A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 7 hónapja #180501 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az igazi, történelmi szablyáknak sem volt mind keresztvasuk... de ez már off, ne menjünk bele!
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #180447 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #180426 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Artemisz (Celebthil) írta: Okés, de a jatagán lovasfegyver!!

Az orkok egyrészt gyalogos katonák, másrészt az ő szablyájuknak úgy tudom, van keresztvasa, és Felagundtól tudom, hogy ilyen Hadhafang-szerű szablyával egy keresztvassal rendelkező kard ellen kiállni kissé esélytelen.. :roll:


A jatagán nem lovasfegyver, a janicsárok sosem voltak lovas katonák, és úgy tudom ők is használták.
Ha megnéztel egy uruk-hai szögletes "szablyát" annak bizony egy milliméter keresztvasa sincs...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #180417 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Okés, de a jatagán lovasfegyver!!

Az orkok egyrészt gyalogos katonák, másrészt az ő szablyájuknak úgy tudom, van keresztvasa, és Felagundtól tudom, hogy ilyen Hadhafang-szerű szablyával egy keresztvassal rendelkező kard ellen kiállni kissé esélytelen.. :roll:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #180415 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Artemisz (Celebthil) írta:

Gandalf írta: Egyébként gyönyörű darab!

Mondjátok csak, nem kéne kérni svintől, hogy nyissunk egy "Harcászati eszközök"-topicot a Középfölde-topickörön belül?
Mert kicsit OFF most, hogy elkezdek arról áradozni, milyen szép az a kard, csak egy baj van vele: hogy nincs keresztvasa! :?


A keresztvas hiánya nem baj, vívótechnikától függ. A jatagánnak sincs keresztvasa...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #180412 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta: Egyébként gyönyörű darab!

Mondjátok csak, nem kéne kérni svintől, hogy nyissunk egy "Harcászati eszközök"-topicot a Középfölde-topickörön belül?
Mert kicsit OFF most, hogy elkezdek arról áradozni, milyen szép az a kard, csak egy baj van vele: hogy nincs keresztvasa! :?

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #180409 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az orkok úgysem értik a feliratát a szablyának, a tündék meg nem mernek röhögni rajta... :twisted: Egyébként gyönyörű darab!
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #180408 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta: Lilliana: Pedig az a kard van Elrondnál a Prológusban... :roll:

A Hadhafang? :wink:

(Csürhevágó... :lol: ez tetszik..)

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #180406 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Lilliana: Pedig az a kard van Elrondnál a Prológusban... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #180376 Írta: Lilliana
Lilliana válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta:

Lilliana írta:

(Arwen meg Elrond kardját nyúlta le, biztos valami tünde szokás...)

Hmm, azon a képen amit Penny berakott van egy összehasonlítás. A legfelsö Arwené közvetlen alatta az (szvsz) Elrondé és látható a külömbség. És külömben is rá van írva hogy "an i arwen" avagy "for a noble lady", hmm cikis lett volna Elrondnak ilyennel menni harcolni szvsz de igaz ki nek van ideje olvasni a harcban :lol:

Nem, a második a köztündéké a prológusból... Elrondnál az a kard volt, ami utána Arwennél van. A kardhoz még háttértörténetet is gyártottak, miszerint eredetileg Idrilé volt.

Én éppen emiatt gondoltam hogy nem hordana egy kardott amit egy nönek terveztek és bele is van írva hogy "egy nemes hölgynek" (ha már maga Idril neve lemaradt). :roll: Persze lehet hogy tévedek.
Gandalf , hmm azon én is sokszor gondolkoztam hogy mi történt a tünde kisérettel (föleg Figwittel :D ), lehet hogy ök is vissza fordultak mivel lehet hogy csak testörnek voltak ott, de az is lehet hogy csak egyszerüen elhalasztották az utat...
De ha csak Glorfindelt nézzük akkor lehet hogy csak a lovát akarta visszaszerezni....

Cameron Duncan Lives!
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #180322 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta:

Lilliana írta:

(Arwen meg Elrond kardját nyúlta le, biztos valami tünde szokás...)

Hmm, azon a képen amit Penny berakott van egy összehasonlítás. A legfelsö Arwené közvetlen alatta az (szvsz) Elrondé és látható a külömbség. És külömben is rá van írva hogy "an i arwen" avagy "for a noble lady", hmm cikis lett volna Elrondnak ilyennel menni harcolni szvsz de igaz ki nek van ideje olvasni a harcban :lol:

Nem, a második a köztündéké a prológusból... Elrondnál az a kard volt, ami utána Arwennél van. A kardhoz még háttértörténetet is gyártottak, miszerint eredetileg Idrilé volt.


Szerintem Hadhafang kifejezetten nöi fegyver :roll: habár nagyon gyilkos egy jószág bárki is forgassa!
Egyébként a könyv nem mondja, hogy Idrilnek nem volt kardja, de igaz azt sem hogy nem volt:
Én a magam részéről elhiszem a háttér történetet. :P

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #180287 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Glorfindel többször is szerepelt, nem csak a koronázáson: ő kísérte Arwen lovát a Szürkerév felé (átengedte neki Asfalothot ismét 8) ), csak azt nem értem, hogy ő mikor gondolta meg magát s fordult vissza :lol: :roll:
www.herr-der-ringe-film.de/v2/de/news/news-detail_955.php
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #180097 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Lilliana írta:

(Arwen meg Elrond kardját nyúlta le, biztos valami tünde szokás...)

Hmm, azon a képen amit Penny berakott van egy összehasonlítás. A legfelsö Arwené közvetlen alatta az (szvsz) Elrondé és látható a külömbség. És külömben is rá van írva hogy "an i arwen" avagy "for a noble lady", hmm cikis lett volna Elrondnak ilyennel menni harcolni szvsz de igaz ki nek van ideje olvasni a harcban :lol:

Nem, a második a köztündéké a prológusból... Elrondnál az a kard volt, ami utána Arwennél van. A kardhoz még háttértörténetet is gyártottak, miszerint eredetileg Idrilé volt.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #180083 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta: Pár szép nagy screencap:
www.livejournal.com/users/mirareeves/239799.html


Gyönyörűek ezek a screencap-ek, remélem még sok ilyet lehet majd találni a közeljövőben!
PJ tényleg mindenhol olyan mint egy hobbit, de azon a képen még inkább, a pipával a kezében... :D

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #180079 Írta: Lilliana
Lilliana válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta:

Penngaladiel írta:

Sil írta: Még egy hely, ahol ez az újdonsült Glorfindel látható a filmben: Arwen zászlója előtt...

Az hagyján, de a kis tejfelesszájú Glorfindel lenyúlta Haldír kardját!

www.jedielfqueen.com/comparepix/ ... swords.jpg
www.jedielfqueen.com/comparepix/ ... mpare2.jpg

Haldírnak már úgysincs szüksége rá... :wink:

Akkor még lehetett volna... :wink: De szvsz nem nyúlta le hanem ez egy egyen szerszám valszeg Völgyzugolyból való. :roll:

(Arwen meg Elrond kardját nyúlta le, biztos valami tünde szokás...)

Hmm, azon a képen amit Penny berakott van egy összehasonlítás. A legfelsö Arwené közvetlen alatta az (szvsz) Elrondé és látható a külömbség. És külömben is rá van írva hogy "an i arwen" avagy "for a noble lady", hmm cikis lett volna Elrondnak ilyennel menni harcolni szvsz de igaz ki nek van ideje olvasni a harcban :lol:
Nekem bejön ez a Jarl-féle Glorfindel (külömben csak a haja tejfeles nem a szája...)

Cameron Duncan Lives!
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #180067 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Megkérnék mindenkit, hogy itt felejtse el a Gibson-filmet. Köszönöm.

Szolgálati közlemény vége.
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #180030 Írta: Haebrethilien
Haebrethilien válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
lehet, h már nem vág ide, de sztem eza a glorfindel gáz.
legalábbis nekem nem teccik.

a passiótól meg nem sajnáloma bevételt, és sztem is több embert vonz a témája miatt. lehet, én is megnézem, de nem biztos, h moziban.

"Elveszett, örökre - mondta -, s most minden sötét és üres."
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #180001 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Endóre írta: Peter Jackson a képen úgy néz ki, mint egy hobbit.
:itscool:

Szvsz mindig úgy néz ki :D

Más lett a világ
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #179980 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Tinúviel!Tinúviel! írta: Ha tényleg lesz ilyen vetítés akkor ott a helyem! Régóta várom már, hogy leadják őket egyben.... Biztosan nagyon jó lesz! Tudja esetleg valaki, hogy ez minden moziban lesz, vagy csak a művészmozikban??? Már úgy értem, hogy a nagy multikban is??? 8O

A Passiót én még nem láttam, de mindenképpen megnézem...kíváncsi vagyok rá! Szvsz látatlanban nem lehet eldönteni, hogy jogosan vagy jogtalanul hozott e több pénz mint a ROTK, de szerintem mindenképpen a valállásos téma miatt! A vallásos témájú, brutális filmek ált. elnyerik az emberek kíváncsiságát, lásd Ben Hur.Azt is rengetegen megnézték, és majdnem egy szinten van a ROTKal Oscarok terén..... De a Ben Hur egy jó film! És biztos vagyok benne, hogy a Passió is az, mert Mel Gibson nem szokott, olyan nagyon rossz filmekben játszani...ez meg a másik...sokan azért mennek el,mert Mel Gibson játszik benne..... De a rokonai közül páran látták és azt mondták, hogy nagyon jó és érdemes megnézni!
:P

Mel Gibson nem játszik benne, hanem ő rendezte.
bocs az offért

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #179978 Írta: Tinúviel!Tinúviel!
Tinúviel!Tinúviel! válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ha tényleg lesz ilyen vetítés akkor ott a helyem! Régóta várom már, hogy leadják őket egyben.... Biztosan nagyon jó lesz! Tudja esetleg valaki, hogy ez minden moziban lesz, vagy csak a művészmozikban??? Már úgy értem, hogy a nagy multikban is??? 8O

A Passiót én még nem láttam, de mindenképpen megnézem...kíváncsi vagyok rá! Szvsz látatlanban nem lehet eldönteni, hogy jogosan vagy jogtalanul hozott e több pénz mint a ROTK, de szerintem mindenképpen a valállásos téma miatt! A vallásos témájú, brutális filmek ált. elnyerik az emberek kíváncsiságát, lásd Ben Hur.Azt is rengetegen megnézték, és majdnem egy szinten van a ROTKal Oscarok terén..... De a Ben Hur egy jó film! És biztos vagyok benne, hogy a Passió is az, mert Mel Gibson nem szokott, olyan nagyon rossz filmekben játszani...ez meg a másik...sokan azért mennek el,mert Mel Gibson játszik benne..... De a rokonai közül páran látták és azt mondták, hogy nagyon jó és érdemes megnézni!
:P

"Ebben a mesében részeg a herceg és ronda a királylány, de a néha a szemétdomb felett is felragyok a szivárvány..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #179953 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Peter Jackson a képen úgy néz ki, mint egy hobbit.
:itscool:

A Nap ragyogja be utadat.
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #179951 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én abszolút egyetértek Morgullal, én is láttam a filmet, és semmiképp nem nevezném antiszemitának vagy brutálisnak. Meghökkentő az igaz, de sokszor a valóság is az, csak ebbe nem túl jó belegondolni. A film maga pedig nem botrányfilm, ha annak tűnik akkor arról a különböző médiák tehetnek, mert ilyen képet festettek róla. Ez persze csak az én véleményem. :wink:
Bocs az offért. :oops:

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #179929 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #179909 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Morgul: én csak arra gondoltam, hogy elhíresztelték róla, hogy ilyen, meg hogy olyan, és vannak emberek, akik azért járnak moziba, hogy botrányt lássanak, meg háboroghassanak. Szvsz ez nem volt OFF.

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #179887 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Egy nagyon aranyos kép PJ-ről szvsz... :lol: :
img2.photobucket.com/albums/v11/ ... /Peter.jpg

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #179886 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Drowse írta: Nem láttam a Passiót, de az biztos, hogy nagyobb érdeklődési kört vonz, mint egy fantasy. A vallásos témák mindig érdekelték az embereket. Az meg rátesz egy lapáttal, hogy előre elhintették, hogy a film antiszemita, és hogy milyen botrányos. Egy kis reklám.


Láttam a filmet. Nem antiszemita és nem botrányfilm. Sokan panaszkodnak arra, hogy brutális. Én inkább úgy fogalmaznám ezt meg, hogy a valóság brutális, csak félünk szembenézni vele. Kényelmesebb nem tudomást venni egy ilyen dologról. Én úgy láttam a filmet, mint hívő keresztény, de bárkinek ajánlom. Nagyon megdöbbentő.

Bocs az OFF-ért!

Figyelem! SPOILEREK! Ez itt egy honlap, ahol szinte minden ismert információt (képeket, pletykákat, találgatásokat, esetleg filmbejátszásokat) megtaláltok összegyűjtve A király visszatér bővített változatáról angol és német nyelven.

home.datacomm.ch/betaversion3/

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #179885 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nem láttam a Passiót, de az biztos, hogy nagyobb érdeklődési kört vonz, mint egy fantasy. A vallásos témák mindig érdekelték az embereket. Az meg rátesz egy lapáttal, hogy előre elhintették, hogy a film antiszemita, és hogy milyen botrányos. Egy kis reklám.

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #179882 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Aldarion írta: Igaz, hogy A Passió premieri bevétele meghalatta A Király visszatér-ét. Kissé meglepett, mikor ezt olvastam... 8O


Nem csodálkozom rajta. Kicsivel jobb és megdöbbentőbb film is, mint A király visszatér. Annak ellenére mondom ezt, hogy a Gyu "trilógiát" a kedvenc filmeim közé sorolom.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #179869 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nagyon örülök, hogy lesz ilyen lehetőség, én, ha rajtam múlik biztos ott leszek!
Kíváncsi vagyok hogy lesznek megoldva a szünetek, személy szerint nekem elég lenne, ha csak az egyes filmek után tartanának egyet... :)

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #179860 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én a Magyar Nemzetben láttam, de úgy hallottam máshol is írtak róla. Én is biztos ott leszek. :lol: Jegyet rendelni meg szerintem mindenhol lehet előre, a Plazákban biztosan. Hogy mikortól azt sajnos én sem tudom.

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.199 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére