A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 9 hónapja #158364 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Morgul írta:

Alyr Arkhon írta: Megnéztem a 10 perces videót...

nem lesz Nagy Homály?
kár...


Már miért ne lenne?


Én nem láttam olyasmit...
Elvileg már amikor Faramir megérkezik, sötétnek kellene lennie, no meg a seregszemlén is... (bár annak csak az előestéjét láttuk de elég világos volt...)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158363 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Alyr Arkhon írta: Megnéztem a 10 perces videót...

nem lesz Nagy Homály?
kár...


Már miért ne lenne?

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158362 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Megnéztem a 10 perces videót...

nem lesz Nagy Homály?
kár...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158339 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Alyr Arkhon írta:

Gandalf írta:
Azért örülnék, ha egy ilyen kis videó azt is elmagyarázná, miért függ Arwen élete a Gyűrű sorsától... :evil:


Ezt már elmondtuk:
Arwen apucija a Vilya hordozója, ha a Gyűrű megsemmisül, az ideje lejár, ha Szauron visszakapja, Elrond elvész
Arwen nagymamija Galadriel a Nenya hordozója, ld az Elrondnál leírtakat
Arwen vőlegénye egy Aragorn nevű fazon, Isildur örököse, az ő élete a Gyűrűtől függ mert részt vesz a háborúban.



Ergo kövzetlenül semmi köze a Gyűrűhöz :twisted: :lol:

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158336 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta:
Azért örülnék, ha egy ilyen kis videó azt is elmagyarázná, miért függ Arwen élete a Gyűrű sorsától... :evil:


Ezt már elmondtuk:
Arwen apucija a Vilya hordozója, ha a Gyűrű megsemmisül, az ideje lejár, ha Szauron visszakapja, Elrond elvész
Arwen nagymamija Galadriel a Nenya hordozója, ld az Elrondnál leírtakat
Arwen vőlegénye egy Aragorn nevű fazon, Isildur örököse, az ő élete a Gyűrűtől függ mert részt vesz a háborúban.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158333 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az oké, hogy számunkra a bővített változat A Film, de a nagyközönség számára mégiscsak a moziváltozat a lényeges! Már annak is kerek egésznek kéne lennie... :roll:

Azért örülnék, ha egy ilyen kis videó azt is elmagyarázná, miért függ Arwen élete a Gyűrű sorsától... :evil:
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158326 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
No igen a logikai hibák..
Egyébként akinek mondjuk nem tetszett a TTT moziverzió az nem fogja megnézni a bővítetett ezért ottmarad a "mért viselkedik így Faramir" cucc. (itt azoka gondolok akik NEM olvasták a könvyet)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158307 Írta: Nightmare
Nightmare válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!!

Én is nagyon nagy rajongo vagyok, csak eddig valahogy elkerülte a figyelmem ez a fórum, amit nagyon szégyellek :oops:
De most már itt vagyok, ahogy visszaolvasgattam, nagyon tetszik minden, szimpatikusak az emberek, remélem sikerül beilleszkednem;)
A ROTK-ről. Ugy látszik, megyek a premierre, amit már szörnyen várok!! Elég rossz belegondolni, hogy a világ egyes részein már egy hete vetítik, de hát ez van...
Látom, itt is, mint mindenhol vita tárgyát képezik PJ ujításaii... Jó, hát tényleg nem tetszenek nekem sem, de egy könyvet sohasem lehet teljes igazából vászonra vinni, ezt meg kell érteni. És azt is, hogy minden ember máshogy éli meg a könyvet, más részek ragadják meg, mást képzel hozzá, és hát PJ volt a rendező, és nem mi.. Nem akarok okoskodni, de ez a véleményem.
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158297 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sorel írta: Sok tekintetben igazat adok Gandalfnak. Nem az a baj, hogy változtatások vannak a könyvhez képet, és engem nem is a logikai bukfencek zavarnak a legjobban, hanem azok a hatásvadász jelenetek, amelyek az égvilágon semmit sem tesznek hozzá a filmhez, legfeljebb a gyermekded lelkű amerikai átlagnéző akció iránti igényét elégítik ki. A legjobb példa erre a vargok támadása.


A hatásvadász jelenetes dologban egyetértünk. A film mély pontjai: Aragorn lezuhan (a warg csata még nem lett volna önmagában rossz), Aragorn idióta kapunyitós visszatérése, Legolas akrobatikus mutatványai, Mória lépcsős jelenete, Gimli leesik a lóról. Engem ezek idegesítenek a legjobban.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158277 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sok tekintetben igazat adok Gandalfnak. Nem az a baj, hogy változtatások vannak a könyvhez képet, és engem nem is a logikai bukfencek zavarnak a legjobban, hanem azok a hatásvadász jelenetek, amelyek az égvilágon semmit sem tesznek hozzá a filmhez, legfeljebb a gyermekded lelkű amerikai átlagnéző akció iránti igényét elégítik ki. A legjobb példa erre a vargok támadása.
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158270 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: Gandalf: remélem, ez a filmecske segít jobban megérteni a Samu-Frodó összeveszés gyökerét ;)

Klikk ide Mpeg, 9 mega

Ami Denethort illeti: emlékezz rá, hogy Faramir viselkedése is furcsa volt a TTT moziváltozatában. Aztán a bővített választ adott a dologra.


Hűűűű, Szméagol nem semmi...
Szegény-szegény Szamu...

Nekem az egyetlen logikai baki Szilszakáll volt: "homály üli meg az erdőt" "ezt a vihart nem vészelhetjük át" aztán meg: "az entek nem mennek háborúba..."

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158259 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Gandalf: remélem, ez a filmecske segít jobban megérteni a Samu-Frodó összeveszés gyökerét ;)

Klikk ide Mpeg, 9 mega

Ami Denethort illeti: emlékezz rá, hogy Faramir viselkedése is furcsa volt a TTT moziváltozatában. Aztán a bővített választ adott a dologra.
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158243 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Aki nem olvasta a könyvet, s semmit sem tud Denethorról, annak is értenie kéne csupán a film alapján, hogy miért viselkedik úgy, ahogy viselkedik. Ha ez nem derül ki a 3. részből, az komoly hiba lenne. A film nem csak profi Tolkien-szakértőknek készült, akik a leghalványabb utalásból is értenek mindent. Nagyszerű, hogy mi ismerjük vagy logika alapján ki tudjuk következtetni a szereplők motívációit, de ez egy filmes jellemábrázoláshoz nem elég. Ha Denethor jelleme érthető lesz pusztán a látottak alapján, akkor nem szóltam semmit. Majd meglátjuk a moziban...
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158213 Írta: Diego de la Moota
Diego de la Moota válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ejjj... Simítsunk egy kicsit a dolgokon.
Alig várom már a jövő májust, hogy megvehessem a hármat együtt díszdobozban! ... Már most spórolhatok rá. :(
Rabyn: lehet hogy jobb lett volna, de én ennek jobban örülök, mert képsesek lettek volna darabjáért elkérni ugyanezt a pénzt. :( Ami nem csekély.

"Chaotic Evil means never having to say you're sorry"
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158208 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
azér bakker nem, kéne leharapni a fejemet!
Attólmég, hogy ez a véleményem attólmég tetszenek a filmek, csak az a bajom velük, hogy ez a Gyűrűk Ura ez egy adatpáció, de nem így van reklámozva.. Mindegy hagyjuk..
HA rendesen elolvastad volna amit írok azt is láttad voltna, hogy írtam, hogy "(persze akkor nem lett volna ekkora sikere, de ez szvsz teljesen megoldható lenne mondjuk olyan tvfilmben mint a Merlin, csak jobban kidolgozva)"

De jellemző, hogy itt senki sem tud rendesen elolvasni semmit, senki sem tud visszaolvasni egy topicban....

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158181 Írta: Balrog Sándor
Balrog Sándor válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Palimir írta:

Balrog Sándor írta: MÉG 2 HÉT ÉS ROTK !!! :)

2 hét? Ez hogy jött ki? :) Ha jól számolom, 8-at kell aludni az amerikai bemutatóhoz, valamint 30-at az itthonihoz... :)


Ezt úgy értettem hogy 2 hét múlva (illetve most már csak 13 nap) megnézem külföldön, mert amúgy is elutazok és akkor már nem hagyom ki. NEM BÍROM JAN. 8-IG !!!
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158173 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Rabyn írta: én tuti 6 filmben (mert ugye 6 könyv van) csináltam volna meg s úgy mint a mátrixot, mutatnám be félénkenétn. (persze akkor nem lett volna ekkora sikere, de ez szvsz teljesen megoldható lenne mondjuk olyan tvfilmben mint a Merlin, csak jobban kidolgozva)
Dehát örülni kő annak ami van:)
Én nem tudom úgy nézni, hogy nem a könyv van megcsinálva.. nemtudom mért egyszerűen nem tudom..
Ettőlmég a bővítettek nagyon tetszettek és biztos vagyok benne, hogy aROTK bővített is tetszeni fog!


Aha... és szerinted ki lett volna az az infelix, agyatlan pancser, aki megcsinálta volna azt a sorozatot. Abból semmi bevétel nem lett volna. Magyarán nem lett volna finanszírozva a film. Így a színvonal kb. a Barátok közt szintjét ütötte volna meg. Az teljes bukás lett volna. És akkor most nem létezne ilyen téma. Ennél jobban nem lehet megfilmezni. Ha ilyen maximalista vagy, akkor gondolkodj maximalistán. Magyarán gondold át, hogy egy ilyen könyv megfilmesítéséhez milyen anyagi keretekre van szükség. Ez a könyv sajnos - ha tetszik, ha nem - nem filmezhető meg ennél jobban. Mert az élvezhetetlen, bonyolult, unalmas, követhetetlen, mérhetetlenül lapos látványtechnikájú, 3 rendű színészi gárdával ellátott, zene nélküli film lenne. Az pedig már nem tartozik a film kategóriába. Ezért, ha úgy gondolod, hogy ez a film a Tolkien-i világ képernyőre vitelének minimum szintje, akkor nyugodtan mond inkább ki, hogy ezt a könyvet nem lehet és nem is kellett volna megfilmesíteni. Ennyi. Nem kell ezt tovább ragozni.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158162 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
én tuti 6 filmben (mert ugye 6 könyv van) csináltam volna meg s úgy mint a mátrixot, mutatnám be félénkenétn. (persze akkor nem lett volna ekkora sikere, de ez szvsz teljesen megoldható lenne mondjuk olyan tvfilmben mint a Merlin, csak jobban kidolgozva)
Dehát örülni kő annak ami van:)
Én nem tudom úgy nézni, hogy nem a könyv van megcsinálva.. nemtudom mért egyszerűen nem tudom..
Ettőlmég a bővítettek nagyon tetszettek és biztos vagyok benne, hogy aROTK bővített is tetszeni fog!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158158 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta: Én csak arra utalok, egyes dolgok teljesen érthetetlenek vagy ellentmondásosak a változtatások miatt!

Akkor gondolj arra, hogy annak, akinek teljesen új a történet, pont a változtatások miatt lesz ez a sűrített film egyszerűbb, érthetőbb. Bele sem merek gondolni, hogy mi lett volna, ha mindezt két, vagy pláne egy filmben csinálták volna meg... 8O

Minden megtörténhet... még az is ami nem.
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158150 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Morgul írta:

Lilliana írta: Sajna nem láttam még a 2.bövítettet de olvastam az említett jelenet szövegét. Én nem láttam abban többet mint hogy Faramirt lenézi és nem tartja akkora harcosnak.Oké ez így sem fer de itt még él a harcos szellem benne amire egy uralkodónak általában szüksége van.
Talán Finduilas benne lesz a 3. bövítettben... :? :?:
S még egyszer az érzelgös részek: lehet(söt biztos) hogy nem fogják bemutatni a Helytartó életrajzát vagy nem fognak részletesebben belemenni de ha John Noble jót alakít akkór lehet hogy nem is lesz rá akkora szükség.


Ha mindent elmagyaráznának, akkor ott kéne ülnünk egy pár órát. Szerintem felesleges mindent bemutatni a filmben.


Nemhogy felesleges,de még egy 5 órás film sem lenne elég hozzá... :?

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158126 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Lilliana írta: Sajna nem láttam még a 2.bövítettet de olvastam az említett jelenet szövegét. Én nem láttam abban többet mint hogy Faramirt lenézi és nem tartja akkora harcosnak.Oké ez így sem fer de itt még él a harcos szellem benne amire egy uralkodónak általában szüksége van.
Talán Finduilas benne lesz a 3. bövítettben... :? :?:
S még egyszer az érzelgös részek: lehet(söt biztos) hogy nem fogják bemutatni a Helytartó életrajzát vagy nem fognak részletesebben belemenni de ha John Noble jót alakít akkór lehet hogy nem is lesz rá akkora szükség.


Ha mindent elmagyaráznának, akkor ott kéne ülnünk egy pár órát. Szerintem felesleges mindent bemutatni a filmben.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158122 Írta: Lilliana
Lilliana válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sajna nem láttam még a 2.bövítettet de olvastam az említett jelenet szövegét. Én nem láttam abban többet mint hogy Faramirt lenézi és nem tartja akkora harcosnak.Oké ez így sem fer de itt még él a harcos szellem benne amire egy uralkodónak általában szüksége van.
Talán Finduilas benne lesz a 3. bövítettben... :? :?:
S még egyszer az érzelgös részek: lehet(söt biztos) hogy nem fogják bemutatni a Helytartó életrajzát vagy nem fognak részletesebben belemenni de ha John Noble jót alakít akkór lehet hogy nem is lesz rá akkora szükség.

Cameron Duncan Lives!
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158121 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta:

Palimir írta: Attól még összeállhat logikailag (mert PJ biztos nem hagyja ki a logikát :) ) hogy nem követi teljesen a könyvet, de ezt már elmondtuk párszor :)


A második filmnél ugyancsak hiányzott a logika egy-két helyen... :? Az első részben csak apróbb logikai bakik voltak, nem vészesek, pedig eltért a könyvtől :arrow: értsétek már meg, nem azzal van bajom, hogy változtatnak bizonyos dolgokon! Lépjünk már túl ezen az érven! Lassan 3 éve csak erről vitatkozunk!
Én csak arra utalok, egyes dolgok teljesen érthetetlenek vagy ellentmondásosak a változtatások miatt!


Eddig szerintem semmi olyan logikai baki nem fordult elő a filmben, ami látványosan rombolta volna a történetet. Szerintem az egyik legerősebb logikai hiba Szilszakáll volt (először még szidja az orkokat és arról beszél hogy árnyék telepedett Fangornra, majd meglepődik azon, hogy Szarumán elkezdte pusztítani az erdőt). A másik az Elrond karaktere, habár ezt csak én gondolom így (először úgy viselkedik, mint egy erős hadvezér - tanács, döntés stb. - majd pedig, mint egy teljesen reményt vesztett, búskomor apa). Faramir döntését még mindig nem látom logikai bakinak, és azt sem, hogy elengedi Frodóékat.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158118 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta: Denethor: a könyvben három dolog járult hozzá, hogy teljesen elborult. Az első felesége elvesztése. Ezután lett komor és szótlan. Utána jött Boromir elvesztése. Emellett használta még a palantírt is. A filmben az első motívum nincs meg, a 2. bővítettben érthetetlen a viselkedése, pedig ott Boromir él, palantírja meg nincsen, amitől elborulna... Szóval nekem úgy tűnik, a filmes Denethor alapból ilyen, s nem a sorscsapások és megpróbáltatások tették szemétládává...


Már hogyne lenne benne a filmben az első motívum? Miért a könyvben tán benne volt? Noble (a színész) nyilatkozta is egy interjúban, hogy Denethor és Faramir között a kapcsolat a felesége elvesztése után kezdett el nagyon megromlani, mert Faramir rá emlékeztette. Tehát ez a filmben ugyanúgy jelen van. Szerintem baromira érthető a viselkedése. Arról nem is beszélve, hogy Mordor nyomása így is terheli a lelkét és elméjét, nem kell ehhez a palantír. A nagy lelki teher (felesége elvesztése, fia elvesztése), tehetetlensége (ő csak helytartó,de nem uralkodó) és Mordor növekvő ereje kétségbe ejti, összeroppantja. Ezt Faramir halálos sebe és a csata kilátástalansága még csak jobban betetőzi, majd az őrületbe kergeti. Gondolom hallottad már azt a kifejezést, hogy idegösszeomlás, lelki kimerülés. Szerintem pedig ezek a dolgok elég erős érvet képeznek ahhoz, hogy még egy ilyen nemes lelkű emberből is, mint Denethor egy eszelős idegroncsot, tébolyult őrültet csináljon. Csak képzeld magad a helyébe! Denethor egy szerencsétlenül járt, megkeseredett ember. Ő az egyik leglátványosabb áldozata a Gyűrűháborúnak. A filmben is egész biztos vagyok benne, hogy nagyon jól fog visszajönni a karakter (még palantir nélkül is).
Egyébként is Gandalf ne mond már azt, hogy nincs jelen valami a filmben azért, mert nem szerepel a vásznon. Ilyen erővel Gandalf és Bilbó nem barátok, mert barátságuk oka nem derül ki a filmből.

Tessék itt az interjú:

www.lordoftherings.net/index_exp ... noble.html

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158110 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Denethor: a könyvben három dolog járult hozzá, hogy teljesen elborult. Az első felesége elvesztése. Ezután lett komor és szótlan. Utána jött Boromir elvesztése. Emellett használta még a palantírt is. A filmben az első motívum nincs meg, a 2. bővítettben érthetetlen a viselkedése, pedig ott Boromir él, palantírja meg nincsen, amitől elborulna... Szóval nekem úgy tűnik, a filmes Denethor alapból ilyen, s nem a sorscsapások és megpróbáltatások tették szemétládává...
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158107 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta: Én csak arra utalok, egyes dolgok teljesen érthetetlenek vagy ellentmondásosak a változtatások miatt!


Például mik :?:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja - 20 éve 9 hónapja #158106 Írta: Lilliana
Lilliana válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta:

Palimir írta: Attól még összeállhat logikailag (mert PJ biztos nem hagyja ki a logikát :) ) hogy nem követi teljesen a könyvet, de ezt már elmondtuk párszor :)


A második filmnél ugyancsak hiányzott a logika egy-két helyen... :? Az első részben csak apróbb logikai bakik voltak, nem vészesek, pedig eltért a könyvtől :arrow: értsétek már meg, nem azzal van bajom, hogy változtatnak bizonyos dolgokon! Lépjünk már túl ezen az érven! Lassan 3 éve csak erről vitatkozunk!
Én csak arra utalok, egyes dolgok teljesen érthetetlenek vagy ellentmondásosak a változtatások miatt!

Gandalf, nem biztos hogy érthetetlenek lesznek,csak mivel tudod az eredeti okokat furcsa ha máshogy tálalják. Például lehet Denethor elkeseredetsége egyfelöl Boromir halála miatt van és lehet hogy a filmben nem kel hozzá Palantír hogy látni lehessen hogy reménytelen a harc akkora sereg ellen mi Minas Tirith-et kezdi ostromolni. Ezek mellett lehet más indok is ami csak azután fog kiderülni hogy láttuk a filmet.
"Lee" (aki a legutóljára belinkelt TORn-es beszámolót írta) direkt a változtatásokról írt mintsem egy átfogó élménybaszámolót a FILMröl. És szvsz nem kell legyinteni ha az érzelmi szálak jól sikerültek: minden kis részlet fontos minden szál és indok egyenlö fontossággal bír hogy élvezhetö film kerekedjen ki belöle.
Kedeves Rabyn, ha rád néznék akkor nem is fordítanék egyántalán... :D
Megpróbáltam minden Rotk-vel kapcsolatos pontot kiszedni abból a Spoilerböl s te azt mondod nem tudod miröl beszélünk... 8O

Cameron Duncan Lives!
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158094 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Palimir írta: Attól még összeállhat logikailag (mert PJ biztos nem hagyja ki a logikát :) ) hogy nem követi teljesen a könyvet, de ezt már elmondtuk párszor :)


A második filmnél ugyancsak hiányzott a logika egy-két helyen... :? Az első részben csak apróbb logikai bakik voltak, nem vészesek, pedig eltért a könyvtől :arrow: értsétek már meg, nem azzal van bajom, hogy változtatnak bizonyos dolgokon! Lépjünk már túl ezen az érven! Lassan 3 éve csak erről vitatkozunk!
Én csak arra utalok, egyes dolgok teljesen érthetetlenek vagy ellentmondásosak a változtatások miatt!
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158050 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Köszönöm Ulmo :)

Annyit még hozzátennék, mostanra már átrágtam magam a Szilmarilokon és lassan a Gyűrű keresésén is, átfogóbban látom az egész mitológiát... Sőt egész más volt újraolvasni a Gyűrűk urát pl. a Szilmarilok után. [size=9:2cyq1bq7](+ egészen biztos vagyok benne, hogy a Sz. is jobb lesz második olvasatra :) )[/size]
Nekem a filmben néha többet jelent egy mozdulat, egy tekintet, vagy éppen hang, amiből látom, hogy a könyv érzelemvilága köszön vissza... :)

Minden megtörténhet... még az is ami nem.
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #158047 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: Ajánlom mindenki figyelmébe:

Palimir írta: Úgy kell nézni a filmet, mintha nem olvastad volna a könyvet. Hiszen nem a könyv lett megfilmesítve, hanem a Gyűrűk ura világa a Harmadkor végéről. Én eddig így álltam hozzá, nem is csalódtam, és szerintem nem is fogok 8)


Jó lenne, ha megpróbálnánk így hozzáálni a dolgokhoz. Ha lesznek változtatások, azok nem azért születtek, hogy minket bosszantsanak.


Igen-igen. Peter mindig sokat szenvedett, mire döntött valamilyen változtatás mellett. Hiszen egy-egy jelenet leforgatása elQtt mindig újra elolvasta könyv odaillQ részét, gondoljatok erre.

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.046 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére