A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 6 hónapja #182780 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Kaptam egy képet a neten...

klikk ide

...és én ezt nem láttam a filmben.....szóval a gyógyitó király benne lesz a bővitettben, vagy hol :?: Pont ezt hiányoltam filmből... :(
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182736 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hehehe a nagy harcos!
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182731 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Kaptam PJ-ről egy vagány képet - bocs, ha már volt...

Klikk ide
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182617 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta:

.Elessar király. írta:

Sil írta:

Mornambar írta: Ulmo: a Fegyverek és hadviselés Középföldén c. könyv szerint Lego nagyapja harcolt Dagorladnál.

Mindketten ott voltak, csak Oropher el is esett a csatában. :wink:

Akkor Lego is jó koros már. :wink:

Lego koráról nincs infónk, bár a filmben 2931 évesnek veszik, ha jól emlékszem... Dagorladnál Lego apja és nagyapja volt ott, ha esetleg félreérthető volt.

Nem volt az, csak ha már Lego apja ott volt, akkor Lego nem sokkal utána született. max. pár száz év :lol:

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182611 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

.Elessar király. írta:

Sil írta:

Mornambar írta: Ulmo: a Fegyverek és hadviselés Középföldén c. könyv szerint Lego nagyapja harcolt Dagorladnál.

Mindketten ott voltak, csak Oropher el is esett a csatában. :wink:

Akkor Lego is jó koros már. :wink:

Lego koráról nincs infónk, bár a filmben 2931 évesnek veszik, ha jól emlékszem... Dagorladnál Lego apja és nagyapja volt ott, ha esetleg félreérthető volt.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182589 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Jah, értem

Nem koros annyira, nincs 3000 éves se! ;)
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182565 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta:

Mornambar írta: Ulmo: a Fegyverek és hadviselés Középföldén c. könyv szerint Lego nagyapja harcolt Dagorladnál.

Mindketten ott voltak, csak Oropher el is esett a csatában. :wink:

Akkor Lego is jó koros már. :wink:

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182547 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta: Ulmo: a Fegyverek és hadviselés Középföldén c. könyv szerint Lego nagyapja harcolt Dagorladnál.

Mindketten ott voltak, csak Oropher el is esett a csatában. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182545 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Végre vmi jóhír! Újabb félelmetes rész! :D

Obi: lehet, hogy nincs benne, rég olvastam, így emlékszem... :roll:

Ulmo: a Fegyverek és hadviselés Középföldén c. könyv szerint Lego nagyapja harcolt Dagorladnál.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182529 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A RotK bővítettje megkapta a korhatár-besorolását: PG-13.

a TheOneRing.net írta: ROTK:EE has been rated by MPAA! It's PG-13, just like all the others. "Rated PG-13 for intense epic battle sequences and frightening images."


Friss híreinket hallották, vissza a témához :)

Alyr írta: (Az Isildur-dolgot írhatjuk annak a számlájára hogy a tündék nem törődnek az emberekkel... )


Azért Legolas apukájának voltak/lehettek emlékei Isildurról, mivel ő is ott volt Dagorladnál...
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182498 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Obi-Wan (Ben) Kenobi1 írta: Mornambar: a képes útmutatóban ez pontosan hol van? Én ilyenre nem emlékszem. :P :)


Nekem sem rémlik, hogy olvastam volna.

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182491 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Mornambar: a képes útmutatóban ez pontosan hol van? Én ilyenre nem emlékszem. :P :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182469 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nem, nem törődnek... Legolas 10 mondatából 7: "Aragorn! Aragorn!" :)
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182467 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hát igen, az Áltámadás, meg a "lovak nyugtalanok a hegy árnyékában" valahogy... nem tündések...
Azért az előző részek alatt a legkevésbé sem mutatkozott bambának...
(Az Isildur-dolgot írhatjuk annak a számlájára hogy a tündék nem törődnek az emberekkel... )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182424 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Persze, én keverek be mindenkit... :)

Az valszeg egy egyszerű amcsi reklám: jóképű vagyok, jó nagy a... íjam, imádnak a csajok, s még azt is vágom, amit ez a Gorni vagy ki mit vatyog!
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182402 Írta: Lilliana
Lilliana válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: Hogy tiszta legyen ez a dolog:

a magyar szöveg a következő:
"Egyszer régen a Hegyi Emberek esküt tettek ...Gondor utolsó királyának[...]akkor Isildur megátkozta őket..."

Ez így ahogy van, hülyeség (már bocsánat...). A dúnhargi Holt Emberek valóban Isildurnak esküdtek fel, de nem ő volt Gondor utolsó királya.

Isildur nevét azért kell megemlíteni, mert Aragorn Isildur örököse, ezt hangsúlyozni kell. Csak azt az "utolsó" szót kell kihagyni a szövegből, és máris minden rendbe lenne. Majd nyáron kiderül...

Na én is egy hülyeséget mondtam így... :oops: Eredetileg én is az "utolsó" szóra gondoltam csak aztán elmélyedtem abban amit Mornambar mondott a képesutmutat

Cameron Duncan Lives!
Téma zárolva.
Több
Több
20 éve 6 hónapja #182385 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Igen az szerintem nagyon kevésbé az az Áltámadás.
Ulmonak is igaza van, az ott teljesen marhaság...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182296 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ezutóbbi még belefér, mi is szoktunk így beszélni...

Az Áltámadás már kevésbe... ;)
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182290 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Artemisz (Celebthil) írta: Legolas is azért szólja be a haditanácsban, hogy: "Áltámadás", mert az amcsik valszeg maguktól nem jönnek rá...


Meg ezért mondja Théoden Éomernek, hogy "...aztán megyünk Gondorba. A háborúba." (Ja, nyílván Ereborba mennek esküvőre... :twisted: )

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182266 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hogy tiszta legyen ez a dolog:

a magyar szöveg a következő:
"Egyszer régen a Hegyi Emberek esküt tettek ...Gondor utolsó királyának[...]akkor Isildur megátkozta őket..."

Ez így ahogy van, hülyeség (már bocsánat...). A dúnhargi Holt Emberek valóban Isildurnak esküdtek fel, de nem ő volt Gondor utolsó királya.

Isildur nevét azért kell megemlíteni, mert Aragorn Isildur örököse, ezt hangsúlyozni kell. Csak azt az "utolsó" szót kell kihagyni a szövegből, és máris minden rendbe lenne. Majd nyáron kiderül...
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182229 Írta: Lilliana
Lilliana válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta:

Cerebrum írta:
Ha esetleg még nem lett volna: dvdmagazin.hu/hirek.php?id=486


Én nem látok különbséget a két borító közt... a cím fölötti csíkot eltekintve...

Nem azt a kettöt kell összehasonlítani hanem ezeket az ujjakat a régiekkel--->azt az írást a kép alatt cserélték le,mivel az Oscar esö elött nem volt ott az a ronda szobor meg valami amcsi kritikus véleményét idézték ha jól emlékszem. (Amiröl te beszélsz az a "Widescreen - Fullscreen" az csak a teljes és széles vásznú kiadások külömbségét jelöli.)

Ez az utolsókirály dolog: a GyU GySZ Képes utmutatóban is Isildur van írva utolsó királynak. (Halála után nem választottak új királyt, vmi hasonló...)
PJ-ék valszeg nem akartak naggyon túlterhelni, szegény amcsi nézők agyát... ;)

Ezt pontosan melyik résznél írják? Mert nekem is megvan de eddig nem tünt fel. Ha ez tényleg direkt van (és erre mutatnak a tények) akkor annak nagyon nem örülök. Ha nem akarják leterhelni az embereket akkor minek kellett egyátalán megemlíteni a király nevét??? Mért nem hagyták csak ki egyszerüen és akkor nem kellett volna feleslegesen a könyvbe ütközni???

Cameron Duncan Lives!
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182169 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta: PJ-ék valszeg nem akartak naggyon túlterhelni, szegény amcsi nézők agyát... ;)

Azt hiszem, igazad van... :lol:

Legolas is azért szólja be a haditanácsban, hogy:
"Áltámadás"
mert az amcsik valszeg maguktól nem jönnek rá....

(Kivéve persze a SEAL-alakulat tagjai... néznek ők egyáltalán fantasyt? :roll: :twisted: )

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182146 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Felagund írta: Max annyiban, hogy ő volt az utolsó király, aki Arnorban és Gondorban is uralkodott, nem?


Az utolsó ilyen Isildur volt, majd Elessar. Pl Arvedui is követelte Gondor koronáját, de nem kapta meg.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182117 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Cerebrum írta:
Ha esetleg még nem lett volna: dvdmagazin.hu/hirek.php?id=486


Én nem látok különbséget a két borító közt... a cím fölötti csíkot eltekintve...


Ez az utolsókirály dolog: a GyU GySZ Képes utmutatóban is Isildur van írva utolsó királynak. (Halála után nem választottak új királyt, vmi hasonló...)
PJ-ék valszeg nem akartak naggyon túlterhelni, szegény amcsi nézők agyát... ;)
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182093 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Max annyiban, hogy ő volt az utolsó király, aki Arnorban és Gondorban is uralkodott, nem?

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182091 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szvsz teljesen mindegy, hogy melyik utolsó királyt nézzük, mert Legsi nem Malbeth szavait idézi a kérdéses jelenetben... Isildurról van szó, ő átkozta meg a hegyi embereket, és ő elég egyértelműen nem utolsó király. :wink:

Legsi a filmben írta: Long ago the Men of the Mountain swore an oath to the last King of Gondor, to come to his aid, to fight. But when the time came, when Gondor's need was dire, they fled. And so Isildur cursed them, never to rest until they had fulfilled their oath.

Tolkien a Gyűrűk Urában írta: 'That we shall know if ever we come to Erech,' said Aragorn. 'But the oath that they broke was to fight against Sauron, and they must fight therefore, if they are to fulfil it. For at Erech there stands yet a black stone that was brought, it was said, from Númenor by Isildur; and it was set upon a hill, and upon it the King of the Mountains swore allegiance to him in the beginning of the realm of Gondor. But when Sauron returned and grew in might again, Isildur summoned the Men of the Mountains to fulfil their oath, and they would not: for they had worshipped Sauron in the Dark Years.
'Then Isildur said to their king: "Thou shalt be the last king. And if the West prove mightier than thy Black Master, this curse I lay upon thee and thy folk: to rest never until your oath is fulfilled. For this war will last through years uncounted, and you shall be summoned once again ere the end." And they fled before the wrath of Isildur, and did not dare to go forth to war on Sauron’s part; and they hid themselves in secret places in the mountains and had no dealings with other men, but slowly dwindled in the barren hills. And the terror of the Sleepless Dead lies about the Hill of Erech and all places where that people lingered. But that way I must go, since there are none living to help me.'


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182082 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Scusi!!! :oops:

Arvedui az északi dúnadán királyság uccsó királya volt, Gondor uccsó királya Eärnur volt

:oops: :oops: :oops:

[size=9:3kx6mj5n]kösz, Ulmo ;) [/size]

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182081 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Felagund: Gondor utolsó királya Eärnur volt, nem Arvedui ;)

Endóre: a kérdéses jelenetben Malbeth, a Látó szavait idézi Legolas aHoltak Ösvényéről. Malbeth jósolta meg Arvedui anyjának, hogy a fia lesz az utolsó király Északon. A neve (Arvedui) is azt jelenti: "utolsó király" Egyébként erről több helyen is ír a Gyűrűk Ura. Pl a Függelékben.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #182080 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Gyűrűk Ura...
Függelék

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.110 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére