111. születésnap - 2003. január 3.

Több
21 éve 10 hónapja #84468 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Ha kell a szomszédságunkban működik egy süteménygyár igen szépen dolgoznak és lehet rendelni náluk.

"Kane o Keizai Suru"
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #84456 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Ancalimon: GYU filmes poharat szerzel? És akkor miből iszunk? :D ;)

Áfonya: Figyelembevéve a fórumosok és MTT-sek egyre növekvő számát, hatalmas torta kell... de ha lehet szerezni, ám legyen...




"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #84440 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Hahó,

A Coca Cola, mint szponzor vállalta hogy 1000 személy részére biztosítja a koccintáshoz szükséges (alkoholmentes) itókát és poharat.

Természetesen ez senkit nem akadályoz meg abban, hogy otthonról hozza el saját kedvenc italát, ha ez nem a Coca Cola termékportfóliójába tartozik...

Még dolgozom azon, hogy esetleg a Gyűrűk Ura filmes pohár is kerüljön mindnekinek...

Alakul a buli.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #84385 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
A Bilbó-féle torta receptje(elvileg, aztán ki tudja mennyire hiteles :roll: ) itt található: (tudtam én, hogy jó lesz ez egyszer valamire... :wink: )

www.tvguide.ca/celebchef/recipes/lord-of-the-rings.html

(Majd még le kell fordítani, de az már részletkérdés. :) )
Ezt meg lehetne csináltatni, ha adunk bele egy kis pénzt. (Ha valakinek van nagyüzemben sütő anyukája, nagymamája vagy ismerőse, akkor házilag is elkészíthető a recept alapján. :D )
Mennyiség: azt javaslom, akkora legyen, hogy a fórumosoknak/MTT-seknek elég legyen - és akkor a privát ünnepségen szolgálnánk fel, amikor a közönség már hazament.
Koccintás: ez lett volna a másik ötletem. Főleg a többi TT felhívása után. Ezt mindenképpen meg kellene valósítani.
A fenntartott hely is kitűnő ötlet. :!:

Ja, és természetesen kell egy Tolkien mestert méltató beszéd is. A legjobb lenne Göncz Árpádtól, de fel kell készülni arra az eshetőségre is, hogy nem tud részt venni a szülinapon, és akkor kell vki, aki válallná ennek elmondását.

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #84346 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Én is rakhatok ki plakátot a sulimban... :roll:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #84328 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Üdvözletem!

Torta: Jó ötlet, de tényleg csak a szervezőknek megvalósítható.

Koccintás: Hogyan lehet jelentkezni?

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #84263 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Szerintem nagyon jó ötlet a torta! (és Alyrral egyetértek!)
És a levelek, továbbíthatnánk Christopher Tolkiennek!
szeszes ital? hmm... jöhet! :D
Vagy egyszerűen a szülinaptól függetlenül lehetne egy Vendégkönyv.

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #84226 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Üdv néktek!
Mivel továbbra sem kaptam semmiféle feladatot (pedig írtam Gumipóknak privet), írok ide.

Tolkien egészségére inni (főleg hogy nemzetközi szerveződés van) nagyon jó ötlet. Az asztal fényképpel szintén.

A torta: 111 gyertya rulz, de szerintem elég ha a tortából csak a szervezők és fellépők kapnak (mi többiek meg elégedjünk meg a nézéssel) mivel igazából ők (ti) tettek dolgokat, mi többiek meg csak néztük és növesztettük a hasunkat.
(legalábbis én)

További jó készülődést...

Alyr




"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #84223 Írta: Szanten
Szanten válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Szerintem egy nagy aláírótáblát készíthetnénk (papírból vagy ...) és az összes látogató aláírhatná, a további sorsáról meg dönthetnénk később is vagy elküldenénk Tolkien családjának, vagy még ötölhetnénk rajta, mi legyen a sorsa.

Egyébként az egész napos rendezvényt érdemes lenne videókamerával felvenni, hogy maradjon kézzelfogható dolog is a szülinapról.

"Te csak azzal törődj, hogy mit kezdj az idővel, ami megadatott."
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #84210 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Közben elolvastam: lehet alkoholmentes is az ital.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #84209 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
OK, akkor szerintem legyen egy felhívás a pohárköszöntőre.

Batti ötlete is jó, hogy ezt a pohárköszöntőt valahogy a helyszínen látványos formában is el lehessen mondani. Esetleg este 9 kor az egyik szponzor valami nagyobb tömegű italt, műanyag pohárba kioszthatna. (Apropó nem szeszes itallal lehet pohárköszöntőt mondani?)

És csináljunk egy másik felhívást a köszöntő levél megfogalmazására, amiket a helyszínen nagy urnákban gyűjtenénk.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #84206 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Kapcsolódóan ahhoz, amit Batti felvetett:

www.tolkiensociety.org/toast/index.html

A lényeg: az angol Tolkien Society felkéri a rajongókat, hogy 2003. jan 3-án helyi idő szerint este 9-kor mondjanak pohárköszöntőt az író tiszteletére. Lehet jelentkezni egy listára, ahol fel lesz sorolva mindenki, aki rész vesz ebben a közös köszöntésben.
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #84196 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Egy apróság jutott eszembe arra amit Ancalimon felvetett.

Lehetne például egy díszesen terített asztal, amelynek a fö helye fenn lenne tartva (névkártyával, fotóval) J.R.R. Tolkien számára és bárki oda ülhetne, köszöntöt mondhatna és ihatna egyet az ünnepelt egészségére. Hogy kinek a költségére, nos az még lehetne beszédtéma

"Kane o Keizai Suru"
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #84195 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
A torta szerintem is jo otlet, de akkorat csinalni amibol mindenki kaphat egy falatot, keptelenseg.
Csinaltatni viszont lehet monnyuk egy 100-200 szeletes tortat.
Kerdes hogy lesz-e erre penz.

Ilyenkor egyebkent talan meg koszoruzni szoktak, de itt nincs mit es hol. :evil2:

Mas otletem nincs.

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #84194 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Szerintem vehetnénk (vagy süthetnénk) egy nagy tortát. Izgalmas lenne 111 gyertyával... Meg az is, hogy közösen fogyasztanánk el a közönséggel.

Lehetne egy nagy dobozt kitenni valahová, amibe mindenki beledobhatná
:arrow: egy Tolkien-nak címzett levelét (kezdve onnan, hogy "Boldog születésnapot, Mester!" odáig, hogy kinek mit jelentett az életében a GyU és a többi mű - szóval bármit lehetne írni neki. Hogy ezzel mit csinálunk? A legizgissebb az lenne, ha lefordítanánk angolra, és elküldenénk Christophernek és a Tolkien családnak. De szerintem már az is nagyon jó, ha kitennénk valamikor, valahová ezeket a leveleket a nyilvánosság elé.).
:arrow: kedvenc Tolkien-idézetét
:arrow: hm.. más ötletem nincs.

Brisa
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #84192 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Aiya Elendili!

A Születésnapi ünnepségből hiányzik egy olyan momentum, ami magát a "születésnap" jelleget, Tolkien mesterre való emlékezést erősítené.
Valami olyasmit, amivel mindenkit mozgosíthatnánk aki tiszteli Tolkien munkásságát, noha a konkrté programokon nem akar részt venni.
Sajnso nem igazán tudtam kitalálni semmi jót. Gondoltam arra, hogy mindenki hozzon egy szál virágot, de azt hiszem, hogy egy nagy halom halott növény nem lenne jó tiszteletadás. Aztán gondoltam, hogy hozzon mindenki egy mécsest, de félek, hogy a tűzrendészek ideggörcsöt kapnának az ötlettől.

Nincs valakinek valami jó ötlete??


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #84056 Írta: Szanten
Szanten válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
A nyitó oldalon megtalálható a Magyar Tolkien Társaság rajzpályázat kiírása, ha megnyomod a klikk gombot a teljes változatot is elolvashatod. Na most jön az újítás: A szöveg végén színes plakát és fekete-fehér plakát felíratot láthatod és, ha azt megnyitod, ki is tudod nyomtatni a Neked megfelelő módon!

Amennyiben támogatni kívánod a pályázat sikerét kérlek nyomtasd ki, és minél több helyre rakd ki!
Köszönöm

"Te csak azzal törődj, hogy mit kezdj az idővel, ami megadatott."
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #83920 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Én is kérnék plakátot, kirakatom itt a könyvtárban. Csütörtökön jövök újra netezni, addig a könyveimet is összeírom, azokat is felajánlom a kiállításra.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #83896 Írta: Evenstar
Evenstar válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Üdv!

Ide is beraknám, hogy a két kedvenc témámban, alias jelmezes beöltözés és Középfölde Kórus, milyen haladásokat produkáltunk.

Jelmezes beöltözés (nem a "születésnapon a rendezők" témakör, hanem az egyéni megmozdulás, kevés kötődéssel a szülinaphoz!!!): Jó hír, hogy kamera akadt, elviekben el tudjuk kezdeni a munkálatokat, most hétvégére, valszeg péntek délutánra tervezünk egy ezirányú megbeszélést. Akit érdekel, az keressen meg vagy engem, vagy Rayant priviben, emailben, ill. a fórumon folyamatosan közöljük majd a fejleményeket.

Középfölde Kórus: A tegnapi első próbán született a döntés, hogy nem tanítunk meg a szülinapon dalokat vendégeknek, csak előadjuk magunkat. A repertoárt is a megvalósítható minimumra szabtuk, a tervezett dalok a tervezett sorrendben: May it be, Lament for Gandalf, Aníron, In Dreams. A kották megvannak, majd kap mindenki, de az csak viszonyítási alap, éneklés szintjén igazodunk ahhoz, ami a cd-n, kazettán hallható. (Minden résztvevőnek házi feladat a filmzenével otthon gyakorolni! :D Kérjük továbbá eldönteni, hogy a Lamentben ki akar a szóló részben énekelni, csatlakozva Beleghez és hozzám, ill. ki a kórusban.)
A nap folyamán ezt a négy dalt egyszer biztosan, de lehet, hogy akár többször is (átvezetésként stb.) adjuk majd elő. A következő próba dec. 8., vasárnap, 1/2 5-től lesz, a helyszín egyelőre még kérdéses, megoldása folyamatban, amint konkrétum van, közzétesszük, és természetesen mindenkit szeretettel várunk.

Even

"The light of the Evenstar does not wax and wane."

giftoftheevenstar.gportal.hu
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #83754 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Ha gondoljátok, h jó lenne ezt vidéken is reklámozni :D , akkor én is kérnék 1et, megpróbálom elérni, h kirakják, mondjuk nekem 1 sima értesítő (v. mi) is elég, odaadom a rajztanáromnak, h olvassa fel a diákoknak (úgyse teszi ki a falra :P )

Üdv:
Thaur

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #83742 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Szanten: Nekem nem nyitja le a fájlt! :?

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #83710 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Batti! (Végre látlak valahol! :roll: ) megkaptad az e-mailt, amit anyukám írt? :?: :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #83654 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Kicsi türelmet kérek még a szervezök nevében. Nemsokára meg fog itt jelenni minden szükséges és felesleges információ.

"Kane o Keizai Suru"
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #83555 Írta: Lady Paradox
Lady Paradox válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Hol lessz ez az egész?

íírjatokkkk!
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #83521 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.

Szanten írta: Köszi Kincső ez nagyon jó hír!


A palkátok elkészültek (még mindig a rajzpályázat) segítséget kérnék abban, hogy egy pár helyre kikerülhessen. Elég lenne, hogy csak egy-két plakátot elvinnél és a sulidba, kerületi Művelődési házba, könyvtárba kitennéd. A plakátot korlátozott páldányszámban nyomtattuk, mert a pénz ugye hiánycikk! Kérlek írjatok a privátba, hogy tudtok-e segíteni, és hogyan juttathanánk el hozzátok!


Nekem küldjetek plakátot mert én a BME-n kirakom!!!!!!!

Huhú :)
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #83392 Írta: Szanten
Szanten válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Köszi Kincső ez nagyon jó hír!


A palkátok elkészültek (még mindig a rajzpályázat) segítséget kérnék abban, hogy egy pár helyre kikerülhessen. Elég lenne, hogy csak egy-két plakátot elvinnél és a sulidba, kerületi Művelődési házba, könyvtárba kitennéd. A plakátot korlátozott páldányszámban nyomtattuk, mert a pénz ugye hiánycikk! Kérlek írjatok a privátba, hogy tudtok-e segíteni, és hogyan juttathanánk el hozzátok!

"Te csak azzal törődj, hogy mit kezdj az idővel, ami megadatott."
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #83277 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Szanten: A mi sulinkba megérkezett a rajzpályázat kiírása, ki is van rakva a rajzterem ajtajára. :wink: Egyébként boldog névnapot! :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #83169 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Ancalimon: És akinek nincs ilyen könyve? :D
Arra gondoltam, mi lenne ha a rendezők beöltöznének, az ácsorgók a pult mögött (bár nem értem ezek kik lesznek és mit csinálnak), csinálnánk egy egyen pólót?
Valaki leírná, hogy idáig kik a támogatóink?

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja #83093 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
Aiya Elendili!

A születésnapon tervezünk egy könyvkiállítást, ahol a Magyarországon valaha megejelent összes Tolkien mű összes kiadását be szeretnénk mutatni. Az újabb kiadásokat megkapjuk a kiadóktól, de a régebbieket nem nagyon tudják odaadni.

Várjuk azok jelentkezését, akik rendelkeznek jó állapotban levő régebbi kiadású Tolkien könyvekkel, és azt hajlandóak egy napra a kiállításra kölcsön adni. (zárt vitrinben lesznek kiaállítva, garantáljuk, hogy nem lesz bajuk...) A szervezés egyszerűsítése érdekében azokat fogjuk előnyben részesíteni, akik több könyvet is adnak.

Egy kis méz a madzagon :roll: : akik ezen a módon segítenek a rendezvény szervezésében, azok is felkerülnek a szervezők közé, és jó eséllyel indulnak a DVD verzió mozi vetítésére, illetve a Két torony díszbemutatóra szóló a rendezők között esetlegesen szétosztható jegyekért...

Jelentkezéseket e-mail-ben várom.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
21 éve 10 hónapja - 21 éve 10 hónapja #83065 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: 111. születésnap - 2003. január 3.
A jelmezekről: mi is úgy gondoltuk, hogy csak a rendezőknek kellene jelmezben lenniük (akik vállalják), akik egyébként is a különböző helyszínek között mozognak vagy információt adnak.
A pult mögött jelmezben ácsorogni nem feltétlenül kifizetődő, szó szerint, mert nem látszik. Alyr pedig leírta a másik okot; mivel megnyerni is szeretnénk embereket, nem tenne jót az ügyünknek, ha a rengeteg tünde, ork, hobbit stb. esetleg visszatetszést keltene.
És a legfőbb, ahogy Gumipók is említette, egy jó jelmez nem két fillér, márpedig mi a profizmusra törekszünk. Kár lenne, ha úgy járnánk, mint az a bizonyos szarka, aki sokat akart...
Tehát 5-7 jelmezre van szükségünk, de azokat hibátlanul kell kivitelezni!

Még valami: ha az újságba szántok egy cikket, beszámolót, verset, mesét stb., amit szívesen megosztanátok a többiekkel, kérlek benneteket, hogy december 15-ig küldjétek el

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.329 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére