Versek

Több
20 éve 2 hónapja #209331 Írta: ADIM a Des
ADIM a Des válaszolt a következő témában: Versek
Üdv néktek Álomhozók!

Hát akkor lássuk, mi is történt az elmúlt néhány órában...
Erda, csak nem volt tömény az eleje? :-)
"az első versszak egy kicsit magas nekem, és már ott tartottam abbahagyom, amikor végre elkezdtél magyarul beszélni." - Hát pont azért írtam ilyet, hogy szemléltessem azt, amire SU is nagyon jól rávilágított, miszerint: "Ami viszont bántó, az az, amikor az idegen kifejezések használata öncélúvá válik, és azokat akkor is előrángatjuk, amikor a magyar megfelelője ismert, kéznél van, és belefér a verset verssé tevő keretbe. Ha az összeomlás kollapszálódássá fajul, a bálványból eidolon lesz stb."
Su, az Argo-nauta igazi csapás! :-) Mindenkire, aki belemerült ebbe a thémába! Jajj, nekünk! :-)
Arlith, bevallom, nem vagyok a cool-túra magasfokán (ki teszi fel a lécet?), de ez nem azt jelenti, hogy csak egy ostoba okoska lennék. Ha olvasod a műveim, láthatod, igyexem jól használni a szavakat, amennyire tőlem telik, és még csak művésznek sem tekintem magam (nincs is mire), csak egy mókás rímkedvelő fickónak. Valóban, a szabadversben mindent szabad (még öv alatti ütéseket is), az akrosztikon pedig az, amikor a sorok kezdőbetűit lefelé olvasva értelmes szöveget kapunk. Na persze ez lehet, hogy nem egyezik a dolog hivatalosan elfogadott, iskolai magyarázatával, de a lényeg a lényeg. Ami a keresztrímeket illeti, nincs vele gondom, csak hát miért ne válasszuk az egyszerűbb utat? Sőt, még kockára is gondoltam annakidején, csak az hirtelen annyira felkapott lett, hogy a vízöntő énem különc része nem akart beállni a sorba... Ami pedig a szurkálásod illeti... (értem ám, még ha nem is néznék ki belőlem) hát nem mindenki versel művészi fokon (egyáltalán, ki dönti azt el, mi az elfogadott, a magasztalható?). A korlátait mindenki maga állítja fel! A kivételek pedig erősítik a szabályt!
Egyébként pedig hogy érted azt, hogy: "imádom ezt a helyet én is, mint a hasbarúgást" ???
FQ, te tarjapróféta!!! :-) Ja, és a tíz deka dencia frankóóó!
Well, ha latint teszel bele, az nálad szinte oda is kívánkozik, nincs vele gond. Csak az értelmezéshez komolyabb tudás szükségeltetik, akárcsak mondjuk az angol nyelvű alkotásokhoz. Ez van.

Azért meg ne nézzünk le senkit, mert nem azt tanulta, amit mi!

Rabyn, az ember mindig változik, s pont a változatosság teszi színessé az életet! Ám a felnőtt kor nem egyenlő az álmok elmúlásával, a hit és a nevetés elvesztésével, a játékok elhagyásával, emellett pedig egyáltalán nem értjük jobban a Világot, csak a teendők és a felelősség szaporodtak, s a szabadidőnk csökkent! Ha el is távolodsz valakitől, másokhoz viszont közeledsz, új ismerősőkre, barátokra tehetsz szert. Jómagam lélekben mindig gyermek maradok, és akinek ez nem tetszik, az kötözze magát gúzsba nyugodtan a saját szabályaival!
"Baltazár inkább meghal, de nem alkuszik!" - Bodrogi.

ADIM a Des

"Minden átdühöngött 60 másodperccel egy perc boldogságot szalasztasz el."

"Segíts magammal tisztának és keménynek lenni, mint a gyémánt s másokkal oly hasznosnak és szerénynek mint a szén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209312 Írta: Aniva
Aniva válaszolt a következő témában: Versek
Halálvirág:majdhogynem lefordultam a székről a röhögéstől mikoközben a "szerelmes versedet olvastam :lol: :lol:
Rabyn: osztom Area véleményét, a versed tényleg gyönyörű.
Milendoria:Csak annyit: ki ihlette?

"Angels, they fell first, but I'm still here"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja - 20 éve 2 hónapja #209285 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Ma eszembe jutott egy egyszavas vers. Mert hogy ilyen is van, nem is én találtam ki a műfajt - az eddig legjobbat Weöres Sándortól olvastam.

Ellencsend

Ellencsend


(Az "írta Weöres Sándor verse" így látszik {mert hogy hangzani írásban meglehetősen nehéz}:

Tojáséj

Tojáséj
)

Ki-ki forgassa meg, ízlelgesse, rágja-rágja-rágicsálja őket tetszése szerint. Arra valók. ;o)


A vitához csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy összességében nagyon is örülök annak, hogy ezek a gondolatok megjelentek a topicban, és annak is, hogy a topik szellemiségéhez méltón kulturáltan zajlott le az eszmecsere. Ha tényleg eredményes volt, akkor most többeknél helyre, de legalábbis a helyük felé rázódnak a dolgok.
A véleményem az, hogy mindenkinek megvan a maga stílusa, és abban tudja a legjobban kifejezni magát - vagy matematikai, filozófiai, stb. terminus technicus-okban, vagy az élőszóhoz közelebb álló beszélt nyelvben, vagy rímekben-ritmusokban. Ugyanakkor mindenki azokat a verseket kedveli jobban, amit meg is ért. Ami viszont bántó, az az, amikor az idegen kifejezések használata öncélúvá válik, és azokat akkor is előrángatjuk, amikor a magyar megfelelője ismert, kéznél van, és belefér a verset verssé tevő keretbe. Ha az összeomlás kollapszálódássá fajul, a bálványból eidolon lesz, stb., annak vagy komoly oka kell legyen, vagy nem más, mint póz. Az utóbbit jó lenne elkerülni. Ugyanakkor ha a fraktál és társai önmaguk eredeti, megújított, vagy átértelmezett jelentését használjuk és azt nem lehet kiváltani megfelelő tömör szóval, akkor annak ugyanolyan helye van a versben (és prózában), mint a közfénynek és a szürkealitásnak, hogy a szerelemről már ne is beszéljek. A kulcs alighanem a mérték, és annak megfelelő tartása. Amúgy is enyhén szólva borsózik a hátam, amikor például - és bocs, hogy éppen téged hozlak fel rossz példaként, de így legalább nem kell megmagyaráznom, hogy miről és kiről írok - Lamorak corpus-t emleget szövegkincs helyett (van rá jobb magyar szó is, de most 404), vagy extract-ot kivonat, vázlat helyett, stb. Nyilván a szakterületének szakkifejezései, terminus technicus-ai beégnek és nehéz őket levetni, de azért érdemes megpróbálni.
Egy másik felvetés az, hogy aki a szavakkal próbál bánni, annak a nyelvvel is tudni kell. Márpedig a magyar nyelv meg is érdemli, hogy megfelelően használjuk, mert igencsak hajlékony és erőteljes eszköz. Helyes használatával jobban lehet a szavakat a gondolatokhoz idomítani, mint például az angollal - állítom ezt úgy, hogy jó pár angol nyelvű könyvet olvastam már Pratchettől Kurt Vonneguton át Hemingwayig. Talán éppen ezért értékelem, ha valaki a megfelelő arányokat megtalálva kihasználja a nyelvünk lehetőségeit, és csak a szükséges mértékben használ idegen szavakat.

Végül egy kis, poénnak szánt röffenet (szösszenetnek gyengusz...), némi időszerű ellenpont (gyk: aktuális kontraszt) gyanánt:

Argo-nauta

Asszed ojan fene csúcs dolog írni egy verset?
Csak fogja a tollat az ember, mint aki jóu'van,
Aszt gyünnek a szók ahogyan kell, rímet a rímre
Így kupacol fel a trendi, hogyha tuggya a móggyát.
Még a ritmus is aggya magát, t'od, ahogy kell,
a dob meg a basszus se nyomja különbül a frankót.
Wazze, bejön nekem ez, na! Dik, hogy vágom a dógot,
Annyira ott vagyok, mondok, kész az okosság!


PS. Ez is akrosztichon volt. Csak semmi értelme. Mi a fene lehet az az acaímawa?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209283 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Versek
Adim: Hát tudod ahhoz, hogy az ember kommunikáljon jó sok másik emberrel szükség van egy kis kúltúrára,ugye. Nameg ha nem értesz valamit ,kérdezz rá... persze ez vér ciki, de mivel itt mindenki szeret mindenkit, imádom ezt a helyet én is, mint a hasbarúgást, szóval nem gond, senki nem fog hülyének nézni. Sőt egy egyszerű kérdésedre is kaphatsz kiváló minősítést, itt az nagyon szapora, elég egy egyszerű páros rím. De ne legyen kereszt, mert az már túl bonyolult, ugye. Viszont, ha már szabadverset írunk, amikor mindent szabad, sőt az elménk is az, felteszem mint a lépcsőház, az jó.Akkor mindenki kegyetlenül utánozhatatlanul rémesen vadítóan alúlmúlhatatlanul jó. (na mi is az az akrosztikon?) Tényleg, ha nem értesz valamit, akkor vágd rá, hogy művészi, te is azzá válsz, ugye.
Én meg befogom a pofám, mert mindenkit betyárul szeretek.
A kivételek meg úgyis tudják magukról, tulajdonképpen lényegtelen is volt ezt idebiggyeszteni...

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209261 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Versek

Nima: ez a versed gyönyörű, nem is tudok mit mondani, megrendített igencsak.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209173 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Versek
Adim:Tök jó, meg kellett volna jósolnom tarjaprófétai minőségemben az előző hozzászólásod, körülbelül erre számítottam, pedig nem is ismerlek. :) Dehát ez itt, kérem szépen az EMTÉTÉ. :)
:hatalmasidomtalankacsintás:

Zarándok: !kérek tíz deka denciát. ;)

Jacopo: Mijaza akrosztikóóóóón??? :D :D:D

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209133 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Versek
Rabyn: áááá... :bawling: ez gyönyörűűűűűűűűűűűűűűűűűűűű

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209130 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Versek
Mielőtt elmegyünk táborba gondoltam beteszem ezt a verset. Egyik este írtam.

Változás

Semmi sem ugyanaz mint volt,
Senki se ugyanolyan.
Megváltoztunk.
Te is, Én is, Mindenki.
Eltávolodtunk egymástól,
Pedig mennyire küzdöttünk ellenne.
Hol vannak már a szép nyarak?
Messze vagy már,
Más lett a fontos.

Miért kell megváltozni?
Mért nem maradt minden ugyanúgy?
Mért kell felnőni, hogy értsük a világot.
Maradhatnánk gyerekek, Nevethetnénk mindenen.
A legnagyobb gondunk az lenne,
a babáink ruhája milyen legyen.

Fel kell nőni, érteni kell a világot.
El kell hagynunk már a játékot.
Mondhatnánk, hogy mi küzdünk,
Mi együtt maradunk.
Ám legbelül tudjuk
Minden csak egy nyárig marad olyan
amilyen volt.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209093 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Versek
találtam egy rozsdás szeget
eltemetve magányosan hevert
felvettem, de el is dobtam
rozsdás volt és idomtalan

gonosz volt ama szeg
mely ártatlanul ott hevert
gyilkolt szüntelen
egész életében twisted üzemmódban állt
Jocii meg megette az utolsó kannibált

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209056 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Versek

Jacopo írta: ...koporsóba csonkolt hullád
undorító. rotációs kapákkal
remegve kaparták el tested,
valcer-keserű könnycseppek közt
antikvárjai a fénynek

és világítanak örökké az utcai lámpák
lehet elfelejtenek majd egyszer téged is
emellett az ultraibolyakék fény mellett
tudom - az utolsó két versszak akrosztikon volt


Rémes alak vagy, de ezért szeretünk:)))))

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208992 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Versek
na, akkor itt van a "mérsékelt irányzat"

A második vízió

Koccanó fogak foghatatlan valósága,
a bíbor mélyizomerősítés-
vajúdik a pillanat, mert kérésztáncban
él és összeomlik.
Az idő magzat-sorozatgyilkos,
szülőcsatornáját kikezdte a túlhasználtság.
Metróajtó sebességgel vágtak
kocka-forma formátlanságrabbá.
Játszóterek Júdás-üldözői kergetnek
önnön passiómba.
Kiiktatott fájdalomreceptorok.
Siaynoq. Tengeri beteg lettem
agybarázdáim bejárása közben.
Vörössel erezett sivatagi nyálka.
Magányos agyzarándok vagyok,
metróutazó, tüdőtlen hegymászó.
Hatvanszor gyilkolt a toronyóra. Karok
lengenek felém és végigsimítanak.
Agyak tavak falak nyakak.
Csúszdázó kisgyerek, rózsaszín szoknya.
Serpenyőben sistereg, szétfolyik
és beivódik a homokba
egy eltévedt görögtűz-foszlány.
Virágot szedek és lecsúszom a csúszdán,
homokszem keveredik a virágporral.
Sikertelen megtermékenyítés.
Babakocsiban tolnak végig az úton,
karokat körém, és melegbarna szemeket,
puha pupillafókuszálást. Keresek
szívdobogást nagypárnának.
Forró bodzateát, hársfasimogatást.
És nem kérek játékautót.

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208981 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Versek

ADIM a Des írta: Bevallom, néha valóban zavar egy kicsit, amikor az alkotás-szerűségemben említett idegen szavak törik meg egy mű lendületét

Nem olyan nagy baj az (és nem is biztos, hogy megtöri). Nekem ugyan nem nagyon kéne itt és most hozzászólnom, mert az elmúlt két hónapban jó ha másfél versem született, úgyhogy egyrészt szép csendesen visszavonultam saját mentális impotenciámba :lol: , másrészt meg én is teletömöm latinnal a magam verseit (plusz - mea maxima culpa - depressziós cuccokat írok :) ) - de azért elhiszitek talán, hogy nem a saját szörnyűségeimet akarom fehérre sikálni :) A nyelv szerény véleményem szerint eszköz és nem cél - és ha az ember valamit egyszerűbben/érthetőbben/plasztikusabban fejez ki teszem azt ángliusul mint szép de nyakatekert vagy erőltetett magyarsággal, akkor bizony én azt mondom, tegye azt.
Vagy ne? :)

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208978 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Versek
Üdv!

Hmmm.. kicsit eltévedtem, de már kezdek visszatalálni a rendes kerékvágásba, és átlépni szürke kis világunk dimenzióját. Szal, újra itt egy időre talán utoljára, és kritika:
ADIM: az első versszak egy kicsit magas nekem, és már ott tartottam abbahagyom, amikor végre elkezdtél magyarul beszélni. :) A reakcióm: először jött egy Hűha, aztán egy Azta, végül egy jobb egér klikk mentés. :wink: Lényeg: ezt is le kell írni, és te nagggyon jól leírtad!
Halálvirág: Csikk, és könnycsepp: ááááááá, halálooooos! Csillag hasonlat brutááál! 8O :itscool: Ez is mentve vagyon. Nagyon jól írsz, nem tudom miért vagy ilyen szerényke. [size=9:1579kb3t](Én elbújhatok mögötted...)[/size]
Milendoria: kis szösszeneted szívbemarkoló... :( ahogy két szóval kifejezel egyett.... 8O gratula hozzá!
Nima: sikeresen elérted, hogy valamiért lelkifurdalásom legyen. :? Látod, ez azt mutatja, hogy jól leírtad a dolgokat.
Drowse: hűha.... mi ihlette ezt a versed? :embarassed: :o h: Kezdek félni tőled.... :)
Elanor: ó, te rólam írtál verset! :) Na, jó ez csak régen volt jellemző rám, de akkor naggggyon! A cím telitalálat, csak gartulálni tudok!

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208970 Írta: ADIM a Des
ADIM a Des válaszolt a következő témában: Versek
Üdv Mindenkinek!

Végre! Vééégre! Egy kis kavarodás, egy kis káosz :evil3: , egy kis "védem az alkotásom" (bármi is legyen az), mint gyeremekem, meg hasonlók! Ez az skacok!!! Elnézést kérek mindenkitől, akit esetleg megbántottam, nem állt szándékomban, csak kibújt belőlem a kisördög! :twisted:
Semmi bajom senkivel, sem a kockákkal, sem egyéb formákkal, FQ-nak és Timonának is jó a meglátása, és örömmel fogadtam, hogy többen vannak helyes véleménnyel rólam, még ha egyébként kevésbé is ismernek! Valójában pont ez volt a szándékom: némi hozzászólás-lavinát kirobbantani, ami kicsit dob a hangulaton, és kiderül az is, kinek mi a véleménye ezekről a dolgokról. Jókat mosolyogtam a visszavágásokon és hozzászólásokon, csipázlak titeket! Kockázni és kockáztatni! He-he! :lol:
Bevallom, néha valóban zavar egy kicsit, amikor az alkotás-szerűségemben említett idegen szavak törik meg egy mű lendületét, ám ki vagyok én, hogy felülbíráljak bárkit is!? A vélemény nyilvánítás, az más, de a beszólás/leszólás nem az én műfajom! Van, amikor a sok depressziós vagy gyűlölködő alkotás fexi meg a gyomromat kissé, de akárhogy is legyen, tudnotok kell, hogy szeretek "ide járni", és szeretem ezt a bandát!
Emellett nem lehet könnyű kockát írni, s ehhez minden elismerésem, még akkor is ha "fraktállal traktáltok"!
Egyszóval puszi vagy baráti kézfogás mindenkinek!
Jóóók vagytok! :itscool:

ADIM a Des

Ne vágd ketté, amit kioldhatsz!

"Segíts magammal tisztának és keménynek lenni, mint a gyémánt s másokkal oly hasznosnak és szerénynek mint a szén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja - 20 éve 2 hónapja #208910 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Versek
Na jó, ha hitvita, hát hitvita. :D :D :D
Mindenesetre hadd hívjam fel a figyelmet arra, hogy ez NEM egy kocka, és utána egy másmilyen "vers", hanem egybe tartozik a kocka, és a nem-kocka rész. Sok szeretettel ajánlom mindenkinek. :D (Természetesen csak poén, meg paródia. Hehe.)
36_36 + [4_16] + [0_0] + [rnd()_rnd()]
   improvizáció kockafejűekre

nem tehetek róla de én azt
hiszem beleszerettem végre
valakibe őrülten szeretném
megcsókolni csak problémás
mert nincs teste explicite
szerelmi lázban harminchat  // [4_16 művészkomment]
fokon égek imádom változók  // [remegve magamban]
implicit deklarációját még  // [akarlak némán te]
csak látni is a papíron az  // [borús hajnalokon]
üres űrt a hiányt a voidot  // [csillogó gyémánt]
szeretem amikor eldobhatom
a visszatérő cuccokat néha
szerelmes szekvenciák ódái
zengenek fülemben és végre
az iterációk is simogatnak
hát még a szelekciók nomeg
a közvetlen vezérlésátadás
virtuálfénycsókja se semmi
ó jajj én nem tehetek róla  // [0_0 no comment]
állati szerelmes vagyok az
absztrakt metódusokba ámde
anyám azt mondta közöttünk
nem lehet semmi mármint az
absztrakt metódusok és én-
köztem a vérfertőzésben is
az a jó hogy a családodban
marad - no de állítólag én
egy rohadt kockafejű prog-
matos gyökér vagyok messze
a virtuáléterben de tessék
tudok nektek írni olyat mi
rímel is mint állat de még
az sem fog szólni semmiről
az sem fog szólni semmiről
az sem fog szólni semmiről
AHOGYAN EZ A NÉHÁNY SOR SE

Nézz rám, kedvesem!
Csókolj meg, édesem!
Ragrímelj velem, drágaság,
érezd Te is a mezők illatát.

Érezd te is, milyen trendi
vörös rózsák közt szeretkezni
a napnak véres alkonyán.
Sápadt-arcod halovány...

...koporsóba csonkolt hullád
undorító. rotációs kapákkal
remegve kaparták el tested,
valcer-keserű könnycseppek közt
antikvárjai a fénynek

és világítanak örökké az utcai lámpák
lehet elfelejtenek majd egyszer téged is
emellett az ultraibolyakék fény mellett
tudom - az utolsó két versszak akrosztikon volt

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208904 Írta: Halálvirág/Gemini
Halálvirág/Gemini válaszolt a következő témában: Versek
Olyan rohadt dolog ez a szerelem
Tönkreteszi az egész életem
Felszabadulásom már csak a Halál
A föld csak bolyongó, zengő kaptár
Úgy megölnék minden lényt
Kioltanám a pislogó fényt
Így adnék ki magamból mindent
Túlszárnyalnék Ördögöt, Istent
Mert földi érzés rohaszt el
Legalább a Halálban hadd repüljek fel.


:evil:

Csók

[/i]

darált Halál
bang bang

Elvakít a napfény.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208897 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Versek
Halálvirág:antiszerelmesversed első vsza igen erős lett 8O
Jacopo-Mau-Daro:NO COMMENT!!!
ADIM:én ezt a versedet egyfajta figyelemfelkeltésnek, polgárpukkasztásnak érzem. Mert nem olyannak gondollak aki nem tudja v nem akarja elfogadni, értékelni más munkáját még akkor is, ha az számára egy kicsit elvont, néha nem teljesen érthető ,esetleg tudálékosnak tűnik. Mindenkinek megvan a maga stilusa amiben ki tudja fejezni a gondolatait, és ez igy van rendjén. Viszont, ha vki nem rimel és kockázik v netán rimet hajszol, hát mért kéne ezért "bántani" az ellenkező nézetet vallónak?! [size=9:3u9zdqjy]Ez volna az üzenet v megint csak rémeket látok :roll: [/size]
Mau:
kicsit megijedva a kocka hosszától kezdtem neki az olvasásának és nem bántam meg, mert egy őszinte reakció tört elő ADIM hatására, és szerintem nincs miért bocsánatot kérned!!!
Milendoria:nagyon szép kis versike, csak kár hogy ilyen rövid :wink: GRATU!
Nima:még nem teljesen értem, hogy miért lett a cime Nők, majd emésztgetem még egy cseppet... :)
Erda:nagyon jól elcsipted a hajnali, ébredező város hangulatát, a 4soros kis bevezető meg különösen tetszett :itscool:
Drowse:könyörgöm ne legyél már ennyire a békusz feneke alatt, mert én most pont jól vagyok, de ilyeneket olvasva mindjárt visszahullok a gödörbe... Tessék vidámkodni egy kicsit!!! Ez parancs :wink:
El:JÓ CIM!!! :up: Wáhhh ez nagyon ott van!!! Minden vsz telitalálat! :D

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208886 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Versek
mostanában jó mélyen szunnyadó ihletem felriadt egy pillanatra :D ez lett belőle:

MAGÁNYTERÜLET

Kisebbségi komplexumom falának ütköznek a szavak
Aztán lehullanak a mélybe, mielőtt még megszülethetnének.
Általában nem beszélek.

Szociális kontaktlencséim tisztításra szorulnak,
Tompán hunyorognak a világra, szinte vakok.
Általában csöndes vagyok.

Tábla hirdeti lelkemen: MAGÁNYTERÜLET! Belépni tilos.
Vagyis be még csak-csak, na de ki…?
Nem vagyok képes magamból kitörni.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208839 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Versek
[size=9:1hpcbnm7]kicsi vacak versecske, de csak mert megint bedepresszióztam és hulla vagyok a fáradtságtól[/size]

[size=9:1hpcbnm7]Rúgj el jó messzire, taposs rám!
Épp csak annyira, hogy érezem, látsz!
Mondj valamit végre, szidj, lökj fel,
Ess nekem, vágj belém bármit, amit találsz
Siess, mert ha visszaérek, itt talállak![/size]

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja - 20 éve 2 hónapja #208831 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Versek
"A nap ami följön,
a fénye a bőrőn,
az élet a Földön
egynek jó..."


Hajnali buszállomás,
másnapos kis látomás.
Tegnapi újság a járdaszegélyen,
reggeli tájkép a Moszkva téren.

Üres villamos csilingel az utcán,
éjszakai műszakosok álmodoznak némán.
Senkit sem érdekel, hogy hajnali négy felé jár,
otthon mindenkit egy puha ágy már vár.

Feljön a nap a legszebb ruhájában,
mindenkit felülmúl pompájában,
harsonák hírdetik, de néma csend marad,
az éjszakai álmosság tovább halad.
Újra csenget a villamos, s felszállnak,
a régen üres utcák, most lassan kiáradnak.

Mindeközben egy padon ülve nézem
a nap első felvonását, s érzem,
ez is egy elnyúzott hétfő lesz...

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208828 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Versek
Adim:Korrekt megfogalmazás. Egyetértek Drowse-zal. Kell ilyen is. Ugye azért nem gondolod komolyan? Irritálnak a kockanyelvű betűsorozatok? Tényleg problémát jelent személyesen Számodra, hogy nem magyar szavakat használunk? Mert kérdezhetsz nyugodtan, biztos vagyok benne, hogy például egy hosszabb négyszemközti beszélgetésben nem okozna fennakadást, hogy nem tudok magyarul. Feltételezem, hogy igazából nem szeretnél felesleges és kilátástalan vitákba bocsátkozni arról, hogy mit nevezünk versnek. Mindazok, akik ilyen kockanyelvű dolgokat írnak, tisztában vannak azzal, hogy az ilyesmit nem mindenki hajlandó versnek nevezni, tehát maguk nem is nevezik versnek ezeket. Ha ezzel kapcsolatban bárkiben felvetődne, hogy akkor miért traktálunk ezzel egy topikot, amelynek "Versek" a neve, akkor javaslom, hogy próbáljon a saját irományaival keresni egy olyan embert, aki azokat nem tartja versnek - velük érdemes ilyesmiről vitatkozni, nekik érdemes a "lélekből írás" és a "formarab" és más hasonló szavakkal dobálózni. Mindazok nevében, akik ide, ebbe a topikba szántszándékkal idegenszerű agyverseket írnak, állíthatom: mi nem azok az emberek vagyunk, akik körömszakadtukig védenék saját irományaik vers-voltát, és nem azok az emberek vagyunk, akiket irritálna, ha valakik értelmezhető, magyar verseket írnak, sőt mindet szeretjük. Mindenkit szeretünk. :)

Ezért nem is akarom komolyan venni a Te versedet. :) Jó fej srác vagy, mindig is tudtam, legutóbbi versed is ezt erősíti meg bennem. :)

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208772 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Versek
Adim: ezen én is sokat gondolkoztam, és örülök, hogy valaki kimondta....

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208730 Írta: Zizzo
Zizzo válaszolt a következő témában: Versek
Kicsit sok itt a negatív hangvételü vers... nem?

ADIM a Des: nagyon érdekes ez a lázadásos vers... de még gondolkodom miről szól.
Halálvirág: a cigi jó téma ;) na jó, amugy jó érzelemvilágú a versed, csak én nem vers formában irtam volna.
Milendoria: versedet mi ihlette vajon?
Nimashilin: csak ennyi: grat! ;)

És nem usszátok meg:

Örizni a szerelmet

Ha fellobbant a láng
Ápoljátok hát
Hogyha lehet égjen akár egy évszázadon át!
Kit elért ez a szerencse
Muszáj élnie vele
Hisz ha hagyná elfutni, az nagy bün lenne!

Itélet csere van írva a vényre...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208728 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Versek
Cókolom!

Tele érzelmekkel, csak néhány hozzászólásra válaszolva:

Dingir-Mecsi: Ööö... Bassssátok meg.
Adim-Mau: Látom és ismerem mindkét végletet. Arany középutat javaslok. Csináljuk, amit szeretünk, de fogadjuk el a többieket is. Amíg az elfogadható. Amíg nem az a féreg ember, aki nem tud magyarul / aki szeret az égre és a lelkébe nézni.

Egy kis...

Egy darab föld, amire lépsz, amit taposhatsz, rúghatsz.
Mindig itt marad.
Nem mozdul, halkan hordja gödreit.
Nem vet el magától, hiszen húz lelke: a vonzóerő.
Megtörhetetlen, de nem törhetetlen.
Faragod, mert hagyja, mert nincs fegyvere ellened.
Mert rózsa, mert fűszoknya.
Nem a kövek és nem a csontok...
Csak egy darab föld, amit taposhatsz, amit rúghatsz.
Tűr, cipel. Ha néha sír, gyorsan sajnáld magad.
Legyen mély bűntudatod, amiért bántottad. Te szegény.
Pedig neked mindig itt lesz a földed, a saját birtokod.
Ami itt lesz, mikor ráérsz, hogy ránézz.
Amire gondolhatsz, ha már mindenki mást sajnáltál,
Ha már mindenki mást bátorítottál.
Ha egyre több birtokod lesz,
Talán hiányozni fog a földed.
Ami csak a tiéd. Amit nem hódítanak el tőled.
Nem kell gondoznod, nem kell büszkélkedned vele,
Arass csak, sose vess.
S ha mégis szeretnéd: használd fel arra, hogy irigyeljenek.
Látod, tényleg erős: nem sajnáltatja magát.
Látod, tényleg tiszta: ha vétkezett is, nem büszke rá.
Látod, talán tényleg jószívű: nem az érdekli, hogy te mit adsz neki.

Adja magát, adja rögeit, adja gondolatait.
Ha hagyod.
Gondjait nem meri.
Nem hagyod.
Vigyázzatok a földjeitekre.
Ha túl sok a szántás, ha túl sok az aratás, kirülnek.
Mind kiürülnek.

A cím: Nők

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208722 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Versek
Megtanított ölni. Kínozni, gyötörni.
Megtanított szenvedni. Tűrni, engedni.
Megtanított nevetni. Mosolyogni, feledtetni.
Megtanított szeretni. Égni, perzselni.
Megtanított feledni. Elhagyni, elmenni.

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208713 Írta: Halálvirág/Gemini
Halálvirág/Gemini válaszolt a következő témában: Versek
Csikk és könnycsepp

Üres az utca.
Kóbor kutyák és tépett macskák
kódorognak csupán az éjszakában.
Milyen szép az élet este, nincs más
Csak én, a sikátor és egy szál cigi.
A hajam is mocskos, koszosak a körmeim,
Az arcom piszkos.
A pocsolyákba hullik a könnyem,
Jaj, de kár érte!
A kukában egy ember alszik, nem érem el az arcát,
Mégis olyan közel van hozzám.
Az utolsó szál is a földön végzi,
cipőmmel széttaposom.
A bolt előtt újságpapír hever,
itt tegnap egy nő vett prémkabátot.
Ahol az utcaseprő dolgozott,
ahol gyerekek játszottak,
most csak egy csikk és egy könnycsepp.
A nappali világ már rég eltűnt.
Most kidobottak, elhagyottak járják az utcákat.
Szánalmat se kapnak.
Most ők az urak, de reggel, mikor
kalapjukba pénzt kérnek,
akkor olyan kicsik és gyöngék,
mint az esthajnalcsillag fénye,
mikor már hirdeti az estét, de még fenn jár a nap.
Szegények!
Szánalom ébred bennem,
De akkor észre kell vennem,
hogy én is itt vagyok.
Megrázom a fejem.
Sós nektár lemossa a koszt az arcomról.
Hát legyen, legyek csillag
Csendesen, lehunyt szemmel megy a csillag
Be a kocsmába.


Hááát!!! Nem is tudom!!!!

Csók!

darált Halál
bang bang

Elvakít a napfény.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208692 Írta: Peredhil/Phoenix
Peredhil/Phoenix válaszolt a következő témában: Versek
Adim: Nem tudom mit is akarsz kifejezni a versel, de próbálok rájönni.
Amúgy tetszik! :cool2:

Peredhil - Thor

"Eladom az Internet teljes másolatát 5689 db DVD-n (vagy 2 DVD-n pornó nélkül)."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208652 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
45:28 percode("132");

én sosem kértem hogy versnek
hívjátok lényem tájidegen és
szükségszerűen jelentéstelen
túlcsordulását mit négyszögű
képződménnyé tömörít egyesek
szerint befolyásolható elmém
én tudok úgy írni hogy a rím
meg a ritmus elragadjon csak
értelmét nem látom miért van
hogy már vagy száz éve klisé
a közhelyek elvetése s mégis
egyre másra istenítünk semmi
újat-nem-adó sem tökéletesen
szép karakterláncokat persze
a maximalizmusom köztudottan
határtalan és szélsőséges de
a kérdés attól még ott marad
ugyan miért kellene száműzni
magunk közül az agyukkal író
entitásokat hisz tudjuk hogy
léteznek akik ugyaneme módon
jelentésteremtenek és igenis
vannak emberek bármily nehéz
is elképzelni akiknek örömet
okoz ha érthetetlen szavakat
szőttek betűfonattá melyeket
még nem magyarítottunk mégis
van jelentésük még ha furcsa
vagy közérthetetlen is kissé
én igazából már rég megöltem
a lelkemet s éppen a második
alkalomra készülök ezért nem
vagyok e kérdésben kompetens
személyiség de biztos vannak
még akiknek sem a szívük sem
az agyuk nem alulfejlett épp
ellenkezőleg ezért tartjátok
őket nagyra no mindegy tudom
persze ez most offnak számít
hiszen ez sem vers amit írok
csupán egy önhasonló szomorú
betűhalmaz amit valószínűleg
senki sem fog elolvasni hisz
minek is mindenesetre vagyok
magányosan sétáló macska aki
mindenhol idegen bocsássatok
meg nekem én nem így akartam

Üdv:
-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208619 Írta: ADIM a Des
ADIM a Des válaszolt a következő témában: Versek
Láz adó Lázadás!

Irreleváns kollapszálódás töri meg
A szingularitást, és azzal tölti be
az elkorrodált pneumatikus szívizmokat.
Szervokormányt forgat a szeizmikus
napkitöréssel pulzáló neuronháló
Technika démonaival absztraháltan háló
kvázideterminisztikus ajkaid közt málló
univerzális kvantor, mely neonfénnyel pulzál
Önmagába fordul, s a mindenségbe zár!

Ez vers? Hát legyen!
Idegen szavak gyöke a tollhegyen!
Azt olvasom: abszolút érték
Ez lenne nektek a mérték?
Olvastok könyveket, tudományt
Azokkal teszitek tele az irományt
Hát nincs elég szép magyar szavunk?
Mivel tömitek még tele az agyunk?
Sokan errefelé fraktállal traktálnak
És hasonló fogalmakkal dobálnak
De csak az én agyam silányabb, szegényebb
Hogy felét sem érti eme elvont beszédnek?
Mindegy, hogy kocka, háromszög vagy kereszt
A forma gúzsba köt, el nem ereszt...
Hát húzd végre félre a berozsdált reteszt
Szaruhártyád inkább önmagadra mereszd!
Az ihletet a szívben, ne az agyban keresd!
S ne kódold, ne konvergáld át
Szóljanak szavaid a lelkeden át
Ne törvények, szabályok szűrőjén
Mert elveszik bennük a pislákoló ÉN
S kifakul szíveden a szivárvány a fény
Én szólottam most, a láz adó lázadó lény!

ADIM a Des

Ne próbáld meg kimondani a semmit, mert a végén még sikerül!

"Segíts magammal tisztának és keménynek lenni, mint a gyémánt s másokkal oly hasznosnak és szerénynek mint a szén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208610 Írta: Zarándok_Mist
Zarándok_Mist válaszolt a következő témában: Versek

Holtak vezére írta: a

rom
szög
letű-tetű
versben
mia

?

(nem komolyan veendő)


Najó, akkor itt a nem komolyan veendő válasz:

1, kábé ugyanaz, mint bármilyen más vers megírásában, ráadásul itt teljesen rajtam múlik a kötöttség meghatározása
2, életélvezet 2.verzió
3, megnézem, meddig mehetek el
estébé :wink:

[size=9:1k71ghtj]meg különben is:szörnyű, utilitarista népség...[/size]

Vigyázz a Miérttel, mert elkerülhetetlenül paradoxonhoz vezet...
(F.H.)
vagyok aki voltam

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.824 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére