Tábori logisztika

Több
15 éve 10 hónapja #362614 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
inkább valami olyan kéne, amit normál ruha felé lehet venni, mert nem szeretném ugyanazt a pólót hordani eglsz táborban... mitomén, valami kendőt tudok elképzelni, ami elég nagy, hogy este köpen, nappal szoknya legyen belőle, vagy ilyesmi. meg nyilván elég hordani a jelmezt kerejátékos eseményen... oda meg lehet rendesen beöltözni. Szal a magam részéről valami lilás-kékes-feketés naaaagy kendőizébe öltöznék, ilyen színű sminkkel este. meg koszorú, akár.

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #362610 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Tábori logisztika

Gandalf írta: Mit hordjanak a Szellemek?


BELEVAU

Vizet, vödörben :)

BELEVAU OFF
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #362608 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tábori logisztika

Gandalf írta: Mit hordjanak a Szellemek?


Én a magam részéről azt javaslom, hogy az elemükkel megegyező színű pólót - bár ez gillznek kissé nehézkes lenne :D - és koszorút. Ugyan ez elég fantáziátlan, de praktikus: gyorsan lehet átöltözni, a melegben kimondottan praktikus, és lehet mosni.
Bárki tud jobbat, én simán elfogadom. (Ezzel kínlódom én is már lassan egy hónapja.)

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #362564 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tábori logisztika

dorwinion írta: Kell nekem a keretjáték anyagigénye! Ha egy mód van rá, még a héten! :wink:

Okés, bár jelmezügyben tanácstalan vagyok.
Mit hordjanak a Szellemek?
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #362562 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Kell nekem a keretjáték anyagigénye! Ha egy mód van rá, még a héten! :wink:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #362418 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Az alább beidézett tv.módosítás ránk nem vonatkozik, nem kell vele foglalkoznunk.

Viszont, ha valaki megy a ma esti mulatságba, csalogathatna néhány olyan embert, akik még nem jelentkeztek a táborba. Lécci! :)

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #362020 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
És szerinted ezt mennyire tarották be? :)
Azért rákérdezek, hogy ne aggódj. :)
Amúgy Gumipók vállalja az utánfutózást. :hello:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #362016 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tábori logisztika

A DunaTV honlapja a Napi Gazdaságra hivatkozva írta: Egy tavaly őszi törvénymódosítás szerint a szálláshellyel nem rendelkező, nem önkormányzati táboroknak mostantól nem kell engedélyt kérniük a tisztiorvosi szolgálattól - írja a Napi Gazdaság.


A táborok szervezőinek mindössze a helyi jegyző engedélyére van szükségük. Az ÁNTSZ azonban továbbra is bármikor ellenőrizheti a higiénés feltételeket.

Az engedélyköteles táboroknál szigorúak a közegészségügyi feltételek. Így például, ha több mint 300 lakója van tábornak, akkor egy orvosnak mindig a helyszínen kell lennie.

Néhány előírást szigorítottak is. Ezentúl bármilyen állatharapást, csípést és marást jelenteni kell az illetékes tisztiorvosnál.

Az ÁNTSZ egyébként eddig viszonylag jó higiénés körülményeket tapasztalt a táborokban. A legtöbb gond az étkeztetéssel, a helyiségek szellőzésével és a vizesblokkok állapotával volt - írja a lap.


Forrás:
www.dunatv.hu/belfold/nyari_taborok.html
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361858 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Igen, itt figyel a megcímzett borítékja, holnap megy a postára 6 másikkal együtt.
A fórumon amúgy kinnt van a neve.
Ugye senki nem várja el, hogy egyesével hordjam a későn jelentkezők borítékjait a postára?

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361856 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Tavaszy András (xain) kétségbeesetten vár visszajelzést arról, ogy regisztráltuk a jelentkezését, állítólag már fizettek is!
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361689 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Szellemkhirály vagy dorw! :D Írj mailt szerintem is és rakd be a nyílt tábortopicba is!!!

Efkúnak meg igaza van.
Ezt az "X. összeget az MTT működésére" dolgot az új elnökség felül fogja bírálni a köv. elnökségin. Most nem lesz Kapolcsunk, ergo ezzel is spórol az Egyesület.

Koncentráljunk két dologra a táborral:
1. Az újak szeressenek bele az MTT-be és lelkes, aktív tagokká váljanak!
2. Akik a régiek közül jönnek táborba, azoknak a szívében szítsuk fel ismét a régi tüzet és ültessünk beléjük több kreativitást, optimizmust!
:wink:
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361688 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Tábori logisztika

dorwinion írta: Kezdem a jó hírrel!
Van foglalt vasúti kocsink! :D
A rossz hír az, hogy a csoportosjegyet legkésőbb az indulás előtti napon meg kell venni. (Egyébként nem reménytelen a dolog, még Rózsával egyeztetek.)

Viszont kilőnék ma egy mailt az eddig jelentkezetteknek, hogy NE vegyék meg a jegyeiket előre - illetve a vidékiek csak Budapestig - és úgy készüljenek, hogy a harmadik részlet fizetésnél kell rendezniük az útiköltséget. Ha ez sikerülne, akkor a diákkal nem rendelkezőket kísérőnek minősítjük (pl. Sil), és így ők is 50%-os jeggyel jöhetnek a Keletitől. Ja, 80 főnél 8 kísérő lehet, 81-nél 9 fő.
Vélemény? Engedély?


Egészen nyugodtan írj emailt.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361685 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Kezdem a jó hírrel!
Van foglalt vasúti kocsink! :D
A rossz hír az, hogy a csoportosjegyet legkésőbb az indulás előtti napon meg kell venni. (Egyébként nem reménytelen a dolog, még Rózsával egyeztetek.)

Viszont kilőnék ma egy mailt az eddig jelentkezetteknek, hogy NE vegyék meg a jegyeiket előre - illetve a vidékiek csak Budapestig - és úgy készüljenek, hogy a harmadik részlet fizetésnél kell rendezniük az útiköltséget. Ha ez sikerülne, akkor a diákkal nem rendelkezőket kísérőnek minősítjük (pl. Sil), és így ők is 50%-os jeggyel jöhetnek a Keletitől. Ja, 80 főnél 8 kísérő lehet, 81-nél 9 fő.
Vélemény? Engedély?

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361672 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Azzal teljesen egyetértetek, hogy ez a jelentkező létszám nem a mi "hibánk", főleg, mert jelenleg kb. 10 emberrel vagyunk kevesebben, mint tavaly egy hónnap későbbi időpontban. A gond nem is befolyt összegből való gazdálkodás lesz - azt megoldom kemény kézzel-szőrös szívvel - hanem az mtt pénz. Bár remélem ez esetben megértéssel találkozunk, nem követeléssel.
Reklámra nem költöttünk, és a létszám azt sugallja, hogy nem is igazán kellett volna.
Ettől függetlenül embert akarok!!! :twisted:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361668 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
dorw, szeretném itt is közölni veled, hogy szvsz:
- a kevés jelentkező nem a te/mi hibád(nk). az mtt korfája olyan, mint egy jóléti államé, csak nem halálozásilag, hanem felnövésileg. elöregszünk. örülhetünk, hogy van a tlv (ezer láv 4 kincső), mer amúgy feleannyian lennénk, mint tavaly.
- nemtudom mekkora volt a tábor "reklámkampányára" fordított költségvetési tétel, de szerintem nem lett volna elfogadott költségvetés se, nemhogy tábor, ha abba a bukszába több kerül. a meglévő keretek ésszerűbb fel- és kihasználásának (amiben a költségvetésben nem szereplő emberi erőforrások kihasználása az igazán komoly dolog) módján jelen pillanatban nem sok értelme lenne nekiállni vitatkozni, ahhoz túl késő van.
- ergo ne legyen már akkora gond, ha ilyen okokból hiányunk mutatkozik. az inkompetenciánkat ugyan meg lehet kérdőjelezni. de nagyonsok új van, és az mtt legfontosabb erőforrása* még mindig az emberi erőforrás. ha nekik jó tábort csinálunk - és ez legkevésbé az anyagiakon múlik - az mtt-nek igenis az nagyon-nagyon jó lesz.

következtetés:
koncentráljunk az újakra jól.
__________________
* anci, közgyűlés, nemtommikor kömf után asszem.

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361640 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Ugyan már egyszer csináltatok, de szeretném, ha újra írnátok egy listát azokról a dolgokról, amik szerintetek okvetlenül szükségesek a tábor kivitelezéséhez.

És mindenki vadásszon embereket, mert engem spec. fikarcnyit sem nyugatat meg a "majd utolsó héten még jelentkeznek" mondat.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361514 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Megjött Morgana jellapja, 16-án jön, így rendbe beosztani már nem érdemes, aznap vannak a nagy vizsgák, utána meg szabad rendi órák. Ha jól sejtem, tesztje alapján leginkább Hűséges númenori lenne, és Brandiréknál nem mutatna rosszul. Keretjátékilag megoldjuk majd.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361378 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Ma legkorábban 19:45-re tudok csak odaérni, sorry!
:(


Az ekfú által rajzolt térkép alapján sebcsaba táblázatot is csinált nekünk:
spreadsheets.google.com/ccc?key= ... fLUg&hl=en
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361282 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
na, majd nézegetem még :D egyelőre izé :D

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
Több
15 éve 10 hónapja #361251 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
jelentem, a következő dolgokat csináltuk a korábbi verzióval:
- Gandalf javaslata alapján összepárosítottuk az egymást jelölő emberkéket, és a kérdőíveik eredményeit összeátlagoltuk.
- Rátettünk egy hiperbolikus torzítást a skálára, hogy a térkép közepén összpontosuló júzerférgeket széjjelebb robbantsuk.

További módosításokat eszközölni ezen már túlságosan költséges lenne, úgyhogy a döntéselőkészítő szerepet betöltöttnek látom, szerintem innentől elboldogultok.

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361199 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
fqqdk.clusterone.hu/csap
user: tabor2008
pass: sirnifogtok

az svg-t a firefox natívan megeszi. a térképen azt látjátok, hogy a júzereknek milyen az eloszlása jellemek szerint, plusz színkóddal fel van tüntetve az általuk kívánt faj. ja meg a fekete vonalak a jelölgetéseket mutatják.

amit ebből le lehet szűrni és elég komoly probléma (bár még kalapáljuk az adatok eloszlását), hogy:
- képesek olyanok bejelölni egymást, akik jellemben a skálák túlsó felén van. (ezért van keresztülkasul huzigálva a sok vonal a térképen)
- a választott fajuk jelleme, és a kérdőív szerinti jellemük véletlenül sem korrelál.

amit eddig is tudtunk:
- a választott fajok eloszlása az ideális 4:3:2 helyett 31:33:2 :D

amin tudtunk / és tudunk segíteni:
- a jellemek eloszlását hozzátranszformáljuk értelmes módon a 9 alapjellemhez úgy, hogy egyenletes legyen.

most rajtatok a sor, el kell dönteni, hogy milyen irányba induljunk innen. mi mennyire fontos:
- a kérdőív jellemes része
- a választott faj
- a választott csapattárs

EDIT: szürke készíti a térkép következő verzióját, amin már nevek is lesznek, illetve az egymást jelölők által létrejövő klasztereket összeátlagolja, és egy pontként jeleníti majd meg.

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361076 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Kedd vállalható nekem leginkább, akár déltől is.

Ádám

u.i.: Ma lehet, hogy benézek.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361043 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
szerda nem annyira. inkább kedd.

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361024 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
A magam részéről a kedd-szerda tűnik a legesélyesebbnek. A csütörtök-péntek = vagy-vagy.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #360996 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Én is szeretnék, de az a nagy helyzet, hogy lapunk főszerkesztő-helyettese sörözni akar velünk, és még nem közölte az időpontot, hogy mikor. :? Lehet, hogy jövő héten, lehet, hogy máskor. Sajnos velünk nem nagyon óhajt egyeztetni az időpontot illetően, és a nagyfőnöknek nem szabad beszólnunk emiatt...

Egy biztos: a hétfő nekem tuti kiesik, mert aznapra már bejött egy program. amint lesz új infóm, szólni fogok.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #360995 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Jövő héten alkossunk csapatokat, tehát, mondjatok időpontot.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #360963 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Ma délután már fent lesz a táborunk a Port.hu gyermekrészlegében, hála Pandának, aki felhívta rá a figyelmemet! :D
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #360886 Írta: Gandalf
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #360883 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Sziasztok!

Találkozni kéne egy nagy összeröffenésre főszervezőügyileg. Majd kifejtem a gruppban. Itt csak annyit, hogy célszerűen a csapat- és rendi beosztások elkészítése és a fennmaradó teendők átbeszélése, meg egy jó hangulatú együttlét is hiényzik már, bevallom.

Most egy észrevétel, néztem a rendi beosztást, és azon tűnődtem, hogy én adnék a táborozóknak előnyt a rendi jelentkezésben a csapvezekkel szemben. Pontosabban: mezei táborozó ne maradjon ki csapvezek miatt a válsztott rendjéből. Javaslom, hogy a csapvezek plusz főnek számítsanak a keretbe. (Pont ennek az ellenkezője bontakozik a csapatok topikban, de szerintem ez nem túl jó így.) Illetve az bontakozzon, hogy a csapvezek nem számítanak a létszámlimitben. (Talán a táncosoknál okozhat ez gondot.)

Üdv, Ádám

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.457 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére