Könyvtáras program - Noldák

Több
21 éve 6 hónapja #78063 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák
Nos ime egy lelkes jelentkezö (azaz én) szivesen csinálnék bármit csak az a gond hogy nincs ötletem :(
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #78055 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák
:( Velem az a baj, hogy vidéki mivoltomból kifolyólag hétvégén általában Pécsett tartózkodom... és vigasztalom az otthoniakat, hogy el tudják viselni a következő öt napot nélkülem - tehát időelvonás olyankor kizárva ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #78053 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák
Íme a kiegészítés, pontosabban egy részletesebb vázlat. Egyelőre több "foglalkozásnyi" anyag, a véglegesítés során még lehet rajta módosítani. Ez most saját kútfő.

Estel, van kedved beszállni?

1-2 foglalkozás: Tolkien világképének ismertetése a Szilmarilok szövegei alapján, a teremtéstől Arda gömbölyűvé válásáig. Itt a szövegrészleteket is elolvasnánk, megbeszélnénk. Párhuzamosan az emberi világkép változásáról beszélgetnénk, ki mit tud róla stb. Végeredményként eljutnánk oda, hogy az érdeklődők tudják, hogy néz ki ma nagyvonalakban a világegyetem a Földről nézve és Tolkiennál mi minek felel meg. Csillagképek, csillagok, bolygók nevei. Szvsz kellene rá 2*2 óra.

3. foglalkozás: Égismeret, csillagtérkép, majd az ég segítségével. Távcsöves nézelődés. 2-3 óra, kellene szülői kíséret.

Ha több időnk is van, akkor lehet még mesélni a valóságos csillagképek kialakulásáról, a hozzájuk fűződő mitoszokról. Bár ez már erőteljesen letér a tolkieni vonalról és átmegy görög mitológiába :D .

[size=9:2173qyti](Azt azért ismételten megjegyezném, hogy én munkámból kifolyólag csak hétvégére tudok ilyet vállalni.)[/size]

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #78052 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák
...izé, tessék? Hogyan is lettem hozzácsapva Vardához? :roll:
Félek, nem tudnám elvállalni... :oops:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #78044 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák
Nos, nálam már van pár ötlet felhalmozva. (Finnel mi is kitaláltunk már valamit!)
Mivel a beszámolóba szeretnék eredményeket felmutatni, megkérem a következő emberkéket a következőkre:

:arrow: Gillz: várom a válaszodat a privimre, és egy részletezett programtervet valamelyik változatra (a tiédre vagy az enyémre).
:arrow: Varda: tőled a kiegészítéseket várom (Estellel együtt csinálod ezt a programot?)
:arrow: Darky: Vázlat!!!!!
:arrow: Cica: Vázlat!!!!!!
:arrow: Kincső: Vázlat!!!!
:arrow: Valaki elvállalja Szméagol ötletét, amelyben lehet beszélni az állatokról, azok védelméről (esetleg a természetvédelemről)?
:arrow: Ancalimon: te mit szeretnél????
:arrow: Mások: Téma és Vázlat!!!!!!

Határidő csütörtök este!

Legyen kidomborítva, hogyan kapcsolódik a választott téma a GyU-hoz!

Brisa
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #77879 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák
Sziasztok!

Ahogy látom a Tolkien és a csillagok lesz a legjobban megszervezett program a könyvtáros programban... :wink:
A Többi téma, hogy áll?
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #77819 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák

Estel Adániel írta: Szerintem jó ötlet lenne ez a távcsöves bemutatás - csak ügyesen bele kell szőni Tolkient is, hogy legyen okunk MTT-programnak hívni... :roll: [/color]


Ezt a csillagképek és egyéb égi objektumok kapcsán nem nehéz:

Tolkien és a csillagok

- Tolkien világa, mik a csillagok, hogy keletkeznek, hogyan állnak össze a csillagképek, mely csillagképek, égi objektumok kerülnek megemlítésre, a Nap és a Hold keletkezése, pályája. Eddig még távcső se kell
- előzőek a valóságban. Ehhez se kell távcső.
- csillagképek az égen. Gyakorlati foglalkozás, távcső nem kell, de pl. égbolt már igen. Bp-en belöl az Anna rét volna viszonylag jó helyszín.
- egyes érdekesebb égi objektumok távcsöves megszemlélése. Pl. együttműködésben a Polarissal már sokminden elérhető, az MCSE-t rá lehet beszélni személyre szabott programra is.

Természetesen szülőket is szívesen látunk. :D

Brisa: ez vázlatosan válasz a kérésedre?

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #77814 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák
Varda, Estel: Szuper! Tiétek a téma. :wink: Tény, hogy nagyobb szervezést igényel, de ez nem baj. Elvégre a szülőknek sem árt, ha hallanak vmit a csillagászatról... :roll:

Szeretném megkérni a témájukat lestoppolókat, hogy írják meg nekem nagyvonalakban, hogyan képzelik el a részleteket. Lehetőleg még a KGy előtt.

Szméagol anyukája a hétre ígérte a sablont.

Brisa
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #77805 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák
Ahogy rövidülnek a nappalok, egyre korábbi időpontban lehet tartani a távcsöves bemutatókat... Késő ősszel (ha épp nem takarja sűrű felhőzet) már a kora esti híradó időpontja is kiválóan megfelel a csillagos égbolt tanulmányozására... ;)

Szaturnusz-élmény: Tökéletes! :itscool: Nálam is bevált, még '91-ben... 8) Androméda köd: azt nyáron jó este nézni, télen ki kell várni, míg feljebb jön... viszont Orion-köd szuper! És vannak egyéb érdekes dolgok is...
Hold: örök favorit! ;) Már a pilisi táborban is megnéztük! :D

Szerintem jó ötlet lenne ez a távcsöves bemutatás - csak ügyesen bele kell szőni Tolkient is, hogy legyen okunk MTT-programnak hívni... :roll:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #77786 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák
Visszajöttem, de még enm találtam ki semmi hiper-szuper dolgot. :roll: de igyekszem! :wink:
Ezt a csillagvizsgálódást nem biztos, hogy olyan könnyen meg lehetne oldani. Mert ugye acsillagok este vannak égen látható állapotban... :roll: A szülők meg azt szeretik, ha a gyerekeik este az ágyban vannak látható állapotban... :roll: Mert még ha mondjuk az osztály megy, az megint más. (Az én osztályom volt tavaly, csak én nem, met nem volt jó az időpont... :roll: ) Szóval ezmég elég bizonytalan szerintem.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #77728 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák
Mi? Csillagászat? :hein:

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #77711 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák

Brisa írta:

varda írta:

Brisa írta: Varda: Feltalálták ám már a csillagtérképeket is...


Háát az azért nem az igazi. :cry:


Persze, hogy nem. Én is tudom. De jobb, mint a semmi.
Esetleg fel lehetne venni a kapcsolatot a Planetáriummal vagy az Urániával...


Planetáriumban van ismerősöm. (Urániában is épp, de nekik nem túl pozitív a hozzáállásuk.) Viszont tudom javasolni távcsöves égbemutatóra a Magyar Csillagászati Egyesület kezelésében lévő Polaris csillagvizsgálót. A Planetáriumnak különben vannak ehhez megfelelő programjaik. Speciális programot készíteni sztem nem reális, túl nagy befektetés nekik (munkában). Távcsöves bemutatóról lehet szó, de az ég megismerését inkább akadályozza egy kupola, mint elősegíti. Távcső se kell hozzá, ehhez tényleg csak a szabad ég kell. Bár ha a csillagászat iránt érdeklődést akarunk kelteni laikusokban, akkor leginkább a Szaturnuszt kell megmutatni távcsővel. Az eddig még egyértelműen bejött, mindenki, akinek megmutattam eddig óriási élménynek tartotta még évek múlva is.
A Polaris előnye, hogy Bp. van. (Bár ez lehet hátrány is).
Szabad ég alatti távcsöves bemutató is megszervezhető, ehhez pl. tudok hozni távcsövet. (Bár nem túl jó minőségű, de bemutatási célokra teljesen alkalmas. Sőt, ha esetleg a program tovább is tart, úgyis tervbe vettem már egy jobb távcső beszerzését, ami jövő nyár fele már talán reális is lesz.) Tudok még néhány egyébként látványos célpontot is. Pl. Androméda köd, Orion köd. No meg a jó öreg kísérőnk a Hold természetesen.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #77707 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák

varda írta:

Brisa írta: Varda: Feltalálták ám már a csillagtérképeket is...


Háát az azért nem az igazi. :cry:


Persze, hogy nem. Én is tudom. De jobb, mint a semmi.
Esetleg fel lehetne venni a kapcsolatot a Planetáriummal vagy az Urániával...

Brisa
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #77704 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák

Brisa írta: Varda: Feltalálták ám már a csillagtérképeket is...


Háát az azért nem az igazi. :cry:

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #77616 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák

gillz írta: Akkor most... milyen témában, vagy mivel is szeretnénk a gyerekeket boldogítani? Úgy kapcsolódjunk Középföldéhez, h mondjuk mesélünk acsillagokról, a Végzet sarlójáról és Vardáról, aztán pedig megtanulunk pár csillagképet? A tünde nyelvekről, és ennek kapcsán a földi nyelvekről? Hm, nem is lenne olyan rossz... csak akkor sokat kell tudnunk a témáról, mert ez a korosztály esetleg sokkal jobban értesült nálam, mondjuk csillagképek terén.


Én úgy képzeltem, hog a GyU-ról beszélgetve a gyerekekkel eljutunk egy olyan témához, ami valamilyen oknál fogva fontos a srácoknak. Szóval én lényegesnek tartom, hogy tanuljanak valamit tőlünk. Olyan témák kellenéne amelyek hozzájárulnak a gyerekek azon tudásához, amely átal jobban megértik magukat illetve azt a világot, amiben élünk.
Szerintem ebből a szemszögből nézzük meg a felvetett témákat.

Varda: Feltalálták ám már a csillagtérképeket is...

Ring: Puszi a homlokodra.

Szméagol: Privi ment.

Brisa
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #77550 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák
Sziasztok!

Szméagol írta: Én is elvállalnék valamit, mondjuk mítikus állatok címén. Jó? :roll:


Ezennel ezt a hozzászólásomat visszavonom, nagy stomorúság kíséretében. Nagyon beleéltem magam, de egyszerűen nincs időm felkészülni. :(
Inkább így írom:

Valami állatokkal foglalkozó előadás is kellene, mondjuk mítikus állatok. Az "állatok" (és a mítikus állatok) téma szerintem nagyon vonzó lehet a "fiatalok" számára.
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #77402 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák
Itt vagyok, és igyekszem zseniális lenni... azaz kigondolni, hogy hogy lyukadunk ki "A magyar oktatási rendszer gyerekszemmelhez", onnan, hogy Frodó megtanult qenyául. :) :wink: :roll: Mert eredetileg onnan indult volna a dolog. Szal inkább egy másik cím kéne, pl. Tolkien és a tanulás. És ebben benne lehetne Tolkien mint tanár is... :roll:
Nem tudom miért de nem jöttek a hozzászólás-értesítések semmiről, és kevés időm is volt, most meg 3 napra elutazom AFK-ra, úgyhogy érzékeny búcsút veszek... :closed:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #77387 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák
A mi sulinkat tuti feírhatjátok! Hősökterei Ált. Isk.
Beszéltem az igazgatóval azt mondat oké!
1 feltétellel: csak olyan gyerekek jöhetnek akik ebbe az iskolába járnak :!:
Nos?
Üdv:
Ring

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #77376 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák
Sziasztok!

Svindler írta: A fo csapas irany -gondlom en - nyilvan Tolkien, mivel Magyar Tolkien Tarsasagrol van szo. Igy az o eletmuven keresztul kellene megkozeliteni a temakat.
Es indulaskor errol is volt szo.


Igen. Erre én is felfigyeltem, de nem zavart, mert tetszett ez az ötlet is. :wink:
Én is elvállalnék valamit, mondjuk mítikus állatok címén. Jó? :roll:
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #77361 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák

gillz írta: Akkor most... milyen témában, vagy mivel is szeretnénk a gyerekeket boldogítani? Úgy kapcsolódjunk Középföldéhez, h mondjuk mesélünk acsillagokról, a Végzet sarlójáról és Vardáról, aztán pedig megtanulunk pár csillagképet?


Csillagképeket szívesen vállalok. Abban elég jól otthon vagyok. :look: Csak ehhez viszont nem jó a könyvtár mint helyszín, ehhez sötét csillagos ég kell. Ezesetben viszont nem hiszem, hogy jó a megcélzott korosztály :( Nem hiszem, hogy nagyon elengedik őket este sötétben,ismeretlenekkel, ráadásul olyan helyre ahol igencsak gyér a közvilágítás.

Na meg persze ismerve az elfoglaltságomat, ezt max. hétvégén lehetne.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #77326 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák
Ha csak erről van szó, megnyugodhattok: még mindig ott tartunk, hogy a GyU az alap, és minden téma ebből "virágzik" majd ki. Tolkien volt oly zseniális, és sok megbeszélnivalót hagyott maga után (pszichológiait is :P ).

Ahogy Darkyt ismerem, bizti Arwenre és Aragornra fog építeni (Beren és Lúthien nem jó, mert azt a gyerekek nem ismerik... bár el lehetne mesélni).

A pszichológia téma nagyon tág. Lehetne például a halálról és a halhatatlanságról beszélgetni a tündék kapcsán. És még másról is, de majd Finnel egyeztetünk.

Az oktatásügy számomra is kérdéses, de lehet, hogy Kincső lesz oly zseniális, és kitalál valami nagyon jót.

A mitológia, a versek, a nyelvek témakörét mind-mind fel lehetne dolgozni még.
[size=9:33jz6kvv](Ancalimonra számítok nagyon... Hol vagy?)[/size]

Brisa
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #77314 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák
A fo csapas irany -gondlom en - nyilvan Tolkien, mivel Magyar Tolkien Tarsasagrol van szo. Igy az o eletmuven keresztul kellene megkozeliteni a temakat.
Es indulaskor errol is volt szo.
Tolkien muveibol felolvasas, vers szavalas, Kozepfoldehez kapcsolodo kreativ munka (vers-, novella iras, illusztraciok keszitese), film vetites, a mu elemzese gyermek szemmel.

Hogy a pszichologia, es az oktatasugy ebbe hogy fer bele..., hat nem tudom.

De peldaul a baratsagot Tolkien muveiben megjelno baratsagon keresztul lehetne bemutatni. Az ott szereplo viszonyokat elemezni, a valos eletre vetiteni, stb...
A szerelmet szintugy. Beren-Luthien, Aragorn-Arwen, Faramir-Eowyn. persze aztan el lehet kanyarodni tole, de ezzel kellene inditani.
Mondjuk Tolkien-nak nem epp az emberi kapcsolatok erzekeltetese az erossege. Tortenelmi, mitologiai vonalon sokkal erosebben kotodo anyagot lehetne osszeallitani. Persze olyan iranybol kellene kozeliteni, ami megfogja es lekoti a gyerekeket. (Meseljek el sajat elmenyeiket, ok milyen parhuzamokat fedeztek fel, stb... - persze ez a tema a tortenelmi, mitologiai iranyba erdeklodoket vonzza, de hat a baratsag tema sem feltetlenul erdekel mindenkit)
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #77312 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák

Batti írta: Óvatosan megjegyezném, hogy mivel a program, ha jól emlékszem, az MTT keretein belűl fog működni talán nem lenne rossz ha a fő csapás irány is ennek megfelelő lenne. Nem akarok senkit sem elkedvetleníteni, sőt ha szükségét érzitek szívesen segítek is.


Azaz? Ez mit jelent? Mármint a fő csapásirány?

Pont azért készülünk ennyire szorgalmasan, hogy a közgyűlésen legyen mivel előállnunk. Sőt a kósza talin azt is megbeszéltük, hogy ez nem fog a a 111. évforduló programjainak megszervezésének a rovására menni. Sőt, beillesztjük azokba (azaz januárban indítanánk el az egész programsorozatot - előtte maximum kipróbáljuk). És természetesen a plakátokon kint lesz az MTT neve és logója, minden, ami kell.

Amúgy hogyne éreznénk szükségét a segítségednek. :wink:

Gillz: Veled még beszélnem kell.

Brisa
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #77311 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák
Igazán tetszik, hogy ilyen sokan akarják csinálni a könyvtáros programot, és a szervezés is eléggé előre haladott. De hadd legyek kicsit ünneprontó. Óvatosan megjegyezném, hogy mivel a program, ha jól emlékszem, az MTT keretein belűl fog működni talán nem lenne rossz ha a fő csapás irány is ennek megfelelő lenne. Nem akarok senkit sem elkedvetleníteni, sőt ha szükségét érzitek szívesen segítek is.

"Kane o Keizai Suru"
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #77303 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák
Lithas!

Beszállnék én is, tündérek a mesékben, népmesék vagy valami ilyen témában...

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #77274 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák
No, emberek... akarom mondani Noldák, úgy látszik csomó helyszínünk lesz. Hála közreműködéseteknek.
Azt hiszem ideje előrukkolni valamivel. Szméagol anyukája hamarosan elő fog állni egy könyvtári-program "sablonnal" (vagy vmi olyasmivel). Az lesz a kiindulás, meg persze a GyU. Addigis lehet gyűjteni az ötleteket és a témákat.

Eddig:
Darky :arrow: szerelem
Cica :arrow: barátság
Kincső: A magyar oktatásügy problémái gyerekszemmel (Nos? Hogy tetszik? Megpróbálsz kidolgozni erre egy programot? [size=9:2mhqg7xs]Megsúgom, kemény dió, mert nagy felkészültséget igényel. Már ha 'profi' akarsz a témában lenni. :wink: [/size] )
Fin és Brisa :arrow: pszichológia (majd még pontosítunk :roll: )

Más?

Akiknek szimpi már valamelyik téma, az környékezze meg a 'témavezetőket' és csapatmunkában neki is lehet látni a feladatnak. De várom az új témákat is.

Készüljetek arra, hogy a közeljövőben össze kell majd gyűlnünk valahol, megbeszélni a részleteket. (És én személy szerint azt szeretném, ha ez nem hétvégére, hanem egy hétköznap délutánra esne. :roll: Lehet?)

Brisa
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #77254 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák
Megkérdeztem, az a nagy helyzet, hogy amíg nem állunk elő konkrét programtervvel és előadásokkal, a fejesek nem tárgyalnak (legalábbis nálunk nem).

Van benne valami.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #77246 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák
Sziasztok!

Telumehtar írta: Mi sulinknak olyan könyvtára van...pfuuu...képzeljétek:
Még a Gyürük Ura sincs meg!!!!! 8O


Ezzel a legtöbb iskolai könyvtár így van, mert nem tekintik "kötelezőnek" a művet. :?

Kincső!

Miért ne lehetnének ilyen szülők?
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja - 21 éve 6 hónapja #77026 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák
Én csütörtökön beszélek az igazgatóval!

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #76785 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Könyvtáras program - Noldák

Telumehtar írta: Mi sulinknak olyan könyvtára van...pfuuu...képzeljétek:
Még a Gyürük Ura sincs meg!!!!! 8O


Nálunk megvan (lehet, hogy A szilmarilok is, de ebben nem vagyok biztos), és állandóan kint van, tök sokan várnak rá mindig, :arrow: szóval ez egy jó jel, vlsz. sokan lennének kíváncsiak egy ilyen előadásra.

[size=9:3japfcl1]Brisa: az infók mennek, még ha egy kicsit lassan is [/size]:oops:

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.380 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére