kíváncsi lennék a tiétekre :)

:gandalf2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #228779 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintem az álmok "fölülről" érkeztek. Mivel pozitívak voltak, segítették Frodót, nem származhattak a Gyűrű hatalmából, csak Ilúvatar suggallata lehetett, hogy így segítse küldetésében, reménnyel töltse el a szívét, stb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #228571 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Frodó
Talán a Gyűrű hatása. De Frodó nem egyszerű hobbit volt, nagy tettekre volt hivatva. Nem véletlenül találta meg a sors. És azért egy álom nem nevezhető teljesen látnoki képességnek...

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #226387 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Frodó

Ille / Illewen írta: Mostanában mindenki hanyagolja ezt a topicot! Már egy hónapja nem írt ide senki.
Akkor egy kérdés. Tudjátok, miért van az, hogy Frodó álmaiban meglát olyan eseményeket, amik még nem következtek be, vagy olyan helyszíneket, ahol még nem járt? (Pl.Bombadil Toma házában.) Tudtommal a hobbitoknak nincs semmiféle látnoki képességük. Vagy ez a gyűrű hatása miatt történik?
:frodo4:


De ha a Gyűrű hatása, akkor miért "késett el az álom" (Gandalf mondja, Elrond tanácsában.) Szerintem ha a Gyűrű ilyen hatalmat adott volna neki, akkor pontosan akkor látta volna, amikor az esemény valóban bekövetkezett.

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #225984 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Frodó

Ille / Illewen írta: Most egy kicsit "off" leszek.
Gilloth: bocs, hogy nem megfelelően idéztem, amit írtál. Asszem, valamit erlontottam, és a szgép nem keretezte nekem be az idézetet.

Ille, használd az "idézet" gombot, vagy olvasd el ezt:
www.tolkien.hu/forum/faq.php?mode=bbcode#4
(Később törölve lesznek persze ezek a hozzászólások, mivel off...)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #225941 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Frodó
Most egy kicsit "off" leszek.
Gilloth: bocs, hogy nem megfelelően idéztem, amit írtál. Asszem, valamit erlontottam, és a szgép nem keretezte nekem be az idézetet.

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja - 18 éve 10 hónapja #225934 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Frodó
Gilloth írta:

Mert izé, először nem arról volt szó, hogy mi okozta/idézhette elő Frodó különleges álmait? (Ugye több is volt neki? Gandalfról, meg Valinorról... )

Igen, erről volt szó, és valóban többször is voltak különleges álmai, nemcsak B. Toma házában. Éppen ezért nem hiszem, hogy ezeket az álmokat a ház varázslatos hatása váltotta ki. Inkább a gyűrű letetett az oka.
Szerintem az is érdekes, hogy Frodó nem igazán tudja, mi volt az, amit álmaiban látott, csak mi, olvasók ismerünk rá bizonyos helyszínekre vagy alakokra. Csak annyit érez, hogy valami furcsát álmodott. :disappear:

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #225241 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Frodó

gilloth írta:

Ellana írta:

Nimrodel (Melklerien) írta:

Ellana írta: Toma: milyen helyre gondolsz?

Toma házának sajátos varázsára?
Végül is, esetleg eben is lehet valami...


Szvsz ott sem a hely volt varázslatos, hanem maga Toma bírt olyan képességekkel, amiknek köszönhetően nem hatott rá a Gyűrű.


Kire? Frodóra, vagy Tomára? :hein:
Mert izé, először nem arról volt szó, hogy mi okozta/idézhette elő Frodó különleges álmait? (Ugye több is volt neki? Gandalfról, meg Valinorról... )
De lehet, h csak nem értem az összefüggést, bocsi. :) :)


Tomára nem hatott a Gyűrű, Frodóra hatott.
Azok az álmok tényleg különlegesek voltak. Benne lehetett a ház varázsa.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.570 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére