Tánc

Több
20 éve 6 hónapja #142013 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Tánc
[size=9]A LEPen nem lesz Feanor születése. Nem lenne kész addigra, sőt, a mindeféle egyéb dolgokkal (pl szereposztás: még mindig nincs Finwe) baj van. A jövő évi táborra lesz kész legközelebb. 
Sőt! Semmilyen színdarab nem lesz a LEPen. Ellenben a tánc igen.[/size]

Hát, ahogy látom, meg fogjuk csinálni a Feanoros színdarabot, mert Ancalimon is ragaszkodik hozzá, meg még jó néhányan. Aztán majd eldöntjük, hogy mehet-e LEPre - ha nem, akkor is elő lesz adva, szóval nem fog kárbaveszni a munka. Szeretném tudni, hogy akkor megcsináljátok-e a táncokat a darabhoz?
Ha esetleg mégsem lenne darab, sztem egy ilyen tánccal még akkor is felléphettek, akár önállóan is.

És Finwének sztem Brandir lenne a legjobb, majd kérlelem :roll:

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #141114 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tánc
eddigi fejlemények:

tündék
:
Cica
Loth
Míriel
Findulas
Esgal
Esgal barátnője
Nólindir

Ungoliant: Galadh
Míriel: Míriel

aki még szeretne és ráér tündét táncolni, szóljon, mert lehet hogy nem 8 fős tánc lesz hanem 10
tünc

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #139811 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tánc
Amiről sikerült szombaton beszélni:

-milyen előadásról van is szó (lentebb leírtam nagyjából a történetet, vagyis ami eddig megvan belőle)
- a „forgatókönyv” már készül, ennek függvényében, lesznek a szerepek, pár ami biztos hogy lesz:
-összeállítottunk egy kb szereposztást(ez egyáltalán nem végleges! Mint látjátok csak pár szerep.Mondhatni csak egy előzetes felmérés)
köztünde-mindenki
közhobbit-mindenki
Elrond és kísérete-Cueddo, Míriel, Loth
Lúthien- Augustine, árnyék: Míriel
Beren- Brandír (aki megtanul szteppelni, HURRÁ!!)
Melian – Esgal
Thingol – Felagund
Melkor – Laurelen
-jelmez tervezés készítés ügyben illetékesek -> Gyémánt hajnal, Loth
-díszlet->Esgal, Cica, javaslat érkezett Finwe-re, de őt még meg kell kérdezni, ugyanis nem tud róla…
-koreográfia-> Míriel, Gyémánt hajnal, Laurelen
akinek affinitása és tudása van a fentiekhez, szóljon az illetékesnek
-próbaterem- valószínűleg Óbudán lesz (nem kell megijedni, nem kint a ….)
-a próbák kisebb csoportokban zajlanának. Magyarul, egyszerre egy jelenet lesz betanítva és értelemszerűen csak azok próbálnak, akik részt vesznek benne.
-a zenészek nagyon kedvesen elvállalták, hogy részt vesznek az egész hóbelevancban
-mi készül a lepre
ez még egy kicsit ködös, pár táncról lenne szó ami majd benne lesz a nagy-előadásban is.
színpad kicsit problémás a Corvinban, mivelhogy valszeg padlószőnyeg…
pénzügyileg a lep kereteibe beleférnek dolgok…és a lepre készült (más célra) díszleteket és jelmezeket stb. is majd felhasználhatjuk.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #139720 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tánc
a tánc-tali remekül sikerült, köszönöm mindenkinek, aki ott volt! :)
holnap leírom miket beszéltünk meg.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138441 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tánc
Sziasztok!
A Színművekben Cueddonak az volt a felvetése, hogy a velemi tünde-műsort kellene szövegbetétekkel, stb.-vel kicsit átdolgozni és azt előadni a "LEP2004"-en :arrow: szvsz abban a táncos részt is ki lehetne bővíteni. :idea: Ez csak az én ötletem, de mit szóltok? :roll: (Persze ez nem zár ki egy önálló produkciót sem. :wink: )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138402 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tánc
tánc-tali: szept. 6. du. 5 óra, helyszín: kicsi@világ teaház aki úgy érzi nem találna oda az 3/4 5re jöjjön a deák térre a princess pékséghez(metro feljáró)

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138338 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tánc
Ide írom inkább...

A LEP2-re szánt produkciótok paraméterei, amit már lehet tudni:

- fontos, hogy Tolkien-témájú legyen
- kb. 30 perces
- és örülnénk, ha az énekkart is hasznosítanátok. Úgy lenne az igazi.

Ja, és valaki szóljon már nekem, ha megoldódott a teremprobléma.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #135852 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Tánc
Akkor megbeszélem apuékkal(úgyis rábeszélem őket) és hamarosan meg is mondom, mer' én szeretnék!!!
És mikor lennének próbák meg ilyesmik? Mert nekem az az egy böki, hogy vidéki (fóti )vagyok, és nem tudom mikorra érnék haza...
De végül is nem olyan nagy gond az se :)
Jajjj, szurkoljatok szülőügyben :? :roll: :lol:

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #135601 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tánc

Lyra írta: Én gitározom, és láttam gitárt is kerestek, bár gondolom nektek egy profi kell. de ha mégsem, én lehet hogy beállnék :roll:


egyáltalán nem profikra van szükségünk!!! és nagyon örülnék ha beállnál! :wink: :)

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #135472 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tánc
Én is valami hasonlót gondoltam nyelv-ügyben. Pl. magyar szöveg és tünde refrén. Mert ugye a sinda/quenya szöveg nagyon szép, de nem árt ha a közönség érti miről van szó :) .

Próbateremmel konkrétan sehogy, felmerültek már ötletek, de ha valaki tud ebben segíteni azt szívesen veszem.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #135394 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tánc
hahó!
egész augusztusban itt vagyok, úgyhogy én is jönnék,ha lehet! :wink:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #135342 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tánc
nos, leírtam az eddig felmerült ötleteket:
(észrevételt, ötletet, megjegyzést ami csak eszetekbe jut írjatok.)
8)
:arrow: Kerettörténet: megfáradt utazók ( - hobbitok) megérkeznek Völgyzugolyba, ahol tündék látják őket vendégül, mulatságot rendeznek a számukra. Ebből az alkalomból részleteket mesélnek el sok ezer-éves történelmükből.

:arrow: hobbit-tánc – a hobbitok bemutatkozása, játékos, vidám zene és koreográfia – ír set tánc
:arrow: házigazdák bevonulása és bemutatkozása
tánc
énekek
:arrow: tünde-történelem: Beren és Lúthien története
táncok
énekek – szóló, kórus, hárfa, fuvola
:arrow: átkötések – dalok, versek
különálló mesélő, narrátor a történet legelején ( mint a prológus )

tánc:
light
step
set
harcművészek – bottal, kardokkal stb.
zene:
kórus
szólóénekesek
versmondók
hangszeresek
hárfa (egyet már találtam)
fuvolás
gitárok
dalok:
balladák (milyen nyelven? Angol, magyar, tünde, vegyes?)
vidám dalok – kocsmadalok a hobbitok részére

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #130342 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Tánc
Üdv!

Laurelen bejött a zenés topicba, hogy a segítségünket kérje holmi éneklés és zenélés ürügyén. Szívesen segítünk, ha időben szóltok. Mert ugye egy előadásra nekünk is megfelelően fel kell készülni. Ha megmondjátok, hogy mit tanuljunk meg, akkor meglesz. (csak adjatok hozzá kottát, ha 'ismeretlenebb' mű)

Szóval az énekkar és a zenészek rendelkezésetekre állnak (már csak próbaterem kéne (majd ősztől talán lesz valami...))
Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #129907 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: Tánc
Nos en tenyleg szivesen benne vagyok, :) mar hianyoltam ezt az otletet. Valamikor kene is ez ugyben egy tali, vagy hamarosan mar itt is van a tabor.
Amit en tudok nyujtani, az inkabb hasonlit egy mukoris programhoz, persze ugrasok es forgasok nelkul, szarazon :) De hat, ki nem szereti a mukorit? :lol:

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #129897 Írta: Míriel
Míriel válaszolt a következő témában: Tánc
Százezer üdvözlet!

Nos, most kaptok egy kivonatot abból, amit az előbb leírtam, csak a kedves rendszerünk nem postázott el:
Minden kedves érdeklődőt szeretettel látunk! Minél többen jöttök, annál jobb! Mindenféle táncost szívesen fogadunk, nem csak szteppeseket.
Eddig benne vannak: Gyémánt_Hajnal, Laurelen, Loth, Fin, Cicafül, Galadh, Kenza, én, és három külsős lány: Eszter, Ági, és Zita.
Gondolkozzatok olyan történetben, amit el lehet táncolni ennyi lánynak, de amíg nincs jobb, szerintünk (Kenza, Galadh, + én) elég lenne egy néhány számból álló (például 3) produkció ideiglenesen, addig, amíg nincs jobb.
Galadh ötlete nyomán A hobbitban megismert Bilbo Baggins szemével láttatnánk egy estét Völgyzugolyban, akár a megzenésített versbetétek albumcíme: At evening in Rivendell.
A tolkieni világban fellelhető fajok jellegzetességei bukkannának föl a táncokban, például a tündék light-olnának, a hobbitok valami bajoros beütésű táncot, v. set dance-t táncolnának, stb.
Utólagos engedelmetekkel elkezdtem írni egy light-ot a Gaelforce 4. számára, ami egy gyönyörű slip jig.
Ehhez - és persze mindenhez - várunk ötleteket, jelentkezőket, bírálatokat!
Puszi: Míriel

Úgy érzem, tele van a szám földdel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja - 20 éve 2 hónapja #129892 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tánc
hát ez fantasztikus!!! jajj de jó hogy lett tánc topic! örök hálám Morgana! :D :lol:
Ezúton szeretnék kérni, minden kedves táncost, akit érdekel egy Tolkien – tánc adaptáció, hogy jelentkezzen! Alapvetően ír táncról lenne szó, de minél sokszínűbb annál jobb!
modosítanám: célja hogy tánccsoport alakuljon

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #129881 Írta: Morgana
Tánc téma létrehozva Morgana által
Az MTT-n belül egy új kezdeményezés születetett, melynek célja, hogy ír tánccsoport alakuljon.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.577 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére