Star Wars

Több
19 éve 3 hónapja #258523 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars
Palpatine sztem akkoris készülhetett Jedinek. Egyszer régen, más néven. Ki tudja mennyire tartják nyilván a Jedivé nem lett padavanokat?

Jedi oktatás az epVI után: Szvsz Yodáék nem tudnak folyamatosan megjelenni, bármikor, bárhol...

Az igazi Jedi-képzést eléggé kérdésesnek érzem.
Azt meg ne próbálja senki se bemesélni hogy Luke mindent megtudott 1-2 év alatt amit más jedik 20ig tanultak...

Sith pedig szvsz nem csak úgy lesz valakiből, hogy ért az erőhöz és aszondja "naénmostantól Sith vagyok!" Szvsz elég sok saját technikájuk van amit nem lehet bármelyik "VillámErő - hogyan legyünk Jedik/Sithek 20 perc alatt" könyvben megtaláni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258454 Írta: Riliel
Riliel válaszolt a következő témában: Star Wars
Kinek mi lenne szimpatikus jövő? Star Trek? A Dűne?

"Ha hallod a Hívást, menned kell."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258453 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars
Egy kis hirdetés:
www.starwars.hu/pix/center/hirek ... medium.jpg

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258450 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

3.Aragorn írta: Talán a GyU. a múltunk, és a SW a jövőnk? [size=9:11my9oaw]/akkor azt nem értem, mit keresek ebben a szerencsétlen jelenben.../[/size]


A SW nem lehet a jövőnk. Emlékszel? Réges régen, egy messzi messzi galaxisban... :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258449 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Aham. Szóval akkor ez nem a klasszikus értelemben vett egyensúly, hanem egy erősen szubjektív, Jedi-szemszögből nézett egyensúly... :)

Nem csak jedi szemszögből, mert azért a jedik nincsenek sokan (a sithek meg pláne), hanem ott van a galaxis többi lénye is, na ők azért jelentős többség. Igaz, hogy egy darabig elviselték a sötét uralmat (elvégre diktatúra volt, vagy mi), de azért fellázadtak ellene. Persze a nem Erő használók nem az Erő felől nézik ezt, hanem a maguk oldaláról. A sithek hatalmat, uralmat akarnak mindenki felett, de a galaxis lakóinak ez nem ok. Azt hiszem ezt sikerült jó zavarosra írnom, de remélem a lényeg kiderül.
Sőt, A sithek bosszúja könyv szerint már ekkor is megvolt az a csoport, amely végül is kirobbantotta a felkelést. Sajnos ez a filmből kimaradt, de talán pont ezek a politkai részek lesznek rajta majd a dvd-n. Állítólag.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258442 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars

Estel Adániel írta: Érdekes, én igyekeztem elkerülni az efféle értékítélet-alkotást... :D valahogy mégis becsúszhatott. :?
Arra gondoltam, hogy az azért elég objektív szempont, hogy valaki önmagát tartja az Erő szolgájának, vagy az Erőt önmaga szolgájának... :) Utóbbi esetben ugyebár bejöhet a képbe a hatalomakarás, mint Melkornál, és fuccs az egyensúlynak, avagy a harmóniának... [size=9:1roa4anv]( 8O Jé, már össze is analogizáltam az Erőt Ilúvatar dallamával... látszik, hogy Tolkien fórumon vagyunk :oops: kéremkapcsojjaki :mrgreen: )
;) [/size]



Már én is elgondolkoztam azon, hogy hogyan, és miként lehetne összekapcsolni a Tolkien Mitológiát a Star Wars-szal. Talán a GyU. a múltunk, és a SW a jövőnk? [size=9:1roa4anv]/akkor azt nem értem, mit keresek ebben a szerencsétlen jelenben.../[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258441 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars
Egyensúly tehát CSAK akkor van az Erőben, ha nincsenek Sith-ek, és senki nem hódol a sötétségnek, a Világos Oldalt viszont művelik. Az egyensúly azonnal felborul, amint vki a rossz útra tér, v. csak egyszerűen a Sötét Oldal leple reáborul vmire, pl a Jedi Rendre. Ezzel a koncepcióval természetesen nem minden Sötét Jedi ért egyet :wink: (Persze ők nem is az egyensúly megteremtésére törekednek...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258438 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Star Wars
Érdekes, én igyekeztem elkerülni az efféle értékítélet-alkotást... :D valahogy mégis becsúszhatott. :?
Arra gondoltam, hogy az azért elég objektív szempont, hogy valaki önmagát tartja az Erő szolgájának, vagy az Erőt önmaga szolgájának... :) Utóbbi esetben ugyebár bejöhet a képbe a hatalomakarás, mint Melkornál, és fuccs az egyensúlynak, avagy a harmóniának... [size=9:2rdnzqgx]( 8O Jé, már össze is analogizáltam az Erőt Ilúvatar dallamával... látszik, hogy Tolkien fórumon vagyunk :oops: kéremkapcsojjaki :mrgreen: )
;) [/size]

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258437 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Igen, de ezek, h. "jó" meg "rossz", "helyes" és "helytelen", "erkölcsös és "erkölcstelen", stb. csupán üres szavak, melyek a valóságban nem léteznek... A valóságban a dolgok csak "vannak", valami legfeljebb a mi sajátos szemszögünkből lehet "helytelen" vagy "rossz". Ennek megfelelően a sithek csak a jedik szemszögéből "gonoszak", és használják "rosszra" az Erőt, ők maguk nyilván nem úgy tekintenek magukra, mint "főkolomposok" a "galaxis söpredékei". Én legalábbis így látom. Na, nem akartam filozofálni és tessék. :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258436 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Star Wars
Avagy a dolgok természetéből adódóan fakadó egyensúly, aminek nem tesz jót, ha egyesek az Erőt önös céljaikra, szenvedélyeiktől vezérelten használják... :roll:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258434 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Aham. Szóval akkor ez nem a klasszikus értelemben vett egyensúly, hanem egy erősen szubjektív, Jedi-szemszögből nézett egyensúly... :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258418 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Star Wars
Valóban.
Talán inkább az az egyensúly, ha az egyik oldal a felszínen, a másik a fonákon marad. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258417 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Star Wars
Ilyen szempontból még nem gondolkodtam el a témán.
Köszönöm, Gandalf :lol: :lol: :lol:

Az utolsó mondat különösen tetszik,szépen megfogalmaztad. Talán Estel Adániel is valami ilyesmire célzott valahol lentebb. Végül is így van magyarázat arra, hogy ha nincsenek sithek, miért van az Erő egyensúlyban.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258408 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars
A Sith rend korlátait saját hatalomvágyuk, korlátlan indulataik és önzőségük adja, hiába gondolják úgy, hogy az Erő mindkét oldalát ismerik, valójában a sötét oldal rabjai. Dogmatikus korlátokra ezek után semmi szükség, így is eléggé beszűkültek, nem képesek szeretni sem, ezért sohasem tudnak eggyéválni az Erővel. :wink:

A Jedi rend korlátai nem az Erő világos oldalából fakadnak, hanem a begyepesedett szabályzatuk túlhangsúlyozásában. De számukra viszont nyitva áll a lehetőség, hogy túllépjenek ezeken. :)

Az Erő egyensúlya szerintem nem Jin-Yang alapon működik, nem a világos és a sötét oldal egyforma erősségét jelenti.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258398 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Star Wars

Gandalf írta: Nem hinném, hogy Palpatine Jedi-nek készült volna, arról a Tanács tudna, s már korábban felfigyeltek volna rá. Inkább arról lehet szó, hogy a mestere bizonyos Jedi-alapokra is megtaníthatta, amelyekre feltétlenül szüksége volt.


Konkrétan nem jedinek készült, hanem sithnek, de a jedik technikáit és filozófiáját megtanulhatta ő is, ismerjük meg ellenségeinket címszó alatt. Meg aztán Erő csak egy van, még ha "két oldala" is létezik. Vannak közös pontok a két oldal között. Csak a jediknek tilos a sötét oldalt tanulmányozni, míg a sitheknél nincsenek ilyen tiltások. Megjegyzem, semmilyen tiltásról nem tudok náluk :) Ezért is könnyű áttérni a sötét oldalra, nem kell mindenféle korlátokat figyelembe venni. Legnagyobb különbség talán a célokban rejlik.

Visszatérve a KB 18-as korhatárára, 18 év alattiak azért látnak durva dolgokat, talán rosszabbat is, mint a KB. Bárki hozzájuthat. Elég, ha a netre, videóra, dvd-re gondolok. Persze ez csak egy vélemény :)

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258396 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Ai Cereb, le perhael! :roll: Persze, h. nem jediként születnek... :) Amúgy ha most eltekintünk ettől, Luke és Leia gyerekeit biztos, h. jediként fogják felnevelni (persze nyilván nem olyan begyöpösödött, konzervatív körülmények és szabályok között), és ha a szellemalakjukban Kenobi, Yoda és Anakin is besegítenek Luke-nak, akkor igazán jó jedik lehetnek belőlük, tehát a mérleg máris 1:0 a Világos Oldal javára.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258391 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Star Wars

Irmo írta: Szerintem a Kill Bill azért nem egy 18-as, de valamire azt is kill :mrgreen: tenni, nem igaz?


Hátőőőizééé... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja - 19 éve 3 hónapja #258389 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars
Nem hinném, hogy Palpatine Jedi-nek készült volna, arról a Tanács tudna, s már korábban felfigyeltek volna rá. Inkább arról lehet szó, hogy a mestere bizonyos Jedi-alapokra is megtaníthatta, amelyekre feltétlenül szüksége volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258386 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Star Wars

Lagoril/Niéla írta: Ehhez képest, mikor Gollam esik a lávába, és csodálkozó arccal cupp, elmerül... pont tegnap néztem RotK-t... :lol: :lol: :lol: :lol: Amúgy, ha ez a magyar forgalmazónak korhatár nélküli, akkor a Kill Bill mire föl 18-as?

Valószínűleg üzleti okokból, a nagy számú fiatal rajongó miatt nem korhatáros. Viszont régebben úgy olvastam, hogy az Államokban PG13-ast kap.
Szerintem a Kill Bill azért nem egy 18-as, de valamire azt is kill tenni, nem igaz? Néha elég furák az ilyen korhatáros besorolások.
Az az összekaszabolós jelenet tényleg elég "hirtelen"-re sikerült. A Gollamos zuhanásos jelenet sokkal jobb.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258383 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta:

Alyr Arkhon írta: Egyes egyedül Luke maradt akinek volt némi halvány fogalma az Erőről, de az ő felkészítése is finoman szólva hiányos volt.


Ez igaz, de az Erő ettől még vele volt. És nyilván ezután is születtek még jedik galaxis szerte, a sitheknek viszont végleg kampeca volt...


Születni a képességgel születtek, mint ahogy Brisa is írta.
A jedik és a sithek is "ugyanazt" az Erőt használják, csak más aspektusban, ha lesznek még jedik, sithek is lehetnek. Persze képzés kérdése is, de egy jedi átfordulhat magától, lehet belőle sith csábítás nélkül is, és egy sith is visszatérhet a világos oldalhoz (mint láttunk rá példát). A negatív érzések, mint félelem, harag minden emberben megfordulnak, elég, ha valaki nem tud felülkerekedni rajtuk, és könnyen "rátalál" a sötét oldal. Nem tudom, ki olvasott a EPVI. után játszódó könyvsorozatokból bármit is, de az egyikben előfordul, hogy Luke egyik tanítványa magától átáll a sötét oldalra. Igaz, hogy nem tudom, a könyvek történetei mennyire felelnek meg a lucasi koncepciónak, de a könyvek jó néhány rajongónak szervesen hozzátartoznak a SW világhoz. Azt hiszem a többsége a Lucas Film segítségével, jóváhagyásábal jelent meg.

Hogyan lehet még egy ídézetet beszúrni? Nem jöttem rá!
Ídézet nélkül Alyr lentebbi megjegyzésére írom:
Ha Palpatine eredetileg jedinek készült volna, arról a Jedi Tanácsnak tudnia kellett volna, nem? Rajtuk kívüli titkos jedi képzést nem tudok elképzelni, csak titkos sith képzést.

Nekem tetszett, hogy kicserélték az EPVI. végén a színészeket. Jól összeköti ez is a részeket, de ugyanakkor ez Obi-vanra is állna, igaz? És őt nem cserélték le :)

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258345 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars
Brisának igaza van, Jedik nem születnek. Képzés nélkül max átlagon felüli pilóták lesznek mint Anakin vagy Luke.

Sithekre ugyanez áll. Sőt ott talán még némi Jedi-előképzettség sem árt. (erős a gyanúm h Palpatine is Jedinek készült)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258324 Írta: Mayra
Mayra válaszolt a következő témában: Star Wars
Obi-van szerintem mérlegelt és Padme meg a gyerek-gyerekek mint később kiderül fontosabbak mint valaki aki már elbukott számukra így szorította az idő és a lányt mentette, nem a fiút!

Csak a hegyeket nézzem és a felhőket láttom, amint tova szállnak egy arany sugáron!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258301 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars
Az idén megjelenő DVD-n biztos rajta lesz pár kivágott jelenet az extrák között, ahogy a korábbi részek DVD-jén is rajta volt - de sajnos nem a filmbe illesztve, mint A GYU bővített változatánál.

Más kérdés, hogy Lucas ezt az új trilógiát is fel fogja dolgozni mégegyszer, mint a régit is tette (kétszer...), megjelenik majd egyszer DVD-n az is, pl. a Baljós Árnyak báb-Yodáját ki fogják cserélni digitális Yodára, mert az szebb. Hogy ez az átdolgozott kiadás mikorra várható, nem tudom.


Obi-van cserbenhagyása: Azért azt is vegyük figyelembe, mennyire fel volt zaklatva Obi-van, nem biztos, hogy higgadtan át tudta volna gondolni, mi a helyes abban a szituációban! Megölni nem lett volna képes, hisz szerette, de megmenteni nem tudta - lelki értelemben semmiképpen sem, akkor meg fizikailag minek? Meg hogyan, mire kicipeli az összeégett testet, már kiszenved a fiú. Palpatine már megfelelő orvosi kapszulával érkezett, rögtön bele is rakta a testet. Morálisan meg lehet kérdőjelezni e tetét Obi-vannak, de ott és akkor nem biztos, hogy képes lett volna másként tenni. Lehet, hogy az Erő is ezt sugallta neki, hisz hosszútávon ez volt a helyes döntés a Prófécia beteljesítése érdekében. Ezek saját koncepciók.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258300 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Star Wars

Ilúvatar Gyermeke írta: Egy kérdésem lenne: mi a véleményetek arról, hogy Obi-Wan Anakint szenvedni hagyta? Arra a jelenetre gondolok természetesen, amikor már csak egy torzó marad Anakinből az izzó lávafolyam mellett, Obi-Wan meg jól otthagyja, égjen még egy kicsit... :x Nem lett volna emberségesebb átsegíteni a túlvilágra - vagy esetleg megmenteni?! :idea:


Megölni nem akarta azt a fiút akit a testvérének érzett.
Gondolom neki sem esett jól, hogy ott kellett hagyni szenvedni, de azt a parancsot kapta, hogy pusztítsa el, és ezt nem bírta, inkább ott hagyta. Van egy olyan érzésem, hogy sejthette azt, hogy megmenekül. Persze ez további találgatásokra adhat okot: ha sejti mi lesz, inkább megölhette volna. Viszont inkább hagyja életben gonoszan, esélyt adva neki még a jóútra térésre, mint megölni gyűlölettel a szívében. Ez nagyobb rossz lett volna, mint szenvedni hagyni.

Gandalf: Írtál a kivágott pluszjelenetekről. Ezek nem lesznek elérhetőek dvd-n valamikor, mint a bővített Gy.U.-nál? Lehet róla tudni valamit?

Egyébként az is lehet, hogy nem Anakin, hanem Luke volt a kiválasztott, de ezáltal Anakin is, mivel Luke nélküle nincsen.

Azok a gyerekek akik galaxis szerte születnek az erő képességével ugyanúgy térhetnek rossz útra később, nem kell ahhoz sith. Sőt, szerintem az erő birtoklásának a képességével nehezebb elkerülni a sötét oldalt, és ezért is kezdik a kinevelést 2-3 éves korban.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258291 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Star Wars
A cserbenhagyás nekem se tetszett. Amúgy meg olyan hirtelen az a jelenet, hogy követni sem bírtam. OW nyisszantott is ezt-azt Aniról, nem? Én csak annyit bírtam kivenni, hogy: "Ne próbáld meg" Ani "Ugyanmá, miaaznekem" arcot vág, ugrik, majd vonyít és fetreng. És pörkölődik szépen. Meg kéne nézni még párszor, de a szinkron sz*r, Szhelyen és Sopronban meg nem játsszák feliratosan...

Ehhez képest, mikor Gollam esik a lávába, és csodálkozó arccal cupp, elmerül... pont tegnap néztem RotK-t... :lol: :lol: :lol: :lol: Amúgy, ha ez a magyar forgalmazónak korhatár nélküli, akkor a Kill Bill mire föl 18-as?

Elképzeltem Maedhros haálát a RotS fényében... :twisted:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258286 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta:

Alyr Arkhon írta: Egyes egyedül Luke maradt akinek volt némi halvány fogalma az Erőről, de az ő felkészítése is finoman szólva hiányos volt.


Ez igaz, de az Erő ettől még vele volt. És nyilván ezután is születtek még jedik galaxis szerte, a sitheknek viszont végleg kampeca volt...


Sem Jedik, sem pedig Sith-ek nem születnek csak úgy sehol. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy "ezután is születtek Meixner módszerrel, ill. egy Zsolnai módszerrel (képolvasás) olvasó gyerekek szerte a galaxisban"... :D Pontosabb megfogalmazás az, hogy születtek olyanok, akik rendelkeznek azzal a képességgel, hogy érezzék és irányítsák az Erőt, ill. megtanuljanak olvasni. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258267 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: Star Wars

Ecthelion írta: Bocsássátok meg nekem, hogy nem az Ep. 3-ról írok, de ezt el kell mondanom, lehet hogy még más sem látta:
Megvan az eredti trilógia legújabb változata, és a hatodik rész végén mikor Anakin visszatér szellemként, akkor már nem David Powse látható Yoda mellet, hanem a fiatalkori Anakin, vagyis Hayden. Számomra nagyon meglepő látvány volt. 8O 8O


Kis pontosítás: nem David Powse volt abban a jelenetben korábban, hanem Sebastian Shaw... ui. Darth Vadert valóban Powse alakította - fekete maszk, miegymás -, de amikor az álarc lekerül, az már Shaw - azaz Anakin Skywalker.
De számomra is meglepő volt, hogy miért kellett a fiatalkori Anakint (Hayden C.) odatenni... :roll: Ennyi erővel (Erővel :wink: ) Obi-Wan is a fiatalkori testében mutathatta volna magát... nem is beszélve Yodáról... :lol:

There is no reality. Only perception.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258253 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Mondjuk ez az egyensúly dolog érdekes, mert azzal, h. a sithek megszűntek létezni, az Erő mérlege a Világos Oldal felé billent el, és ez szvsz minden csak nem egyensúly... :roll:

Hacsak nem akkor van egyensúlyban az Erő, ha a sötét oldal nem bontja meg azt... :roll: ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258247 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: Star Wars

Ilúvatar Gyermeke írta:

Beren Erchamion írta: Viszont ha megölte volna, akkor nem teljesült volna be a jóslat és Luke talán nem győzte volna le az Uralkodót.


Volt egy ilyen jóslat? :oops: Én csak arra emlékszem, hogy a jóslat értelmezése szerint Anakin volt az, aki végül egyensúlyt hoz az Erőben. Luke-ról is esett szó jóslatban? 8O :roll:


Persze hogy Anakinról szólt a jóslat. Úgy értettem, hogy ha nincsen Anakin, mint Darth Vader, akkor Luke-nak egyedül kellett volna megküzdenie az Uralkodóval, ami tuti nem sikerült volna és nem lehetett volna "happy end". Luke eleve nem győzhetett, ő arra kellett, hogy visszatérítse az apját a világos oldalra.

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258241 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars

Irmo írta: Még egy érdekesség. Az EPI végén Q-G miután meghal, nem tünik el. O-W és Yoda meg igen. Ha mindhárman megtanulták a jedi halhatatlanságot, akkor erre mi lehet a magyarázat? Igazából abban sem vagyok biztos, hogy Anakinnal mi történt a halála után, hiszem a máglyán talán csak a mechanikus részeit látjuk de ami megmaradt a testéből, az nincs ott. Bár a haldoklós jelenet végén a feje nem tünik el azután, hogy meghal. Akkor most ő eltünt vagy nem?

Ha megnézzük, csak azoknak a teste tűnt el a halálakor, akik később szellemalakban megjelennek. Nyilván ennek a technikának különböző fokozata van, valaki nem tűnik el és csak hanggal tud kommunikálni, valaki meg eltűnik és utána meg is jelenik szellemalakban.
Obi, Yoda és Anakin eltűntek, Qui-gon nem, egyértelmű, hogy utóbbi csak a hangjával szerepel a további filmekben (illetve csak a 2.-ban mert a 3.-ból kivágták). Obinak és Yodának volt ideje remeteségében kellően elmélyíteni ezt a tudást, Anakin meg túl tápos. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.711 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére