111. születésnap - 2003. január 3.

Több
21 éve 6 hónapja #80261 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
OFF:A Fanfárba hírdetni elég gázos lesz.Ahhoz előbb meg is kellene jelennie.És még mi sem tudunk időpontot mondani,pedig mi is írunk bele...vagyis írnánk.Talán Hannáék tudják.Vagy ők sem.

"Mindegy merre indulunk,egyszer úgyis ugyanoda jutunk..." :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #80229 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Jujj! Vidul a fejem a jó hírek hallatára! Köszönjük a mi Pókocskánknak! :D :itscool: (egyre többet használom ezt a feltartott ujjú kis emotikont, ez is jelzi, milyen jók vagyunk :lol: )

Dín: kontaktok alatt nem ismerőst/protekciót rtettem, hanem elérhetőségi címet, telefonszámot. Bocs ha nem voltam világos.

Rendezvénybiztosítás: nincs sok tapasztalatom ilyen téren, bár nem hiszem, hogy a célközönség ránkdöntené a házat, azért lehet hogy elkell pár emberke. Pénztől függ! :wink: (mi nem :? )

Belépődíj: természetesen nekem is égne a fejem, ha még a saját tagjainktól is belépődíjat kellene szedni, de gondoljatok bele, ha elmész egy koncertre, rendezvényre, ott se ingyen osztogatják a mókát. Nekünk itthon a kis művelődési házban X jazz-banda 2 órás fellépéséért ki kell köhögni 600 Ft-ot. Ez is szűkíti azoknak a körét, akik eljönnek, de ez van.

Cross Borns-os emberünk egyelőre hallgat. Lehet hogy elküldöm a levelet a másik címükre is. Érdekes, rendeltem tőlük CD-t, arra rögtön válaszoltak. :tongue:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #80228 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Ahoi!

Gumipók írta: Először is a minap bementem a Camelotba a Ferenc körúton és elbeszélgettem az ottani srácokkal.


Jóóóóóóó! :wink: Már akartam mondani a múltkor is, hogy valaki felkereshetné az ilyen boltokat Pesten (Camelot, Silverland, Trollbarlang... meg ha nagyon muszáj, a Valhallát is). De látom, nem kell itt szólni... :)

Gumipók írta: Ezenkívül az egyik srác akivel ott szóbaelegyedtem egész véletlenül a Fanfár című országos megjelenésű Fantasy-szerepjáték lap főszerkesztője volt és amikor megmutattam neki a Lassi-t rögtön felcsillant a szeme.


Jé, a Fanfár még létezik?! Hihetetlen, én már lassan egy másfél éve-éve nem láttam színét se errefelé...! Nagyon jó. Tekintve, hogy a Rúna megszűnt (vagy erről is csak én nem tudok), tapasztalataim szerint a jelenlegi legjobb RPG-lap a Fanfár... Gumipók: gratula! :D

Gumipók írta: Szóval, szóban megegyeztünk róla, hogy egy a társaságról szóló és általunk megírt cikket leközölnek a lapban, cserébe pedig mi kapunk egy cikket a LOTR játékról vagy a készülő szerepjátékról amit mi tehetünk be a Lassi-ba. Plusz a Fanfárban reklámozhatjuk mind a Lassi-t mind a 111. szülinapot és viszonzásképp mi is biztosítunk hasonló reklámfelületet a Fanfárnak. Szerintem ez számunkra roppant előnyös, annál is inkább, mert a Fanfár asszem több tízezres példányszámban kel el havonta.


Ez is szuper. Azonkívül felhívnám (ismételten) a figyelmet, hogy a Tolkien és a szerepjáték topicba legkésőbb a jövő héten bekerül egy hozzászólásom, melyben a tervezett pbm-(szerep)játékot vázolom... Ez mindenképpen olyan project, ami a Lassiban is, meg a Fanfárban is helyet kaphat.

Gumipók írta: Szerintem olyan programajánlót kéne készíteni a 111. szülinap-ról és olyan helyeken kéne terjeszteni, hogy a szülők, mint az egész család számára szórakoztató hétvégi programra ők maguk hozzák el a csemetéket a rendezvényünkre. Ha ilyen hírverést sikerülne csinálni akkor mindenki számára világos lenne, hogy nem drogos...stb partyról van szó.


Tudom ajánlani a PestiEst megkeresését, meg úgy általában az Est-lapokét. Erre mifelénk nem sok ilyen info-kiadvány van, mindenesetre ha lesz valami konkrét, mindenképpen nyomatni fogom... :wink:

Gumipók írta: A sok program ellenére én maradnék az egy napos rendezvénynél. Az, hogy párhuzamosan futnak a programok egyáltalán nem baj, sőt...képzeljétek el ha az esetleges több ezer érdeklődő egyszerre akarná megtekinteni egyik másik programot mert éppen nincs más látnivaló...


Asszem lassan én vagyok az egyetlen, aki más véleményen van... :heu: Persze, hogy jó, ha sok a program, de tíz előtt nem fogjuk kezdeni, dél előtt nem lesz érdemleges számú közönség (na jó: tizenegy előtt)... A többnapos rendezvény ellen (amennyire észrevettem) csupán ( :?: )financiális érvek szólnak, amit azért nem kellene előre elkiabálni. Szponzorok, szponzorok, szponzorok... Jelen pillanatban ezt a vonalat kell a legjobban nyomni! Ja, és ne felejtsük ki a szponzorokat. :)

Áfonya írta: Ez igaz, csak ki fogja kifizetni a kétnapos rendezvényt? Szvsz, inkább legyen kevesebb program és egy nap, de azt akkor profin csináljuk meg.
Kérdés az, hogy melyik programpontot húzzuk ki, ha arra kerül a sor? :?


Na igen. :? Nem biztos, hogy ki kell hagyni a programokat... csak előbb le kell tisztázni a szponzorok kérdését, legalább egy nagyjábóli költségvetés kellene, utána ráérünk azon tökölni, mit kell kihagyni... Vagy csinálni két-három tervet, és azokat kombinálni. De amíg se hely, se szponzor, nincs értelme bármit is tervezgetni... Lásd eggyel feljebb.

Áfonya írta: Igenigen, ha 20 helyre mész, és 19-ről kidobnak, még akkor is van esélyed, hogy találsz egy szponzort. Mindenképpen több céget kell megkeresni. Van valakinek ezekhez (pl. a Coca-Colához, MOL-hoz) kontaktja? Matáv...? :roll:


Nem kell kontakt... Kell csinálni (a vezetőségnek vagy a sajtóreferensnek) egy szép, igényes szponzori kiajánlót, különféle kategóriákban (pl. főszponzor (x pénz fölött), szponzor, támogató, stb.), és azt szétküldözgetni boldog-boldogtalannak. Ha kell, esetleg el tudom kérni a versenyünk kiajánlóját mintának. De ez a bevett módja a dolognak.

Áfonya írta: Terembérletért a 310 ezer egyáltalán nem sok. Tényleg általában 1 millában kell gondolkozni. (Persze azok már hatalmas rendezvények.)


Nem sok? Nem hát! De 1 millás költségvetés az még nem egy nagy rendezvény :!: Csak egy példa: az Akrobatikus Rock 'n' Roll Magyar Bajnokság 2001-ben (ősszel) valamivel több, mint ennyibe került, pedig a belső tüzijátékot ingyen kaptuk*, a dekorációt potom pénzért, a zenekart baráti alapon... És ez csak egy egynapos rendezvény volt!

[size=9:s1nfc73g]*: nemsokára konzultálok a céggel, és ha kellően szép pofikát tudok vágni a dologhoz, talán nekünk is lesz ilyenünk...! De nem kiabálok el semmit![/size]

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #80217 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Szijasztokk!!!

Nagyon örülök, hogy ilyen gőzerővel megy a szervezés és nagyon sok hasznos dolgot láttam az ötletek között. Pár dolgot és hozzászólást én is letennék az asztalra :::: )

Először is a minap bementem a Camelotba a Ferenc körúton és elbeszélgettem az ottani srácokkal. Mint tudjátok ez egy szerepjáték+könyv+fantasykártyajáték bolt. Decipher és Wizards forgalmazók plussz ők gondozzák a Gyűrűk Ura szerepjáték Magyar nyelvű kiadását ami állítólag egy nagyon gazdagon illusztrált kiadás lesz. Nos miután megemlítettem nekik a "frissen alakult" társaságunkat, úgymond megnyílt elöttem "Pandóra szelencéje".
Mielőtt bármit felajánlottam volna, minden MTT tag 10% kedvezményt kap a LOTR kártya és -társasjátékokból és kiegészítőkből (nem tudom, de lehet hogy a könyvekből is), és plussz további kedvezményt és segítséget ha hivatalos versenyt akarunk esetleg rendezni (hallod Észi?) :::: ) Ezenkívül az egyik srác akivel ott szóbaelegyedtem egész véletlenül a Fanfár című országos megjelenésű Fantasy-szerepjáték lap főszerkesztője volt és amikor megmutattam neki a Lassi-t rögtön felcsillant a szeme. :::: ) névjegyet cseréltünk, de szóban már beszéltünk is pár dologról (mint főszerkesztő, jogkörömnek sőt feladatomnak tekintettem az ilyen jellegű előnyszerzések letárgyalását - remélem jól gondoltam :::: )
Szóval, szóban megegyeztünk róla, hogy egy a társaságról szóló és általunk megírt cikket leközölnek a lapban, cserébe pedig mi kapunk egy cikket a LOTR játékról vagy a készülő szerepjátékról amit mi tehetünk be a Lassi-ba. Plusz a Fanfárban reklámozhatjuk mind a Lassi-t mind a 111. szülinapot és viszonzásképp mi is biztosítunk hasonló reklámfelületet a Fanfárnak. Szerintem ez számunkra roppant előnyös, annál is inkább, mert a Fanfár asszem több tízezres példányszámban kel el havonta.
Ezenkívül az Camelot felajánlotta segítségét a Lassi terjesztéséhez a partnerüzleteiben. ezenkívül az üzlet tulajdonosa biztosított arról, hogy a 10%-os kedvezményen kívül szívesen segít bármiben csak találjuk ki mily módon és tudassuk vele. Magyarul jó eséllyel pályázhatunk nála támogatásért ha persze viszonzásképp neki is megéri :::: )


Röviden ennyi.
Plussz néhány hozzászólás.

Áfonya írta: A szülőkkel való találkozást a 111. szülinap előtt meg kell ejteni, hogy biztosan elengedjék a „kicsiket” egy ilyen bulira, és hogy elhiggyék, hogy nem „ szektás drogos alkohol és szex-partiról” van szó. Természetesen maga a rendezvény is nyitva áll a szülők előtt, aki akarja, az akkor is megnézheti, hogy mit is csinálunk tulajdonképpen.


Szerintem olyan programajánlót kéne készíteni a 111. szülinap-ról és olyan helyeken kéne terjeszteni, hogy a szülők, mint az egész család számára szórakoztató hétvégi programra ők maguk hozzák el a csemetéket a rendezvényünkre. Ha ilyen hírverést sikerülne csinálni akkor mindenki számára világos lenne, hogy nem drogos...stb partyról van szó.

A beléptidíjjal kapcsolatban annyit tennék hozzá, hogy a beléptidíjnak és a szabad belyárásnak is vannak előnyei és hátrányai. Ne feledjük, hogy a fiatalokat célozzuk meg elsősorban...tapasztalatból tudom, hogy egy közepes beléptidíj már megcsapppantja az érdeklődők számát és csak a célközönséget fogja érdekelni. Ha a célunk a minél szélesebb körű megismertetése a társaságnak akkor a beléptidíj mentességre szavaznék, persze csak ha a támogatásokból meg tudjuk finanszírozni a rendezvényt magát.

A sok program ellenére én maradnék az egy napos rendezvénynél. Az, hogy párhuzamosan futnak a programok egyáltalán nem baj, sőt...képzeljétek el ha az esetleges több ezer érdeklődő egyszerre akarná megtekinteni egyik másik programot mert éppen nincs más látnivaló...azt, hogy senki ne maradjon le semmiről úgy lehetne megoldani, hogy a külömböző termekben reggeltől estig ismétlődve le lehetne adni egyik másik programot( már amelyiket lehet - nem a Cross Borns-ra vagy a káryaversenyre gondoltam :::: ), így az érdeklődők bármikor érkeznek a helyszinre mindig találnak inyükre valót. A videók és extrák lejátszását nagyon jó ötletnek tartom és mindenképpen folyamatosan kéne játszani, attól nem kell félni, hogy elvonja a közönséget a többi programról, hisz valószínüleg senki sem fogja megnézni kétszer egymás után.

Még egy apróság: Egy ilyen kaliberű rendezvény nem árt ha rendezvénybiztosítokkal biztosítva van - főleg ha pénzt szedünk.
Ez ügyben megkérdeztem az egyik nagyon közeli barátomat akinek 5 éve van vagyonőri és biztonságtechnikai cége. Azt mondta szívesen elvállalják a társaival roppant baráti, kedvezményes feltételekkel. Itt ne a kigyúrt kopasz izomagyú vagy a suttyó piaci biztonsági őrökre gondoljatok
a társaság nagy részét személyesen ismerem és fiatal, normális, hozzáértő srácokról van szó.

Hú ez jó hosszúra sikeredett. De remélem értékes infókkal szolgáltam :::: )
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #80200 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Először is kérek mindenkit, hogy olvassa el Evenstar programtervezetét. Nagyon sok olyan dolog van benne, ami alapján tervezni lehet.

www.tar.hu/administration.phtml?iratgive=85629
Felhasználónév: evenstar, jelszó: asfaloth

A konkrét programtervezethez sok minden ismerete kell.
1.) helyszín
2.) a résztvevők száma
3.) időpontok
4.) a rendelkezésre álló anyagi keretek

Ennek ellenére megpróbálok egy előzetes p.tervet készíteni, időbeli lebontásban.

Megjegyzéseim Evenstar programtervezetével kapcsolatban (csak ami épp eszembe jutott az átfutás során, lehet hogy még kiegészítem.)

Ha vesszük az elsőt, és nem is konkrétan a film rendezői változatának vetítésére gondolok (erről majd később), hanem – programjavaslatként – inkább a DVD-n található extrák levetítésére (olyan szinten megoldva, ahogy a közgyűlésen a trailert vetítettük). Már az augusztusi DVD-n található extrák megnézése is kb. két óra, ki tudja, mennyi lesz a négylemezes verzión levő extráké!


Ezekhez viszont mind engedélyt kell előbb kérnünk. Nem csak magához a Filmhez, hanem az egész DVD-hez, sőt a TTT trailerekhez is. Jó ötlet viszont, hogy a játszószoba mellett lehetne egy helyiség, ahol az extrák, trailerek folyamatosan mennek – és aki akar az becsüccsen, megnézi. Csak vigyázni kell, nehogy mindenki ott lógjon, és ne maradjon senki a többi programra! Ezért talán a vetítéseket célszerű csak egyetlen időpontra tenni – viszont akkor szelektálni kell, hogy mit játszunk le. Azért javasolandók az extrák, és a trailerek, mert ahogy mondod, sok embernek nincs DVD-lejátszója, viszont a bővített változatot VHS-en is meg tudják venni! Szal lehet hogy az extrák még nagyobb érdeklődésre tartanának számot, mint maga a film.

(

Esetleges 4. lehetőség a Buli az éjjeli vetítés után MTT-seknek és közönségnek egyaránt, de nem hiszem, hogy a közönség azt kivárja, hacsak addig nem foglalják el magukat, visszatérve a születésnap helyszínére. Csak akkor ott persze kellenek szervezők, akik folytatják a programokat a mozivetítés alatt stb.


Szerintem belefér egy plusz zártkörű vetítés/buli csak nekünk, csak Önöknek (:wink: ). A közönséget viszont ki kéne ebből már hagyni, ugyanis addigra mi szervezők olyan hullák leszünk, hogy nem fogunk tudni érdemben foglalkozni velük. A közönség számára max. este fél 11-ig biztosítsunk sztem programokat (és akkor már így is eléggé túlléptük a normális keretet.) Kérdés viszont, hogy mi zárja az estét, a filmvetítés, vagy a Cross Borns? (Nem mintha eddig egyiket is sikerült volna megszereznünk/engedélyt kapnunk hozzá, de azért tervezgetni lehet. :lol:

semmiképp nem hagyható a film figyelmen kívül, értem ezt úgy, hogy bizony ezt "nyomni" kell, csak persze úgy, hogy a közönség észrevegye, de ne domináljon a többi program felett

. Tökéletesen egyetértek. A nagyközönséget 90%-ig csakis a film és az azzal kapcsolatos dolgok fogják vonzani. Lehet hogy néhány vérbeli Tolkien-rajongó (lsd. mi :D ) eljönne az egyéb programok kedvéért is, de rengetegen vannak, akiket csak a film fogott meg, vagy az iránt érdeklődnek. A filmes dolgokat tehát erősen hangsúlyozni kell.

Arról lenne szó, hogy eddig ugyan egy embertől hallottam, de bennem is motoszkált, és már akkor is jó ötletnek tartottam, valamint azóta már gyakorlati hasznát is látnám a film alapján készített jelmezeknek

Hivatalos Star Wars Rajongói Klub tagjai saját készítésű jelmezeikkel azon túl, hogy már évek óta elvannak, az Episode II premierjekor közös megegyezéssel reklámozták a mozi (azt hiszem, pont a Hollywood Multiplex) területén a filmet


A jelmezkészítést önmagában jó ötletnek tartom, csak vigyázni kell, hogy megőrizzük az MTT Kulturális Egyesület jellegét – ugyanis a laikusok egy jelmezes megmozdulás után esetleg „fanatikus arcok” címén azonnal leírhatnak bennünket. (Semmi negatív az SW-sek felé természetesen /én is haza beszélek ebben a témában/, de azért azt ismerjük el, hogy őket is eléggé beskatulyázták egy ilyenfajta szerepbe.) Később nem zárható ki a jelmezes buli lehetősége (mondjuk a ROTK kapcsán, amikor a 111. évforduló nem lesz aktuális), de a 111. szülinapnak kissé „komolyabb” (félre ne értsétek, nem tudományos!) jelleget kellene adni.

A szülők hosszútávon elengedhetetlen segítséget jelenthetnek, ha mással nem, azzal, hogy csemetéik felénk vezető útjába nem gördítenek akadályt, mert megismertek minket és látnak bennünk valami pozitívat

.
A szülőkkel való találkozást a 111. szülinap előtt meg kell ejteni, hogy biztosan elengedjék a „kicsiket” egy ilyen bulira, és hogy elhiggyék, hogy nem „ szektás drogos alkohol és szex-partiról” van szó. Természetesen maga a rendezvény is nyitva áll a szülők előtt, aki akarja, az akkor is megnézheti, hogy mit is csinálunk tulajdonképpen.


Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, de ezt meg szerettem volna osztani veletek. :oops:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #80197 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Az jutott eszembe, hogy lehetne Tolkien-kvízt is csinálni...

Brisa
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #80192 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Sziasztok!

Húúúha!
Ez aztán a termés!
Áfonya: Én őszintén szólva discóra gondoltam, hogy olyasmi lesz-e?

A program valőban sok. Mi van azokkal, akik párhuzamosan futó programokra akar elmenni?
Minden érdekli és nem tud egyszerre több helyen lenni.
Tehát valami program-terv kéne!

[size=9:3dq5oiow]Jut eszembe! Ha valami reklámot Power Pointtal kellene szerkeszteni szívesen segítenék benne (nagyon benne vagyok és nov.-ban teszem le az ECDL-t és nagyon tettszik a téma).[/size]
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #80156 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Cica: Én majdnem minden honapban veszem a 2zsiráfot, úgyhogy tök jó.. :)
Akkor érdekel minket a Cinema újság?
Mondjatok valamit, amit én is meg tudnék csinálni!

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #80110 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.

Cicafül írta: Ha van már ilyen sajtóanyag tervezet azt jó lenne minél előbb elküldeni nekik a bea.baltavai@2zsiraf.hu email címre. Ha még nincs, abban szívesen segítek... (ez ügyben Evenstarral és Aralataionnal konzultálok)

Nahát, ez a Baltavári Bea évfolyamtársam volt az egyetemen, és a Fészek-be (PTE-KTK kari újság) is írt. Meg vannak kapcsolatai a Dunántúli Napló felé is, mert ott volt gyakorlaton, ha jól emlékszem.

Én segíteni sajna nem nagyon tudok innen Bajáról, de követem az eseményeket.

Esetleg lehetne egy olyan kísérőprogram is, hogy összeszednénk Tolkien összes magyarul megjelent művét (minden létező kiadásban), és rendezhetnénk belőle egy kis kiállítást.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #80104 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.

Dínchamion írta: Hali!

Áfonya írta: Egyelőre szvsz gondolkodjunk egynapos rendezvényben. Ha nem támogatnak meg minket, akkor még ezt is nehéz lesz összehozni. :?


Túl sok a program. :? Szerintem, persze. De gondoljatok bele (bár ezt már a Közgyűlésen is mondtam): könyvtáras program, filmvetítés, kártyaverseny, táblás játék, társasjáték, előadások, mittoménmi... Jó, ha feszített a program, de ha túl sűrű, akkor negatív visszhangok fognak érkezni, ami egy első rendezvénynél nem olyan agyonjó. :roll:


Ez igaz, csak ki fogja kifizetni a kétnapos rendezvényt? Szvsz, inkább legyen kevesebb program és egy nap, de azt akkor profin csináljuk meg.
Kérdés az, hogy melyik programpontot húzzuk ki, ha arra kerül a sor?
:?

Szedünk belépőt majd?

Szerintem kellene, de ez teljesen attól függ, hogy milyen előzetes kiadásokkal számolunk, és mennyi szponzori bevétel jön össze.


Így van, és sztem belépő mindenképpen fog kelleni. (Szép magyarul...)

Ha már szponzorok:
Tudnám ajánlani, hogy keressük meg a nagy cégeket is, mint pl. a Coca Cola, a Mol, stb. Legfeljebb kapunk egy nem-et, de érdemes megpróbálni.


Igenigen, ha 20 helyre mész, és 19-ről kidobnak, még akkor is van esélyed, hogy találsz egy szponzort. Mindenképpen több céget kell megkeresni. Van valakinek ezekhez (pl. a Coca-Colához, MOL-hoz) kontaktja? Matáv...? :roll:

... kiszámoltam - előzetes engedelmetekkel (pontosabban önkényesen), úgy számoltam, hogy jan. 3 kb 14-22ig és jan 4 egész nap - és így 310ezerre jön ki, ami "nem olyan szörnyű" (mint a fél/1milla)...

Igen, de ez csak a terem...! :eek4: Ehhez jön még a mindenféle szóróanyag, a Lassi, az ezernyi apróság, mint pl. a dekoráció. Szóval bőven megvan az a fél milla, sőt! :(


Terembérletért a 310 ezer egyáltalán nem sok. Tényleg általában 1 millában kell gondolkozni. (Persze azok már hatalmas rendezvények.)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #80084 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Hali!

Áfonya írta: Egyelőre szvsz gondolkodjunk egynapos rendezvényben. Ha nem támogatnak meg minket, akkor még ezt is nehéz lesz összehozni. :?


Túl sok a program. :? Szerintem, persze. De gondoljatok bele (bár ezt már a Közgyűlésen is mondtam): könyvtáras program, filmvetítés, kártyaverseny, táblás játék, társasjáték, előadások, mittoménmi... Jó, ha feszített a program, de ha túl sűrű, akkor negatív visszhangok fognak érkezni, ami egy első rendezvénynél nem olyan nagyonjó. :roll:

Brisa írta: Szedünk belépőt majd?


Szerintem kellene, de ez teljesen attól függ, hogy milyen előzetes kiadásokkal számolunk, és mennyi szponzori bevétel jön össze. Ha már szponzorok:

Tudnám ajánlani, hogy keressük meg a nagy cégeket is, mint pl. a Coca Cola, a Mol, stb. Legfeljebb kapunk egy nem-et, de érdemes megpróbálni.

Cicafül írta: ... kiszámoltam - előzetes engedelmetekkel (pontosabban önkényesen), úgy számoltam, hogy jan. 3 kb 14-22ig és jan 4 egész nap - és így 310ezerre jön ki, ami "nem olyan szörnyű" (mint a fél/1milla)...


Igen, de ez csak a terem...! :eek4: Ehhez jön még a mindenféle szóróanyag, a Lassi, az ezernyi apróság, mint pl. a dekoráció. Szóval bőven megvan az a fél milla, sőt! :(

Cicafül írta: Különben azt hittem, hogy nagyobb reakciót vált ki kis kutatómunkám - úgy látszik ez csak engem hozott ennyire lázba... :(


Mindenki örül ám neki!! :wink: Csak én pl. ebbe nem akarok/tudok belefolyni, nem lévén pesti.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #80063 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.

Cicafül írta: [size=9:gmqu1hxy]Különben azt hittem, hogy nagyobb reakciót vált ki kis kutatómunkám - úgy látszik ez csak engem hozott ennyire lázba... :( [/size]


Cicám, imádlak, nem is tudod milyen hálás vagyok! :D Iszonyat nagy segítség voltál/vagy! :up:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #80060 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Brisa: ezzel én is tisztában vagyok, direkt olyan helyeket kerestem meg. Fáklya klub? Esetleg nem tudsz valami elérhetőséget? Na, mindegy, majd utánajárok...
Őszíntén szólva nekem legjobban eddig a Matáv Zeneház tetszett, és kiszámoltam - előzetes engedelmetekkel (pontosabban önkényesen), úgy számoltam, hogy jan. 3 kb 14-22ig és jan 4 egész nap - és így 310ezerre jön ki, ami "nem olyan szörnyű" (mint a fél/1milla)...
De ez csak saját kis egyéni véleményecském... :roll:
Egyébként hétfőn 4re megyek megnézni az Almási téri Szabadidő Központot. Kérdés: lenne-e kedve/ideje valakinek eljönni velem (lehetőleg olyan, aki vaómennyire otthon van a dologban)

[size=9:3mv0gotx]Különben azt hittem, hogy nagyobb reakciót vált ki kis kutatómunkám - úgy látszik ez csak engem hozott ennyire lázba... :( [/size]

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #80058 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Jujj, de örülök a nagyfokú aktivizálódásnak! :mrgreen: :itscool:
Köszönöm mindenkinek! :D
Cross Borns-nak az email ment. *keresztbe teszi az ujjait*

Terembérlet: öö, hát igen. Kevesebbre nagyon nem is számítottam. De most legalább már valahogy tudunk csinálni előkalkulációt a szponzoroknak.

Belépő: ha a Cross Borns is kér pénzt (ami nagyon elképzelhető), + a terembérletet+ esetleges kaját, azt valamiből állni kéne. Ergó sztem kellene belépődíjat szedni. Csak viszonyításnak: a tatabányai rendezvényen -ahol a Cross Borns mellett más zenekarok is fellépnek- pl. 1000 Ft. a jegy. Jó ez egy koncert, nem teljesen egyenlő a mi rendezvényünkkel, de viszonyítási alap. :roll:

Egyelőre szvsz gondolkodjunk egynapos rendezvényben. Ha nem támogatnak meg minket, akkor még ezt is nehéz lesz összehozni. :?

Dín: bocsi, jegyzőkönyv azonnal megy neked is. :oops: Nem szándékosan hagytalak ki. :wink:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #80002 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Cross Borns elérhetőség:
2800 Tatabánya, Sárberki ltp. 109 3/2
Fax: 06/34/301-740
crossborns@freemail.hu
Somloi.Ferenc@lakaskassza.hu
crossborns.lapja.hu

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #79937 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Finnel összedugtunk a fejünket ebben a témában is. A következőkre jutottunk (Evenstar tervezetét nem tudtuk még elolvasni)):

:arrow: Olyan helyszín lenne ideális, ahol van egy nagy, központi terem és mellette sok kicsi. A központi teremben lenne a megnyitó (remélhetően Árpi bácsi és Batti közreműködésével), az előadások, a kerekasztalbeszélgetés, a pályázatok nyrteseinek "ünneplése", a színdarab és a koncert. Egymás után persze. Mindezzel párhuzamosan a kisebb termekben folyamatosan folynának a kisebb programok (nyelvórák, Noldás-foglalkozások, kártya, társas stb stb.)

:arrow: Büfé. Egyrészt a művházaknak szokott lenni saját büféjük. Másrészt mindenki körülnézhetne az ismerősei körében, hátha akad cukrász, pék stb., aki "természetben" támogatna minket, vagy szívesen árulna a rendezvényen. Netán mi magunk is sütögethetnénk.
Üdítö biztosítására fel lehetne kérni a Coca-colát, hamár megkeressük őket, valamint egy sörgyárat is érdemes lehet megkörnyékezni... :roll:

:arrow: Lehetne egy meghitt hangulatú teaházat is csinálni, ahol a GyU zenéje menne a háttérben. Itt nyugodtan tudnának beszélgetni az emberek egymással.

Még lenne néhány kérdésem.

:arrow: Hány napos lesz a buli?
:arrow: Szedünk belépőt majd?

Cica: A Fáklya Klubbot is érdemes lehet megkeresni.

Brisa
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #79924 Írta: Evenstar
Evenstar válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Igen, ettől féltem, nem tudtam megkerülni a rendszert! :( Na mindegy, feladom, az egyszerűség kedvéért inkább: felhasználó: evenstar, jelszó: asfaloth

"The light of the Evenstar does not wax and wane."

giftoftheevenstar.gportal.hu
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #79920 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.

Evenstar írta: Ide is írnám, hogy elvállaltam a sajtóreferensi és rendezvényszervezői posztot és belinkelném a születésnappal kapcsolatos tervezetemet. Ez egy kezdeti terv, az azóta jött ötleteket még csak felületesen vizslattam át. A javaslatokat ezentúl lehet nekem (is) küldeni, ill. várom a terv véleményezését, kiegészítését stb.

www.tar.hu/administration.phtml?iratgive=85629

Evenstar: lehet, hogy én vagyok a béna, de tőlem ez a link felhasználónevet és jelszavat kér... Megadnád? 8)
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #79919 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Hali!

Áfonya írta: a meglévő tagoknak még ma körbeküldöm a jegyzőkönyvet (az újak egy kicsit várnak, amíg Battitól megkapom a frissített taglistát), abban megvan az összes tervezett programpont. Be fogom a topicba is rakni.


Én még nem kaptam jegyzőkönyvet (pedig elég régi tag vagyok)... :( De nem is ez a lényeg. Most akkor minden felsorolt programpont megrendezésre kerül (plusz a még bejövő ötletek), és mindezt egy napra?! :hein:

Áfonya írta: mindenki érdeklődésére számot tartó, kötetlen, nem-tudományos rendezvényre (köznapibb nevén: Buli) gondoltunk.


Namármost a "buli" szó tudományos megfelelője: ritmikus társadalmi rituálé. :sungl:

Svindler írta: Van Gyuruk Ura tablas strategiai jatek is miniatur figurakkal, ami szerintem igencsak sok embert erdekelhet (A Games Workshop gyartja). A GW hazai kapcsolata a Trollbarlang nevu hely, ami valahol az Oktogon, Andrassy ut kornyeken van. Ha megkeressuk oket tuti szivesen hoznak terepasztalt, es tartanak bemutato jatekot.


Ezt nem is tudtam... Jé! 8O Na mindegy. A Trollbarlang elérhetőségei megszűntek, legalábbis a régi webcímük nem él... Ha megtalálom otthon valamelyik kontaktjukat, hozom!

Svindler írta: A konyvkiadok, konyv kereskedok is erdekeltek lehetnek a dologban, mert ha sok embert vonz az esemeny, esetleg vesznek Tolkien konyveket. ... Inkabb egy Silverland tipusu uzletet kellene megkeresni, akik tudnanak a HoME-bol is hozni par peldanyt, meg idegen nyelvu GYU, Szilt, Hobbitot, illetve a Decipher Lord of the Rings szerepjatek szabalykonyvet.


Igen, a Silverland egy jó ötlet, és azt hiszem, más könyvesboltot nem is kell megkeresni. De a könyvkiadók egy más tészta. Azt hiszem a fordítói konferencia kapcsán Gandalf és Lamorak gyűjtötte össze a kiadói kontaktokat, de ha érdemi választ akarunk, a héten el kell küldeni egy levelet, ami kimondottan a LEP-re vonatkozik. Mindjárt beírom ezt a dolgot a Tolkien Tanulmányokba is.

Brisa írta: Nagyon jó lenne, ha az okt. 23-ai kósza talira minél több nem-kósza is el tudna jönni, és akkor ténylegesen is ki lehet osztani a munkákat, lehet segítőket keresni stb. stb. Vagy nem?


Sajnálattal jelentem, hogy 23-án nem leszek jelen a talin :( , de ez persze nem jelenti azt, hogy nem kell számolni velem. Amit a Közgyűlésen vállaltam, azt tartom, és még egy-két dologba bele fogok mászni érzésem szerint. :wink:

Áfonya írta: Ki tartja Tolkien-ről az előadást?
- Lamorak neve vetődött fel- természetesen csak alapszintű előadás, amit a laikusok is felfognak. :lol:


Én úgy emlékszem, kétfelé bontottuk a dolgot, és Lamorak a szövegekről beszél majd, Tolkien életét pedig én vállaltam. De jó ötletnek tartanék egy harmadik részt is, ami a filmről szólna...

Svindler írta: Ha mar az InterCom mint tamogato merult fel, akkor nem a DVD vetitest kellene megszervezni, hanem inkabb egy kopiat kellene szerezni es projectort, vagy vetito gepet. Gondolom ebben az InterCom tudna segiteni.
Persze azon az extrak nincsenek rajta, de furan venne ki magat ha az IC a tamogato es a Warner DVD-jet vetitjuk...


Na igen, de ehhez tudni kellene, hogy az InterCom hajlandó-e támogatni a dolgot, és azt, hogy milyen formában. A legjobb persze az lenne, hogy levetítjük a DVD-t, és utána a TTT-t... :D Na jó, visszajövök a földre. Szóval ezt mielőbb ki kellene deríteni, mert ha az InterCom nem foglalkozik velünk érdemben, akkor bizony Warner lesz a vége...

ÉSzAH írta: Nos, a Decipher kártya-program meg van beszélve, le van zsírozva, csak az időpontot és a helyszínt várja.
.
.
.
- lesz egy helyi, kihelyezett verseny (nem csak, sőt, elsősorban nem profiknak!!!)


Jöhetnek a pécsiek is? Mert ha igen, elszórom az infót, hogy lesz ilyen dolog...

Cicafül helyszínajánlatához pedig csak egy kis megjegyzés: ha nem jön össze min. fél/egymillió pénz a szponzoroktól... Nos, akkor keresztet is vethetünk mindenfajta rendezvényre... elfogadható szinten persze. Ugyanakkor vmelyik egyetemet nem lehetne megfűzni?

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #79917 Írta: Evenstar
Evenstar válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Ide is írnám, hogy elvállaltam a sajtóreferensi és rendezvényszervezői posztot és belinkelném a születésnappal kapcsolatos tervezetemet. Ez egy kezdeti terv, az azóta jött ötleteket még csak felületesen vizslattam át. A javaslatokat ezentúl lehet nekem (is) küldeni, ill. várom a terv véleményezését, kiegészítését stb.

www.tar.hu/administration.phtml?iratgive=85629

"The light of the Evenstar does not wax and wane."

giftoftheevenstar.gportal.hu
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #79912 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Kutakodásom és telefonálgatásom kezd ereményekre is vezetni...
Van már néhány helyszín ajánlatom:

1. Matáv Zeneház - 9.ker Páva u. 10-12.

nagyterem 200 fő - 100e/nap ill. 12e/óra
3db egyenként 20 fő - 30e/nap/terem ill. 2500/ó/terem
orchestra.victorinet.hu/zenehaz.html

2. Fővárosi műv.ház - 11.ker Fehérvári út 47

körterem 200-250 fő - 16-18e/ó
kisebb termek (tanterem méretű) - 3000/ó

3. Marczibányi téri Szabadidő központ - 2.ker Marczibányi tér 5/a

100 fős terem - 25-35e/ó
60 fős terem - 15e/ó
40-50 fős termek - 10e/ó
tantermek - 5000/ó

(4. Ezt csak zárójelben jegyzem meg: Petőfi Csarnok 1 millió)

Nagyon sokan ígértek még visszahívást...
Ill. ezen a honlapon megtalálható Bp - asszem - összes művelődési háza, kultúrális központja, tehát ahol tarthatnánk.

www.kultkorkep.petoficsarnok.hu/muvhazak/muvhazframe.htm

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #79902 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Kedves Mindenki!

Telefonálgattam/ok...
A helyszínekkel kapcsolatban egyelőre csak visszahívási ígéretet kaptam - ha ma nem hívnak vissza, holnap újra rájuk szólok.

Emellett megkerestem a 2Zsiráf c. diákújságot, felkérni médiatámogatónak. Szerintem könnyen megnyerhetők lehetnek, mivel a GYU-val külön foglalkoznak
www.2zsiraf.net/index.php?oldal=gyuruk
Beszéltem velük, ám így még nem tudtak mondani semmilyen konkrétumot. Szeretnék látni a sajtóanyagot. (amire jó lenne - ha csak erre a példányra - de rákerülne a nevem, mivel a főszerkesztő/tulajdonos ismer (sajnos most nem tudtam vele beszélni), és ez is kedvező körülmény lehetne)
Ha van már ilyen sajtóanyag tervezet azt jó lenne minél előbb elküldeni nekik a bea.baltavai@2zsiraf.hu email címre. Ha még nincs, abban szívesen segítek... (ez ügyben Evenstarral és Aralataionnal konzultálok)

Kis megjegyzés a sajtóanyaghoz, illetőleg a propagandához. Felvetettem egy nem kompetens személynek a 111. születésnap megrendezését. Aki csak nézett kerek szemekkel, hogy mért pont a 111. évfordulót ünnepeljük, és hogy tavaly akkor a 110-diken mért nem volt? Elmagyaráztam neki, hogy mi is a csízió, mire megértően bólintott....és felhívta a figyelmemet/ünket, hogy ezt nagyon sokan nem tudják, és így elkerülheti a figyelmüket.
Ezek után az lenne a javaslatom, hogy a szóróanyagon, illetve a sajtóanyagban ezt valahogy el kéne "magyarázni" - esetleg a könyvből az erre vonatkozó rövid idézettel.
Ennyi.

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #79901 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Nos, a Decipher kártya-program meg van beszélve, le van zsírozva, csak az időpontot és a helyszínt várja.
Lesz:
- egy előzetes bemutató, kedvcsináló cikk a Lassiban
- egy kártyabemutató, ahol meg lehet nézni a kártyákat, ismertetve lesznek a szabályok és lehet kérdezni
- talán lesz egy próbajáték, de ennek a hogyanja még kérdéses, mert ahhoz ugye kártya kell
- lehet majd kártyát venni, csereberélni
- lesz egy helyi, kihelyezett verseny (nem csak, sőt, elsősorban nem profiknak!!!)

Mindezek lebonyolítására Kovács László barátomat kértem fel, aki hivatalos "tournament guide" (versenyszervező-szerűség) a Decipher-nél és ő örömmel el is vállalta.
Most külföldön van, de egy-két héten belül találkozom vele, hogy személyesen megbeszéljük a részleteket. Utána természetsen mindenkit téjékoztatok a fejleményekről, itt a fórumban, illetve ha kérdés, óhaj van, akkor azt előbb megbeszéljük és utána abban a szellemben beszélek vele.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #79899 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Ha mar az InterCom mint tamogato merult fel, akkor nem a DVD vetitest kellene megszervezni, hanem inkabb egy kopiat kellene szerezni es projectort, vagy vetito gepet. Gondolom ebben az InterCom tudna segiteni.
Persze azon az extrak nincsenek rajta, de furan venne ki magat ha az IC a tamogato es a Warner DVD-jet vetitjuk...
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #79893 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.

Áfonya írta: A DVD vetítés jogi akadályait/körülményeit természetesen meg fogjuk kérdezni az INTERCOM-tól. (Csak ezt nem írtam oda. :roll: ) Nem úgy gondoltam, hogy hasraütve, csak úgy levetítjük a DVD-t, hisz az tényleg illegálisnak minősül. :(


A DVD ügyében inkább a Warner Home Videot kellene nyaggatni, hiszen ők adták ki, nem az Intercom.
CB ügyben drukkolok! :bounce:
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #79892 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
A DVD vetítés jogi akadályait/körülményeit természetesen meg fogjuk kérdezni az INTERCOM-tól. (Csak ezt nem írtam oda. :roll: ) Nem úgy gondoltam, hogy hasraütve, csak úgy levetítjük a DVD-t, hisz az tényleg illegálisnak minősül. :(

Brisa: köszi a kiegészítéseket! A Kreatív Szekcióhoz természetesen felhívást kell intéznünk, hogy legyenek művek. A pályázatok, stb.-k szervezését/koordinálását viszont vkinek be kéne vállalnia. Nem akarnálak téged még ezzel is terhelni, a Noldás program is iszonyatosan nagy munka. :)

Ki tartja Tolkien-ről az előadást?
- Lamorak neve vetődött fel- természetesen csak alapszintű előadás, amit a laikusok is felfognak. :D

Mi a különbség a vitakör és a kerekasztal beszélgetések között?
- Őszintén szólva ezt én se nagyon tudom. :oops: Vki illetékes?

Van már téma hozzájuk?
- A Rejtélyek Középföldéről c. topic témáit erősen fel lehetne használni.

A nyertes novellát/verset nem kéne felolvasni a nagyközönség előtt?
- Ha az írója beleegyezik, mindenképpen.

Köszi mindenkinek, aki CB infót jutattott el hozzám, igyekszem megkeresni őket minél hamarabb. (Remélhetőleg kooperatívak (és megfizethetők 8O) lesznek! Drukkoljatok! :wink:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #79890 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.

Áfonya írta: -A Gyűrűk Ura – a Gyűrű Szövetsége c. film bővített DVD-változatának vetítése


Csak azt ne mondjátok, hogy ezt meg lehet csinálni... :roll: Vagy a DVD-kre nem vonatkozik, ami a videókra, hogy nagy nyilvánosság előtt nem lehet levetíteni, hanem csak "házi használatra" lehet felhasználni???

Áfi listájából lemaradt:
:arrow: a könyvtáros program, amit ugye pont akkor szeretnénk beindítani.
:arrow: a rajz- és novellapályázat
:arrow: az étel/italról (azaz a büféről) gondoskodó támogató megkeresése (vagy ez beletartozik Gumipókék munkájába?)
:arrow: a híres közéleti személyiségek megkeresése
:arrow: és majd Árpi bácsi felkérése
:arrow: könyvkiadók és kereskedők megkeresése
:arrow: verspályázatról nem volt szó? (nekem valami quenya nyelven írt versek is rémlenek)

Szabad kérdeznem?
:arrow: Ki tartja Tolkien-ről az előadást?
:arrow: Mi a különbség a vitakör és a kerekasztal beszélgetések között? :oops:
:arrow: Van már téma hozzájuk?
:arrow: a nyertes novellát/verset nem kéne felolvasni a nagyközönség előtt?

És egy apró megjegyzés: ahhoz, hogy kiállítást lehessen szervezni a Kreatív Szekció alkotásait, kell, hogy legyenek olyanok... :roll:

Én vállalom, hogy a Noldás program készen fogja várni jan. 3-án a gyerekeket. Lehetőleg az összes program.
És esetleg segítenék Cicának a pályázatok körül. (Már ha igényli.)

És lenne pár javaslatom a munkákhoz, akiket esetleg fel lehetne kérni:

Quenya nyelvórák - amani, Varda, Svin
Tengwar órák - Ancalimon, amani, Svin
Vitakör/kerekasztal (?) - Lamorak, Ulmo, Ancalimon

És szerintem Batti igazán tarthatna egy kis beszámolószerűséget az MTT-ről, hogy reklámozzuk magunkat.

Nagyon jó lenne, ha az okt. 23-ai kósza talira minél több nem-kósza is el tudna jönni, és akkor ténylegesen is ki lehet osztani a munkákat, lehet segítőket keresni stb. stb. Vagy nem?

[size=9:1z9pvo9z]Leállok egy ideig, jó? :roll: :oops: [/size]

Brisa
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #79889 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Cross Borns elerhetoseg: www.crossborns.lapja.hu/
Arcok Alruhaban e-mail cim: arcokalr@freemail.hu

A nyilvanos DVD vetitesnek szerintem vannak jogi akadalyai, meg ha nem is jar kozvetlen anyagi haszonnal. Erdemes lenne korbeerdeklodni a forgalmazonal, hogy milyen engedelyekre van szukseg ehhez.

Van Gyuruk Ura tablas strategiai jatek is miniatur figurakkal, ami szerintem igencsak sok embert erdekelhet (A Games Workshop gyartja). A GW hazai kapcsolata a Trollbarlang nevu hely, ami valahol az Oktogon, Andrassy ut kornyeken van. Ha megkeressuk oket tuti szivesen hoznak terepasztalt, es tartanak bemutato jatekot.

A konyvkiadok, konyv kereskedok is erdekeltek lehetnek a dologban, mert ha sok embert vonz az esemeny, esetleg vesznek Tolkien konyveket. Nem feltetlenul csak a magyarul megjelent kiadvanyokra gondolok. Inkabb egy Silverland tipusu uzletet kellene megkeresni, akik tudnanak a HoME-bol is hozni par peldanyt, meg idegen nyelvu GYU, Szilt, Hobbitot, illetve a Decipher Lord of the Rings szerepjatek szabalykonyvet.
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #79871 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
111. születésnap programja
12.1. Időpont: 2003. január 3.
12.2. Esetleges támogató: INTERCOM (megkeresésért felelős: a Vezetőség)
határidő: október vége
12.3. Tervezett programok:
-Ismertető előadás Tolkien életéről, munkásságáról
-kerekasztal-beszélgetések
-vitakör
-Decipher kártyajáték bemutatása, kipróbálása, ill. verseny
-A Gyűrűk Ura társasjáték bemutatása és kipróbálása (Abrafaxe Kiadó megkeresése még egy játék vásárlása ügyében -> felelős: Blahota Attila)
-A Gyűrűk Ura – a Gyűrű Szövetsége c. film bővített DVD-változatának vetítése
-Kiállítás képzőművészeti munkákból ( www.tolkien.hu Fórumának Kreatív Szekció részlegén keresztül)
-Quenya nyelv / tengwar írás kurzus
-zárókoncert és színielőadás -> Cross Borns együttes ill. az Arcok Álruhában Színtársulat
-tűzijáték (szervezés?: Fazekas Gergely)
12.4. Rendezvényszervezői kapcsolatok keresése a program lebonyolítása ügyében. Felelős: Királyházi Csaba, Garami Krisztina, Fazekas Gergely
12.5. Program promóciója: Pesti Est, RTL Klub, Hol-Mi? c. műsor, kereskedelmi rádiók, szórólapok

Nos, itt lenne a programtervezet. Aki valamilyen módon érintettnek érzi magát, (ergó látja itt a nevét :D ) az kérem referáljon. Illetve lehet jelentkezni az egyes feladatok elvégzésére! (nem feltétlenül egy ember kell mindegyikhez, lehet csoportokban is.)
Szméagol: ez szolid megemlékezés lesz droggal, piával, kajával egybekötve! :lol: Na jó, viccet félretéve, elsősorban egy mindenki érdeklődésére számot tartó, kötetlen, nem-tudományos rendezvényre (köznapibb nevén: Buli) gondoltunk.
Egyébként hirdetésre, plakátolásra és fusi munkára is nagy szükség lesz. :itscool:
Min: A szilveszter-premier-111. szülinap "eldobom az agyam" duhajkodás iszonyat jó ötlet, csak az a gond, hogy egy ilyen rendezvény megszervezésekor az azt megelőző 3-4 napban kell a legtöbbet futkosni/dolgozni/ellenőrizni, stb. Ha minden használható ember "házon kívül" lesz, akkor gondban leszünk. (Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy ne menjetek szilveszterezni! :twisted: :lol: )

Más: Kérem, hogy a topicot csakis szervezéssel kapcsolatos dolgokra használjátok! Köszönöm.

Első feladat: Ring jóvoltából (köszi, Ring) itt van a Cinema száma/elérhetősége. Kérnék egy embert, aki felveszi velük a kapcsolatot. Én per moment a Cross Borns után próbálok érdeklődni, csak ott a gáz, hogy sehol nem találom az elérhetőségüket. Akinek van valami infója arról, hogy van-e weblapjuk, emailcímük, postai címük, az kérem szóljon! (esetleg a kazi v. CD-borítóban, akinek megvan, hátha található valami elérhetőség :roll: )

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #79866 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Igenigen! Buli három napon át! Csak egyszer 111 éves T bá!

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.341 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére