BESZÉLGETŐS topic

Több
16 éve 3 hónapja #362259 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Lehet ide OFF-ot írni?? :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362256 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kincső (Thilanna) írta:

Ben írta: Avagy 'coll'-nak is ejtik németesen, de egy és ugyanazon mértékegységről van szó. Órán nem került szóba..?


sose tanultunk elméletet, a tanár lediktálta a tételeket a 2 év során szép lassan, ezt sztem vmikor tavaly diktálta, de az én füzetemben pont nem találtam, csak bnőm gépelt tételében :roll: :P (1-2 nekem hiányzott, másik pár meg neki, bár igyekeztünk akkor tételezni amikor mindketten ott voltunk) megjegyzem ha megtaláltam volna se biztos h. emlékszem rá :mrgreen:


Ha nagyon fel akarsz vágni, elmondhatod, hogy pl a 17"-os hagyományos monitornak kisebb a látható képe, mint egy 17"-os TFT-nek, a gyártási technológia miatt :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362254 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Mi azt szoktunk mondani, hogy tizenhét colos a monitor. Azt hiszem ez az elterjedtebb.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362252 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ben írta: Avagy 'coll'-nak is ejtik németesen, de egy és ugyanazon mértékegységről van szó. Órán nem került szóba..?


sose tanultunk elméletet, a tanár lediktálta a tételeket a 2 év során szép lassan, ezt sztem vmikor tavaly diktálta, de az én füzetemben pont nem találtam, csak bnőm gépelt tételében :roll: :P (1-2 nekem hiányzott, másik pár meg neki, bár igyekeztünk akkor tételezni amikor mindketten ott voltunk) megjegyzem ha megtaláltam volna se biztos h. emlékszem rá :mrgreen:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362244 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Avagy 'coll'-nak is ejtik németesen, de egy és ugyanazon mértékegységről van szó. Órán nem került szóba..?

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362243 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kincső (Thilanna) írta: ohh nagyon köszönöm :) csak attól tartottam hogy a '' beírására nem adja ki a megfelelő találatot a gugli :mrgreen:

Ez elég valószínű, sőt, figyelembe se veszi, én egyből hüvelykre meg inchre kerestem :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362242 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Metaflora írta:

Kincső (Thilanna) írta: Hogy kell azt kiejteni, hogy 17'' a monitoron látható kép átmérője? Mármint nyilván a '' érdekel belőle :P

Hüvelyk vagy inch [incs], ebben számolják a varázspálcák hosszát is a HP-ben, 1" = 2,54 cm. Ez az úgynevezett nemzetközi hüvelyk, amelyet 1958-ban határoztak meg. (Utóbbi fontoskodás a wikipédiáról, mert azért én se voltam biztos benne, hogy jót akarok-e válaszolni, és ha már megnézem...)


ohh nagyon köszönöm :) csak attól tartottam hogy a '' beírására nem adja ki a megfelelő találatot a gugli :mrgreen:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362241 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kincső (Thilanna) írta: Hogy kell azt kiejteni, hogy 17'' a monitoron látható kép átmérője? Mármint nyilván a '' érdekel belőle :P

Hüvelyk vagy inch [incs], ebben számolják a varázspálcák hosszát is a HP-ben, 1" = 2,54 cm. Ez az úgynevezett nemzetközi hüvelyk, amelyet 1958-ban határoztak meg. (Utóbbi fontoskodás a wikipédiáról, mert azért én se voltam biztos benne, hogy jót akarok-e válaszolni, és ha már megnézem...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362238 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Itt kérdezem, mert ezt többen nézitek, és attól h. nekem tanulás kapcsán jött elő, még nemcsak ahhoz van köze:

Hogy kell azt kiejteni, hogy 17'' a monitoron látható kép átmérője? Mármint nyilván a '' érdekel belőle :P Benne van az egyik tételemben és rájöttem h. nemtom hogy kell mondani. :oops: :mrgreen:

Legkésőbb holnap délelőttig kéne a válasz - előre is köszi 8) ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362233 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Orkokról jut eszembe, a Tolkien-metál az milyen műfaj? :D

Ami az adatok megjegyzésének fölöslegességét illeti, nekem mindig Sherlock Holmes jut eszembe, amikor Watson elmeséli neki, hogy a Föld a Nap körül kering, Holmes pedig bevallja, hogy ezt nem tudta, most pedig azon lesz, hogy minél hamarabb elfelejtse, mert nincs rá szüksége a munkájához. :D (Ezzel nem azt mondom, hogy én is így gondolom...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362232 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sil írta: Dehogynem, ha pl orkok vagy egyéb darkos lények szerepelnek az adott dalban, akkor simán lehetnek benne hörgős részek. Csak nem az egész dal lesz ilyen.

Lehet, én mondjuk asszem ilyennel még nemigen találkoztam, meg elsősorban arra gondoltam h az egész dal lesz ilyen. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362231 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ben írta: (és a power vagy a speed metalban jó esetben sosem fognak hörögni :D )

Dehogynem, ha pl orkok vagy egyéb darkos lények szerepelnek az adott dalban, akkor simán lehetnek benne hörgős részek. Csak nem az egész dal lesz ilyen.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362230 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Metaflora írta: Én a metáltípusokról is legjobb esetben csak annyit tudok, mit csinált a lovag, a sárkány és a királylány :wink:

Na igen, az azért ott van. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362227 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Attila az a baj, hogy teljesen feleselgesen tanítattják meg a gyerekekkel a zeneszerzők életrajzát. Szerintem elég tudni, hogy melyik században élt, híresebb műveit, és kik éltek vele egy korban. Ki a frászt érdekel, hogy Mozart melyik évben alkotta meg a Varázsfuvolát? Az érdekel, hogy miről szól, milyen hangszerek vannak benne, és találkozhatott-e Petőfivel.
Az oktatásnak az lenne a lényege (legalábbis szeritem a zene oktatásának főleg), hogy megismertesse a gyerekekkel azt, hogy van más zene is mint Győzike, felkeltse az érdeklődésüket és ha esetleg tetszik neki akkor akár még tovább is kereshet utána. De fölösleges mindenféle lexikai tudást beléjük erőltetni, úgyis elfelejtik. Majd ha leérettségiztél, akkor egy évvel később próbáld meg megoldani az akkori érettségi feladatokat, de úgy, hogy előtte nem készülsz rá! Az ember agya szelektív, amit fölöslegesnek ítél azt úgyis kiszórja.
Én biztosan nagyon kevés lexikai adatot fogok kérni a diákjaimtól, másképp is lehet memoriterezni (verstanulás, dalok megtanulása), inkább megtanítom rá, hogy hol keresse meg. Persze azért a minimumot azt tudni kell majd.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362225 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ben írta: Á, azoknak nincs is sok értelme. Legalábbis én csak a metálon belüli különböző vonulatokról tudok nyilatkozni (mintha értenék hozzá...),...

Én a metáltípusokról is legjobb esetben csak annyit tudok, mit csinált a lovag, a sárkány és a királylány :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362215 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Metaflora írta: Amúgy én se. Általában fogalmam sincs a műfaji határokról, ...

Á, azoknak nincs is sok értelme. Legalábbis én csak a metálon belüli különböző vonulatokról tudok nyilatkozni (mintha értenék hozzá...), igazából tök képlékeny az egész és maximum arra jó, hogy az ember "be tudjon lúni" egy-egy együttest vhova, v hasonlítani tudja másik együtteshez, stb. Nyilván vannak éles(ebb)en elkülönülő dolgok, amik jellemeznek egy-egy irányzatot, pl. a hörgés a death metalra jellemző, esetleg a blackre (és a power vagy a speed metalban jó esetben sosem fognak hörögni :D ), de sosem voltak ezek explicit határok és nem is lesznek azok (meg nem is kell h azok legyenek, igazából). :)

Mondjuk azért a rock meg a metál szerintem elég jól elkülöníthető, a rock sokkal populárisabb meg lájtosabb. Egy Tankcsapdát (ha már szóba jött) meg egy Morbid Angelt (v Hammerfall-t, h ne rögtön egy death bandát említsek) hallva azért jó eséllyel mindenki meg tudja mondani első hallásra is, h melyik a rock és melyik a metal. :D

Snuffles írta: Huhú, zenerendszertan. Sorolja be latinul Bon Jovi legújabb számát és ismertesse evolúciójának főbb állomásait!
Vajon kezdek megbolondulni? :)

Ááá, ez mekkora már. :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362212 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Meg zenehallgatási rendszertan... :D Ülve, állva, fekve, táncolva, stb. Latinul elemezze, majd tapsolja le a ritmusát, és kódolja át hangjelekbe a választ! Ezután telepedjen a zongorához, és játsSza( :wink: ) le két kézzel, de az alsó szólam legyen annyi oktávval lejjebb, amennyire fontos magának a Zenerendszertan!! :D :D :twisted: :twisted: :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362210 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Alyr: Nekem az a véleméynem, most kívülállóként, hogy mondjuk kapásból egy 20 zeneszerzőt meg kell tudni mondani, és elhelyezni őket korban. Amiket a zeneművészeti szakközépiskolákban tanítanak, az angyon kemény, nagyon erős készségek kellenek hozzá. Amit az általános vagy középiskolákban tanítanak, az az alapműveltség része. Nem vallom magam, "húúú de nagy magyarnak" de ne kapjunk már frászt attól, hogyha tovább megyünk Bartók és Kodály szintjén. Mert az, hogy tudjuk kik voltak a bécsi klasszikusok Uram bocsá' de annak szerintem alap dolognak kéne lenni.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362209 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Metaflora írta: Szerintem aki játssza, azt se a műfaji határoknak kéne elsősorban izgatnia, bár tőle esetleg elvárható, hogy ismerje a zenéje lehetséges besorolásait.

Huhú, zenerendszertan. Sorolja be latinul Bon Jovi legújabb számát és ismertesse evolúciójának főbb állomásait!
Vajon kezdek megbolondulni? :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja - 16 éve 3 hónapja #362208 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: ((játssza))

igen... ezen gondolkoztam egy sort, de aztán meguntam és úgy hagytam... (pedig jó helyesíró vagyok... többnyire... vagy mésgem? :roll: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362206 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szerintem aki játssza, azt se a műfaji határoknak kéne elsősorban izgatnia, bár tőle esetleg elvárható, hogy ismerje a zenéje lehetséges besorolásait.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362205 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
((játssza))

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362204 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Mit számít? Kit izgat? :D :D Legfeljebb azt, aki játsza...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362203 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Isilrohir írta:

Metaflora írta: Általában fogalmam sincs a műfaji határokról, és én is azt hallgatom, amit a haver adott, aztán ami nem tetszik belőle, attól fokozatosan búcsút veszek, ami meg nagyon, azt egyre többet keresem elő.

Egyetértek, én is így vagyok vele.

Igazából én sem tudom, hol kezdődik a rock és hol az alter, a metál, a new wave, akármi. De nem is baj :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362201 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Metaflora írta: Általában fogalmam sincs a műfaji határokról, és én is azt hallgatom, amit a haver adott, aztán ami nem tetszik belőle, attól fokozatosan búcsút veszek, ami meg nagyon, azt egyre többet keresem elő.

Egyetértek, én is így vagyok vele.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362199 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én elég sűrűn szoktam olvasni meg tanulni tömegközlekedésben. Néha felnézek, hogy mi a helyzet, meg ha nagyon át kéne adni a helyet, akkor úgyis elkezd sopánkodni melletted valaki, hogy ez a mai fiatalság, és az már feltűnik. Ellenben ha egy téglányi tankönyvvel egyensúlyozva elkezdesz állva olvasni, akkor néha megszán valaki, és még neked adja át a helyet. Bizonyos buszokon kifejezetten élvezet olvasni, már volt, hogy megfordult a fejemben, hogy megyek egy kört külön ezért.

Viszont zenét hallgatni én se bírok a nagyvilág káoszában, mert én fülhallgatóval csak nagyon halkan viselem el, és akkor semmit nem lehetne hallani a háttérzajtól. Ami azt illeti, szerintem aki divatból hallgat zenét, az pont nem az, aki nem tudja megmondani, milyen zenét hallgat. Sztem egy divatrocker rögtön rávágja a kérdésre, hogy ő rockot hallgat, legfeljebb, ha megkérdezed, pontosan milyen is az a rock, azt nem tudja megmondani. Amúgy én se. Általában fogalmam sincs a műfaji határokról, és én is azt hallgatom, amit a haver adott, aztán ami nem tetszik belőle, attól fokozatosan búcsút veszek, ami meg nagyon, azt egyre többet keresem elő.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362195 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Na hát én metrón se, villamoson se, semmilyen tömegközlekedésen nem tudok tanulni, olvasni, vagy írkálni... Az egyik ok, hogy mindig figyelni kell mindenre, a másik, hogy az öreg néniknek át kell adni a helyet, és olvasás közben nem lehet még a terepet is szemlélgetni, hátha felbukkan egy leülésre szoruló utas... Különben sajnálom, mert amúgy jó időspórolás lenne...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362193 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Na ez az amit nem tudok soha megtenni, hogy tanulás vagy olvasás közben zenét hallgatni. Most akkor vagy egyik, vagy másik. Nem értem azokat, akik egyszerre tudnak figyelni a dallamra, a szövegre, meg még arra, amit emellett csinálnak. Furcsa. :)

Ehhez csatlakozom, azzal a kitétellel, h hha gép előtt ülök, rendszerint szól valami (kivéve, ha vmire fokozottan koncentrálni kell), egyáltalán nem háttérzaj-jelleggel, hanem ténylegesen oda is figyelek rá (amellett, amit csinálok), mert az úgy jó. Ezért nem szeretek/tudok pl. tömegközlekedve zenét hallgatni, mert alig hallom a metró zúgásától, meg hasonlóktól és az úgy nem az igazi (erről most a ClusterOne egyik cikke jut eszembe, de asszem ez most keveseknek mond valamit, szóval mindegy is); másrészt pedig ilyenkor jelentősen csökken a figyelmem, ha közben igyekszem a zenére figyelni, amit nem szeretek. (Jut eszembe, milyen rohadtul ironikus lenne már ezt hallgatni metrózás közben. :D )

Stílusban vegyes, leginkább metál (glom ez nem lep meg senkit), de sok minden mást is szeretek, pl. az alter zenéket. Divatból nem szoktam hallgatni dolgokat (a legtöbb mainstream metal-bandát nem is kedvelem annyira, v nem mindig; pl. a Nightwishnek vannak jó számai, de nem egy akkora durranás szvsz - lehet utálni érte :D ), az általában érdekel, h más mit hallgat, mert miért ne, aztán ha jó, maradhat, ha nem, nem. Bár ez meg egy olyan dolog, hogy legtöbbször nem dönthető el azonnal. :) (és sokakkal ellentétben szeretem a dalszövegeket meg sztem van szerepük, különben mi a fenéért lennének. Ettől függetlenül még isntrumentális szám is lehet nagyon jó és kifejező, sőt.)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362192 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Nemnem, félreértettél minket. Hallgasson amit csak akar. De csak azért, mert divatos zene, divat hallgatni és csak azért, hogy valami ricsajozzon melletted, azért inkább ne.
Nem a "milyen zenét hallgat" a kérdés, hanem a "miért hallgatja". Mert amiket leírsz, azzal ismerteted, miért jó zenét hallgatni, bármilyet. Viszont sokan csak azért hallgatnak zenét és olyat amilyet, mert trendi...


Tudom. :D És én is nagyon sajnálom az olyan embereket... Egyszerűen csak kedvem volt leírni, miért jó zenét hallgatni, elvégre ez egy kötetlen témájú beszélgetés... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #362191 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nemnem, félreértettél minket. Hallgasson amit csak akar. De csak azért, mert divatos zene, divat hallgatni és csak azért, hogy valami ricsajozzon melletted, azért inkább ne.
Nem a "milyen zenét hallgat" a kérdés, hanem a "miért hallgatja". Mert amiket leírsz, azzal ismerteted, miért jó zenét hallgatni, bármilyet. Viszont sokan csak azért hallgatnak zenét és olyat amilyet, mert trendi... Nem a zene öröméért.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.402 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére