LEP 2004.

Több
20 éve 7 hónapja #139510 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: LEP 2004.
SZVSZ a születésnap gondolatnak mindenképpen maradnia kell. Ennek az eseménynek mindenképpen az a lényege, hogy az alkotó születésnapján megemlékezünk az alkotások hihetetlen kulturális hatásáról.

A Bilbóval való párhuzam szerintem is nehezen tartható fenn, de lehet, hogy nem is olyan lényeges... Lehet, hogy egyszerűen Tolkien Születésnapnak, vagy Tolkien Napnak kellene nevezni...

Lamorak egyébként javasolta, hogy a rendezvény koncepciója legyen a "Hogyan olvassunk Tolkien műveket" (Hogyan nézzük, játsszuk, élvezzük a művekből készült adaptációkat?)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #139302 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Gandalf: Nem találhatunk ki minden évben új koncepciót. És mindig a születésnap az alap, akár 111., akár nem... :wink: Szvsz a Rég Várt Ünnepély egy nagyon hangulatos és jó név, nem kéne elvetnünk.

Fio: Az eléggé a Cross Borns-hoz kötődik, hogy venné ki magát CB-koncert nélkül? :roll:

Egyébként az Arcok Álruhában-nak van egy kész színdarabja, amivel fel szoktak lépni (a CB nélkül is), egy jelmezes, zenés előadás, ami a Kalandozások...-ra épül. Minimális anyagi ráfordítást jelentene a részünkről, mint már említettem.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #139300 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Kalandozások Középföldén???? csak egy ötlet!

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #139299 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: LEP 2004.
A név azért fontos, mert hozzáad a rendezvény arculatához, keretéhez. Tavaly ezt a keretet a 111. szám és a Bilbóval való párhuzam adta. Idén is ki kell találni valamilyen egyedi koncepciót!
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #139242 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Igen nam csak azt vedd figyelmebe hogy a Szilt nagyon kevesen az elveszett meséket meg MÉG kevesebben olvasták..
szóval valami viszonylag ismert dolog kell idézetnek is.. (lehet az Tolkien egy mondása is vagy akármi) Vagy ha a Gyubol nem akkor max a Szilből lehetne idézetet venni.. Mert ha olyan idézetet veszünk amit nagyon kevsen ismernek az nagyon nem lesz jo. (szerintem!) De idézet előtt a rendezvény NEVÉT kellene kitalálni.. Szerintem ez fontosabb.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #139241 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Bocsi a közbekotyogásért... :roll: de ha olyan elnevezést szeretnénk, amelyet nem kell minden évben megváltoztatni, akkor most, hogy az elsőn túlvagyunk, a többit hívhatnánk "Az Újabb Régen Várt Ünnepélynek" ;) Vélemény? :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #139194 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Jó, de ez egyedi esemény volt a regényben, és attól, hogy valaki nem olvasta, mi még adhatunk az ilyesmire, meg az, hogy rég várt ünnepély, sugallja az egyszeri alkalmat. A könyvből vett idézet szerintem szlogennek nem lenne rossz, de akkor nagyon oda kell figyelni, mi legyen az. Szerintem ha már tolkienről szól a nap , nem kell feltétlenül a GyU-ból vett idézetre koncentrálódni. Lehet akár a Szilmarilokból, vagy az Elveszett mesék egyik verséből keresni. ...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #139191 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Melyanna írta: Rabyn, asszem igazad van... Hogy nézne ki, mondjuk az, hogy XIX. Rég Várt Ünnepély... :hein: :nono:

Hát úgy, mint a Ring Con 2003, meg a Fed Con 8... :wink: Szvsz semmi gond a számozással (csak utána szokták rakni, nem elé).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #139180 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Rabyn írta: De gondolj bele a régvárt ünnepély II.. Hogy nézne már ki? Mint egy film második része.. Amiről már a sokadik bőrt huzzák le (mint a terminátor, meg az ilyen filmek)
Valami olyan cím kell ami mögé nem kell majd mindig egy számot rakni..


Rabyn, asszem igazad van... Hogy nézne ki, mondjuk az, hogy XIX. Rég Várt Ünnepély... :hein: :nono:


Hiro hyn hídh ab 'wanath.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #139154 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Ancalimon báci: Áfival szombaton sokat beszélgettünk a LEP-el kapcsolatban, és felmerült néhány ötlet. Azokat minél előbb értékelni kéne (vezetőség?), mert komoly (azért annyira nem :) ) előkészületek szükségesek egyesekhez.

Névnek meg: "Van, mi arany, bár nem fénylik..."
Érdekes cím lenne, tudom, de ugyanakkor ez sok "mögöttes tartalommal" bírhat. Aki nem olvasta a könyvet, az ugyan nem tudhatja, hogy honnan való (sőt csak úgy önmagában olvasva tán rá sem jön, hogy GyU), de még azoknak is felkelti a figyelmét!

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #139153 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: LEP 2004.
De gondolj bele a régvárt ünnepély II.. Hogy nézne már ki? Mint egy film második része.. Amiről már a sokadik bőrt huzzák le (mint a terminátor, meg az ilyen filmek)
Valami olyan cím kell ami mögé nem kell majd mindig egy számot rakni..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #139117 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Aiya,

én a magam részéről a "II. Rég Várt Ünnepély" - vagy teljesen kiírva "Második Rég Várt Ünnepély" elnevezést támogatom...

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #139108 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: LEP 2004.
hát nekem eddig a Tolkien nap tetszik a legjobban. Azt minden évben fel lehet használni!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #139090 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Ha estleg jön díszvendég, akkor a barátnőm szívesen jelentkezik tolmácsnak - angol nyelven.
(angol nyevltanárit végzett, jelenleg 2. éves a Fordító és tolmácsképzőn).

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #139067 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Gandalf írta: Frodó a könyv szerint minden évben megünnepelte Bilbó szülinapját, s "mázsa-lakomának" hívta a rendezvényt ("Hundred-weight Feast"), legalább is a 112. születésnapot...


Naná, mivel a sajátja is akkor volt... :wink:
Egyébként a mázsa-lakoma szerintem sem jó, mert nem lakoma, és különben is, aki nem olvasta a könyvet, annak magas, lesz, hogy mit magyarázunk itt, hogy egy évvel később így meg úgy, meg mit tudom én... :roll: Szvsz Tolkien-nap vagy Tolkien Születésnapja vagy ilyesmi... De szvsz a II.Rég Várt Ünnepély sem rossz... :roll: :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #139066 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Azt nem mondtam, hogy annak kell szerepelnie a névben, hogy EGY... De ez is Rég Várt Ünnepély... (Miért ne lehetne minden évben Rég Várt Ünnepély? Egy év is hosszú idő a várakozásban... :roll: Főleg azoknak, akik nem tudnak netezni, meg talikra járni, és ez az egy rendezvény az, amire eljutnak, nincs más, amire várjanak... Hiszen nem minden rajongó van olyan kivételezett helyzetben, mint mi... :roll: )
Egyébként nem hiszem, hogy a látogatók olyat gondolnának, hogy "még egy bőrt húzunk le róla", mivel az összes külsős látogató, akivel beszéltem, azt kérdezte a LEP után, hogy "ugye lesz jövőre is?"...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #139063 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: LEP 2004.
De két ünnepély már nem lehet EGY rég várt ünnepély... Muszáj valami új nevet és új keretet találni neki, különben a látogatóknak tényleg az lesz az érzése, hogy még egy bőrt húzunk le ugyanarról a rókáról...
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #139057 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Mázsa-lakoma... Nem, nekem valahogy nem tetszik ez a név... (Már a könyvben sem tetszett, kezdettől fogva.) Ráadásul semmiféle "lakoma" nem szerepel a tervezett programok között. :wink:

Szvsz a Rég Várt Ünnepély 2. tökéletesen megfelelne, hiszen akkor legalább van mihez kötni (ha ezt a rendezvényt évente megrendezzük, nem változtathatjuk évenként a nevét)... :roll: Vagy egyszerűen legyen Tolkien-nap...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #139054 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Javaslatom:
Ne legyen a rendezvény neve Egy Rég Várt Ünnepély, mert az csak egyszeri, a 111. szülinapra vonatkozott. A LEP-et tekintsük "munkacímnek"!
Frodó a könyv szerint minden évben megünnepelte Bilbó szülinapját, s "mázsa-lakomának" hívta a rendezvényt ("Hundred-weight Feast"), legalább is a 112. születésnapot... Talán nekünk is valami hasonlót kellene...
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #138759 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: LEP 2004.
AZ ékszereladáshoz: megvan a tulajdonosa a Corvinban lévő ékszerboltnak. szóljatok ha kell az elérhetősége
a díjakhoz: nagyobb díjként szerintem pl egy Evenstar medál vagy hasonlók jók lennének.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #138390 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: LEP 2004.
a naptár jo5let!!!

lesz ebben az évben is rajzpályázat?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #138371 Írta: Merras
Merras válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Beleg Cúthalion írta:
Ha osszejon vele az interju, akarjatok hogy meghivjuk a LEP 2004 -re?
Valszeg eleg elfoglalt, de egy probat meger. Ha gondoljatok hogy tudnank ot fogadni, akkor meghivjuk szemelyesen, csak mondjatok mi legyen. :wink:
Ebben az esetben viszont nagyon szinvonalas rendezvenyt kell szervezni.

Beleg


Ave!

Ha jól emléxem, novembernben van a RingCon. Az annyit jelent, hogy ha akkor hívjátok meg, baromi kevés idő marad a szponzorok összevadászására, sőt, annál is kevesebb...
LEP2004-re szvsz nem szerencsés novemberben hívni díszvendéget. Én amondó vagyok, hogy kérdezzétek meg, lenne-e kedve valamikor jönni, és ha igen, milyen feltételekkel. És akkor lehet tartogatni későbbre - akár a LEP2005-re, akár egy évközbeni MTT-s nagyrendezvényt szervezni köré, akár az Átjáró Napokra vagy a HungaroConra (hogy haza is beszéljek egy picit :) )

RingConon még nem voltam, de FedConon már igen (a RingCont meg ugyanaz a bagázs szervezni), jó buli. Nyilván lesz autogramm session-je a csávónak, ott meg lehet kérdezni, hogy van-e kedve egy interjúra. Anno egy Babylon 5-ös színésszel készítettem úgy interjút, hogy az autogrammosztás közben megdumáltuk, hogy a bárban sörözünk egyet, és közben ad interjút :D

Az uccsó mondatra reagálva:

Akkor is színvonalas rendezvényt kell szervezni, ha nem jön díszvendég!!!

Live long and prosper!
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #138370 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: LEP 2004.
A naptárat szvsz érdemes lenne csak a pályázók képeiből összeállítani. Nem hiszem, hogy azokon ebben az értelemben lenne jogdíj! Hacsak az alkotó nem védi le.
tünde és megyei időszámítást és Középföldével és Tolkiennek kapcsolatos infokat pedig mindenképp érdemes lenne belerakni!!

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #138363 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Szerintem is jó ötlet, csak kérdéses, hogy a jogdíjak, meg hasonlók hogyan állnak ehhez a dologhoz. És itt nem csak az alkotók (pályázók) jogdíjáról van szó (ami még a könnyebbik eset), hanem hogy a 'Tolkien által megalkotott világról szóló képek és információk kiadása haszonszerzés céljából' mennyire igényel jogdíjat.

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #138358 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Szerintem jó ötlet...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #138342 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Ötlet:
Az idei képzőművészeti pályázat legjobb munkáiból kiadhatnánk egy 2004. évi naptárt.

benne lehetnének a tünde és megyei időszámítási rendszerek, a legfontosabb Tolkien-nel kapcsolatos és a Középföldi események. Meg sok-sok kép...

Mit szóltok hozzá?


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #138314 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Aiya Kedveseim!

Feladatot kaptam... :roll: Amihez a következőre lenne szükségem: megvannak-e valamelyikőtöknek a tavalyi (bocs, idei!) LEP-ről sajtóban megjelent ilyen-olyan hírek, cikkek, stb? (Nem annyira a netesre gondolok, mert abban a jó öreg Google mester segít :) , hanem az írott médiára, esetleg TV-kre, rádióadókra).

Előre is köszönöm a priviket vagy a Melian@estmail.hu -ra érkező leveleket...

Melian Öve óvjon Benneteket!

Ps. Sil, cool az új aláírásod! Kedvenc dalaim (+szövegeim) egyike! (De azért nálam Rhapsody az ÁSZ - Fabio... hmmm... :oops: )

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #138313 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Nem tudom milyen otletnek tunik, de megyunk nehanyan novemberben a RingConra Bonnba es mint a Craig-Parker.hu site varazsloi, megprobalunk interjut kesziteni Craig Parkerrel (Haldir). Amugy a site meg epitesi stadiumban van, uj design-t kap nemsokara.

Ha osszejon vele az interju, akarjatok hogy meghivjuk a LEP 2004 -re?
Valszeg eleg elfoglalt, de egy probat meger. Ha gondoljatok hogy tudnank ot fogadni, akkor meghivjuk szemelyesen, csak mondjatok mi legyen. :wink:
Ebben az esetben viszont nagyon szinvonalas rendezvenyt kell szervezni.

Ja es ha kulfoldieket hivunk, akkor valahogy gondoskodni kene a tolmacsolasrol, vagy hogy angol nyelvu eloadasok-kerekasztal beszlegetesek is legyenek.

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #138304 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: LEP 2004.
John Howe Svájcban él, és egész rendesnek tűnik a honlapja alapján... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #138302 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Merras: Teljesen igazad van.

Akkor koncentrálunk a két festőre, és az angolokra (mondjuk a két Sir Ian valamelyikére). Mindenesetre a dolog úgyis csak akkor bír összejönni, ha találunk egy olyan szponzort, aki a rendezvény normál költségvetésén kívül állja a meghívottak több százezer Ft-os plusz költségét is (sajnos ugyanez vonatkozik a filmrelikviák kiállítására is...)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.378 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére