BESZÉLGETŐS topic

Több
18 éve 11 hónapja #274761 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Panniii írta: Fio: Hol lehet letölteni a kisfilmeket? Mert én a www.anagykonyv.hu oldalon néztem, de ott nem találtam hogy hol lehetne letölteni.


A tévé link alatt megtalálod az összes, eddig leadott filmet is.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274758 Írta: Mírrand / Verinen Enkeli
Mírrand / Verinen Enkeli válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Sziasztok!
Igen, rég jártam erre, most írok, de sajnos sokatoknak rosszul hangzó hírrekkel érkeztem. Magam még igazából fel sem fogtam, félek annál rosszabb, lesz, mikor igazából tudatosul bennem, mit is jelent mindez. Sajnálom, hogy akit ez fájón érintett és még nem tudott róla, annak tőlem kell értesülni e fájdalmas eseményről.

nightwish.dsgnet.hu/nightwish.php?page=news

Egy biztos. Én nem megyek holnap suliba.
[size=9:2cru6ty2]Akinek közös sírhatnékja van, de nincs kivel, az megtalál.[/size]

"Alarms will ring for eternity
The waves will break every chain on me"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274753 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Legnagyobb hibája, h. csak és kizárólag Frodó és Samu útjáról szól. :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274752 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A kisfilmtől függetlenül nekünk akkor is a gyU a Nagy könyv... :lol:
Csányi Vilmos jól foglalja össze a könyv lényegét. Tudjuk milyen nehéz (sőt lehetetlen) filmet készíteni a könyvből, főleg milyen nehéz egy mindenkinek tettsző kisfilmet készíteni...

Nekem tettszett a kisfilm! *jöhet a kövezés*

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274749 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Köszike megnéztem a filmet. Lehet hogy nem kellett volna...
A fehérruhás indián lovasok meg a banyapók biztonsági őrnek álcázva már tényleg túlzás volt. Meg az a Szauron szeme jelkép. Hát jujj...

Viszont az 1984 nagyon jó volt. Főleg a vége, meg a Szózat újbeszélül. Végre láthattunk valami kerativitást és ötletességet. A többitől is ilyet vártam volna.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274747 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Most megnéztem az 1984 filmjét.
Mennyivel jobb...
:P

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274744 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Panniii írta: Fio: Hol lehet letölteni a kisfilmeket? Mert én a www.anagykonyv.hu oldalon néztem, de ott nem találtam hogy hol lehetne letölteni.

A szavazásnál felkínálja a kisfilmek megtekintését.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274741 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Fio: Hol lehet letölteni a kisfilmeket? Mert én a www.anagykonyv.hu oldalon néztem, de ott nem találtam hogy hol lehetne letölteni.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274737 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Köszönöm:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274736 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: Ki tud valami infót a Bohóc Doktorok képzéséről?


:arrow: Piros Orr Bohócdoktorok

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274735 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ki tud valami infót a Bohóc Doktorok képzéséről?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274728 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Bár ha végiggondolom a Nagy Könyvesek csináltak már iylen hibát. amikor kint voltunk a szigeten a beszélgetést vezető hölgy szintén elég sok butaságot tudott mondani. A kedvencem a "szerinetem az egyetlen szerelmi szál a műben Frodó és Samu kapcsolata" Na itt látni kellett volna az arcokat:DD
Mondjuk ebben a drága kis országban sosem volt meglepő ha nem hozzáértő embereket bíztak meg egy feladat elvégzésel:(

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274726 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
letöltöttem. Megnéztem. Nem kellett volna. :dead: :P

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274720 Írta: Idril Celebrindal./Fenrir
Idril Celebrindal./Fenrir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hmmm... Látom, hogy nem én vagyok hülye, hanem tényleg rossz a kisfilm. Megnyugodtam, azt hittem, csak én vagyok kukacos és maradi, amiért ennyi mindenbe bele tudtam kötni... Összvissz két pozitívumot találtam: az alaphangulatot egészen jól eltalálták (bár árnyalni már képtelenek voltak), és Gollam (akit méltánytalanul kevésszer mutatnak), mert ezt a karaktert szvsz eltalálták (lehet pfujolni ha gondoljátok). De a lórieni indián sámánokon, és a lovas tündéken (Tolkien tudtommal nem írt lovakat Lórienbe), a bicikliken és a motorokon, a meglepően (és méltánytalanul) kevés nazgulon és a hímnemű Banyapókon (a jelenetek sorrendje alapján csak ő lehetett az a kövér ürge) rettenetesen kiakadtam... A Banyapókon már csak azért is, mert még ha a magyar szövegből nem is derül ki talán egyértelműen, hogy leány a szentem (bár a "banya" szó még a leggügyébbeknek is sugall valamit...) az angol változat akkor is következetesen "she"-t használ... Márpedig Csányi állítólag először angolul olvasta, és utána tíz oldalanként fordította le a fiának (mondjuk ezek után képzelem milyen fogalmai lehetnek szegény srácnak a sztoriról...)
Abba nem kötnék bele, hogy annyira egysíkúan ábrázolta a sztorit, mert ne feledjük, hogy ezer oldalt kellett felvázolnia viszonylag rövid idő alatt. Szvsz ha minden szálról beszélt volna, nemcsak Frodóékról, kifutott volna az időből, ráadásul a laikus számára összekuszálódott volna az egész... Ja meg aztán (ez most nagyon gonosz lesz...) nekem az jött le, hogy nem mostanában olvasta a cuccot, nem is nagyon vette a fáradságot, hogy alaposan áttanulmányozza a kisfilmhez, és szerintem nem tudott volna elmesélni mindent, csak a főszálra emlékezett igazán...
Persze ez mind csak az én véleményem, lehet ellenkezni!

"People cannot gain anything without sacrificing something... That is the principle of Equivalent Trade in alchemy."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274713 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Arról fogalmam sincsen. Rákerestem John Malkovicra és megnéztem milyen filmekben fog szerepelni a közeljövőbne..Errejött ki ez:D

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274706 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: Alyr: 2007re megjelnik a Buewolf


Azt értem h megjelenik a Beowulf, de miféle film lesz ez?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274685 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Alyr: 2007re megjelnik a Buewolf

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274683 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A GyUs idáig a leggyengébben sikerült kisfilm :(
A motoros- biciklis szereposztás, mint alapötlet nem rossz, de ezerszer jobban fel lehetett volna használni.
Fantáziátlan, egysíkú és unalmas az egész...

Dühít és elszomorít, hogy Csányi Vilmos kapta meg a jogot, hogy bemutassa a könyvet.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274679 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: imdb.com/title/tt0442933/


MIVAAAAAN?!

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274675 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274665 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nem politizálunk a forumon :D ( nem tudtam)

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274658 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
De asszem pénteken. vagy csütrtökön?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274657 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én nem láttam a Gyűrűk Ura kisfilmjét, de ezek szerint nem sokról maradtam le. Ezt ugye már nem ismétlik :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274656 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
egyébként eddig a Mester és Margarita, a Kisherceg és a Pál Utcai Fiúk és az 1984 kisfilmjét láttam.
Ezek miért tudtak jól sikerülni? Talán mert olyanok csinálták akik értenek hozzá.... dühös vok...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274653 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Bevallom én csak most néztem meg a filmet utólag.
Bevallom, egy álommal ismét szegényebb lettem.

Hogy valaki ennyire egysíkúan lássa ezt a könyvet, az egy dolog, hogy valaki ennyire ne érezze a hangulatot, megint csak egy dolog.
De hogy valaki még azt az egy síkot se tudja rendesen bemutatni?!

A Gyűrűk Ura igen bonyolult mű, mert az ami miatt sikeres és ami miatt az emberek egyszerűen szeretik, roppantul összetett. Benne van a mese, benne van a múlt iránti romantikus vágyakozás-nosztalgia, némi motívumbeli alátámasztással(ami miatt elhisszük hogy ez itt a öldön megtörtént), benne vannak a magasan emberfeletti eszmék és lények és persze benne van az ember hatalomhoz való viszonya, valamint az ezáltal feléledő érzések és érzelmek.
Ha ebből a sokból (és még jópár egyébből) csak egyet emelünk ki, akkor legjobb esetben is olyan művet kapunk amit az emberek egyszer elolvasnak, aztán felteszik a polcra, mert illik hogy meglegyen, de annyira azért nem szeretik...

A filmből az derül ki, hogy a GyU egy olyan mű ami "egyszerelolvasós", vagy rosszabb...
A "tündérmesei" dolgot összesen az egy kard jelzi amit több helyzetben is bevágnak a film elején, mielőtt Csányi azt a nemtommit megtalálja (atombombakapcsoló? :twisted: ) és ettől fogva erről szó sincs, Brí a bombasújtotta Bp, Mória egy metróalagút (vagy légópince), Lothlórienben indiándalok szólnak, néha megjelenik Csányi, mögötte a szgépes felhőkkel (és egyszer túl korán kapcsolják ki és látszik a green screen) és roppant unalmasan beszél a hatalommal való küzdésről, meg valami babókról (én eddig kilencszer olvastam a Könyvet, babó egy darab nincs benne :D ), Banyapók odúja egy múzeum vagy könyvtár, Banyapók pedig egy biztonsági őr aki csúnyán néz (bár ez lehet hogy nem az a helyszín, de akkor melyik?) és persze mindenhol felbukkan az a jelvény, ha jól veszem ki akkor Szauroné, de nem biztos, ami nem rossz jelvény mondjuk egy számítógépes játéknak, de hogy jön az a Gyűrűk Urához?

hirtelen ez jutott a filmről eszembe

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274647 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
valóban megdöbbentően rossz volt a GYU film
ez a sutyorgás meg kifejezetten idegesítő
semmit nem adtak vissza a hangulatból

Az 1984 viszont teljesen jól megmutatta a könyv hangulatát.

Csak remélni merem, hogy nem ez alapján szavaznak a nézők.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274644 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A suttogást néha nem is lehetett érteni. Vagy csak az én fülem rossz?
Nem kő csak vélemény: szerintem borzalmas volt. Először is nem gyerekkönyv. Meg a többi...
Hát ezzel nem nyerünk, ha csak ezen múlik. A lekonfban is azt mondták, hogy a kisfilmek alapján válasszanak egyet a nézők. Köszi...
Ákos nagyon jól fejezte be: kapcsolják ki a tv-t.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274633 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szerintem nem volt annyira szörnyű. Igaz, a babó és Tolkien nevének fonetikus ejtése engem is zavart. :roll: De egyébként Csányi Vilmos mondott olyan dolgokat is, amelyekbe én személy szerint edig nem gondoltam bele, nem jutottak eszembe. A suttogás és a képi világ (értem ez alatt a sötétséget) pedig tetszett, a modernebb megközelítés érdekes, de nem feltétlenül elítélendő. :-) Ha kizárólag a kisfilmek alapján kellene ítélnem, akkor az 1984-re szavaznék, az jobbra sikeredett, de szvsz a GyU se lett egy olyan katasztrófa.
Jöhetnek a kövek...

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274631 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Fentvan a neten. anagykonyv.hu

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274630 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ery írta: Ennyi pénzért, ennyi idő alatt mi 1000* jobbat csináltunk volna...


ÁhhÁhhÁhh :bawling: :eek2: :crying:
JajjIstenem... :o h: :eek4:

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.640 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére