George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Több
15 éve 1 hónapja #383365 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
OFF
A brit történészek közül pont az a David Starkey van leginkább a sorozat ellen, aki maga is évekig a Tudorokról készített filmekből és könyvekből élt. Üzleti indokok állnak a dolog mögött, nem csak szakmai okok. Különben is, a sorozat mindig "historical fiction"-ként hivatkozik önmagára, abba pedig bárhogy is nézem, belefér a csúsztatás.
ON

Szerintem pedig egyáltalán nem nagy szám a csaj, ami nem is lenne gond, ha nem egy kifejezetten erotic-service szerepbe rakták volna. Nehezen hiszem el, hogy nem volt a szerepre alkalmasabb 18-19 éves szépséges színésznőpalánta. Én bízok a recastingban. Vagy abban, hogy a smink és a jelmez csodákra képes. Meg abban, hogy Cersei valóban gyönyörű lesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #383364 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
A Tudor sorozatot nem láttam, bár a brit történészek igencsak szidják. Mindegy, nem tartozik ide.

Viszont az alábbi linken található egy összeállítás a hölgyről. Szerintem nem vészes egyáltalán.

Katt Ide!

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #383363 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
No meg nem is éppen az a feltűnő szépség, mint akit elképzelne az ember a könyvet olvasva...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #383358 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Ery írta: Daenerys: Tamzin Merchant

Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, ez a p.csa szerepelt a Tudorok harmadik évadában is, mint Howard Katalin, és ott is borzasztó volt :( :mad: Annyira idegesítő a jelenléte, a kisugárzása, hogy az valami hihetetlen. Ő lesz a nagy királynő, aki majd talán egyszer Westeros ellen fogja vezetni a seregét? Ne vicceljünk már... Eddig minden szereplőre azt mondtam, hogy telitalálat a casting, de ez most nagyon rossz választás szerintem.
Most már csak Cerseire leszek kíváncsi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #383353 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Jaimbe már szerelmes vagyok:D

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #383350 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Újabb szereplők:

Ser Jorah Mormont: Iain Glen
Daenerys: Tamzin Merchant
Robb: Richard Madden
Arya: Maisie Williams
Sansa: Sophie Turner
Theon: Alfie Allen
Jaime: Nikolaj Coster-Waldau

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #383271 Írta: Alyr Arkhon

Cerebrum írta: Előbb-utóbb azt hiszen én is elolvasom őket mégegyszer, mert így túlságosan rohamléptékben olvastam ahhoz, hogy ilyen finomságokat leszűrjek... :)

SPOILER ON!

Amúgy azt nem értettem, hogy az a srác, akinek Sam bemutatkozik az utolsó fejezetben akkor kicsoda, ha egyszer Pate-et az alkimista megölte a prológusban. Vagy az volt Jaqen H'ghar, és most álalakban (a kissrác alakjában) jár-kel Óvárosban? Erre egyébként mi utalt? Már hogy H'ghar Óvárosban van? Az alkimista "személyleírásánál" mondjuk éreztem, hogy valaki olyasvalakiről lehet itt szó, akiről tudnom kéne, hogy kicsoda, de nem ugrott be...

SPOILER OFF!

SPOILER ON

Természetesen ez csak feltételezés, hiszen sosem lehet tudni, ugye.

Amikor a 2. kötetben leveti Jaqen az arcát akkor egy fekete, hosszú hajú, sebhelyes arc bukkan elő alóla.
Ugyanez a leírása az alkimistának is, aki a kulcsot akarja Pate-től, és annak is aki elvette Cersei myri barátnéjának a szüzességét, mint hajóskapitány.
Szerintem elég nyilvánvaló, hogy felvette Pate arcát és vele találkozik Sam a könyv végén.

SPOILER OFF

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja - 15 éve 2 hónapja #383260 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Előbb-utóbb azt hiszen én is elolvasom őket mégegyszer, mert így túlságosan rohamléptékben olvastam ahhoz, hogy ilyen finomságokat leszűrjek... :)

SPOILER ON!

Amúgy azt nem értettem, hogy az a srác, akinek Sam bemutatkozik az utolsó fejezetben akkor kicsoda, ha egyszer Pate-et az alkimista megölte a prológusban. Vagy az volt Jaqen H'ghar, és most álalakban (a kissrác alakjában) jár-kel Óvárosban? Erre egyébként mi utalt? Már hogy H'ghar Óvárosban van? Az alkimista "személyleírásánál" mondjuk éreztem, hogy valaki olyasvalakiről lehet itt szó, akiről tudnom kéne, hogy kicsoda, de nem ugrott be...

SPOILER OFF!

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #383255 Írta: Alyr Arkhon
Én nemrég olvastam el másodszor a négy kötetet, vannak benne utólag összeálló dolgok, (Jaqen H'garr munkássága például) meg mindenféle érdekességek, amik még érdekesebb elméleteket szülnek.
SPOILERVESZÉLY

Az egy dolog, hogy Tyrion valószínűleg a sárkány egyik feje lesz, de amondó vagyok, hogy Victarion Greyjoy fogja szolgáltatni Dany sürgetően kellő flottáját - vagy jószántából, vagy halála után átadva. Ezenkívül roppant érdekes lesz a meccs, amit a Martellek fognak Tyrionnal vívni, lévén, hogy száműzött vagy sem, megölte a papáját vagy sem, mégiscsak Lannister, ráadásul elvette a Martellek bosszúját. És összevetve a herceggel Tyrion egy okos törpe, de nincs országa. Doran Martell egy okos nyomorék és van országa is...

Melisandre viszont egyre nyilvánvalóbb, hogy a másik oldalnak dolgozik, és csak azért tetszeleg R'hllor papjaként, hogy mindenkivel kellően megutáltassa a Fény urát (elvégre R'hllor tényleg elküldte a prófétáját, Beric Dondarriont és Myri Thorost, nekik tényleg lángolt a kardjuk, aztán erre csak egy nő kellett, hogy romba döntse a mozgalmukat - ráadásul halott nő) és a megfelelő pillanatban minden különösebb lelkifurdalás nélkül megfújja a Tél Kürtjét, (mi több, gondoljunk bele, Havas Jon minden királyi vért eltávolított a közeléből saját magán és Stannison kívül, és Melisandre-nak királyi vér kell, lehet, hogy Jon nyerő szériájának ezzel vége szakad...) elvégre Asshaiból jött.

Euron Greyjoy meg egyelőre rejtély. Tartok tőle, hogy ő is csak eszköz, csak nem tudom, kinek a kezében.

Arya nem papsegédnek állt be hanem Arcnélküli fejvadásznak, csak náluk ezek szerint így kezdődik a képzés. Nem vagyok benne biztos, hogy nem rakják-e ki előbb-utóbb, elvégre warg, és így sosem lehet tökéletesen személytelen, csak a küldetésére koncentráló egyén, akinek nincsenek egyéni vágyai (elvégre a "nem vagy Arya Stark" dolognak pont ez volna a lényege)

A Sansa-Kisujj szál méginkább érdekes. Kíváncis vagyok, Kisujj tervében (ugye a Három Királynő háborúja) ki a másik kettő. Cerseiben nem vagyok biztos, Margaery viszont valószínű. Ámde nem tudom, Kisujj számolt-e a Másokkal és azok következményeivel.

Cersein jókat mulattam, akkora lúzer. (mármár utoléri Theont, ami nem kis teljesítmény.) Ha így folytatja akkor a visszatérő Daeneryst tényleg örömmel és tapsikolva fogják várni és nem kell háborút vívnia. (bár ha hiszünk az álmának, addigra a Mások már a Három Folyónál lesznek, úgyhogy ez még jó is lehet)

Ami érdekes lehet, az Sam munkássága Óvárosban, különösen, hogy Jaqen H'garr is ott van, és ki tudja miben mesterkedik...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #383245 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Rabyn: Hát remélem is, hogy így lesz. :)

Leguanember: Pár oldallal hátrébb volt róla szó, hogy ennyi idő után már fölösleges kiírni, hogy spoilerveszély, ezért is nem írtam oda, de végülis pótolhatom... ;)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #383243 Írta: Leguanember
Cerebrum, kicsit spoileres a hsz-ed, megszűrhetnéd némileg!

Egy telitalálat:
G.R.R.M. blogján egy kommentelő avatar-képének felirata:

"Every time you ask when the next book will be done,
GRRM KILLS A STARK!"

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #383238 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Cerebrum: azért nem csak sima papsegéd les belőle:) Emlékezz kitől kapta a pénzt amivel beléphetett a templomba.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja - 15 éve 2 hónapja #383225 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Na, kivégeztem a negyedik könyvet is... :) (És akkor innentől SPOILERVESZÉLY mindenkinek, aki még nem olvasta volna a negyedik részt.) És igen, végre, végre Cersei is alaposan megszívta (háháhá és Jaime se segít neki), remélem beteljesül a jóslat, és Tyrion jól megfojtja majd, és végül Dany lesz az új királynő, de csak miután felégeti sárkányaival az alja-Freyeket, meg persze a Greyjoyokat flottástól, Pyke-ostól, mindenestül (Asha azért persze megúszhatná), no meg slusszpoénként még Melisandre-t is, ha már annyira szeret a tűzzel játszani. Vagy akár persze a Falról is lelökhetik vagy Stannis is átdöfheti a hamis kardjával (hadd lángoljon a szíve), bánom is én, csak legyen neki csúnya halála. Bár szegény Tomment és Myrcellát azért sajnálnám, ugye a jóslat szerint akkor nekik is meg kéne halniuk...

Amúgy soha nem gondoltam volna, hogy az a Jaime, akit (azok után, amit az első könyvben tett) annyira lehetett gyűlölni meg fogom kedvelni, aztán Tyrion után most mégis ő lépett elő a második számú kedvenc szereplőmmé. Hatalmas egy-két ki nem mondott gondolata, dőltem rajtuk rendesen. (Kicsit pótolta legalább a kimaradt Tyrion beszólásait.) Egy másik nagy kedvencem eddig Arya volt, bár ez a braavosi szál most kicsit unalmasra sikeredett (mondjuk nálam az unalom tetőfoka összességében még mindig a Bran-es és a Samwell-es szál), és ez a végkifejlet se nagyon nyerte el a tetszésemet... Már eleve mi az, hogy ő többé nem Arya Stark (csak engem zavart egyébként, hogy egy csomó karakternek nem a rendes neve szerepelt a fejezet címeként?) és nem harcosnak képezi ki magát, hogy aztán bosszút álljon (bár lassan már nem lesz kin :P ) hanem valami hülye papsegédnek, akit mindezek tetejébe még jól meg is vakítanak? Pfff...

Azért az durva, hogy 2005 júniusában írta Martin (a könyv végi szabadkozásában ugye), hogy hamarosan végez az ötödik résszel, aztán itt van 2009 nyár vége, és még mindig semmi. Azt hittem egy író (ennyi év tapasztalattal a háta mögött) rendelkezik annyi önismerettel, hogy azért ennél jobban meg tudja saccolni mikorra végez a saját regényével. Ráadásul két könyv akkor még mindig hátra van... Reméljük, hogy Martin így hatvanon túl is jó egészségnek örvend és még jó sokáig fog élni, pláne ha ilyen "rohamtempóval" írja a könyveket. Nehogy aztán befejezetlen maradjon a saga... :rolleyes:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #382873 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Újabb szereplő!

Catelyn Stark: Jennifer Ehle

Forrás: grrm.livejournal.com/97759.html

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja - 15 éve 2 hónapja #382571 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Hát nem t'om, lehet, hogy Butler harsány, kinézetre viszont, azzal a zord tekintetével, szakállasan (mint pl. 300-ban) sztem tisztára "Stark-os". :) Bean meg nem is tudom... nekem valahogy túl "jólfésült" Ned Stark-nak.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #382562 Írta: Alyr Arkhon

Cerebrum írta: Érdekes, én mondjuk Bean-t inkább Robert Baratheon-ként tudtam volna elképzelni, Ned Stark pedig lehetett volna Gerard Butler...

Amúgy ha még csak most tartanak a szereposztásnál, akkor gondolom idén már nem nagyon fog műsorra kerülni, nem? Vagy hogy megy ez a tévésorozatoknál? Még forgatják, miközben az első egy-két epizód már megy a tévében, vagy előre forgatnak le egy teljes évadot?

Gerard Butler mint Ned és Bean mint Robert király?
Inkább akkor már fordítva ha muszáj.
Butler sokkal harsányabb. A Ned féle elgondolkozó típushoz Bean sokkal jobban illik sztem. És nem kell 30 kilót híznia Robert királyhoz :D

Amúgy a pilot részt most forgatják/forgatták Írországban.
Ez ugye az a rész ami általában drágább, több trükk van benne meg néha hosszabb mint egy átlag epizód lesz a sorozatban. Ezt mutatják be a stúdiónak, ami aztán vagy rábólint, vagy újravágatja/forgattatja, vagy nemet mond a sorozatra.
A forgatás aztán elkezdődik és sorozatfüggő, mennyivel járnak éppen a bemutatás előtt.

Hogy a szereposztást mikor hozzák nyilvánosságra, az meg szimpla üzleti fogás, nincs sok köze a forgatáshoz.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #382558 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Cerebrum írta: Érdekes, én mondjuk Bean-t inkább Robert Baratheon-ként tudtam volna elképzelni, Ned Stark pedig lehetett volna Gerard Butler...

Amúgy ha még csak most tartanak a szereposztásnál, akkor gondolom idén már nem nagyon fog műsorra kerülni, nem? Vagy hogy megy ez a tévésorozatoknál? Még forgatják, miközben az első egy-két epizód már megy a tévében, vagy előre forgatnak le egy teljes évadot?

Általában csak 2-3 résszel járnak előbb a forgatással, legalább is azoknál a sorozatoknál, amiket én nézek.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #382549 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Érdekes, én mondjuk Bean-t inkább Robert Baratheon-ként tudtam volna elképzelni, Ned Stark pedig lehetett volna Gerard Butler...

Amúgy ha még csak most tartanak a szereposztásnál, akkor gondolom idén már nem nagyon fog műsorra kerülni, nem? Vagy hogy megy ez a tévésorozatoknál? Még forgatják, miközben az első egy-két epizód már megy a tévében, vagy előre forgatnak le egy teljes évadot?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #382164 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Éééééés... szereposztáááás!


EDDARD STARK: SEAN BEAN!!!!!!!!!!!

:cool:

Robert Baratheon: Mark Addy
Joffrey Baratheon: Jack Gleeson
Viserys Targaryen: Harry Lloyd
John Snow (Havas John): Kit Harington

Forrás:
grrm.livejournal.com/95840.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hónapja #380994 Írta: Alyr Arkhon
Nemtom, nekem a fantasy egyáltalán nem jelenti a tünde-törp-ork-ember felállást.
És amúgyis, törpe van, Tyrionnak hívják. :D

A Fal mögött meg nos... emlékszel a Trónok harca prológusára?

Varázslás, sárkányok, miegymás: Ó annyi lesz belőle, hogy azt szeretnéd majd, bár ne lett volna.
Amúgy most olvastam újra a sorozatot, megéri többször olvasni, mert minden mindennel összefügg.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hónapja #380985 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
A Storm of Swords is két kötetben jelent meg, nálunk mégis egybefűzve adták ki.
Egyébként az FFC-ből szerintem még bőven van raktáron, jó másfél-két évig biztos nem lesz belőle újrázás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hónapja #380942 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Cerebrum írta: Ó, anyáztam én már az elsőnél is... :P

Amúgy ugye tervezik kiadni a negyedik részt is új kiadásban, és nem fognak jó magyar szokás szerint megállni három résznél?

Szerintem ki fogják adni a negyediket is, de elképzelhető, hogy két kötetben, mert ez a puha fedeles, kisebb alakú könyv angolul is kettészedve lett kiadva ebben a fajtában. Elég vaskos történet ugyanis.

Persze ehhez előbb el kell fogynia a korábbi kiadásnak is az üzleti logika szerint.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hónapja #380939 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Ó, anyáztam én már az elsőnél is... :P

Amúgy ugye tervezik kiadni a negyedik részt is új kiadásban, és nem fognak jó magyar szokás szerint megállni három résznél?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hónapja #380842 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Nekem is Tyrion az egyik kedvencem. Spoilerezni nem fogok, de rá is érvényes a szabály.
A második kötettől kezdve makjd egyre sűrűbben fogsz anyázni és egyre kíváncsibban várod a folytatásokat.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hónapja #380841 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Hát azt hiszem Ned-nek ennél már nem lehet rosszabb... :P

Amúgy nálam Tyrion a nagy kedvenc és úgy tudom az íróé is, szóval remélem őt legalább nem fogja kinyírni, vagy legalábbis nem egyhamar, bár azok alapján, amit írsz ebben sem lehetek elég biztos, mi? :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hónapja #380833 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Sajnos nem fogják kiherélni... De azért nem lesz neki majd jó :)
4 szabályhoz tartsd magad.

1. ne szeress meg senkit, mert rossz lesz neki.
2. Ha azt hiszed nem lehet neki rosszabb, akkor tévedsz.
3. Figyelj oda az álmokra.
4. Sose bízz senkiben (még Martinban sem).

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hónapja #380819 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Na, az első könyv kivégezve. :)

(Mondjátok, hogy azt a beltenyésztett Joffrey kölyköt valaki kiheréli a következő részben... :D )

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hónapja #380584 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Valaki akkor az újban úgy látszik nyomott egy Tab-ot Viserys neve előtt... :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hónapja #380582 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
A régi kiadásban a bátyja ha jól emlékszem (mmint a függelékben is)
Egyébként Tolkien nevének említése szerintem inkább a kidolgozottságra, a világ nagyságára utal, mint arra, hogy lesz benne tünde törp meg orkok...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hónapja - 15 éve 3 hónapja #380577 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Á, értem. :)

Más. Azt észrevettétek, hogy a Targaryen-es családfa rosszul van a könyv végén? Nem igazán értettem ugyanis, hogy miért van az, hogy a könyvben Daenerys folyton úgy hivatkozik Rhaegarra, mint a bátyjára, mikor a Függelék szerint valójában az apja, de most nézem a wikis cikkben , hogy tényleg a fivére...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Utolsó szerkesztés: 15 éve 3 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.655 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére