George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Több
16 éve 4 hónapja #350481 Írta: Alyr Arkhon
Csak csendben jegyezném meg, hogy az utóbbi időben két neves Tolkien illusztrátor is rákapott a GRRM képek készítésére.
John Howe és Ted Nasmith. Mivel Howe-t nemszeretem, tessék nézzétek ezeket:

www.tednasmith.com/other/TN-Wint ... winterfell

(a fenti kisképekre kattintva lehet tovább nézni, szvsz érdemes)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350379 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Elképzelhető olyan extrém eset is, h. nem szerelemgyerek volt, de attól még az anyja a gyerekét szerette (ld. a Hanna által idézett "kérlek...")...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350349 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Én simán el tudom képzelni, hogy Rhaegar elcsábíotta a menyasszonyt:) Indult már ezért háború, nem is egy. :)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350347 Írta: Alyr Arkhon

Rabyn írta: Nos, az is lehet, hogy, ezek ketten összeszerelmesedtek és lett belőle egy Jon és erre gondolt a "tudod mit művelt vele" modnattal. Azért a zabigyerekeket sehol se szokás kedvelni.


Naigen, de ha simán megbecsteleníti azt akár még el is lehet tussolni (hiszen ne feledjük a királyi hercegről volt szó nem holmi lovászról) vagy ha nem, hát akkor se szokás forradalmat kirobbantani ellene (vagy hogy mondják ezt).
Sokkal többnek kellett itt lennie mert politikailag csak azér, mer elvitte a menyasszonyom (és efféle azért történik Martinnál) nem kezdek háborút ellene.
Ha viszont Rhaegar olyan volt mint azt Bátor Barristan próbálta jelezni Danynek (és amikor Dany jó Martinos szokás szerint a döntő mondatok előtt beléforrasztotta a szót) tehát kívülről dicső lovag, ámde...
akkor rögtön érthető, hogy miért lett ez így.
Arról nem is beszélve, hogy Robert nagyon-nagyon átkozza Rhaegart, a "száz halál se lett volna neki elég" típusú szövegek szerintem valami durvábbat jeleznek.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350313 Írta: Eruntale/Hanna
ha jól rémlik, akkor Eddard visszaemlékezésében a húga azt suttogja vérbe fayva, hogy "kérlek.." ( rég olvastam első könyvet, lehet, hogy teljesen rosszul emlékszem, és ez vakvágány)

szerintem szerelmesek voltak, és Lyanna belehalt a szülésbe. eddard meg felnevelgete a gyereket, sé Robert előtt értelemszerűen elhalgatta, hogy honnan mi történt, és tapintatosan közölte vele, hogy Lyanna nm szüzen halt meg...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350310 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Nos, az is lehet, hogy, ezek ketten összeszerelmesedtek és lett belőle egy Jon és erre gondolt a "tudod mit művelt vele" modnattal. Azért a zabigyerekeket sehol se szokás kedvelni.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350304 Írta: Alyr Arkhon

cortez71 írta: Rhaegar nem az a fajta csúfság volt, akinek nagyon kellett erőszakoskodnia, hogy megkapjon egy nőt :D


Igen, de Viserys se volt csúfság testi értelemben. Tudod milyenek lettek a Targaryenek...
Robert aligha reagált volna úgy, hogy "tudod mit művelt vele" meg hogy száz halál is kevés volna neki, na meg Lyanna aligha halt volna bele... (bár lehet h a szülésbe halt, nem tudom Westeroson milyen szintű az ilyen ellátás)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350302 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Kincső (Thilanna) írta: Ehh, újra kell olvasnom :roll: :P kijöhetne karácsonyra a Trónok harca is

Ennek sajna igen kicsi a valószínűsége, hála a kedves Alexandra Kiadónak.
Mondjuk, számomra lényegtelen :P *megsimogatja a magyar és angol hardcover példányait*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350298 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Ehh, újra kell olvasnom :roll: :P kijöhetne karácsonyra a Trónok harca is, mert a 2-3.-at megkapom, a 4. már megvan, de odáig nem fog süllyedni a tanulási morálom, h. tanulás helyett újra kölcsönkérjem, míg ha kéznél lenne, akkor biztos nem állnám meg h. olvassam... vagy lehet h. inkább nem kéne ilyeneket kívánnom? :D

(igen, ez egy értelmes hozzászólás volt. mivel így halvány emlékekkel nem tudok érdemben beleszólni...)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350283 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Rhaegar nem az a fajta csúfság volt, akinek nagyon kellett erőszakoskodnia, hogy megkapjon egy nőt :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350280 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
De lehet, hogy az van, hogy itt igazából ők szerették egymást csak ez naaaaagy titok volt. El tudom képzelni:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350252 Írta: Alyr Arkhon

Rabyn írta: Őőő azt hiszem újra kell olvasnom a könyveket:)) Mert erre nem emlékszem:))


Egy barátnőm most olvassa (utál, hogy a kezébe adtam mert nem tudja letenni:DDD ) és ő sokkal hamarabb rájött mint én, hogy Jonnak kik a szülei.

Én aon gondolkodom, hogy vajon szerelemgyerek-e


Azok után, hogy Robert Baratheon mekkora hévvel igyekezett bosszút állni Rhaegaron, aligha.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350228 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Őőő azt hiszem újra kell olvasnom a könyveket:)) Mert erre nem emlékszem:))


Egy barátnőm most olvassa (utál, hogy a kezébe adtam mert nem tudja letenni:DDD ) és ő sokkal hamarabb rájött mint én, hogy Jonnak kik a szülei.

Én aon gondolkodom, hogy vajon szerelemgyerek-e

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350227 Írta: Eruntale/Hanna
oké, elég tiszta volt, csak éppen átfutott az agyamon, hogy jon mennyire erősen érzi a farkasát.. ami ugye a Starkoknál rendre jelentkezik, csak elbizonytalanota, h "nőágon" mennyire örökölhető jellemző

Rabyn: többek közt Dany látomása, amiben a jégfalból kinövő rózsát látja.. nekem ott ért össze

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350224 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Mivel én Briennet nem szeretem ezért engem nem zavarna, hogy meghalt. Aki ennyire ostoba az megérdemli...

Én akkor szórakoznék nagyot ha Jon és Dany valahogy egymásra találnának.

Hol van utalás az első és a harmadik könyvben?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350217 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Eruntale/Hanna írta: nohát, mielőtt kihal a topic, felvetnék néhány kérdést, ami azt hiszem, örökzöld, de engem érdekel :)

-kik Havas Jon szülei? A legnépszerűbb felvetés, hogy Rhaegar és a Stark rózsa hajtása. vélemények- ellenérvek?
- az nagyon piszkál, hogy Quiburn mit fabrikál a pincében, amihez nagyszámú nőszemélyt és egy Clerange- hullát használt fel?
- Mi történt Brienne-nel?


SPOILER
-kik Havas Jon szülei? A legnépszerűbb felvetés, hogy Rhaegar és a Stark rózsa hajtása
Egyértelmű, hogy ők azok... Az első könyvben is sok kis elejtett info van erről, de számomra a harmadik kötet volt perdöntő.

- Mi történt Brienne-nel?
Hát, Martinnál nem lehet tudni :D Bár szerintem csak nem adna ilyen méltatlan halált Szépségnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350215 Írta: Eruntale/Hanna
nohát, mielőtt kihal a topic, felvetnék néhány kérdést, ami azt hiszem, örökzöld, de engem érdekel :)

-kik Havas Jon szülei? A legnépszerűbb felvetés, hogy Rhaegar és a Stark rózsa hajtása. vélemények- ellenérvek?
- az nagyon piszkál, hogy Quiburn mit fabrikál a pincében, amihez nagyszámú nőszemélyt és egy Clerange- hullát használt fel?
- Mi történt Brienne-nel?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #349156 Írta: Alyr Arkhon

Rabyn írta: Sikerült beszerezünk a Trónok Harcának valsz. utolsó két példányát egy árpádhidi aluljáróban. :) ))


Jaj ne, most vadászni fognak ránk...
Egyébként ez is azt bizonyítja, hogy ne csüggedjetek, bárhol bármikor előbukkanhat, ez a boltos is azt mondta h egész eddig rejtegette hátha valaki külön nála keresné, és csak pont most tette ki...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #349132 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Sikerült beszerezünk a Trónok Harcának valsz. utolsó két példányát egy árpádhidi aluljáróban. :) ))

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #344870 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Újabb Alexandra-hír: november végén Trónok harca xD Aki elhiszi, elhiszi, aki nem, az nem :D *gonoszul megsimogatja saját magyar verzióját és angol hardcoverjét*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343851 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

cortez71 írta: Ezt még nem hallottam, de a Sárkánytűzben azóta nem bízom, hogy náluk a Gaiman könyvek vannak is meg nincsenek xD

A Dűne is hol van, hol nincs, azt mondták. (Antikvárként pont megvolt, meg félre volt rakva egy új kiadás, de az hibás volt. :D )

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343846 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Ben írta:

cortez71 írta: Végső dátumként szeptember végére ígérte a kedves-aranyos Alexandrás tudakozós hölgy, sztem addig várd ki, mert óriási összegeket kérnek érte (itt a helyi boltban 5k magyar forint a Trónok harca).

A Sárkánytűzben minap azt mondták, hogy kb. jövő februárra várható az újrakiadása. Nyújtják ezt, mint a rétestésztát... :P (Mindenesetre kihoztam a SzabóErvinből és olvasom nagy bőszen. :) )

Ezt még nem hallottam, de a Sárkánytűzben azóta nem bízom, hogy náluk a Gaiman könyvek vannak is meg nincsenek xD

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343839 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

cortez71 írta: Végső dátumként szeptember végére ígérte a kedves-aranyos Alexandrás tudakozós hölgy, sztem addig várd ki, mert óriási összegeket kérnek érte (itt a helyi boltban 5k magyar forint a Trónok harca).

A Sárkánytűzben minap azt mondták, hogy kb. jövő februárra várható az újrakiadása. Nyújtják ezt, mint a rétestésztát... :P (Mindenesetre kihoztam a SzabóErvinből és olvasom nagy bőszen. :) )

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #341849 Írta: Leguanember

cortez71 írta:

Alyr Arkhon írta: Idén óta.

A "Na és" arra vonatkozott, hogy a bejegyzés humorát archaikussága semmiben nem befolyásolja.

Öh, biztos :D Amikor februárban néztem az oldalát, és láttam, hogy a New material in után ott van, hogy A song of Ice and Fire updates, a szívem kihagyott egy ritmust, mert azt hittem, vééégre bejelenti, hogy kész, erre jön a hülye viccével. Nem jó poén, szvsz. Dance with Dragonst akarok.


Türelem sárkányt terem.
Mr Martin létezésének oka és értelme nem az, hogy ellásson bennünket olvasnivalóval, még ha ez egy hihetetlen szerencsés és jelentős kísérőjelenség is az ő esetében.
Isten tartsa meg sokáig!
Hogy senki ne gondoljon rosszra, hozzáteszem, azon túl is jó sokáig, hogy végére ér az A Dream Of Springnek.
:-)

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #341701 Írta: Menelvagor
Köszi szépen

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #341555 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Ery írta:

cortez71 írta: óriási összegeket kérnek érte (itt a helyi boltban 5k magyar forint a Trónok harca).


Ez nem óriási összeg. Clavelltől a Nemes házat úgy átlag 15000-ért szokták adni.

Menelvagor: Érdemes kivárni, míg az Alexandra újra kiadja. Remélhetőleg még az idén ;)

Használt könyvért szerintem 5k sok ^^ Mondjuk én nem ennek az újkeletű nagy Martin-felhajtásnak a gyermeke vagyok, ezért még sikerült időben beszerválni a könyvet, nyugiban :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #341551 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

cortez71 írta: óriási összegeket kérnek érte (itt a helyi boltban 5k magyar forint a Trónok harca).


Ez nem óriási összeg. Clavelltől a Nemes házat úgy átlag 15000-ért szokták adni.

Menelvagor: Érdemes kivárni, míg az Alexandra újra kiadja. Remélhetőleg még az idén ;)

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #341521 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Menelvagor írta: Üdv Néktek!

Nagyon kéne megvételre a Trónok harca c. könyv. A boltokban azt mondják hogy ezt már csak antikváriusnál lehet kapni. Aki tud valaol egy eladó példányt szóljol légyszi.
Köszi:
Menelvagor

Végső dátumként szeptember végére ígérte a kedves-aranyos Alexandrás tudakozós hölgy, sztem addig várd ki, mert óriási összegeket kérnek érte (itt a helyi boltban 5k magyar forint a Trónok harca).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #341515 Írta: Menelvagor
Üdv Néktek!

Nagyon kéne megvételre a Trónok harca c. könyv. A boltokban azt mondják hogy ezt már csak antikváriusnál lehet kapni. Aki tud valaol egy eladó példányt szóljol légyszi.
Köszi:
Menelvagor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #341489 Írta: Alyr Arkhon

Ery írta: Találtam egy jó kis térképet. Itt.


Westeros, ha elvágjuk a Falnál, tök olyan mint Ynev. Vagyis erősen emlékeztet rá.

www.szurkecsuklyas.hu/ynevdomborzat.jpg

(a nagy kontinens meg kicsit se Eurázsia...)
No mindegy.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.581 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére