BESZÉLGETŐS topic

Több
17 éve 1 hónapja #341282 Írta: norbikk
norbikk válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
nekünk meg a kerti bútornál nincs is lámpa, szóval az esti olvasás kilőve 8O
ráadásul sok a szúnyog is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341281 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én meg éjszaka is kinn voltam, és akkor a mostani időhöz képest hideg volt... :D Csak aztán bejöttem, mert a levelek eltakarták a lámpát, és nem tudtam olvasni... :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341280 Írta: norbikk
norbikk válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nesi írta: Valinorban? Hogy ne lenne tiszta ;)
Itt most a kedvenc dög-meleg-füllesztő-idő-tűző-nap-felhő-nuku típusú idő van, magyarul a szokásos. Kimentem az udvarra,hogy a katuszomat, ami ezen a nyáron úgy megnőtt, hogy csak na, kirakjam a napra, és már az alatt a pár perc alatt... Hú. Nem is részletezem :)


Itt is, olyan döglesztő meleg van, reggel 5 körül mentem az udvarra és üldögéltem egy kicsit, de azóta ki se mozdultam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341279 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Valinorban? Hogy ne lenne tiszta ;)
Itt most a kedvenc dög-meleg-füllesztő-idő-tűző-nap-felhő-nuku típusú idő van, magyarul a szokásos. Kimentem az udvarra,hogy a katuszomat, ami ezen a nyáron úgy megnőtt, hogy csak na, kirakjam a napra, és már az alatt a pár perc alatt... Hú. Nem is részletezem :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341278 Írta: norbikk
norbikk válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nálunk tiszta volt az idő :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341277 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nálunk a villámból csak annyi látszott, hogy egy pillanatra világos lett az ég, a cikázó izé... ööö... szóval csak a fényét lehetett látni :D
Egyébként kicsit se vagyok álmos :P (de azért ma este aludni fogok :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341262 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én ma összevéve talán aludtam 1-1.5 órát tegnap azért jobb volt a helyzet talán volt 3 is. :wink:
Én szerencsémre mindig is hátul ültem mivel magas vagyok illetve szemüveges is. De aztán amikor a kedves Mat.tanáromat megkaptuk levettem a szemüveget, mert halottam róla, hogy ő elég ilyen begyöpösödött. Szóval így ott is hátra kerültem :D

Ami az időjárást illetvi tegnap a nyitott ablaknál gépezgettem és egyszercsak elkezdett rám esni az eső nézek ki mondom mi a **** ez? Hatalmas vihar, hatalmas esőzés. De a villámok ANNYIRA SZÉPEK VOLTAK!!!!!!! :D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Imádom őket! :D :D:D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341259 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Alszom én... De néha ki kell rúgni a hámból... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341258 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Jó reggelt..! vagy már délelőtt?? sebaj.. :) Nesi, azért néha aludj is :) :lol: *hát szerencsére vihar megúszva, mert csak a szél fújt más baj nem lett. (Ja meg a muskátlin letört egy szár.. de az nem akkora katasztrófa..)

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341251 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Jóreggelt!!! :D
Ilyenkor kell ám kelni, mikor elviselhető a hőmérséklet! Megjegyzem, egy szemhunyásnyit sem aludtam, így könnyen ment a felkelés... Még a napnál is korábban! :P Eddig egy öregnénit (biztos a piacra ment) leszámítva senki nem volt az utcán (én se, mert az ablakból láttam). A lusta népek alusznak, bezzeg én... én felkelek! Mert nem aludtam, de az mellékes... A lényeg, hogy fenn vagyok, és itt vagyok, egyéb körülymények nem tartoznak ide. :)
Az a baj, hogy mivel egész éjjel olvastam, meg rajzoltam, meg ilyesmiket, ezért fogalmam sincs, hogy most mit olvassak... Na nem baj! Majd kitalálok valamit. Mondjuk átültetem azt a szerencsétlen nem-tudom-mi-a-neve-növényt, elkéne már neki egy nagyobb cserép... :)
Az a legjobb, hogy álmos se vagyok... Na jó, egy kicsit... :D
(Érdekelne, hogy elaludni vajon hány órakor fogok... :P )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341238 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Thereon írta:

Nesi írta: A rosszfiús dolog nálunk nem válik be, mert a rosszfiúk 80 %-a elég magas, és senki nem lát ki mögülük.. :D


Ezek szerint Gandalf rossz fiú.

ÁÁÁÁh, ez MIFÉLE logika?
Implikáció nuku?

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341237 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Jajj.. ez most fájt.... :D
Nem, itt egy Józsi nevű embörkére gondoltam... :wink: :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341236 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nesi írta: A rosszfiús dolog nálunk nem válik be, mert a rosszfiúk 80 %-a elég magas, és senki nem lát ki mögülük.. :D


Ezek szerint Gandalf rossz fiú.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341233 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A rosszfiús dolog nálunk nem válik be, mert a rosszfiúk 80 %-a elég magas, és senki nem lát ki mögülük.. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341232 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nesi írta: Nem azzal a baj, hogy nem tudom elolvasni a táblán a szöveget, kiválóan látok a szemüveggel az utolsó padból is (... fogjuk rá :) ), de a tanárok mindig előre ültetnek, pedig látok... Múltkor is, kezdtem örülni, hogy végre hátul ülök, az ültetésnél, de hiába... Ez ilyen begyöpösödött elgondolás, hogy akinek szemüvege van, az helyből nem lát. Szemüveggel látok, könyörgöm, csak anélkül nem! :roll:

Én egész életemben szinte a tanári asztal előtti padnál ültem :roll:
Pedig mondtam is mindig ofőmnek, hogy el fog romlani a szemem, ha mindig elöl ülök.
Egyszer volt, hogy nevelési célzattal előreültettek néhány "rosszfiút", aztán akkor én ültem hátul. Tök jó volt. Kár hogy kábé egy napig tartott, aztán a "rosszfiúk" csesztek az ültetésre, és visszacserélődött a dolog.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341231 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Jó éjszakát neked is! :)
Itt is úgy fúj a szél, hogy majd elrepülnek a cserepes növények az udvaron... (csak közben tettem óvintézkedéseket ez ügyben... :P )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341230 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
nohát.. mindenki szemének gyógyulást, meg további szép éjszakát, nálunk kitört a vihar, és nem díjaznám ha épp errefelé becsapna egy kósza villám és hazavágná a gépet.. szóval jó beszélgetést, de megyek.

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341228 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nem azzal a baj, hogy nem tudom elolvasni a táblán a szöveget, kiválóan látok a szemüveggel az utolsó padból is (... fogjuk rá :) ), de a tanárok mindig előre ültetnek, pedig látok... Múltkor is, kezdtem örülni, hogy végre hátul ülök, az ültetésnél, de hiába... Ez ilyen begyöpösödött elgondolás, hogy akinek szemüvege van, az helyből nem lát. Szemüveggel látok, könyörgöm, csak anélkül nem! :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341227 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sil írta: Akkor kaptam kontaktlencsét, és egész más érzés végre rendesen látni.)


kontaktlencse :P ... jó dolog.. én október óta megtanultam tükör nékül kezelni :P ....

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341226 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Altaris írta:

Nesi írta: Amikor kikaptuk azt a dogát, annyira ki voltam akadva, hogy amiatt, hogy elkezdett kérdezősködni, hogy "és a bátyád még mindig hegedül?" stb., és meg ott válaszolgattam, ahelyett, hogy a dogával törődtem volna... :roll:


az tényleg bosszantó :P

nekem ezzel kapcs.ban az egyik legjobb sztorim az az, mikor a föcitanárom kedvesen megjegyezte: jéé.. nincs hármasod ebben a félévben (tudni kell róla: 0,25 pontokban méria dogáinkat és ált. 3,75 és 3.50esek lettek a dogáim... [size=9:q3to8oz2]mellesleg egyetemről jár ki hozzánk óraadóként...[/size]elméleti természetesen)!!! mire én: persze, mert ebben a félévben nem írtunk elméleti dogát, csak topográfiát! :P .... jót nézett.. aztán kérdőleg tekint a többiekre: akik persze bólogatnak hogy igazam van.. höhö.. azt a ledöbbent arcot :P


LOOOOOL


De Nesi: biztos azért kérdezgetett olyan buzgón, mert azt hitte már végeztél, azért rajzolgatsz a padra :)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341225 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nesi írta: (mert elől ülök a fránya szemüveg miatt)

Menj el sürgősen szemészhez, ha ennyire nem jól látsz a jelenlegi szemüvegeddel. (Én is jártam hasonló cipőben, amikor az első padból szemüveggel sem láttam a táblát, de ebbe nem kell belenyugodni. Kiderült, hogy a szemüvegem rossz, mert közben nagyon leromlott a szemem. Akkor kaptam kontaktlencsét, és egész más érzés végre rendesen látni.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341224 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nesi írta: Amikor kikaptuk azt a dogát, annyira ki voltam akadva, hogy amiatt, hogy elkezdett kérdezősködni, hogy "és a bátyád még mindig hegedül?" stb., és meg ott válaszolgattam, ahelyett, hogy a dogával törődtem volna... :roll:


az tényleg bosszantó :P

nekem ezzel kapcs.ban az egyik legjobb sztorim az az, mikor a föcitanárom kedvesen megjegyezte: jéé.. nincs hármasod ebben a félévben (tudni kell róla: 0,25 pontokban méria dogáinkat és ált. 3,75 és 3.50esek lettek a dogáim... [size=9:2ebjav6x]mellesleg egyetemről jár ki hozzánk óraadóként...[/size]elméleti természetesen)!!! mire én: persze, mert ebben a félévben nem írtunk elméleti dogát, csak topográfiát! :P .... jót nézett.. aztán kérdőleg tekint a többiekre: akik persze bólogatnak hogy igazam van.. höhö.. azt a ledöbbent arcot :P

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341220 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Amikor kikaptuk azt a dogát, annyira ki voltam akadva, hogy amiatt, hogy elkezdett kérdezősködni, hogy "és a bátyád még mindig hegedül?" stb., és meg ott válaszolgattam, ahelyett, hogy a dogával törődtem volna... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341218 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nesi írta: Egyszer, mikor dolgozat közben a padra firkáltam nagy elgondolkodva, a tanár, aki persze látta (mert elől ülök a fránya szemüveg miatt), valami negyedórás kérdezősködésbe kezdett a bátyámról... Mondván, hogy az is csinált ilyet. (megjegyzem, az a doga alsó ponthatáros négyes lett... :roll: )


nálam már ki se akad.. színötös vagyok belőle :P .. ebben a félévben is csak aegyetlen rosszabb jegyem volt, egy hármas, kissé nem tanultam arra a dogára.. és ... kevertem egy-két dolgot benne. ennek ellenére azért jó félévem volt :P .... főleg hogy mostanában már a füzetvezetésre is rászotkam.. elsőtől (most megyek hatodikba) kezdve talán a két kezemen össze tudnám számolni hány oldal jegyzetem volt töriből... *túlzás de nézd a lényegét :P

jó kis sorstárs: me is szemüveggel küszködik, ezért első-második padsor, ill a bátyáink :P ...

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341213 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Altaris írta: . *persze a tanár orra előtt... akinek kedvence természetesen a bátyám volt így rám külön odafigyel.. miért is ne...????!?!?!?!?!?!


Egyszer, mikor dolgozat közben a padra firkáltam nagy elgondolkodva, a tanár, aki persze látta (mert elől ülök a fránya szemüveg miatt), valami negyedórás kérdezősködésbe kezdett a bátyámról... Mondván, hogy az is csinált ilyet. (megjegyzem, az a doga alsó ponthatáros négyes lett... :roll: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341212 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én pl magyaron fél éve nem jegyzetelek,órán csak fél füllel figyelek.Inkább olvasok vagy quenyát tanulok :D
Emellett kb. 4,5 lett a félévem magyarból... pedig aránylag szigorúan osztályoz,és eléggé jól magyaráz.Csakhát a verselemzések helyett tudok jobb elfoglaltságot is... :oops:
A legjobb benn az hogy már hónapok óta rám se szól h vegyem elő a füzetem,és többször is volt h észrevette ah olvasok.Ennyire jó félévem még nemvolt nála(ez volt a 8.),gondolom ezér nem szólt.

Sulit én is várom,mint ahogy eddig minden nyáron vártam.Még az órákat is, a délutáni dolgok(foci,ping-pong,beszélgetések...) nélkül meg már nem is bírnám sokáig.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341211 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Acho írta: Törin unatkozni... te jó ég.... 8O :) /a másik 2 asszem majd lesz idén,eddig nem voltak,úgyhogy azokhoz nem tudok hozzászólni./


drága Achom, ha te ismernéd a mi tanárunkat... azt hiszem te is egyhamar megunnád.. :S... én amíg nem kerültem középsuliba kifejezetten odavoltam a töriért.. azóta azon gondolkodom hogyan fogok belőle érettségizni ha odakerülök évvégén.. :( ...

ugyanis két percig bírok figyelni alapból, ha kiteszek magamért talán öt percig is eljutok.. onnantól kezdve halál... :) mégpedig gyorshalál.... általában rajzolok, vagy mat.fakt házit írok törin... *persze a tanár orra előtt... akinek kedvence természetesen a bátyám volt így rám külön odafigyel.. miért is ne...????!?!?!?!?!?!


Missy, Kar'sa:pont összeszedtétek a töri tanárom jellemzőit: két-három ember figyel oda rá, és kb. nulla a tisztelete.. pedig nagytudású, csak épp tanítani nem tud, és fegyelmet tartani....

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341210 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ery írta: Csak az a probléma, hogy az osztály nagyobb része élvezi az órát, egy két emberkét pedig nem érdekli, magyarázzam bármilyen érdekesen.

(Tavaly a diákok szavazatai alapján én voltam a legjobban magyarázó tanár)

Nem az a baj, ha egyketten nem figyelnek. Akkor nem veled van a hiba. (Bár a tanár nem tudom mennyire tudja megítélni, hogy egy diák mennyire figyel, én mindig roppant elgondolkodóan meredtem a tanáraimra, és közben enyhén nem figyeltem.) A baj az, ha csak egykét diák figyel, vagy annyi se...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341209 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ery írta: Csak az a probléma, hogy az osztály nagyobb része élvezi az órát, egy két emberkét pedig nem érdekli, magyarázzam bármilyen érdekesen.

(Tavaly a diákok szavazatai alapján én voltam a legjobban magyarázó tanár)


Ez nagyon jó!!!! Az osztály nagyobb része.. Nálunk sajnos fordítva volt. Alig lehetett hallani, pedig a második padban ültem... :roll: De törin voltak olyan anyagok, pl. II. vh.,holokauszt, Hidegháború, amikre az egész osztály odafigyelt és síri csendben!! 8O hallgatta. Szerintem ezeknél nálad is jobban fog figyelni az az egy-két emberke.
Addig nincs baj, ha nem érdeki és halkan beszélget alatta, de ha közben a tanár háta mögött, esetleg a feje fölött félig összerohadt szendvicseket dobálgatnak meg köpőcsöveznek..hát.No comment. Ezt nagyon -nagyon utáltam. Meg, hogy nem adják meg tiszteletet. A tanár az tanár. És ha jó tanár, csak épp fegyelmezni nem tud a szentem, akkor végképp nem érdemli meg, hogy gúnyz űzzenek belőle.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #341206 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A matekon nálunk csoda lenne, a tanárnő szintén kiváló csillaga a pedagógusoknak, de nem éppen repes attól, ha nem figyelsz az órán... :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.575 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére