Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
20 éve 4 hónapja #190360 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ankalimon: alapvetően igazad van, de ez a vita már rég nem kriszanáról szól. Az egy másik dlog, hogy egy cso problémás dologban bene van, de nem személyesen ellene beszél itt senki, hanem a stílusa és a hozzáállása ellen. Ez különbség!

Viszont a valódi problémákat úgy tűnik kevesen akarják észrevenni. :roll:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190358 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Áfonya:
Kriszana SZVSZ nem arra utalt, hogy több elismerést vár, hanem arra, hogy megalázó, hogy a közösségért végzett munkát ilyen nemtelen támadásokkal honoráljuk.

Lehet, hogy nincs mindenkinek topicja, fanclubja, stb, és nagyon sokan vannak, akik legalább annyit dolgoztak az MTT érdekében, mint Kriszana. Azonban az MTT történetében még senkit nem támadtak meg nyilvánosan ilyen durva módon.

Áfonya:
Őszintén, szerinted reális ez? Beleillik a közösségről magunkba dédelgetett képbe az ilyen fajta nyilvános meghurcolás?

Áfonya írta:

kriszana írta: és rohadtul sokat tettem eddig is ezért a közösségért, az MTT-ért
és nem kaptam érte semmit


Ana, mit szeretnél érte kapni? Pénzt? Ajnározást? Vezetőségi posztot? Egyéb konkrét dolgot?

Mert igen, az elismerés jól esik - pl. én is kaptam a tábor után a dúnadánjaimtól, és erre máig nagyon büszke vagyok, és meleg szívvel gondolok vissza rá, és azzal a tudattal, hogy én is adtam valamit, ők is adtak, és kölcsönösen valami jót hoztunk létre.

De ne haragudj, hogy ezt szóvá teszem, de ha (a fentieken kívül) én csupán csak annyi elismerést kaptam volna eddig, mint amennyit Te kaptál a Feanoros előadás szereplőitől, résztvevőitől a LEP után, én már boldog lennék.

Nekem nincs moderátori jogom, nincs topicom, nincs fanclubom és nincs nyilvános piedesztálom, amire felállíthatom magam. Én csak csendben csinálom a munkámat, mint ahogy itt mindenki más is. Ha ez Neked nem elég, akkor ez azt is jelenti, hogy maga a Társaság nem megfelelő/kielégítő számodra, és ezt sajnálom.



Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190356 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Atyaúristen; mi folyik itt???Mi lett ebből a társaságból??Én nem vagyok sem alapító, sem aktív tag, de nem ezt szoktam meg az elmúlt másfél évben!
Ez az egymás torkánakesés valóban baromira Tolkient ,természet szeretetét, a toleranciát, barátságot stb stb-t hirdeti!Először arra gondoltam; nevetséges az egész; hogy itt gitt-egyletet kell játszani;kinek kell ez?
Mincs jobb dolgotok, mint azzal foglalkozni, hogy úristen, nem vagyok elég fontos,befolyásos az Emtétében; és nekiesni a másiknak?Lehet, hogy csak tavasz van...és nincs jobb/más dolgotok. De tudjátok mit?Inkább vezessétek le a hálószobában a fölös energiátokat, mint egymáson!
Lehet, hogy Brisa ezt nagyon tanulságosnak tartja pszihológiai szempontból, de én inkább elszomorírónak...
Komolyan; valahol ezt nem tartja senki rajtam kívül groteszknek? "Hatalmi harcok a Magyar Tolkien Társaságban" :lol:
Nézzetek már tükörbe,basszus!Ezek nem valós problémák...ez csak egy rossz vicc.

'a prayer for the wild heart,kept in cage'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190348 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

kriszana írta: mert qrvára elgem van abból, hogy olyan emberek ítélnek meg dolgokat, akik SEMMIT A VILÁGON NEM LÁTNAK, ÉS NEM TUDNAK A DOLGOKRÓL, sem pedig rólam...


Hm. Ez kinek is a hibája? Nem hiszem, hogy azoké, akik az utolsó után pillanatban tudják meg, hogy milyen dolgok vannak éppen.

kriszana írta: és rohadtul sokat tettem eddig is ezért a közösségért, az MTT-ért
és nem kaptam érte semmit
miről beszélünk tulajonképpen????????


Ha az elismerésért csinálod, akkor el kell keserítselek: sajna az nem nagyon van. Legalábbis közvetlen. Mellesleg: érdekes, hogy ezt pont te mondod, és pont a konferencia után. :roll:

Ehh.

(Csatlakozhattam volna jocii-hoz, de láthatóan ismét én vagyok az, aki ki meri nyitni a száját.)

És mivel szeretném a személyeskedést lezárni, megkérlek, hogy ezt a hangnemet próbáld meg mellőzni velem szemben, mert esetleg felveszem a kesztyűt, és az senkinek nem lesz jó. Próbáljunk a probémára koncentrálni, de válaszokat szeretnék kapni, nem sértődést meg mártírkodást. Befejeztem.

Ankalimon:

Ankalimon írta: Egyértelműen Kriszana ellen irányult.

Nem most robbant ki. Ne mondd azt, hogy az itt megfogalmazott gondolatok mind vasárnap óta ötlöttek fel benned.


Nem. Viszont Felagund hozzászólásán és kriszana arra adott, szvsz igencsak tisztességtelen válaszán robbant ki. Ha elkezdem a konferencián, talán nem lett volna olyan jó a buli -- és ott nem az MTT-ről szólt volna a vita. De ez nem ide tartozik.

Ankalimon írta: Egy ilyen formátumú és stílusú felvetésre a lényeget tekintve én is hasonlóképpen reagáltam volna, mint Kriszana: az ilyen strukturálatlan, ködös, konkrétumokat nélkülöző támadásra nem lehet és nem is szabad egy ilyen nyilvános fórumon válaszolni.


Jó, oké. Elfogadom. De azóta felmerült pár konkrétum is -- válasz nélkül.

Ankalimon írta: Nézd Dín, az általad leírtak alapján a frusztráció jelei kezdenek megmutatkozni rajtad, amivel természetesen foglalkozni kell. Ennek ellenére semmi jelét sem látom annak, hogy bárki lenézne bárkit is, vagy bárki tudatosan mellőzve lenne.


Igen. Frusztrált vagyok. Hozzá nagyon. Mert látom az MTT-t egy olyan irányba elmenni, ami cseppet sem tetszik. A mellőzésről már írtam: túlságosan Bp-központú a dolog. Megértem, hogy egy csomó mindent csak ott lehet megoldani, de ettől függetlenül is rohadt kevés a vidéki program. Ebben része van annak is, hogy kevés a kezdeményezés... Igen. De ettől még lehetne vidékre is programokat szervezni.

Ankalimon írta: Az öntevékenység MTT-ben megszokott modellje él és virul, még ha néha döcög is (lásd: az egyértelmű, felvállalt vezető/szervező hiányából adó bizonytalanságok az idei tudományos konferencián a tavalyival szembeállítva), ez az uralkodó tendencia, és ha ezzel kapcsolatban pl. rajtam bármi múlik, ez így is marad.


De neked is észre kell venned, hogy ez már nem ugyanaz. Hogy az igenis baj, hogy még ha van is egy személyben koordinátor, az ne legyen diktatúra. Márpedig egy csomó helyen ez látszik, akár tetszik akár nem. És nem is azt mondtam, hogy már most rossz a velejéig az egész. Látok esélyt a javulásra, az eredeti vonalhoz való visszatéréshez. Máskülönben már nem lennék itt.

Ankalimon írta: Azonban ismételten megerősítem, amit már korábban mondtam: a nyilvános megalázásnak ez a módja, amivel felléptek Kriszana vélt negatív hatása ellen - mindenképpen idegen az MTT-nak attól a befogadó szellemiségétől, amit a szavak szintjén védeni szeretnétek.


Feltettem egy kérdést. Gúnyos, sértett választ kaptam. Ha ugyan válasznak lehet nevezni. Minden jogom megvan hozzá, hogy bárkinek a munkáját megkritizáljam, és én cupán abban a stílusban válaszoltam, amit kaptam. :roll:

Áfonya írta: Nekem nincs moderátori jogom, nincs topicom, nincs fanclubom és nincs nyilvános piedesztálom, amire felállíthatom magam. Én csak csendben csinálom a munkámat, mint ahogy itt mindenki más is. Ha ez Neked nem elég, akkor ez azt is jelenti, hogy maga a Társaság nem megfelelő/kielégítő számodra, és ezt sajnálom.


Csatlakozom.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190345 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

kriszana írta: és rohadtul sokat tettem eddig is ezért a közösségért, az MTT-ért
és nem kaptam érte semmit


Ana, mit szeretnél érte kapni? Pénzt? Ajnározást? Vezetőségi posztot? Egyéb konkrét dolgot?

Mert igen, az elismerés jól esik - pl. én is kaptam a tábor után a dúnadánjaimtól, és erre máig nagyon büszke vagyok, és meleg szívvel gondolok vissza rá, és azzal a tudattal, hogy én is adtam valamit, ők is adtak, és kölcsönösen valami jót hoztunk létre.

De ne haragudj, hogy ezt szóvá teszem, de ha (a fentieken kívül) én csupán csak annyi elismerést kaptam volna eddig, mint amennyit Te kaptál a Feanoros előadás szereplőitől, résztvevőitől a LEP után, én már boldog lennék.

Nekem nincs moderátori jogom, nincs topicom, nincs fanclubom és nincs nyilvános piedesztálom, amire felállíthatom magam. Én csak csendben csinálom a munkámat, mint ahogy itt mindenki más is. Ha ez Neked nem elég, akkor ez azt is jelenti, hogy maga a Társaság nem megfelelő/kielégítő számodra, és ezt sajnálom.

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190342 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Dínchamion írta: 1. mert ez nem kriszanáról szól.

2. mert most robbant ki.


Egyértelműen Kriszana ellen irányult.

Nem most robbant ki. Ne mondd azt, hogy az itt megfogalmazott gondolatok mind vasárnap óta ötlöttek fel benned.

Dínchamion írta: Nézd, mi felvetettünk egy problémát, amiért alapvetően kriszanát tartjuk felelősnek. Lehet, hogy rosszul gondoljuk. De akkor az a minimum, hogy 1. megvédi magát; 2. elmagyarázza, miről van szó. A személyeskedő vita (ami szerintem alapvetően nem az, de mindegy) alapvetően azért robbant ki, mert a problémákat megpróbálta félresöpörni és bagtellizálni, mindezt egy magasló-stílben. Ez nekem nem tetszik, és nem is vagyok hajlandó elfogadni.


Egy ilyen formátumú és stílusú felvetésre a lényeget tekintve én is hasonlóképpen reagáltam volna, mint Kriszana: az ilyen strukturálatlan, ködös, konkrétumokat nélkülöző támadásra nem lehet és nem is szabad egy ilyen nyilvános fórumon válaszolni.

Dínchamion írta: Nyilván. De ugyanakkor a közösség egyik tagja sem érdemli meg, hogy bármilyen formájában lenézzék vagy mellőzzék. És ha hosszú távon ez lesz a módi az MTT-ben (ezalatt értek mindent, ami itt elhangoztt, kriszanával személyesen nem kívánok a továbbiakban foglalkozni -- bár meglepődnék, ha ki lehetne kerülni), akkor én köszönöm szépen nem kérek belőle.


Nézd Dín, az általad leírtak alapján a frusztráció jelei kezdenek megmutatkozni rajtad, amivel természetesen foglalkozni kell. Ennek ellenére semmi jelét sem látom annak, hogy bárki lenézne bárkit is, vagy bárki tudatosan mellőzve lenne. Az öntevékenység MTT-ben megszokott modellje él és virul, még ha néha döcög is (lásd: az egyértelmű, felvállalt vezető/szervező hiányából adó bizonytalanságok az idei tudományos konferencián a tavalyival szembeállítva), ez az uralkodó tendencia, és ha ezzel kapcsolatban pl. rajtam bármi múlik, ez így is marad.

Azonban ismételten megerősítem, amit már korábban mondtam: a nyilvános megalázásnak ez a módja, amivel felléptek Kriszana vélt negatív hatása ellen - mindenképpen idegen az MTT-nak attól a befogadó szellemiségétől, amit a szavak szintjén védeni szeretnétek.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190327 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ankalimon írta: Szerintem roppant kínos, hogy ilyen - egyébként nagyon fontos dolgok - megvitatására csak ezt a nyilvános formát találták az illetékesek. (Különösen furcsa, hogy mind Dín, mind Léli hétvégén több napot együtt töltöttek Anával, és akkor nem jutott eszükbe személyesen felvetni a most felvetetteket...)

Egyrészt nem akartam ezzel elrontani a Konfot (pedig kriszana ezt a témát egyszer felhozta, de én látványosan inkább másra tereltem a szót), másrészt élőben sokkal nehezebb elmondani, mert nem lehet úgy rendszerezni a gondolatainkat, mint neten keresztül, harmadrészt nem volt kedvem ezzel a témával foglalkozni. Tapasztalataim szerint már régebb óta kérdés ez, és nem csak 2-3 embernél, hanem szélesebb körben.

Ankalimon írta: Ez így ebben a formában nem szól másról, mint Kriszana értelmetlen, céltalan és a probléma megoldásához semmivel sem közelebb vezető nyilvános meghurcolásáról.

Nem. Nem kriszana meghurcolásáról van szó, hanem arról, hogy az MTT-be bejött egy rossz elv (az elitizmus), és ennek egyik legfőbb képviselője ő, és emiatt vele van a legtöbb konfliktus (tudtommal). Ez most nem csak kriszana ellen, hanem az elitizmus ellen irányuló törekvés. kriszanával nincs bajom, jó vele beszélgetni, jó vezető, csak ezzel az elvvel van gondom.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja - 20 éve 4 hónapja #190326 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Mélységesen egyetértek azzal, hogy a meghurcolás egyáltalán nem járható út. A szomorú pedig az, hogy az erre mutató hozzászólások tömegében elveszhet a lényeg - vagyis azok a megállapítások, amelyek valóban közelebb vihetnek a problémák megoldásához. Mindazonáltal a kiválogatás igen nehéz, és semelyik más topikban sem lenne jó, ha ilyen diskurzus folytatódna. Javaslom, fordítsuk figyelmünket arra, hogy a meglévő szénakazalból összeszedjük a tűket. (És - remélem, megengedtek nekem egy képzavart: ;) - ha közben megszúrnak, viseljük el szó nélkül - ezzel ugyanis csupán azt jelzik, hogy megtaláltuk őket.)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190323 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ankalimon írta: Szerintem roppant kínos, hogy ilyen - egyébként nagyon fontos dolgok - megvitatására csak ezt a nyilvános formát találták az illetékesek. (Különösen furcsa, hogy mind Dín, mind Léli hétvégén több napot együtt töltöttek Anával, és akkor nem jutott eszükbe személyesen felvetni a most felvetetteket...)


1. mert ez nem kriszanáról szól.

2. mert most robbant ki.

Ankalimon írta: Azzal együtt, hogy a probléma létező, és mélységesen egyetértve azzal, hogy mindent problémát érdemes a felmerülésekor megbeszélni, és nem a szőnyeg alá söpörni - tehát ezzel együtt is ez a topik nem alkalmas az ilyen irányú diskurzusra. Ez így ebben a formában nem szól másról, mint Kriszana értelmetlen, céltalan és a probléma megoldásához semmivel sem közelebb vezető nyilvános meghurcolásáról.


Nézd, mi felvetettünk egy problémát, amiért alapvetően kriszanát tartjuk felelősnek. Lehet, hogy rosszul gondoljuk. De akkor az a minimum, hogy 1. megvédi magát; 2. elmagyarázza, miről van szó. A személyeskedő vita (ami szerintem alapvetően nem az, de mindegy) alapvetően azért robbant ki, mert a problémákat megpróbálta félresöpörni és bagtellizálni, mindezt egy magasló-stílben. Ez nekem nem tetszik, és nem is vagyok hajlandó elfogadni.

Ankalimon írta: Márpedig ilyesmit senki (még azok sem akik Anánál sokkal kevesebbet tettek a Társaságért) sem érdemel ettől az egyébként toleránsnak és nyitottnak számító közösségtől.


Nyilván. De ugyanakkor a közösség egyik tagja sem érdemli meg, hogy bármilyen formájában lenézzék vagy mellőzzék. És ha hosszú távon ez lesz a módi az MTT-ben (ezalatt értek mindent, ami itt elhangoztt, kriszanával személyesen nem kívánok a továbbiakban foglalkozni -- bár meglepődnék, ha ki lehetne kerülni), akkor én köszönöm szépen nem kérek belőle.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190319 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szerintem roppant kínos, hogy ilyen - egyébként nagyon fontos dolgok - megvitatására csak ezt a nyilvános formát találták az illetékesek. (Különösen furcsa, hogy mind Dín, mind Léli hétvégén több napot együtt töltöttek Anával, és akkor nem jutott eszükbe személyesen felvetni a most felvetetteket...)

Azzal együtt, hogy a probléma létező, és mélységesen egyetértve azzal, hogy mindent problémát érdemes a felmerülésekor megbeszélni, és nem a szőnyeg alá söpörni - tehát ezzel együtt is ez a topik nem alkalmas az ilyen irányú diskurzusra. Ez így ebben a formában nem szól másról, mint Kriszana értelmetlen, céltalan és a probléma megoldásához semmivel sem közelebb vezető nyilvános meghurcolásáról.

Márpedig ilyesmit senki (még azok sem akik Anánál sokkal kevesebbet tettek a Társaságért) sem érdemel ettől az egyébként toleránsnak és nyitottnak számító közösségtől.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190309 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Mielőtt bárki félreértené: nem személyeskedni akarok, hanem változtatni a hozzáálláson. Nem akarok senkit elküldeni, de azt visszautasítom, hogy bárki úgy érezze, a többiek felett ál bármilyen formában. A vezetőség sem a társaság felett áll, hanem "helyett", ahol erre van szükség. ;)

No offense, mittomén.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190306 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Brisa írta:

Áfonya írta:

Brisa írta: Az énekkar (és a színikör) amúgy egy nyilvánosságra még nem hozott "projekt" része


Ez ezeket a "nyilvánosságra nem hozott" projekteket szeretem, főleg úgy, hogy nekem, mint vezetőséginek halovány lila gőzöm sincs az egészről, és meg merem kockáztatni, hogy egy-két "beavatotton" kívül másnak se. Kíváncsi lennék, mi lehet az a projekt, amiről még a Társaság fő szerve (akit azért válaszottatok meg TI, hogy koordinálja a munkát) sem tud.

Szerintem a szelektív információáramlással van itt a fő gond.


Ebben az esetben nem volt gond az infóáramlással. Ugyanis te is épp úgy megkaptad azt a levelet, amit még tavaly Lam küldött a vezetőségnek, benne az velem együtt összeállított "Projekt"-leírással. Páran meg is mozdultak rá a vezetőségből, és ennek hatására egy kicsit átalakult, kibővült a program.


Oké, elnézést, ez esetben tudom miről van szó, csak a kijelentés kicsit furcsán hangzott. Ennek ellenére fenntartom, hogy igenis gond van az infoáramlással: ha van egy projekt, akkor arról a projektirányítóknak nem ártana update-elt információkat adni, ellenkező esetben fennáll a veszélye, hogy sokan azt fogják hinni, hogy a projekt már nem aktuális.

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190305 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Brisa írta:

Áfonya írta:

Brisa írta: Az énekkar (és a színikör) amúgy egy nyilvánosságra még nem hozott "projekt" része


Ez ezeket a "nyilvánosságra nem hozott" projekteket szeretem, főleg úgy, hogy nekem, mint vezetőséginek halovány lila gőzöm sincs az egészről, és meg merem kockáztatni, hogy egy-két "beavatotton" kívül másnak se. Kíváncsi lennék, mi lehet az a projekt, amiről még a Társaság fő szerve (akit azért válaszottatok meg TI, hogy koordinálja a munkát) sem tud.

Szerintem a szelektív információáramlással van itt a fő gond.


Ebben az esetben nem volt gond az infóáramlással. Ugyanis te is épp úgy megkaptad azt a levelet, amit még tavaly Lam küldött a vezetőségnek, benne az velem együtt összeállított "Projekt"-leírással. Páran meg is mozdultak rá a vezetőségből, és ennek hatására egy kicsit átalakult, kibővült a program.

Dín, nem titkos, csak nincs nyílvánosságra hozva, ugyanis szépen kidolgoztuk meg minden, viszont energia nem jutott rá. No és persze a projekthez egy olyan alapvető dolog szükségeltetik, mint hely. De az nincs, nem is volt. Talán egy szer, valamikor lesz. Amúgy tudtommal te is megkaptad a levelet anno... :wink:


Így van, tudtam róla. És már akkor sem tetszett, hogy olyan dolgoknak megy a rovására a dolog, amik viszont talán fontosabbak lennének -- ugyanis nem tehetségfejlesztő egyesület vagyunk, hanem Tolkien Társaság.

És továbbra sem értem, hová vezet az, ha elbújunk a vezetőség háta möge, meg homokba dugjuk a fejünket és "én elmegyek, csináljatok jobbat"-beszólásokkal operálunk. (Félreértések elkerülése végett: igen, kriszana, ez neked szólt). Hidd el nekem, ha esetleg mégsem lennél, az élet menne tovább, és igény esetén lenne énekkar, meg tábor, meg a többi. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs rád szükség, hanem hogy ne szállj el magadtól.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190304 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Igen, én emlékszem is arra a levélre. Megkapta a teljes vezetőség + a Felügyelőbizottság is, mivel a vezetőségi levlistára jött.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190303 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nem idézek Díntől, tökéletesen egyetértek vele. Az MTT nem azt csinálja, amiért megalakult. Ennek egyik oka az elitizmus. A másik meg hogy kevesen vállalnak fel vezető szerepet, illetve nem mindig bízunk bennünk. Oké, egy LEP, de még egy Kapolcsi fesztivál szintű dolognál nem lehet kísérletezgetni, de egy kisebb eset kapcsán? Vegyük példána ka HC-s előadást. Kellett egy humoros előadás a sci-fi napra, páran összeültek, megcsinálták, és nagyon nagy sikere volt háromszor is! Bizonyított közülük valaki is, hogy jó szervező/szereplő/akármi? Nem. Hanem megcsinálták, mert engedve volt nekik, hogy megcsinálják... Ez kezd elveszni.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190301 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Áfonya írta:

Brisa írta: Az énekkar (és a színikör) amúgy egy nyilvánosságra még nem hozott "projekt" része


Ez ezeket a "nyilvánosságra nem hozott" projekteket szeretem, főleg úgy, hogy nekem, mint vezetőséginek halovány lila gőzöm sincs az egészről, és meg merem kockáztatni, hogy egy-két "beavatotton" kívül másnak se. Kíváncsi lennék, mi lehet az a projekt, amiről még a Társaság fő szerve (akit azért válaszottatok meg TI, hogy koordinálja a munkát) sem tud.

Szerintem a szelektív információáramlással van itt a fő gond.


Ebben az esetben nem volt gond az infóáramlással. Ugyanis te is épp úgy megkaptad azt a levelet, amit még tavaly Lam küldött a vezetőségnek, benne az velem együtt összeállított "Projekt"-leírással. Páran meg is mozdultak rá a vezetőségből, és ennek hatására egy kicsit átalakult, kibővült a program.

Dín, nem titkos, csak nincs nyílvánosságra hozva, ugyanis szépen kidolgoztuk meg minden, viszont energia nem jutott rá. No és persze a projekthez egy olyan alapvető dolog szükségeltetik, mint hely. De az nincs, nem is volt. Talán egy szer, valamikor lesz. Amúgy tudtommal te is megkaptad a levelet anno... :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190300 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Dínchamion írta: Elismerem, h szükség van a tehetséggodozó programra, de nem azon az áron, hogy semmi más nem létezik. Ugyanez a helyzet azzal, hogy jó dolog a LEP, meg a tábor, meg a többi "nagyközönségnek" szól dolog, de mi van azokkal a dolgokkal, amik benne vannak az alapszabályban? Mert sok program már nem Tolkienről szól.


Így van. Kicsit talán vissza kéne fogni a tartalom nélküli reprezentálást (hadd ne legyek csúnya, és írjak "villogást".)

És legfőképpen: elegem van van abból, hogy egy vagy két ember dönt mindenről. Van egy vezetőség, van egy tagság. És ha valakinek valami nem tetszik, akkor hadd legyen meg a joga, hogy elmondja -- és nem a közgyűlésen, mert za ritkán van, hanem minden szóba jöhető fórumon.


Hja, ezt hívják szabad véleménynyilvánításnak. :) (Egyébként meg tényleg nem lenne rossz, ha a moderátorok nem lesnék a fórumozó ember minden lépését, mint a prédára éhes sasok, mert az alapján moderálni, hogy "nekem ez nem tetszik, ezért kiszedem", eléggé pofátlanság. Ha nyomdafestéket nem tűrő megnyilvánulásokig fajulna a vita - amiben biztos vagyok, hogy nem fog bekövetkezni - *akkor* kéretik törölni.)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190297 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

kriszana írta: Léli kedves,
tehát az a baj, hogy Te nem kerültél be a kórusba.

Nem, nem ez a baj. Jó is, hogy nem vagyok énekkaros, mert nincs rá időm. És mert amúgysincs jó hangom (én ezt mindig is mondtam, nem csak a felvételi óta!)

kriszana írta: Tudod - mint azt már többször említettem - szivesen átadom a kórust, a színjátszókört, meg minden mást is, ami rám lett bízva.

Én nem kérem, hogy adj át nekem bármit is, ugyanis érettségi miatt nem tudnám vinni egyiket sem. Azzal nincs baj, hogy te viszed őket, mert értesz hozzá, tudsz irányítani, csak az a gond, hohgy túl szorosan fogod.

kriszana írta: Egyetlen dolog volt, ami miatt csinálom ezt: az, hogy minőséget és nem mennyiséget kell produkálni.

Ez a baj. Mint azt Brisa már mondta, ez tehetségfejlesztésnek indult, és nem a legjobbak továbbképzésére! Ez volt a bajom a színjátszókör korábbi terveivel a továbbképzésről is. Ott is azt mondtad, azok lesznek továbbképezve, akik benne vannak X darabban - akik a legjobbak! Így akik "csak kezdők", azok meg nem feljlődhetnének, amikor pedig pont az lenne a cél!

kriszana írta: És - bár biztosan nem hiszitek ezt el nekem - de a felvételinél nem egyedül döntöttem, hanem hárman voltunk, és mindhárman egyetértettünk a döntésben. (Nekem is csak egyetlen szavazatom volt, és ha a másik két ember ellenem szavazott volna, akkor te is benne lennél most)

Én elhiszem, tudom. De akkor talán az volt a fő probléma, hogy nem jól lett megadva az énekkar definíciója, hogy mit kéne csinálnia..

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190296 Írta: Irunien
Irunien válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szijasztok!!!!!!!4
Fontos!

Látom,. h senkit nem mozgatott meg igazán a majális, de mégis könyörgök Nektek, h jelentkezzen nálam kb.6 nagyon lelkes ember
, aki szombat reggel 10 órától infopultozna, beosztást még megbeszéljük...igy is kevés ez a 6, de többet nem mertem irni....
Kérlek szépen, ez tényleg fontos!

Keressetek meg, mobilon, 06205392048 plíííízzzz

előre is köszi, iru.

"Nincs értékesebb egyetlen napnál"- Goethe

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190295 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nos. A következők vannak.

Az MTT alapvetően úgy alakult, hogy egy alulról építkező, koordináló és nem irányító szervezet. Ez jó ideje úgy néz ki, hogy iszonyú kálváriát kell járni sok olyan cél érdekében, ami pedig az Alapszabályban van lefektetve. Ehhez képest sok olyan dologra megy el energia és anyagi forrás, ai önmagában szép és jó, de alapvetően nem Tolkienhez és az MTT-hez kapcsolódik. Mégegyszer hangsúlyozom, nem baj, h ezek vannak, csak olyasmiktől veszik el a helyet, amik viszont az MTT céljai érdekében történnek. Ez egy.

Kettő: tele vagyunk lelkes és tehetséges emberekkel, akiknek vannak ötleteik, és energiájuk is, hogy megvalósítsák őket. Én azt is elfogadom, hogy szükség van koordinátorokra, akik segítenek nekik és felügyelik a dolgot. De ez változatlanul alulról kell működjön! Semmi értelmét nem látom annak, amit újabban tapasztalok: hogy egy emberen múljon egy program, amihez megvan az anyag, megvannak az emberek. Véleményem szerint ez meg fogja ölni a kreativitást, és az MTT-t egy merev, bürokratikus dologgá változtatja, amiben mindenhez engedély kell, és semmit sem lehet autonóm módon csinálni.

Három: az elitizmus. Ez egy nyílt társaság. Ennek megvannak a jó és rossz oldalai egyaránt, de szerintem nem túl sűrűn kellett a rosszakat megtapasztalnunk. Nyilván vannak problémák, de érdekes módon a legrégebbi tagoktól (akik esetleg nemhogy régi tagok, de tul.képpen létrehozták az MTT-t) nem tapasztalom ezt, sőt. Nem azt modnom, h tőlük elfogadható lenne -- de másoktól főleg nem az. Éppen emiatt az elitizmus miatt mentek el néhányan, és teljes mértékben meg tudom őket érteni. :? Én még látok esélyt a javulásra, bár lehet, h reménytelenül naiv vagyok.

További problémám, hogy eltolódtak a fókuszok. Elismerem, h szükség van a tehetséggodozó programra, de nem azon az áron, hogy semmi más nem létezik. Ugyanez a helyzet azzal, hogy jó dolog a LEP, meg a tábor, meg a többi "nagyközönségnek" szól dolog, de mi van azokkal a dolgokkal, amik benne vannak az alapszabályban? Mert sok program már nem Tolkienről szól.

Információáramlás: ezzel tényleg gond van. Ezek a titkos projektek nekem gyanúsak -- miért tikosak? Mi titkolnivaló van?

És legfőképpen: elegem van van abból, hogy egy vagy két ember dönt mindenről. Van egy vezetőség, van egy tagság. És ha valakinek valami nem tetszik, akkor hadd legyen meg a joga, hogy elmondja -- és nem a közgyűlésen, mert za ritkán van, hanem minden szóba jöhető fórumon.

Fentiek név nélkül. Mindenki nézzen magába. Csak egy megjegyzés: én eddig sem személyeskedtem. Hogy nekem mi a bajom egyes emberekkel, eddig sem volt téma. Eddig is csak azt mondtam, hogy mi a baj az MTT-n belül. És ezért bizony (szerintem) kriszana a felelős, többek között. Konkértan: behozott egy olyan szemléletet, stílust és viselkedést ide, ami nem ide való, és már az is kérdéses, hogy mennyire tolerálható általában. Hangsúlyozom: ez nem a saját problémám, azt lerendezném vele, vagy nem foglalkoznék a dologgal.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190293 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Áfonya írta:

jocii írta: Áfonya !

hidd el , ami itt van az már tul durva egy olyan személynek aki pl épp elöször téved ide ...
ezt mért nem lehetet megbeszélni pl KGY-n ?
mért nem merik az itteniek egymás szemébe mondani amit gondolnak ?


Igaz, ez probléma. Arctalanul mindig könnyebb kimondani, amit gondol az ember. Ennek ellenére fenntartom, hogy a problémát akkor kell megbeszélni, amikor felmerül (azaz most), a KGy-n még nem került elő, a következő KGY-ig várni pedig.. hát, nem túl logikus, igaz?


RENDkivüli KGY lehetséges ...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja - 20 éve 4 hónapja #190291 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Brisa írta: Szóval az énekkaron kívül, mi baj van még Anával?

Az énekkar (és a színikör) amúgy egy nyilvánosságra még nem hozott "projekt" része (Lam a KGY-n már említette), aminek nagyon sokféle célja van: pl. közösségfejlesztés, személyiségfejlesztés, képességfejlesztés, tehetséggondozás stb. úgy, hogy lehetőséget biztosítunk az embereknek, azaz nektek/nekünk minderre. Hogy kibontakoztassátok a személyiségeteket. Már ha akarjátok. Ana - volt olyan kedves - és felvállalta a tehetséggondozást. Én ennek örülök.

A fentieket olvasva arra jutottam, hogy a baj nem Anával van. Nem is a projekttel. A szándékkal meg főleg nem. De a megvalósításban úgy érzem, érvényre jutottak olyan elvek, amelyeket Ana a magáénak vall, és amelyekhez mások esetleg nem úgy viszonyulnak, ahogy ő.
Ez persze önmagában még mindig nem baj. A baj szvsz. az, ha "egy eszközt szentesítünk egy cél érdekében". Tudom - vagy tudni vélem - hogy Anának sincs személyes baja egyenként egyikünkkel sem. De sokszor hangsúlyozza azt példának okáért, hogy a kreativitás nem bontakoztatható ki akkor, ha harmónia van. Én speciel személy szerint ezzel nem értek egyet. ;) Egy elv a sok közül... :roll:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190289 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Léli írta:

kriszana írta: No Léli, a Dalárda pont nagyon rossz példa.
Ugyanis Dalárda volt. Csakhogy az énekkaron kívül - írd és mondd - 1, azaz egyetlen ember volt ott. (Ráadásul te sem voltál ott, akinek mindig is nagy hangja volt ez ügyben, úgyhogy borzasztó rossz, hogy pont te hánytorgatod ezt föl...)
Meglepő, hogy ezután nem tartottunk többet?
Egyébként énekelni Kórus nélkül is lehet...
Az Énekkar pedig felléphet mindekféle helyeken, ami tój tesz az MTT-nek, mi ezzel a baj????


Pont ezt mondtam. Elvetted azok kedvét, akik nem lettek felvéve. Én legalábbis azóta nem éneklek, csak itthon magamnak (meg néha felhőtlen MTT-s bulin egymásnak). Ma pl. az iskolai ballagási dalok CD-re éneklésére kértek fel, de közöltem, hogy nem (igen, a felvételi miatt). Én pedig egyrészt azért nem mentem, mert más dolgom volt, másrészt, mert nem akartam az énekkarosokkal énekelni a képzetlen hangommal.
Nem a kórus nélkül kéne énekelni, hanem a kórusban. Mert a kórus azért jött létre, hogy együtt énekeljünk.
Jót tesz az MTT-nek a kórus? Hát, bizonyos szempontból... annyiból igen, hogy megismerik az MTT-t. De már az egész tevékenységi körünk eltért az eredeti elképzelésektől. Tolkien műveinek népszerüsítése túlságosan háttérbe szorult. Persze, a kreatív munka megmaradt, de nem ez volt az elsődleges célunk a megalakuláskor...


Léli kedves,
tehát az a baj, hogy Te nem kerültél be a kórusba.
Tudod - mint azt már többször említettem - szivesen átadom a kórust, a színjátszókört, meg minden mást is, ami rám lett bízva.
Egyetlen dolog volt, ami miatt csinálom ezt: az, hogy minőséget és nem mennyiséget kell produkálni.
Ha átveszed az énekkart, azt veszel fel, akit csak akarsz.
És - bár biztosan nem hiszitek ezt el nekem - de a felvételinél nem egyedül döntöttem, hanem hárman voltunk, és mindhárman egyetértettünk a döntésben. (Nekem is csak egyetlen szavazatom volt, és ha a másik két ember ellenem szavazott volna, akkor te is benne lennél most)
Tehát, ha kéred, odaadom az énekkart - már csak a vezetőséggel kell beszélned ez ügyben - és a Tiéd

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190288 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

jocii írta: Áfonya !

hidd el , ami itt van az már tul durva egy olyan személynek aki pl épp elöször téved ide ...
ezt mért nem lehetet megbeszélni pl KGY-n ?
mért nem merik az itteniek egymás szemébe mondani amit gondolnak ?


Igaz, ez probléma. Arctalanul mindig könnyebb kimondani, amit gondol az ember. Ennek ellenére fenntartom, hogy a problémát akkor kell megbeszélni, amikor felmerül (azaz most), a KGy-n még nem került elő, a következő KGY-ig várni pedig.. hát, nem túl logikus, igaz?

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190286 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Brisa írta: Az énekkar (és a színikör) amúgy egy nyilvánosságra még nem hozott "projekt" része


Ez ezeket a "nyilvánosságra nem hozott" projekteket szeretem, főleg úgy, hogy nekem, mint vezetőséginek halovány lila gőzöm sincs az egészről, és meg merem kockáztatni, hogy egy-két "beavatotton" kívül másnak se. Kíváncsi lennék, mi lehet az a projekt, amiről még a Társaság fő szerve (akit azért válaszottatok meg TI, hogy koordinálja a munkát) sem tud.

Szerintem a szelektív információáramlással van itt a fő gond.

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190285 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Áfonya írta:

jocii írta: nem igy kéne növelni a beírások számát :) )


Jó, hát akkor söprögessük szépen a szőnyeg alá a kérdést, és álljunk vissza a "happy happy" vigyorszintre, miközben tüntetőleg hallgatunk a problémákról. Ha valakinek gondja van, szíve joga itt megbeszélni, és megfelelő stílusban kifejteni a véleményét. Ha másnak nem tetszik, nem kell olvasni.


Áfonya !

hidd el , ami itt van az már tul durva egy olyan személynek aki pl épp elöször téved ide ...
ezt mért nem lehetet megbeszélni pl KGY-n ?
mért nem merik az itteniek egymás szemébe mondani amit gondolnak ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190284 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ha jól értettem (s itt most szeretnék mellőzni minden személyeskedést) az alapprobléma az, hogy nem MTT-s fórumozók mennyire vonhatók be az MTT közösség programszervezésébe. Nos, ez elsősorban a többség döntésétől függ szvsz. Ha a társaság nagy része nem csinál ügyet kívülállók aktív részvételéből, akkor miért lenne baj? Ha viszont a tagság úgy dönt, jobb szeretne a maga keretein belül látni minden aktív emberkét, akkor azt ne utólag vesse fel, s főként ne vágja az illető szemébe, mert rosszuleshet neki. Ezt már régen meg kellett volna tárgyalni... Tudtommal eddig sohasem volt gond ebből! Én amellett szavazok, hogy külsősök is vessenek részt szervezésben!

Az MTT-csoport létrejötte a fórumon szvsz nem jár semmi előnnyel a tagok számára, viszont a tagok közti kommunikációt jelentősen megkönnyíti, ezért jó ötletnek tartom. Nincs ebben semmi elitizmus, pusztán koordinációs/technikai dolog. Kell és hasznos is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190283 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Brisa írta: Az énekkar (és a színikör) amúgy egy nyilvánosságra még nem hozott "projekt" része (Lam a KGY-n már említette), aminek nagyon sokféle célja van: pl. közösségfejlesztés, személyiségfejlesztés, képességfejlesztés, tehetséggondozás stb. úgy, hogy lehetőséget biztosítunk az embereknek, azaz nektek/nekünk minderre. Hogy kibontakoztassátok a személyiségeteket. Már ha akarjátok. Ana - volt olyan kedves - és felvállalta a tehetséggondozást. Én ennek örülök.

Bár lehet, rossz volt a sorrend, és nem a tehetséggondozással kellett volna kezdeni.

Én azt mondom, az nem baj, hogy a tehetséggondozással lett kezdve, inkább az a probléma, hogy Ana másfelé vitte a dolgot. Átugrotta a tehetséggondozást, és azonnal profi énekkart akart. Több olyan felvételizőről tudok (mert hallottam őket), akiknek ugyan most még nem tökéletes a hangjuk, de odafigyeléssel nagyon szépre lehetne fejleszteni. És erre nem kaptak lehetőséget, mert kriszana azt amondta, nem lesz arra idő, hogy mindenkivel egyesével foglalkozzon - amikor elég lett volna együtt foglalkozni velük, közösen fejleszteni mindenkit.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190282 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

jocii írta: nem igy kéne növelni a beírások számát :) )


Jó, hát akkor söprögessük szépen a szőnyeg alá a kérdést, és álljunk vissza a "happy happy" vigyorszintre, miközben tüntetőleg hallgatunk a problémákról. Ha valakinek gondja van, szíve joga itt megbeszélni, és megfelelő stílusban kifejteni a véleményét. Ha másnak nem tetszik, nem kell olvasni.

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190280 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

kriszana írta: No Léli, a Dalárda pont nagyon rossz példa.
Ugyanis Dalárda volt. Csakhogy az énekkaron kívül - írd és mondd - 1, azaz egyetlen ember volt ott. (Ráadásul te sem voltál ott, akinek mindig is nagy hangja volt ez ügyben, úgyhogy borzasztó rossz, hogy pont te hánytorgatod ezt föl...)
Meglepő, hogy ezután nem tartottunk többet?
Egyébként énekelni Kórus nélkül is lehet...
Az Énekkar pedig felléphet mindekféle helyeken, ami tój tesz az MTT-nek, mi ezzel a baj????


Pont ezt mondtam. Elvetted azok kedvét, akik nem lettek felvéve. Én legalábbis azóta nem éneklek, csak itthon magamnak (meg néha felhőtlen MTT-s bulin egymásnak). Ma pl. az iskolai ballagási dalok CD-re éneklésére kértek fel, de közöltem, hogy nem (igen, a felvételi miatt). Én pedig egyrészt azért nem mentem, mert más dolgom volt, másrészt, mert nem akartam az énekkarosokkal énekelni a képzetlen hangommal.
Nem a kórus nélkül kéne énekelni, hanem a kórusban. Mert a kórus azért jött létre, hogy együtt énekeljünk.
Jót tesz az MTT-nek a kórus? Hát, bizonyos szempontból... annyiból igen, hogy megismerik az MTT-t. De már az egész tevékenységi körünk eltért az eredeti elképzelésektől. Tolkien műveinek népszerüsítése túlságosan háttérbe szorult. Persze, a kreatív munka megmaradt, de nem ez volt az elsődleges célunk a megalakuláskor...

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.121 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére