George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Több
16 éve 11 hónapja #326299 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Örömhír: megjelent magyarul a Varjak lakomája!

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326290 Írta: Dreamer_KF

Szméagol írta:

cortez71 írta:

Szméagol írta: off

Én is csupán belelapoztam, és szerintem Philip Pullman vagy Peter S. Beagle előbb érdemelne külön topicot.

on

Azért Martin nagyon jó, csak Tolkienhoz nem sok köze van. Martin nem erkölcsösködik, ellenben Tolkiennal. Két külön világ, mindkettő nagyon jól kidolgozott. De most már azért is szeretnék egy Peter Beagle topicot :D


Akkor már hárman vagyunk! (Galadriel14):D:D Én egyébként vállalnék topicgazdai szerepet...


Akik továbbio fantasy-s írók munkásságairól szeretnének infókat gyűjteni, azok menjenek az RPG.HU-ra. :D

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326286 Írta: Alyr Arkhon
Martin nagyon jó és megvan benne a monumentalitás és a régi-korok-visszatérnek-ezer-éve-nem-volt-ilyen ugyanúgy, mint Tolkiennél, és emellett nagyon emberközeli és modern (de nem rossz értelemben, eszébe nem jutna demokráciát teremteni Westeroson).

Én sajnos olyan olvasó vagyok, hogy mindig beleélem magam a főszereplő(k) helyzetébe, volt rész amit emiatt olvastam nagyon lassan. ("érzem, tudom, rossz lesz, érzem tudom, de ne ne ne.... ne... ne!")

Én egyébként titokban azért drukkolok, hogy a Mások (amik szerintem hátborzongatóan jó negatív karakterek) foglalják el Westerost, de legalábbis a nagyrészét, mert már túlságosan elkényelmesedtek az emberek.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326272 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Sil: az a jó benne, h. nagyonnagyon emberi az egész, annak ellenére h. a mi életünktől elsőre teljesen idegen világ és élethelyzetek. A zsigerekről meg annyit, h. "szembe kell nézni az igazsággal" (akik olvasták értik ;) ): a mi világunk inkább ilyen, mint amit Martin ábrázol, mint amit Tolkien (hiszen Tolkiennek viszonylag egyértelmű szándéka egy letűnt hőskor ábrázolása). És, ahogy Cortez mondta, nem erkölcsösködik (hanem ábrázol), és ennek ellenére mégis "erkölcsösködik" :mrgreen: Tolkiennél sem feketefehérek a jellemek (legalábbis a jó oldalon + Gollam :P a rossz oldal nagyrésze viszonylag egyértelműen fekete (Ery, Alyr nemszólbe ;) )), de Martinnál tényleg mindenkiben megvan a "jó" és a "rossz", szóval ehhez képest Tolkien feketefehér... emberi az egész, na. :)

Egyébként az a szörnyűség esett meg velem, hogy az Alexandra Könyvpalotában pénteken még kb. 8 példány volt belőle a polcon, szombat du. kb. 5-6, szombat este kb. 3-4, ma este viszont már nulla, úgyhogy nem tudtam folytatni az olvasást... :P És mivel Gandalf és Hanna az egyetlen "bűnösök", akiket ismerek, h. megvettek belőle, most érezzék felelősnek magukat, h. megfosztottak az olvasástól :mrgreen:
(Egyébként tökmindegy mennyibe kerül, perpill ezer forintom se lenne megvenni :P )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326252 Írta: Szméagol

cortez71 írta:

Szméagol írta: off

Én is csupán belelapoztam, és szerintem Philip Pullman vagy Peter S. Beagle előbb érdemelne külön topicot.

on

Azért Martin nagyon jó, csak Tolkienhoz nem sok köze van. Martin nem erkölcsösködik, ellenben Tolkiennal. Két külön világ, mindkettő nagyon jól kidolgozott. De most már azért is szeretnék egy Peter Beagle topicot :D


Akkor már hárman vagyunk! (Galadriel14):D:D Én egyébként vállalnék topicgazdai szerepet...

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326219 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

cortez71 írta: Nagyon kíváncsi vagyok, hogy melyik szerepet melyik színész fogja kapni.


Hihi, Nellasnak és nekem már van elképzelésünk arra, hogy ki játszhatná mondjuk Jaime-t. De ez csak amolyan tinilányos-rajongásos-nyálcsorgatós rózsaszínség. :P :lol:

Nekem azért tetszenek nagyon ezek a regények, mert nem az a tipikus fantasy (legalább is nem az, amit én annak gondolok). Nem olyan földtől elrugaszkodott minden-második-szót-nem-értek dolog. Kevés benne a kitalált lény, de amik vannak, azok eléggé durvák.
És valóban az ember nem tudja, nem is akarja beleélni magát egy-egy szereplőbe. Igazából nincsenek is főszereplők, csak főbb szereplők (de az sok).
A könyvek úgy, ahogy vannak, jók. Mindig van valami nem várt fordulat.
Nem a hihetetlen lények, hanem a hihetetlen események adják az egész varázsát.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326218 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Martinnal csak egy baj van: rá lehet szokni xD Szóval ha nincs meg a napi adag, akkor az ember rosszul érzi magát. Igazi elvonási tünetem a Feast For Crows elolvasása után támadt, amit 4 nap alatt kivégeztem, és utána igencsak hiányoztak a szereplők. Sil, hidd el, a zsigereket is lehet annyira élvezni, mint a tündék táncát :twisted:
Egyébként ha valakit érdekel, e-book formában, angolul el tudom küldeni a Trónok harca előtt játszódó novellát, a Kóbor lovagot (amiből időközben képregény is készült), nem is olyan hosszú, nyomtatni is lehet :)

Más: készülőben a sorozat az HBO jóboltából. Igaz, hogy a Trónok harcáért a Rómát áldozták fel (ami nekem nagy nagy kedvencem volt), de reméljük, hogy ismét minőséget csinál a gárda :) Nagyon kíváncsi vagyok, hogy melyik szerepet melyik színész fogja kapni. A megfilmesítés úgy lesz megoldva, hogy egy évad (10 v 12 rész) fog felölelni egy regényt (ami azért nem rossz, tekintve, hogy egy-egy rész kb. 50-55 perces).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326204 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
én a Martin-féle könyveket még nem olvastam, csak Druon-t ajánlottam. viszont így, h Hanna összehasonlította, még a végén ezt is megtámadom... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326195 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Hoppá! Most jó nagy löketet adtatok nekem. Az Elátkozott királyok régi-régi nagy kedvencem, úgyhogy ha bárki ahhoz hasonlítja, akkor részemről jöhet!
(Most próbálom elképzelni Druont fantasyba oltva...hááát... :lol: :lol: :lol: )

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326193 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Eruntale/Hanna írta: OFF Gandalf emléke szerint volt Dragonlance topik, még a zöld fórumon

Nem volt túl hosszú életű, és akkor még bárki nyithatott topicot, ha jól emlékszem:
www.tolkien.hu/forum/viewtopic.php?t=53

Eruntale/Hanna írta: Tolkient és Martint a hatásában lehet hasonlítani, mindkettő a szó szerint letehetetlen könyvek közé tartozik, de míg tolkien "felülről" ír, addig Martin valóben "alulról" , a zsigerek felől közelíti meg a témát.. naturalisztikus, brutális, és legszívesebben becsapnád a könyvet, mert ennél már nem lehet rosszabb, aztán folytatod az olvasást, és rájössz, hogy de.

Annyira dícséritek, hogy majdnem sikerült meggyőznötök. De sehol egy tünde, viszont zsigerek...? Mi abban a jó? :nemérti:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326186 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Eruntale/Hanna írta: Hasonló műfajt keresőknek még ajánlom Druontól az Elátkozott királyokat, abban is van rengeteg intrika, egy falka királyölő, és nagydarab, erőszakos lovagok.Sárkányok nincsenek, csak boszorkányok. És törénlemórára sem utolsó.
Mindez persze merőben szubjektív-ennélfogva támadható- véleményem.

Ajánlás ámogatva. akit picit is érdekel a középkornak az a része, királyokkal, keresztesekkel, annak rendkívül jó. de sztem bárki másnak is! ;-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326185 Írta: Eruntale/Hanna
OFF Gandalf emléke szerint volt Dragonlance topik, még a zöld fórumon

ON

Tolkient és Martint a hatásában lehet hasonlítani, mindkettő a szó szerint letehetetlen könyvek közé tartozik, de míg tolkien "felülről" ír, addig Martin valóben "alulról" , a zsigerek felől közelíti meg a témát.. naturalisztikus, brutális, és legszívesebben becsapnád a könyvet, mert ennél már nem lehet rosszabb, aztán folytatod az olvasást, és rájössz, hogy de.
Az más kérdés, hogy elolvasva a Gyűrűk Urát, az ember eltelik eltelik kellemes gondolaokkal, és hajlamos úgy gondolkodni, hogy " szeretném, ha én is oylan kitartó és hűséges lennék, mint Sam..." Martinnál viszont NEM akarsz olyan lenni, mint Sam. Vagy bárki más. Mert ha azonosulni próbálsz a szereppel, az vért ,verejtéket és könnyeket ígér, katarzist nem. Jobb a mindent tudó, kombináló olvasó szerepe. attól viszont nehéz megválni.
Hasonló műfajt keresőknek még ajánlom Druontól az Elátkozott királyokat, abban is van rengeteg intrika, egy falka királyölő, és nagydarab, erőszakos lovagok.Sárkányok nincsenek, csak boszorkányok. És törénlemórára sem utolsó.
Mindez persze merőben szubjektív-ennélfogva támadható- véleményem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326153 Írta: Alyr Arkhon
cortez: Fogalmazzunk úgy, hogy azóta a moderátorok között több támogatóra lelt ez a regényfolyam.
És tény, hogy ennyi erővel a Dragonlance-nak is nyithatnánk topikot.

Aki spoilerezni mer a Varjak lakomájából annak ajjaj lesz mert még én se olvastam. :)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326149 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Kincső (Thilanna) írta: Én egyelőre azt hiszem, beköltözöm az Alexandra Könyvpalotába - nincs 3500 Ft-om, de el akarom olvasniiii :mrgreen: (Tegnap el is kezdtem, és KGY után is oda megyek. :D )

Neten rendelve továbbra is olcsóbb. 2624 Ft + 550Ft postaköltség. Ha összefogtok és többet rendeltek, a postaköltség is megoszlik, 10000Ft felett (ami ugye 4 db) meg ingyenes, és 1 munkanap alatt kiszállítják. Majdnem egy ezrest lehetne spórolni...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326137 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
OFF Ulmo örülni fog neked... ;-) :) ON

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326128 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Szméagol írta: off

Én is csupán belelapoztam, és szerintem Philip Pullman vagy Peter S. Beagle előbb érdemelne külön topicot.

on

Azért Martin nagyon jó, csak Tolkienhoz nem sok köze van. Martin nem erkölcsösködik, ellenben Tolkiennal. Két külön világ, mindkettő nagyon jól kidolgozott. De most már azért is szeretnék egy Peter Beagle topicot :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326121 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
juhé :mrgreen:






(topicnyitásról annyit, hogy bármilyen író kaphat topicot megfelelő indoklással és topicgazdai felajánlással, moderatorskukactolkien.hu, ha ez a cím nem működik, mail ez egyik moderatornak és ő továbbítja a többieknek)

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326118 Írta: Szméagol
off

Én is csupán belelapoztam, és szerintem Philip Pullman vagy Peter S. Beagle előbb érdemelne külön topicot.

on

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326117 Írta: James
James válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Úgy tudom közkívánatra lett a topic, szóval ha lesz benne sok hozzászólás (ugyanúgy mint az előzőekben), akkor már nem volt felesleges megnyitni.

Amúgy a könyvet én nem ismerem, most hallottam róla először. 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326104 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Ben írta:

cortez71 írta: Végképp no comment a topik megnyitásához, mert anno az Eragon idején én is rinyáltam érte, hogy ilyen erővel Martin topik is lehetne, akkor azt kaptam, hogy csak olyan íróknak/könyveknek nyitnak topikot, akik valahogy kapcsolódnak Tolkienhoz. Nos, Martin semmilyen módon nem kapcsolódik hozzá, maximum epikusságban, mégis van topikja. Mindegy, lényegtelen. :roll:

OFF

Ha már a kettő közül választani kéne, akkor inkább Martin, amit hallottam róla, az alapján jó lehet (értsd: eredetibb). :-) Az Eragon szvsz max. annyiban kapcsolódik Tolkienhez, hogy sokat nyúlt tőle, egy-két elnevezés pl. na mindegy, nem akarok megbántani senkit, ez tényeg csak szvsz, de nekem nem tetszett. :P :?
Sorry az OFFért.

ON

OFF

Félreértesz, Ben, az Eragon egy gagyi tucattermék, egyáltalán nem azt védtem - annak is nulla köze van Tolkienhoz, csupán azt sérelmeztem, hogy más, sokkal tehetségesebb írók pedig nem kapnak külön topicot. Jó, megértem, hogy a tolkien.hu fóruma nem akar általános fantaasy csevegőhellyé válni, de éppen ezért meg kéne fontolni, hogy ki kap és ki nem kap külön témát.

ON

Amúgy jól érzed, Martin eredetibb, de még mennyivel! Furcsa, de ez a regény nem is igazán fantasy, inkább a Gloriánához hasonlóan áltörténelmi regénynek mondanám, aminek fantasys beütése van.
Vegyük sorra: high-fantasy nem lehet, mivel nem szaladgálnak hegyesfülű tündék, apró, szakállas törpök, gonosz orkok, s tűzlabdával operáló mágusok sem. Egyetlen új fajt teremt Martin, a rejtélyes "Másokat", de az ő jelenlétüket is inkább csak a második-harmadik regényben érzékeljük.
Martin képes arra is, hogy egy-egy szereplőt megszeressünk, még akkor is, ha annak a bizonyos karakternek a családját gyűlöljük (pl. Jaime Lannister, akit én utáltam, mint karaktert - aki olvasta az első regényt, tudja miért -, illetve a Lannistereket is szívből gyűlölöm - bár el kell ismerni, remek intrikusok -, de a harmadik regényben annyira megkedveltem Jaime-t, hogy ugyanúgy ragaszkodom hozzá, mint a kedvencemhez, Havas Jonhoz).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326103 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

cortez71 írta: Végképp no comment a topik megnyitásához, mert anno az Eragon idején én is rinyáltam érte, hogy ilyen erővel Martin topik is lehetne, akkor azt kaptam, hogy csak olyan íróknak/könyveknek nyitnak topikot, akik valahogy kapcsolódnak Tolkienhoz. Nos, Martin semmilyen módon nem kapcsolódik hozzá, maximum epikusságban, mégis van topikja. Mindegy, lényegtelen. :roll:

OFF

Ha már a kettő közül választani kéne, akkor inkább Martin, amit hallottam róla, az alapján jó lehet (értsd: eredetibb). :-) Az Eragon szvsz max. annyiban kapcsolódik Tolkienhez, hogy sokat nyúlt tőle, egy-két elnevezés pl. na mindegy, nem akarok megbántani senkit, ez tényeg csak szvsz, de nekem nem tetszett. :P :?
Sorry az OFFért.

ON

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326100 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Végképp no comment a topik megnyitásához, mert anno az Eragon idején én is rinyáltam érte, hogy ilyen erővel Martin topik is lehetne, akkor azt kaptam, hogy csak olyan íróknak/könyveknek nyitnak topikot, akik valahogy kapcsolódnak Tolkienhoz. Nos, Martin semmilyen módon nem kapcsolódik hozzá, maximum epikusságban, mégis van topikja. Mindegy, lényegtelen. :roll:

Másfél éve olvastam el a Feast for Crowst, és fontos leszögezni, hogy ez a rész korántsem annyira pörgős, mint az előző három (mondjuk én ezt a királyváras sztoriszálat nem is szeretem, Daenerys és Jon Snow rulez! :D )
Talán annyi spoilert megengedhetek - és ezzel senkinek az olvasmányélményét nem rontom el -, hogy Cersei és kedvenc Sandor Cleganunk története érdekesen lett elvágva az új kötetben.

Egyébként, hogy még Martint dicsérjük, a nézőpontábrázolós írásmóddal majdnem egyedülálló a fantasyirodalomban. Az első jelentős, hasonló szerkesztési móddal írt regény Peter S. Beagle-től A fogadós éneke (Martin tőle leste el az ötletet - és ha már itt vagyunk, ő is kaphatna topikot, mert neki tényleg van köze Tolkienhoz - a Gyűrűk Ura rajzfilm forgatókönyvét ő jegyzi).

Nekem a magyar borító egyébként nem tetszik :( Az angol verzió persze, hogy szép, mert ott végig a FFC-s dizájnnal adták ki, de a magyar nagyon nyomi a régiek mellett. Ráadásul nálunk még kapni sem lehet, miért is lehetne?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326085 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Eruntale/Hanna írta: Éljen :)
Valaki, aki már elolvasta a Varjak lakomáját? (Hmm...Ery?) vélemén, Spoiler?


Jézusom ugye nem akartok ebben a topicban spoilerezni?! 8O :)

Én egyelőre azt hiszem, beköltözöm az Alexandra Könyvpalotába - nincs 3500 Ft-om, de el akarom olvasniiii :mrgreen: (Tegnap el is kezdtem, és KGY után is oda megyek. :D )


[size=9:2gjfp93j]Az ajánlóhoz viszont hozzátenném, hogy csak az álljon neki, aki bírja "gyomorral"/idegzettel. Mondjuk nekem 2 éve még lehet hogy sok lett volna, pedig én nyolcévesen "tizennégy éven felülieknek" ajánlott könyveket olvastam... de ezért is nem győzködöm olyan elánnal a húgomat, h. márpedig ezt neki mindenképp most el kell olvasnia, mert lehet h. sok lenne neki... (t.i. bár abszolút nem ez a hangsúlyos(=nem elriasztásként), de rendesen el van pötyögtetve benne a naturalista vérengzés és a tizennyolcaskarikás részek :P ).

Ja, és ha lázas betegen elalszotok a Trónok harcán, ééérdekes álmaitok lesznek :mrgreen: [/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326079 Írta: Leguanember
HALLELUJA!
HALLELUJA! HALLELUJA! HALLELUJAAAA!!!


George Raymond Richard Martin (1948-) amerikai regény- és forgatókönyvíró csodálatos, lenyűgöző és tetemes olvasói kvalitásokat igénylő regényfolyamának végre van topikja!!!

1996-ban indította útjára a világot kihívó és könnyűszerrel legyőző sorozatát, A Jég és Tűz dala címmel (A Song of Ice and Fire).
Az eddig megjelent kötetek:
A Game of Thrones (1996) ........ Trónok harca (Alexandra, 2003)
A Clash of Kings (1998) ....... Királyok csatája (A, 2004)
A Storm of Swords (2000) ........ Kardok vihara (A, 2004)
A Feast for Crows (2005) ........ Varjak lakomája (A, 2007)

Röviden nem lehet róluk írni, én mégis megpróbálom a lehetetlent, összefoglalni a letehetetlent:
Martin középkori világba, de fiktív helyszínekre, több kontinensre telepítette nagyszabású regényfolyamát, melynek emlékezete sok tízezer évet ölel fel, cselekménye azonban csak néhány évet. Ihletője a fél világirodalom, az Ivanhoe, a középkor szőröstül-bőröstül, különös tekintettel a Rózsák háborújára és még sokan mások :)
A könyvek sűrű és apró szedéssel, szinte bekezdések nélkül, tartalom és fejezetcímek nélkül nyomnak kilót és tesznek ki kb. 600 oldalt fejenként. Ez úgy lehetséges, hogy Martin tudja, mit csinál, és történetét nézőpontkarakterekből követhetjük, gondolataikat, ki nem mondott mondataikat is megismerve. Fő erőssége és fegyvere a jellemábrázolás, és Martin nem fél használni is: kíméletlenül gyomron döfi vele az olvasót, aztán megtekeri, és kiszakítja a beleit. Ez a naturalitás végigkíséri a regényt, legyen szó lakomáról, csatáról vagy a közösülés kifinomult és bárdolatlan formáiról. Ezer szereplő, nemesi házak, hűbérurak, intrika a királyi udvarban, régi, elfeledett mesék, varázslatos keleti tájak, népek és szokások, lovagi tornák és híres ütközetek, gyilkos humor, sziporkázó szereplők, akik mind hús-vér emberek. Majdnem mind. :twisted:
Persze akad itt varázslat is, de csak mint megtűrt, elhallgatott vagy tiltott tevékenység Westeroson, a hatalmas észak-déli kiterjedésű nyugati kontinensen. Nem úgy a Keskeny-tengeren túl, a Kilenc Szabad Kereskedőváros (Myr, Lys, Tyrosh, Norvos, Braavos, Qohor, Volantis, Lorath és Pentos) falaitól is messze keletre, Quarth, Asshai és Yi Ti vidékén, amelyekről csak a tengerészek mesélnek…

........

Jelentem tisztelettel, én már nem bírtam várni a harmadik könyv után, és azonnal kölcsönkértem egy barátomtól a friss rendelését a negyedik kötet képében (persze miután ő is elolvasta). Mit ne mondjak, az előző háromhoz képest ez egy filozofikusabb, lassabb folyású, de élvezetesen felépített műremek. Konkrétumokat mondani blaszfémia lenne, ettől eltekintek.
Elég az hozzá, hogy mindig van még egy szál a háttérben, és nagyszabású előkészítés folyik egy amolyan flúgos futamra, miközben Westeros vérzik minden sebéből, és tépik a húsát új és új keselyűk. Pedig még ennél sokkal inkább döglött lehet, a hideg ugyanis megteszi a magáét.
Remélem, jól kódoltam.

A magyar fordítás egy része Pétersz Tamásé ismét, de mellette szerepel Novák Gábor neve is, aki új név nekem, de az rpg.hu-n az ottani Alyr Arkhon dicsérte. A térképet, azt nem kellett volna az előzőektől kissé eltérően tenni -bár ez sem zavaró.

Az új kötet kiállítása igényesebb, szerintem erősebbre van kötve, le van fóliázva a kemény fedél, és végre elhagyták az ostoba trilógia-reklámot a borítóról.

A történetben nem szerepel Daenerys, Jon csak egy villanásnyira, sem Tyrion, de megismerkedünk új nézőpontkarakterekkel, akik tovább árnyalják és színezik a már amúgy is retinaégető képet :-)
A kimaradt szereplők a következő, Sárkányok tánca (orig. A Dance with Dragons) kötetben leltek menedékre, a szálak szétválasztásával Martin két kötetet írt-ír egyből, így a tervezett sorozat hétkötetesre bővült.

For further informations, nuggets, samples etc. see www.georgerrmartin.com or wikipedia.org
Or search the web… But be careful, for great big spoilers are watching your steps and they will spring up here and there, causing headache and self-destruction.

OLVASSÁTOK!
A kötetek az elsőt kivéve angolul tőlem kölcsönözhetők elolvasás fejében.
A magyarokat más odaadó emberek is terjesztik itt a közösségben.


Ery megfontolandó tanácsait pedig csak ajánlani tudom, kiegészítve azzal, hogy bízni lehet a szereplőkben annyiban, hogy indítékokra cselekednek, tapasztalataik és pozícióik kereteinek szorításában.
Negyedik pontnak én egy, a másodikkal összefüggő figyelmeztetést adnék: 4. Amikor úgy néz ki, hogy minden a legnagyobb rendben van, akkor valami kvára nincs rendben, készülj a legrosszabbra!

Gandalf, a fantasyás linken a könyvismertető dugig van spoilerrel, csak óvatosan, figyelmeztesd a gyanútlanokat!

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326068 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Gondolom rettentő amatőr dolog némi alapinfót kérni erről A Jég és Tűz Dala ciklusról, de halvány lila gőzöm nincs, mi ez :hein: viszont bízom annyira bennetek, hogy ha fórumot csináltatok neki, akkor elég jó... :D [size=9:34hmacrn]igen, ez volt a nyalizás[/size], és talán elolvasnám... Szóval? Valami rövidke ismertetőt?

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326036 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Eruntale/Hanna írta: Éljen :)
Valaki, aki már elolvasta a Varjak lakomáját? (Hmm...Ery?) vélemén, Spoiler?


Köszönöm kérdésed, haladok :)
Spoiler nincs. Ill. annyit mondhatok, hogy a hagyományos Martin féle elvek itt is működnek.

1. Ne szeress meg senkit
2. Ha azt hiszed, hogy hősienknek már tényleg nem lehet rosszabb, akkor tévedsz.
3. Az álmokra figyelj oda!
4. Sohase bízz senkiben.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326013 Írta: Eruntale/Hanna
Éljen :)
Valaki, aki már elolvasta a Varjak lakomáját? (Hmm...Ery?) vélemén, Spoiler?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325998 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Zsiribiri!
Lesz mire gyűjtenem! :D

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325981 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Gandalf írta: Igen, nyár elején újra kiadják a Trónok harcát javított szöveggel:
fantasya.hu/index.php?modul=cikk ... 9&kezdes=0

Köszönöm szépen. :-)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325978 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Ben írta: Júúúj, enyém az első hsz. :D

Akkor rögtön kérdéssel indítanék: nem tudja vki, hogy kiadják-e újra az első kötetet? :roll:

Igen, nyár elején újra kiadják a Trónok harcát javított szöveggel:
fantasya.hu/index.php?modul=cikk ... 9&kezdes=0


A kóbor lovag c. képregényről:
www.kepregeny.net/news.php?extend.349

És egy angol nyelvű interjú G. R. R. Martinnal:
fantasya.hu/index.php?modul=cikk ... 9&kezdes=0

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.574 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére