Állatbarátok

Több
18 éve 4 hónapja #291206 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok! Már nagyon régen jártam a honlapon.
A múltkor (most hétfőn) történt egy elég brutális dolog, aminek szemtanúja voltam. Elmentünk anyával sétálni a faluba. Az egyik háznál van legalább 4-5 masztiff, és általában elég rendesen megugatják az embert, meg döngetik a kerítést. Szóval éppen arra sétáltunk, és egy lány is arra jött a kiskutyájával, megelőzött minket. Szerencsétlenségére vhogy az egyik kutya kint feküdt a ház előtt, bazi nagy fűben, így senki nem látta. Odarohant a lányhoz és elkapta a kiskutyát (kb. a kutya fél háta belefért a szájába), és elkezdte ráncigálni. A lány velőt rázó sikollyal kérte, hogy segítsünk, de egy ekkora kutyával szemben nem nagyon lehet mit kezdeni, mert ha püfölöm vagy rugdosom, az neki meg sem kottyan, henem rámtámad és engem öl meg. A kiskutyát a szemünk láttára ölte meg, teljesen tehetetlenek voltunk. Valahogy a kiskutyát a pórázról is leszedte, elhurcolta, miközben folyt belőle a vér. A legszörnyűbb az volt, hogy a kiskutya nem halt meg egyből, hanem még hallottuk a nyöszörgését. Az meg még durvább, hogy (mint pár perccel később kiderült) 1 órán belül ez volt a második kiskutya, akit megölt. Én meg legalább fél órán keresztül sírtam, annyira borzasztó volt. Otthon még próbáltam matekozni (érettségi miatt), de nem nagyon ment. Percenként ez jutott eszembe. Senkinek nem kívánom, hogy ilyenben legyen része. Mondtam is anyának, hogy amíg azokat a kutyákat el nem viszik onnan, addig nem megyek arra sétálni.

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290961 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Állatbarátok
látom nemrég a macsokról volt szó, szóval jókor kérdezek.. :)

szóval ha valakinek Pest környékén van azonnal elvihető kiscicája (lehetőleg kandúr), az szóljon, mert nemrég sajnálatos módon elmacskátlanodtam, és nagyon szeretnék új cicát.. nem bírom sokáig macska nélkül :)

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290916 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én is kaptam egyszer egy albínót nagyapámtól, de aztán elmentünk nyaralni, és őt odaadtuk másik nagyapámhoz falura "addigis" aki- nekem így mesélték gaz szüleim- orvul levágta szegényt. ésőbb kiderült, hogy pontosan ezzel a célzattal adták oda neki. Galádság.


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290895 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Phaedra/Namarie írta: Nézzétek!!!
nyuszi

nem az enyém...


Jaj, aranyos...nekem is volt nyulam, régebben, húsvétkor mindig kaptam. Nem engedtem, hogy megegyék egyesek, ezért végelgyengülésben, sok kilósan pusztultak el.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290891 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Phaedra/Namarie írta: Nézzétek!!!
nyuszi

nem az enyém...


ez nagyon jó :D

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290883 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nézzétek!!!
nyuszi

nem az enyém...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290818 Írta: Elluin
Elluin válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A kicsik tényleg édik, de a barátnőmnek is ivartalanították a cicáját és azota se jött ki a szobából a macska és fél az embertől. Csak a gazdáját fogadja el senki mást.

A legnagyobb élvezet nem az, ha megöljük az állatokat, hanem ha életben hagyjuk őket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290785 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A kismacskák amolyan kicsinyített másai a nagymacskáknak. Sokkal nyugodtabbak, megfontoltabbak, mint a kutyák, ezért jobban szeretem őket. Itt legalább nem kell félni, hogy kiugranak a kerítésen és megharapnak, míg a kutyáknál ez előfordulhat. Bár az baj, hogyha nem szoktatod őket hozzá, nem túlságosan engedik, hogy megsimogasd őket, de egyébként imádják, s hogyha még tele is van a hasuk, dorombolnak.
A másik az, hogy egy macskát, különösen ha ivartalanított, sokkal kevesebb aggodalommal engedheted ki, mint a kutyát, mert a macskának jó a tájékozódókézsége. Ez nálunk különösen igaz, mivel erdő mellett lakunk, így nincs senki, aki elcsábítaná a macskát. Ugyanez igaz a nagyvárosban is, de ott azért, mert az emberek túl ridegek ahhoz, hogy észrevegyenek egy cicát :cry: A mostani cicánkat még kiskorában az egyik barátunktól vittük el, akinek otthon 10 macskája van, azok persze folyamatosan ellenek, úgyhogy ott őket annyit simogathatod, amennyire csak akarod. A kiscicákat imádom a legjobban, azok olyan cukik!

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290762 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szia, Gwendir!

Üdvözöllek, mert én is cicarajongó vagyok. Határozóm nincs, de rengeteget gyönyörködöm bennnük. A nagymacskafélék közül az egyik kedvencem a tigris, mert oylan felséges nyugalmat áraszt.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290623 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nam, igazat kell hogy adjak neked. A mi cicánk is rendszeresen elmegy, de aztán mindig visszatér hozzá. Az elfogott madarakat és egereket pedig a kutyának adja. Cserébe ő eszi meg a tengeri csemegéket, értsd a békákat, rákokat és halakat. :D Én rajongok a macskákért. Van otthon macskahatározóm is. :D

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290599 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ancalima Anarórë írta:

olorin.papa írta: A macska nagyon önálló lény, és inkább a házhoz hűséges mint a gazdájához. Meg nagyon nagyon önző is, oda költözik, ahol jól jár...


Aham, az enyém is elköltözött egy lányos családhoz az utca végében, mihelyst ivarérett lett... :roll: Azóta nem rajongok értük.


Kikérem a cicák nevében!!!A cicák nem önzőek, és igenis ragazskodnak az emberhez is. Az emberek is férjhez mennek/megnősülnek, és elköltöznek. Ez hűtlenség?

Más. a befogadott kiskutya Zsebibabab névre hallgat, és már nem annyira sovány. Nagyon játékos, de még mindig alig mer enni, szinte el se hiszi, hogy az az övé, és azt mind megeheti.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290586 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok

olorin.papa írta: A macska nagyon önálló lény, és inkább a házhoz hűséges mint a gazdájához. Meg nagyon nagyon önző is, oda költözik, ahol jól jár...


Aham, az enyém is elköltözött egy lányos családhoz az utca végében, mihelyst ivarérett lett... :roll: Azóta nem rajongok értük.


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290577 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A macska nagyon önálló lény, és inkább a házhoz hűséges mint a gazdájához. Meg nagyon nagyon önző is, oda költözik, ahol jól jár...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290569 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A minap voltam kinn sétálni egyet kutyástul az ártéren, most jól megáradt a holtág az esőktől, és láttam fekete gólyákat! Szééépek voltak... Meg láttam bíbicet, hattyút, szárcsát, valamilyen cankót, messze volt, nem láttam jól, de mivel a lába asszem piros volt, gondolom, piroslábú cankó volt... meg tőkés récét sokat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290524 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Elluin írta: Biztosan megvan a cicád. Csak már egy másik családja van aki úgyanúgy szereti mint te.


Jaja,mindenki aszonta h már biztosan meghalt, de éncsak állítom h csak átköltözött az asszonyhoz. Szüleim + : jóvan, higgyed pulya. :? :roll:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290451 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ha vki kedvet érez ahhoz,h hullámospapagájt tartson, akkor annak 3000 Ft-ért eladom a madaram (sárga,tojó, 3 év körüli) minden felszereléssel (kalitka,etető,itató,tálka,stb.) együtt!

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290274 Írta: Elluin
Elluin válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Biztosan megvan a cicád. Csak már egy másik családja van aki úgyanúgy szereti mint te.

A legnagyobb élvezet nem az, ha megöljük az állatokat, hanem ha életben hagyjuk őket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290262 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Novemberben volt 1 éve h Bagra a cicám eltűnt. azóta nem jött haza...Ugy sajnálom szegényt. :bawling:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290252 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Látjuk, mennyire a szívünkhez nőhetnek az állatok :cry:

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290230 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nálunk kölyök áldás volt kutyáéknál... lett is kilenc. Már csak kettő van belőlük. :(

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290175 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem meg az okozott nagy traumát, hogy szegény tengerimalacunkat, Blankát, aki férje, Latyak halála után mély depresszióban szenvedett, el kellett altatni. :cry: A többiekkel még rosszabbul jött ki férje halála után, s hormonális elváltozások is voltak nála :cry: . A nevét is én adtam neki :cry: . S egy idő óta mondjuk már addig is halva szült. :cry:
A lánya, Csokigolyó pedig abba halt bele, hogy a szülésnél benne maradt az egyik kismalac :cry: . Olyan rossz volt látni, hogy haldoklik :cry: . Az volt a legiszonyatosabb! :cry: Főleg az okozott nekem traumát, hogy ő kifejezetten az én malacom volt :cry: , s hogy árván maradt négy kicsinye! :cry: Na de a húga, Tádé rögtön felnevelte őket, annak ellenére, hogy akkor nem volt kicsinye, rögtön megjött a teje. :) Úgyhogy a kismalacok megmenekültek. :)
Borzas Latyak Lajos, Széphegyi Blanka, s Ugró Csokigolyó emlékére, kik már az örök legelőmezőkön időznek. :cry:

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290160 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Loth írta: FONTOS
Súlyosan sérült (megtépett) dalmatát kéne 2 hónapra befogadni, mert ha ilyen állapotban kerül menhelyre, akkor elaltatják.
Ha tudtok segíteni, vagy van ismerősötök aki befogadná, hívjatok. 06303180840, vagy írjatok neten/msn-en....


"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290130 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
sziasztok!!!!
Képzeljétek húsvét vasárnap elpusztult a kutyám!!! :cry:
Puli volt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290100 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Akkor talán jobb is így neki... :( Hiába szeretnék állatorvos lenni, nem kezelnék állatokat a végtelenségig, mert ők sajnos nem tudják hogy azért bántjuk őket hogy "jobb" legyen nekik. És vannak esetek, amikor nm lesz jobb nekik, csak tovább szenvednek, mert a gazdi nem tud megválni tőlük. Szóval állatoknál még inkább híve vagyok az euthanáziának.
NE KÖVEZZETEK!

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290081 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Képzeljétek, Pajtit, az egyik kutyánkat elütötte egy autó. :( Ma délutánra volt beírva műtétre, mert emlődaganata volt, és Anya délelőtt magával vitte a rendelőbe, csak Pajti kihúzta a fejét a nyakörvből, és elkezdett rohanni hazafelé, de rossz irányba... és a főúton elütötte valaki... Mindene összetört... El kellett altatni... :(
A sors iróniája, hogy miután a doki megvizsgálta, a daganatát is megnézte és közölte, hogy már áttételes volt, legfeljebb egy éve lett volna hátra...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290078 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Meséltem már, hogy van egy kiskutyánk? A piacon vettük, 500 Ft-ért. (Helypénz) Leírhatatlan állapotban volt a szerencsétlen, lefagyatk a körmei, a fele füle és a farka fele, csontsovány, és örökké reszketett eleinte. Most már nálunk van, ápolgatjuk, etetgetjük.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #289835 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szevattok!!
Dalmata kiskutya nem kell vkinek???
12 hetesek, 1 kan, 2 szuka, oltva féregtelenítve eladók 12E ft
Sürgös!!!!!!!!!!!!!!!!
Lécci akit érdekel az vágjon + egy privvel v itt van 2 szam:
06-44-341-114
06-70-258-1040

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #289825 Írta: Laemunh
Laemunh válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: Élnek a fácánok, a teraszoszlopunkra visszaköltözött a rozsdafarkú-pár és most költenek.

És él a jeti is itt az erdőben. (továbbra is él és rikolt, a kutyáim meg megugatják)


A mi jetink sajna a szobámmal szomszédos helyiségben él. A húgom sajna nem tud ugatni, de sajátos hangeffektusaival mindig felhívja rá a figyelmet. :D

The Road goes ever on and on...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #289802 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Élnek a fácánok, a teraszoszlopunkra visszaköltözött a rozsdafarkú-pár és most költenek.

És él a jeti is itt az erdőben. (továbbra is él és rikolt, a kutyáim meg megugatják)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #289791 Írta: Svelder
Svelder válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Süt a NAP!!!! :D
Csak az a fránya eső ne esne néha!!!
A futrinkák, gyalogcincérek, lepkék, madarak, emlősök felébredve mocorogva lopnak az ember szívébe egy kis melegséget, ebben a stresszes világban, így nekem is szépen eltelt ez a nap, így is sokat kell szenvedni a sok beadandóval.Mindjárt itt a vizsgaidőszak is. Kitartást annak aki ugyanebben a cipőben jár, mint én!! :D :lol:

Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.182 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére