George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Több
16 éve 3 hónapja #351867 Írta: Alyr Arkhon

cortez71 írta: Hm, az új nézőpontkari Melissandre lesz. Egyrészt az asshaiokról fájdalmasan keveset tudunk, másrészt Melissandre nagyon sokat tudhat. Valszeg nem olyan keletről jött noname papnő, mint amilyen myri Thoros. Plusz ugye ő a Falnál van perpillanat, tehát nagyon sanszos, hogy ő lesz az új karakter.


Továbbra is egy s-el, Melisandre.

Thoros meg nem is papnő :) ))

Egyébként meg tippet kijelentésként leírni nem illik. Sanszos vagy sem, amíg Martin nem nyilatkozik egyértelműen addig nem fogadnék nagy összegben egyikre sem.
s0poiler:


Brienne meg nem vak, ha egy ember fél arca szét van égve az feltűnő, nem hiszem, hogy ne vette volna észre.


"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #351794 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Rabyn:

azért 4 könyv után illene kicsit gyanakodni... Nem valószínű, hogy Martin így közli a Véreb halálát...
Azért elég gyanús, hogy, a sírásó egy Kutya nevű kutya fülét vakargatja (elég erős utalás).
Ne feledkezzünk el arról sem, hogy épp Thoros mondja Brienne-nek, hogy Sandor meghalt (ugye, Vörös Papként feltámasztott már egy-két embert). Előtte az ajkába harap (bizonytalan abban, hogy mit áruljon el, vagy szimplán hazudik).
Meg gondolkozzatok már, pont az egyik legnépszerűbb "gonoszt" ölné meg ilyen méltatlan módon Martin? Nem, 100%, hogy Sandor él, és ő a sírásó a szigeten.


Alyr:

Azért én a Viráglovagra sem vetnék keresztet. Az a szép a nézőpontkarakterekben, hogy az adott szereplő nézőpontjából ismerjük meg a dolgokat... Ergo Cerseinek simán hazduhattak is. Bár ha meghal a gay-lovag, akkor sem fogok könnycseppet hullajtani érte.



Hm, az új nézőpontkari Melissandre lesz. Egyrészt az asshaiokról fájdalmasan keveset tudunk, másrészt Melissandre nagyon sokat tudhat. Valszeg nem olyan keletről jött noname papnő, mint amilyen myri Thoros. Plusz ugye ő a Falnál van perpillanat, tehát nagyon sanszos, hogy ő lesz az új karakter.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #351768 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Itt csak annyit ír a sírásoról, hogy nagydarab és nyomorék.
És meg is mondják Briennek hogy akire vadászik az halott.
"és hogyan halt meg?
Ahogyan élt. Kard által
Ezt biztosan tudod?
Magam temettem el"

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #351767 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Mi lenne, ha visszatérnénk régi jó szokásunkhoz, a spoilerek kifehérítéséhez? ;) (quote-fehérbetű) Én már olvastam, de lehet h. más nem. :P

Reméljük abból a nyári DwDból lesz valami :D

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #351764 Írta: Alyr Arkhon

cortez71 írta:

Rabyn írta: Miért? emlékeim szerint el is temetik őt valami papok.

Még jobban benézted.
SPOILER ON
Ő a sírásó a szigeten, ahova Brienne-ék megérkeznek
SPOILER OFF


Spoiler on:

Hát szerintem a legkevésbé sem

Spoiler off

A Viráglovag meg szintén meghal a negyeidkben, de legalábbis kvázi meghal, azaz haldoklik, lévén hogy ő vezeti a Sárkánykő elleni rohamot.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #351763 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Rabyn írta: Miért? emlékeim szerint el is temetik őt valami papok.

Még jobban benézted.
SPOILER ON
Ő a sírásó a szigeten, ahova Brienne-ék megérkeznek
SPOILER OFF

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #351762 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Miért? emlékeim szerint el is temetik őt valami papok.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #351760 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Rabyn írta: A Véreb emlékeim szerint eltávozott az élők közül.

Hát ezt jól benézted ;) :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #351759 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
A Véreb emlékeim szerint eltávozott az élők közül.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #351758 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Alyr Arkhon írta: Martin írt a honlapján újat:
elnézést kér hogy még nincs kész a Dance with Dragons, ő igazán írta, hosszabb is lett meg minden, de még nincs kész. Nyárra ígéri.

Viszont cserébe tett fel új fejezetet belőle.
Volt a Daenerys ami bennvolt a Varjak... végén, volt egy Tyrionos erről lemaradtam de aztírja hogy lesz még fenn, meg most van Jon.

Meg lesz egy új nézőpont karakter is ;)
Segített annyiban, hogy a honlapon is szerepel figuraként.
Ergo vagy egy újabb Éjjeliőr (kicsukva), vagy a Viráglovag (hát, szerintem nem ő), vagy Melisandre (na, neki örülnék), vagy a Véreb (neki meg aztán főképp :D )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #351750 Írta: Alyr Arkhon
Martin írt a honlapján újat:
elnézést kér hogy még nincs kész a Dance with Dragons, ő igazán írta, hosszabb is lett meg minden, de még nincs kész. Nyárra ígéri.

Viszont cserébe tett fel új fejezetet belőle.
Volt a Daenerys ami bennvolt a Varjak... végén, volt egy Tyrionos erről lemaradtam de aztírja hogy lesz még fenn, meg most van Jon.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #351516 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Alyr Arkhon írta: Amikor ezt először megláttam, azt hittem, a sorozat előzetese (mert mint kiderült van a sorozatoknak is ilyen újabban), de sajnos nem.
De attól még igen szépen összevágott kis fan trailer.


Nagyon tetszik...különösen a zenéje.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #351511 Írta: Alyr Arkhon
Amikor ezt először megláttam, azt hittem, a sorozat előzetese (mert mint kiderült van a sorozatoknak is ilyen újabban), de sajnos nem.
De attól még igen szépen összevágott kis fan trailer.


"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #351371 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Én viszont eldicsekszem, hogy megkaptam A kóbor lovag képregény-változatát karácsonyra 8) tudom, hogy másnak is megvan :P de adott esetben kölcsönbe is felajánlom, akinek nincs ;)

Királyok csatája és Kardok vihara amúgy elég rendszeresen van bookline-on is, csak Trónok harca nem. :(

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #351363 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Ben írta:

cortez71 írta: Amúgy a történet ugyanazt a szálat folytatja, Ser Duncan és Egg sztoriját meséli tovább. Egy összegzést tudok küldeni, ha nagyon érdekel a dolog ;)

Igen, az előbbire én is rájöttem, meg a wikipédián is van valami róla összegzés szintjén. Maga a novella érdekelt volna (akár angolul is), de hátha fent van valahol, majd utánanézek, ha el nem felejtem. :)

Kicsit keresgéltem, és ha érdekel valakit angolul, akkor szóljon. A következő formátumokkal tudok szolgálni: .doc, .pdf, .lit, és a Marvel képregényből 3 rész .cbr-ben [size=9:1ub1ehlq](összesen 6 részes lesz a képregény, de még csak itt tartanak a kiadásban)[/size].

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #351334 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Ery írta: A The Sworn Sword kijött képregény formátumban is. Drukkoljunk, hogy megjelenjen nálunk is.

Ki fog jönni. A deltánál vannak a jogok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #351325 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Rabyn írta: Kis Alexandrákban, fantasys könyves boltokban még bőven van az utolsó 3 kötet.


Akkor keresgélek itt...

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #351320 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Kis Alexandrákban, fantasys könyves boltokban még bőven van az utolsó 3 kötet.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #351310 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
A The Sworn Sword kijött képregény formátumban is. Drukkoljunk, hogy megjelenjen nálunk is.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #351306 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

cortez71 írta: Amúgy a történet ugyanazt a szálat folytatja, Ser Duncan és Egg sztoriját meséli tovább. Egy összegzést tudok küldeni, ha nagyon érdekel a dolog ;)

Igen, az előbbire én is rájöttem, meg a wikipédián is van valami róla összegzés szintjén. Maga a novella érdekelt volna (akár angolul is), de hátha fent van valahol, majd utánanézek, ha el nem felejtem. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #351305 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Ben írta: Btw, a wikipédián kutakodva találtam egy olyat, hogy A kóbor lovagnak készült folytatása The Sworn Sword címmel. Hmm, erről esetleg tud valaki valamit?

A Legends II. antológiában olvasható ez a novella. Sajnos, a Legends II. nem azonos a kishazánkban kiadott Legendák II-vel (az amerikai Legends nálunk két részben jött ki, Legendák I. és Legendák II. címmel a Szukits Kiadónál, sajnos, a Legends II-höz abszolút nem is nyúltak), így magyarul nem jelent meg.
Amúgy a történet ugyanazt a szálat folytatja, Ser Duncan és Egg sztoriját meséli tovább. Egy összegzést tudok küldeni, ha nagyon érdekel a dolog ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #351303 Írta: Alyr Arkhon
Múltkor (dec 18 ) a MOM Park beli Alexandrában még volt egy Kardok vihara azon kívül amit én megvettem.
Királyok csatája meg Varjak is volt még.

Egyébként úgyláttam azér Kardok vihara nagyobb eséllyel szokott lenni mint Trónok harca, de az én példám bizonyítja, hogy még erre is van esély, ne tessék csüggedni, nézelődni kell minden kis könyvárusnál, antikváriumban, stb.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #351301 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Olosta írta: Egy kis érdekesség:
Van egy olyan sanda gyanúm, hogy Németországban 8 kötetben jelent meg az, ami itthon 4-ben. 8O
Aki nem hiszi, járjon utána: itt
Ha jól megnézem az amazonos találatokat, akkor kiderül, hogy a Kardok viharának (Schwertgewitter) és a Varjak lakomájának (Krähenfest) szerencsére létezik egybekötött kiadása is, de akkor is, ez milyen már!?

Szvsz ez nem meglepő. Amennyire tudom, a Kardok viharát az Egyesült Királyságban egyenesen két részben adták ki, mert olyan hosszú volt (a papírkötésnek, mmint; vsz a német kollégáknál is ez a helyzet). :) Az első a Steel and Snow, a második meg a Blood and Gold címet viseli. (Ld. [wikipedia], de pár hónapja a Libri Studiumban még láttam a két kötetet. Az meg remek, hogy mostmár a harmadik kötet is elfogyott az Alexandránál...)

Btw, a wikipédián kutakodva találtam egy olyat, hogy A kóbor lovagnak készült folytatása The Sworn Sword címmel. Hmm, erről esetleg tud valaki valamit?

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #351300 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Olosta írta:

Attila írta: Lehetséges, hogy eszméletlen hülye kérdést fogok feltenni, de a Tűz és Jég dala-ciklusnak lehetséges volna, hogy az első és a harmadik kötetét nem...hogy is mondjam...adták ki? Mármint úgy mint az Elveszett mesék könyvét.... :oops:


Mivan? Az Elveszett meséket is kiadták, csak már elfogyott. Valószínűlet ez a helyzet a Tűz és Jég dala első és harmadik kötetével is. Pontosabban az elsőről (Trónok harca) biztosan lehet tudni, hogy már antikváriumban is ritka, mint a fehér holló. A Kardok vihara viszont még rendelhető a bookline-on, bár ez már asszem használt.
Nekem csak a negyedik van meg. :(

Egy kis érdekesség:
Van egy olyan sanda gyanúm, hogy Németországban 8 kötetben jelent meg az, ami itthon 4-ben. 8O
Aki nem hiszi, járjon utána: itt
Ha jól megnézem az amazonos találatokat, akkor kiderül, hogy a Kardok viharának (Schwertgewitter) és a Varjak lakomájának (Krähenfest) szerencsére létezik egybekötött kiadása is, de akkor is, ez milyen már!?


Értem. Köszi!!! :D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #351299 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Attila írta: Lehetséges, hogy eszméletlen hülye kérdést fogok feltenni, de a Tűz és Jég dala-ciklusnak lehetséges volna, hogy az első és a harmadik kötetét nem...hogy is mondjam...adták ki? Mármint úgy mint az Elveszett mesék könyvét.... :oops:


Mivan? Az Elveszett meséket is kiadták, csak már elfogyott. Valószínűlet ez a helyzet a Tűz és Jég dala első és harmadik kötetével is. Pontosabban az elsőről (Trónok harca) biztosan lehet tudni, hogy már antikváriumban is ritka, mint a fehér holló. A Kardok vihara viszont még rendelhető a bookline-on, bár ez már asszem használt.
Nekem csak a negyedik van meg. :(

Egy kis érdekesség:
Van egy olyan sanda gyanúm, hogy Németországban 8 kötetben jelent meg az, ami itthon 4-ben. 8O
Aki nem hiszi, járjon utána: itt
Ha jól megnézem az amazonos találatokat, akkor kiderül, hogy a Kardok viharának (Schwertgewitter) és a Varjak lakomájának (Krähenfest) szerencsére létezik egybekötött kiadása is, de akkor is, ez milyen már!?

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #351297 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Lehetséges, hogy eszméletlen hülye kérdést fogok feltenni, de a Tűz és Jég dala-ciklusnak lehetséges volna, hogy az első és a harmadik kötetét nem...hogy is mondjam...adták ki? Mármint úgy mint az Elveszett mesék könyvét.... :oops:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350488 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Kb. ugyanennyiért.
Az árát nem mertem megnézni:D

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350487 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Rabyn írta: Reklám helye: Az Alexandrában láttam könyveket amiben ezek a képek voltak! Gyönyörű!

És ennél még sokkal szebb képek vannak benne :D
Mondjuk nekem már a borítón szereplő vastrónon ülő Jaime is bejövős :P Alexandrában mennyiért vesztegetik? Én 5k-ért vettem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350483 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Alyr Arkhon írta: John Howe és Ted Nasmith. Mivel Howe-t nemszeretem, tessék nézzétek ezeket:

www.tednasmith.com/other/TN-Wint ... winterfell

Na, azért szerintem Howe képei sem olyan rosszak. :) Ahogy nézem, ő főleg A Clash of Kings-hez készített ezt-azt, inkább csak vázlatokat, ld. itt.
De meg kell, hagyni, hogy Nasmith képei tényleg jobban visszaadják a hangulatot (bár nekem kicsit egyhangúak, vagy mi). Amúgy az 'Other works' alatt még van egy kép, amit A kóbor lovaghoz készített.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350482 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Reklám helye: Az Alexandrában láttam könyveket amiben ezek a képek voltak! Gyönyörű!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.621 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére