George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Több
16 éve 7 hónapja #341487 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Találtam egy jó kis térképet. Itt.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #341250 Írta: Alyr Arkhon
Egy kis képvetítős videó (vagy hogy kell ezt rendesen mondani)
ami majdnem olyan lett mint akartam:

youtube.com/watch?v=SxVsYSb1iQE

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339339 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Ilweran írta: Tud valaki valami infót a készlő TV-sorozatról? Ki? Mikor? Hol? Kik a szereplők? Készül már egyáltalán? Próbáltam rákeresni imdb-n, de csak az imdbpro-n érhető el. (Ki volt az az idiótagyökérállat, aki kitalálta, hogy fizetős legyen az imdb???)

Mivel valamikor március-április környékén írták alá a szerződést, ezért értelemszerűen még sehol sem tartanak, maximum castingolnak. Ha lesz hivatalos infó, Martin úgyis feldobja az oldalára.
Egyelőre annyit lehet tudni, hogy egy évad egy-egy rész eseményeit fogja felölelni, a részek olyan egyórásak lesznek (legalábbis gondolom, marad az a jó módszer, ami a Rómánál bevált). Ennyi azért bőven elég kell, hogy legyen (ha a Rómából indulunk ki, ott 12 részes volt az első és 10 részes a második évad).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339310 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Tud valaki valami infót a készlő TV-sorozatról? Ki? Mikor? Hol? Kik a szereplők? Készül már egyáltalán? Próbáltam rákeresni imdb-n, de csak az imdbpro-n érhető el. (Ki volt az az idiótagyökérállat, aki kitalálta, hogy fizetős legyen az imdb???)

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339292 Írta: Alyr Arkhon

Ben írta: Hű, köszi! :-) Nem tudom, legközelebb valsz csak 24-n megyek Pestre (drága a vonatjegy), szept 6-án meg elképzelhető, h fen leszek már albérletben; na majd megoldjuk. :-)


Szept 6-án már vissza kell vinnem a könyvet különben a könytárosnénik rámküldik a démonokat.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339223 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Hű, köszi! :-) Nem tudom, legközelebb valsz csak 24-n megyek Pestre (drága a vonatjegy), szept 6-án meg elképzelhető, h fen leszek már albérletben; na majd megoldjuk. :-)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339215 Írta: Alyr Arkhon

Ben írta:

cortez71 írta: Nem jó poén, szvsz. Dance with Dragonst akarok.

De, de, nekem határozottan tetszett. :D Meg az egész bejegyzésben van vmi enyhe irónia (szvsz). Mondjuk továbbra sem sikerült hozzájutnom az első kötethez. :lol: :P


Iratkozz be a Szabóervinbe (központiba) most épp nálam van az első kötet, akár össze is beszélhetünk. (hacsak nincs előjegyezve)

Sőt, most épp meghosszabbítottam szpet 6ig a kölcsönzést, úgyh addig szívesen kölcsönadom.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339208 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Hmm, erre nem is gondoltam, köszi. :-)

Egyébként a SZIKLA szerint bent van a szentendrei Pest Megyei Könyvtárban is - hátha érdekel vkit.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339204 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Ben: iratkozz be a szabóervinbe és várj türelmesen:)) Alyr is onnan hozta ki nekem.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339199 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

cortez71 írta: Nem jó poén, szvsz. Dance with Dragonst akarok.

De, de, nekem határozottan tetszett. :D Meg az egész bejegyzésben van vmi enyhe irónia (szvsz). Mondjuk továbbra sem sikerült hozzájutnom az első kötethez. :lol: :P

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339161 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Alyr Arkhon írta: Idén óta.

A "Na és" arra vonatkozott, hogy a bejegyzés humorát archaikussága semmiben nem befolyásolja.

Öh, biztos :D Amikor februárban néztem az oldalát, és láttam, hogy a New material in után ott van, hogy A song of Ice and Fire updates, a szívem kihagyott egy ritmust, mert azt hittem, vééégre bejelenti, hogy kész, erre jön a hülye viccével. Nem jó poén, szvsz. Dance with Dragonst akarok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339144 Írta: Alyr Arkhon
Idén óta.

A "Na és" arra vonatkozott, hogy a bejegyzés humorát archaikussága semmiben nem befolyásolja.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339094 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Alyr Arkhon írta:

cortez71 írta:

Alyr Arkhon írta: Idézet Martin honlapjáról a Song of ice and fire update menüpontból:

"I finally finished A DANCE WITH DRAGONS, but my dog ate the manuscript and there was no copy, so I'm starting over.

What, you don't believe me?

Okay, okay. We don't have a dog at present, and A DANCE WITH DRAGONS is not done.

I'm still writing..."

Magyarul:

"Végre befejeztem a Tánc a Sárkányokkal-t, de a kutyám megette a kéziratot, és nem volt másolat, újra kell kezdenem.

Mi, te nem hiszel nekem?

Oké, oké. Nincs kutyánk jelenleg és a Tánc a Sárkányokkal nincs kész.

Éppen írok."

Úgyhog y akövetkező kötet még messze van.

Alyr, ez még februári bejegyzés...


Na és?

Attól még vicces, és tudtommal azóta se fejezte be. (elvileg azt ígérte, a következő bejegyzés a könyv befejezéséről fog szólni. És nincsen következő bejegyzés)

Mit na és? Azóta eltelt 6 hónap, és dolgozott is a regényen (ha valaki olvassa a blogját, akkor írta is, hogy nem tudom melyik Con-ra nem megy el, mert folytatni szeretné az írást). A könyv befejezése leghamarabb ígyis-úgyis télre esedékes, legkésőbb egy évet kell várnunk rá (nem tudom, mióta olvasol Martint, de hasonlóan volt a harmadik-negyedik résszel is).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339050 Írta: Alyr Arkhon

cortez71 írta:

Alyr Arkhon írta: Idézet Martin honlapjáról a Song of ice and fire update menüpontból:

"I finally finished A DANCE WITH DRAGONS, but my dog ate the manuscript and there was no copy, so I'm starting over.

What, you don't believe me?

Okay, okay. We don't have a dog at present, and A DANCE WITH DRAGONS is not done.

I'm still writing..."

Magyarul:

"Végre befejeztem a Tánc a Sárkányokkal-t, de a kutyám megette a kéziratot, és nem volt másolat, újra kell kezdenem.

Mi, te nem hiszel nekem?

Oké, oké. Nincs kutyánk jelenleg és a Tánc a Sárkányokkal nincs kész.

Éppen írok."

Úgyhog y akövetkező kötet még messze van.

Alyr, ez még februári bejegyzés...


Na és?

Attól még vicces, és tudtommal azóta se fejezte be. (elvileg azt ígérte, a következő bejegyzés a könyv befejezéséről fog szólni. És nincsen következő bejegyzés)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339047 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Alyr Arkhon írta: Idézet Martin honlapjáról a Song of ice and fire update menüpontból:

"I finally finished A DANCE WITH DRAGONS, but my dog ate the manuscript and there was no copy, so I'm starting over.

What, you don't believe me?

Okay, okay. We don't have a dog at present, and A DANCE WITH DRAGONS is not done.

I'm still writing..."

Magyarul:

"Végre befejeztem a Tánc a Sárkányokkal-t, de a kutyám megette a kéziratot, és nem volt másolat, újra kell kezdenem.

Mi, te nem hiszel nekem?

Oké, oké. Nincs kutyánk jelenleg és a Tánc a Sárkányokkal nincs kész.

Éppen írok."

Úgyhog y akövetkező kötet még messze van.

Alyr, ez még februári bejegyzés...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339045 Írta: Alyr Arkhon
Idézet Martin honlapjáról a Song of ice and fire update menüpontból:

"I finally finished A DANCE WITH DRAGONS, but my dog ate the manuscript and there was no copy, so I'm starting over.

What, you don't believe me?

Okay, okay. We don't have a dog at present, and A DANCE WITH DRAGONS is not done.

I'm still writing..."

Magyarul:

"Végre befejeztem a Tánc a Sárkányokkal-t, de a kutyám megette a kéziratot, és nem volt másolat, újra kell kezdenem.

Mi, te nem hiszel nekem?

Oké, oké. Nincs kutyánk jelenleg és a Tánc a Sárkányokkal nincs kész.

Éppen írok."

Úgyhog y akövetkező kötet még messze van.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #338874 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Rabyn írta: Cortez: az a baj, hogy két három hónapja is ezt mondták... Megkérdeztem több könyvesboltban, hogy hátha tudnak valamit (van egy fantasy bolt a ferenckörúton ami tele volt Martinos képekkel) és mindenhol azt mondták, hogy ők is reménykednek az új kiadás megjelenésében, de nem hiszik, hogy tényleg meg fog jelenni mert nem fogy annyira a könyv mint ahogy kéne. Legalábbis a kiadók szerint nem.

Nem akarlak elkeseríteni, de sehol nem fogsz kapni, még a Ferenc körúti Sárkánytűzben sem, mert egyszerűen mindenhonnan elvitték. És lesz belőle új, mindenképp, mégpedig az új dizájnnal.
Ha a fordítót megdolgoztatták a hibajavítással, akkor ki is fogják adni. Csak idő kérdése (mesélhetnék róla, hogy a Feast For Crowsnak milyen megjelenési időpontjai voltak...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #338847 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Cortez: az a baj, hogy két három hónapja is ezt mondták... Megkérdeztem több könyvesboltban, hogy hátha tudnak valamit (van egy fantasy bolt a ferenckörúton ami tele volt Martinos képekkel) és mindenhol azt mondták, hogy ők is reménykednek az új kiadás megjelenésében, de nem hiszik, hogy tényleg meg fog jelenni mert nem fogy annyira a könyv mint ahogy kéne. Legalábbis a kiadók szerint nem.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #338842 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Rabyn írta: Kérdeztem ma több antikváriumban is, hogy nincsen-e Trónok Harca. Az egyik eladó azt se tudta miről beszélek a másik olyan arccal nézett rám, hogy "jaj szegény...." de azért megnézte és kiderült, hogy voooolt eeeeegy réééégeeeen de már elvitték...

Ery, Ádám: befejeztem a könyveket, mikor adjam vissza?:) Elvannak a szekrényben, és ha szereznék egy első kötetet talán mégsicsak a kezébe adnám anyunak. :)

Rabyn: sztem 2-3 hónapot még kibírsz, addigra jön a felüljavított változat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #338826 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Kérdeztem ma több antikváriumban is, hogy nincsen-e Trónok Harca. Az egyik eladó azt se tudta miről beszélek a másik olyan arccal nézett rám, hogy "jaj szegény...." de azért megnézte és kiderült, hogy voooolt eeeeegy réééégeeeen de már elvitték...

Ery, Ádám: befejeztem a könyveket, mikor adjam vissza?:) Elvannak a szekrényben, és ha szereznék egy első kötetet talán mégsicsak a kezébe adnám anyunak. :)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #338778 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
A bookline-on előjegyzhető a The Art of George R. R. Martin's a Song of Ice and Fire. 6006,- os áron.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #338677 Írta: Alyr Arkhon
Én nem is tudtam hogy van ilyen könyv, csak képkeresés közben akadtam rá.

Egyébként a youtube videókban van pár olyan kép ami nagyon tetszik, szerintetek milyen keresőszóval találok rá?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #338663 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

cortez71 írta: Ez a könyv asszem a deluxe kiadás, nekem a sima van meg, annak 5k darabja.

Ez nemcsak deluxe, hanem gyűjtőknek szánt limitált széria: számozott és dedikált. És amerikai módra igénytelenül giccses is szvsz, legalábbis én nem szeretem az aranyozott lapszéleket.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #338658 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Alyr Arkhon írta: Hihetetlen hogy leült a topik.

Pedig az engem legjobban piszkáló kérdésre még csak meg se próbált senki se válaszolni.

Más, nyálcsorgatás:

www.fantasyflightgames.com/if01d.html

A könyvet laza 100 dollárér vesztegetik...

Utólagos kiegészítés:

youtube.com/watch?v=I-6opVugXHw

Ajánlom ezt meg a többit. 6:12től olyan képek vannak h ihaj.

Ez a könyv asszem a deluxe kiadás, nekem a sima van meg, annak 5k darabja.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #338585 Írta: Alyr Arkhon
Hihetetlen hogy leült a topik.

Pedig az engem legjobban piszkáló kérdésre még csak meg se próbált senki se válaszolni.

Más, nyálcsorgatás:

www.fantasyflightgames.com/if01d.html

A könyvet laza 100 dollárér vesztegetik...

Utólagos kiegészítés:

youtube.com/watch?v=I-6opVugXHw

Ajánlom ezt meg a többit. 6:12től olyan képek vannak h ihaj.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #338264 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Befejezteeeeem

Akarok újaaaat!!!:))

Vajon Dany megtanulja kezelni a sárkányait?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #335797 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Végre eljutottam a negyedik kötetig:)
Azért a haramdiknak a végén volt jópár bmeg. Sansa hóvárát meg külön sajnáltam, én valszeg képentöröltem volna a kissrácot.
Tiryon egyik legjobb húzása volt az amit a lánccal és a számszeríjjal tett:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #335574 Írta: Alyr Arkhon

Hát izé, a Greyjoyok (pontosabban Euron és én nem tartom olyan biztosnak a trónját) nem Danyre izgultak rá, őt első adandó alkalommal felfalatják valamely kevéssé bizalomgerjezstő lénnyel ha a sárkánykürttel tudják irányítani a sárkányait. Nem kell nekik Targaryen a trónra.
Jaime nem fogja kiszabadítani Cerseit, max Qyburn kihozza a pincéből azt az... izét és azzal. De szerintem le van írva, a szolgái elszaladtak, és az egyház piszkosul erős - ráadásul pont ő adott fegyvereket a kezükbe.

Arra lennék kíváncsi vajon a Hét papajai is tudnak-e majd varázsolni, vagy igazából hamis az istenük és R'hllor meg a többiek (akik fel-feltámasztgatnak embereket meg hasonlók) előbb-utóbb legyőzik őket?


Ami engem zavar a 4. kötetben, hogy nem használja jól az eltérő jelentésű királynő és királyné szavakat.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #335553 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Alyr Arkhon írta: Kiolvastam a Varjak lakomáját, az alanti spolierekhez csatlakozva:

Hát már hogy a pitlibe lenne Cersei benne a 3 királynőben? Őt úgy elítélik a papok mint a pinty. Vagyis mint a veréb. Kisujj erre talán nem számított ilyen erővel de az az érzésem, hogy erre célzott amikor azt mondta Sansának hogy Cersei sose érti meg hogy nem úgy mozognak az életben a figurák ahogy akarjuk.
Szvsz Sansa-Margaery-Daenerys volt a három királynő, bár talán Kisujj Dany helyett Myrcellát gondolta.
Elfelejtitek hogy Sansát farkascímeres ruhában akarja esketni, azaz kvázi fel akarja támasztani Észak királyi címére támasztott igényét.
Nem tudom Petyr számolt-e a dorne-i herceg terveivel, illetve hogy a dorne-i herceg számolt-e azzal hogy a homoki népek nem feltétlenül fognak ünnepelni egy Targaryent előkészítés nélkül. (sőt)

De kínoz még egy kérdés: Jól értettem, hogy a főmester aki Sammel beszélt, azt mondta hogy a mesterek mérgezték meg az utolsó sárkányt, hogy kihaljon a mágia?

Cersei buta, mint egy ökör, de valahogy biztos megmenekül, Jaime-mel vagy nélküle. Margaeryt ugyanúgy elítélhetik.
Hm, Sansát én is kihagytam a felsorolásból, de azért tegyük hozzá, hogy a hármas közül jelenleg ő rendelkezik a legkisebb hatalommal. Dorne és a Greyjoyok pedig nagyon ráizgultak Dany-ra, ilyen támogatással pedig elég jó esélyei vannak a háború megnyerésére. Dany rulez :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #335542 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Alyr Arkhon írta: Kiolvastam a Varjak lakomáját, az alanti spolierekhez csatlakozva:

Hát már hogy a pitlibe lenne Cersei benne a 3 királynőben? Őt úgy elítélik a papok mint a pinty. Vagyis mint a veréb. Kisujj erre talán nem számított ilyen erővel de az az érzésem, hogy erre célzott amikor azt mondta Sansának hogy Cersei sose érti meg hogy nem úgy mozognak az életben a figurák ahogy akarjuk.
Szvsz Sansa-Margaery-Daenerys volt a három királynő, bár talán Kisujj Dany helyett Myrcellát gondolta.
Elfelejtitek hogy Sansát farkascímeres ruhában akarja esketni, azaz kvázi fel akarja támasztani Észak királyi címére támasztott igényét.
Nem tudom Petyr számolt-e a dorne-i herceg terveivel, illetve hogy a dorne-i herceg számolt-e azzal hogy a homoki népek nem feltétlenül fognak ünnepelni egy Targaryent előkészítés nélkül. (sőt)

De kínoz még egy kérdés: Jól értettem, hogy a főmester aki Sammel beszélt, azt mondta hogy a mesterek mérgezték meg az utolsó sárkányt, hogy kihaljon a mágia?


Spoilerválasz:

Valóban nem jó királynő, de jelenleg az egész birodalom Régenskirálynő néven ismeri, ha jól csalódom... ezért számoltuk bele a Kisujj által említett háromba. Szvsz Kisujj tud Danyről, ellenben ha Cersei-t nem számolja, akkor Myrcellát sem, mert ugye Tommen hivatalosan a király... Sansa jól hangzik, és lehet h. Petyr elfogult, de ha Cersei-t kizárjuk mert nem tudja mozgatni a bábukat, Sansa méginkább nem mozgat semmilyen bábut...
A másiknak utána kell néznem.


"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.748 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére