BESZÉLGETŐS topic

Több
19 éve 2 hónapja #265867 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Phaedra/Namarie írta: Segytségets zeretnék kérni: ti mit szoktatok akkor tenni, ha összevissza (egyértelműbben fogalmazva: hisztisek) vagytiok, és élő fának holt levelébe is beleköttök?


Elkezdek játszani egy lehetőleg könnyen megnyerhető lövöldözős játékkal.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265864 Írta: InfoCsoport
InfoCsoport válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nólindir írta: A busz 11.15-kor indul Tatabányáról és 11:45-kor érkezik Várgesztesre.
A buszjegy ára 156 Ft lesz, visszafele ugyanannyi, tehát összesen 312 Ft.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265863 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Az a baj,. hogy ez egy alatomossan lappangó rosszkedvből fakad. A felszínen mindeg OK, de alatta meg a fene tudja...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265862 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Phaedra/Namarie írta: Segytségets zeretnék kérni: ti mit szoktatok akkor tenni, ha összevissza (egyértelműbben fogalmazva: hisztisek) vagytiok, és élő fának holt levelébe is beleköttök?


Fogok egy Fekete István-novelláskötetet, és belemerülök. Használ!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265861 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Segytségets zeretnék kérni: ti mit szoktatok akkor tenni, ha összevissza (egyértelműbben fogalmazva: hisztisek) vagytiok, és élő fának holt levelébe is beleköttök?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265848 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hahó népek!
Valaki kölcsön tudná adni az Emberek: Száz útvagy a Tábortűz c. cd-jét?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265831 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Üdv!!!!

Hm..... ha mostanában valakinek Cucje-ra szottyan kedve arra nagyon csunyán fogok gondolni...... :twisted:
Ugyanis vasárnap olyan jégeső esett a szomszédos faluban hogy, az katasztrófa...............csoda hogy minket elkerült......... :evil:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265734 Írta: InfoCsoport
InfoCsoport válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

kriszana a Nagy Nyári Táborral kapcsolatban írta: Figyelem emberek!

Mivel a vonatjegyét Tatabányáig mindenki egyénileg veszi meg:
NE VEGYETEK RETÚR JEGYET!
Mert Várgesztes csak 64 km-re van, és 100 km alatt a retúrjegyek csak +2 napra érvényesek!
A diákjegy Budapestről Tatabányáig 202 Ft EGY ÚTRA
A felnőtt 620 Ft.

A busz 12:20-kor indult Tatabányáról és 12:53-kor érkezik Várgesztesre.
A buszjegy ára 150 Ft lesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265731 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: Hogy tudom megtudni a bankszámal számomat?


De ha a szerződésed nem találod, akkor a minden hónapban küldött számlakivonaton is ott van.. :)

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265725 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Papi a cseten írta: <Papsajt> A Vándor! Hogy koronája van meg aranykupája? Hát, hogy mit meg nem érünk!

Vazz, aranykupa helyett apukát olvastam... 8O :mrgreen: :lol: :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265656 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
ok: )

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265655 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Rabyn, a szerződést és a számlakivonatokat érdemes eltárolnod (neked, nem másnak) egy dossziéban vagy dobozban, szükséged lesz rájuk.
Amúgy pedig vonulj be egy OTP-be a kártyáddal, személyivel együtt, és mondd, hogy a számlaszámodat szeretnéd megtudni. Igen valószínű, hogy furán fog rád nézni a néni, mire te magyarázd el, hogy jártál. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265651 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hát a szerződéstnem találom:( a kivonatot meg szerintem anyu kidobta: (
Csak kéne a száám mert arra fogok fizut kapni..
Mégvalami: nincsen valakinek egy Jó de fölösleges monitorja? A mienk ugyenis olyan sötét, hogy szinte mindent kikell már jelölnöm a forumonami nem sárgával van írva...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265646 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: Hogy tudom megtudni a bankszámal számomat?


Ha van bankszámlád, kell kapnod bankszámla-kivonatot (mint magánszemély, havonta egyszer). Azon ott kéne lenni a számlaszámodnak, valahol a tetején.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265645 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Rabyn, ha van már bankkártyád, kellett, hogy kapjál hozzá szerződéstoszt két példányban, azon rajta van :p

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265644 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hogy tudom megtudni a bankszámal számomat?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #265592 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Phaedra/Namarie írta: A Kis Herceg bizonyos értelemben "füveskönyv", csak nem olyan stílusban, mint Márai Füveskönyve, ami szintén egy nagyon-nagyon jó könyv, ajánlom mindenkinek.

Márai Füveskönyve tényleg jó, elkezdtem olvasgatni belőle, nekem tetszik. :)

Hazaértem. :) Többnek tűnt, mint egy hét, tény, hogy tartalmasan töltöttük el, baromi meleg volt, olyan 38-45 fok (amint hallom, itthon meg hatalmas viharok tomboltak. :) :twisted: ), a tenger is jó volt. 8) Csináltam egy rakás képet, meg kisebb videókat (hang nélkül), ha lesz időm, felrakom őket. ;)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #265563 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Panniii: Tudom kik maradtak bent, arra lennék kíváncs, hogy mennyi szavazattal.
Más: pont ezt írtam, hogy a Kis Herceg csak felnőtteknek való, hisz a 10-12 éves gyerekek, akiknek feladják kötelező olvasmánynak még nem tudnak elvonatkoztatni és nem ismerik fel, hogy nem a mesét kell olvasni szó szerint, hanem amire utal. Én kb. 30 éves koromban fogtam fel, de akkor sem tetszett. De ez az én véleményem, attól még másnak tetszhet.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #265553 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kis Herceg: 16 éves voltam amikor elolvastam, és nem bántam meg, hogy nem előbb került erre sor. Szerintem egy nagyon jó könyv, sok-sok hazsnos és elgondolkodtató dologgal. És mind emellett még szép is. Olvastam Exupérytől a Ciadellát is, magéával ragadó olvasmány, de elég sok helyen nem értek vele egyet.

A Kis Herceg bizonyos értelemben "füveskönyv", csak nem olyan stílusban, mint Márai Füveskönyve, ami szintén egy nagyon-nagyon jó könyv, ajánlom mindenkinek.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #265552 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Eldawen:
A nagy könyv szavazás most ott tart hogy megvan a nyagy 12 és majd ebből lehet szintén szavazással kiválasztani a nyagy könyvet.Jelenleg a következök maradtak benn:
George orwell: 1984
Tolkien: A Gyűrűk Ura
Exupery: A kis herceg
Bulgakov: Mester és Margarita
Molnár Ferenc: A pál utcai fiúk
Szabó Magda : Abigél
Jókai Mór: Az aranyember
Gárdonyi Géza: Egri csillagok
Rowling: Harry Potter és a bölcsek köve
Milne: Micimackó
Marquez: Száz év magány
Fekete István: Tüskevár

Egyébként www.anagykonyv.hu

Nem értek egyet azzal, hogy a kis herceg nem jó könyv. Mindenkinek eljön az az életkor amikor elolvassa és belegondoljon abba hogy hogyan érdemes élni. Amikor a bolygókat járja és találkozik az üzletemberrel a királlyal az iszákossal vagy a lámpagyújtogatóval, akkor egy egy embertíoust ábrázol és bizony van amiben ráismerhetünk önmagunkra.
De én a könyv legelejét emelném ki amikor fölismeri azt hogy felnőttkorára a gyermekekből kiverik a tisztánlátás képességét és csak üzletemberfejjel, vagy külsőségek alpján ítéli meg a dolgokat( tisztelet a kivételnek) És bemutaja hogy saját magának gyermekként asszociálódnia kellett a környezetéhez, hogy elfogadják.(most kibújt belőlem a jövő gyermekpszichológusa:))
Ez persze csak a saját véleményem és ugyanúgy lehet nem szeretni de érdemes elolvasni

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #265542 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ráadásul kisiskolásoknak kötelező olvasmány, pedig köztudottan felnőtteknek írta, hisz csak azok érthetik meg. Nem is szeretik a gyerekek szerintem, csak beléjük "verik".

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #265536 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Beleg írta: Persze mindenkinek más az ízlése, de soha nem fogom megérteni mit esznek A kis hercegen. :roll: :?


Van benne néhány jó dolog.
Persze a túlhangsúlyozott rókás részen kívül.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #265535 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Beleg írta: Persze mindenkinek más az ízlése, de soha nem fogom megérteni mit esznek A kis hercegen. :roll: :?

Tudod milyen az nyárson megsütve egy kis wiskey-vel meglocsolgatva...? :lol: :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #265532 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Beleg írta: Persze mindenkinek más az ízlése, de soha nem fogom megérteni mit esznek A kis hercegen. :roll: :?


Az mind semmi, de mit esznek rajta annyian...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #265529 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Persze mindenkinek más az ízlése, de soha nem fogom megérteni mit esznek A kis hercegen. :roll: :?

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #265526 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én nem kaptam számokat, csak helyezést. Itt is jól állunk. Jó lenne tudni a rendes Nagy Könyv szavazás eredményeit is, de azt nem írják sehol.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #265524 Írta: Enock
Enock válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Eldawen írta: Nagy köny hírleveléből:

A VOLT Fesztivál Nagy Könyve
A meghirdetett szűk három nap alatt összesen több mint négyezer szavazatot adtak le a fesztivál résztvevői kedvenc könyvükre, ebből a legtöbb voksot A kis herceg kapta.
1 A kis herceg Saint-Exupéry, Antoine de
2 1984 Orwell, George
3 A Gyűrűk Ura Tolkien, John Ronald Reuel


Pontosítva:
1. A kis herceg (158 szavazat)
2. 1984 (135 szavazat)
3. A Gyűrűk Ura (135 szvazat)

Tehát végülis a 2. ;) a Zabhegyező (4. hely) pedig 20 szavazattal le van maradva A GyU/1984-től

"... földünkön az idő érik, zajtalanul és félelmetesen."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #265519 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nagy köny hírleveléből:

A VOLT Fesztivál Nagy Könyve
A meghirdetett szűk három nap alatt összesen több mint négyezer szavazatot adtak le a fesztivál résztvevői kedvenc könyvükre, ebből a legtöbb voksot A kis herceg kapta.
1 A kis herceg Saint-Exupéry, Antoine de
2 1984 Orwell, George
3 A Gyűrűk Ura Tolkien, John Ronald Reuel

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #265497 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
ne nézd meg! :P

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #265439 Írta: Remzy
Remzy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
www.mindistortion.net/iwantyoursoul/?i_am=Remzy

ezt tessék megnézni nagyon jo :D

(elöre is közlöm hogy nem virus nem trojai se semmi ijesmi :) )

Boo

OHTARI!! MAN TARASSELYA!!?

neköss bele a hejesirásomba ;>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.576 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére