Frodó

Több
22 éve 2 hete #73588 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Frodó

Minerva írta: Hogy kapcsolódik Galadriel Frodóhoz? :?: :?:


Szerintem Galadrielnek nagyon fontos szerepe volt Frodó küldetésének alakulásában. Ő világította meg számára azt a tényt - melyet nem akart beismerni (félt a felismeréstől) -, hogy az a Gyűrűhordozó útja bizony magányos feladat. Talán, ha ezt nem ismeri fel időben, akkor nem vállalkozik arra, hogy egyedül (ill. Samuval együtt) folytassa az útját.

Aztán a tőle kapott üvegcséről se feledkezhetünk meg...

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73542 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Frodó
Hogy kapcsolódik Galadriel Frodóhoz? :?: :?:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73486 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Frodó
Teljesen egyetértek Amanibhavammal.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73430 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Frodó
Az Egyenes Út szerintem mindkét irányban járható, azoknak, akiknek megengedtetik.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73426 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Frodó

Szméagol írta: Sziasztok!

De szerintem nem a halhatatlanságot nyeri el, de amíg Amanban van nem hal meg. Ha elmenne onnan, vissza Középföldére (ami ugye nem lehetséges) meghalna. Amanban nincs pusztulás, tehát nem szentségtelenítheti meg holttest. (Számítsuk le Finwét és az alqualondei mészárlás áldozatait, mert az nem az "elkerülhetetlen" dolgok közé tartozott.) Elég bonyolult, dehát mindenki a maga érveit védi, nem?


Akkor az Istarok, hogy mentek Középföldére???!!!
Vissza lehet szerintem hajózni!!

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73318 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Frodó

Szméagol írta: Sziasztok!

Hát lehet, hogy butaságot mondtam, de mire való a fórum, ha nem arra, hogy megvitassuk a dolgokat? Meggyőztetek az igazatokról, de én azért még mindig úgy gondolom, ahogy, de ti ész érvekkel bizonyítottátok az álláspontotokat.

Amanibhavam!

Azt az idézetet nem tudnád lefordítani? Mert nem vagyok (még :roll: ) egy angol nyelv zseni. :oops:


itt nem észérvekről van szó, csak arról, hogy Tolkien világában Tolkien szava az ultima ratio. Hiába képzeljük vagy szeretnénk mi másként, ha ő úgy képzelte el és írta le, akkor az van. Elképzelhetjük másként is, de az akkor már nem a tolkieni világ.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73317 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Frodó
JRRT Galadriel és Celeborn történetét több változatban is megírta, ahogy Ancalimon is utalt rá; származásuk, Középföldére kerülésük, Lothlórienbe kerülésük stb. mind-mind variálódnak. Bővebben A gyűrű keresésében.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73271 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Frodó

Ancalimon írta: Elrond:
Gondolom igen.
Ugye Celeborn származása egy kicsit zavaros. Az egyik verzió szerint valinori elda, akivel Galadriel még a noldák lázadása előtt házasodott össze (akkor ugye semmi gond), a másik szerint beleriandi sinda. Bár szerintem ez utóbbi esetben is követhette Galadrielt...


Én ezt tudom származásáról:

Elmo: Thingol "testvére" Cuivénennél ébredt ő is.
fia Galadhon: Celeborn és Galathil apja
fia Celeborn

Szerintem beleriandi sinda, az umanyák közé tartozott.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73217 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Frodó
Egyáltalán nem mondtál butaságot, a legtöbbek számára ez a válasz nem egyértelmű...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73148 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Hát lehet, hogy butaságot mondtam, de mire való a fórum, ha nem arra, hogy megvitassuk a dolgokat? Meggyőztetek az igazatokról, de én azért még mindig úgy gondolom, ahogy, de ti ész érvekkel bizonyítottátok az álláspontotokat.

Amanibhavam!

Azt az idézetet nem tudnád lefordítani? Mert nem vagyok (még :roll: ) egy angol nyelv zseni. :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73070 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Frodó
Igen, Amanibhavamnak igaza van.

Halhatatlanföldet nem azért nevezik így, mert ott nem halhat meg senki, hanem, mert halhatatlanok lakják. A númenoriaknak is ez volt a nagy tévedésük: azt gondolták, hogyha elfoglalják Valinort, akkor halandókból halhatatlanokká válnak.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73035 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Frodó
de meghal, szabad akaratából, amikor elérkezettnek látja az időt; úgy 6-7 hozzászólással lejjebb idéztem be azt a Tolkien-levelet, amelyben ezt leírta


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73016 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

De szerintem nem a halhatatlanságot nyeri el, de amíg Amanban van nem hal meg. Ha elmenne onnan, vissza Középföldére (ami ugye nem lehetséges) meghalna. Amanban nincs pusztulás, tehát nem szentségtelenítheti meg holttest. (Számítsuk le Finwét és az alqualondei mészárlás áldozatait, mert az nem az "elkerülhetetlen" dolgok közé tartozott.) Elég bonyolult, dehát mindenki a maga érveit védi, nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72772 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Frodó
Hát, Tolkien a Szilmarillokban ekég határozottan azt mondta, hogy Beren volt az egyetlen halandó, aki jogot kapott, hogy a tündék sorsát kövesse (halhatatlan legyen Arda világához kötötten)...

Tetejében több helyen beszél a Valinorba kerülő halandókról, mindig hangsúlyozva, hogy nem válnak halhatatlanná...

Szerintem az is nagyon szép gondolat, hogy a legkiemelkedőbb halandók, mielőtt követve Eru ajándékát elhagynák Arda köreit, még jogot kapnak, hogy meglássák a Halhatatlan Földet. Majd megtérnek Eru kebelére, ahogy az rendeltetett.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72696 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
Én akkor kezdtem el olvasni, amikor apu letöltötte a Gyűrűk ura és a Harry Potter filmelőzetesét letöltötte. "Nem lehet rossz könyv" és elolvastam. Szerintem Frodó elnyerte a hallhatatlanságot! (legalábbis nagyon remélem)...

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72494 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Bocs Ancalimon. Félreolvastam valamit és másképp értelmeztem (ahogy sokszor). :oops: :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72282 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Frodó
Bocs Szmeagol: Én azt akartam írni, hogy Frodó gyaníthatóan nem nyerte el a halhatatlanságot, csak jogot kapott, hogy halála előtt elmehessen a Boldog Birodalomba. Az a kérdés vitatott, hogy már Aman partjainak megpillantásakor elérte a vég, vagy még egy ideig időzött Valinorban...


A törpökről a tündék azt tartják, hogy haláluk után visszatérnek a kövekbe, ahonnan vétettek.
Ők maguk azt tartják, hogy Aule egy külön csarnokba gyűjti össze őket Mandos termeiben, és neki fognak segíteni a Végső Csata után a világ újjáépítésében.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72202 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok! :hello: :hello:

Leírhatatlanul boldog vagyok, hogy itt vagyok! :hello: :hello: :hello: :D :D

Attól függetlenül, hogy nem Frodó a téma, szerintem nagyon jó. Nem is tudom miről írjak! :roll: Pedig annyi minden eszembe jutott olvasás közben! :x
Elöször: Teljességgel egy véleményen vagyok Gandalffal és Elanorral. Én mindig is úgy voltam vele, hogy ha anyukám hozott egy filmet és megmondta, hogy könyvben nagyon jó volt, akkor ha tehettem elolvastam könyvet.Így voltam a Fekete Szépséggel, Mary Powelltől, és A Végtelen történettel, Michael Endétől. (Egyébként Michael Endét rögtön Tolkien után emlegetem, bár inkább A tükör a tükörben c. műve miatt.) Mindig megvolt az elképzelésem egy könyv szereplőiről, hol halványabban, hol élesebben. Mikor A Gyűrűk Urát elkezdtem nem is tudtam még a filmről, hogy lesz egyáltalán. Amikor megpillantottam először Elijah Woodot Frodóként ez volt az első gondoltatom: "Jesszusom! Neeeeee!". A filmben szerettem meg (de nagyon!) :wink:

Másodszor: Én úgy gondolom valahogy mint Ancalimon, hogy Frodó elnyerte a halhatatlanságot, mert Aman földjén nem ismerik a halált és a pusztulást.
A törpökről: Szerintem őket Aule veszi magához, hisz ő teremtette őket. (Egyébként az Aule és Yavanna a kedvenc fejezetem(no meg a Túrin Turambar :cry: )

Egy kis OFF (boc):
Ki a kedvenc valátok?
Nekem Nienna. Nem a maga bajai miatt sír, egész Ardával együtt tud érezni. Bár köztünk is lenne néhány ilyen, egész más lenne a világ.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hete #71978 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Frodó
Elrond:
Gondolom igen.
Ugye Celeborn származása egy kicsit zavaros. Az egyik verzió szerint valinori elda, akivel Galadriel még a noldák lázadása előtt házasodott össze (akkor ugye semmi gond), a másik szerint beleriandi sinda. Bár szerintem ez utóbbi esetben is követhette Galadrielt...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hete #71898 Írta: Hobbitleány
Hobbitleány válaszolt a következő témában: Frodó
Itt is nagy pangás van! Írjatok! Addig, hogy legyen vmi tartalma a beszólásomnak: Ellopták a mobilomat tegnap!!!ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!

-Én elviszem a Gyűrűt-mondta-, bár az utat nem ismerem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69402 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Frodó

" írta:

Viszont Gandalf, aki Olórin néven Maia volt Valinorban, ás Galadriel, aki a fák idejében 1500 évig élt Amanban, valószínűleg továbbmentek. Gandalf talán viszament Lórien kertejeibe, és ismét gyakran időzött Nienor házában. Galadriel gondolom csatlakozott rokonaihoz, a Noldák maradékához Tirionban.

:cry:


Akkor Celeborn odament Galadrielhez miután ő is áthajózott? mégis csak házasok, egütt kellene élniük, habár Celeborn sinda. És miért nm ment ő is egyből át?

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #68985 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Frodó
na, megvan az idézet:

But in this story it is supposed that there may be certain rare exceptions or accommodations (legitimately supposed? there always seem to be exceptions); and so certain 'mortals', who have played some great part in Elvish affairs, may pass with the Elves to Elvenhome. Thus Frodo (by the express gift of Arwen) and Bilbo, and eventually Sam (as adumbrated by Frodo); and as a unique exception Gimli the Dwarf, as friend of Legolas and 'servant' of Galadriel.
I have said nothing about it in this book, but the mythical idea underlying is that for mortals, since their 'kind' cannot be changed for ever, this is strictly only a temporary reward: a healing and redress of suffering. They cannot abide for ever, and though they cannot return to mortal earth, they can and will 'die' ? of free will, and leave the world


154. sz. levél Naomi Mitchisonhoz


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #68900 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Frodó

Ancalimon írta: Amanibhavam: Ez elég jól hangzik. Melyik levél?



még nem tudom... a Tolkien FAQ-ból van az információ, ott nem adtak referenciát; majd utánanézek


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #68882 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Frodó
Ez érdekes! És a hobbitok vajon ugyanoda jutnak, mint az emberek? Úgy értem haláluk után. És a törpökkel mi lesz?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #68879 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Frodó
Amanibhavam: Ez elég jól hangzik. Melyik levél?


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #68856 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Frodó
Tolkien valamelyik levelében írja, hogy a halandók átmeneti megnyugvásra és gyógyulásra lelnek Amanban, azután, amikor beteljesedik az idejük, önként távoznak a világból.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #68851 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Frodó

n8n írta: na igen, de úgy értem, hogy miután elmentek együtt, ugyebár, azután mi lett, és egyáltalán, ott együtt voltak-e, elváltak-e, újra találkoztak-e?
de erre csak találgatni lehet :(


Hát igen, csak találgatni lehet.
Először is számomra nem 100 %, hogy pusztán azért mert jogot nyertek az utazásra, egyben a halhatatlanságot is elnyerték (márpedig Valinorba csak halhatatlanok léphetnek be). De az is lehet, hogy ez az utazás, csak az élettől való elbúcsuzásnak egy elegánsabb formája, és ők az emberek sorsát követve távoztak Arda köreiből. (A Szilmarilok azt írja, hogy a halhatatlan földre eljutó emberek láthatják Avallonë fényeit, Aman partjait, és a Taniquetil fehér hegyét - mielőtt meghalnak.)
Én arra tippelek, hogyha mégis eljutnak Eladamarba, akkor is el kellett válniuk. Ők Tol Eressëán (a Magányos Szigeten) megállnak, mivel a középföldei menekülteknek hagyományosan ez a végcéljuk.
Viszont Gandalf, aki Olórin néven Maia volt Valinorban, ás Galadriel, aki a fák idejében 1500 évig élt Amanban, valószínűleg továbbmentek. Gandalf talán viszament Lórien kertejeibe, és ismét gyakran időzött Nienor házában. Galadriel gondolom csatlakozott rokonaihoz, a Noldák maradékához Tirionban.

Sajnos ezt már sohasem fogjuk megtudni, hiszen az Áldott Birodalmat Eru eltávolította a Földről, és nem maradt más csak az emléke...
:cry:


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #68841 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Frodó

Ancalimon írta:

n8n írta: Látta viszont az életben Frodó Galadrielt? mert ugyebár elhajóztak mindketten Nyugatra....
és milyen lehetett a találkozásuk?


Hiszen még a Megyében találkoztak, amikor Galadriel és Elrond elindultak a Nagy Útra... Frodó csatlakozott hozzájuk, és együtt szálltak hajóra Szürkerévben.


na igen, de úgy értem, hogy miután elmentek együtt, ugyebár, azután mi lett, és egyáltalán, ott együtt voltak-e, elváltak-e, újra találkoztak-e?
de erre csak találgatni lehet :(

a szereplők elképzelésével én is úgy vagyok, mint sokatok. nemtudok egy teljesen tökéletes képet alkotni, hogy megmondjam, hogy most meddig ér a haja, vagy milyen színű, hiába van mondjuk leírva. pl már előfordult velem, hogy egy szőke szereplőt feketehajúnak képzeltem el, pedig le volt írva, többször is, hogy szőke. attól nekem még fekete marad. ennél tudtam a hajszínt, de nagyon sokszor scak egy homályos kép van előttem, de azt a képet pontosan látom, és így képzelem el a dolgokat. (én előbb olvastam a könyvet)

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #68827 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Frodó
Nekem meg illusztrált könyvem van by Alan Lee,és a képek alapján alkottam képet a szereplőkről.(((Frodó=Idősebb hobbit,világos hajjal.Többi hobbit-nem kiröhögni...-eleinte GYEREKEKNEK képzeltem őket.De ekkor Frodó még fiatal volt,továbbolvasva változott a hobbit-képem...Amúgy Frodót Alan Lee is barnának rajzolta-hajilag!lehet,hogy frdítési hibával állunk szemben??? 8O ááááááá! :? )))A film előtt.Utána mindenki magára öltötte filmbéli arcát,és máir így gondolok rájuk...pedig ez hiba.(sz'tem...)De könnyen befolyásolható vagyok... :look:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #68777 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Frodó
Engem sem zavarnak ilyen mellékes körülmények, hogy valakiről leírják, hogy pl. szőke, én attól elképzelhetem barna hajúnak is :D .

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.571 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére