BESZÉLGETŐS topic

Több
19 éve 3 hónapja #256922 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

olorin.papa írta:

Toma gazda írta: dobogommt.hu/pic.php?kep=kepek/vadallo/nagy/6&pagetitle=KÉPEK - Az Atilla fej

akkor ebben is kételkedsz.


Természetesen igen!


mondom majd eltúrázunk hozzá é meglássuk a szobor létezik e.

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256921 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kéne róla több oldalról fénykép.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256920 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta:

Ben Kenobi írta: Nem akarom elrontani senki étvágyát, szal csak azok nézzék meg a képet, akiknek erős a gyomruk. Állítólag a cunami sodorta partra. Szvsz nem delfin, bár fene tudja. Az is lehet, h Photoshop, de ahhoz túl realisztikus.
shp.hu/m/miez.jpg
:twisted:
Amúgy szvsz iszonyat undorító, bár már kezdek hozzászokni. :P :?



Valaminek a feje.
Nem lehet hogy a cunami elsodort egy filmes trükkstúdiót?

Hogy fej, az tuti. Szerintem tuti nem delfiné, legjobb tudomásom szerint annak nincsenek ekkora szemfogai. Van, aki azt mondta, valami mélytengeri újdonság (új faj, na :D ). Csatlakozok Tomához: biológusok, segítség! :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256917 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ben Kenobi írta: Nem akarom elrontani senki étvágyát, szal csak azok nézzék meg a képet, akiknek erős a gyomruk. Állítólag a cunami sodorta partra. Szvsz nem delfin, bár fene tudja. Az is lehet, h Photoshop, de ahhoz túl realisztikus.
shp.hu/m/miez.jpg
:twisted:
Amúgy szvsz iszonyat undorító, bár már kezdek hozzászokni. :P :?


Valószinüleg valamiyen mélytengeri hal...
Vagy egy áldozat, akinek a fogorvosa éhenhalt...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256915 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ben Kenobi írta: Nem akarom elrontani senki étvágyát, szal csak azok nézzék meg a képet, akiknek erős a gyomruk. Állítólag a cunami sodorta partra. Szvsz nem delfin, bár fene tudja. Az is lehet, h Photoshop, de ahhoz túl realisztikus.
shp.hu/m/miez.jpg
:twisted:
Amúgy szvsz iszonyat undorító, bár már kezdek hozzászokni. :P :?



Valaminek a feje.
Nem lehet hogy a cunami elsodort egy filmes trükkstúdiót?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256913 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ez meg mi? Egy biológust mondja má meg mink van ilyen foga??

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256909 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nem akarom elrontani senki étvágyát, szal csak azok nézzék meg a képet, akiknek erős a gyomruk. Állítólag a cunami sodorta partra. Szvsz nem delfin, bár fene tudja. Az is lehet, h Photoshop, de ahhoz túl realisztikus.
shp.hu/m/miez.jpg
:twisted:
Amúgy szvsz iszonyat undorító, bár már kezdek hozzászokni. :P :?

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256879 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Üdv, népek! Remélem, nem sértem meg annyira a topicot az alábbi hirdetménnyel, de szeretném, ha minél több emberhez eljutna egy jó nyári tábor lehetősége, és úgy véltem, még mindig ez leginkább a reklám helye. Akinek van olyan ismerőse, akit érdekelhet a dolog, legyen olyan jó, és adja tovább!

Van valahol két királyság, ahol a meséket nem csak olvasni lehet…
Arrafelé a történetek megelevenednek, fantázia szülte szerzetei átlépnek a valóságba, és saját életüket kezdik élni.
Részt vesznek az ország eseményeiben, ki-ki szándékai szerint. Van, aki csak békés kézművesként készíti portékáit a vásárra, van, ki a király szolgálatába szegődik zsoldosnak, de olyan is akad, aki rejtélyes mágikus hatalma segítségével áskálódni kezd a hatalmon lévők ellen, esetleg épp maga szeretne trónra lépni.
Hogy mi történik a két királyság életében, csak az ott élők döntik el…
Szeretnél Te is részt venni az ország történelmének alakításában? Szeretnél király, vagy királynő lenni, esetleg varázslók titkos tekercseinek ismerőjévé válni? Gondoltál már arra, hogy miként viselkednél gonosz lovag, intrikus udvarhölgy, vagy a királyi kincstárnok szerepében? Kipróbálnád, milyen tolvajfejedelemnek, vagy testőrkapitánynak lenni?
Szeretnéd a Krónikákban viszontlátni a nevedet?
Ha igen, szeretettel várunk!
A játék júlis 31-től augusztus 20-ig tart, ára 48 000 Ft, mely minden költséget tartalmaz. Helyszíne a Zselicben megbúvó Simonfa (Kaposvártól 10 km-re), ahova 9-12 éves lányok és fiúk jelentkezését várjuk.
Érdeklődni lehet a 30/280-81-41-es telefonszámon
Gerő Marcellnél

(Ha valakinek felkeltette az érdeklődését az ismertető, de szeretne többet tudni, nálam is nyugodtan lehet érdeklődni!)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256877 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Toma gazda írta: dobogommt.hu/pic.php?kep=kepek/vadallo/nagy/6&pagetitle=KÉPEK - Az Atilla fej

akkor ebben is kételkedsz.


Természetesen igen! Az ujság jellege maga kizár majdnem minden komolyságot... Akárcsak a mancs... :wink: :lol: :lol: :lol:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256864 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
szervezzünk oda egy túrát és felkeresük. benne vagy? :)


ott majd minden kiderül. :)

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256863 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Toma gazda írta: dobogommt.hu/pic.php?kep=kepek/vadallo/nagy/6&pagetitle=KÉPEK - Az Atilla fej

akkor ebben is kételkedsz.


Így elsőre?
Igen.
Majd ha megnéztem élőben, bővebb véleményt is formálok.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256861 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
dobogommt.hu/pic.php?kep=kepek/v ... agetitle=K ÉPEK - Az Atilla fej

akkor ebben is kételkedsz.

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256859 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Felagund írta:

Toma gazda írta: meg egy kis érdekesség: dobogommt.hu/ujsag_cikk.php?kat= ... 5&cikkid=1


:roll:


Csatlakozom Felagund barátom szemforgató magatartásához, bár inkább a röhögés kerűlget.
Ezek az írások, szvsz nélkülözik a hitelességnek még a csíráját is.
Elég rátekinteni az ujság tetejére, hogy egy komoly ember az ebben az ujságban megjelentekben kételkedjen. :down:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256856 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
hmm én kevertem.

így írtuk le

Legenda

A pilisben és dobogókőn olyan helyre ment ahová nem kellet volna. A Pilis egy amolyan szellemi központ volt. Dobogókő a föld közepe(szíve)

Pilisben alakult szerzetes rend a Pálos rend

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256850 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Toma gazda írta: nem csak itt informálódom ne aggódj :)

amúgy a töritanárom mesélte ezt a gertruddal kapcsolatban


Akkor nemértem a töritanárodat.
A Pálosok mégha táltosok voltak sem hiszem hogy értettek az időutazáshoz...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256838 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
nem csak itt informálódom ne aggódj :)

amúgy a töritanárom mesélte ezt a gertruddal kapcsolatban

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256815 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Felagund írta:

Toma gazda írta: meg egy kis érdekesség: dobogommt.hu/ujsag_cikk.php?kat= ... 5&cikkid=1


:roll:


Ez vicces.
Csak kötözködés:
-A krónikák nagyon sokáig egyáltalán nem említenek magyarokat. Nem különböztetnek meg minket más hasonló népektől, volt ilyenből elég. Ezért lettünk aztán türkök meg (h)ongrois-k. Cseppet sem érdekelte a nyugatiakat hogy kik élnek itt, úgyis egyforma mind. Az avarokat Nagy Károly életrajzírója több esteben is hunoknak említi.
-Attila életkorát száz évvel eltolták.
- Az, hogy nem Székesfehérvár a koronázási város, nekem kissé meredek. Kissé nagyon meredek. És egyetlen forrás sem erősíti meg. (a koronázásról való legteljesebb leírás: Kottáner Jánosné: A korona elrablása.)

Javasolnám, hogy más helyeken is informálódj.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256811 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta: Az információm a Pálos rend hivatalos honlapjáról származik. ( www.palosrend.hu )

Özséb már előtt is szervezett gyülekezetet a Pilisben élő remeték között, (mint írtam) és 1262-ben építették az első kápolnájukat, de ettől még építhettek 1263-ban monostort, csak akkor még pápai jóváhagyás nem volt a rendre. Az csak 1308-ban lett.


Értem... Egyébként érdekes a honlap, bár a "mi" romunk nincs benne, csak az "élő" kolostorok :wink:

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256807 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Idhren írta:

Alyr Arkhon írta: Toma: A Pálosokat cirka 100 évvel később 1308-ban alapították, a legelső prePálos remeteközösség is csak 1250 körül jött létre Özséb vezetésével. (és ugye már II. András is meghalt 1235-ben)


Biztos, hogy akkor alapították?
Mert én közelről ismerek egy pálos kolostorromot, amit már 1263-ban említenek az oklevelek (Salföld). Ergo előtte kellett építeni, és mivel pálos, már a rendnek is létezni kellett... :roll:


Az információm a Pálos rend hivatalos honlapjáról származik. ( www.palosrend.hu )

Özséb már előtt is szervezett gyülekezetet a Pilisben élő remeték között, (mint írtam) és 1262-ben építették az első kápolnájukat, de ettől még építhettek 1263-ban monostort, csak akkor még pápai jóváhagyás nem volt a rendre. Az csak 1308-ban lett.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256763 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Toma gazda írta: meg egy kis érdekesség: dobogommt.hu/ujsag_cikk.php?kat= ... 5&cikkid=1


:roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256741 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Well-of-Souls írta:

Toma gazda írta: Pálos rend az egyetlen magyar alapítású szerzetes rend amelyet ugye Pál alapított

Én úgy tudtam, h a pálosokat Boldog Özséb alapította, és a rendet Remete Szent Pálról nevezték el.
Bocs.... :oops:


Az én ismeretim is hiányosak azért :)

Alyr talán azért kértek volna engedélyt mert ugye volt táltosüldözés és így már nyugosűdtan tudták volna folytatni a dolgaikat szerzetes néven.

amúgy találtam egy érdekes honlapot pont az ilyen dolgokkal kapcsolatban

: dobogommt.hu/main.php


meg egy kis érdekesség: dobogommt.hu/ujsag_cikk.php?kat= ... 5&cikkid=1

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256739 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta: Toma: A Pálosokat cirka 100 évvel később 1308-ban alapították, a legelső prePálos remeteközösség is csak 1250 körül jött létre Özséb vezetésével. (és ugye már II. András is meghalt 1235-ben)


Biztos, hogy akkor alapították?
Mert én közelről ismerek egy pálos kolostorromot, amit már 1263-ban említenek az oklevelek (Salföld). Ergo előtte kellett építeni, és mivel pálos, már a rendnek is létezni kellett... :roll:

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256738 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Supersonica írta: Alyr: a dalai láma járt Magyarországon (ráadásul többször is: 1989-ben, 92-ben, 2000-ben), Budapesten és Taron is volt előadása. Taron van egy buddhista sztúpa és meditációs központ, ez Salgótarján mellett 20 km-re van.


Ejnye, és én ezt nem tudtam...
:(

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256735 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Alyr: a dalai láma járt Magyarországon (ráadásul többször is: 1989-ben, 92-ben, 2000-ben), Budapesten és Taron is volt előadása. Taron van egy buddhista sztúpa és meditációs központ, ez Salgótarján mellett 20 km-re van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256731 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Toma: A Pálosokat cirka 100 évvel később 1308-ban alapították, a legelső prePálos remeteközösség is csak 1250 körül jött létre Özséb vezetésével. (és ugye már II. András is meghalt 1235-ben) És mint ahogy Well írta lentebb, a rendet Boldog Özséb alapította.
Arról, hogy táltosok lettek volna, nem tudok, és nem is nagyon hiszem. Egy csapat táltos minek ment volna a pápához jóváhagyást kérni?
Ha egyébként a Pálosok ölték volna meg Gertrudot, akkor vajon a király békénhagyta volna őket?

Továbbá tudom, hogy a Pilisben van egy energiaközpont vagy mi a szösz és vannak ott buddhisták, de arról sem tudok, hogy a Dalai Láma járt volna kis hazánkban. (persze lehet h járt)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256726 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Idhren írta:

Rabyn írta: "a királynőt megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki beleegyezik én nem
ellenzem"

nem tudjátok ez honnan van?



János esztergomi érsek küldte ezt a kétértelmű üzenetet Bánknak és összeesküvő társainak. Ez ugyan csak fordítás, de az eredeti latin szövegből is ugyanígy kimaradtak a vesszők. Azért írta így, hogy ne lehessen később kérdőre vonni, akármi is lesz az eredmény... :? Lehet tanakodni az érsek véleményén! :wink:


És mindenkinek, aki a latin változatra is kíváncsi: ;)

Tóth Béla (többek között) anekdotagyűjtő egyik könyvében írta: Gertrúd megölése történetének van egy híres epizódja: János esztergomi érseké, aki az összeesküvők kérdésére: mi tevők legyenek, meggyilkolják-e a királynét, vagy sem, kétértelmű választ ad. Ezt a deákos anekdotázók között ma is sokat emlegetett választ ALBERICUS trois-fontaines-i francia cisztercita őrizte meg 1241-ig terjedő krónikájában: "Reginam interficere nolite timere bonum est et si omnes consenserint ego solus non contradico." A királynét meggyilkolni nem kell félnetek jó ha mind beléegyeznek én nem ellenzem.) A kétértelműség nyitja az írásjelek hiányában van; mert a válasz a vesszők, pontosvesszők különböző elhelyezése szerint mást-mást jelent: "A királynét meggyilkolni nem kell; félnetek jó; ha mind beléegyeznek, én nem; ellenzem" és: "A királynét meggyilkolni nem kell félnetek; jó, ha mind beléegyeznek; én nem ellenzem."


Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #256722 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Toma gazda írta: Pálos rend az egyetlen magyar alapítású szerzetes rend amelyet ugye Pál alapított

Én úgy tudtam, h a pálosokat Boldog Özséb alapította, és a rendet Remete Szent Pálról nevezték el.
Bocs.... :oops:

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256683 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Sziasztok, Drága Népem! :)
Csak, gondoltam, beköszönök, nehogy elfelejtsetek :) Itt a vizsgaidőszak, mégsem tudom ígérni, hogy ezután aktívabb leszek, mint az elmúlt félévben, mert hasonlóan gyakran le fogok járni Szegedre (és nem csak a vizsgák miatt :oops: :) ) ezután is, és ottan kissé nehezebben jutok nethez....
De... de... de... igyexem. Táborba mindenképpen megyek, meg szombaton KGy-re, szóval azért nem veszek el közületek... csak egyelőre az időbeosztásom nem hagyja, hogy többet foglalkozzak veletek, sajnálom... De majd megoldom valahogy....

Legnagyobb sajnálatomra az Eryvel tervezett színdarabunkat nem csináljuk meg a közeljövőben (talán idén), mivel mindkettőnknek akadtak most elég dolga.... de amint ráérünk mindketten, megcsináljuk, és akkor majdan megin aktívabb leszek errefelé :) (remélem).

Azér hiányoztok ám, és tök jó volt Átjárónapon ottan lenni :) És köszi Pók, hogy olyan szemteleül bevittél a biztonsági őr orra előtt :) Meg köszi Szürke a szervezői karszalagot, azóta is rajtam van :) Meg persze Drizztnek is köszi mindent, és Rabynnak is a beszélgetést :) Most így röviden ennyi :)

pápá mindenkinek, jót ne halljak felőletek! ;)
Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256677 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
igen Alyr hivatalosan így történt

Nemtudom emnnyire tudod hogy a Pilis az egy szent hely volt volt a magyarok szemében. Ott volt Attila városa is, meg ugye ott van dobogókő ahol van a földnek a szívcsakrája. Amikor a Dalai láma megjött magarországra rögtön a Pilisbe ment.
egyszóval egy eléggé érdekes hely.

Pálos rend az egyetlen magyar alapítású szerzetes rend amelyet ugye Pál alapított igazából a táltosok üldöztetése során jöttek létre érdekes módon
valószínűleg mind táltosok voltak. Még a tatárok ellen is harcoltak és védték a Pilist a rendet II. József feloszlatta.
azóta újraalakult a rend de már küldföldi szloák vezetés alatt áll.

na a legenda szerint Gertrudnak felkeltette az érdeklődését a Pilis nagyon el kezdett szaglalkozni dobogókő felé ez nem teccett a pálos rendi szerzeteseknek ezért lemészárolták.

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256646 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Toma gazda írta: Igazából Peturnak és az összeesküvőknek tudtommal.

De szerintem a Pálosok ölték meg mert Dobogókő felé szaglászott


Miféle Pálosok?

Én is úgy tudom hogy Peturéknak, akik aztán (mivel épp vadászat volt vagy mi) jól meg is gyilkolászták a királynét.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.594 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére