BESZÉLGETŐS topic

Több
12 éve 11 hónapja #398473 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Dodiee aláírása adta az ötletet, mivel jó ideje ő sem dohányzik már, meg január vége óta én sem, de ezzel időnként aktivitással kapcsolatos problémáim vannak... Jövőre kellene Nemdohányzó Rendet csinálni, aminek a tagjai rendi időben aktívan nemdohányoznak. :D Fogalmam sincs, hogy lehet ezt megvalósítani, ugyanis éppen az a fő problémám... Ha kijövök a munkahelyemről, és nem gyújtok rá, az nem egy aktív cselekvés. Ha késik a vonat, eddig legalább valamit tudtam csinálni, most viszont...


Grondir: fel a fejjel, majd elmúlik! De tényleg!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398451 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Mostanában nagyon ilyen hangulatom van:

Egy pisztoly csattant el. Vagy idebent
A szívem ugrott egyet? Furcsa csend.

Egy vad fény lobbant el. Vagy csak az élet
Ájult tova? Mily különös sötét lett.

Ennyi az egész? S ha ennyi, mi hát?
Alig volt - érzed - s alig lesz tovább.

Két érthetetlen közt a józan csendben
Ülsz, mint egy üres és hideg teremben.

Káosz volt, s káosz lesz, bús, kósza, vad,
Nem lenne jobb, ha megölnéd magad?

Ó, élet édes tánca, illanása...
Egy vad fény lobja. Egy pisztoly csattanása.


Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398442 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ahogy SÚ mondja. :) Bárki kitöltheti, sőt örülük a fiatalabbaknak, mert belőlük van még kevesebb :) Köszi!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398426 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Van ott foglalkozás is, oda beírhatod, hogy tanuló... ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398425 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ezt nem egyetemisták is kitölthetik?

Akár igen, akár nem, én kitöltöttem. Csak azért kérdeztem, mert csak az van ott, hogy melyik szakra jársz... :)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398409 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Van nekem egy kb. 5 percet igénylő, főleg asszociációs jellegű kísérletem, amit nagyon örülnék, ha minél többen kitöltenétek, illetve terjesztenétek, h. még többen kitöltsék! :) Határidő csütörtök (máj.26.) 20:00. Nagyon köszi![center:278d39h4]
klikk
[/center:278d39h4]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398387 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sötét Úr írta: Jött felénk ma egy jókora zivatar (pont amikor hazaértem: a kaputól a házig már futólépésben kellett igyekezzek, hogy bőrig ne ázzak), és a szobám ablakából kitekintve valami nagyon furcsát találtam. Sajnos a szakadó eső miatt nem tudtam ablakot nyitni és szúnyoghálót felhúzni, úgyhogy a kép elég fakó és homályos, de azért látszik rajta: egy nazgúl járt a tavunk körül!
[center:5yut0w82]

Melléklet:

A képekre rákattintva megnézhetitek nagyobb méretben őket! [/center:5yut0w82]
A félreértések elkerülése végett: nem én poénkodtam, nem én szerveztem meg az egészet, a fekete köpenyes figura tényleg ott volt, és így. (Szerencsére a Gyűrűmet nem találta meg...) Azért spoooky...



ja, ismerős, ez környékezett meg engem is... de inkább jobbank látta elhúzni, amikor halkan csak ennyit mondtam: Elbereth :)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398382 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Martin Freeman tegnap nyert egy tévés BAFTÁ-t mint legjobb férfi mellékszereplő (a Sherlock c. sorozatban).
Mivel ez tényleg nem a Jókívánságok topicba való, saját topicja meg még nincsen, áthozom ide:

díjátadó, képek:
Martin
Martin és a felesége: 1 2 3
Martin, Benedict és a többiek (a Sherlock mint legjobb sorozat díjával): 1 2 3 4 5 6 7
Martin és a saját díja: 1 2 (az első képen a díjat átadó Alex Kingstonnal, aki a Vészhelyzetből vagy pl a Doctor Who-ból lehet ismerős)

Videók:
A díjátadások:
- a Sherlock mint legjobb sorozat
- Martin
Rövid backstage interjú az egész csapattal:

Díjátadás + interjú Martinnal:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398379 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ööö, és a zivatar után is ott volt? Szimatolt esetleg?

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398316 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Jött felénk ma egy jókora zivatar (pont amikor hazaértem: a kaputól a házig már futólépésben kellett igyekezzek, hogy bőrig ne ázzak), és a szobám ablakából kitekintve valami nagyon furcsát találtam. Sajnos a szakadó eső miatt nem tudtam ablakot nyitni és szúnyoghálót felhúzni, úgyhogy a kép elég fakó és homályos, de azért látszik rajta: egy nazgúl járt a tavunk körül!
[center:33kl0jve]
Melléklet:
Melléklet:

A képekre rákattintva megnézhetitek nagyobb méretben őket! [/center:33kl0jve]
A félreértések elkerülése végett: nem én poénkodtam, nem én szerveztem meg az egészet, a fekete köpenyes figura tényleg ott volt, és így. (Szerencsére a Gyűrűmet nem találta meg...) Azért spoooky...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398256 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
jajj Fela :lol: :lol: :lol:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398243 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Tünde írta: és itten vala a videó

... r_embedded


A katasztrófavédelmi felelős üzenete:

Fussatok, bolondok!

:mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398234 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
és itten vala a videó

... r_embedded

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398230 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Metaflora írta: Megnyugtató a tudat, hogy esetleges valós katasztrófahelyzetről nem fogok értesülni, legfeljebb facebookról, ha épp itthon vagyok. Azt ugyanis láttam ott meg itt, hogy lesz ez a dolog, de magát a riasztást nem :P

Hát igen, olyan sokan néznek napközben tévét, pláne a királyit... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398229 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Megnyugtató a tudat, hogy esetleges valós katasztrófahelyzetről nem fogok értesülni, legfeljebb facebookról, ha épp itthon vagyok. Azt ugyanis láttam ott meg itt, hogy lesz ez a dolog, de magát a riasztást nem :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398218 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
SÚ: igen, és kihagyták az MTT számlaszámát is, amire az adományokat lehet utalni. ;)

www.theonering.net/torwp/2011/05 ... dle-earth/ :lájk:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398217 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Na jó, de most itt állunk Nelossel legmagasabb épületének a tetején derékig a tomboló árban, és a kutya se fog segíteni???

Azért, mert ez gyakorlat, a fiktív árhullám ártatlan kitalált áldozataival senki sem törődik!? Követeljük a virtuális homokzsákjainkat és a lelki adománygyűjtést, most!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398212 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic


Katasztrófavédelmi gyakorlat - OKF-közlemény (1.)

Budapest, 2011. május 18., szerda (OS) -


Önök a katasztrófavédelem próbariasztását hallják/látják. Ez egy gyakorlat, így az üzenet figyelemmel kísérésén kívül nincs más teendőjük.

Gyakorlatunk forgatókönyve egy, a valósággal teljes mértékben megegyező helyzetre épül, de nem valós helyszíneken.

A Hosszú-folyón levonuló, minden eddigit meghaladó árvíz miatt szükségessé vált a völgyzugolyi, a gondori és a rohani polgári védelmi árvízvédelmi komplex csoportok, illetve valamennyi gépjárművük 24 órán belüli teljes mozgósítása a helyi tűzoltólaktanyába. A katasztrófavédelem Ithil, Nelossel, Lainor, Annis és Adaren településeken homokot és homokzsákot biztosít a lakosság számára saját lakóingatlanaik védelméhez.

Mivel ez egy értesítési gyakorlat, ezért ismételten felhívjuk a figyelmet arra, hogy most nem kell a polgári védelmi szervezetekbe beosztottaknak tenniük semmit, és természetesen sehol nem kell homokzsákokat tölteni.

Kérjük, ne telefonáljanak! A közleménnyel megegyező információk elérhetőek a www. katasztrofavedelem.hu című honlapon.

Mindenkinek köszönjük a figyelmét és közreműködését a katasztrófák elleni védekezésben.


Katasztrófavédelmi gyakorlat - Riasztották az árvízvédelmi csoportokat Középföldén

Budapest, 2011. május 18., szerda (MTI) - Egy előre bejelentett katasztrófavédelmi gyakorlata szerint a középföldei Hosszú-folyón levonuló, minden eddigit meghaladó árvíz miatt szükségessé vált a völgyzugolyi, a gondori és a rohani polgári védelmi árvízvédelmi csoportok riasztása - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szerdán az MTI-vel.

A próbariasztás szerint az árvízvédelmi csoportokat és gépjárműveket 24 órán belül mozgósítani kell a helyi tűzoltólaktanyákba. A katasztrófavédelem Ithil, Nelossel, Lainor, Annis és Adaren településeken homokot és homokzsákot biztosít a lakosság számára saját lakóingatlanaik védelméhez.
"Mivel ez egy értesítési gyakorlat, ezért ismételten felhívjuk a figyelmet arra, hogy most nem kell a polgári védelmi szervezetekbe beosztottaknak tenniük semmit, és természetesen sehol nem kell homokzsákokat tölteni" - hangsúlyozta az OKF.
Az OKF azt kérte, hogy senki ne telefonáljon, mivel ez csak egy próbariasztás. A közleménnyel megegyező információk elérhetőek a www.katasztrofavedelem.hu című honlapon.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398208 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic




Országos katasztrófariasztást ad ki a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság 2011. május 18-án (szerdán).


Tekintettel arra, hogy ez a riasztás csupán próbája egy lehetséges, valós veszély esetén ki-adandó közleménynek, nem magyarországi, hanem fiktív helyszínre fog vonatkozni, J. R. R. Tolkien: A Gyűrűk Ura című műve alapján.

Elsősorban azért alkalmazzák a Gyűrűk Ura című könyvből, valamint annak filmváltozatából származó földrajzi neveket, mert a magyar ifjúság szinte egésze jól ismeri azokat, így a fiatalok segítségükre lehetnek szüleik tájékoztatásában.

Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szervezésében az Országos Meteorológiai Szolgálat, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság, a közszolgálati médiaszolgáltatók – a Magyar Televízió, a Magyar Rádió, a Duna Televízió és a Magyar Távirati Iroda –, valamint a TV2 vesznek részt a tesztgyakorlatban.
A gyakorlat a médiatörvény rendelkezésein alapul, miszerint a katasztrófavédelem a lakosság tájékoztatása érdekében két órán belül vagy azonnal kihirdetendő közérdekű közleményt ad ki a médiaszolgáltatók útján. A gyakorlat során ennek megfelelően a médiaszolgáltatók tesztelik a törvényben a katasztrófavédelmi szervek részére biztosított kommunikációs csatornákat és valós helyzetet imitáló tesztüzeneteket tesznek közzé.

A kommunikációs gyakorlat célja, hogy a lakosság is megismerhesse a katasztrófák esetén történő riasztás és tájékoztatás új formáját.

A kétfázisú kommunikációs gyakorlat, a közérdekű közlemények továbbításának, közzététel-ének üzempróbájának második fázisában este, egy veszélyes időjárási helyzethez kötődő közlemény kiadására kerül sor.

A közérdekű közlemény szövege

Önök a katasztrófavédelem próbariasztását hallják/látják. Ez egy gyakorlat, így az üzenet figyelemmel kísérésén kívül nincs más teendője.

Gyakorlatunk forgatókönyve egy valósággal teljes mértékben megegyező helyzetre épül, de nem valós helyszíneken.

A meteorológiai szolgálat gyakorlatozás céljából piros riasztást adott ki Középfölde, a Kék-hegység és Bakacsinerdő térségére.

Völgyzugolyban, a Helm-szurdokban, Vasudvardban és Minas Tirith-ben 90 km/h-t meghala-dó széllökések és nagy méretű, akár 5cm-nél is nagyobb jég kísérhetné a heves zivatarokat. Előfordulhat 50 mm-t is meghaladó felhőszakadás.

Mivel ez egy értesítési gyakorlat, ezért ismételten felhívjuk a figyelmet arra, hogy most nem kell tenniük semmit.

Ugyanakkor fontos tudni, hogy a piros riasztás során a feltételek alapján kialakulhat egy heves zivatar, a riasztásban megjelölt és az ahhoz közel eső területeken.

A piros riasztást a veszélyes időjárási jelenség kialakulása előtt 3 órával adjuk ki, ami adott esetben viszont lecsökkenhet 60 percre.

Valós körülmények között szükség lenne óvintézkedésekre, így a szabadtéri rendezvények mi-előbbi felfüggesztésére, a helyszínek gyors és embertársainkra is figyelmet fordító elhagyására, az emberek és a háziállatok biztonságba helyezésére, az épületek ablakainak bezárására.

Kérjük ne telefonáljanak! A közleménnyel megegyező információk elérhetőek a www.katasztrofavedelem.hu és a www.met.hu című honlapokon.

Mindenkinek köszönjük a figyelmét és közreműködését a katasztrófák elleni védekezésben.


www.met.hu/doc/Hir-Katasztrofavedelmi_ko...akorlat-20110518.pdf


Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398206 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
index.hu/kultur/media/2011/05/18 ... zepfolden/

:lájk:

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398152 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Egy ilyesmit beraktam már az ajánló topicba! ;)

De ez nagyon :lájk:

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398151 Írta: Elluin*
Elluin* válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nem tudom, hogy ez hova illik vagy találkoztatok-e már vele (és ha valaki már írt róla akkor bocsánat a figyelmetlenségemért), de ez azért érdekes lesz: tolna.katasztrofavedelem.hu/files/UserFi...ariasztasifjusag.pdf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Zsodoo
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #398135 Írta: Zsodoo
Zsodoo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
[center:1vu430t0]Felhívás

Ithilien (leendő) népei! Kedves Táborozók!

Ha éreztek magatokban hajlandóságot arra, hogy szélesebb körben
mutassátok be tudásotokat, tehetségeteket, de ezt szívesen tennétek
mégis családiasabb, oldott hangulatban, ne habozzatok jelentkezni
sörházi előadónak! Várunk bármilyen énekes,
táncos, vagy szöveges produkciót, illetve költeményt, prózai művet
bármilyen témában; egyetlen megkötésünk az, hogy kapcsolódjon
Tolkien világához és a keretjátékhoz. Ha úgy gondoljátok,
bennetek rejlik a mutatványos, jelentkezzetek nálam (szaszzs kukac
hotmail pont com
), vagy a plom2011 kukac googlegroups pont com
címen július 1-ig!


A produkciók előzetes tábori elbírálásban részesülnek.

Emeljük együtt a Helytartó udvarának fényét!


PLÖM – Programos-Logisztikus Összevont Munkacsoport[/center:1vu430t0]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397888 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sötét Úr írta: Namarie: aludj sokat, egyél nagyon sok vitamint (ne tablettát, hanem gyümölcsöt, undorodásig) és nevess minél többet! (Nézz vígjátékokat, stb. - vagy keress megfelelő társaságot. MTT?) Menj ki a szabadba, várostól messze, heveredj ki a fűbe, és egy óra hosszat nézegesd a felhőket. Figyelj arra közben, hogy ez alatt semmi mást nem szabad csinálni! Illetve egyet: elemezd ki magadban a Teremtő művészetét, amit ezekbe kódolt...
Minden délelőtt keress valami olyat, aminek örülni lehet, és egész délután örülj neki, hogy az Úr megajándékozott vele... Mondjak még pár ötletet?



Köszönöm!

nagyjából ezeket csináltam, és sokkal jobb lett!!!!!!!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397719 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
aztadom.blog.hu/2011/03/10/a_gyu ... ore2729334

nagyon jóóóóóóóóóóóó

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397331 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Namarie: aludj sokat, egyél nagyon sok vitamint (ne tablettát, hanem gyümölcsöt, undorodásig) és nevess minél többet! (Nézz vígjátékokat, stb. - vagy keress megfelelő társaságot. MTT?) Menj ki a szabadba, várostól messze, heveredj ki a fűbe, és egy óra hosszat nézegesd a felhőket. Figyelj arra közben, hogy ez alatt semmi mást nem szabad csinálni! Illetve egyet: elemezd ki magadban a Teremtő művészetét, amit ezekbe kódolt...
Minden délelőtt keress valami olyat, aminek örülni lehet, és egész délután örülj neki, hogy az Úr megajándékozott vele... Mondjak még pár ötletet?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397328 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Novellapályázat az MTT születésnapjára.

Mindenkinek van története. Van, akinek több története is van. Ha Te azok közé tartozol, akiknek van egy történetük az MTT-ről, ne habozz! Ragadj billentyűzetet és írd meg nekünk! A téma akármi lehet, a lényeg hogy kapcsolódjon a Magyar Tolkien Társasághoz vagy a társaság által szervezett eseményekhez (Tábor, LEP, egyéb találkozók). Szereplők lehetnek létező vagy fiktív személyek, játszódhat valós vagy elképzelt környezetben, de kérlek ügyelj rá hogy ne bánts meg senkit és a jó ízlés határát ne lépd át.
A pályázatra elsősorban olyan műveket várunk, amik eddig nem jelentek meg semmilyen online felületen (Pl. Tolkien.hu, beleértve a fórumot is, vagy bármely más közösségi portál) vagy nyomtatásban (Pl. Lassi Laurië), tehát kifejezetten erre az alkalomra készültek.
Egy ember csak egy művel pályázhat, aminek terjedelme nem haladhatja meg a 4 oldalt!
Engedd szabadon a fantáziád és meséld el a Te történetedet az MTT-ről! A novellákat az mttnovellapalyazat@gmail.com e-mail címre várjuk, csatolt fileként. Az e-mailben írd meg a teljes neved, fórumos nicked és hogy hozzájárulsz-e ahhoz hogy írásodat feltöltsük a holnap Kreatív Szekció részébe és/vagy megjelenjen a Lassi Laurië-ben.
A pályázat eredményeinek kihirdetésére az MTT születésnapján kerül sor (részletek a topicban később). Kérlek, hogy ha nem tudsz részt venni az eseményen ezt előre jelezd!
A pályaművek beküldési határideje 2011. június 5.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397316 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szerintetek mitől van, hogy mostanában sokszor vagyok fáradt, kedvetlen, morgós? legszívessebben elbújnék a világ elől minimum fél évre. Hogy lehet ezen segíteni?

Minden választ köszönök!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397174 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sil írta: Elendur: azért érdemes még legalább megemlíteni a Túrinról szóló Harvest of Sorrow-t is a különböző nyelvű verzióival...

Gyönyörű. Annyira szeretem a szövegét, a dallamát... (Több nyelven is meghallgattam már, az angol verziót preferálom, talán azért, mert egyrészt se franciául, se olaszul nem értem, másrészt pedig szerintem Hansinak is jobban megy az angol.) A Battlelore Bloodstainedje is hasonló témájú, szintén nagyon szép.

A metáltól eltekintve, én a filmek zenéjét is imádom. :lájk:

A Gyűrűk Ura musicallel még nem ismerkedtem meg, kicsit ódzkodom is tőle, mert túlságosan ragaszkodom a könyvek cselekményéhez és hangulatához, és nem bírom az adaptációkban elkövetett változtatásokat. (Emiatt a filmeket is fenntartással kezelem. :roll: )

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397172 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ulmo: igen, de az a TLV topicban már kiderült, hogy a Blind Guardiant ismeri. ;)

Elendur: azért érdemes még legalább megemlíteni a Túrinról szóló Harvest of Sorrow-t is a különböző nyelvű verzióival...

A Cross Borns-tól én még az Átok és eskü-t is nagyon szeretem (igaz, az nem ez az album).

A Tolkien Music List még mindig működik ám, lehet böngészgetni ;) :
www.tolkien-music.com/

(Az én ízlésem egyébként elég eklektikus, pl a Gyűrűk Ura musicalt is szoktam hallgatni...)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.324 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére