BESZÉLGETŐS topic

Több
16 éve 4 hónapja #362188 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Miért kéne bárkit behatárolni, hogy milyen zenét hallgat? Én hajlok a szimfonikus és klasszikus irányba, de ami megtetszik, azt szívesen hallgatom. A lényeg, hogy szép, és dallamos legyen... Hogy a zene önmagában meséljen. Hogy legyen hangulata, kerítsen a hatalmába. Persze nem úgy, hogy felvágd az ereidt, vagy kiugorj a tizedikről, nem ilyen szélsőséges dolgokra gondolok :D , csak legyél tőle igazán boldog, örülj, vagy szomorkodj, elondolkodj, lelassulj, pihenj, vagy legyen kedved táncolni rá... mindegy. Kinek mit jelent a zene, úgy érinti meg őt egy-egy dallam, de az nagyon boldog lehet, aki minden zenében hallja azt az Ősi Alapot, amiből mindegyik felépül... Én is ezen boldogok közé tartozom. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362178 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Értem a jelenséget, csak nincs sok közöm hozzá :)
Engem 13 évesen még csak-csak érdekelt, ki mit hallgat de inkább nem mondtam meg az osztálytársaknak, hogy nálam a Depeche Mode szól otthon, meg az Alphaville, de aztán leszoktam róla. Divatból talán a Rammsteint hallgattam, csak elkövettem azt a hibát, hogy két hét után megszerettem.
Az meg, hogy szól a fülébe a zene és mindegy, mi az, csak menjen, ismert jelenség az előadásokon: évfolyamtársak előszedik a mobilt, benyomják a rádiót és fülhallgatóval végigülik az órát. És alszanak, miközben szól a mindegymicsoda. Nem értik a szöveget, de nem is érdekli őket, az sem, hogy ki az énekes, ha egyáltalán van.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362177 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta:

Esgal írta: Hülyén hangzik, ha azt mondom, hogy divat vagy szokás, de úhgy látom, hogy sokaknak ez inkább valami zaj, a háttérben, hogy ne legyen csönd, vagy a buszon, hogy kizárja a külvilágot.

Na ez az amit nem tudok soha megtenni, hogy tanulás vagy olvasás közben zenét hallgatni. Most akkor vagy egyik, vagy másik. Nem értem azokat, akik egyszerre tudnak figyelni a dallamra, a szövegre, meg még arra, amit emellett csinálnak. Furcsa. :)


Én amúgy szoktam a kettőt egyszerre csinálni, de pont ezért: mert összekötöm a kettőt, emlékszem rá, hogy mi szólt, amikor ezt vagy azt olvastam/írtam épp, és néha, bármilyen hihetetlen, segít kötni a dolgokat egymáshoz. Szóval, én ez esetben felhasználom a zenét. De tény, hogy pl. tanulás alatt ezért nem nagyon hallgatok magyar szövegű dalt, mert akkor nehezebb a két szöveg egybe. Az angolt, bár értem, de nem olyan automatikus, és ezért nem zavar. De mondjuk én inkább arra céloztam, hogy sokaknak megy a fülébe a zene, de igazából az akármi más lehetne, még annyira sem fontos, hogy megjegyezze az előadót vagy a címet, csak szóljon valami. Némelyek ezért nem tudják meghatározni azt sem, milyen zenét szeretnek, mert igazából el sem gondolkozik azon, hogy mit miért - hallgatja, amit a haver adott, vagy ami éppen trendi.

Egyébként talán hülyén hangzik, de a Tankcsapda mondjuk jó példa arra, amit mondani akarok. Az én kisiskoláskoromban, de még talán felső tagozatban is a Tankcsapda rétegzenének számított, kifejezetten a rockerek közül kerültek ki a hallgatók, a mainstreamben nem volt benne. Mostanság divat lett a zenekar is, a rockerség is, úgyhogy most minden tizenéves kiscsaj fülébe ez szól, mint a mi időnkben a Backstreet Boys. Ugyanakkor nem hiszem, hogy az, amit a Csapda csinál, szignifikánsan több embernek lenne igazán fontos, mint régen. Pedig elvileg már a rádió és a tv is többet nyomja, és többen járnak a koncertjeikre is.

Nem vagyok rajongójuk amúgy, de ez egy jó példa. Azt hiszem. Meglátjuk, mit sikerült átadnom...

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362172 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Esgal írta: Hülyén hangzik, ha azt mondom, hogy divat vagy szokás, de úhgy látom, hogy sokaknak ez inkább valami zaj, a háttérben, hogy ne legyen csönd, vagy a buszon, hogy kizárja a külvilágot.

Na ez az amit nem tudok soha megtenni, hogy tanulás vagy olvasás közben zenét hallgatni. Most akkor vagy egyik, vagy másik. Nem értem azokat, akik egyszerre tudnak figyelni a dallamra, a szövegre, meg még arra, amit emellett csinálnak. Furcsa. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362169 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta: a korában halál modernnek számított


hih, ezt a mondatot elsőre úgy olvastam, hogy "korában a halál modernnek számított..." :D

Egyébként az általános iskolai énekórákat még élveztük. Felsőben volt egy nagyon jó tanárunk, aki időnként hozott népi hangszereket mutogatni, vagy pl. amikor cigány népzenéről volt szó, nekiállt szájbőgőzni az óra közepén, imádtuk :) mondjuk ő eleve népzenész volt, és többnyire tudott is játszani azon, amit hozott. Volt pl. lant, akkor nekállt Tinóditól énekelni, meg ilyenek. Aztán csináltunk Gergely-járást a környéki óvodákba (aki nem tudná: elvileg arról szól a szokás, hogy toborozzák a gyerekeket iskolába), és ezt is lehetett élvezni. Ráadásul a fickó a beat-korszak idején volt fiatal, így rengeteg élményt hallottunk tőle, kezdve a feltételezetten kokaintartalmú kólától kezdve a fesztiválokig, és Képzelt riportot hallgattunk. Még a klasszikusújrafeldolgozás is volt, a Muszorgszkij-féle Kiállítás képei amúgy is a kedvencem volt eredetiben is, de ő hozott egy olyan verziót, ahol ugyanezt Emerson, Lake & Palmer játszották fel, ennek kapcsán meg hallgattunk érdekes eszmefuttatásokat pl. a Hammond-orgonáról, és egyéb modernebb hangszerekről. Vagy egyszer hallgattunk darabokat egy bizonyos John Cagetől, aki úgy gondolta, hogy a hetes busz hangja ugyanúgy zene, mint a trombitáé, vagy a kanárié, tehát ilyen hétköznapi hangokból alkotott zenét. Szóval, az ottani énekoktatás még ért valamit, így visszagondolva. Kár, hogy ilyen lelkes ember már kevés van, és már az illető is nagyon megöregedett és betegeskedik, úgy tudom :(

Gimiben az ottani tanár inkább a zenetörténetre ment rá, bár azért lenyomott néha egy-egy érdekesebb operafilm-részletet. Egyébként ehhez is fűződnek jó élményeim, meg az már magánhaszon, hogy láttam egy-két olyan színpadi meghvalósítást ily módon... pl. egyszer egy japán opera előadásában néztük a Pillangókisasszonyt, aholis előszeretettel használták a hagyományos japán színházi díszleteket, a fekete ruhás mozgató segédstatisztériával együtt (akiket "nem illik észrevenni"), na annak a végén van egy olyan megoldás a szeppuku-jelenetnél, h mikor Csocsoszán leöngyilkolja magát, ül egy fehér tatami közepén, és a szúrás után a fehér lepedőt négy irányba széthúzták, és alóla előtűnt egy piros réteg... messziről mintha szétterülő vértócsa lett volna, borzongató volt... hm, asszem, kissé elkalandoztam. Szóval, az énekoktatás... itt inkább a tanár stílusa tette elviselhetővé, mert a zenetörit azért még én is untam. A fickónak viszont olyan szövege volt... eleve, senkinek a nevét nem jegyezte meg, a lányok Gizikék, a fiúk Tódorkák voltak. Ha valaki zajongott, akkor meg Tódorka rázza a ketrece rácsát... és ha nem fejezte be, akkor "vigyázzatok, mert mindjárt előadom az Alacsonyan szállnak a kulcscsomók című opera nagyáriáját..." és ugyanő van lefényképezve egy iskolai olaszországi útun rövidgatyában, zakóban, rózsaszín ingben, a zsebében vagy 8! sörrel. Egyébként éltünk a gyanúperrel a tanári szekrényében megbújó holmi célzóvizekkel kapcsolatban...
Én egyébklnt Telekis voltam, és ennek is jóhírű kórusa volt anno, a tanár próbálta ezt élesztgetni, inkább kevesebb, mint több sikerrel. Év elején kötelezően énekeltetett, és sokunkat beválasztott kórusba. Engem is, számomra érthetetlen okokból, merthogy aki ismer és hallott már énekelni, az tudja, hogy azt elviselni emberi fül nem képes. Ettől függetlenül bekerültem alt szólamba, pontosabban, én voltam _a_ szólam, mert rajtam kívül más nem járt be... úgyhogy két-három karácsonyi meg egy öregekotthonás fellépésen kívül nem sok mindenre jutottunk. Az a helyzet, hogy nem volt túl népszerű se az óra, se a tanár, se a kórus, úgyhogy csak kevesen voltunk, akik szerettük annyira a zenét, hogy tudjuk élvezni is.

Egyébként az a véleményem, hogy bár napjainkban tényleg sokat hallgatnak zenét az emberek, az az érzésem, hogy elég sokan nem élvezik ezt igazán. Hülyén hangzik, ha azt mondom, hogy divat vagy szokás, de úhgy látom, hogy sokaknak ez inkább valami zaj, a háttérben, hogy ne legyen csönd, vagy a buszon, hogy kizárja a külvilágot. Kevés az az ember, aki igazán szereti is.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362164 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nálunk, amikor valami korszakban nagyon tipikus izét (bocs, ez lenne a lényeg, de fogalmam sincs, mi volt az, nemigen értek a zenéhez) vettünk komolyzene kapcsán, a tanárnő megemlítette, hogy ez egyébként manapság a könnyűzenében él tovább, és példaként gyorsan elkezdett elemezni egy Tankcsapda-számot.
(Ja, a suli nálunk is nagyon büszke a dicső múltra, azon belül is legfőképp az énekkarra, meg hogy Kodály nekik ajánlotta a Pünkösdölőt.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362163 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Drága cikkírásban aktív, és lelkes, filmszerető ismerőseim! Nagyon örülnék, ha vadásznátok nekem cikkeket és magatok is iparkodnátok néhány finomságot megírni, amely felkerülhetne a Filmek rovatba.
Elsősorban azokra gondoltam, akik már korábban jelezték, hogy szívesen foglalkoznának hasonlóval, egyelőre Attiláról tudom, hogy szeret cikkeket írni.
Én meglennék egyedül is, de kaptam tanácsot arra vonatkozólag, hogy nem érdemes. Szóval :szépennéz: meg ilyesmi. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362162 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Attila írta: így a magatartásukkal "bomlasztják" az óra menetét, és így "összeomlik" az egész, "komoly" pl. ének óra.


Bocsánat, de aki komoly énekórát akar az menjen zeneiskolába. És ha bomlazstják az órát akkor rossz a tanár.
Én szeretem a zenetörténetet, de szerintem iszonyat felesleges annyit tanulni, elég lenne annyi h "Mozart, élt a 18. században, bécsi klasszikus, a korában halál modernnek számított, hallgassátok meg..."
Vagy ami még jobb: énekeljük el.
A Kodály-módszer meg a másik fele: szolmizáció tonnaszám, ABC-s hangok meg minden, szerintem nagyrészt megintcsak zeneiskolai anyag, nagyon minimális alapokon kívül nem kellene emlegetni, viszont kellene sokat-sokat énekelni.
Lehetőleg szöveggel.
Állítom, hogy többen megszeretnék, többen kezdenének érdkelődni a komoly része után is. Vagy ha nem, legalább jóléreznék magukat.

Ádám, az ötleteddel van néhány probléma:
1. Az énektanárok 90%-a azt hiszi magáról, hogy zenész.
2. Az énektanárok 90%-a vaskalapos.
3. A fentiekből következően nem hallgat 100 évnél újabb zenét(ez sarkítás, Kodályt, Bartókot szvsz még tuti hallgatnak), mert látatlanul igénytelennek tartja, meg hallgathatatlannak.
(Én beszéltem igazi zenészekkel is, és nekik nem ilyen kizárólagos a véleményük. Néha egészen meglepő volt halanom pl hogy a csellisták némelyike szeret Apocalypticát hallgatni)

Én bevenném a tananyagba a filmzenéket is, (John Williamst komolyan tanítani kéne) és mindneképpen legalább egy olyan órát csinálnék, hogy mely modern zenekarok dolgoztak fel régi szerzőktől műveket (például: Dvorák Új világ szimfónia vs Iron Maiden Brave new world, de hallottam én már a Für Elise-t is basszusgitáron)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362158 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nálunk kivételesen jó volt az énekoktatás, habár a tanárnőt körülményessége miatt sokan nem kedvelték, de igazából szeretnivaló volt. Minden órán elmondta, hogy Kodály módszerei mennyire jók voltak és szerinte kötelező lenne több kreativitást fejlesztő tárgyat bevinni az órarendbe, főleg az éneket, mert a reál tárgyakhoz való érzékeket is fejleszti és ezt tényleg minden órán kifejtette. Sajnos diáktársaim közül csak az énekkarosok (én is az voltam! :) ) értették úgy-ahogy igazán, amit mondani szeretett volna, a többiek nagyon nem tartották fontosnak, hogy népdalokat énekelünk és zeneszerzők életrajzait tanuljuk, műveiket hallgatjuk. Sokszor vitt minket operába, de ez 90%-ban fakultatív volt, Janácek Jenufáját néztük meg, ez volt a kötelező. A történet mindenkit kiborított, úgyhogy sajnos csak ez maradt meg mindenkiben, nem a megvalósítása és a színpadi alakítás, az ének...
Könyvünk nem volt, csak egy énekkönyv.
Az általános iskolai tanárnőmmel a mai napig tartom a kapcsolatot, ami nem nehéz, mert szomszédok vagyunk. Na ő értette a dolgát. Annyi zenetörténetet még életemben nem tanultam! Meg persze annyiféle zeneművet. Az énekkarból úgy kellett elküldenie az embereket, annyian jártak. Több, mint hetvenen. De hangszeren sose játszottunk.
De osztom a véleményt - sőt mi több, szorzom - hogy több ilyen óra kéne.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362155 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Missy:
Általános iskolában én ének-zene szakos voltam, jólehet, hogy az utolsó 4 évben (5.-6.-7.-8.) semmit sem csináltunk, mert egy olyan ének tanárt kaptunk aki az "oktatás" helyett inkább politizált.
Itt a gimnáziumban, egy elég erős ének tanárunk van, aki tanít is, és nincs idő a lustálkodásra.
Az a véleményem, hogy az ének, mind a rajz, vagy a tesi un.készség tantárgyak, és szerintem, aki nem tud pl. rajzolni vagy énekelni, az sose fogja úgy megszeretni ezeket, mind aki szereti ezeket csinálni. Miután nagyon sokan (mivel, hogy ezekből effektíve nem kell tanulni) egyáltalán nem is foglalkoznak, vele, így a magatartásukkal "bomlasztják" az óra menetét, és így "összeomlik" az egész, "komoly" pl. ének óra.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362150 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A fiúknak általánosban az énekóra felsőben a rock és mostani zenék hallgatásával telt egy nagyon fiatal énektanárnak köszönhetően. Azokat elemezték ki, ha már megvolt a szolmizálós meg kötelező 3 jegy. Élvezték
Szakmunkásban egyáltalán nincs énekóra, egyiknek sem volt sose :lol:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362147 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Missy:
Nekünk általánosban volt kötelező furulya is énekórán, meg sokat énekeltünk, de erre csak homályosan emlékszem.

Gimiben már az elején kiderült, kik lesznek énekkarosok (ami érdekes volt ezzel kapcslatban, hogy az ciki, ha megkérnek, de ha már ott vagy, nem ciki bejárni, mert a kórus minimum évente egyszer ment külföldre is), és akik énekkarosok, azoknak muszáj énekelni, de nálunk szerencsére sok ilyen volt, ezért a nem-énekkarosoknak nem nagyon kellett strapálnia magát. Néha volt feleltetés, meg dolgozat, de kevés kivételtől eltekintve mindenki megkapta az ötösét (másnem az utolsó "javító felelésen" mindent lesúgtak neki). 8-ban kaptunk egy új tanárt, aki az alsósok énekkarát vitte, na ő el akarta játszani a szigorú tanárbácsit, de nem sikerült neki, a srácok elég gyakran ki tudták készíteni. 11-12ben nekünk sem volt már ének, és 10-ben is javarészt csak zenehallgatás volt, más nagyon nem. Ja, és a tanárnő néha szervezett opera-látogatást (így láttam pl a Varázsfuvolát is), meg a zeneakadémiára programot. Úgy tudom ezekre azért általában volt jelentkező.
Amit sajnáltam, hogy a tananyag gyakorlatilag minden évben ugyanaz volt, ami kicsit unalmas lett a végére. Ezért egyet kell értenem Leguánnal, hogy jó lenne a modern zenét is belevenni kicsit (nekem pl fájt, hogy az afro-amerikaiak zenéjére is talán ha kettő órát fordítottunk összesen...)

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362143 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Missy: Fővárosi elit gimnázium főleg reáltantárgyak sikereivel, de a humán vonal is feljövőben, az éneket kivéve-
a hat év alatt a még fogékony, hetedik-nyolcadikos korban megtanult néhány éneket szerettük és fújtuk sokszor (A szorgos gazda jó korán...; A mormotás fiú dala), különben egyre nőtt az ingerküszöbünk.
Eleinte volt még rendszer, szolmizáltunk, meg minden, aztán feladta a tanár, és random tanultuk A rémkirályt, A bűvös vadászt, az Aidát és a Fidéliót. Másra nem nagyon emlékszem.
Röpdogákból voltak a jegyek, zenetörténet főleg, némi szolfézs is, egymásnak javítottuk mindig, a Mozartról szólók el vannak téve emlékbe, pl. évszámok: Mozart halálának 12. évfordulója, a Magyar Vöröskereszt megalapításának éve, stb. ilyeneket írtunk, meg persze durvábbakat is.
A tanár mazsoláknak hívott minket, és olykor bekapcsoltatta velünk a biztonsági öveket, amikor is elmondott egy talán példabeszédnek szánt történetet Pistikéről vagy Józsikáról, amelyet nem nagyon lehetett megfejteni, de ő sokatmondóan nézett és/vagy nevetett a sztorijain.
Jámbor ember volt, nyilván tudta, hogy nincs favorizálva a tantárgya a suliban, zeneiskolából csak bejárt oktatni, de mivel van vagy 24 osztály, nem tudom, hogyan csinálta...
Később, utolsó előtti évben szörnyen felesleges volt már az óra, házikat csináltunk, beszélgettünk, meg zenét hallgattunk magánúton, egyébként ő is alkalmazkodott, megszaporodtak a zenehallgatás órák. 12-.ben nincs ének-zene. A terem amúgy kétoldalt oszlopos, a tanár kint ül előttük, mi kb. mögöttük, csak az látszik, aki nagyon akar.
Óh, egyvalamit kihagytam. Baj, mert pont a pozitívumok: mivel mi (az osztály) énekelni konkrétan szerettünk, beszervezett miket a tanár egy karácsonyi klubdélutánba, nyugdíjas tanároknak. A klubban télen annyira fűtöttek, hogy öten ájultak el közülünk (de egy néni sem!) a függöny mögé vagy a karácsonyfának esve. De a próbálkozás jót tett az osztályközösségnek.
Azóta viszont úgy tudom, egy karvezetői képzettségű fiatal némettanárnő szervezett kórust, és ha csikorogva is, de beindult. Régen, 20 éve, híres, díjakat nyerő kórusa volt a sulinak (jah, nem titok: Apáczai).

Általános iskolában briliáns fiatal tanárnénink volt, rendesen feleltetett, szolmizálva, énekelve, párban, lehetett zenetörténetből szépíteni mindig. Imádtuk az órát, mert jó volt.

Végül egy saját észrevétel:
Ahogy kissé anakronisztikusnk érzem a Légy jó mindhalálig! -ot az olvasmánylistában, a tananyagban, úgy az ének-zene oktatásnak középiskolában lehetne nagyobb bátorsága (nem lesz, ilyen tantervet nem csinálnak), és a tanárok (ők viszont megtehetnék) kioszthatnának modern zenei irányzatokat, együtteseket, bevonva ezzel többeket az órába. Akit érdekel a komolyzene, az jár zeneiskolába, vagy otthonról hozza ezt manapság. Zenét viszont szerintem minden eddiginél többen hallgatnak nagy időtartamokban. Lehetne hangszereket bemutatni, közös ritmusgyakorlatokat tartani, egymásnak ajánlani zenéket, elemezni szempontok szerint stb. stb. Tök jó felüdülés lehetne a rengeteg agytöltés után...

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362141 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Missy: Elsőben elég ramaty énekóráim voltak, a tanár akkor esett ki a főiskoláról és nagyon bizonyítani akart. Másodikban élvezhető órák voltak, harmadikban nem emlékszem rájuk, negyediktől tanultam furulyázni, alap szolfézst. Utána éveként más tanárunk volt (előtte meg éveként más iskolánba jártam, kivéve a 2-3ot) mert vagy elűztük az előzőt vagy elment szülni, vagy nyugdíjba. Szóval olyan mostoha volt az oktatás nálunk énekből, inkább csak hallás után tanultunk dalokat, ének elmélet nem is igazán volt. Gimiben szintén. Bár ott csóri tanár ráment egy kicsit az elméletre, de nem nagyon működött.

Viszont a főiskolán annál inkább szigorúan veszik a dolgot. Minket úgy tanítanak, hogy jól és szeretettel tanítsuk a tárgyat, szeretessük meg a gyerekekkel az éneklést az éneket.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362131 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta: Még meg fogom szerezni ha tudom a pár évvel később (ha jólemlékszem 1820as években) készült katonai felméréseket is, (szintén digitális) azok jóval részletesebbek, színesek, stb. (jaigen és ha jóltudom egyik sem olcsó, de ennek még utána kell járnom)

Attól függ, melyik felmérésre gondolsz. Az első még XVIII. századi, a második és a harmadik már tényleg a XIX. században készült. Egyébként ha jól rémlik, olyan 5 ezer pénz körül vannak (sajnos), ha vkit érdekel konkrétabban, az Arcanum adta ki, mind a Lipszkyt, mind a katonai felméréseket: www.arcanum.hu (meg még sok más hasznos dolgot is, de mind marha drága).

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362128 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
SÚ:
A Lipszky-féle 1804-1810 között készült térkép (Mappa generalis regni Hungariae) digitális változatából kopipésztelem, ez elvileg megjelent DVD-n és amint látható egészen részletes. Nekem szükség volt rá tavaly történeti földrajzhoz.
Még meg fogom szerezni ha tudom a pár évvel később (ha jólemlékszem 1820as években) készült katonai felméréseket is, (szintén digitális) azok jóval részletesebbek, színesek, stb. (jaigen és ha jóltudom egyik sem olcsó, de ennek még utána kell járnom)

Missy:
Általános iskolában elvileg magas szintű énekoktatásban lett volna részem, mert a tanár egyben zeneiskolai szolfézstanár is volt (és annak iszonyatos durva de ez egy másik történet) viszont tanítani azt nemtudott.
De nagyon nem. Olyannyira, hogy már presztízsből puskázni kellett nála, különben megszólt az osztály, (pedig közben zeneiskolás is voltam meg versenyen is indultam úgyh nekem nem jelentett gondot az anyag) az órai fegyelem meg hát... Nos... Izé. Maradjunk annyiban, hogy nyolcadikban vagy kétszer rohant ki a tanár sírva és hívta be az igazgatót.
Ha jól emlékszem heti egy énekóra volt, a fenti okokból kifolyólag a Kodály-módszer (aminek az eredetije szvsz nem sima iskolákba való) erős hanyagolásával.
Középiskolában (szakközépbe jártam) egy év ének volt egy elég fura tanárral.
A zongorázási technikája hallatán minden zongorista eltiltotta volna a billentyűs(húros) hangszerektől, mert nem billentett hanem ütötte.
Ezenkívül nos... szerette a csinos fiatal lányokat és őket hívta ki mindig felelni. Azóta emiatt asszem gond is volt vele (mármint hivatalosan).
Viszont tanárként sokkal jobb volt szerintem (bár én teljes nyugalommal lazíthattam, meg dolgozatoknál súgtam a hangközöket az osztálynak) mint az ált. iskolai.
Meg érettségi után jártam egy év szakmait egy konziba, a zeneelmélet tanártól rettegtem, a szolfézs jófej volt.
De asszem ez nem számít ehhez. :)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362119 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Népek!

Szeretnék kérni egy kis segítséget, ha nem gond. :lol: (esszéhez kellene, amolyan közvélemény kutatás, vagy inkább tapasztalat kutatás.)

A téma az énekoktatás(izé általános- és középiskolai énekoktatás) romlásáról szólna. Értem ezalatt, hogy Kodály idejében ugye meglendült, sőt, akkor indult meg igazán, az ének órák száma is több lett, és mára -az én tapasztalataim szerint sajtos-néhány kivételtől eltekintve a gimik és általános iskolák énekórái a béka feneke alatt vannak 80000 méterrel.

Az érdekelne leginkább, hogy nálatok milyen volt a helyzet anno?
Mert igen, van jó könyv-nekünk is volt-meg tanár is, de vmiért mégsem tudta lekötni az osztály nagyobb részét az énekóra(nálunk pl. egyesek még szégyellték is, hogy van, vagy énekelni kell, és nem értették miért kötelező stb.)

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362115 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Változatlanul élek a képességemmel, hogy bármikor bármit tudok hibásan idézni. ;) Rarwenstar, elnézésedet kérem, de hát levetted a profilodból, így hiába próbáltam utánanézni, mielőtt írtam.

Ben: a magam részéről köszönöm a belekottyot, így tanul a gyerek ;) És amíg ilyen tájékoztató jellegű a stílus, és érezni, hogy a barátság és a téma szeretete vezet, addig még jól is esik az ilyen kiigazítás, legalábbis nekem. (Hasonló helyzetekre szoktam azt mondani, hogy túl régóta vagyok már fiatal ahhoz, hogy mindent tudjak ;) )

Alyr: jók a térképek, köszi! Nem tudom, honnan szeded ezeket, de jól csinálod. (Szakmai "ártalom"? :) )

Esgal: esetleg egy dátum nagy kérés volna? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362114 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta: Csak itt csak most csak neked:

fornost.uw.hu/zala.JPG

Jó sűrűn lakott vidék, érdemesebb lenne a katonai felmérések térképeit megnézni, csak az nincs meg nekem itthon.
Viszont az utcákat is jelöl.


Jujj, köcönöm:-))))! Hogyan hálájlam meg?

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362059 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Csak itt csak most csak neked:

fornost.uw.hu/zala.JPG

Jó sűrűn lakott vidék, érdemesebb lenne a katonai felmérések térképeit megnézni, csak az nincs meg nekem itthon.
Viszont az utcákat is jelöl.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362058 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta:

Rarwenstar írta:

Sötét Úr írta: Aeglos: ha nem tévedek, Rarwenstar Romániában fog érettségizni, és Erdélyben lakik. (Marosvásárhely rémlik, de bizonytalan vagyok.)


Nagyszalonta. (Arany János szülővárosa). Amúgy Romániának ezt a határmenti részét inkább Partiumként szokták emlegetni, de az Erdély megnevezést is szokták használni.

Aeglos: amúgy világirodalomból írásbelizni fogok, nem szóbelizni, ígyhát semmi jóra nem számítok... :roll:


Ó igen, a Partium.
Jogilag a trianoni béke előtt egész más helyzetben volt mint Erdély.
Egyébként Nagyszalonta biztos jó hely, legalábbis a Lipszky térkép szerint (ami a 19. sz elején készült) szimpatikusnak tűnik.
Sajna még sosem jártam arra.

Ha valakit érdekel, 200 éve így festett a térképen Nagyszalonta.


Engm érdekel.Köszi! Ilyet Zalaegerszegről meg a térségéről is tudnál belinkelni?

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362055 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
MTT SZÜLINAP 2008!!! TÁBORTŰZ OF THE YEAR!


Gyertek el rá. Sőt, eljöttök. Ez nem kérés, ez kijelentés. Mert jó lesz. Ezért a javaslatom:

találkozzunk 4kor a Kolosy téren a 65 busz megállójában.

Fél ötig várunk a népekre, elvégre ez az mtt.

Hozzatok:

hálózsákot, meleg ruhát, urambocsá', sátrat, mivel elvileg fenn töltjük az éjjelt a hegyen, és azért akkor elég hideg tud ám lenni. Egy pokróc akkor is jól jön, ha alvás helyett önfeledten tivornyázol, mert beleburkolózhatsz, vagy ráülhetsz. Hozzatok ezen kívül bármit, amit inni lehet. Szükséges továbbá fejenként 500 forint kajapénz, amivel a közös bográcsoláshoz járulhatsz hozzá. És ha már bogrács, jó, ha van miből megenni az elfogyasztandót, tehát hozz tányért és kanalat magaddal. Kajaügyileg a vegákra is gondolunk, úgyhogy ez rájuk is vonatkozik.

Ezen felül kérek mindenkit, hogy

jelezze nekem jöveteli szándékát, akkor is, ha korábban már utalt rá. pillenpaty 'kukac' gmail 'pont' com a cím. Elég csak annyi, hogy "jövök" és mellé mondjuk, hogy "vega" ill. "hús", hogy tudjunk kalkulálni.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362033 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rarwenstar írta:

Sötét Úr írta: Aeglos: ha nem tévedek, Rarwenstar Romániában fog érettségizni, és Erdélyben lakik. (Marosvásárhely rémlik, de bizonytalan vagyok.)


Nagyszalonta. (Arany János szülővárosa). Amúgy Romániának ezt a határmenti részét inkább Partiumként szokták emlegetni, de az Erdély megnevezést is szokták használni.

Aeglos: amúgy világirodalomból írásbelizni fogok, nem szóbelizni, ígyhát semmi jóra nem számítok... :roll:


Ó igen, a Partium.
Jogilag a trianoni béke előtt egész más helyzetben volt mint Erdély.
Egyébként Nagyszalonta biztos jó hely, legalábbis a Lipszky térkép szerint (ami a 19. sz elején készült) szimpatikusnak tűnik.
Sajna még sosem jártam arra.

Ha valakit érdekel, 200 éve így festett a térképen Nagyszalonta.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362032 Írta: Rarwenstar
Rarwenstar válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ben írta:

Rarwenstar írta: Amúgy Romániának ezt a határmenti részét inkább Partiumként szokták emlegetni, de az Erdély megnevezést is szokták használni.

A Partium megnevezés a helyes. Mind a történeti, mind a földrajzi értelemben vett Erdély csak az Erdélyi-középhegységtől kezdődik, ha jól tudom. A kettőnek együttesen "Erdély"-ként való emlegetése hibás. (Elvégre az 'erdő-elve', vagyis az 'erdőn túli terület' (ld. még 'ultra silvam' vagy 'trans silvam' -> 'Transsylvania'; esetleg 'über Walt') nem kezdődhet az erdő <i>előtt</i>. :D )

Bocsánat a belebüffért, rossz szokásom, hogy általában 'ugrok' az ilyen megrögzött sztereotípiákra. :)


Igen, meg van még valami magyarázat, ami elmondja, hogy ez a rész itt miért is nem Erdély, de hogy őszinte legyek fogalmam sincs mi az. :oops: :oops: :oops:

Scriptures they heed have misled them,
All praise their sacrificed sons,
All praise their sacrificed sons.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362030 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rarwenstar írta: Amúgy Romániának ezt a határmenti részét inkább Partiumként szokták emlegetni, de az Erdély megnevezést is szokták használni.

A Partium megnevezés a helyes. Mind a történeti, mind a földrajzi értelemben vett Erdély csak az Erdélyi-középhegységtől kezdődik, ha jól tudom. A kettőnek együttesen "Erdély"-ként való emlegetése hibás. (Elvégre az 'erdő-elve', vagyis az 'erdőn túli terület' (ld. még 'ultra silvam' vagy 'trans silvam' -> 'Transsylvania'; esetleg 'über Walt') nem kezdődhet az erdő <i>előtt</i>. :D )

Bocsánat a belebüffért, rossz szokásom, hogy általában 'ugrok' az ilyen megrögzött sztereotípiákra. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362028 Írta: Rarwenstar
Rarwenstar válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sötét Úr írta: Aeglos: ha nem tévedek, Rarwenstar Romániában fog érettségizni, és Erdélyben lakik. (Marosvásárhely rémlik, de bizonytalan vagyok.)


Nagyszalonta. (Arany János szülővárosa). Amúgy Romániának ezt a határmenti részét inkább Partiumként szokták emlegetni, de az Erdély megnevezést is szokták használni.

Aeglos: amúgy világirodalomból írásbelizni fogok, nem szóbelizni, ígyhát semmi jóra nem számítok... :roll:

Scriptures they heed have misled them,
All praise their sacrificed sons,
All praise their sacrificed sons.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #362019 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Aeglos: ha nem tévedek, Rarwenstar Romániában fog érettségizni, és Erdélyben lakik. (Marosvásárhely rémlik, de bizonytalan vagyok.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #361986 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

dorwinion írta:

Tünde írta: Sorry. Segítségre lenne szükségem.
Kellene nekem olyan hajspray, amitől ősznek látszik szerepjátékon a haj. Hol lehet ilyet kapni? Tudna valaki segíteni?
Rossmann és DM és kreatív kilőve.

Előre is köszi


A Westend Kreatívban láttam kb. 1 hónapja.


imádlak :) és az hun van közelebbről? mert ott én elveszek :cry:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #361981 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Tünde írta: Sorry. Segítségre lenne szükségem.
Kellene nekem olyan hajspray, amitől ősznek látszik szerepjátékon a haj. Hol lehet ilyet kapni? Tudna valaki segíteni?
Rossmann és DM és kreatív kilőve.

Előre is köszi


A Westend Kreatívban láttam kb. 1 hónapja.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #361978 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.688 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére