Versek

Több
16 éve 1 hónapja #368643 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Versek

Mau Rauser írta: SU: konyvelj el reszemrol egy eros helyeslest..

Tőlem is OK.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #368593 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Versek
Siss, ez nagyon szép lett! :!:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #368562 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
SU: konyvelj el reszemrol egy eros helyeslest..

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #368170 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek

fqqdk írta: Augusztus második felében, konszenzusos időpontban (a tábori talival természetesen nem ütközve) tartsunk egy szövegrendi/lassianyaggyűjtő/verses talit, ahová mindenkit szeretettel várunk majd :)

Én már Szofinak is pedzegettem VT-ügyben, hogy szívesen látnám a csapatot szűkebb "pátriárkámban", Veres1házon. Inspiráló környezet egy tó partján, akár nálunk háznál, akár csak úgy a tó körül lebzselünk (vagy esetleg medvéket nézünk, meg farkasokat, mint Veres1ház mostanában legnagyobb vonzerejét). A döntéshez a legfontosabb tudnivaló: a teljesárú vonatjegy a Nyugatiból Veres1házra és vissza (retúr!) 900 Ft, és óránként van vonat (Nyugati felől minden óra 52-kor [vagy 56-kor?], visszafelé minden óra 10-kor). Vonatozás közben akár verset is lehet írni (én szoktam :) ), de elő-bandázásra is kiváló. Ha érdekli a csapatot, szóljatok időben, mert némi szervezés azért nem árt. (Jó kis farkasmályi borok, vagy lágyabb dolgok beszerzése, stb...)
Nagyon vágyom egy jó kis rendi talira amúgy is, szóval let's rock!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #368136 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Versek

fqqdk írta: (L)

csak csatlakozni tudok, nagyon királyságos :)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #368094 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Aaaaoaaaarghhhh! - és ezt most nem kalózkodásként mondom, hanem pDA-n beharkályoltam egy hosszú hszt, és kidobott a fórum...

Nem hogy nem lesz hiány a versekböl, de kb. két számra való anyagunk van. Abban a szerencsés, de hálátlan helyzetben vagyunk, hogy rostálnunk kell. Mivel pedig az "elôzô" (most megjelenô) számban elég sok off vers volt, javasolnám, hogy a következôben ragaszkodjunk a lore-hoz.

Siss, drága, ha ilyeneket írsz, szégyen, hogy nem olvashatunk gyakrabban... (Jó, tudom, nem minden fán terem jó vers, stb... Vagyok így én is, no de akkoris... ) Nagy-nagy ölelés Neked!

A szervernek meg üzenem, hogy PENITENZIAGITE!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja - 16 éve 1 hónapja #368084 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Versek

Kincső (Thilanna) írta: Kicsi belevau háttérinformáció: ez azért van, mert a LEP-re kijött Lassit tavalyinak szeretnénk számítani, mivel anélkül tavaly csak egy lett volna. És az irányzék ugye az évi 2, és szerintem lesz rá anyag! Pl. ha közgyűlésre jön ki (tervezett időpont nov.22.), akkor már a KÖMF(T) anyaga is belekerülhet, ha villámgyors cikkírók állnak rá, meg ott is lesznek rendi cuccok :idea:

Kincső, tudom. de eredetileg megmondtuk, mikor elvállaltuk a Lassit, hogy mi azért nem akarunk rohanni, mert előzőleg a másik stáb 2007-ben csak egyet tudott elkészíteni. idén már volt egy szám, és nemsoká jön még egy (Tábori talira). megbeszéltük Ankalimonnal, hogy ha lesz elé idő rá, és sok minőségi anyag (cikkíróknak lesz ideje/kapacitása megírni), akkor lesz még egy ősszel (október-november körül reális), és akkor az idén januárit utólag el lehet számolni a 2007 második számának.
meglátjuk, augusztusban nyaralunk, majd szeptember elején tudunk ezzel foglalkozni. addig csak annyi van, hogy gyűjtjük az anyagokat.
mindenesetre vers az lesz dögivel :)
a többit meg inkább a Lassi topicban ;)

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #368079 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Versek

Orsie írta:
igen, gyűlnek a Lassis anyagok, és ez jó, mivel Ankalimon szeretné, ha idén a mostanában kijövő szám mellett születne ősszel még egy. tehát megpróbálkozunk vele, ha lesz elég anyag...


Kicsi belevau háttérinformáció: ez azért van, mert a LEP-re kijött Lassit tavalyinak szeretnénk számítani, mivel anélkül tavaly csak egy lett volna. És az irányzék ugye az évi 2, és szerintem lesz rá anyag! Pl. ha közgyűlésre jön ki (tervezett időpont nov.22.), akkor már a KÖMF(T) anyaga is belekerülhet, ha villámgyors cikkírók állnak rá, meg ott is lesznek rendi cuccok :idea:

De hogy ne legyek teljesen OFF: Siss :itscool:
SÚ: nekem is hasonló - szintén szubjektív - érzésem van, mint Estelnek, h. a forma túlságosan keretbe szorította a tartalmat. De belőlem is kitörésre vágyik az "INes" élmény (de ha megszületik valaha, akkor próza lesz nem vers), szóval érdemes szerintem tovább kísérletezned a megfelelő formával :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #368064 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Versek
Siss, ez zseniális. riszpekt. :up: én már olvastam Tőled ilyesmit régebben. hangulatos, dallamos, mesél, szóval nagyon jó!
igen, gyűlnek a Lassis anyagok, és ez jó, mivel Ankalimon szeretné, ha idén a mostanában kijövő szám mellett születne ősszel még egy. tehát megpróbálkozunk vele, ha lesz elég anyag... versekben látom már nem lesz hiány :)
SÚ 2 remekműve mellé ezt is feljegyeztem magamnak, és tényleg augusztus második felében üljünk össze egy versestali keretében!
Szívemcsücske és SÚ, szeretném a tábori rendetekben készült legragyogóbb műveket is megismerni (pl Alew versét/verseit), és esetleg a Lassiba betenni, erről mit gondoltok?
sőt Szofit se szeretném kihagyni a dolgokból, úgyhogy várom az ő reakcióit, ötleteit is!

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #368063 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Versek
SÚ: msn-es szivecske szmájli :) Ja és azt hiszem a következő Lassiba most van ám bőven anyagunk :)
Úgyhogy kibővítve megismételném, amit rendi topikban már pedzegettem:
Augusztus második felében, konszenzusos időpontban (a tábori talival természetesen nem ütközve) tartsunk egy szövegrendi/lassianyaggyűjtő/verses talit, ahová mindenkit szeretettel várunk majd :)

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #368058 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Versek
Ritka kritikáim egyike következik: Siss, ez nagyon jó, tényleg. A hideg futkos a hátamon, jó értelemben.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #368054 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek

fqqdk írta: (L)

Legisteled tlademalk? :D

Siss: Eddig ez a balladai megközelítés jött be a legjobban. Minimális és halovány hátulütoje (és egyben értéke is), hogy ismerni kell hozzá a történetet, különben a szokásos balladai homálynál is mélyebb fedi el a sztorit.
Kötözködésbol kérdem csak: az elgépeléseket nem akarod javítani? (A "nem" téves válasz...)
Szeretném a következo Lassiba!
Ja, és az utóbbi idoben már-már leszoktam róla, de most nagyon kijár:
take my bow!

[size=9:1iklkgl5]Elnézvést a hosszú Ö-kért és Ü-kért, ha nem jelennek meg: még mindig PDA-ról írok, és még mindig nem lelem a virtuálos WWE-billentyuzeten a beírásuk módját.[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #368048 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Versek
(L)

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #368046 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Versek
Gyorsan teljesítem Efkú felé fennálló tartozásomat és bevakarom ide ama mívet, ami az egyik mesterdarab hatására született (nem véletlenül nem nevezem néven, aki hallotta, tudja, melyikről van szó).

A Könnyek Lánya

Alkonyszálltát messze hagyva
Vihar-táncot jár az éjfél,
Széllel terhes most a hajnal,
Esőt szülő reggelre kél.
Mennydörgés-királya előtt
Hajol földig erdők fája,
Nap korongját hívja az ég,
Eső árnyát űzve sír fel
Húrin s Morwen kicsi lánya.

Honnan jöttél, drága gyermek?
Vérrel foltos anyád ágya,
Apró mása földjeinknek,
Átkozott fájdalom árnya.
Nincs már tiszta, nincs már fehér,
Jégnek-víznek piros ága,
Apád hírét rég nem hallom.
Legyen neved, szegény kincsem,
Nienor, a bánat lánya.

Lány vagyok, de büszke leány
Hajam arany permetéből,
Barátként, de- nem élhetek
Tünde-nagyúr kegyelméből.
Anyám, vigyél hát magaddal.
Maradj veszteg, hallod, lányom?
Bátyám útja az enyém is.
Nem érdekel-megkeresem,
Bányám nyomát megtalálom.

Álmodtam egy sárga szempárt...
Mit? Merre? És hol találom?
Fák gyermeke, felhők lánya
Mit keresek eme tájon?
Nap vagy hold szült e világra,
Csillag sötét éjszakába,
Eső veri lábam léptét.
Merre? Miért? - jaj, csak tudnám,
Ki fiának vagyok lánya?

Vízzel árkos holdszín bőröm.
Hideg. Sötét. Magány. Fázom.
Fölemel és magához húz,
Könny-leánynak hív egy álom.
Szürke szemek foglya vagyok,
Életet hint belém álmom.
Messzire megy büszke férjem,
Hiába int, én követem-
Párom nyomát megtalálom.

Feledted-e, balga leány
Aranyszemem füst-szikráját?
Eszedben van, lám. Hálából
Megnyitom emléked zárját.
Néz körül, Níniel, mit látsz?
Hisz Nienor az én nevem!
Gászleány, a elátkozott...
Gyermekem apja itt fekszik:
Testvérbátyám- a kedvesem.

Hömpölyög a folyó vize
Sárkányszemek sárga árján,
Sirályröpte a mélységben,
Fehér köntös hullám szárnyán.
Mennydörgés-királya előtt
Hajol földig erdők fája,
Nem tudja meg soha senki,
Merre fut a habok mélyén
Morwen szomorú leánya.

[/b]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #368036 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Köszönöm, Estel (és neked is, Snuff), ezen már el lehet indulni, ez jó kritika! _o_

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #368018 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Versek
Nekem a ligetben töltött idő megörökítéséhez kevés egy szonett 14 sora. :)
(És ha elkapnak a hangulatok és emlékképek - hogy stílusos legyek: emlékfoszlányok, - akkor nemigen figyelek a ritmusra, és nem is akarok gondolkozni azon, hogy az eredeti szó helyett jobban illik-e oda szerkezetileg egy csak hasonló jelentésű szó, mert nem adja vissza az egész vers értelmét többé. Nem szeretem ily' módon keretek közé szorítani a verseimet, csak ha tudom, hogy nem megy át hangulatleírásba és meg tudom tartani ezen keretek között.)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #368009 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Versek
SÚ: Nem, nem gagyi. De valami hiányzik. Ujjgyakorlatnak alapvetően - főleg a szonett formai követelményei és a rímelés szempontjából - megfelel, a témaválasztás valóban adja magát, és tartalmilag teljesen adekvát módon kerül kifejtésre, és bár első olvasásra úgy hallatszik, mintha meg-megdöccenne a ritmus, a szótagszám leszámlálásakor kiderül, hogy végig ugyanúgy 11 jut minden sorba. Viszont itt már felmerül az első gond: ha megvan minden szótag, mitől döccen? Arra jutottam többedszeri olvasásra, hogy a sormetszet, ami az első verszakban szépen 5/6-osnak ígéri magát, és később is többször úgy mutatja, hogy ez a sorvezetője, alkalmanként olyan hirtelen tűnik el, vagy fordul át 6/5-be, hogy aki a verszenét is szokta figyelni a versben, valahogy így jár vele ... ez persze messze nem a legfőbb baj, az emberek többségének talán fel se tűnne, ráadásul nem is biztos, hogy tényleg javítandó. Eszembe jutott viszont egy régi-régi (már 5 éve is 3 éves) szonett amanibhavamtól , amely már-már annyira próza, hogy formailag szinte csak a rímek és sortörések tagolják verssé, és az ember nem is keresi - pláne nem kéri számon rajta - az általam verszenének hívott ritmusosságot, ám/mert a gondolat mögötte, amit elmond, úgy lüktet benne, hogy az már tartalmilag - ha nem is klasszikus értelemben vett szonetté, de - mindenképpen élvezhetővé, és emlékezetessé teszi.
Pillanatig se szeretném azt mondani ezzel, hogy az alábbi szonettedből ez hiányzik, sőt, kerek egész történetet mond el ez is, választékos és hangulatilag is ideillő szóhasználattal, de valahogy - számomra - mégsem kel igazán életre, nem válik megéltté; mintha a lentebbi vizesblokk-variációhoz képest, amelyben úgy csillog az ihletettség, mint egy szabad vízfelületen a napfény, ez inkább afféle befagyott felszín lenne. Jó kérdés, hogy lehetne felolvasztani... de sajnos ezt magam sem tudom. Annyi azonban bizonyos, hogy szívesen látnám viszont nem-csupán-ujjgyakorlat-jellegű szonettként is! ;)

Persze a tévedés lehetőségét és a szubjektivitás jogát a fenti véleményt illetően teljes mértékben fenntartva...

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #368002 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
De most ôszintén... annyira gagyi, hogy szóra sem érdemes?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #367667 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Nagyon szívesen! És nagyon jól teszed, ha kételkedsz, és megszűröd, hogy miben érts egyet velem - ez tetszik! :D

Más... birizgált ez a szonett-dolog, meg izé... Összeszedtem a bátorságomat, meg a tudnivalókat (gondolom én), és egy kis ujjgyakorlatnak írtam valamit (már megint az a fránya vonat...). Témaként adott volt a sajnos-már-nem-is-olyan-friss élmény... Szedjétek szét, pls!

Sötét Úr írta:

A Szent Ligetben

A Szent Liget zöldelő fái alatt
Emléke-vesztett kis csoport bolyongott
Halk szavuk sincsen, és ruhájuk foszlott,
Homályba burkolt nép, oly némán haladt.

Maguk se tudták, hogy mi dolguk akadt
A vadon mélyén, de árnyakat ont ott
Szellemek-őrizte fák közt a gondot
Elűző lomb, és a hűs, tiszta patak.

Ki tudja, mióta jártak az Úton,
És merre vezette őket a vágyuk?
Átok ült rajtuk, és hajszolta folyton.

Emléket keresve, megtörve jártuk
Középföldét, és a távoli otthon
Nyomait, múltját, lám, itt megtaláltuk.


[size=9:ft9vkcu0]Budapest - Veresegyház, 2008. 07. 24. 17:28[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #367627 Írta: Bounce
Bounce válaszolt a következő témában: Versek

Sötét Úr írta: Utószó gyanánt neked is megírom, mint már sokaknak: nem értek a versíráshoz, sohasem tanultam, csak űzöm. Amiket leírtam, nem abszolút igazságok, inkább csak általam helyén valónak vélt irányvonalak, tehát annyit fogadj csak el belőle, amit helyénvalónak érzel. Viszont gondolkodj el a többin is ;)


Először is, nagyon-nagyon köszönöm. ^^ Tudod, még nem nagyon értek hozzá, és érzem ám én is, hogy itt-ott csiszolni kéne.. Te pedig megmondtad hol és mit. Hogy "nem értesz a versíráshoz, és csak űzöd", ahhoz annyit mondanék: hány olyan rocksztár van a világon, aki sohasem tudott kottát olvasni! Rögtön ez jutott eszembe, amikor olvastam a soraidat.
Nagyon köszönöm, hogy szemeid leragadása előtti idődet reám áldoztad :) Így utólag sok mindennel egyetértek. Mindenképpen tovább fogok alkotni, ha ihletem támad.. most vannak szempontok, amikre külön-külön tudok figyelni. Le hannon.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #367437 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Versek
A third of myself

He's back and now
I feel like a third of myself.
I feel stripped of all my powers.
I feel caged into my life.

We've been talking,
and I told him
I don't want to have him back.
He's been begging
- I kept saying
how I still recall his wrack.
He's been swearing
but I knew well
I can trust him nevermore.
He's endearing
and yet so fell
- leave me now forevermore.

He remembers how we used to
grasp at the air and then pretend
that we had unleashed this power,
this power that no one could comprehend.
He remembers how we used to
snap our fingers and skip the street,
how we magicked tight ropes undone
and how we carried people off their feet.

He's back and now
I am but a third of myself.
I am stripped of all my powers.
I am caged into my life.

We've been talking
and he told me
he has nowhere else to go.
I've been begging;
he said he'd be
gone if he had long ago.
I've been swearing
but I knew well
he'd been telling me the truth.
He's endearing
and yet so fell.
Bound to me ever forsooth.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja - 16 éve 1 hónapja #367423 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Versek
Hát, a saját sátortavam a csapatmedencénkhez képest eléggé kispályás volt, szóval ez nekem be nem ugrott volna ihletőként... :D (viszont a leveses apropó érdekelne, mert az ugyebár nem volt csatolva a szöveghez. ;) [size=9:1u5vjcyj]Update: már tárgytalan, a hétvégén megtudtam. 8)[/size])

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #367386 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
De tervezem, csak előbb be kellene szerkenteni...

Úgy látszik, régen volt, hogy saját tavad lett a sátradban :D A vers egyik legfőbb apropója nem is annyira a Vizesblokk volt (amibe ez nem került bele), hanem az eső, az esőtánc, meg az, amikor mentetted a kevésbé úszóképes / vízálló cuccot.

Amúgy ismered az ominózus "a leves, fq, b+, a leves!" felkiáltás apropóját is? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #367383 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Versek
Ez jó... én ugyanis ezek szerint voltaképpen spoilereztem fqnak, amikor egy reggel azzal köszöntöttem a mosdónál, hogy "a leves, efkú, b+, a leves!" :D Szegényke ránézésre nem igazán tudta mire vélni a dolgot, pedig én csak némi gc*-fitogtatásnak szántam... :look: ugyanis előtte való nap mogy laptopján a csapatelőadásunk vázlatát tanulmányozván rátaláltam tcmd**-en az 'mtt-tabor/public' könyvtárra, és a kíváncsiság által vezérelve - valamint némi textualitásra vágyva - belekukkantottam az oda felkerült rendi alkotásokba... ott találtam meg ezt is. Azt ugyan nem tudom, mit keres benne kétszer is a nevem, de a hetedik ecloga után azt hiszem, már nincs okom a meglepődésre... :itscool: (főleg a spriccelő Elvis után, aki, mint tudjuk, ott van mindenütt - de úgyis meg fogjuk ölni / meg kell, hogy értse... :roll: )
Amúgy a vizesblokk képversét nem tervezi feltenni ide valamelyikőtök? ;) :deal:


[size=9:1tqsyhf8]*: 'garbage collector'
**: 'total commander'[/size]

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #367371 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Valóban, te sem ismered, mert ez egy átalakított, javított változata annak, amit fq a Mosogatóban felolvasott. Ez jobban a ritmusra fókuszált.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #367370 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Versek

Sötét Úr írta: A rend nagyobbik része találkozott már vele, de például fq ezt a változatot még nem ismeri...

Hacsak nem volt egy másik nagyon hasonló is, akkor szerintem ismeri, mert mondta is, amikor állítottuk össze az előadandó dolgokat, hogy kéne belőle kihozni valamit. Ha viszont tényleg nem ismeri, akkor én se ismerem, mint a rend másik pici része, mert amit én ismerek, azzal az ő jelenlétében találkoztam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #367339 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
A táborban volt egy olyan rendi foglalkozásunk, amikor Isilrohir egyik, "Víz" című versére írtunk variációkat. Erre készült ez a meglehetősen rendhagyó dolog. A rend nagyobbik része találkozott már vele, de például fq ezt a változatot még nem ismeri...

Sötét Úr írta:

Víz, élet...

víz élet hullám árad estel saját tava cucuje zápor ebéd remzy pingpong gyűrű fröccsen táncol zöld és barna lábak dobban spriccel elvisz elhord nyitva sátor ankalimon mirrand táncol áttör habból nincsen márna messze zúgva tengert hozva szürke szív ma ringat ringat majd az este estel víz az élet de a leves efkú b@zm*g a leves!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja - 16 éve 1 hónapja #367162 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Bounce: Nem, nem gagyi. A fő hibája az, hogy a rímelés helyenként hibádzik, és a rímképlet eleinte zavaró módon változik majd elvész, valamint a szöveg ritmusa is botlik időnként. Ezek javítható hibák.
Probléma egy kicsit, hogy túl hosszú, és nem elég feszes a szöveg. Nem köti le eléggé a figyelmet. "Jól írni annyi, mint röviden írni" - ez az idézet volt az egyik első dolog, amit a gimiben a magyartanárom feliratott velünk, és igyekezett a fejünkbe vésni. Ezért kell néhány erőteljes gondolattal terelgetni a mondanivalót, és lehetőleg csak annyi "tölteléket", magyarázatot hagyni mellette, hoyg ne csak a wasabit érezze a fogyasztó, hanem a szusi harmóniáját is. ;) Alapvető nagy hiba nincs benne, csiszolni azonban kell és érdemes is. Annak nagyon örülök, ha tényleg próbáltad formálgatni, és így nyerte el a jelenlegi alakját - így esélyét látom, hogy tényleg elő fogod még venni, és alakítod majd. Ehhez két útravalót fogadj el tőlem: 1. akárhányszor is írsz át valamit, az eredeti megmarad, tehát nem teheted tönkre vele a verset, és 2. senki sem sürget - ha úgy érzed, hogy most a képességeid legjavát beleírtad, és nem tudsz jobbat kihozni belőle, akkor nyugodtan tedd félre, és vedd elő akkor, amikor már lehet jobb. Ez utóbbihoz azonban kell még az is, hogy ne várj vele túl sokat. Gyakran (relatíve gyakran) vedd elő, hogy amikor alakítani akarsz rajta, ne egy idegen szöveg nézzen vissza rád.

Az erényei: bár nem tökéletes, de egész jó a szóhasználat. A megfelelő jelentésű szavakat használod (ami nem mindenkinek sikerül, amitől az írásuk jobb esetben mesterkélt, rosszabb esetben groteszk - ezt kerülted el vele!), és megvan a rímkészséged, ritmusérzéked is, csak fejleszteni kell. A gondolatmenet szépen felépített, és jó az elképzelés is, hogy a versszakok utolsó két sora ismétlődve pontozza, tagolja azt. Ebben annyi hiba van, hogy a versszakokon belüli gondolati íveket nem mindig sikerült teljesen végigvinni, és olyankor ez a két sor lebeg, nem kötődik eléggé a szöveghez. Ezen is a megfogalmazás feszítése, rövidebb, egyszerűbb, de erőteljesebb alakítása segíthet. A vers végi váltás, ahogy átfordítod az utolsó sorpárok addigi rendjét, ügyes eszköz, jó koncepció.

A szóhasználattal kapcsolatban azért találtam hibát: az "ezennel" nem azt jelenti, hogy "mostantól fogva", hanem "most", "ebből az alkalomból" - vagyis az utolsó előtti sorban idegen.
A rímeléssel kapcsolatban próbáltam benne keresni olyan rímet, amire rámutathatok, hogy "nézd, így csináld", de olyan igazán jó, frappáns rímet nem sikerült találnod, a nagyon disszonánsokat meg valószínűleg megtalálod magad is.
Ügyelj arra is, hogy van egy bizonyos szintű költői szabadság ugyan, de a szórend megváltoztatása, a szó végi ragok módosítása olyan eszköz, amit csak nagyritkán szabad használni, mert visszacsapnak. Az "énekszója" kifejezetten szerencsétlen megfogalmazás, és még így sem alkot rímet ("hangját hozza" lenne a párja), de a rím nem csak a magánhangzóktól függ, hanem a mássalhangzók egymással való viszonyától is.

Kicsit furcsa, kamaszos fogás (amin mindenkinek túl kell egyszer jutnia, semmi szégyelni való nincs benne), hogy a címben ugyan megnevezed Arwent, de a továbbiakban csak fiú - lány - pasi stb. meghatározásokkal utalsz a szereplőkre. Ha a címben már elhelyezted a szereplői kört, akkor nyugodtan írhatsz neveket is. Ha viszont azért kerülöd a neveket, hogy általánosabb értelmet kapjon a szöveg, akkor nem szerencsés, ha cím mégis ennyire egyértelműen

Remélem, hogy tudtam segíteni, és most húzok el aludni. :) Utószó gyanánt neked is megírom, mint már sokaknak: nem értek a versíráshoz, sohasem tanultam, csak űzöm. Amiket leírtam, nem abszolút igazságok, inkább csak általam helyén valónak vélt irányvonalak, tehát annyit fogadj csak el belőle, amit helyénvalónak érzel. Viszont gondolkodj el a többin is ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #366909 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: Versek
Nagyon szép lett, grat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #366902 Írta: Bounce
Bounce válaszolt a következő témában: Versek
*kopp-kopp*

Nos hát... jó ideje dolgozom rajta, de volt, amikor hetekig nem is nyúltam hozzá. Jó hosszú lett, nem egy egyszerű versikének készült. Nincs mögötte szakértelem, azt ne keressétek. ^^ Csak leírtam, próbáltam formálgatni. A véleményeket szívesen fogadom, mert tanulni mindenképpen szeretnék belőle. Szóval az első Gyűrűk Urához kapcsolódó "művem":


Arwen könnyei

A szent csend tán meghozza nyugalmát,
Ahogy itt ül egyedül keseregve;
A siketítő, makacs csend talán
Fényt költöztet árva lelkébe.
Üres, fáradt, megviselt, s gyenge,
Mégsem kívánja mások támaszát.
Álmatlan éjek, s kisírt szemek –
Ez maradt csak számára hát.
S a belső hang újra suttog már:
„Csak egy álom volt az, semmi más.”

Egy álom, melyt hosszú évek szőttek,
Mit Suttogó Árny vont leple alá,
Kétely s távolság egyre csak nőttek,
S ily sötétben talált a Fény reá.
Szíve ragyogott, lelke szárnyalt,
Csak sodródott a vad, tüzes árral.
Már rég nem számított a tiltó szó,
Egy férfi jött, ki mindent megváltoztatott.
Ám a belső hang újra suttog már:
„Csak egy álom volt az, semmi más.”

Hős volt Ő, a Vadon legdicsőbbje,
Aki egyedül, hosszú ideje
Megállta helyét csatában, vészben.
Ős királyi vér folyt ereiben,
Dicsőség jósoltatott neki.
Életének hajnalán találkozott
A lánnyal, kinek elbűvölték szemei,
Szerelmük így kezdődött, szívük lángolt.
De a belső hang újra suttog már:
„Csak egy álom volt az, semmi más.”

A lány a Szépek népéből való,
Míg a harcos védtelen halandó.
Tiltás, rossz és figyelmeztető szó
Kettőjüknek mind hiábavaló.
Évek teltek el, s a lány itt ül
Most, egyedül van e sötét időkben.
Fejében emlékek, mit csak emlékül
Hagytak neki az együtt töltött évek.
S a belső hang újra suttog már:
„Csak egy álom volt az, semmi más.”

Itt hagyta őt, elment messzi földre,
S most az egyszer a lány megérzi,
Hogy nem tér vissza, búcsúzott örökre;
Végre sorsa utolérte a Férfit.
Soká élt már árnyékban, rejtve
Az utolsó Sarj, kiből király lehet.
Sötétebbnél sötétebb idők jöttek,
Feledni kell a békés szerelmet.
S a belső hang újra suttog már:
„Csak egy álom volt az, semmi más.”

Elindult Ő, együtt társaival
A Homály felé, hogy sötétségben
Megvívjon az áradó Gonosszal.
Mit jósoltak, az idő most jött el:
Vagy elbukik, vagy dicső király lesz.
S míg útját járja a sötétben,
A Tünde leány s a szerelem
Lángoltatja lelkét, ez jár fejében.
Ám a belső hang újra suttog már:
„Csak egy álom volt az, semmi más.”

Telnek a napok, hetek, hónapok,
S a Szép leány lelke fárad,
De meg nem tör, hisz el nem oltható
Szerelem lángja táplálja azt.
Hajón volna helye, a Tengeren
Túl találhatna ő nyugalomra,
De itt maradt, azt súgja lelke:
Várnia kell reménnyel a Férfira.
De a belső hang újra suttog már:
„Hidd, csak egy álom ez, semmi más.”

Nem álom, nem! S hirtelen neszt hall.
Lovak patáinak dobogását,
A szél messzi kürt hangját hozza,
S mást is… nem, ez nem lehet más,
Csak is szerelmének énekszója!
Halkan hallja, a híd felől szólal.
A leány szíve megtel ragyogással,
Felkel ágyáról, a hang felé szalad…
S a belső hang újra suttog már:
„Tudd, csak egy álom ez, semmi más.”

Nem lehet az, hisz tisztán hallja már:
Egyre közeledik a szél hozta hang,
Itt van, hallja ablaka alatt, bár
Az ének forrását nem láthatja.
Vár, hosszú perceket vár a leány,
De hiába. Ismét képzelete
Csalta meg, pedig oly közel volt már!
Feladja, s visszaül gyászhelyére.
S a belső hang újra suttog már:
„Csak egy álom volt az, semmi más.”

Nem hagyják nyugodni az emlékek,
Űzi őt a vész, űzi a szerelem,
S arcán egy magányos könnycsepp
Talál magának láthatatlan medret.
Akkor a leány mérgesen emeli
Kezét, a gyásznak jelét letörli.
Akarata hirtelen erősödik,
Az emlékekért sóhajt, s mondja ki:
„Ezennel soha többé ne suttogj,
Mert tudom, hogy nem csak egy álom volt!”


*half*
Nagyon gagyi? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.947 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére