J. K. Rowling: Harry Potter

Több
15 éve 8 hónapja #368431 Írta: grubbsgrady
grubbsgrady válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
"Van benne jó adag szexualitás, és a drogok is szerephez jutnak. Sosem hittem volna, hogy ezt mondom, de az egész olyan Trainspotting-szerű" állítólag ezt mondta daniel. nem tudom milyen szexualitást vihet fel a film néhány csókon kívül-ha lavendert és ront nézzük nem néhány- a drogokról meg foggalmam nincs. a bájitalok? vagy a felix felicis? el nem tudom képzelni. remélem nem lesz elcsépelt a film, mivel mint könyv elég nagy jelentősége van. valaki rájött, hogy ginny tavas jelenete mi lehet? úgy látszik megint lesz néhány a könyvtől távol álló jelenet :? de nekem a trailer alapján tettszik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368429 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
szerintem azért ennyire nem kell komolyan venni... :roll:

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368427 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hát azután a drogos, meg szexes ügy után én már azon sem lepődnék meg, ha a Roxfort ostrománál Ron es Hermione nem csak smárolnának. :?

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368424 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Főleg a Roxfort ostromát :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368422 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

grubbsgrady írta: persze hát nyílván, inkább kreálnak kevésbé fontos de annál látványosabb részeket, hogy mint film élvezhető tegyék-bár szerintem egy film nem feltétlenül attól élvezhető- majd eldől miyen lesz. engem a malfoy kúriás rész érdekel, meg a roxfort ostroma.

Ezeket a részeket csak nem variálják már meg nagyon... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368415 Írta: grubbsgrady
grubbsgrady válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Metaflora írta:

Aeglos írta: De így legalább nem kell kinyírbálni a forgatókönyvből érdekes részeket.

Ez egy elég optimista nézet. Szerintem bármilyen hosszú egy filmváltozat, akkor is simán kinyirbálnak érdekes részeket, hogy helyette berakjanak a könyvben nem szereplő fölösleges jeleneteket.


persze hát nyílván, inkább kreálnak kevésbé fontos de annál látványosabb részeket, hogy mint film élvezhető tegyék-bár szerintem egy film nem feltétlenül attól élvezhető- majd eldől miyen lesz. engem a malfoy kúriás rész érdekel, meg a roxfort ostroma.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368408 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Aeglos írta: De így legalább nem kell kinyírbálni a forgatókönyvből érdekes részeket.

Ez egy elég optimista nézet. Szerintem bármilyen hosszú egy filmváltozat, akkor is simán kinyirbálnak érdekes részeket, hogy helyette berakjanak a könyvben nem szereplő fölösleges jeleneteket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368403 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

grubbsgrady írta: a 7.re kiváncsi vagyok hogy miyen lesz úgy kettébontva... nem tudom mi értleme, ha egyszer 7 kötetes. minden pénzt ki akarnak facsarni a filmből.


De így legalább nem kell kinyírbálni a forgatókönyvből érdekes részeket.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368401 Írta: grubbsgrady
grubbsgrady válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
a 7.re kiváncsi vagyok hogy miyen lesz úgy kettébontva... nem tudom mi értleme, ha egyszer 7 kötetes. minden pénzt ki akarnak facsarni a filmből.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368397 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

cortez71 írta: Ugyanakkor mint film, a harmadik volt a legszórakoztatóbb és a legérettebb, legdarkosabb az eddigi 5 közül. És bár ilyen, a könyvhöz kevésbé hű, de élvezhető filmet pakoltak volna le a készítők, mint a nézhetetlen első, második vagy negyedik részt...


Egyet kell ertsek, pedig szeretem a konyveket, de az elso ketto bugyuta, a 4,5 meg tinedzserhajhasz lett. Hermione rozsaszin ruhaja... Meg a bal...

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368396 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ugyanakkor mint film, a harmadik volt a legszórakoztatóbb és a legérettebb, legdarkosabb az eddigi 5 közül. És bár ilyen, a könyvhöz kevésbé hű, de élvezhető filmet pakoltak volna le a készítők, mint a nézhetetlen első, második vagy negyedik részt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368395 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én egyedül a harmadik filmnél nem éreztem azt, hogy egy Harry Potter filmet nézek. A 4. 5. szerintem jó volt, csak vhogyan már nem volt könyv feelinge.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368392 Írta: grubbsgrady
grubbsgrady válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
szerintem meg lehet vásárolni a hallgatást. a szereplők is idealizálva vannak. a 3. részben hol van már a loboncos hajú lapátfogú hermione? harry se a sovány gyerkőc aminek a könyv írta... sokmindenbe bele lehetne azért itt kötni. az első 2. rész volt szerintem a leghűbb a könyvhöz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368391 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Az ötödik filmben már talárban vannak, ha jól emlékszem. Egyébként meg Rowlingnak van beleszólása a filmekbe, akkor nem értem, hogy hogyan fordulhatnak elő néha hasonló ordító hibák! Vagy a studió csak adja neki a pénzt a filmekért és ezzel megvásárolják az írónő hallgatását? :? Nem tudom, de ha az én könyvemnől filmet csinálnának és lenne beleszóéásom a készítésükbe, én biztosan arra törekednék, hogy a filmek, minél jobban visszaadják a könyv varázsát.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368390 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nem dumbi hanem dumbli:) Ha már rövidítünk:) Én évek óta Dumblinak hívom, dumbledore-t mert az rövidebb. :)

Én azt se értem, hogy mért nem talárban vannak a gyerekek a filmben.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368386 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hali!
Az iskola igazgatója NEM dumbi, HANEM Dumbledore!!! :nono:

Talán az első két részben nem tornyosult annyi viharfelhő az iskola felett, és ez szvsz kihozhatta Dumbledore rosszabb formáját.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368379 Írta: grubbsgrady
grubbsgrady válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
szerintem daniel radcliffe a legrosszabb, mert az első két részben türhető volt, de hirtelen úgy megnőtt, meg markánsabb lett -erről persze nem ő tehet- de szerintem a 4. filmbeli harry inkább a 6.-ba illene. hermionénak nem látom a loboncos haját, ami az első két részben megvolt. dumbledore-nak mióta az előző színész elhunyt, nincs derékig érő haja és szakálla. szerintem piton a legjobban eltalált. amúgymeg az 5. részben mikor umbridge elbocsájtja sybill akkor dumbledore ráordít a gyerekekre hogy nincs elég tanulnivalótok!?. szerintem dumbi soha nem ordítozott a diákokkal.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368374 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nekem Brannagh Lockhartként nagyon nem tetszett, én egészen másnak, sokkal nyálasabbnak és fiatalabbnak képzeltem Lockhartot.
A gyerekszínészek közül talán Ron aki jó, Harryt hagyjuk, a karaktere a filmekben még a könyvbelinél is hülyébb, de erről aligha a srác tehet.
Az új Dumbledore (már nem is új, ugye) nekem se tetszik, főleg a külsőségei miatt.
A régi Dumbledore színes ruhákban járt és fehér volt a szakálla. Az új úgy néz ki mint egy vén bolond hajléktalan akinek csak hálóingei vannak...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368370 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Idhren írta: Sztem Bonham-Carter sokkal jobb lehetett volna, ha más rendezi. Így számomra semmi félelmetes nincs benne, csak szánalmasan nyomi... Nemtom.
Vhogy nem volt meg benne a tartás, ami pedig Bella-t igencsak jellemzi, én úgy gondolom.


Van egy :lol: rész amikor megöli a filmben Siriust, utána elrohan a Harry meg utána rohan, ő meg meg szólal "HA-ha te vagy a fogó".
Először azt hittem, hogy rosszul hallok, aztán mégegyszer megnéztem és tényleg...pfff...fáááj.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368366 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sztem Bonham-Carter sokkal jobb lehetett volna, ha más rendezi. Így számomra semmi félelmetes nincs benne, csak szánalmasan nyomi... Nemtom.
Vhogy nem volt meg benne a tartás, ami pedig Bella-t igencsak jellemzi, én úgy gondolom.

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368362 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kar'sa írta:

Attila írta: Szerintem Imelda Staunton és Kenneth Brenagh is tök olyan mint a karakter, nem is tudnám másnak elképzelni szvsz.

Szerintem egyikük sem hasonlít cseppet sem a könyvben leírtra, ennek ellenére mindkettővel teljes mértékben elégedett vagyok. Szvsz az ötödik filmet Imelda Staunton miatt érdemes megnézni. XD


Nem hasonlítanak a könyvbeli karakterre, de az adott -fogalmazzunk úgy- kisugárzáshoz, jellemhez, abszolút megfelelnek.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368359 Írta: Bounce
Bounce válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Rabynnal egyetértek, a gyerekszereplők nem nagy durranások.. kövezzetek meg, de pl. nem tartom istennek Radcliffe-et, ellenkezőleg.
A felnőttek közül Gary Oldmanért vagyok oda, mint mindig. Ezen kívül nagyon-nagyon tetszett Helena Bonham-Carter is, tökéletes Bellát hozott. És ha már azt mondtam, hogy Radcliffe nem isten, akkor számomra az abszolút isten Ralph Fiennes, a negyedik és ötödik filmben is. 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368355 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Attila írta: Szerintem Imelda Staunton és Kenneth Brenagh is tök olyan mint a karakter, nem is tudnám másnak elképzelni szvsz.

Szerintem egyikük sem hasonlít cseppet sem a könyvben leírtra, ennek ellenére mindkettővel teljes mértékben elégedett vagyok. Szvsz az ötödik filmet Imelda Staunton miatt érdemes megnézni. XD

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368349 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Én úgy tudom, hogy Richard Harrishez karakterhez nagyon hasonló embert kerestek a szerepre. McKellen nem csak a GyU miatt utastította vissza, hanem mert nem érezte magáénak a karaktert. Végülis Ő megteheti, hogy visszautasít egy ilyen szerepet, pedig képzeljétek el ha ő játszaná:D
Én a felnőtt gárdából Alan Rickmannal és Maggie Smithszel vagyok abszolúte megelégedve, illetve még Emma Thompson is jó Trelawney, és Jason Isaac is jó mint Lucius de a többiekkel nem vagyok annyira kibékülve. A gyerekszereplőkről meg inkább nem mondok semmit. Számomra még nem bizonyítottak.


Szerintem Imelda Staunton és Kenneth Brenagh is tök olyan mint a karakter, nem is tudnám másnak elképzelni szvsz.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368313 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én úgy tudom, hogy Richard Harrishez karakterhez nagyon hasonló embert kerestek a szerepre. McKellen nem csak a GyU miatt utastította vissza, hanem mert nem érezte magáénak a karaktert. Végülis Ő megteheti, hogy visszautasít egy ilyen szerepet, pedig képzeljétek el ha ő játszaná:D
Én a felnőtt gárdából Alan Rickmannal és Maggie Smithszel vagyok abszolúte megelégedve, illetve még Emma Thompson is jó Trelawney, és Jason Isaac is jó mint Lucius de a többiekkel nem vagyok annyira kibékülve. A gyerekszereplőkről meg inkább nem mondok semmit. Számomra még nem bizonyítottak.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368294 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

.Elessar király. írta: Attila, gondolom Richard Harris-re gondoltál, ő játszotta Dumbledore-t az első két részben (lásd. Gladiátor). Richard Griffits Vernon bácsit alakítja, de ő még (leglábbis értesüléseim szerint) közöttünk van. :wink:


Bocs, már keveredne bennem a nevek :oops: igen rágondoltam.


Kar'sa írta: Ha már "Gandalf" nevébe a "Sir" MegKellene, akkor Sir Michael Gambon, plz.


Ez kimaradt az életemből, nem tudtam, hogy most már ő is "sir".

Kar'sa írta: Nem mellékesen Ian McKellent nem visszautasították, hanem ő mondott le a szerepről.


Nem mondtam, hogy visszautasították, csak annyit, hogy SIR Michael Gambont választották ki a szerepre. Nálam ez nem = azzal, hogy Őt pedig visszautasították. Valamilyen oknál fogva nem ő kapta jelen esetben nem fogadta el.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368268 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ha egyszer őrültek, akkor nem mindegy? (Bocs, ha ez már offszerű...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368266 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Aeglos írta:

.Elessar király. írta: Az biztos, hogy az őrültebb GYU fanatikusok szétszedték volna Sir Ian-t, ha elfogadja a szerepet. :P Nem is feltétlenül azért, mert Harry Potter, hanem azért, meg Dumbledore alakja nagy részben Tolkien Gandalfjáról lett koppintva.


Dehogy...
Mindkettő archetipikus karakter. A magyar népmeséktől kezdve az sci-fi-ig mindenhol előfordulhat.

Ezt próbáltad volna megmagyarázni az őrült fanatikusoknak, ha Ian elvállalta volna a szerepet. :P

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368256 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

.Elessar király. írta: Az biztos, hogy az őrültebb GYU fanatikusok szétszedték volna Sir Ian-t, ha elfogadja a szerepet. :P Nem is feltétlenül azért, mert Harry Potter, hanem azért, meg Dumbledore alakja nagy részben Tolkien Gandalfjáról lett koppintva.


Dehogy...
Mindkettő archetipikus karakter. A magyar népmeséktől kezdve az sci-fi-ig mindenhol előfordulhat.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368238 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Az biztos, hogy az őrültebb GYU fanatikusok szétszedték volna Sir Ian-t, ha elfogadja a szerepet. :P Nem is feltétlenül azért, mert Harry Potter, hanem azért, meg Dumbledore alakja nagy részben Tolkien Gandalfjáról lett koppintva.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.167 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére