BESZÉLGETŐS topic

Több
19 éve 1 napja #274154 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nimrocco mirimafea írta:

Timona írta: és ja, ízi rájdör öcsém :tongue:

Ez az izi rájdör az Üvegtigrisből van?

Onnét, de nem köll megijedni ez a kisfilmben azért nincs benne ;)

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 napja #274148 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Timona írta: és ja, ízi rájdör öcsém :tongue:


Ez az izi rájdör az Üvegtigrisből van?

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 napja #274134 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Gandalf írta:
"Majdnem mindenki arra fecsérli életének egy részét, hogy olyannak mutassa magát, amilyen nem tud lenni."

(Samuel Johnson gondolata)


Milyen igaz! De sajnos csak kevesen jönnek rá, hogy nem megfeleni kell másoknak, hanem megtalálni közöttük a helyed. Eleinte mindenki megpróbál azonosulni a környezetével, mert nem akar kirekesztett lenni.
Aztán lassan rájön, hogy nem feltétlenül kirekesztett, sokkal inkább különleges. De sokan ezt csak nagyon későn látják be. Ők pedig már pontosan olyanok, akiknek megpróbáltak megfelelni. Innen pedig már az ördögi kör...

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #274111 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Találtam egy szvsz érdekes dolgot az idei sulinaptárba:)

A világ legnépszerűbb filmjei

1993 - Jurassic Park
1994 - Az Oroszlánkirály
1996 - A függetlenség napja
1997 - Titanic
1999 - Star Wars - Baljós Árnyak
2001 - Harry Potter és a Bölcsek köve, Gyűrűk Ura - Gyűrű Szövetsége
2002 - Harry Potter és a Tikok Kamárja , Gyűrűk Ura - két torony
2003 - Gyűrűk Ura - Király visszatér, Némo nyomában, Mátrix - Újratöltve
2004 - Harry Potter és az Azkabani fogoly, Shrek2, Pókember2

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #274110 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

"Majdnem mindenki arra fecsérli életének egy részét, hogy olyannak mutassa magát, amilyen nem tud lenni."

(Samuel Johnson gondolata)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #274091 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A Pál utcai fiuk nagyon jól eltalált kisfilm volt... :crying:
Az Egri csillagok sem volt semmi... :D
Ha a kisfilmek alapján kellene döntenem, nem tudom kire szavaznék ez esetben... :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja - 19 éve 2 napja #274086 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Üzenet a palackból

Morgana írta: ÜDV!

SÜRGŐSEN KERESÜNK ALBÉRLŐTÁRSAT, AKI ARDEN SZOBATÁRSA LENNE.

AZ ALBÉRLET A VASVÁRI PÁL UTCÁBAN VAN, AMI A KIRÁLY UTCÁT KÖTI ÖSSZE AZ OPERÁVAL, TEHÁT ABSZOLÚT BELVÁROS, MÉGSEM ZAJOS.

A LAKÁS NAGY ÉS TÁGAS, SZÉPEN BERENDEZETT, FELÚJÍTTOTT. MOSÓGÉP, MIKRÓ IS VAN.

A LAKBÉR 26E+REZSI NEGYEDE.

KÉRÜNK TITEKET, HOGYHA TUDTOK OLYAN MEGBÍZHATÓ ISMERŐSÖTÖKRŐL, AKI FIÚ ÉS ALBÉRLETET KERES VAGY ISMER VALAKI MÁST, AKI SZINTÉN, SZÓLJATOK NEKI.

JELENTKEZNI:
MORGANA: 20/200-66-25
DRIZZT: 70/3729543

NAGYON SÜRGŐS!

ELŐRE IS KÖSZÖNJÜK:
DRIZZT, ARDEN, MORGANA


"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #274085 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Pont arról van szó, hogy ha egy könyvet szeretek nem fog befolyásolni milyen kisfilm készült hozzá.
Én is tudtam most, hogy a Kishercegre fogok szavazni nem a Mester és Margaritára.

Mellesleg tudtommal van egy olyan rész a Micimackóban ahol kicsempészik Zsebibabát és Malacka megy a helyére és Kanga úgy tesz mint aki nem veszi észre. Direkt.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #274081 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nekem is ez van meg. Nagyon szép.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #274080 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ilweran írta: Ma bejöttem a munkahelyemre (Bookline internetes könyváruház-kis reklám) és mibe ütköztem??? 30 darab Szilmarilok díszkiadásba! Felemelő érzés volt! Most itt csomagolgatom őket, és minden egyes darabnál fáj a szívem hogy el kell küldeni.... :D

Ez az? Vagy ez inkább újrakiadás? :-) Mindenestere szerintem jobban néz ki, mint az előző. :-P :-)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #274068 Írta: Legolin
Legolin válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Timona írta: Mindenkinek más az egyéni ízlése, más tetszik filmben, más könyvben, épp ezért fontosak ezek a beharangozók, mert nagyon sokan ez alapján fognak szavazni és nem az olvasás alatt szerzett benyomásaik alapján...


Ez szerintem is teljesen így van. A GyU pl. azért is nem szerencsés az 1984-gyel, mert biztosan az Ákos-rajongók nagyon sokan arra fognak szavazni, még ha nem is olvasták a könyvet... :roll:

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #274056 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Tényleg nem kell előre temetni a GYUs kisfilmet, nem lehet az olyan rémes ;) a forgatókönyvet én is olvastam és ja, ízi rájdör öcsém :tongue:

A Micimackó és a Tüskevár közül én már elve tudtam, hogy melyik mellett fogok dönteni, a feldolgozások nem befolyásoltak ebben, de a Micimackó kisfilmje nekem sokkal jobban tetszett, talán, mert szeretem az elvont dolgokat és Milne könyvéből pont azt ragadta meg, ami a legnagyobb port kavarta eddig is, a pszichológia kórképet, tipikus alföldis megközelítés.

Mindenkinek más az egyéni ízlése, más tetszik filmben, más könyvben, épp ezért fontosak ezek a beharangozók, mert nagyon sokan ez alapján fognak szavazni és nem az olvasás alatt szerzett benyomásaik alapján...

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #274047 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Tudtommal ezek a filmek döntik el, hogy melyik regények jutnak az első hatba, szóval van tétje.

Egyébként filmenként 12 milliót kerestek a rendezők. Ahhoz képest én teljesen más szemszögből láttattam volna a történeteket. Ráadásul én ezektől a filmektől bizony a kezembe nem venném ezeket a könyveket. Vegyük például a Micimackót... :?
nekem nem tetszett. Főleg az a rész, ahol Malackát összekeverik Zsebibabával. Szóval a könyvben Kanga ilyeneket nem mondott. És egyáltalán nem ilyen stílusban beszélgettek. A karakterekt eltorzították, és hiányoltam azt a varázst, ami annyi gyereket megragadott már az évek során.

A többit nem láttam, csak a Mester és Margarita felét, de az sokkal inkább kiemelte az adott mű jellegét, és hangulatát.

Egyébként nehéz választás elé kerülnek az olvasók, mert én bizony pont e közül a kettő közül, mármint A GYűrűk ura és az 1984 közül vártam volna a nagy könyvet. Azért remélem amelyik bent marad az lesz a végleges győztes.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #274039 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én olvastam a forgatókönyvét. Ezért tudom, milyen. Képeket még nem láttam belőle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #274036 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Úúúgy szeretem a negatív embereket....

Különbenis LÁTTA valaki ezeket a kisfilmeket a neten kívűl? Mert én speciel még nem láttam. Nem ezeken fog múlni egy könyv sorsa. És kövezzetek meg de szerintem sokkal nagyobb érdem lenne ha egy Magyar könyv lenne az első..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 napja #274017 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Off: Ma vagyok 1 éves a fórumon :tongue: :cheers: :clown:

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 napja #274013 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szerintem nem az a fontos, miléyen a kisfilm, aki szavazni akar, annak már úgyis megvan a favoritja a 12 közül... :wink:

Ma bejöttem a munkahelyemre (Bookline internetes könyváruház-kis reklám) és mibe ütköztem??? 30 darab Szilmarilok díszkiadásba! Felemelő érzés volt! Most itt csomagolgatom őket, és minden egyes darabnál fáj a szívem hogy el kell küldeni.... :D

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 napja #273989 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Esgal írta: Akik nem láttak előzetest: a könyv "arca" asszem Csányi Vilmos lesz, aki etológus, és nemtudom, miért és kinek jutott eszébe pont ő, de hát istenem. Az allegorikus átértelmezést pedig úgy kell elképzelni, h a hobbitok biciklisfutárok lesznek, a nazgúlok gonosz motorosok - szóval, ilyen szinten lesz allegorikus.


Nem megmondtam már réges régen, hogy Aragorn egy easy rider?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 napja #273983 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
:lol: Na ez eddig remekül hangzik... már kezd is érdekelni! :itscool:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 napja #273980 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Akik nem láttak előzetest: a könyv "arca" asszem Csányi Vilmos lesz, aki etológus, és nemtudom, miért és kinek jutott eszébe pont ő, de hát istenem. Az allegorikus átértelmezést pedig úgy kell elképzelni, h a hobbitok biciklisfutárok lesznek, a nazgúlok gonosz motorosok - szóval, ilyen szinten lesz allegorikus.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 napja #273948 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Gandalf írta: Nem ezen a kampányfilmen áll vagy bukik a dolog.

Hanem rajtunk! Mi tudjuk, hogy mekkora könyv a GyU, akkor is, ha valami gyenge filmecskét készítenek. Szóval lehet szavazni!

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 napja #273916 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ne temessük, népszerűsítsük! :wink: Nem ezen a kampányfilmen áll vagy bukik a dolog.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 napja #273914 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Akkor én már el is kezdem temetni a Nagy Könyv Gyűrűk urás reményeit. :cry: Teljesen felesleges reménykedni még abban, hogy tovább jut.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 napja #273913 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Semmi köze nem lesz a Peter Jackson-féle filmekhez.

És sajnos a könyvtől is eléggé elrugaszkodott. Allegorikusan értelmezi át a dolgokat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 napja #273910 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Engem főleg az zavar, hogy Vitrai Tamástól még nem láttam rendezést... :hein: Egyszerűen nem tudom elképzelni milyen lessz.
A Micimackón erősen lehetett érzékelni Alföldi hatását, meg a szereposztás is parádés volt.
A GyU filmben erősen kíváncsi vagyok hogy ragadja meg a regény mondanivalóját.
Mégis szerintem közelebb áll majd a filmekhez, azokat sokkal többen látták, és jelentős szavazatokat onnét várhatnak.
Sokan akik elégedetlenek voltak a filmekkel, azok biztosan fanyalogni fognak most is... :?
Kíváncsi vagyok, azokat a képeket hol láttad.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 napja #273909 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

olorin.papa írta: Fő az optimizmus! :D


Nem az a gond, hanem hogy láttam belőle képeket... :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 napja #273907 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Felagund írta: Én ebben nem lennék olyan biztos... :?

[size=9:1fn0cj8j]3500 :dance:[/size]


Fő az optimizmus! :D
gratula a háromésfélezerhez! :cheers:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 napja #273905 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

olorin.papa írta: Legalább olyan jó lessz, de szerintem jobb... :P


Én ebben nem lennék olyan biztos... :?

[size=9:ppr9bunf]3500 :dance:[/size]

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 napja #273904 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 napja #273901 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ízisz írta: Csinálnak a GyU-ból is olyat, mint a Micimackóból? (filmecske szerűt)


Én a magam részéről a micimackón majdnem leűltem... :D
Legalább olyan jó lessz, de szerintem jobb... :P

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.408 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére