Humor

Több
19 éve 3 hónapja #265034 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor

Anglachel/Gurthang írta: A Szilmarilok komolytalanul-t nemtudom ki írta, de azon a "Manwe megalapította a zöld pártot"-on három napja röhögök! :D :lol: :D

Amúgy az egész nagyon jó!!! :D


/me követte el. Hajrá, Zengő!

Panniii: aranyos! Jók a rímek, bár a verset a ritmus teszi... (na, megszólalt a leendő magyartanár!) Csak hajrá!

Nam: Kösz. Nerwenkét akarjuuuuuuuuuuuk!

Fyra: Maeglin hol van?! :cry:

Ery kedves, olyan régen olvastunk Nazgúlos-légierőset... *bocinnézősikon*

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #264985 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Humor
A Szilmarilok komolytalanul-t nemtudom ki írta, de azon a "Manwe megalapította a zöld pártot"-on három napja röhögök! :D :lol: :D

Amúgy az egész nagyon jó!!! :D

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #264959 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Humor
Nos elöljáróban annyit mondanék hogy még életemben nem írtam verset, ezért kérlek nézzétek meg, és ahol úgy érzitek segítsetek javítani a rímeken.
Az ihletet a gyűrűkúrából merítettem.

Elfek verték eme gyűrűt,
(Csupa jószándékú őrült)
De egy sötét úr kezén úr lett minden fajzaton,
Mi kúsz és mász, lenn s a karzaton.
Majd Isildur elválasztotta szaurón ujjától,
De nem menekülhetett a gyűrű bosszújától.
Eztán hosszú ideig a víz mélyén hevert,
Míg egy hobbit, Déagol arra nem kevert.
De nem mondhatta sokáig tulajdonának,
Mert a kapzsi Szméagol megtette magát gazdájának.
Vele 500 évig hevert egy barlang rejtekében,
Majd új otthonra lelt a jámbor Bilbó zsebében.
Aki megöregedvén ráhagyta Frodóra,
Őt pedig gandalf avatta be a titokba.
Völgyzugolyból eztán kilencen indultak útnak megsemmisíteni,
A végét pedig mint a jó tündérmesékben, mindenki megsejtheti.
Végezetül mindez megvagyon írva,
A könyvben melynek címe gyűrűk ura.


A szöveg majd egy fekete hátteret kap, aminek a közepén a gyűrű látható.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #264912 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor
Off:
Paniii: senki se úgy jött a világra, hogy nagyon-nagyon humoros dolgot tud írni, és még olyan is előfordul, hogy régóta írogatónak nem nagyon megy az írás. (Ezt most főleg magamra értem). Azt is nézd meg, hogy mi mikor regiztünk - ez nagyjából összefügg azzal, hogy mennyi ideje írunk, tehát mennyi gyakorlatot szereztünk.

Mindenféleképp írj, ha van ötleted, meg kedved, tedd be ide, aztán ha nem jó, legfeljebb segítünk, hogy hol javíthatsz rajta.

Alapvetően két kritérium van. obszcén kifejezések használata kerülendő, és a helyesírási hibák is.

Azt javaslom, bátran vágj bele!!!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #264836 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Humor
Köszönöm a jókívánságokat és a segítséget. Természetesen én is próbálok kitalálni mindenfélét de a ti írásaitokat olvasva úgy nézem ez nektek jobban megy. A kampányolás az iskolai fordulón való továbbjutás eldöntésére szolgál ezért elsősorban a középiskolás közönséget próbálom megragadni.
Emellett az elemzés is sok időt vesz igénybe a csapattársaim meg hagyják hadd bontakozzam ki és nem igazáz próbálnak úgymond beleszólni a dolgomba. Úgyhogy bárkinek bármi ötlete van akár a szövegekre akár a kampányolásra azt örömmel veszem.
Eddig teaházakra gondoltam ahol felovasás illetve viták lesznek a könyvekről illetve az iskolrádióban tervezzük felolvasni a szlogeneket. De ha jobbak jutnak eszetekbe szóljatok.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #264831 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Helló Panniii! :D

Örülök, hogy itt is találkoztunk! Szívesen segítek neked, és szerintem a többiek is. Épp javasolni akartam, hogy itt nézz körbe!

Minden jót, sikert a versenyhez: Theala :wink:

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #264768 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor
Alyr, niéla: szép csendesen kifeküdtem, mint mindig. Niéla, Veled külön együttérzek.. de jól játszol a tűzzel, hogy Denethor előtt olvasod a Gyűrűk Urát! :twisted:

Más. jövő héten egész biztos lesz Galadriel naplója, ha még nem előbb.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #264635 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Humor
Sziasztok regisztráltként még új vagyok a honlapon ,de már sokszor olvasgattam a humor szekció írásait, és jónéhány nevetéssel töltött percet köszönhetek nektek. Most a segítségeteket szeretném kérni.
Szerintem tudjátok, hogy A Gyűrűk Ura a nagy könyv szavazáson bekerült a legjobb 12 közé. (meg is érdemelte) és a szavazás kapcsán indítottak egy nagy bagoly névre keresztelt játékot háromfős csapatoknak. Nos én is tagja vagyok egy ilyen csapatnak, és azt is sikerült kiharconom hogy A Gyűrűk Urát válasszák csapat könyvének. Ez azzal jár hogy egy héten keresztül kampányolnunk kell a könyvért, és itt kérem a segítséget, mert nem jutnak eszembe jó szlogenek amelyek elősgítenék a csapat továbbjutását. Fontos hogy kreatív és esetleg humoros de mindenképpen megragadó legyen, ezért fordulok hozzátok.
ezenkívül örömmel veszek bármilyen más javaslatot hogy hogyan kampányoljunk a könyvért.
Emellett elmeznünk is kell a művet, esetleg ebben az ügyben is szívesen veszem a tanácsokat, de az elemzéssel azért úgy ahogy elboldogulok, inkább a frappáns szövegek hiányoznak amiket például a rádióban lehet felolvasni.
Előre is köszönöm az agytekervények megmozgatását és a segítséget.
:bounce: ilyen türelmetlenül várom a jó ötleteket:)

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #264551 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor

Alyr Arkhon írta:

Lagoril/Niéla írta: Hajrá, Szauron... A Harmadkor végén legalább virtuális kapcsolatai is lesznek...

(Tényleg Ar-Pharazônból lett a Bosziúr?)


Dehogyis. Arany Ar-Pharazón, a Mindenség Királya Halhatatlanföldön elhalálozni méltóztatott.
A Bosziúr Ar-Merülőónból lett.

(tekintve h csak egy nazgul nevét ismerjük, a többit én költöttem)


Nagy lúzer volt ez a Phary... :P Merülőón viszont legalább olyan király, mint muscátlis orc, Szilbajusz és a Lekwar...

Szegény Gil-galad. Az ő haláláról amúgy elég szűszavúan nyilatkozik Isildur tekercse, más canon leírást meg nem találtam...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #264549 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Lagoril/Niéla írta: Hajrá, Szauron... A Harmadkor végén legalább virtuális kapcsolatai is lesznek...

(Tényleg Ar-Pharazônból lett a Bosziúr?)


Dehogyis. Arany Ar-Pharazón, a Mindenség Királya Halhatatlanföldön elhalálozni méltóztatott.
A Bosziúr Ar-Merülőónból lett.

(tekintve h csak egy nazgul nevét ismerjük, a többit én költöttem)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #264547 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Hajrá, Szauron... A Harmadkor végén legalább virtuális kapcsolatai is lesznek...

(Tényleg Ar-Pharazônból lett a Bosziúr?)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #264494 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor
Természetesen nincs vége, a befejező rész csak a Másodkor végére vonatkozott.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #264466 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Humor
Sivárabb lenne a világ Szauron naplója nélkül!! 8O :bawling: Szóval kéretik visszatéríteni... ;)
Szegény Gil-Galad... :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #264433 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Befejező rész? :?: Ugye ez nem azt jelenti, hogy vége? Nagyon várom Szauron visszatértét! :wink:

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #264281 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Humor

Alyr Arkhon írta: 97. A tábla készen áll, a bábuk a helyükön. Az ellenség felsorakozott csatára. A tündék haja tele ment vulkáni hamuval, de ettől csak dühösebbek lettek.

Ez Nagyon jó!

100. Itt járt Gil-galad az ezüst pajzsával meg a híres lándzsájával, és megszúrkált, azért is van az előző bejegyzés végén annyi olvashatatlan izé. A lándzsáját eltörtem, őt meg kiakasztottam ide egy lávafolyó fölé. nyitvahagytam. Sebaj. No, ideért Isildur.

103. Ajjaj. Isildur Elendil törött kardjának csonkjával levágta a Gyűrűt az ujjamról. Pech. Most éppen szublimálok&#8230;

Ezek sem rosszak!
[/color]

:itscool: :biggrin2: :dance: :itscool: :biggrin2:

Csak így zovább, nagyon várom már a folytatást. :deal:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #264255 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Szauron Titkos Naplója
Másodkor
befejező rész


94. Ar &#8211;Merülőón új neve a Nazgúlok Ura. Ennek örül. Viszont az ellenséges seregek határozottan közelednek. A tündék zászlós felvonulást rendeztek*, az emberek pedig látványosan unják. Anárion mindenáron a Barad-dúrt akarja. Hmmm&#8230;
Viszont megszámoltam őket, és tartok tőle, hogy a hadseregem jelen állása szerint mégiscsak ők győznek. Hacsak&#8230; Hacsak nem találok ki valami ütős dolgot.

95. Megvan! Én leszek az ütős dolog! Csináltattam egy baromi nagy buzogányt, és egy olyan páncélt amire rá tudom húzni a Gyűrűt. (hogy lássák és féljenek) Valamint a legerősebb orkokból gyorsan testőrséget állítottam össze. Majd így lemegyek a csatába és akkor aztán&#8230; (ez a sok pontpontpont a drámai hatás fokozására kell, most olvastam egy tünde &#8222;hogyan legyünk jó írók öt perc alatt&#8221; könyvben)

96. Mindenre felkészülök. A nazgulokat elküldtem a keleti határra, hogy mielőbb töltsenek fel ott mindenféle raktárakat meg hasonlók, hátha nem nyernék. Továbbá a Barad-dúrban egy kedves kis meglepetés fogja várni Anáriont ha arra téved. (Elendil a nyugati szárnyra osztotta be, de szerintem öt másodpercig sem fogja kibírni)

97. A tábla készen áll, a bábuk a helyükön. Az ellenség felsorakozott csatára. A tündék haja tele ment vulkáni hamuval, de ettől csak dühösebbek lettek.

98. A csata máris rosszul áll. Hiába gyakoroltattam a katonákkal, hogy kell a nyilak elől kitérni, egynek se jutott eszébe. Az emberek pajzsfalát sem sikerült megbontani. Azt hiszem, lemegyek és szétcsapok köztük.

99. Szét is csaptam. A testőreim is lelövették magukat hülye módon. Ha még élnének, leüttetném a fejüket. Eddig &#8222;repüla repüla&#8230; tündeeee&#8221;-t játszottam egy elit egységgel, most éppen senki sincs itt és van időm naplót írni. Kicsit kormos lett, de még olvasható. /*~~~

100. Itt járt Gil-galad az ezüst pajzsával meg a híres lándzsájával, és megszúrkált, azért is van az előző bejegyzés végén annyi olvashatatlan izé. A lándzsáját eltörtem, őt meg kiakasztottam ide egy lávafolyó fölé. Biztosan roppant kellemetlen. Majd azért leveszem. Ha nem felejtem el.

101. Elendil idejött, hogy kiszabadítsa Gil-galadot, de csak kicsit harcoltunk, mert legurult. Igaz is, mi a fenének ugrál valaki páncélban egy működő vulkán meredek lejtőjén? Ha jól látom, jön a fia mérgesen. Ezek szerint apuci és a kövek harcából a kövek kerültek ki győztesen.

102. Isildur határozottan lassan közeledik. Közben jött egy hírnök, hogy Anárion a Barad-dúr kapuját döngeti egymaga, pedig direkt nyitvahagytam. Sebaj. No, ideért Isildur.

103. Ajjaj. Isildur Elendil törött kardjának csonkjával levágta a Gyűrűt az ujjamról. Pech. Most éppen szublimálok&#8230;

/A Főnök naplóját egy szikla mögött találtuk meg az Orodruin oldalában. Most magunknál tartjuk míg meg nem találjuk.
Ar-Merülőón, a Nazgulok Ura/





*= Innentől kezdve a napló előző változatát is felhesználom

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #264035 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Ar-Merülőón... :twisted:
Szauron csúcsformában...

Felraktam egy csomó mindent az Írásokba, olvassátok egészséggel. Van újság, Nagyhét, Szilmarilok paródia kezdete és Gyűrűsemmisítés.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263885 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Szauron már megint nagyon ott van! :lol: Mármint ott, ahol lennie kell. Szóval a toplista élén...

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263859 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Humor
Szauron visszatért, éljen!!! :bounce: :bounce: :itscool: :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263811 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor
Szauron Titkos Naplója
Másodkor
folytatás

87. Ezek elindultak felém. Mármint sereggel. Nem túl bíztató. Eléjük küldtem egy követséget, egy kissé atyáskodó, ám alapjában véve megbocsátó hangvételű levéllel.

88. Levágták a követséget. (arról, hogy a követ személyében és vagyonában szent és sérthetetlen, akárcsak a néptribunus* Mordorban, még sosem hallottak.) A levelet elégették és harci táncot jártak hamvai felett. Ezt nevezem civilizált népségnek.

89. Azt hiszem kirakok eléjük egy szép nagy hadsereget, és ha meglátják, hogy mekkora, majd jól elfutnak. Vagy ha nem, akkor a hadsereg majd jól elintézi őket. Ha esetleg mégse, akkor beeresztem őket az Orodruinhoz, hogy a sok füst meg korom tönkretegye a sminkjüket.

90. Kémeim jelentik, hogy Anárion, Elendil idősebb fiacskája már erős megalomániában szenved, át akarja venni a helyem a Barad Dúrban, azt Dúr-Anárionnak** átnevezvén. Ehhez azért lesz egy-két szavam. Például, hogy ejnye.

91. Megkerülték Emyn Muilt és rátámadtak a békésen szalonnázgató hadseregemre. Persze azért az orkjaim számítottak ilyen tünde cselre, és keményen állták a sarat. Olyan keményen, hogy a sár mocsárrá dagadt és elnyelte az egész bagázst. Sajnos a tünde- és emberseregeknek csak egy része volt ott&#8230;

92. Most örülnek maguknak, mert &#8222;bevették&#8221; a Fekete Kaput. A nazgulokat úgy kellett feltörölni, mert görcsöt kaptak a röhögéstől, ugyanis a három király (két egész és két fél) közös erővel sem vette észre a kilincsre akasztott &#8222;kulcs a lábtörlő alatt&#8221; feliratot és így öt napig lövették mire be tudtak jutni.

93. Tényleg, a nazgulokról eddig még nem is írtam. Úgy kezdődött, hogy a kilenc gyűrű mindegyikét odaajándékoztam egy-egy értelmesebb embernek, hatalmat és halhatatlanságot biztosítva nekik. Ők annak rendje és módja szerint fel is használták, bár néha elég brutális módokon. Mindegyikből uralkodó lett, méghozzá elég híres. Izé, hírhedt. Ennek hatására úgy a 150-200. uralkodási évük környékén már kezdték őket megunni, és hogy, hogy nem, de mindegyik hamarosan erőszakos halált halt. De ezzel még nem ért véget a dolog, ugyanis a gyűrűik segítségével visszatértek, némileg hatalmasabban, és sokkal fáradhatatlanabbul (bár sajnos a Khamul nevű azóta is panaszkodik, hogy a hajdani háromszázfős háreméből mindenki elszaladt előle) gyilkosaik többsége pedig igen gyorsan igen dicstelen véget ért. (Az egyik torkonszúrta magát egy kovászos uborkával, egy másikat a saját nyila talált el, volt aki szimplán halálra rémült.) Persze a prímet Ar-Merülőón viszi, (valami miatt nem szereti ha a nevén szólítják) aki halála után feltalálta a morgultőrt. Elsőnek gyilkosával végzett, egy Lehel nevű pacákkal, aki a kürtjével fejbecsapva ölte meg őt. Később láthatatlanul odament lehel háta mögé, leszúrta és azt mondta &#8222;Szolgám leszel a másvilágon, hö hö hö&#8221; Egyesek szerint hö-hö-hö-t nem mondott.










*= Az a hivatalnok, aki cirkuszi előadásokon a nép tribünjére felügyel. Fontos jogkör, mert egyedül ő tudja, hol van az a pöcök, amit kihúzva az egész összedől
**= Jelentése akkádul: Anárion-erőd. Mezpotomáiai szokás hasonló nevű városokat alapítani

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #263642 Írta: Elvina
Elvina válaszolt a következő témában: Humor
Mostanában a devinantART-on keresgélek humoros GYU-s képeket.
Ez nagyon aranyos:
www.deviantart.com/view/7930977/
És ez is! Aragorn reakciója arra, hogy Legolas a hó tetején sétálgat, amíg mindenki más nyakig "be van havazva"...
www.deviantart.com/view/14725021/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #262591 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Humor
Közérdekű közlemény

Talán már olvastatok róla, hogy a tolkien.hu őszig tartalom-feltöltés-en kell átessék. :idea: Mivel én lettem a Kreatív szekció / Fan Fiction rovatvezetője, keresek lelkes embereket/tüncöket/egyebeket, akik az egyes témák, csoportok ad1. bemutatását, ad2. híreinek figyelését, ad3. képgyűjtést, ilyesmit vállalnak.
Júni 28 - júli 7. között sajna nem leszek Pesten, de ez idő alatt kidolgozok egy részletes koncepciót, de addig is minden öltetet, segítség-ajánlatot várok!!! :wink: (priv, mail - akár kincso@tolkien.hu is :P )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #262361 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Niéla: Alig várom!!! Emlékszem, kb. egy évvel ez előtt én is nekikezdtem egy teljes Szilmarilok-átírásnak, de elvesztettem a füzetemet, amibe a terveket írtam. Remélem, te szerencsésebb leszel! :wink:

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #262306 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor
HÚÚ, Niéla!! Ez igen!

Alyr: Nenya mocsárból való kiszedése nagyon ott van!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #262280 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Nenya :lol:
Gil-galad :lol:
Elendil :lol:

általában :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lesz folytatás, sőt nekiálltam egy teljes körű Szilmarilok-paródiának is. A Kamulindale és a Palahanta már kész. :twisted:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #262174 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Szauron Titkos Naplója
Másodkor
folytatás

79. Elendil és társai elfoglalták egész fél Középfölde harmadát, csak a maguk saját használatára. Ilyen kevesen&#8230; Hát van bőr a képükön. Északtól délig ott vannak mindenhol, a helyiek dünnyadánoknak nevezik őket, mert folyton magukban énekelnek.

80. Legyártottam sok orkot, meg még több orkot meg annál is több orkot. Meg még orkokat is. Anduint lehetne rekeszteni velük. (majd lehet, hogy fogok is.) Ezenkívül meg létrehoztam egy nagy szövetséget a keleti emberkirályok és Mordor között. Kicsit egyoldalú lett, három üveg lekvárért (ráadásul nem is túl jól sikerültért) életüket és vérüket adják. De hát, szent Én, nem leet mindig kíméletes az ember(maia).

81. Írtam egy kedves levelet Elendiulnek, hogy lesz szíves beköltözni népestül Dol Amrothba és Umbarba, a fegyvereiket beolvasztani, és olyan szobrot önteni a fémből, amely engem ábrázol. Legkevésbé sem fogadta el. Sőt. Követeket küldött Lindonba Gil-galadért, meg mindenhova máshova segítségért. Én meg újra felhúztam a Gyűrűt és kicsit átvettem az uralmat a többi gyűrűhordozó felett. (Építettem bele ugyanis egy ilyen funkciót, biztos ami biztos) A törpök aranyat kértek Elendiltől. Jó sokat. Mondhatni NAGYON sokat. Galadriel tartotta magát az egyezményünkhöz, ( a Nenyát megint dobozkába zárta, azt egy másikba, azt egy harmadikba, az egészet elásta a Nagy Folyó medrében, és azt fel is duzzasztotta. Lett egy mocsaras-tavas rész a folyóban. Elnevezték Nősziromföldnek. Valahogy az az érzésem, szereti magában tartani a hatalomgyűrűket. (más kérdés, hogy Galadriel hogy a fenébe fogja kiszedni a gyűrűjét a mocsár mélyéről?)

82. Thranduil is tartja magát a velem kötött szerződéshez. Elendil követei olyan savanyú képpel tértek vissza mintha a legújabb ecetlekváromból ettek volna. Ennek ellenére ezek az ex-númenoriak nem tettek le az ellenem való háborúról. Sőt. Kiírtam egy pályázatot, hogy aki Középfölde király akar lenni, legyen itt holnap délben hiteles papírokkal, hogy jogosult rá. Amennyiben én maradok az egyedüli jelentkező, minden ellenem való támadást lázadásnak minősítek, lázadókkal pedig nem szokás békét kötni. Megyek és megírom a jogosultsági papírom. Ha valaki nem fogadja el, kihívom dalpárbajra.

83. Nem jelentkezett senki. Csak én. Tehát én vagyok Középfölde Második Királya (az első ugye a Főnök volt. Tényleg, hol lehet már megint?). Elendil, te mocskos lázadó.

84. Megejelent a Barad-dúr kapujában egy Anárion nevű fickó, mondván, hogy megfellebbezi a királyságom, mert nem kértem a nép beleegyezését, nem a Meneltarmán koronáztak meg, meg úgy egyáltalán. Megkérdeztem tőled, hogy Elendilt, aki perpillanat ennek a Gondornak a királya, ott koronázták-e meg, de erre csak hebegett meg habogott. Tovább emlékeztettem, hogy Arany Ar-Pharazónt, Középfölde (és egyéb gyanús helyek)* másfeledik királyát amúgyis én tettem azzá, ami lett. Erre méginkább hebegett és habogott. Ami a nép beleegyezését illeti, lehet, hogy kiírok egy népszavazást amint levertem ezt a kis lázadáskát. Lázadásocskát.

85. Elészítettem a szavazólapot a leendő népszavazásra. (nehogy itten zsarnoknak higgyen valaki, mikor nem is vagyok az.) A következő szerepel rajta: &#8222;Ugye Szauron Középfölde Jogos Uralkodója?&#8221; válaszlehetőségek: &#8222;Persze&#8221; &#8222;Igen&#8221; &#8222;Naná&#8221;. Majd mindenki látja, hogy a nép engem akar.

86. Elendil beült egy Amon Sul nevű őrtoronyba és várja, hogy jöjjön Gil-galad. Nekem ezzel egy problémám van: Ki a fene épít őrtornyot a saját országának közepén? Gil-galad még a pajzsát fényesíti. Ezüst pajzsa van, ami csillog, de gyorsan korrodálódik. (Az ezüst már csak ilyen) Jó sokáig várhat Elendil.










"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #262075 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Niéla: Köszönöm szépen. Denethort is, meg az újságokat is... Mindkettőnek folytatást!!! :lol: :lol: :lol:

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #261984 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Felraktam az újságos írás 1. részét, engedélyezésre vár.

www.tolkien.hu/view.php?m=32&c=1&a=1756

Egyébként:

Újabb naplócka, már megígértük, Drágaszág. Lagoril aktív, ész Niéla isz.

Denethor szigorúan titkos naplója
Amit kizárólag a menye tudott megfejteni, mert csak neki volt türelme szórakozni egy beleriandi rúnás, tükörírással írt izével, ami ráadásul alig olvasható, és ónúmenori helyesírással íródott. Éowyn, miután megfejtette (közben szült öt gyereket Faramirnak) lefordította érthetőre, ellátta jegyzetekkel, és megjelentette a kritikai kiadást. Természetesen botrányt keltett, mivel néhai apósa beleegyezését nem bírta, és egyes bírálók közölték, hogy az Eruban boldogult Helytartó forogna a sírjában, ha tudná, hogy kiadták a legtitkosabb feljegyzéseit&#8230; mire Éowyn csodálkozva megkérdezte, hogy: &#8222;mért, van neki olyan?&#8221;
&#8230;


1. feljegyzés
3936 októbber Tiz.
Már tudok ety kicsit írni, bár a mester szerinnt mék gyakorlanom kell. Gyakorolnom.
A natypapám hejtartó és apu aszt mongya majd 1szer énis az leszek. De majd csak akkor ha ő megöregszik és el köszön. Le. (még tanulnom kell eszt a hivatalos nyelvet./
Sajnos fojton tanulnom kel és alig hatynak játcani. Pedig nagyon szeretek a lányokkal házasodósat játszani. Főlek nászéjtcakássat. A lányok érdekesek és nincsen nekik olyan, mint nekem.
Meg aszt is szeretem jácani hoty én vagyok Húrin Thalion, aki számos sors csapásától volt lesújtva.
Tegnap fel sompolyoktam a toronyba és találtam ety szép fényes labdát, de mikor elkesztem focizni vele natypapa elkobozá és kiporolta a nadrágomat. Bőktem.

Éowyn jegyzete: hát igen, a hatéves kisfiúk erősen érdeklődnek a sze&#8230; a nemis&#8230; a párkapcsolatok iránt. Mivel Denethor úr korán elvesztette anyukáját, az ödipális konfliktus nem tudott rendesen kifejlődni nála, ami felettébb káros, mint később látjuk.

2. feljegyzés
3937. április 6.
Most már határozottan helyesebben írok, bár a tanárom szerint még mindig vannak gondjaim a hivatalos nyelv elsajátításával. Közölte, hogy a Helytartót mindig nagybetűvel írjuk, mert nem köznév, hanem intézmény, a királyt viszont szigorúan kisbetűvel, sőt pontos jével is lehet.
A fényes focilabdát nagyon eldugták, pedig szüntelenül keresem. Olyan széééééééééééép!
Már nem érdekelnek a lányok. Buták és folyton vihognak. Úgy döntöttem, ha majd Helytartó leszek, nem nősülök meg, csak sok ágyast tartoik, bár nem tudom pontosan, mik azok. Viszont a nagypapa is tart ilyeneket, tehát nyilván fontosak a szakmához.
Egy kislány, bizonyos Ioreth, aki nővérkének készül, azt mondta, minden normális kisfiú tűzoltó akar lenni, esetleg katona. Méghogy tűzoltó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ÚrEru!!!!
A katonát még meggondolom.

3. feljegyzés
3941. december 6.
Az utóbbi években nem sok minden történt. Már 11 éves vagyok, és még mindig nem akarok megnősülni. Nagypapa szerint szűzen fogok meghalni. Mi az, hogy &#8222;szűz&#8221;?
Máma megjött a Télapó, de én tudtam, hogy Gandalf az, mert kilógott a szürke köpenye a piros alól. Megkérdeztem őt is erről a szűz dologról, mire automatikusan cukorkával kínált, megsimogatta a hajamat, és azt mondta, várjunk még pár évet, mert nem akarja, hogy lecsukják.
A fene érti ezeket a mágusokat. Mindig talányokban beszélnek.
Gandalf mesélte, hogy valahol Északon nagy csata volt, mindenki mindenkit megvert, de a végén mégis Szmóg szívta meg. Ő közben kikergetett valami sötét izét Dol Goldurból, ami tele van pincebörtönökkel.
- Majd elviszel oda? &#8211; kérdeztem.
- Nem. &#8211; felelte tömören. Kedves.

4. feljegyzés
3944. június 9.
Keleten olyan fura kezd lenni az éghajlat. Olyan homályos.
Kaptam egy lovat. Kérdeztem, hívhatom-e Morgothnak, mire apám közölte:
Nem, fiam.
És akkor mit szólnál a Glaurunghoz?
Glaurung nem volt ló.
Oké, akkor hadd legyen Nazg

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #261938 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Humor
Ez remélem nem gond:
Egy kacsa beslattyogott a kocsmába, és odaszólt a pultosnak:
- Kérek egy szendvicset és egy sört!
- Dehát maga kacsa! - válaszolta a pultos megdöbbenve.
- Látom, jó szeme van.
- Dehát maga beszél! - hüledezett tovább a férfi.
- Látom, a füle is jó. Akkor megkaphatnám, amit kértem? - kérdezte a kacsa.
- Természetesen. Elnézést, de nem szoktak nálunk kacsák rendelni. Mi járatban van errefelé?
- Ott az út túloldalán dolgozom egy építkezésen.
Ezután két héten át minden reggel a kocsmában reggelizett a kacsa. Egyszer egy vándorcirkusz érkezett a környékre. Az igazgató betért a kocsmába, a kocsmáros mesélt neki a csodálatos beszélő kacsáról.
- Ez fantasztikus! - mondta az igazgató - Küldje el hozzám, ha találkozik vele!
Másnap újra megjelent a kacsa a kocsmában.
- Tudok magának egy jó állást, sokkal többet kereshetne, mint most. - mondta neki a kocsmáros.
- Igen, és hol? - kérdezte a kacsa.
- A cirkuszban.
- A cirkuszban? Az az a nagy kerek sátor, vászonból, egy nagy lyukkal a közepén? Ahol sok állat van?
- Igen, az.
- Mi a fenét akarnak azok egy kőművestől?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #261915 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Humor
Legolas meg nagyot alakított: felállt egy sziklára, ilyen enyhén heroikus pózban (persze nekem jobban állt volna mint neki...)
ez a Boromir végképp nem beképzelt, a többiek is írhatnának naplót, nem? :lol: :lol: :lol: :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.456 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére