FOTR 4 lemezes DVD

Több
21 éve 5 hónapja #81983 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD

Thaurwathiwen írta: hódica: Debrecenben lesz most hétvégén

Na az messze van.... :bawling: Legalábbis nekem...

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81982 Írta: hedge_hog
hedge_hog válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD

Penngaladiel írta: Hát igen, fordítási hibák maradtak még bőven... Pl. amikor Boromir megtudja, hogy Vándor Aragorn, a felirat így szól - teljesen érthetetlenül - : "Ez... Isildur öröksége", pedig valójában azt mondja: "Isildur örököse".
Az sem világos számomra, hogy miért nemestündének fordították a "wood-elf" szót annál a jelenetnél, amikor Samu és Frodó meglátja a nyugatra vonuló tündéket 8O

ezt én sem értem. talán azért, mert eredetileg a könyvben high elf-nek hívják őket (ennek a fordítása a nemestünde)

~ Une lumi
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81975 Írta: Hunnai
Hunnai válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD
A "Haldír o Lórien" Aragorn-féle mondat is kimaradt a bővítettből.

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81966 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD
hódica: Debrecenben lesz most hétvégén

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81965 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD
nem lesz még 1 vetítés??? (önhibámon kívül maradtam le róla :twisted: :cry: :cry: :cry: )

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81964 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD
Szerintetek 3000 Ft-ért díszdobozban, jó minőségü DVD rejlik? :?: :roll:

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81961 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD

Ulmo írta:

Penngaladiel írta: Az extra jeleneteknek a bővített VHS-en is meg kell lenniük. Csak extra tartalom (interjú, így készült, stb.) nincs semmi.


Állítólag a VHS változaton is ott van a Két Torony előzetese, és a "A day in the life of a Hobbit" werkfilm. Valakinek van infoja erről?

Szerintem a moziverziós videón vannak ezek az extrák. Bár a hivatalos honlap szerint a bővítetten kellene lennie. Akkor erről is lemaradtunk :evil: Pofátlanság, hogy az Amerikán kívüli világot mennyire semmibe veszik ilyen téren :evil: :evil: :evil:
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81958 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD
Mindenki az utolsó sorban ült? :D

kivéve engem...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81954 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD
Ancalimon, Ulmo és a szervezők: Köszönöm a DVD vetítést, Nem lehet szavakban megfogalmazni, h mennyire hálás vagyok érte :)

A DVD Király volt és veletek még nagyszerűbb volt (utolsó sor :) )

Üdv:
Thaur

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81948 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD

Ulmo írta: Állítólag a VHS változaton is ott van a Két Torony előzetese, és a "A day in the life of a Hobbit" werkfilm. Valakinek van infoja erről?

Nincs rajta semmi más, csak a film.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81945 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD

Penngaladiel írta: Az extra jeleneteknek a bővített VHS-en is meg kell lenniük. Csak extra tartalom (interjú, így készült, stb.) nincs semmi.


Állítólag a VHS változaton is ott van a Két Torony előzetese, és a "A day in the life of a Hobbit" werkfilm. Valakinek van infoja erről?

És köszönöm mindenkinek a részvételt a szombati összejövetelen! :bounce:
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81939 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD
Elöször is szeretném megköszönni Ancalimonéknak és Ulmonak hogy általuk megtudtuk közösen nézni a DVDt...Köszönöm!!!!
Az elözöekhez csak annyit füznék hozzá hogy csak néhány embernek tünt fel hogy hogy a legaranxosabb leghumorosabb részeket vették ki belölük??? :roll:
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81938 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD
az NG videó és a Decipher kártyák csak az 1-es régiókódú dvdkhez járnak tudtommal


love is the shadow that ripens the wine
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81934 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD
Sorel:

"Ezt nem egészen értem... Más extrák vannak a 2 lemezesen, és más a 4 lemezesen? Nem fedik egymást?"

Nem :evil: Ha mindent akarsz, vedd meg mindkét verziót :twisted:

"És a 4 lemezesen hány órás a film, és mennyi a plusz anyag? És a riportok...stb. szinkronizálva van?"

A film kb 200 perc, 2 lemez, + 2 lemez extra. Az extrákhoz csak felirat van, szinkron nincs.

"És a diszdobozosban benne van a Natonal Geographic-os Dvd?"

Nincs :evil: És a díszdobozos szvsz nem éri meg, bár én azt vettem meg, de már sajnálom. Több extra tartalmat ígértek, decipher kártyákat, a NG lemezt, meg még nem emlékszem, mi mást, ehhez képest két Argonath szobor van benne 10000-ért :evil:

"Továbbá: én láttam a bővitett verziót kazettán. Az melyiknek felel meg? a 2 lemezesnek? A felsorolt extra jeleneteknek kb. a fele volt ezen rajta."

Az extra jeleneteknek a bővített VHS-en is meg kell lenniük. Csak extra tartalom (interjú, így készült, stb.) nincs semmi.
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81932 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD
a filmből 2 változat van: a moziváltozat, ami az augusztusban megjelent 2 lemezes dvdn és az akkori VHS-en van rajta, meg a mostani, bővített, ami a 4 lemezes dvdn meg a mostani VHSen van rajta. több film nincs :-D hacsak PJ nem vágott össze magának egy 5 órás extra verziót házimozizásra:-D


love is the shadow that ripens the wine
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81930 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD

Narië írta: Sorry,de anyámra már megint rájött az a mánia,miszerint én veletek rossz társaságba keverednék.Hiába magyarázom neki,hogy nem így van,de szerinte ha elmennék veletek Dvdzni,akkor rögtön elkezdenék piálni,drogozni stb.

Ezen úgy lehet változtatni, hogy ráveszed, ő is menjen veled. Akkor látja, hogy milyen a társaság, és legközelebb talán egyedül is elenged :roll:
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81929 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD
Ezt nem egészen értem... Más extrák vannak a 2 lemezesen, és más a 4 lemezesen? Nem fedik egymást? És a 4 lemezesen hány órás a film, és mennyi a plusz anyag? És a riportok...stb. szinkronizálva van?
És a diszdobozosban benne van a Natonal Geographic-os Dvd? Ha igen, az szinkronizált?
Továbbá: én láttam a bővitett verziót kazettán. Az melyiknek felel meg? a 2 lemezesnek? A felsorolt extra jeleneteknek kb. a fele volt ezen rajta.
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81926 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD
Üdv! Én ugyan nem tudtam ott lenni a DVD-nézésen, de kivettem videón a kölcsönzőből, és tényleg nagyon jó lett. Maximálisan egyetértek az eddigi hozzászólásokkal. Talán még annyit tennék hozzá, hogy a Szent Iván éjszakája is benne maradt, és nagyon sok az új hiba. És változatlanul nagyon rossz a szinkronban a sinda kiejtés.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81924 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD
Sziasztok!Nekem még sajnos nem volt szerencsém látni,mert a DVDnk elromlott,és most hiába van itt a 4 lemezes,sajna nem tom megnézni
És bocsi,hogy nem tudtam szólni amiatt,hogy nem jövök,de nem volt pénz a telefonomon,a fórum nem ment,email címet meg nem tudok.
Sorry,de anyámra már megint rájött az a mánia,miszerint én veletek rossz társaságba keverednék.Hiába magyarázom neki,hogy nem így van,de szerinte ha elmennék veletek Dvdzni,akkor rögtön elkezdenék piálni,drogozni stb.

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81915 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD
Szerintem is szuper lett ezekkel a betoldásokkal. Sokkal inkább visszaadja a könyv hangulatát. Csak azt sajnálom, hogy a kétlemezes verzión levő extrákból semmi sincs rajta ezen. :( Haldír igenis csinos, Legolas maga az isten, a lembas-jelenet és Gimli beszólása nagyon ott van.. egyes jeleneteken már majdnem sírtam :( :) Annyira szeretnék az egész stábbal ÉLŐBEN is találkozni!!!!!
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81912 Írta: Lara
Lara válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD
Ulmo:hát az a jelenet!!!
Nagyon örülök ennek a topicnak,és annyira jó az egész film meg minden,hogy nem is írok semmit.Vic ami listát leírt egyszerűen minden jelenet aprólékosan és gyönyörűen meg lett csinálva,gratula a szinkronért is!Na még fogalmazni sem tudok! :D Hatalmas munka lehetett!Egy szó:Khirály

I make my own luck.
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81910 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD

Gandalf írta: Ti össze tudtátok gyűjteni, melyik volt az az egy-két mondat és képsor, amit kihagytak az eredeti moziváltozathoz képest? Egy-kettőről tudok, de nem mindegyikről... És kimaradt képsorokról?

Gandalf, nyugodt lehetsz: Szerintem már tudsz minden kihagyott (pontosabban átírt) részről! ;)
1. Megyében Gandalf & Frodó beszélgetése miközben halad át a szekér a hídon.
2. Lothlórienben Haldír "a királynő már vár titeket" beszólása.

Tud még valaki egyéb átírásról?

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81907 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD
Ollé!!! Én láttam és láttam! Totál el is felejtkeztem róla, aztán pénteken teljesen gyanútlanul besétáltam a tékába. Mióta van ilyen elől a GYU, nem is most jelent meg!!! Hopppá!!! Dehogynem!!!

Én most inkább nem mennék bele, mi mennyire hiányzott, stb, mert kicsit hosszú lenne!!! De a 4. DVD a legtutibb!!! Nagyon tetszett, ahogy a színészek egymásról nyilatkoztak!!! Nagyon tuti volt!!! Csak annyit tudok mondani, aki teheti, nézze meg!!!
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81906 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD
Hát igen, fordítási hibák maradtak még bőven... Pl. amikor Boromir megtudja, hogy Vándor Aragorn, a felirat így szól - teljesen érthetetlenül - : "Ez... Isildur öröksége", pedig valójában azt mondja: "Isildur örököse".
Az sem világos számomra, hogy miért nemestündének fordították a "wood-elf" szót annál a jelenetnél, amikor Samu és Frodó meglátja a nyugatra vonuló tündéket 8O
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81904 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD
Ti össze tudtátok gyűjteni, melyik volt az az egy-két mondat és képsor, amit kihagytak az eredeti moziváltozathoz képest? Egy-kettőről tudok, de nem mindegyikről... És kimaradt képsorokról?
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81903 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD
Hmmm...
A filmből én is hiányoltam azokat a bizonyos jeleneteket, de így mégis egy sokkal teljesebb filmet láthattunk, kevésbé volt rohanós, mint a moziváltozat.
A felratnál több dolgot nem javítottak (Eye of Sauron, Pipitér-Rozi, stb) de az uruk-hai harcost legalább igen...

Az extráknál pedig sorozatosan rossz helyre tették a feliratot, arról nem beszélve, hogy hiányos volt.



"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81901 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD

Vic írta: Evenstar: még csak az hiányzott volna! Így "csak" annyi változtatás történt az eredetihez képest, hogy Bilbó beledumált a zenébe, amikor Gandalf és Frodó átmennek a hídon a szekérrel. :evil:

Ami viszont még így is hiányzik a 4 DVD-s változatból:
1. Hol van Völgyzugolyban a kút melletti jelenet Frodóval és Samuval???
2. Hol van a Legolas/Arwen elköszönés Völgyzugolyban, amit már láttunk a Nat. Geogr. jóvoltából???
3. Hol van a Lothlórienbe való menekülés, amiböl már rendesen megvágott jeleneteket is láttunk???
4. Hol vannak a tündecsajok hosszú ruhában Lothlórienben, amiböl szintén láttunk már több képet???

Jó, tudom, hogy ez a fél órányi anyag maga a CSODA, de akkor miért hagytak ki olyasmit,amiröl szó volt, hogy rá fog kerülni a 4 DVD-re... :roll:



talán azért, mert akkor nem két dvd-n terpeszkedett volna el a film DD 5.1 EX meg DTS hanggal meg egyebekkel, hanem hármon, és akkor nem tízezerért vesztegették volna a sima kiadást szobor nélkül, hanem tizenötért
vagy PJ megnézte egyben az egészet, és úgy döntött, az már mégis túlzás lenne
ki tudja?
ne legyünk telhetetlenek, a film rengeteget nyert ezzel a hosszított verzióval


love is the shadow that ripens the wine
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81897 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD
Vic: nagyon szépen összeszedted az új jeleneteket, gratula! (Látom, még neked is van egy kis hiányérzeted :) )

Annyi megjegyzésem lenne, hogy a szinkron változatlanul pocsék (morgorothi balrog :crap: ) Az extrák közül kb másfél órához nincs felirat, az egyik legérdekesebb résznél (a WETA digitális trükkjei) pedig a legtöbb mondat fele hiányzik :cry:

Csúcs:
Legolas: Lembas! Egy apró falat kitölti egy felnőtt gyomrát.
Trufa Pippinhez: Hányat ettél?
Pippin: Négyet.

Itt legurultam a fotelből :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81895 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD
Evenstar: még csak az hiányzott volna! Így "csak" annyi változtatás történt az eredetihez képest, hogy Bilbó beledumált a zenébe, amikor Gandalf és Frodó átmennek a hídon a szekérrel. :evil:

Ami viszont még így is hiányzik a 4 DVD-s változatból:
1. Hol van Völgyzugolyban a kút melletti jelenet Frodóval és Samuval???
2. Hol van a Legolas/Arwen elköszönés Völgyzugolyban, amit már láttunk a Nat. Geogr. jóvoltából???
3. Hol van a Lothlórienbe való menekülés, amiböl már rendesen megvágott jeleneteket is láttunk???
4. Hol vannak a tündecsajok hosszú ruhában Lothlórienben, amiböl szintén láttunk már több képet???

Jó, tudom, hogy ez a fél órányi anyag maga a CSODA, de akkor miért hagytak ki olyasmit,amiröl szó volt, hogy rá fog kerülni a 4 DVD-re... :roll:
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #81892 Írta: Evenstar
Evenstar válaszolt a következő témában: FOTR 4 lemezes DVD
Csak annyit az eddigiekhez a pozitív jelzőkön és a hálaimákon túl Ancalimonék irányába, hogy én azért megnyugodtam, mert azután, hogy mondtátok (Vic és ÉSzAH), hogy hiányozni fognak jelenetek a régi filmból, nagyon megijedtem. De erről szó sincs, csak át kellett szabni a filmet az érthetőség és folyamatosság miatt és ami hiányzik, az max. 1-2 perc. Szóval nem harapom le a gyártók és a felelősök fejét! :mrgreen:

"The light of the Evenstar does not wax and wane."

giftoftheevenstar.gportal.hu
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.447 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére